Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

καλησπέρα κ πάλι!

Όπως βλέπω το άγχος το έχουμε όλες τελικά..Για τα συμπληρώματα κ για τα χαπια ρώτησα γιατι εμένα ο πρώτος μου ο γιατρός μου τα είχε δώσει έτσι απλά για να τα παίρνω κ ίσως τελικά αυτα να προκάλεσαν κ κάποια προβληματάκια που είχε το μωράκι μου.Ίσως λέω,δεν ξέρω με σιγουριά..:?

Όσο για τις δουλειές ninou εγώ προσωπικά κάνω πολύ λίγα πράγματα.Την πρώτη φορά δεν υπολόγιζα κ έκανα τα πάντα αλλά τώρα φοβάμαι κ δεν το διακινδυνεύω καθόλου.Ίσως είμαι υπερβολική αλλά δεν το ρισκάρω να πάθει κάτι κ αυτο το μωρό κ να φταίω εγώ..έστω κ αν οι πιθανότητες είναι ελάχιστες.. Συμμαζεύω,μαγειρεύω,ξεσκονίζω αλλά ως εκεί..Σφουγγάρισμα,τίναγμα κ όλες τις υπόλοιπες βαριές δουλιές τις έχει αναλάβει ο σύζυγος (να'ναι καλά) και οι μαμάδες μια φορά που ήρθαν κ μου κάνανε γενική στην αρχή..Α..επίσης κ το σίδερο το έχει αναλάβει η πεθερά μου απο την πρώτη μου εγκυμοσύνη.. :D Έχει επαγγελματικό σιδερωτήριο λόγω επαγγέλματος (φασον) και μου τα παίρνει απο την απλώστρα ακόμα.. :D:D (είμαι πολύ τυχερή!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια,α ενταξει αν υπαρχει θεμα οκ ξερουν οι γιατροι που δινουν τα συμπληρωματα μην ανησυχητε,νινου και χρυσα κι εγω στη πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν εκανα βαριες δουλιες τωρα βεβαια σε αυτην εχω τον μπεμπακο μου που ζυγιζει κανα δεκακιλο και δεν εχω και πολλες επιλογες γιατι ακομα δεν περπαταει :?:? το εχω σκληραγωγησει για τα καλα το καημενο το σπορακι μου.οτι μπορειτε να αποφευγετε κοριτσια καλα ειναι.μη κανετε βαριες δουλιες ειδικα αν ειναι πρωτη εγκυμοσυνη πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερη προσοχη!χθες ειδα το ποστ της μαριας που εχει καιρο να μας γραψει τελικα δεν πηγε καλα,παγωσα για να'μαι ειλικρινης :( αχ βρε κοριτσια ολα τα μωρακια μας να ειναι γερα τιποτ'αλλο.εγω παντως οσο πλησιαζει η ωρα της αυχενικης παρολο που μεχρι τωρα ημουν χαλαρη χεζομαι λιγακι :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamnantia respect για το θηλασμό...όλες νομίζω θα χρειαστούμε τις γνώσεις σου όταν με το καλό έρθει η ώρα...

Mpempakos85 και εγω πάγωσα και βασικά αγχώθηκα πάρα πολύ...με αποτέλεσμα μετά το ποστ μου εδώ πηρα τηλ την γιατρό μου.η οποία προσπάθησε να με καθησυχάσει αλλά δεν με αποτέλεσμα έτρεξα στο ιατρείο έκανα υπέρηχο και ηρέμησα...

το σπορίδιον είναι μια χαρά και μια μέρα πιο μπρόστα..και κουνούσε τα χεράκια του...

απλά πλέον θα προσπαθήσω να θωρακίσω τον εαυτό μου απο κάποιες ειδήσεις και κάποια θέματα...μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά πρέπει να είμαι ήρεμη και δυστυχώς επηρεάζομαι απο ότι διαβάζω και ακούω..

φίλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης για τα συμπτώματα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...και κάθε σύμπτωμα όπως ήρθε έτσι και χαλαρώνει...αυτό κυρίως για να το ακούω εγώ που πανικοβλήθηκα με τα μεμε μου :geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινου τοσο πολυ βρε?ειπαμε ειμαστε αγχωμενες οχι κι ετσι!τουλαχιστον ειδες το σπορακι σου και ησυχασες.αυτο με τα μεμε το ειχα παθει και γω στη πρωτη εγκυμοσυνη και ετρεξα κατευθειαν στο γιατρο.δεν ηταν ομως τιποτα.στη πρωτη εγκυμοσυνη μου πρηστικαν μετα την 11η βδομαδα ενω σε αυτη ειναι απο την αρχη ala pamela anderson :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .οποτε κοριτσια μη σκατε με το παραμικρο τα πιο πολλα συμπτωματα τα βγαζουμε κυριως απο το αγχωμενο μυαλουδακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκαστρομενουλες μου χαιρετω και εγω...ειμαι ενα κουρελι...Αποφασισα να βγαλω τα χειμωνιατικα γιατι δεν πηγαινε αλλο, εδω Κοζανη μας πιανει νωρις ο χειμωνας, και τα ειδα ολα!!! :o:o:o με το που γυρισα απο την δουλεια φαγαμε και ξεκινησα,κοιμοταν και το μωρο και τα καταφερα!!! Βεβαια το φαι οπως μπηκε βγηκε και η μεση με ποναει τρελα τωρα...Απο την δουλεια σας γραφω και θα ειμαι συντομη!! Κατααρχην τυνκερμπελ,χρυσα,νινου, μπεμπακος σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια, με συγκινησατε :cry: αλλα πραγματικα δεν ειναι τπτ ο θηλασμος!! Θα σας κανω ολες εξπερ!! :D:D ! οποια θελει να ανταλλαξουμε και τηλ σε πμ για να με παιρνει οταν ερθει εκεινη η ωρα να ρωτατε οτι θελετε!!! ααα και τυνκερμπελ και εσυ για το νινι σου εισαι γεννημενη μανουλα...

απο δουλειες νινου και εγω τα πανω πανω οσα βλεπει η πεθερα που λεμε και δεν πειραζει,αλλα και εγω να αποφυγω την αγκαλιτσα τον Αργυρη δεν μπορω και πολυ, ακομα και εμενα δεν περπαταει. :)

Βρε κοριτσια εγω αυτο με το στηθος δεν το ειχα, ουτε το εχω και σ'αυτην την εγκυμοσυνη..κριμα...αφου απο το ρουφα ρουφα ο Αργυρης σαν ξεζουμισμενα μηλαρακια ειναι :D:D God bless τα σουτιεν με ενισχυση και βγαινω ασπροπροσωπη!!!

χρυσα ζηλέυω την σιδεροαπαλλαγοπεθερα!!!Θελω και εγω!!!

Κοριτσακια ταχα ειπα δεν θα πω πολλα και παλι...ειμαι πολυλογου τελικα!!! φιλακια θα προσπαθησω να μπω και το βραδυ!!!

Και να θυμαστε οχι αγχος...και εγω διαβασα γιατι την μαρακι και στεναχωρηθηκα :(:(:( ..αχ ποσα τεοια βλεπω στην δουλεια, θελει να εισαι λιγο ζαμαν φου για να μην επηρρεαζεσαι.. Ο Θεος και η Παναγια να προσεχει τα σπορακια μας και ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια...μόλις έφυγε η μανούλα μου αφού μου καθάρισε ολάκερο το σπίτι και έβγαλε και κουρτίνες για πλύσιμο... :P:shock: τις κρέμασε μοσχομύρισε το σπίτι και έφυγε...δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς την μανούλα κοντά...

εγω το πήρα νάντια απόφαση...όχι άγχος απο εδώ και πέρα...η γιατρός σήμερα λίγοοο με μάλωσε και δεν είχε άδικο...

όταν αγχώνομαι θα κάνω μια αγκαλίτσα παραπάνω στο σκυλάκο μου ... :mrgreen::mrgreen:

ναντια πάντως χαρά στο κουράγιο σου και καλή ξεκούραση εύχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μας?Εγω πρέπει να πάω για ψώνια πλεον δεν με κάνει τπτ!!'Οσο για τα χάπια που λέγατε παίρνω calcifoline που μου είπε να το σταματησω μόλις τελιώσει το πακέτο,1 magnesium 243mg k 1 ferro sanol για σιδηρο. Οι αναγούλες είχαν σταματήσει περίπου στην 12 βδομάδα αλλα εδω και 2 3 μέρες με ξαναπίασαν όσο για πονάκια έχω κατι έντονες ενοχλήσεις αλλα μάλλον είναι φυσιολογικό βέβαια την Τρίτη που θα πάω στο γιατρο θα ρωτησω

μπόρει να φταιει κ η ορθοστασια στη δουλειά.

Ναντια όσον αφορα για το παπ α π΄ηγα κ σε αλλη γιατρο για δευτερη γνώμη Παχούμη την λένε ειναι ειδική εμβρυολόγος κ μου είπε οτι τσαμπα θα κανω το Α τεστ θα βασιστω σε αυτο το αποτελεσμα κ οχι στο παπ α που ειναι μεταγενεστερο? Αυτη μου πρότεινε να κανω την β επιπεδου οσο νωρίτερα γινεται δηλ στην 20 βδομάδα για να αποκλείσουμε πιθανότητες κ μετα το βλέπουμε αν θα αποφασίσω την αμνιοπαραγγετιση Μάλλον αυτο θα κάνω , βεβαια οι υρω μου μου λένε να παω σαλόνικα που έχουν περισσοτερη πείρα.

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες και μελλουσες πρωτομανουλες!

τι κανετε;;

εμεις καλα, Δοξα το Θεο.Περιμενουμε να κανουμε την αυχενικη 5/10 και εχω αγωνια...μακαρι να πανε ολα καλα!Χριστινα μου δεν καταλαβα, δεν σου βγηκαν καλα τα αποτελεσματα στην αυχενικη;κι αν οχι γιατι να περιμενεις να κανεις αμνιοπαρακεντηση μεχρι την 20η εβδομαδα;δεν μπορεις να κανεις νωριτερα να σου φυγει το αγχος;

Νινου ουτε εγω εχω συμπτωματα αναγουλας ευτυχως.ουτε στην 1η εγκυμοσυνη ειχα..ειναι πολυ ασχημο συναισθημα απο οτι μου εχουν πει, ευτυχως δεν εχω απο αυτο.Βλεπω ομως πολλες κοπελες υποφερουν και εχουν ανακατωσουρες ε;;;υπομονη κοριτσια μου...

η μαμα μου και μενα με βοηθαει παρα πολυ ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

σχετικα με το θηλασμο να πω και γω οτι δεν ειναι κατι ακατορθωτο ή δύσκολο, απλα θέλει πολλη υπομονη και επιμονη.και φυσικα στηριξη.(ειδικα απο τον παιδιατρο αλλα και απο το περιβαλλον σου). Εγω θηλασα αποκλειστικα 6 μηνες.Μετα το σταματησα για δικους μου λογους.Αν ειμαστε καλα θα θηλασω και το 2ο παιδακι μου!

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaaaaa!!!!!!!!!!!simera pame ekdromoula sto xwrio tou antra mou!!!na anapneusw katharo aeraki!!!

emena me tsimpaei apo xthes katw alla den mporousa na energithw xthes....mallon to entero e??//

pira damaskina apoksiramena mpas kai ta kataferw... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!!!

Εδώ είμαστε και εμείς!!!! Ευτυχώς όπως η Νινου και το Πασχαλακι δεν εχω και εγώ αναγούλες και τέτοια.... αλλά η μέση μου και η πλάτη μου τώρα τελευταία με πεθαίνουν!

Την Τετάρτη 05/10 εχω τον επόμενο υπέρηχο και ανυπομονώ!!!! Ισως δούμε και το φύλο!!!! :D

Μωρουδένια μου ο σίδηρος μπλοκάρει λίγο το εντεράκι.... καταλαβαίνεις... [smilie=pottytrain5.gif]

δαμάσκηνα, βερύκοκα και συκα αποξηραμένα αλλά και ακτινίδια φρεσκα είναι ότι καλύτερο!

Ευχομαι καλή συνέχεια σε όλες και καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσουλια μου!! Αχ πασχαλακι και νινού είστε πολυ τυχερες χάλι οι αναγουλες και οι εμετοι, χάλι... Εγω στον πρώτο μου είχα μέχρι και τον 8ο μήνα και τώρα πάλι μια απο τα ίδια, μόνο που ελπίζω μετα την 12η εβδομάδα να σταματήσουν!!! Θα δείξει, θα σας ενημερώσω!! :D:D

Αχ κορίτσια είπα τον γιατρο μου για αυτά τα πονάκια χαμηλά και μου είπε να το έχω στον νου μου για καμμιά βδομάδα ακόμα και συνεχίσουν μάλλον δεν είναι κρυωμα και είναι συσπασουλες.. Αν είναι έτσι θα πρέπει να αρχίσω πάλι τα χαπάκια όπως στον Αργυρη και θα πρέπει να κόψω το θηλασμο... :cry::cry: και δεν θέλω ... :(:( θα δείξει αυτη την βδομάδα... Θα σας πω...

Χριστίνα καλα έκανες πουλάκι μου και πηγές για δευτερη γνωμη για να σου λέει έτσι, θα ξέρει παραπανω απο εμάς, ολόκληρη επιστήμονας εμβρυολογος είναι. Εσύ ηρεμησες λίγο; Σε καθυσηχασε; Αυτο είναι το σημαντικό!! Κανε όπως σου είπε και αν παραστεί ανάγκη πας αργότερα Θεσσαλονίκη, που σου εύχομαι όλα καλα να πανε, και που έτσι θα είναι!!

Νινού έτσι μπράβο όχι άγχος... Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!

Πασχαλακι με το καλο η αυχενική σας!!!

μαριλου με το καλο και εσύ τον υπερηχο και να μας πεις και το φύλο! Να κάνω μια μαντεψια;;; Κοριτσάκι λέω! Και εγω ένα άγχος έχω για το φύλο!!!

Μωρουδενια καλη εκδρομουλα!!!

Φιλακια και στα υπόλοιπα κορίτσια και στα σποράκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!! Τι κανουν οι εγκυουλες στην παρεα, μεγαλώνουν, ειδα νεα ονοματα, καλωσορισατε και να εχετε μια υπεροχη εγκυμοσύνη.. :)

Εγω ειμαι λιγο βιαστικη σημερα, ειναι τα γενεθλια του αντρουλη μου και τον περιμενω να ρθει απο τη δουλεια και να ετοιμαστουμε για weekend σε ξενοδοχειο παραθαλασσια, τα δυο μας που εχει πολυ καιρο να βρεθουμε!! :ymparty:

Καλο σαββατοκυριακο να εχετε και να προσεχετε τα μωρακια σας !!

φιλακια πολλα πολλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου,εγκυούλες μου :-* .Γεια σας και από εμένα!Ευχομαι όλες μας να είμαστε πάντα έτσι καλά και υπομονή για τα μωράκια μας :YMHUG: .Εχω μια αγωνία για την Πέμπτη που θα πάω να ακούσω το μωράκι μου!!!!Ανυπομονώωωωωωωωωωωωωωωωω!! :ymdaydream: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετράω τις μέρες.Αυτές οι ανακατωσούρες αυτήν την εβδομάδα με έχουν ταράξει!και τώρα έχω καούρες!και την γνωστή μου αλλεργία τις πρωινές ώρες.

Διαβάζω και μαθαίνω τα νεα σας αλλά έχω αυτά τα συμπτώματα έχω και το διάβασμα της μικρής μου και δεν προλαβαίνω να σας γράφω κάθε μέρα.Λοιπόν σε όλες τις καινούριες φρεσκοκοιλίτσες τηα παρεας καλώς μα ς ήρθατε.!!!!!!!!!!ΝΑ τα λέμε εδώ μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μας!!!!!!!!!!!ΝΑΙ!!!!!!!!!!!τελεια θα πάνε σε όλες μας!!!! [smilie=hello2.gif] !!!φιλιά και θα μπω πάλι να σας πω τα νεά απο τον υπέρηχο της Πέμπτης.Σας φιλώ εσάς και τα μωράκια σας!!!!!!!και να προσέχετε τιε κοιλίτσες σας! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=icon_compress.gif] [smilie=icon_compress.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλες τι κανετε?εγω αυτες τις μερες ειμαι ψιλοπηγμενη και γι'αυτο χαθηκα!μπηκα λιγο βιαστικη να ρωτησω κατι mam nantia(και οι μαμαδες που εχετε ηδη παιδακια) το μωρακι σου 9 μηνων σε τι φαση ηταν κινητικα?εμενα ο δικος μου δεν κουνιεται καθολου απο τη θεση του,ουτε πιανεται για να σηκωθει απο αντικειμενα.αν τον βαλω να στηριχτει ορθιος ακουμπωντας σε κατι στηριζεται μονος του για λιγο.ογιατρος μου εχει πει οτι ολα καλα και περιμενουμε γυρω στους 11 μιση μηνες να τα κανει αυτα,αλλα εγω βλεπω συνεχεια μωρακια συνομιλικα και μικροτερα αρκετα του δικου μου που ηδη τα κανουν αυτα.α επισης δεν επαναλαμβανει συλαβουλες μονο κατι μμ και αα λεει συνεχεια.προφανως το καθε παιδι εχει τους ρυθμους του αλλα θα ηθελα να ακουσω και τη γνωμη απο εμπειρες μανουλες!με τη πρωτη ευκαιρια θα μπω να διαβασω και τα νεακια σας!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsiaaaaaaaaa petaw ston ouranoooooooooo!!!!!!!!!!!!

OTI pio omorfo eniwsa pote htan autos o xtypos ths kardoulas tou mwrou mou!!!

posooo eutyxiaaa poso sigkinisi!!!!!!!!!!!!!

POOOOOOOOSOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!

den sigkrinetai me tipota allo....

simera akousame gia prwth fora kardoula...

o giatroylhs mas edeikse to kefalaki toy,thn spondiliki tou stylh...ton egkefalo toy!!

akoma xerakia den exoume kai podarakia...alla exoun dimiourgithei oi poloi toys!!!

popo koritsiaaaaa HTAN OTI POIO OMORFO ENIWSA POTE MOY!!!

SE EUXARISTW THEOYLH MOU!!!!TI POIO OMORFO DWRO MPOROUSA NA ZHTHSW!!!!

EINAI OOOOTIII PIO MAGIKO MPOREI NA NIWSEI KAPOIOS...H APOLYTH EUTYXIA! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!

Μπεμπακος μην αγχωνεσαι.αυτο που λες ισχυει οτι καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους.εγω θυμαμαι ο δικος μου αργησε πολυ να στηριζει τον κορμο του και δεν μπορουσε να κατσει καθιστος ηταν ολο ξαπλα.και μπουσουλησε 10 μηνων.Ετσι ξαφνικα.ξαφνικα αρχισε να σηκωνεται και να πιανεται και ξαφνικα περπατησε στους 14 μηνες (εκει που ολοι με ειχαν αγχωσει οτι το παιδι εχει αργησει πολυ ν απερπατησει).Ενα θα σου πω.Μην μπεις στο τριπακι να συγκρινεις με αλλα παιδακια.ειναι λαθος.Η ανεψια μου πχ μπουσουλησε 6 μηνων...υπαρχουν διαφορες απο παιδι σε παιδι χωρις αυτο να σημαινει πως τα παιδια που κανουν καποια πραγματα πιο γρηγορα ειναι και πιο ευστροφα.Ο γιος μου ειναι παμπονηρος, πανεξυπνος αλλα και αρχιτεμπελαρος.Ειμαι σιγουρη πως βαριεται να κανει πολλα πραγματα που θα μπορουσε να κανει μονος του.Θα δεις που ολαα θα γινουν...απλα εμεις οι γονεις βιαζομαστε να κανουν τα παιδια μας τα παντα γρηγορα!φταινε βεβαια και οι γυρω που μας αγχωνουν και πεφτουμε στη λουμπα της συγκρισης.

Αυριο εχουμε την αυχενικη.....ουφφφφφφφφφ εχω αγωνια μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!!!!θα σας γραψω νεα!Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα και επίσης και καλό μήνα έστω και λίγο καθυστερημένα...

ήρθε και ο Οκτώβριος που για τις περισσότερες έχει την αυχενική διαφάνεια... εύχομαι όλες μας να δούμε υγιέστατα μωράκια ζωηρά όσο πρέπει... :mrgreen:

αχ μωρουδένια είναι όντως μαγικό όταν πας και ακούς καρδιά και βλέπεις το σποράκι σου να έχει μεγαλώσει.. :P

μπεμπάκος δεν έχω προσωπική εμπειρία (προφανώς) σε αυτό που ρωτάς αλλά αυτό που ξέρω είναι όντως τα μωρά έχουν διαφορετικούς ρυθμούς ανάπτυξης... ;)

μαριλοό όλα καλά θα πάνε με το μπεμπάκι σου μην αγχώνεσαι...είμαστε και σχετικά κοντά..μια ώρα δρόμο και ούτε... 8-)8-)

πασχαλάκι με το καλό αύριο στην αυχενική..όλα να πάνε καλά με ένα γερό μωράκι και τολμώ να ευχηθώ να μην δείτε πράμα να εξέχει... :lol::lol: βέβαια πάνω απο όλα ένα καλό γερό μωρό..... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλο μήνα, να εχουμε !

Πασχαλάκι καλα αποτελεσματα για αυριο, περιμένουμε νεα σου !!

Mwroudenia2 ειναι πολυ συγκινητικό να ακους καρδούλα για πρώτη φορά, τοτε ειναι που συνειδητοποιεις οτι μεγαλωνει ενα ανθρωπάκι μεσα σου, και ακομα που εισαι ...

Mpempakos μην ανησυχεις, ασε το μωρο σου και οταν θα ειναι ετοιμο θα τα κανει ολα, εμενα περπατησε 15.5 μηνων και σε ηλικια 17 μηνων ανοιξε η γλωσσα της, εγω εγινε 18 μηνων να περπατησω. Οπωε ειπε και η Πασχαλακι ειναι λαθος να συγκρινεις με αλλα μωρα, αλλα μωρα κανουν μερικα πραγματα πιο νωρις απο αλλα και αλλα πιο αργα. Αμα αναπτυσσεται κανονικα αργα η γρηγορα θα τα κανει ολα. Ειναι λογικο να αγχωνεσαι γιατι εισαι μανουλα, απλα αφησε το αγχος για αλλα πραγματα και αφησε τη φυση να κανει τη δουελια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας με ηρεμησατε απιστευτα,να χαιρεστε τα αγγελουδια σας!

πασχαλακι περιμενουμε νεα σου!

μωρουδενια ειναι οντως μια μαγικη στιγμη super το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wx koritsia...den eimai kala!!xthes me ponouse apla o laimos mou...simera fternizomai

kai arxise kai to sinaxi kai zalizomai...kai oso paw xeirotereuw...xthes pou me koitakse o

gynaikologos eipe na kanw gargares gia to laimo...pws einai enas aplos erethismos...

alla giati oso paw mou feugei o ponolaimos kai arxizei to sunaxi??

elpizw na mhn einai tipota...!!! :?:?:?

pantws eutyxws pireto den ekana...!!

prospathw na to katapolemisw me tsagaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες μου!!! Σας χαιρετώ και σας φιλώ όλες γλυκά!!! Εχθές κάναμε ένα υπερηχο και είδαμε το φασολακι και όλα μια χαρα και κουνιοταν όλη την ώρα!! :D:D Είδαμε και τα χερακια και τα ποδαρακια μας και είμαστε 4 ολόκληρα εκατοστά χαχα!!!πάθαμε πλάκα με τον άντρα μου! Λες και είναι πρώτη φορα που το ζούμε... Τώρα 24/10 θα πάμε για την αυχενική και μάλλον θα μας πεί και το φύλο είπε. Απο ανακατωσουρες είμαι χάλια και οι εμετοι είναι πλέον πρωι μεσημέρι βράδυ.. Ότι τρώω πάει τσάμπα...

Μωρουδενια μπράβο που όλα πανε τελεια και πράγματι ακόμα δεν είδες τπτ.. Όταν αρχίσεις να το καταλαβαίνεις θα τρελαθεις!! Περαστικά και μην αγχωνεσαι θα περάσει, καμμιά ιωσουλα της εποχής είναι ή κρυωμα. Ζεστά και πολλα υγρά. Και εγω το πέρασα πριν κανένα 10 ημερο και πιο πολυ το μπουκομα μου έμεινε.

Πασχαλακι με το καλο αύριο η αυχενική σας και καλα αποτελέσματα!!

Μπεμπάκος μου μην σκας καθόλου κοπέλα μου.. Και εμένα ο δικός μου είναι τρελός τεμπελαρος... Να φανταστεις 7 μηνών άρχισε να κάνει βαρελακια( αυτο που το βάζεις ανασκελα και γυρνάει μπρουμυτα και τουμπαλιν). Να μπουσουλαει άρχισε 12 μηνών και δοντάκια βγάλαμε πριν απο 2 βδομάδες και αυτο 2 πάνω και 2 κάτω!!! Περιττό να σου πω ότι ακόμα δεν περπατάμε παρα μόνο απο το χεράκι αν τον πιάνουμε... Τώρα τις τελευταίες μέρες κάνει κανένα βηματακι και πέφτει στον κωλο του... Οπότε μην αγχωνεσαι καθόλου και κυρίως όπως είπαν τα κορίτσια μην συγκρίνεις.. Όλα θα τα κάνει και θα τρεχεις απο πίσω του και δεν θα τον προλαβαινεις!!! Χαχα!!! Εμένα ποτέ δεν με ενοιαξε και όλα τα έκανε οπότε ήθελε αυτός!!! Ειδικά για τα δόντια όλη μου λέγανε "ακόμα δεν έβγαλε δόντια;" και εμένα ούτε ιδρωνε τ'αυτι μου.. Μην σκας!!! Φιλακια!!

Φιλακια και στα υπόλοιπα κορίτσια και καλο σας βραδάκι... Θα προσπαθήσω να μπω και αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia euxaristw!!alitheia fenetai kai sthn auxeniki to fylo???an einai etsi kai egw noemvrio tha to mathw!

egw nomiza 4o me 5o mina to mathaineis...oxi toso nwris! :D:D

alitheia kounietai????popo kai egw diladi otan tha paw tha kounietai e??kai egw 25/10 tha ksanapaw gia yperixo!

axxx einai trella!!!egw akoma nomizw pws to vlepw apo exthes kai akouw thn kardoula tou!!!

ax Panagia mou exe kala ta mwrakia mas! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια και στον πρώτο μου τότε μας είχε πει φύλο στην αυχενική. Τώρα που τον ρώτησα μου λέει ότι το πιο πιθανό είναι να το δούμε.. Ναι θα το δεις να κουνιέται και θα τρελαθεις... Στην 10η εβδομάδα δεν θα είσαι;; Πάντως σου λέω εμείς σήμερα το συζυτουσαμε πάλι με τον άντρα μου και γελουσαμε... Πραγματικά ενα μικρό θαυματακι!!! Έτσι όπως τα λες!! Να φυλάει η Παναγία τα σποράκια μας και τα παιδάκια μας!! Καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...