Μετάβαση σε περιεχόμενο

Που να γεννησω??? (Θεσσαλονικη...)


Recommended Posts

Αν και ακομα ειναι νωρις μεχρι τον Μαρτιο ηθελα να μου πειτε προτασεις για να γεννησω-μενω Θεσσαλονικη. Βασικα παιζουν πολυ τα γνωστα - Γενικη, Διαβαλκανικο και Γενεσις. Πειτε μου για συνθηκες, τιμες και παροχες. Η γιατρος μου μου ειπε οπου θελω να παμε (εχει συνεργασια με ολα). Σκεφτομουν για το Γενεσις.

Επισης θελω να μου πειτε τι γινεται με το ΙΚΑ- συνεργαζονται αυτα τα μεγαλα ή οχι?Ειμαι για να παιρνω καποιο επιδομα μητροτητας απο το ΙΚΑ? Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ayta einai tis Genikis Klinikis

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΙΔΙΩΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥ - ΜΑΙΕΥΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

(ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 3/03/2008)

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ

Περιλαμβάνει παραμονή μέχρι 4 ημέρες, χρήση καρδιοτοκογράφου, ομάδα αίματος - Rhesus νεογνού, αναλώσιμα & Pampers

Euro Euro

4κλινο 1.150 2κλινο Lux 1.850

3κλινο 1.250 1κλινο Γραβιάς 2.200

2κλινο Γραβιάς 1.400 1κλινο Παραλίας 2.550

2κλινο Θάλητος 1.550 Σουίτα 501,601 3.000

2κλινο Παραλίας 1.750 Σουίτα 701,702,703,704 3.800

Πρόσθετη επιβάρυνση για παιδιατρική παρακολούθηση 100 Euro & για αναλώσιμα αναισθησιολογικού τμήματος 100 Euro

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ

Περιλαμβάνει παραμονή μέχρι 5 ημέρες, χρήση καρδιοτοκογράφου, έξοδα χειρουργείου, ομάδα αίματος - Rhesus νεογνού, αναλώσιμα νεογνού & Pampers

Euro Euro

4κλινο 1.500 2κλινο Lux 2.350

3κλινο 1.650 1κλινο Γραβιάς 2.700

2κλινο Γραβιάς 1.900 1κλινο Παραλίας 3.000

2κλινο Θάλητος 2.050 Σουίτα 501,601 3.500

2κλινο Παραλίας 2.200 Σουίτα 701,702,703,704 4.300

Πρόσθετη επιβάρυνση για παιδιατρική παρακολούθηση 100 Euro & για αναλώσιμα αναισθησιολογικού τμήματος 100 Euro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ayta einai tis Genikis Klinikis

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΙΔΙΩΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥ - ΜΑΙΕΥΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

(ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 3/03/2008)

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ

Περιλαμβάνει παραμονή μέχρι 4 ημέρες, χρήση καρδιοτοκογράφου, ομάδα αίματος - Rhesus νεογνού, αναλώσιμα & Pampers

Euro Euro

4κλινο 1.150 2κλινο Lux 1.850

3κλινο 1.250 1κλινο Γραβιάς 2.200

2κλινο Γραβιάς 1.400 1κλινο Παραλίας 2.550

2κλινο Θάλητος 1.550 Σουίτα 501,601 3.000

2κλινο Παραλίας 1.750 Σουίτα 701,702,703,704 3.800

Πρόσθετη επιβάρυνση για παιδιατρική παρακολούθηση 100 Euro & για αναλώσιμα αναισθησιολογικού τμήματος 100 Euro

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ

Περιλαμβάνει παραμονή μέχρι 5 ημέρες, χρήση καρδιοτοκογράφου, έξοδα χειρουργείου, ομάδα αίματος - Rhesus νεογνού, αναλώσιμα νεογνού & Pampers

Euro Euro

4κλινο 1.500 2κλινο Lux 2.350

3κλινο 1.650 1κλινο Γραβιάς 2.700

2κλινο Γραβιάς 1.900 1κλινο Παραλίας 3.000

2κλινο Θάλητος 2.050 Σουίτα 501,601 3.500

2κλινο Παραλίας 2.200 Σουίτα 701,702,703,704 4.300

Πρόσθετη επιβάρυνση για παιδιατρική παρακολούθηση 100 Euro & για αναλώσιμα αναισθησιολογικού τμήματος 100 Euro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera annio..

emena o giatros mou einai sto genesis k stin geniki..o idios o giatros oti kalitera einai to genesis..

alla mallon pairnei pio polles mizes apo kei opos oi perisoteroi..

emena sxsdon oloi me lene stin geniki giati an tixoi kati se mena k to moro i geniki mpporei na me kalipsei....

eyxomai ola na mas pane kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera annio..

emena o giatros mou einai sto genesis k stin geniki..o idios o giatros oti kalitera einai to genesis..

alla mallon pairnei pio polles mizes apo kei opos oi perisoteroi..

emena sxsdon oloi me lene stin geniki giati an tixoi kati se mena k to moro i geniki mpporei na me kalipsei....

eyxomai ola na mas pane kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τηλεφωνησα στο γενεσις και μου εδωσαν κατι εξωφρενικες τιμες!

1870 ευρω δικλινο Β'κατηγοριας με αναισθησιολογο - φαρμακα - παιδιατρο!

Ρε παιδια να γεννησουμε παμε οχι να κανουμε διακοπες στο Ντουμπαι!:P

Ενταξει τα εχω παρει παρα πολυ ασχημα με την ολη φαση!

Με την συμβολη του ταμειου ΙΚΑ τι γινεται?? Ρε παιδια καμια που εχει περασει την διαδικασια να μας πει... Μην μας πιασουν στον υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τηλεφωνησα στο γενεσις και μου εδωσαν κατι εξωφρενικες τιμες!

1870 ευρω δικλινο Β'κατηγοριας με αναισθησιολογο - φαρμακα - παιδιατρο!

Ρε παιδια να γεννησουμε παμε οχι να κανουμε διακοπες στο Ντουμπαι!:P

Ενταξει τα εχω παρει παρα πολυ ασχημα με την ολη φαση!

Με την συμβολη του ταμειου ΙΚΑ τι γινεται?? Ρε παιδια καμια που εχει περασει την διαδικασια να μας πει... Μην μας πιασουν στον υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΕΡΙΣΥ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ (3200 ΠΕΡΙΠΟΥ)

ΜΕ ΤΟ ΤΕΒΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ 820Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΕΡΙΣΥ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ (3200 ΠΕΡΙΠΟΥ)

ΜΕ ΤΟ ΤΕΒΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ 820Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΕ ΤΙΣ 56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ (???????), ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΟΗΘΗΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ(ΠΕΡΙΠΟΥ 800) , ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ(ΠΕΡΙΠΟΥ 1100) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ(ΠΕΡΙΠΟΥ 800).

ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΙΑΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 250 ΕΥΡΩ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ.

ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.

** ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ......

ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ:) :) :)

ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΕ ΤΙΣ 56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ (???????), ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΟΗΘΗΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ(ΠΕΡΙΠΟΥ 800) , ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ(ΠΕΡΙΠΟΥ 1100) ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ(ΠΕΡΙΠΟΥ 800).

ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΙΑΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 250 ΕΥΡΩ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ.

ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.

** ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ......

ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ:) :) :)

ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη στη Λαρισα. για θεσσαλονικη εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο συγγενεις για το γενεσις.το ικα σου δινει ολα τα χρηματα της δαπανης πισω. ακομα και τα επιπλεον της καισαρικης γιατι θεωρειται χειρουργικη επεμβαση βεβαια πρεπει να πληρεις ολες τις προυποθεσεις (ενσημα κλπ). αυτο που ηθελα να σας τονισω ειναι για τα φαρματκα. ψαξτε το λιγο παραπανω και μιληστε με το γιατρο. εμενα μου δωσανε panadol,μια λοιφη για το στηθος και ενα κουτι χαπια για τη μητρα και τα πληρωσα ΧΡΥΣΑ και οχι μονο!!! αν μπορειται παρτε τα μονες απο δικο σας φαρμακειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη στη Λαρισα. για θεσσαλονικη εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο συγγενεις για το γενεσις.το ικα σου δινει ολα τα χρηματα της δαπανης πισω. ακομα και τα επιπλεον της καισαρικης γιατι θεωρειται χειρουργικη επεμβαση βεβαια πρεπει να πληρεις ολες τις προυποθεσεις (ενσημα κλπ). αυτο που ηθελα να σας τονισω ειναι για τα φαρματκα. ψαξτε το λιγο παραπανω και μιληστε με το γιατρο. εμενα μου δωσανε panadol,μια λοιφη για το στηθος και ενα κουτι χαπια για τη μητρα και τα πληρωσα ΧΡΥΣΑ και οχι μονο!!! αν μπορειται παρτε τα μονες απο δικο σας φαρμακειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαλκανικό:

3130 μονοκλινο

440 ο συνοδός για 4 μέρες

1500 ο γιατρος

150 κάτι λοιπά έξοδα

300 επισκληρίδιος

Η καισαρική 300 ευρώ παραπάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαλκανικό:

3130 μονοκλινο

440 ο συνοδός για 4 μέρες

1500 ο γιατρος

150 κάτι λοιπά έξοδα

300 επισκληρίδιος

Η καισαρική 300 ευρώ παραπάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως στο διαβαλκανικο πληρωσα

3100 για μονοκλινο

1200 γιατρος φυσ. τοκετο

150 επισκληριδιο

150 νεογνολογο

για συνοδο δε ξερω κατι αλλα ο αντρας μου εμεινε 2 βραδια και ειχε και καναπε που γινοταν κρεβατι στο δωματιο και δε πληρωσαμε extra.ολα αυτα τον ιουνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως στο διαβαλκανικο πληρωσα

3100 για μονοκλινο

1200 γιατρος φυσ. τοκετο

150 επισκληριδιο

150 νεογνολογο

για συνοδο δε ξερω κατι αλλα ο αντρας μου εμεινε 2 βραδια και ειχε και καναπε που γινοταν κρεβατι στο δωματιο και δε πληρωσαμε extra.ολα αυτα τον ιουνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω και γω πηρα το γεννεσις κ μου ρθε να βαλω τα γελια. Σαμπανιες και φρουτα μες την τιμη, παρκινγκ (που στο γεννεσις λες και δεν θα βρεις). Ημουνα αναμεσα στο γεννεσις και τη γενικη κλινικη και κατελειξα στη γενικη. Πηγα κιολα το ειδα κ απο κοντα κ μου φανηκε μια χαρα. Σε δικλινο μαλλον για να ειναι πιο ανθρωπινα τα πραματα οσον αφορα την τουαλετα και την καθαριοτητα. Αλλιως αν δε σε πειραζει κ το τρικλινο μια χαρα ειναι. Απο την αλλη αν εχεις γιατρο σε νοσοκομειο καλυτερα σε δημοσιο. Οι φιλες μου που γεννησανε στο ιπποκρατειο κ στο παπαγεωργιου καταευχαριστημενες ητανε. Ολα στο μυαλο ειναι τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω και γω πηρα το γεννεσις κ μου ρθε να βαλω τα γελια. Σαμπανιες και φρουτα μες την τιμη, παρκινγκ (που στο γεννεσις λες και δεν θα βρεις). Ημουνα αναμεσα στο γεννεσις και τη γενικη κλινικη και κατελειξα στη γενικη. Πηγα κιολα το ειδα κ απο κοντα κ μου φανηκε μια χαρα. Σε δικλινο μαλλον για να ειναι πιο ανθρωπινα τα πραματα οσον αφορα την τουαλετα και την καθαριοτητα. Αλλιως αν δε σε πειραζει κ το τρικλινο μια χαρα ειναι. Απο την αλλη αν εχεις γιατρο σε νοσοκομειο καλυτερα σε δημοσιο. Οι φιλες μου που γεννησανε στο ιπποκρατειο κ στο παπαγεωργιου καταευχαριστημενες ητανε. Ολα στο μυαλο ειναι τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΤΕΛΙΚΑ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ,ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ 900 ΕΥΡΩ ΠΙΣΩ...ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΑ ΔΙΔΔΥΜΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΚΟΝΤΑ 3000 ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ...ΟΥΤΕ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΗΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΤΕΛΙΚΑ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ,ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ 900 ΕΥΡΩ ΠΙΣΩ...ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΑ ΔΙΔΔΥΜΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΚΟΝΤΑ 3000 ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ...ΟΥΤΕ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΗΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...