Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!! Χαιρετώ και τα υπόλοιπα νέα κορίτσια.

Koupaki, nm0113,Χρυσα 82 και xristinamix χαίρομαι πολυ που είναι μια χαρα οι αυχενικες σας, άντε και στα δικά μας καλα αποτελέσματα!!! Εμένα μου είπε να πάω να με δει κατα την 9η με 10η εβδομάδα και μετα θα κάνουμε την αυχενική. Πω πω σήμερα έχω τρελό ανακατεμα και χθες βράδυ πάλι δεν κοιμιθηκαμε καλα και νιώθω πολυ κομμένη.. Σερνομαι στη δουλεια και είμαι και απόγευμα. Πως θα αντεξω δεν ξέρω, έχουμε και να πάμε στην έκθεση το σ/κ. Α Όσα κορίτσια είναι απο Θεσσαλονίκη και θέλουνε το σ/κ θα είμαι με την αδερφή μου που κάνουμε χειροποίητα κοσμήματα, στη ΔΕΘ στο πετριπτερο 5. Οποία θέλει ας έρθει να γνωριστούμε κιόλας!! Είμαστε το tartaki.gr και μπορείτε να δείτε κοσμηματακια μας στο www.tartaki.gr και στο fb στο tartaki.gr.

Αργυρώ27 να σε ρωτήσω τι είναι αυτο το προγραμμα 2 days γιατί εγω πρώτη φορά το ακούω.. Φιλάκια σε όλες κορίτσια και στα σποράκια μας!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα mam nantia

με το καλό να κάνεις κ εσύ την αυχενική κ να πάρεις καλά αποτελέσματα.

Υπομονή με τις αναγούλες,εύχομαι να μην κρατήσουν για πολύ ακόμα.Εμένα κρατήσαν μέχρι την 11η εβδομάδα χωρίς εμετούς,μόνο με πολύ όρεξη για φαγητό!!!!Όσο παράδοξο κ αν ακούγεται!

Απο Θεσσαλονίκη είμαι αλλά δυστυχώς θα λείπω το ΣΚ για ένα γάμο,θα επισκεφτώ το σαιτ σας σύντομα όμως!!

Παίρνω την πρωτοβουλία να σου απαντήσω εγώ για το πρόγραμμα του Φυσιολογικού τοκετού.Σου παραθέτω πληροφορίες απο μέλη του mammyland που βρήκα στο συγκεκριμμένο θεματάκι:

Ο φυσιολογικός τοκετός είναι ο τοκετός που γίνεται με όσο το δυνατό μικρότερη ιατρική παρέμβαση και καθόλου φάρμακα.

Οι μαιευτήρες του κέντρου είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού γι αυτό και σε συνεργασία με την ιδιωτική κλινική Θεσσαλονίκης << ΓΑΛΗΝΟΣ >> που σημερα πλεον ονομαζεται ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ εφαρμόζουν το πρόγραμμα μαιευτικής φροντίδας νεογνού και λεχωίδας μιας μέρας

Στόχος του προγράμματος είναι η προετοιμασία της επιτόκου- κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης (γίνονται μαθήματα ψυχοπροφύλαξης-)

Όλες οι γυναίκες να γεννούν με φυσιολογικό τοκετό και να προωθείται ο μητρικός θηλασμός.Στο κεντρο αυτό υπάρχει ειδική ομάδα από επαγγελματίες υγείας που ασχολούνται με την μητέρα και το νεογνό και μία ομάδα μαιών ειδικευμένη στην ψυχοσωματική προετοιμασία των επιτόκων , στο θηλασμό και στην νοσηλευτική φροντίδα νεογνών και προώρων

Ότι αφορά τον τοκετό, αυτός γίνεται στην κλινική της Θεσσαλονίκης << ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ >>.Αφού όλα πάνε καλά και η επίτοκος γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό , είχε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη, και δεν υπάρχει τίποτα το παθολογικό στην γυναίκα ή το νεογνό, μπορεί να πάει στο σπίτι της από δύο ΩΡΕΣ μετά τον τοκετό ή ένα 24ωρο μετά ή δύο 24ωρα μετά ( το επιλέγει η λεχωίδα ).

Τα υπόλοιπα 24ωρα μέχρι την πέμπτη ημέρα μετά τον τοκετό η παρακολούθηση της λεχωίδας και του νεογνού γίνεται από την μαία που τους επισκέπτεται στο σπίτι σε συνεργασία με τον μαιευτήρα και τον παιδίατρο.

Αν το νεογνό παρουσιάσει ίκτερο και χρειαστεί φωτοθεραπεία τότε η θεραπεία γίνεται στο σπίτι με φορητή φωτοθεραπεία.

Υπάρχουν πάρα πολλά πλεονεκτήματα του προγράμματος , όπως:

-η προώθηση του μητρικού θηλασμού (αφού από την πρώτη κιόλας μέρα το νεογνό είναι δίπλα στη μαμά θηλάζει και δεν παίρνει ξένο γάλα που είναι η κυριότερη αιτία για την διακοπή του θηλασμού )

-η μείωση των λοιμώξεων στην μητέρα και στο νεογνό. Αφού δεν έρχονται σε επαφή ( λογω της μικρής παραμονής τους στο μαιευτήριο ) σε ενδονοσοκομειακά μικρόβια .

-οι οδηγίες από τη μαία στο σπίτι ( βοήθεια στο θηλασμό , στο μπάνιο, στην περιποίηση του νεογνού ) -το χαμηλό κόστος

-Και τέλος, το πρόγραμμα εφαρμόζεται εδώ και πολλά χρόνια στην Αγγλία και σε άλλες χώρες του κόσμου με μεγάλη επιτυχία.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι!!!! Χρυσα82 ευχαριστω πολυ πολυ για τις πληροφοριες και ομολογω οτι δεν ειχα ξανακουσει για αυτο το προγραμμα...Ειμαι απο Κοζανη, αραγε εδω το εφαρμοζουν? Θα ρωτησω τον γιατρο μου γιατι ομολογουμένως στο πρωτο μου απο το πρωτο 24ωρο ημουν μια χαρα και ηθελα να φυγω, μου ειχε πει και ο γυναικολογος οτι μπορω, και με κρατουσαν μηπως κανει ικτερο το μωρο και σκυλοβαριομουν αφορητα... Ασε που ειχε αρπαξει φωτια ο κ...ς μου με αυτα τα παλιοκρεββατια που ειναι ολο πλαστικο και 18\7...by the way εισαι σχδον σην ιδια βδομαδα με την κουνιαδα μου, που την λενε χρυσα και ειναι το '82!!χαχα περιμενω εντυπωσεις να μου πεις απο το ταρτακι μας!!! α με τους εμετους δεν την γλυτωσα τελικα σημερα...δεν πειραζει τι να κανουμε...ολοκληρο ανθρωπακι μεγαλωνουμε μεσα μας!!

Φιλακια κοριτσια δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω το σ\κ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????

ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ????????? ΟΛΑ ΚΑΛΑ???????? :?::?::?::?::?:

ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙΡΟ ΝΕΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ...........ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια

πήρα τα αποτελέσματα απο το PAPP-A αλλα δεν ειναι κ τοσο καλά, θα πάω αύριο στο γιατρό να τα δει, έχω αγχωθεί πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκές μου εγκυούλες!!!!Χάθηκα ε;;ε να μωρέ δεν είχα και πολύ όρεξη. :YMHUG: Φένεται οι ορμόνες κάνουν καλά την δουλειά τους χεχε :-s*-:) .Είχα και το πρώτο διάβασμα της κόρης μου,ιστορία φέτος!Μεγαλώσαμε,ε και του δώσαμε και καταλαβε.Καλοσωρίζω λοιπον και εγώ με την σειρά μου όλα τα κορίτσια που μπήκαν στην παρέα μας την τόσο γλυκιά!

koypaki moy όλα καλά μην ανησυχείς,απλά έχω τόση μα τόση αγωνία για την Τετάρτη που έχω RV! :-bd:-bd Ολα τέλεια θα πάνε!!!!!!ολα ολα !!Σκέφτομαι να αλλάξω και λόγω οικονομικής πλευράς αλλά και προσωπικούς λόγους τον γιατρό μου και το ΜΗΤΕΡΑ b-( .Και τώρα που το θυμάμαι δεν είχα φύγει πριν 8 χρόνια από το ΜΗΤΕΡΑ και με πολύ καλά σχόλια! [smilie=dontknow.gif] θυμάμαι που είχα συμπληρώσει την΄λίστα παραπόνων ολόκληρη!!!!!!!!!Με βλέπω για ΑΤΤΙΚΟ κορίτσια.! [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif] [smilie=toothy10.gif] Εχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια!Βέβαια είναι πολύ νωρίς για τέτοια αλλά αν δεν πάω τώρα δεν αναλμβάνουν γέννα διαφορετικά.Οπότε δεν το αποφεύγω.

Με το καλό οι φρεσκοεγκυούλες!Θα έχουμε ΟΛΕΣ ΜΑΣ μια ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumleft.gif] [smilie=icon_sunny.gif] με τα γλυκομωράκια μας στην ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!! [smilie=angel13.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Αυτή η εβδομάδα είναι σύμφωνα με τον υπέρηχο 8 εβδομάδων.Μπήκα στον 3 μήνα.ΑΝτε σιγά σιγά γιατί αυτές οι ανακατωσούρες ειναι το κάτι άλλο!!!!!!δεν αντέχονται!

φιλάκια πολλά.Και περιμένω νέα από όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TINKYBEL χαιρομαι που ολα ειναι καλα.τα υπολοιπα θα περασουν οσο περναν οι βδομαδες.

ολα καλα να πανε και στο ραντεβου , να δεις το μωρακι σου και περιμενω νεα σου. εγω εχω ραντεβου στις 27/9 οποτε αναμενω ακομα...... :):):):)

Χριστινακι μην αγχωνεσαι μπορει να μην ειναι και τιποτα , ψυχραιμια......ευχομαιννα μην ειναι τιποτα και να ειναι ολα καλα κοριτσι μου. περιμενω νεα σου.

Φιλακια σε ολες σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

τί κάνετε? Εύχομαι όλες να είστε καλά το ίδιο και τα μωράκια σας!

mam nantia έχω την εντύπωση ότι το πρόγραμμα αυτό εφαρμόζεται προς το παρόν μόνο στην συγκεκριμένη κλινική.Μακάρι να κάνω λάθος και να υπάρχει κ κάτι ανάλογο στην Κοζάνη.Το ταρτάκι σας είναι τέλειο.Πολύ όμορφα πράγματα φτιάχνεται!!Συγχαρητήρια!!

xristinamix κοριτσάκι μου πήγαινε στον γιατρό πρώτα να δει τα αποτελέσματα κ να σου πεί την γνώμη του κ μην βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου απο τώρα.Μια φίλη μου της είχαν βγάλει πολύ χαμηλό ποσοστό 1:25,1:30 δεν θυμάμαι ακριβώς και ήταν 25 χρονών!!Φυσικά έφταιγε το μικροβιολογικό κέντρο,είχε κάνει λάθος!!Έχει ένα υγιέστατο κοριτσάκι 3 ετών τώρα! Εύχομαι όλα να είναι καλά,θα περιμένουμε νέα σου!

koupaki 27/09 έχεις ραντεβού?πλησιάζει ο καιρός,σε μία εβδομάδα.Εγώ αργώ ακόμα..Θα πάρω τηλέφωνο για να κλείσω αρχές Οκτωβρίου :( Εύχομαι όλα να είναι καλά..

TINKYBEL με το καλό να δείτε το μωράκισας αύριο!! όλα καλά θα είναι,έτσι γέμισέ μας με αισιοδοξία :D:D Όσο για τις αναγούλες εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα!!

Σας αφήνω να κάνω κ καμιά δουλειά! Θα ξαναμπώ κ αργότερα..

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhmeraaa!!

me pianei ena rigos twra pou mpika edw mesa...ontws tha eimai anoiksiatiki manoula 2012!!

mou fenetai APISTEUTO alla kai tooosooo Omorfo!!

eimai 6 evdomadwn...kai exw ΠΗΤ 17/05/12

Στις 17 Απριλιου μπαινω στο μηνα μου ειπε ο γιατρος!!!

ακομα να το πιστεψω...!!!

σημερα θα παω για τον προγεννητικο ελεγχο...ελπιζω ολα να ειναι καλα!!!

κοριτσια μπορω να ρωταω ανησυχιες μου εδω??

ειχα απορια αν κανει να τρωω αβγο και οτι περιεχει αβγο...

χθες εφαγα μαγιονεζα.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα mwroudenia2!!!

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

Γι αυτό δημιουργούνται αυτά τα θεματάκια για να βοηθάμε η μία την άλλη κ να λύνουμε τις απορίες μας.

Αυγό κάνει να φάς αρκεί να είναι καλά μαγειρεμένο,να μην είναι μελάτο δηλαδή.Ότι περιέχει ωμά αυγα απαγορεύεται γιατί υπάρχει ο φόβος κινδύνου μόλυνσης με βακτηρίδια σαλμονέλας.Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να αποφεύγεις και τις άγνωστης προέλευσης κρέμες ή μαγιονέζες που μπορεί να περιέχουν ωμό αβγό.

Καλά αποτελέσματα να έχεις στον προγεννητικό έλεγχο σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wxxxxxxxx gamwtooooooo les na egine tipota????????? :?:?:?:?:?

euxaristw pantws xrysa mou

Τί να έγινε καλέ?? Η μαγιονέζα που έφαγες γνωστής μάρκας (σχετικά) δεν ήταν,θέλω να πώ δεν ήταν καμία που έβλεπες για πρώτη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!!!!!!!!

χαιρομαι που ειστε ολες καλα. mwroudenia μου μην αγχωνεσαι με μια φορα δεν θα παθεις τιποτα , αλλα γενικα προσεχε. και οτι θες εμεις εδω ειμαστε. σ εβαλα και στην λιστα μας :D:D:D:D:D:D

με το καλο και να χεις μια καλη εγκυμοσυνη. :ymparty::ymparty::ymparty:

σας φιλω ολες και τα λεμε και αργοτερα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και απο μένα!Χάθηκα λιγάκι..αλλά έχω καλά νέα!Σήμερα κάναμε την αυχενική και η τιμή της ήταν πολύ καλή!Βέβαια το μικρό μου κοιμόταν και δεν ξυπνούσε με τίποτα αλλά τα καταφέραμε!!Τώρα περιμενώ και τα αποτελέσματα απο την εξέταση αίματος..

Κατα τ 'άλλα ακόμα βασανίζομαι απο αναγούλες και ναυτία..ελπίζω να μην κρατήσει πόλυ όμως..

Φιλάκια σε όλες και βάλτε με κ μένα στη λίστα(4/4/11)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιες!

Χαθηκα λιγο αλλα με εχουνε ταραξει οι αναγουλες! ΜΠαινω λιγο στις Οκτωβριανες να γραψω και μετα τα αφηνω γιατι ζαλιζομαι............

Εμεις ειχαμε δει σακο πριν απο 3 βδομαδες και την Παρασκευη που μας ερχεται παω γιατρο για να μου παρει αιμα για παπ-α και να κανουμε υπερηχο. Αγωνια τρελη!!!!!!!! :D

Ευτυχως εχει ερθει η μαμα μου αρκετες μερες τωρα και εχω βοηθεια. Την αλλη εβδομαδα ομως θα φυγει και θα μου λειψει πολυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!

Ο μικρουλης μου ειναι ησυχο παιδακι και ετσι δε με κουραζει. ΜΑλιστα συνεννοουμαστε. Του λεω παμε να αλλαξουμε πανα.. ερχεται. Παμε να κανουμε μπανιο ερχεται σφαιρα. ΜΙα χαρα το πουλακι μου....

Σημερα εχουμε και επετειο με το καλο μου και θα παμε μια βολτιτσα να ξελαμπικαρω και γω λιγο γιατι κλειστηκα μεσα απο τις αναγουλες...

Αυτα στα γρηγορα απο μας!

Θα καθισω να σας διαβασω με ηρεμια!

Φιλια σε ολες!!!!!!

Ααααααααα βαλτε με και μενα καλε στη λιστα! 29/04 Φιλιαααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα , τι μου κάνετε?

Πως πάνε οι κοιλίτσες μεγαλώνουν?, εγω σημερα πηγα στο γιατρο και μου θυμωσε γιατι εβαλα 4 κιλα σε ενα μηνα :shock::shock: και εγω σοκαριστηκα, η αληθεια ειναι οτι με τους εμετους και τις αναγουλες που ενιωθα φαγητο πολυ δεν ετρωγα αλλα επινα συνεχεια λεμοναδα και χυμους. Μου ειπε φυσικα να μην προσπαθησω να χασω αλλα να μεινω στα ιδια και αγχωθηκα. Στην κορη μου ειχα βαλει 22 κιλα εχασα τα 12 και ετσι εχω ηδη 10 απο πριν. Εχετε καμια ιδεα τι να κανω? τωρα που μου οερασαν και οι εμετοι το εχω ριξει στο φαι.

Xristina μου πηγες στο γιατρο? τι νεα? παντως μην αγχωνεσαι μεχρι να σου πει ο γιατρος, εμενα η κουμερα μου περσι της ειχαν βγαλει πολυ χαμηλη τιμη συμφωνα με το αιμα και η κοπελα στον υπερηχο την τρομαξε πολυ , αλλα ο γιατρος την καθησυχασε, και της ειπε οτι τους αρεσει να δραματοποιουν τα πραγματα. Απο οτι καταλαβα στην Ελλαδα ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα, εμας στην κυπρο μας παιρνουν το αιμα πριν τον υπερηχο και εκεινη τη μερα εκτος της μετρησης του αυχενικου υγρου, υπολογιζουν συμφβνα με ηλικια και συμφωνα με αιμα τις πιθανοτητες για συνδρομο down.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!! Απο το πρωί ήθελα να γράψω αλλα δεν προλαβαινα.. Δούλευα πρωί απόγευμα και μετα πηγαμε και στην παιδιατρο και τώρα βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω τα νέα μας! Λοιπόν ξεκιναω... Στην έκθεση τα περάσαμε παρα πολυ ωραία αλλα τρελή κούραση όλη την ώρα όρθια και τα είδα όλα... Αφού την Κυριακή με πονουσε η κοιλιά μου και είχα τσιμπιματακια χαμηλά... Έπεσα κιόλας με το μωρό αγκαλιά και σφιχτηκα να μην χτυπήσει, χωρίς να σκεφτώ την κατάσταση μου εε να μην σας τα πολυλογω, εχθές επειδή αγχωθηκα πήγα στον γιατρό μου για ένα υπερηχο και ευτυχώς όλα καλα!!! Με μαλωσε βέβαια και είπε ξεκούραση. Απο εδω και πέρα θα προσέχω πολυ γιατί η αλήθεια είναι ότι έκανα χαζαμαρες.

Χρυσα ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια και χαίρομαι πολυ που σου άρεσαν! Κανε μας και like στο fb αν θες!! Μακάρι να υπάρχει κάτι ανάλογο Κοζάνη με αυτο το προγραμμα αν και δυσκολο το κόβω... Θα ρωτήσω το γιατρό μου μπάς και ξέρει.

Χριστίνα μην αγχωνεσαι για το παπ- α σου. Ποσο ήταν; Κάτω απο 1/50; Σε ρωτάω γιατί και εγω σε μικροβιολογικό δουλεύω και πολυ σπάνια βλέπουμε πολυ χαμηλά. Και πάντα όταν είναι χαμηλά κάνουμε επανάληψη και μετα το δίνουμε. Μην αγχωνεσαι μέχρι να πας στο γιατρο σου!!

Νm1003 κουράγιο με το φαγητο, σε καταλαβαίνω γιατί και εγω στον πρώτο μου πήρα 13 και έχασα μόνο τα 2 και μου μείνανε 11. Με διατροφή τα έχασα βέβαια 1 χρόνο μετά και στο καπάκι έμεινα έγκυος. Προς το παρών έχασα 2 κιλά γιατί στην αρχη που ήμουν 5 εβδομάδων με έπιασα μια γαστρεντεριτιδα και τα είδα όλα! Αφού σήμερα με ρώτησαν τι έκανα και αδυνατησα και λέω πλάκα μου κάνετε, έχω πετάξει μια κοιλούμπα άλλο πράγμα. Υπομονή εύχομαι γιατί αυτή η παλιοορεξη δεν κρατιεμαι με τπτ, αλλα μάλλον η λεμοναδες σου κάνανε την δουλεια. Αν θες έχω μια φίλη διαιτολογο, την ρωτάω τι να προσεχεις.

Μωρουδενια συγχαρητήρια και μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι όπως όλες. Όπως σου είπε η Χρυσα εδω είμαστε για τις απορίες και ανυσυχιες όλες μας οπότε ελεύθερα!! Καλη συνέχεια και θα τα λέμε!

Βλέπω όλες καημενουνες μου λίγο πολυ του δίνουμε και καταλαβαίνει με τους εμετους ε;; Κουράγιο γκαστρομενούλες μου!! Όταν θα πάρουμε αγκαλιτσα τα νινιά μας ούτε θα τα θυμόμαστε! Φιλακια κορίτσια την πεφτω για ύπνο!!! Καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας κορίτσια!!

πολύ χάρηκα που διάβασα πολύ καλά νέα απ'όλες σας!

naya μου καλά αποτελέσματα κ απο την εξέταση αίματος να έχεις..Όσο για τις αναγούλες εύχομαι να περάσουν γρήγορα!!

maraki_1978 Χρόνια σας πολλά για εχθές!Να είστε πάντα αγαπημένοικ ευτυχισμένοι!Με το καλό να υποδεχτειτε κ το νέο μέλος της οικογένειας!! καλά αποτελέσματα με την αυχενική σου την Παρασκευή!!

nm0113 κ εγώ 4 κιλά έχω πάρει στο σύνολο ίσως κ λίγο παραπάνω,έχω μέρες να ανέβω στην ζυγαριά,δεν τολμάω!! Τα 3 τα πήρα κ εγώ σε ένα μήνα.Εμετό δεν έκανα καθόλου αλλά οι αναγούλες μου ανοίγαν την όρεξη κ όλο ήθελα κάτι να τρώω,αν έμενα νηστική ζαλιζόμουν και ένιωθα μια αηδία (συγνώμη κιόλας)!!προσπαθώ κ εγώ όσο μπορώ τώρα να προσέχω..Το μόνο που με νοιάζει βέβαια είναι να πάνε όλα καλά!!Όσο για την αιματολογική εξέταση papp-a εμάς γίνεται αμέσως μετά τον υπέρυχο αλλά υπολογίζουν κ αυτά που είπες,ηλικία εγκύου,τιμή αυχενικής υπερύχου κλπ.

mam nantia Κοίτα να ξεκουραστείς τώρα!! Έχεις κ το μωράκι σου που ούτως η άλλως κουράζεσαι μην κάνεις κ παραπάνω πράγματα!!θέλει λίγο προσοχή!

Σας αφήνω να κάνω καμια δουλίτσα!Φιλιά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :D ΝΑ ΜΠΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?

ΕΙΜΑΙ Η ΗΡΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 15 ΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΑΝ Κ ΕΙΧΑ Κ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ..ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟ,ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΛΑ.

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ Κ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ Κ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??????? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ .....ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

ΗΡΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ. ΕΔΩ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ.........ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ , ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΗΤ. :?::?::?:

nm0113 ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ .....ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ , ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 25. ΑΣΤΑ .....ΔΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ Σ ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑ ......ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΛΕΣ . :(:(:(

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ , ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ , ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.......ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ Ν ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΖΥΓΙΣΜΑ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ .

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ ΣΑΣ. :)

ΦΙΛΑΚΙΑ...... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:? Καλησπέρα,

Βασικά Νάντια μου η πιθανοτητες για νταουν είναι 1/175 αλλα το έχουν στα κόκκινα, κ η freeb-hCG xoriakh 5.25 υψηλά απο οτι μου είπε ο γιατρος κ μου προτεινε στην 19 βδομαδα αμινιοπ..(όπως κ αν λέγετε..)κ δεν ξέρω τι να κάνω,τι άλλες επιλογές έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες μου!!!!

Εχω μέρες να γράψω αλλά σας διαβάζω σχεδόν καθημερινα!

Μωρουδενια και παπαρούνα καλωσήρθατε και με το καλό να έχετε ένα υγιές μωράκι!!!!

Μωρουδενια μου τώρα μεγαλώνει η μητρα σου και ειναι λογικό να νιώθεις τραβηγματακια... ρωτα βεβαια και τον γιατρό σου...! Μην ανησυχείς πάντως! Όσο για το αυγό και τις μαγιονέζες δεν το ήξερα! Μια χαρά τις ετρωγα στην 1η εγκυμοσύνη μου! Αυτό που ξερω και με ενημέρωσε ο γιατρός σχετικά με την διατροφή είναι να τρώω το κρεας καλοψημένο και τα λαχανικά σχολαστικά πλυμένα. Τα κουκιά απαγορευονται καθώς και τα μεγάλα ψαρια όπως τόνος και ξιφίας που ζουν σε μεγάλο βάθος γιατί μαζευουν μεγάλη ποσότητα .... αργύλου :?: δεν θυμάμαι τι. Και εννοείτι όχι μυδια, στρειδια, κλπ.

Χριστίνα μου ευχομαι όλα να πάνε καλα.... στη θέση σου θα έπαιρνα και μια δευτερη γνώμη για την αμνιοπαρακέντηση αλλά αν είναι για να γίνει καλύτερη διάγνωση, εγώ θα την έκανα.

Μαράκι να ζήσετε και να είστε πάντα αγαπημένοι μέχρι τα βαθεια γεράματα!!!!

Οσο για τα κιλά που λέτε.... εχω πάρει μισό κιλό από την αρχή της εγκυμοσύνης ευτυχώς, γιατί έχω ήδη αρκετά παραπάνω κιλά και θα είναι πρόβλημα αν παιρνω από τώρα βάρος.... στην 1η εγκυμοσύνη είχα πάρει περιπου 15 κιλά και λόγω θηλασμού στις 28 ημέρες μετά που γέννησα είχα χάσει 20! :D Βέβαια από την στιγμή που αποθηλασαμε μέχρι την εναρξη της νέας εγκυμοσύνης πήρα 7 κιλά σε 4 μήνες! :shock::shock:

Τελος πάντων.... εχω σκοπό αυτή τη φορά να μην πάρω πάνω από 10 κιλά γιατι μετά θα γίνω σουμο! [smilie=naka.gif]

Καλά αποτελέσματα κοπελάρες μου για τις αυχενικές σας και με το καλό να δειτε οι υπόλοιπες τα γερά και δυνατά σποράκια σας στον υπέρηχο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!! Ti kanete esis k ta sporskia sas? Tha me valete k emena stin listoula sas? Exo ΠΗΤ 14/05/12 ! Tin deftera pame gia na akousoume kardoula k anipomono!

Mexri tora nomiza oti ime apo tis tixeres pou den ixan kanena simptoma egkimosinis para mono prismeno stithos k tsoup tis teleftes dio meres kati anagoules kati ponakia k trabigmata stin kilia , k enas monimos kompos sto stomaxi . I orexi mou gia fagito exi miothi oute na to vlepo den thelo ores ores , an k troo anagkastika gia to mpempe.Afta ta simptomata fantazome etsi tha me pane mexri trito mina e ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου γλυκά! :D:D[smilie=hello2.gif] Οι κοιλίτσες μας,μεγαλώνουν εεεεεε;;;;;;; [smilie=icon_colors.gif] ;;;τέλεια!και εγώ είχα μέρες να μπω τελικά όλες μας για το ίδιο θέμα.ΠΟΛΛΕς ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ! :? [smilie=dontknow.gif] και τώρα έχω πάρα πολλές αλλά ήθελα να μάθω τα νέα σας και να πω και τα δικά μου.Πήγα χθες στον γιατρό μου.Είδαμε το μωράκι!Καλέ μεγάλωσε πολύ!!!!!!!!!Εχει και χεράκια και ποδαράκια. :P Τώρα ολοκληρώνονται μου είπε.Επίσης μου έδωσε συγχαρητήρια γιατί πάω τέλεια με την εγκυμοσύνη μου όσο αφορά το μωράκι μέσα στην κοιλίτσα!Είναι καλά γερά μέσα στην κοιλίτσα μου.Πήρα μόνο ένα κιλό!ουφ!ευτυχώς απο την προηγούμενη φορά και αυτό με πολύ κόπο.Αν ήθελα να τρώω ότι θέλω θα είχα πάρει 5!!!!!!!!!χιχιχιχι.Συχγαρητηρια σε όλες μας για την εγκυμοσύνη μας!!!Μου είπε τι θέλω να πάω κατευθείαν για αυχενική ή να με δει άλλη μια φορά δλδ σε 2 εβδομάδες και μετά να πάω για αυχενική.Και του είπα φυσικά να ερθω να δούμε πώς πάει!Το μωράκι μου είναι 2 εκατοστά!αχου το μωρέ!Εχω φουσκώσει όμως αρκετά.,Η αδερφή μου μου λέει ότι εκείνη αυτην την κοιλιά την είχε 4 μηνών!!!!Ε αυτά είναι διαφορετικά σε κάθε γυναίκα.Και μια κοπέλα στο ιατρείο που περιμέναμε ήταν σαν και μενα άντε μια εβδομάδα πιο νωρίς και ακόμα φόραγε το τζιν της!!!!!!!!!τα έπαιξα μιλάμε! [smilie=evil6.gif]

veloudenia Μου καλά αποτελέσματα και σε εσένα.!Συχγαρητήρια κοπέλα μου και να προσέχετε τώρα οι δυο σας! :-bd

mariloo μου,ψυχή της παρέας γέλασα σήμερα να είσαι καλά ,για τα κιλά που είπες!!χαχαχχαόντως θέλουμε προσοχή ειδικά εμείς που είμαστε στην δευτερη εγκυμοσύνη!!!!!

μωρουδένια μην ανησυχείς καθόλο[]υ για το θέμα αυτό,μεγαλώνει η μήτρα σου αν τώρα πονάς ρωτάς τον γιατρό σου και σου δίνει παισίπονο.νομίζω panadol και το καλύτερο depon μαχ!!!!το ρώτησα εγώ χθες γιατί είχα φοβερές ημικρανίες!!!!!

κουπάκι μου!άντε με το καλό να το δείς!!!!!!!!θα έχει μεγαλώσει απίστευτα :ymapplause: !

γενικά σε όλα τα κορίτσια να προσέχετε τα μωράκια στις κοιλιίτσες σας!!!!!!έχει μεγαλώσει η παρέα μας και αυτό με κάνει πολύ χαρούμενη!θα ήθελα να απαντήσω σε όλα τα κορίτσια αλλά με το ζόρι γράφω λόγω ζαλάδων και ανακατωσούρων.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!ΞΈΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ξεκίνησα και σίδηρο διότι η φεριτίνη μου ήταν μόνο 7!!!!!!έκανα και εξετάσεις caκαι ηλεκτρολυτών σήμερα καθώς και καλλιέργεια κολπικού λόγω κάποιων φορών φαγουρας και για σιγουριά κάνω αυτό!!!φιλάκια πολλά στις κοιλίτσες σας και να προσεέχουμε όοοοοοοοολες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!περιμένω νεα σας!!!!!!! [smilie=violent1.gif] [smilie=sunny.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...