Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

ρουλιτσα δεν θα κανω διαιτα καλε....θα κοψω τα γλυκα...και σταδιακα το κρεας....ο κ.παπαβεντζης με διαβεβαιωσε οτι δεν θα εχει επιπτωσεις στο θηλασμο και στην λυδια...ειμαστε πλεον στον 8ο....μεχρι το 6μηνο που δεν εχουν μπει οι τροφες δεν κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!Χάθηκα αλλά δεν ήμουν στα καλύτερά μου..Τελικά δεν μου ήρθε η περίοδος ακόμα...Τα νεύρα ήταν από την αυπνία μάλλον...σήμερα κοιμήθηκα λίγο καλύτερα και έστρωσα!!!Ο μικρός μου θα φάει την πρώτη του σουπίτσα σήμερα...για να δούμε...Δεν σας διάβασα αλλά κάπου είδα οτι το σποράκι μας είναι καλά γραπωμένο στην κοιλίτσα και η καρδούλα χτυπάει!!! :D:D:D Μπράβο!!!!

Στέλλα,δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με το αντράκι σου αλλά καμιά φορά καλό είναι να ζητάμε συγνώμη ακόμα κι αν δεν φταίμε προκειμένου να εξασφαλίσουμε μια γαλήνια οικογένεια!!

Σας φιλώ! (έχω διάβασμα,ξέρει η Ρεββέκα,περιμένει μετά την περιληψη :mrgreen: )

Ευτυχως εισαι καλυτερα!!Αντε καλη αρχη με την σουπιτσα!!!!δεν νομιζω να εχετε θεμα φαγανουλη τον ωλεπω!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα...πως ξυπνησατε σημερα???η μαλλον καταφερατε να κοιμηθειτε καλα?για να ξυπνησετε και καλα???

στελλα θα σε μαλωσωωωω...ντα ντα...δεν κανει να κοιμασαι θυμωμενη με τον αντρα σου...εγω αμα τσακωνομαστε που δεν τσακωνομαστε εγω τα λεω και αυτος μαλλον δεν ακουει γιατι ολο ναι απανταει..οταν λοιπον θυμωνω μαζι του γιατι εχω δικιο...οπως παντα...οταν πεφτουμε στο κρεβατι παω και στριμωχνομαι διπλα του..χωνομαι στην αγκαλια του,κανω μουριτσα..ο αλεξης δεν μπορει να αντισταθει και ετσι χαμογελαει και λυνει εκει η ιστορια και την επομενη το πρωι τα λεμε πιο ηρεμα...ασε που δεν ξερω γιατι κατα ενα περιεργο λογο παντα εχει ορεξη για τρελιτσες μετα τον τσακωμο..να το κανω συστημα???δεν το ειχα σκεφτει.. :-?:-?:-?:-?:-?:-? το ριχνω στην πλακα γιατι δεν βγαινει τιποτα ετσι κι αλλιως..οι αλλοι(και οι δικοι σου και οι δικοι μου)θα συνεχισουν να χωνονται..οποτε κρατα τους μακρια και τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα καλη αρχη με την σουπιτσα...σιγα σιγα...

ρεββεκα να μην κοψεις τα γλυκα γιατι μετα δεν θα εχουμε συμπαρασταση στις γουρουνιες μας :oops::oops::oops::oops::oops:

μαριεττα και εγω συμφωνω με την ρεββεκα..πολυ καλη ιδεα και θα το εφαρμοσω και εγω..

σημερα ψηνω σαλιγκαρια στιφαδο(εδω στην κρητη τα τρωμε συχνα μην αηδιαζετε ενταξει??)και ο μπεμπης θα φαει φακες..αυριο δεν ξερω τι να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μαλλον ειναι χειροτερα τα παραγματα απο τι ταπεριμενα μου εστειλε μηνυμα και μου ειπε οτι εχουμε παρει την κατηφορα!!!!!

Φυσικα δεν του απαντησα δεν θα κανω τετοια συζητηση αο το τηλεφωνο!!!!θα τον περιμενω ν ατα πουμε απο κοντα!!Ε οχι και κερατας και δαρμενος!!

Εμενα τα σαλιγγαρια μια φορα που εφαγα μου αρεσαν πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μαλλον ειναι χειροτερα τα παραγματα απο τι ταπεριμενα μου εστειλε μηνυμα και μου ειπε οτι εχουμε παρει την κατηφορα!!!!!

Φυσικα δεν του απαντησα δεν θα κανω τετοια συζητηση αο το τηλεφωνο!!!!θα τον περιμενω ν ατα πουμε απο κοντα!!Ε οχι και κερατας και δαρμενος!!

Εμενα τα σαλιγγαρια μια φορα που εφαγα μου αρεσαν πολυ!!!!

Συγνωμη αν σας πρειζω συνεχεια με αυτο τι θεμα !!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε στελλακη προσπαθηστε να λυσετε τα προβληματα σας ειμαι σιγουρη πως λυνοντε!!!εχετε ενα μωρακι!!!!δεν εχω καταλαβει τι εχει συμβει εσυ ξερεις καλητερα απλα ο θυμος δεν βοηθαει!!!

μαρακη εχω γινει γουρουνα με τα γλυκα!!οπου ζαχαρη μεσα μπλουμ και ξαναμπλουμ!!!ωρα για ταιμ αουτ....

αντε αννουλα το διαβασες?????καλη επιτυχια με την σουπιτσα να μας πεις εεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα καλη αρχη με την σουπιτσα...σιγα σιγα...

ρεββεκα να μην κοψεις τα γλυκα γιατι μετα δεν θα εχουμε συμπαρασταση στις γουρουνιες μας :oops::oops::oops::oops::oops:

μαριεττα και εγω συμφωνω με την ρεββεκα..πολυ καλη ιδεα και θα το εφαρμοσω και εγω..

σημερα ψηνω σαλιγκαρια στιφαδο(εδω στην κρητη τα τρωμε συχνα μην αηδιαζετε ενταξει??)και ο μπεμπης θα φαει φακες..αυριο δεν ξερω τι να κανω...

Μαράκι πεθαίνω για σαλιγκάρια!!!!! Αχ και να μασταν κοντά...δεν την γλύτωνες, θα μου έκανες το τραπέζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μαζευτήκαμε από τα ψώνια μας κορίτσια. Είχαμε πάει λαϊκή και τζαμπο.

Δεν έχω ευχηθεί στο Κατερινάκι μας για το σποράκι μας μου φαίνεται ε; (εντομεταξυ Ελενάκι μπράβοσου για τον ΄τίτλο! Είναι σουπερ!)

Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κουκλίτσα μου! Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

Κάπου διάβασα ότι είσαι χειρότερα από την προηγο'υμενη εγκυμοσύνη σε αναγούλες Κατερινάκι; κάνεις και εμετούς; Κανε υπομονή βρε γλυκιά μου σ' αυτήν την εγκυμοσήνη τουλάχιστον φαντάζομαι πως θα ξέρεις πως να τα αντιμετωπίσεις όλα.

Στελλίτσα θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για το θέμα του τσακωμού με τον αντρούλη σου. Μην κρατάτε μούτρα, προσπάθησενα τα συζητήσετε ήρεμα και να τα βρείτε. Πάρ' τον με το καλό τώρα που θα γυρισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στελλα μου φαινεται πως και ο αντρας το τραβαει στα ακρα το θεμα ομως...αντι να σβησει την φωτια ριχνει λαδι οποτε σε σενα θα πεσει ο κληρος της υποχωρησης...δεν μπορεις να κανεις αλλιως γιατι δεν γινετε να χαλασει το σπιτι σου για να ειναι αιτια το σοι του...να υπηρχε θεμα μεταξυ σας οκ...αλλα να μπαινουν τριτοι οχι...και στο κατω κατω απο ποτε δεν μπορουμε να λεμε την γνωμη μας??οποια κι αν ειναι αυτη και οποιον και αν αφορα...λογοκρισια εχουμε η μηπως χουντα και δεν το εχω παρει ειδηση..εσυ κανε οτι περναει απο το χερι σου για να ηρεμησεις τα πραγματα και να τα ξαναβρειτε...ειναι αντρας σου και τον αγαπας...για να μην πω για το παιδι...ακομα και αν νομιζει πως κερδισε την μαχη αστον να το νομιζει...δεν πειραζει..

νατασσα οποτε θες...και ηταν και πεντανοστιμα τα χοχλιδακια μου... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλο μεσημερι ξεσηκωστρες!!!

Μωρε Στελλα :(:( Βλεπω και τη φωτο σου τη γλυκια που φαινεσαι και απορω γιατι να σου κραταει ο αντρας σου τοσα μουτρα..Κριμα ρε γμτ...

Μαρακι χοχλιους εκανες βρε τρελη ;;; :D:D η πεθερα μου φταχνει αλλα εγω αρνουμαι να τα φαω...καπως μου ρχεται ρε γμτ...

Ευη..τα τρουφακια αυτα εχουν εντονη γευση καφε;;;επισης ποσα μλ ειναι αυτη η κουπα απο τα λιντλ;;;

ΚΑλε μαριεττα εννοειται πως θυμαμαι οτι τον μπεμπη θα τον πειτε Ηλια.Και τα αλλα παιδακια τα θυμαμαι.

Μονο της Ελιζας τα αγορακια δε θυμαμαι πως λεγονται :oops::oops::oops:

μα τι ζεστη ειναι αυτη σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα εχεις δοκιμασει???αυτο το φαγητο ειναι των ακρων η τους τρως και ειναι το αγαπημενο σου η δεν μπορεις ουτε να τους βλεπεις... :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μαλλον εγω ανηκω στη δευτερη κατηγορια... :lol::lol::lol:

μην ανυσηχεις δεν εισαι η μονη...ουτε στην μανα μου αρεσουν αλλα ειναι υποχρεωμενη να τους ψηνει αφου αρεσουν σε μας..και εχω και ενα σωρο ιστοριες να πω αλλα δεν λεω γιατι θα σιχαθεις :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γαμωτο σκατα μπηκε ο μηνας..ολο δυσαρεστα μαθαινω...μολις εμαθα πως μια φιλη μου εγκυος εχασε το μωρακι της στον 6μηνα..(σε λιγο ηταν να γεννησει)ειχε λεει λουρωδεσει...ανατριχιασα..σταματησε να το ακουει και το καταλαβε πως κατι δεν πηγαινε καλα..και γεννησε κανονικα...το βρισκω αδιανοητο να γεννησεις και τα δακρυα να μην ειναι χαρας αλλα απιστευτης στεναχωριας...

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΣΥ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...

τι γινετε ρε γαμωτο?? :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γαμωτο σκατα μπηκε ο μηνας..ολο δυσαρεστα μαθαινω...μολις εμαθα πως μια φιλη μου εγκυος εχασε το μωρακι της στον 6μηνα..(σε λιγο ηταν να γεννησει)ειχε λεει λουρωδεσει...ανατριχιασα..σταματησε να το ακουει και το καταλαβε πως κατι δεν πηγαινε καλα..και γεννησε κανονικα...το βρισκω αδιανοητο να γεννησεις και τα δακρυα να μην ειναι χαρας αλλα απιστευτης στεναχωριας...

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΣΥ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...

τι γινετε ρε γαμωτο?? :(:(:(:(

Άλλη φορά το ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΣΥ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ... πάνω πάνω...

Ουφ... τι πίκρα είναι αυτή Παναγία μου... :( :( :( :( :(

Με ποια συζητούσαμε περί οδοντίατρου;;; Δε θυμάμαι... :oops::oops::oops:

Έχω τα στοιχεία της οδοντιάτρου στη Νέα Σμύρνη:

Δεϊμερντζόγλου Αναστασία

Ελ. Βενιζέλου 69

210-9347618

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρακη τραγικο,να σε πω τα σαλιγκαρια οταν τα μαγειρευεις τα κυνηγας απο την κατσαρολα???παναγια μου δεν αντεχω στο θεαμα!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρακη τραγικο,να σε πω τα σαλιγκαρια οταν τα μαγειρευεις τα κυνηγας απο την κατσαρολα???παναγια μου δεν αντεχω στο θεαμα!!!! :shock:

δεν προλαβαινουν να το σκασουν...τι δηλ.ο αστακος καλυτερος ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαμάδες φιλενάδες!!Πως τα πάτε???Εμείς μια χαρά!Το μεσημέρι φάγαμε φιλέτο σολωμού στο φούρνο με πουρέ πατάτας και σως από γιαούρτι και μέλι μιαμ μιαμ!!!Και ο μικρός μου σουπίτσα κολοκύθι-πατάτα-καρότο,μια χαρά για πρώτη φορά.Βέβαια έγινε λίγο χάλια αλλά κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι!!Σήμερα κατάφερα και τον κοίμισα χωρίς κούνημα στα χέρια όπως συνήθως,αλλά στο κρεβατάκι του με ελαφρά ρυθμικά χτυπηματάκια στον πωπούλι,όπως μου έκανε εμένα η μαμά μου όταν ήμουν μωρό και τελικά κοιμήθηκε με τη πρώτη,γιατί άλλες φορές πάω 3-4 φορές να τον ξανακοιμίσω!!

Τα σαλιγκάρια δεν τα έχω δει μαγειρεμένα από κοντά και ούτε θέλω...ανατριχιάζω μόνο στη σκέψη...εδώ ούτε κρέας δεν τρώω!Αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ νόστιμα...

Στέλλα,ελπίζω να τα βρήκατε με τον καλό σου ε?!!

Σας καληνυχτίζω κοριτσάκια,δεν είμαι για πολλά πολλά σήμερα,έριξα πολύ διάβασμα!!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλη φορά το ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΣΥ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ... πάνω πάνω...

Ουφ... τι πίκρα είναι αυτή Παναγία μου... :( :( :( :( :(

Με ποια συζητούσαμε περί οδοντίατρου;;; Δε θυμάμαι... :oops::oops::oops:

Έχω τα στοιχεία της οδοντιάτρου στη Νέα Σμύρνη:

Δεϊμερντζόγλου Αναστασία

Ελ. Βενιζέλου 69

210-9347618

Ρουλα με την Ελενη που την πονουσε το δοντακι της ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Ελένη ήταν;; Μιλάμε έχω πάθει blackout, δε θυμάμαι καθόλου...

Ελένηηηηηηηηηηηηηηηηηηη sorry!!!! :oops::oops::oops:

Τελικά τι έκανες με το δόντι;;; Πήγες;;;

Μαριεττάκι τι κάνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι,σορρυ που αργησα να απαντησω, ειχα ξαπλωσει λιγο τα ποδια μου γιατι πρηστηκαν...τωρα ξαναγυρισα μπας και τον κλεισω τον υπολογιστη και παω να ξαπλωσω μια και καλη...

γυρισαμε απο βολτα,ο μικρος κοιμαται κι ολο λιγουρευομαι ενα παγωτο,αλλα λεω να κρατηθω..αλλα μαλλον θα το τσακισω..

εσεις καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάτο να το ευχαριστηθείς, χωρίς τύψεις!

Είχα πάει το μικρό από νωρίς στη μάνα μου κι όλο το απόγευμα έκανα δουλειές στο σπίτι.

Άμα τον έχω εδώ με κυνηγάει να πιάσει τη σκούπα! :lol:

Δεν είμαι στα καλύτερα μου, νταουνίλες.. απογοήτευση.. φόβος για το μέλλον... ουφ... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει απιστευτη υγρασια και κολλαω...θελω να ερθει κανονικο φθινοπωρο,να βαζουμε ενα ελαφρυ μακρυμανικο και μια ζακετουλα το βραδυ,αλλα μεχρι εκει..οχι κρυο..να βγαζουμε τα μωρα μας ανετα βολτα...

αυριο θα παμε το μεσημερι σε baby shower και σκεφτομαι οτι ο μικρος θα ταλαιπωρηθει,αν υποθεσουμε οτι θα πρεπει να ειμαστε 13:00 Αναβυσσο,γυρω στις 14:00 θα του δωσω το φαγητακι του...ε,μετα θα θελει να κοιμηθει...κι ολο αυτο θα ειναι σε εξωτερικο χωρο σε κηπο..βεβαια υπαρχει σπιτι στο κτημα,αλλα με τοσο κοσμο που θα εχει,σιγα μη χαλαρωσει το μωρο...αν τα βρω σκουρα,θα τα μαζεψουμε και θα φυγουμε κι ας χορευει ο Μανος...μια ξαδελφη του ειναι εγκυος και γενναει τον Νοεμβρη...τι να εκανα; να μη πηγαινα;θα ελεγαν οτι ειμαι παραξενη..αλλη παιδι δεν εκανε,μονο η Μαριω τον Γιαννη...ετσι δε παει το ρητο;χαχα...

εχω αγχωθει λιγο,αλλα θα δουμε..εντωμεταξυ θα πεσουν ολοι πανω στον μπεμπη κι αυτο ειναι το χειροτερο μου... :evil: ειμαι υπερβολικη,το ξερω...βαστα μονο μη μου πει καμια ξαδελφη θεια κλπ να ταισει το μωρο...θα τους φαω!!! και να χασει το παιδι την σειρα του και να μεινει νηστικο;εδω η μαμα μου τον ταιζει και δεν τον καταφερνει..εχει μαθει την μαμα του...κακο κι αυτο.δε λεω..αλλα;

πωπω σε ζαλισα!! καλα να παθεις που με ρωτησες τι κανω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...