Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

καλημέρα κοριτσάκια μου...ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...

πασχαλάκι καλώς ήρθες και με το καλό και το δεύτερο μωράκι σας..

εμάς είναι το πρώτο μας και ανυπομονούμε..

λοιπόν εγώ έχω κλείσει αυχενική στην γιατρό μου 17/10...η ίδια θα μου κάνει τον υπέρηχο και θα μου πάρει αίμα για το παπ-α το οποίο θα στείλουμε σε διαγνωστικό στην Αθήνα...συνολική τιμή 110 ευρώ...καλά δεν είναι??

πάντως μέχρι τις 17/10 εγώ δεν νομίζω να κρατηθώ...μάλλον θα κάνω και ένα υπέρηχο ενδιάμεσα... :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όσο για χάπια...εγώ μάλλον παίρνω πολλά....

3 μαγνήσια, 2 φυλισύν , ένα σίδηρο και 2 ουτροτζεστάν τελείως προληπτικά απο την αρχή που το μάθαμε..ασβέστιο δεν έχω ξεκινήσει ακόμα...ααα και παίρνω και μια βιταμίνη την ημέρα... :mrgreen::mrgreen:

σας έφαγα....μάλλον παίρνω πολλά.... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaa!!!!!!!koritsiaaaaaaaaaa h mesh mouuu me pethenei!!!

ti na kanw???????????????????ti???????????????????????? :cry::cry::cry::cry::cry: to exei kamia allh auto??

ti mporei na me voithisei??Den ginetai kai olo ksapla...molis kathomai amesws ponaei sthn karekla...molis ksaplwnw pernaei..nai alla den ginetai etsi synexeia :cry::cry:

vasika xalali gia to sporakki..alla to exei kapoia allh auto?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!πως τα πατε με αναγουλες.εγω αρκετα καλυτερα,απλα εχω ακομα σιγουρο τον πρωινο εμετο :? αυριο παω για μηνιαιες εξετασουλες στο ικα.για αυχενικη εκλεισα στο μητερα για 11/10 124 ευρω νομιζω καλα δεν ειναι?στη πρωτη μου εγκυμοσυνη την ειχα κανει στο κεντρο μητερας και εμβρυου και μου ειχαν παρει 100,φετος πηρα να τη ξανακλεισω και την ειχαν κανει 160!!! :shock::shock::shock::shock:

mwroydenia κι εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα φοβερο προβλημα με τη μεση μου,μονο η ξεκουραση με ηρεμουσε καπως,θυμαμαι ειδικα προς το βραδακι καθε μερα ημουν σαν αναπηρη!πες το στο γιατρο σου παντως μη το παραλειψεις γιατι ισως σου πει να αρχισεις ασβεστιο απο τωρα

ninoy τι μου θυμησες τωρα!κι εγω στο γιαννακι μου δεν ειχα υπομονη σταενδιαμεσα ετρεχα για υπερηχους απο δω και απο κει!τωρα ειμαι χαλαρη και light!μπορω να περιμενω! :lol::lol::lol::lol:

πασχαλακι καλωσηρθες!να σου ζησει το αγορακι σου!και με το καλο το μωρακι σου!

tinkybel πολλα συμπληρωματα παιρνεις υπαρχει καποιος λογος η ετσι προληπτικα?

μαμναντια υπομονη με τη δουλιτσα σε μαγαζι εισαι και ειναι σπαστο?

κουπακι τελεια με το μικρο σου ανθρωπακι!

κοριτσια συγχωρεστε με αν ξεχναω καμια ενα μυαλο εχω,δε σας εχω μαθει ακομα ολες,που θα παει ομως θα σας μαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ πάλι..Μόλις χαλάρωσαν λίγο τα πράγματα κ βρήκα ελεύθερο χρόνο,έκανα κ ένα καφεδάκι να πιώ..

mpempakos85 κ εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω,δεν θυμάμαι όλα τα κορίτσια ακόμα κ δυστυχώς δεν έχω κ τον χρόνο να ανατρέχω σε προηγούμενες σελίδες να δω τα ονόματα.Θα μάθουμε η μία την άλλη με τον καιρό!Επίσης έχω κ την ίδια απορία με εσένα για τα συμπληρώματα..υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή τα δίνουνε τελικά έτσι οι γιατροί?

mwroudenia2 μου η μέση μου δεν με πονάει συνέχεια,συνήθως με πιάνει όταν είμαι πολλές ώρες όρθια ή όταν κάνω δουλειές κ κουράζομαι.Προσπάθησε να ξεκουραστείς κ ενημέρωσε κ τον γιατρό σου αν δεν σταματήσει!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη,στην πρώτη επίσκεψη (πριν ακόμα έχω αποτελέσματα εξετάσεων) ο τότε γιατρός μου,μου έδωσε filicine,σιδηρο,μαγνήσιο κ ασβεστιο!!Κάποια στιγμή αν θυμάμαι καλά στον 4ο του είπα πως το ασβέστιο δεν το αντέχω αν μπορώ να το αλλάξω κ τί μου είπε???? "Δεν σου είπα εγώ να πάρεις ασβέστιο..γιατί παίρνεις?" Ότι να'ναι..Τώρα η γιατρός είδε πρώτα τις εξετάσεις μου και μου είπε πως δεν χρειάζεται να παίρνω τίποτα εκτός φυσικά του filicine που δεν το σταμάτησα κ καθόλου σχεδόν 2 χρόνια τώρα..Ο κάθε γιατρός δίνει ότι θέλει τελικά.. :twisted:

Έχει μισή ώρα το ζουζούνι μου κουνιέται συνέχεια! :D Είχα ανησυχήσει το πρωί,μάλλον άργησε να ξυπνήσει.. :lol::lol:

Πήρα τηλέφωνο κ την γιατρό κ έκλεισα ραντεβού για την άλλη εβδομάδα!! Ανυπομονώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα νιωθεις απο τωρα το σπορακι σου?????αχ τι καλα!!!εγω τον γιαννη μου τον ενιωσα πρωτη φορα 20-21 βδομαδα :shock: ποσο καιρο εχεις που το νιωθεις εχεις μαθει φυλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσάκι μου είμαι πλέον σίγουρη πως είναι το μικρούλι μου κ όχι το εντεράκι μου :lol::lol: Απο την προηγούμενη εβδομάδα,την Πέμπτη νομίζω το ένιωσα πρώτη φορά μετά το φαγητό που ξάπλωσα,σήμερα όμως είναι πιο έντονο.Και την προηγούμενη φορά την 16η εβδομάδα το ένιωσα!Προς το παρόν είναι σαν "φλέβα που χτυπάει"κ όσο πάει γίνεται πιο έντονο!

Το φύλο θα το μάθω πρώτα ο Θεός την Τετάρτη,μας το έδειξε την προηγούμενη φορά αλλά είπαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα να είμαστε σίγουροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ μοναδικες στιγμες ανυπομονω να το νιωσω κι εγω!

με το καλο το μωρακι σου πανω απ'ολα να ειναι γερο οπως και ολα μας τα παιδακια η παναγιτσα να τα φυλαει,περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν σας προλαβαίνω!!!! Το πρωι μπήκα λίγο ίσα να δω τα νέα και είπα θα γράψω μετα, και μπαίνω τώρα και ολόκληρη σελίδα!!! :o Λοιπόν ξεκιναω και αν ξεχάσω καμμιά συγχωρεστε με και εμένα την δόλια θυλαζουσα μάνα και εγκυμονουσα... Νινου καλωσηρθες στην παρέουλα μας και καλη εγκυμοσύνη εύχομαι... είμαστε και ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες και ΠΗΤ έχουμε ίδιο!! Άντε να δούμε και τα φύλα αν τα ταριαξαμε και εκει!!

Χρυσα ζηλεύω που καταλαβαίνεις το νινί σου... Θέλω και εγω, άντε ποτέ θα περάσει ο καιρός... ασε ασε χάλια το σπαστο, τον σκατουλι δεν τον χαίρομαι και πολυ όλη μέρα, και όταν τον βλέπω όλο αγκαλιές και χάδια είμαστε!!

Πασχάλια welcome και εσύ και το ζουζουνι σου και το σποράκι σου στην παρέα μας χαχα!!!

Μπεμπακος σε μικροβιολογικό Εργαστηριο δουλεύω και άρχισα να μην την παλεύω.. Κάνω υπομονή βέβαια και θα δουλεύω μέχρι τον 9ο για να κάτσω μετα με το μωρό όσο γίνεται παραπάνω. Έτσι είχα κάνει και στον πρώτο μου. Μέχρι 38η εβδομάδα δούλευα...

Μωρουδενια και εγω είχα έτσι έντονο πόνο στην πρώτη εγκυμοσύνη και είχε ρωτήσει τον γιατρο μου και μου είχε πει είναι φυσιολογικό γιατί κάτι είχε να κάνει με το ότι μεγαλώνει η μήτρα.

Τώρα δέν έχω και πολυ πόνο στην μέση μόνο που με πιάνεται που και που ο αριστερός γοφος μου, που αυτο το παθαίνα στην πρώτη εγκυμοσύνη στο τέλος 8ο 9ο τότε.

Κορίτσια κάτι που ήθελα να ρωτήσω, με πονάει η κοιλιά μου έτσι για κανένα λεπτό δίλεπτο και με αφήνει, σαν όταν θες να πας τουαλέτα. Λέτε να κρυωσα ή να είναι συσπασεις γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα απο τον τρίτο μήνα και μετα έντονες συσπασεις και έπαιρνα τότε τα ουτροτζεσταν και γιουτοπαρ, να πω τον γιατρο μου λέτε ή δεν είναι τπτ;;

Αυτά!!! Άντε σας αφήνω να πάω να ξαπλωσω λίγο που κοιμάται και ο σκατουλης γιατί πάλι 6 πιάνω δουλεια!! Φιλακια!! Σορρυ για το τεράστιο ποστ. Είχα πολλα να πω μάλλον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaaristw gia tis apantiseis koritsia...

oles vlepw exoume anupomonisia na doume ta mwrakia mas!!

egw twra me to zori kratiemai na mhn kanw emeto...den thelwww!!!tha xalastw poly :(

efaga makaronia me kima(ta opoia me to zori ta etrwga-mou ksinizan-alla den eixame kati allo)

kai twra mirizei kai to spiti kai gyrnaei olo to stomaxi mou :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mωρουδενια μου υπομονη.Δοκιμασε να πιεις μια σοδα η ενα ξινουτσικο φρουτο.Εμενα με βοηθησαν αρκετα αυτα.Μην ξαπλωσεις μετα το φαγητο κατσε να χωνεψεισ πρωτα και παιρνε βαθιεσ ανασες.Αν εχεις μπαλκονι βγες λιγο και ανεπνευσε αερακι.Τελος ισως μια τσιχλιτσα μεντας σε βοηθησει να αλλαξεις γευση. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΕΜΕΤΟΙ, ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΝΑ ΠΙΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!! ΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ.

mwroudenia2 ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.... ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ, ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ, ΠΑΙΡΝΩ FILICINE, UTROGESTAN KAI EΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΕΜΕΤΟΙ, ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΝΑ ΠΙΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!! ΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ.

mwroudenia2 ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.... ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ, ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ, ΠΑΙΡΝΩ FILICINE, UTROGESTAN KAI EΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!

:lol::lol: nai ontwss eimaste 1 mera megalyteroi!!

egw koritsia mono filicine pernw...tipota allo pros to parwn...

egw ton katapolemisa ton emeto me fyganies pali... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mvroudenia και Χ+Μ υπομονη με τους εμετους....σας καταλαβαινω απολυτα οπως και τα περισσοτερα κοριτσια εδω!!! στο πρωτο μου ειχα εμετους μεχρι και τον 8ο και ηταν χαλια...Βεβαια μην απελπιζεστε, οι περισσοτερες εγκυουλες μεχρι την 12η εβδομαδα ειναι ετσι, ελπιζω σ'αυτην την εγκυμοσυνη να ειμαι και εγω ετσι.. :D:D και οπως λεει και η mumbasha δοκιμαστε κατι ξυνο ή σοδα ή και τα μηλα εχω ακουσει οτι βοηθανε πολυ και προσπαθηστε οχι μεγαλες ποσοτητες και οχι πλλα λαχανικα γιατι εειναι δυσπεπτα. :?:?

Και προπαντως υπομονη ολες μας, με χαπια, αναγουλες, ζαλαδες, πονακια και κουραση, οταν γεννηθουν τα νινια μας ουτε θα τα θυμομαστε...Αμυδρα σαν κατι μακρινο :lol::lol: !! Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ετσι ειναι μωρουδενια μου....αφου τις πρωτες μερες που ειχα το μωρακι μου δεν το πιστευα ποσο πολυ αγαπουσα αυτο το μικρο ανθρωπακι... Ειχα παθει αυτο που σε ρωτανε πως νιωθεις και το μονο που μπορεις να πεις ειναι οτι δεν περιγραφεται με λογια!!! :x:x Τα συμπτωματα τωρα τα θυμαμαι ενα ενα που ξαναεμεινα εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia όντως είμαστε ακριβώς στα ίδια!!!

χρύσα82 τι καλά που πλεον καταλαβαίνεις το μωράκι...με το καλό όλες μας... [smilie=blob10.gif]

όλες αναγούλες και εμετούς έχετε...η μόνη είμαι που δεν τίποτα???τουλάχιστον είστε ήρεμες οτι το μωράκι σας είναι εκεί...έγω που δεν έχω συμπτώματα με πιάνει ενα μικρούλη άγχος.. 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουπάκι έκανα κάτι....

πείραξα λίγο την λίστα με τα ονόματα μας και την πητ...ελπίζω να μην σε πειράζει...αν θέλεις την κάνεις copy και την χρησιμοποιείς...βασικά μας έβαλα κατα ημερομηνίες :mrgreen:

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

nm0113 - ΠΗΤ 21/3/12

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

ninou - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia θηλαζεις ακομα?νομιζα οτι δε γινεται να θηλαζεις αμα εισαι εγκυος.καλα βρε θηριο πως τα καταφερες ολη μερα στη δουλεια και να θηλαζεις παραλληλα?η αργησες να γυρισεις στη δουλεια?θα χρειαστω τα φωτα σου αμα γεννησω γιατι στο πρωτο μου με το θηλασμο δεν ειχα καλη εμπειρια.ειχα πολυ γαλα αλλα θηλασα μολις ενα μηνα.οι συνεχεις επισκεψεις απο πεθερικα,το οτι ηταν συνεχια ενα ματσο ατομα στο σπιτι και μου ειχαν γινει τα νευρα κροσια αλλα κυριως το οτι δεν εντεξα τη κουραση γιατι ηθελε να πιπιλαει συνεχια το στηθος για παρηγορια με εκαναν και σταματησα δυστυχως.ελπιζω στο δευτερο να τα καταφερω.αν και δε ξερω με ηδη ενα παιδι κατα ποσο θα ειναι αυτο εφικτο.ο γιαννης οταν θα γεννησω θα ειναι 16 μηνων και θα με εχει απολυτη αναγκη ακομα.πως να τα μοιρασεις? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπακος ναι ακόμα θηλασω και είμαι τρελή φανατική του θηλασμού!!! και ο γιατρός μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα αν και κατα τον 5ο θα αλλάξει η σύσταση και μπορει να μην το θέλει μόνος του. Ε μέχρι τότε βλέπω αν και έχω αρχίσει να το ψάχνω για παράλληλο θηλασμο. Θα δω αν αντεξω... Σε καταλαβαίνω που λες για πεθερικά και επισκέψεις κτλ. Ο θηλασμος εκτός απο υπομονή και επιμονή θέλει και υποστήριξη και κάποιον να σε στηρίζει γιατί ειδικά στην αρχη είναι δύσκολος... Αν εδραιωθεί θηλασμος και μετα είναι παιχνιδάκι... Φραπ απλά πετάς το βυζί και ξενοιαζεις!!! Εγω εδω θα είμαι να σε στηρίξω... Μην φοβασαι τπτ!!! Κάθε αρχη και δύσκολη που λένε, έτσι είναι και με το θηλασμο!!

Με την δουλεια τα κατάφερα γιατί δούλευα μέχρι τελευταία στιγμή, να φανταστεις 17 γεννησα και 10 σταμάτησα δουλεια, για να κάτσω μετα με το μωρό. Τους δυο μήνες πριν τον τοκετο και τους δυο μετα του ΙΚΑ και μετα μου έδωσε και το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Οπότε δουλεια πήγα όταν το μπουμπουκι μου ήταν 10 μηνών και είχαμε αρχίσει και στέρεες. Έτσι θα κάνω και τώρα αν και τώρα δεν νομίζω να μου δώσει το εξάμηνο. Θα δω τι θα κάνω, πάντως τον θηλασμο δεν θα τον σταματήσω σίγουρα. Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!

Πώς είστε σήμερα? Εχθές δεν κατάφερα να ξαναμπώ, πλάκωσε δουλίτσα και κάθισα κ παραπάνω. Πήγα σπίτι γύρω στις 17:30 έφαγα κ με πήρε ο ύπνος στον καναπέ. 21:30 ξύπνησα!! Εύχομαι σήμερα να είναι λίγο πιο ήρεμα τα πράγματα!

Νάντια μπράβο σου που θηλάζεις ακόμα!! Θα σε ταράξουμε στις απορίες όταν πρώτα ο Θεός έρθει εκείνη η ώρα..

Οι υπόλοιπες πως είστε σήμερα?

Ninou πολύ ωραία η λίστα. Σιγά-σιγά θα συμπληρώνουμε κ το φύλο..

Σας αφήνω για λίγο να κάνω καμιά δουλίτσα, εδώ γύρω θα είμαι..

Φιλια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες μου!Εκατσα και διάβασα πάνω κάτω τα νέα σας.Πόσο μου αρέσει!!!! [smilie=blob1.gif] !Αλήθεια.Η κάθε μια μας περνάει το δικότης κανάλι στην ζωή.Τα νέα μου τα έγραψα τα βασικά.

Τώρα όσο αναφορά τα συμπληρώματα που παίρνω.Ναι έχω ιστορικό.Δλδ.Το μαγνήσιο .πέρνω 3 την ημέρα διότι είχα μουδιάσματα μετά από πνευμονία που πέρασα πέρισυ τον χειμώνα και φένεται μου αφησε χουσούρι Οπότε πρεπει να τα παίρνω.Επίσης έχω αναιμία .Η φεριτίνη μου μόλις 7!και παίρνω 2 αμπούλες σιδήρου την ημέρα.Εκανα και εξετάσεις ασβεστίου και αυτό επίσης χαμηλό!! [smilie=angry7.gif] !και παίρνω άπό αυτό 2 την ημέρα των 500 παρακαλώ! =:) Όλη μέρα είμαι με τα χαπάκια.Δεν πειράζει!!!!!Το μωρό μου να είναι καλά [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif] .ΚΑΙ ανυπομονώ να πάω να το ακούσω γιατί δόξα τον Θεό βεβαια που υποχώρησαν κατα πολύ οι αναγούλες αλλά έτσι καταλάβαινα ότι όλα πάνε ρολόι!!Δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά!Το μωράκι οδευει τέλεια!!!!ναι! [smilie=angel13.gif]

ΚΑΙ εγώ θέλω τόσο πολύ να θηλάσω αυτην την φορά μιας και στην μικρή μου δεν το έκανα καθόλου αφου είχε ίκτερο και εσκασα από την στενοχώρια μου και μου κόπηκε. [smilie=banghead.gif]

Αλλά τώρα που σας γράφω νιώθω ένα κάψιμο στο στομάχι και μια ψιλοζαλαδίτσα!χεχε!χαίρομαι!mam nantia συγχαρητήρια κορίτσι μουΈισαι γεννημενη για μανούλα [smilie=wav.gif] !Θα σε χρειαστώ οπωσδήποτε όταν με το καλό έρθει η ώρα του θηλασμού!ε;;;

Κοριτσάκια πάω να μαγειρέψω .Φιλαάκια. [smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια....τι κάνετε και κυρίως τι κάνουν τα σποράκια-μωράκια?? :D

εμένα με έχει φάει το άγχος...δεν ξέρω τι να κάνω να το καταπολεμήσω...ένα σύμπτωμα είχα και νομίζω και αυτό μου έφυγε...νομίζω οτι ξεπρήστηκε το στήθος μου και δεν πονά πια...στο τσάκ είμαι να πάρω τηλ την γιατρό...σήμερα δε θα λείπε και όλη μερά ο αντρούλης μου με υπηρεσία και να δω πως θα την παλέψω..

αχ να ναι καλά το σποράκι μου...είμαι υπερβολική που θέλω να πάω να κάνω πάλι υπέρηχο?ο τελευταίος ήταν 20/9 που ήμουν 8w1d και ήταν όλα καλά...και κανονικά έχω τώρα 17/10 για αυχενική... :roll::roll:

να ρωτήσω απο δουλείες στο σπίτι τι κάνετε?όλα κανονικά όπως πριν?και ρωτώ κυρίως τις για πρώτη φορά μανούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης να πω οτι απο τα χάπια που παίρνω το μαγνήσιο είναι για να μην κάνει συσπάσεις έντονες η μήτρα συν οτι είχα μουδιάσματα στα χέρια μου..η προγεστερόνη ήταν και είναι καθαρά προληπτικά για ενίσχυση..σίδηρο ξεκίνησα προσφάτως μετα τα αποτελέσματα απο τις αιματολογικές εξετάσεις... ασβέστιο δεν το κοιτάξαμε (βλακωδώς) και πρόσφατα μου εμφανίστηκαν άσπρα στίγματα στα νύχια τα όποια αν θυμάμαι καλά δείχνουν έλλειψη σε ασβέστιο...το φελυσιν είναι καθαρά για το μπεμπέ.. :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...