Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια μπηκα να σας πω τον πονο μου....

η αγγελικη ειναι αρρωστη παλι!!!

το κερατο μου μεσα!!!!!

μου αρεσει που ηθελα να την στειλω κ παιδικο..

εδω σε ενα παιδικο παρτυ παμε με 5 παιδακια ολα κ ολα

κ μετα απο 2 μερες βαραμε ιωση!!!!!!!!

απο χτες το μεσημερι ξαφνικα μυξες

κ το βραδυ ειχαν πρασινισει ηδη κ εκανε πυρετο!!!

πρωτη φορα μου κανει πυρετο κ τα ειδα ολα!!!

κ σημερα ξεκινησε βηχα.

αν μεχρι το πρωι δεν ειναι καλυτερα παμε παιδιατρο...

δεν σας συζητω βεβαια για γκρινια.

κ οτι δεν θελει να δει ζωγραφιστο το κρεβατι μας

μπας κ γλιτωσω το πηγαινε ελα βραδιατικα...

την πηρα τωρα το μεσημερι να κοιμηθουμε μαζι

κ μονο που δεν με καβαλησε!!!

σηκωτη την πηγα στην κουνια της

κ με κλαματα κοιμηθηκε τελικα...

αχ κ την πεμπτη εχω 2η συνεντευξη για το γραφειο που σας ελεγα..

τι θα κανω??πως θα βγει ο χειμωνας???

ειλικρινα λεω να παω στη συνεντευξη κ

να μην τα παω καλα για να μην με παρουν....

η πεθερα μου ηρθε μιση ωρα

κ δεν ειδε την μιξα που κρεμοτανε να την σκουπισει!!!

εγω επρεπε να της το πω.

κ στο διαστημα που πηγα φαρμακειο

η μικρη κατουρηθηκε

κ γυρισα κ την βρηκα με παμπερς

ενω επρεπε απλα να της βαλει αλλο βρακι.

πωπω δεν την αντεχω!!!!

αχ ευακι μου πως σε καταλαβαινω...

φιλια κ στις υπολοιπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ ΣΤΑ ΜΕΤΑ ΜΕΣΟΝΥΧΤΙΑ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΓΕΝΙΚΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΥΞΕΣ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΗΧΑ. ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΣΠΝΟΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΑ. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΟΧΙ ΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΤΡΕΧΩ ΟΛΗΜΕΡΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΟΛΟΝΥΧΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ. Α! ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΗΤΙ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΙΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ. Ή ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ. ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ , ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΟυΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Παναγία μου...Αυτή η φάση με τις πολλές ιωσεις και τα κατουρήματα και τις πεθερές γύρω τριγύρω είναι δυσκολότερη κι από τη λοχεία!

Είναι κλισέ, το ξέρω, αλλά ένα έχω να σου πω: Φάση είναι θα περάσει! Και θα στρώσει!

Καλή δύναμη, take care of yourself!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και μεις τα ίδια άρρωστα και τα δυο με πυρετό υψηλό συνάχι και βήχα.Αναγκάστηκα χθες να φύγω από τη δουλειά και με κατσάδιασε και το αφεντικό ότι τα προσωπικά μου θέμτα δε πρέπει να είναι σε βάρος της δουλειάς.Λες και έχω ξαναφύγει ποτέ ή λες και πήγαινα να λουφάρω για καφέ.Αντί 14,00 που σχολάω έφυγα 13,00 και έγινε ολόκληρο story σήμερα.Νιώθω τόσο down.Άυπνη σταναχωρημένη με τα μικρά και άμα είναι να πάει έτσι ο χειμώνας τη βάψαμε,δε ξέρω αν θα την παλέψω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιες!!

newagemama με εκανες κ γελασα....

οπως καταλαβατε αρρωστησα κ εγω!!!χαχα

κ αυριο ειναι η συνεντευξη για τη δουλεια!!

ναι,θα με παρουν σιγουρα!!!!!!!!

η μικρη ανεβαζει ευτυχως μονο δεκατα 2 φορες τη μερα.

ειμαστε με ντεπον κ αεριους το βραδυ για την καταρροη..

βεβαια τωρα κοπηκε η μυξα κ εχουμε προχωρησει στο επομενο σταδιο

δηλαδη κ στο πιο επιφοβο, τον βηχα.

κ θελω τοοοοσο πολυ να αποφυγουμε εισπνοες κ αντιβιωση....

θα την παρακολουθησω κ σημερα κ ισως αυριο την παω γιατρο.....

το μονο καλο ειναι οτι τρωει φτου φτου!!!!!!!

εγω παλι σερνομαι........

τονια μου τι να πω κοριτσι μου...

αν σας παιρνει να σταματησεις τη δουλεια-

ετσι οπως μας τα λες ισως τελικα αναγκαστεις κιολας....-

θα κατσεις με τα παιδακια σου κ θα γινουν ολα οπως πρεπει.

ουτε εγω θελω να παω να δουλεψω

κ ο μονος λογος ειναι καθαρα τα λεφτα.

αλλα μεσα μου δεν το θελω καθολου....

μαντριο εμενα φαντασου στη συνεντευξη που πηγα την πρωτη φορα

μου ειπε η υπευθυνη οτι ειναι δυσκολο να παιρνω αδειες

εφοσον η δουλεια θα ειναι μονο για κανα χρονο το πολυ

κ οτι εκεινη εχει 2 παιδια κ εχει γυναικα

κ μονο σε πολυ μεγαλη αναγκη πχ μια γαστρεντεριτιδα

δεν θα ερθει για δουλεια...

με μια απλη ιωση μου ειπε εννοειται δεν θα παρει αδεια.......

οποτε καταλαβαινω την θεση σου...

αχ ποτε θα σταματησουν να αρρωσταινουν τα ατιμα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ χαρα σας εδω ειμαι κγω ..

δεν ειμαι στα πολυ καλα μου αλλα τεσπα..

καλυψουλα περαστικα σας ..ατιμες οι ιωσεις ξεκινησαν φετος απο νωρις μου φαινεται ..εγω τρομαζω στην σκεψη να μην τσιμπησουμε τιποτις απο δευτερα που ξεικνανε οι τσουπρες τον παιδικο γιατι μετα δεν μας φτανει εναμιση μηνας για να παρουμε τα πανω μας ..

Το μικρο μας μ'εχει ταραξει σας το ειπα ?? Μηπως πρεπει να ξανακανω εκπαιδευση υπνου ειλικρινα δεν ξερω ..Που εισαι ρε βαγκμαν να μου δωσεις τα φωτα σου ???

Εδω κ μια εβδομαδα σχεδον δεν παλευεται ..μιλαμε μ'εχει ξεμονταρει ..νομιζω οτι πρεπει να σας το ειχα πει ..απο το εμβολιο της παρασκευης κ επειτα ξερυθμιστηκε ..Αρχιζει παλι κ ξυπναει μεσα στην νυχτα με τρελα κλαματα ομως ..δεν ξερω τι του φταιει ..μακαρι να ειναι δοντακι να το βγαλει να ησυχασει κ αυτη κ εμεις ..Αλλα κ για να παει για υπνο σκουζει εκει που πλεον της εδινα την καμηλοπαρδαλη της κ την πιπιλα κ νανι..Μετα απο τοσους μηνες μου φαινεται καπως η αυπνια φτου κ απ'την αρχη ..οπως καταλαβαινετε σερνομαι ..αλλα κ παλι ο καφες μου δημιουργει μια τρελη υπερενταση σε σημειο παρολη την κουραση μου να χοροπηδαω μαζι με τις μικρες στην μεση του σαλονιου ..ακρη δεν βρισκει κανεις μ'εμας ..

Για πειτε μου καμια συμβουλη ..τι να της κανω της μπουλουκας ?? Δεν καταλαβαινω κ τι φαση ειναι τουτη ..ξαφνικα συνδρομο αποχωρισμου στο 20μηνο ?? Λετε να παιζει κατι τετοιο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευάκι μου από την εμπειρία μου θα σου πω ότι η αγγελικη σταμάτησε οριστικά να ξυπνάει

μόλις έβγαλε όλα τα δοντάκια της...

αν εσύ βλέπεις ότι ετοιμάζεται δοντάκι είναι πολύ πιθανό να φταίει αυτό..

ή απλά άρπαξε κανένα μικροβιάκι στο γιατρό και προετοιμάζεται σιγά σιγά...

ό,τι και να είναι το μόνο σίγουρο είναι ότι έχεις ξεμάθει τον συνεχόμενο ύπνο

και σου κακοφαίνεται..

σε καταλαβαίνω απόλυτα..

εμένα να δεις πως μου φαίνεται τώρα που την έχω άρρωστη

κ με έχει στο πόδι κάθε βράδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΠΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΡΑΞΗΓΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΑΤΑΛΑΒΗΣΤΙΚΑ.

ΝΟΙΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΗ. ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟ ΜΗΔΕΝ. ΩΡΕΣ , ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ, ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ, ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΩ, ΝΑ ΚΛΩΣΤΑΩ......

ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΤΣΙ???

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ, ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ.

ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙΝΑ ΣΚΥΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΙΣ ΚΑΡΠΑΖΙΕΣ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ.

ΦΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΜΑΛΛΟΝ ΣΚΟΤΑΔΙ ΒΛΕΠΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΑΣ ΕΤΣΙ

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΛΥΦΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΕΡΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΘΜΟ, ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ, ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΤΩΣΩ.

ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΡΙΧΝΑ ΜΙΑ ΜΟΥΤΖΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΝΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΑ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΙΑΤΡΕΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΕΝ ΑΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΗΜΕΡΑ.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΓΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τόνια μου νομίζω ότι κάπως έτσι σκεφτόμαστε όλοι μας πάνω κάτω αυτόν τον καιρό...

τι να πω κορίτσι μου...

μακάρι να μπορούσα να σου πω παρήγορα λόγια

και να μπορούσα να σε κάνω να αισθανθείς κάπως καλύτερα...

να σκέφτεσαι μόνο τα παιδάκια σου

και να λες ότι θα τα καταφέρουμε μόνο για χάρη τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!!

Χάθηκα αλλά κλασσικά με "τρέχει" η ταλιμπανίτσα μου!!!!!! Αυτές τις μέρες πηγαίναμε συνέχεια στο χωριό στους γονείς μου για να βοηθάει ο άντρας μου στις ελιές όπως σας είχα πεί.......

Πέρασα μια λαχτάρα προχθές τα ξημερώματα γιατί νόμισα ότι έχανα αμνιακά υγρά...πήγα στον γιατρό, μου είπε όλα ΟΚ αλλά μάλλον θα γεννήσω σε καμιά δεκαπενταριά μέρες, η μπέμπα είναι ήδη πολύ μεγάλη (3144 kg) και αν πάρω όλο τον μήνα θα περάσει τα 4 κιλά :o Βέβαια δεν θα κάνω πρόκληση οπότε ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να βγεί η μικρή!!!!!

Την Κυριακή θα έρθουν η μαμά μου και η αδερφή μου για γενική φασίνα, κουρτίνες, παντζούρια, τζάμια και να βγάλω τα χαλιά γιατί μετά.......την Δευτέρα λέω να πάω να μεταλάβω και να κάνω ανταύγειες στα μαλλιά γιατί η ρίζα έφτασε στα αυτιά!!!! Ίσως ανέβω και λίγο ψυχολογικά γιατί δεν έχω προετοιμαστεί ακόμα για την γέννα.....

Πάντως αν δείτε ότι εξαφανίζομαι για πολλές μέρες μάλλον θα έχω γεννήσει!!!!!!!!!!!!

Το Μαρούλι έφαγε εχθές μια ξεγυρισμένη τούμπα από το τραπεζάκι του σαλονιού....έσκασε με το κεφάλι κάτω!!!!!!!!! Τί τρομάρα πήρα.......από τον φόβο μου νόμισα ότι θα γεννήσω!!!!! Ευτυχώς όμως ούτε καρούμπαλο δεν έκανε......αλλά η κακομοίρα χτύπησε δυνατά......

Τί κάνετε κουρτσούδια μου?????? Μην με παρεξηγείτε που χάνομαι......έχω πολλά να οργανώσω τον τελευταίο καιρό (έχω και τις μ@λ.......ς της πεθεράς και του Θανασάρα).....

Ευάκι μου δοντάκι ετοιμάζει πάλι η μπουλουκίτσα????? Σε έχει ξετινάξει??? Οι μεγάλες πως τα πάνε με το σχολείο?

Καλυψώ μου περαστικά σας καλό μου!!!!! Είστε καλύτερα τώρα????? Τελικά τί έγινε με την συνέντευξη? Πώς τα πήγες?

Τονιαντόνι μου όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε δυστυχώς!!!!!!!!!! Τουλάχιστον να έχουμε την υγεία μας θα λέμε γιατί έτσι κι αλλιώς δεν μας άφησαν ΤΙΠΟΤΑ άλλο!!!!!!!!!!

Λενάκι μου άστα με την πεθερά έχω τεράααααααστια θέματα και ο Θεός ξέρει μόνο πόσο προσπάθησα να ΜΗΝ είναι έτσι τα πράγματα γιατί είναι η δεύτερη φορά που "καίγομαι" από πεθερά.....αλλά δυστυχώς κι αυτή τη φορά έχω πέσει σε ντουβάρι!!!!!!!!!!! Προσπαθώ να μην ασχολούμαι αλλά δεν με αφήνει σε χλωρό κλαδί.......τελοσπάντων........τί κάνουν οι ζουζουνίτσες σου????? Κι εσύ έχεις μέρες να εμφανιστείς....όλα καλά????????

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο να σχολιάσω κοριτσάκια μου........

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://youtu.be/e9iQbnZC9Kc

..ετσι επειδη βλεπω οτι ολες λιγο πολυ ειμαστε καπως αυτο τον καιρο ..Βαλτε κ μενα στην φαση ..Νιωθω οτι μου φταινε ολα ..τι σκατα εχω παθει με το συμπαθειο κιολας ..Η μικρη παλι εκανε δυο βαρβατα ξυπνηματα χτες ..που θα τραβηξει το βιολι δεν ξερω ..Δεν βλεπω ομως ρε παιδια πουθενα να φουσκωνει ουλο ..εκτος απο την πανω γναθο που κ να θελω δεν μπορω να δω ..το χερι μου δεν το βαζω στο στομα του παιδιου γιατι φοβαμαι μην του κανω τιποτα ..

Καλυψουλι τι εκανες τελικα με την δουλεια , ειχες κανενα νεο ??

Τονιαντονι καλο μου σ'ενα καζανι βραζουμε ..κ το χειροτερο ειναι οπως λες οτι δεν υπαρχει κ αυτο το ρημαδι το φως στην ακρη του τουνελ να πεις ναι ρε γμτ θα περασω δυσκολα αλλα κατι θα βγει ..

Βλεπω ολο κ περισσοτερο κοσμο να την κανει στο εξωτερικο ..οποιος προλαβει θα σωθει ..καπου ειχα διαβασει ακουσει δεν θυμαμαι πως το εξης ..Τι ομορφη χωρα που εχουμε κ ποσο δεν μας αξιζει ..πες το ψεμματα ..Δεν την αγαπησαμε κ την καταστρεψαμε ..τωρα ομως που φτασαμε εδω ακομα δεν το πιστευουμε ..Πως θα μεγαλωσουν τα παιδια μας ..που θα μεγαλωσουν ..τι θα τους πουμε για το μελλον πως θα τα προετοιμασουμε ..θα τους πουμε οτι θα πανε σχολειο αντε αν βγαλουν κανενα πανεπιστημιο που ουδεμια πλεον αναγκη υπαρχει γιατι ουτως η αλλως ανεργα θα ειναι ..να τους πω οτι θα γινουν ζητιανοι πχ ?? Μυλος ..

Παρολα αυτα βρε παιδια εχουμε μια ελπιδα ισως οτι καπως θα επιβιωσουμε ??

Επιασα παλι την αμπελοσοφια πρωι πρωι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ακούσω άλλη μια φορά σήμερα μαμά

θα πέσω από το μπαλκόνι...

παιδιά δεν την παλεύω άλλο...'

άντε να γίνει καλά γτ με έχει κάνει τρελή.

όλο το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε...συνέχεια ξύπναγε με βήχα..

εντωμεταξύ δεν είχε κοιμηθεί μεσημέρι κ ήμουν ήδη κομμάτια όλη μέρα σερί..

τελικά στις 3 ζήτησε γάλα κ μετά την έπιασε ένας βήχας άνευ προηγουμένου.

της έκανα τελικά εισπνοές με αερολίν κ τελικά την πήρε ο ύπνος στις 5!!!

αφού ξαναήπιε γάλα!!!!

άργησε φυσικά να σηκωθεί το πρωί...

την έβαλα για ύπνο πριν από λίγο να φανταστείτε

κ πάλι δεν θέλει να κοιμηθεί

κ εγώ απλά δεν έχω άλλα κουράγια!!!

όλη μέρα τρέχω να βγάλω μύξες...να παίξουμε...

να κάνω τις δουλειές..να την ταίσω κ να πάμε για τσίσα..

και φωνάζει μαμά πού είσαι?????

κ απλά θέλω να κοιμηθεί για να ηρεμήσω μια ωρίτσα!!!!!!!!

αχ τι θα κάνω?θα μου στρίψει στο τέλος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες μου! Έκατσα έγραψα ένα κατεβατό εχθές που σας διάβασα αλλά τί στο καλό έγινε και δεν δημοσιεύτηκε.... :( και φυσικά βαριόμουν να τα ξαναγράψω απ' την αρχή... :?

Γιατί ρε ζουζούνες είστε down; Για να αλλάξουμε λίγο την διάθεση παρακαλώ... :lol:

Εγώ είμαι ανεβασμένη και νιώθω κάπως "περίεργα" γιατί αύριο έχουμε τα πρώτα μας γενέθλια!!!! Συνεχώς αναπολώ πώς ήμουν πέρσι και πώς είμαι φέτος... Μου φαίνεται απίστευτο οτι πήγα στην κλινική με τον άντρα μου, γέννησα, και μετά ήρθα σπίτι αγκαλιά με 2 μωράκια.... :roll: Μια σταλιά ήταν και έγιναν ολόκληρες κοριτσάρες!!! Τί γλυκιές αναμνήσεις.....

Αχ αυτά είναι τα δικά μου....στα δικά σας τώρα...

Καλυψώ περαστικά σας!!! Είναι τρομερά δύσκολο να είναι το παιδί σου αρρωστούλι ... πόσο στεναχωριέμαι όταν τα βλέπω έτσι ανήμπορα...μακάρι να συνέλθει γρήγορα το πουλάκι μου. :P

Νάσια υπήρξε κι' άλλη πεθερά εκτός απ 'αυτη;;;; Με μπέρδεψες. 8-)

Εύα δεν σε έχω συνηθίσει στα ψυχοπλακωτικά.... :( γαι ανέβα λίγο.. :lol::lol::lol: δεν περίμενα τέτοια ψυχολογία απο εσένα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

τι κανετε κοριτσουδια ..τα κεφια πανε λιγο καλυτερα ??

Λενα γινατε κιολας ενος ?? Ειδες ποσο γρηγορα περναει ο καιρος ..εγω ξαναλεω δυσκολευομαι να πιστεψω οτι οι μεγαλες μου θα γινουν τεσσαρων την Τεταρτη..Σαν ψεμματα μου φαινεται ..ακομα τις βλεπω νοερα καθισμενες στα ριλαξ τους στο τραπεζι του σαλονιου ..Αξεχαστες στιγμες ..οπως κ αξεχαστες οι αυπνες νυχτες με δυο μωρα παιδια ..χαλαλι τους κ παλι χαλαλι δεν τις αλλαζω με τιποτα .. :D Νομιζω οτι οταν τις πρωτοειδα ειχα ψιλοσοκαριστει ..δεν ημουν σιγουρη τι μου γινοταν ..οταν ο γιατρος μου μου ειπε οτι Δευτερα γυρναμε σπιτακι μας ( γεννηθηκαν ξημερωματα παρασκευης ..) τον ρωτησα με μια ηλιθιοτητα δηλαδη ειναι δικες μου μπορω να τις παρω σπιτι ??? Λυθηκε ο ανθρωπος αλλα εγω τον κοιταζα σοβαρα ..Ναι μου λεει ειναι ολες δικες σου ..κ οι δυο ..Αχχχ..

Νασια κοντευεις βρε να γεννησεις ..αμ περασε τοσο γρηγορα ο καιρος ..γενικα ρε παιδια τωρα που το σκεφτομαι μια φιλη μου ελεγε οτι μεχρι να γινει κανεις 18 ο καιρος περναει σαν χελωνα ..απ'τα 18 κ επειτα δεν τον πιανεις τον ατιμο ..φευγει σαν νερο ..πες το ψεμματα..

Ο καιρος μας κανει διαφορα κουλα εδω κατω ..φετος κρυωσε λιγο νωριτερα μου φαινεται ..ναι μεν λιακαδα αλλα φυσαει κ καπου εκει στο ξημερωμα πρεπει να εριξε κ μια ψιλη βροχη για λιγο ..

Τεσπα ..θα ανεβουμε ψυχολογικα που θα παει ..

Γελαω με τις κορες μου γιατι ακουω τρελες ατακες τον τελευταιο καιρο κ μενω μονιμως καγκελο στην κατασταση τωρα τι να κανω να γελασω η να μεινω σοβαρη .. :lol::lol:

Ειχαμε βαλει στην μικρη ροζ φορμα κ στην ζακετα της φορμας ειχε κουκουλα ..παει η Σοφια της την βαζει κ φωναζει ..Μαμα..ιιιιιιι ο καπεταν φλαμιγκο ..εριξε απιστευτο γελιο ..μου φανηκε τοσο αστειο την δεδομενη χρονικη στιγμη ..

Καλε μπειτε στο φεις να δειτε τις προσφατες φωτο των κοριτσιων ..

Νασια στο φεις εισαι καπως αλλιως η χρησημοποιεις τον λογαριασμο του θανασσαρα ???

Εμεις παραγγειλαμε τουρτα Ντορα για τα γενεθλια μας τα οποια θα τα κανουμε στον παιδικο την τεταρτη ..Το ηθελαν πολυ οποτε δεν τους χαλασα χατηρι ..Θα τις παω το πρωι κανονικα κ το μεσημερακι θα παρω αλα μπρατσετα το μπουλουκακιον κ θα παμε στο σχολειο να σβησουμε τα κερακια μας ..Αχ κ παλι αχ ..Βεβαια ευτυχως δεν διαλεξα φετος θεμα τουρτας γιατι μ΄εβγαλαν μονες τους απο την δυσκολη θεση κ μου ανακοινωσαν δια του αντιπρωσοπου της διδυμοσυμμαχιας ( ..βλεπε Σοφια ..) οτι φετος θελουν την Ντορα στην τουρτα τους ..Διαταχτε κοριτσαρες ..

Σας αφηνω γιατι επιασα παλι την λογοδιαρροια κ με τραβανε οι μικρες να χορεψουμε ...

φιλακια σ'ολες θα τα πουμε αργοτερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και καλό μήνα!!!!!!!!

Πωπω απίστευτο μου φαίνεται ότι μέχρι να βγεί ο Οκτώβριος θα έχω και την δεύτερη μπεμπίκα μου αγκαλιά!!!!!!! Πότε πέρασαν 9 μήνες........κι εγώ ακόμα κοιτάζω την Μαρία μου κι αναρωτιέμαι πότε ξεπετάχτηκε.......το πρωί μου τραβούσε τα μαλλιά για να ξυπνήσω κι επειδή την μάλωσα και της είπα η μαμά πονάει με αγκάλιασε, μου χτυπούσε παρηγορητικά την πλάτη και μου έλεγε "σώπα, σώπα!!" :lol::lol::lol: Το σκατό!!!!!!!!!!!

Αύριο θα έρθουν η μαμά και η αδερφή μου και θα κάνουμε γενική φασίνα όλο το σπίτι, μέσα-έξω.....επιτέλους να συμμαζευτούμε λιγάκι εδώ μέσα!!!!!!!!!!

Λενάκι μου να τα εκατοστήσουν οι μπουμπουκίτσες σου!!!!!!! Να τις χαίρεστε πάντα γερές και χαρούμενες και να τις καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!!!!!! Από δώ και πέρα ειδικά θα τις βλέπεις να αλλάζουν κάθε μέρα και περισσότερο....είναι απίστευτο πώς ξεπετάγονται ιδιαίτερα μετά τα πρώτα γενέθλια!!!!!!!!! Με ρώτησες για την δεύτερη πεθερά......είναι μια πολύ πικραμένη ιστορία, δεν θα σε κουράσω με λεπτομέρειες (την έχω ξαναγράψει την ιστορία μου).....πριν παντρευτώ τον τωρινό μου άντρα ήμουν με κάποιον για 9 χρόνια (τα 2 τελευταία αρραβωνιασμένοι) και λίγο πριν τον γάμο έμεινα έγκυος..τότε η πεθερά ( :evil::evil::evil::evil::evil: ) αποφάσισε ότι δεν ήθελαν (μάνα και γιος) ακόμα εγγόνι και μου έβαλαν το μαχαίρι στο λαιμό να διαλέξω ή το μωρό ή τον.....άντε μην πω!!!!!!! Φυσικά σηκώθηκα κι έφυγα αλλά δεν με άφησαν σε χλωρό κλαρί....με διέσυραν, με καταριόνταν.....στον 6ο μήνα έχασα το μωρό (διαφραγματοκήλη) και αφού κέρασαν όλο το χωριό από την χαρά τους ησύχασαν!!!!!!!! Αυτά εν ολίγοις......

Ευάκο μου είδες πώς περνάνε τα χρόνια?????? Κι εγώ τώρα με την μικρή το καταλαβαίνω καλύτερα....Δεν έχω facebook καλό μου, όταν καμιάαααααα φορά θέλω να δώ καμιά φωτό κάποιας φίλης μου μπαίνω από του Θανάση...γενικά δεν ασχολούμαι με το facebook και για να είμαι ειλικρινής ούτε πρόκειται......με αυτά που ακούω κάθε μέρα!!!!!!!!

Καλυψούλα πώς είναι το Αγγελικάκι σήμερα?????? Εσύ??????

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια που είναι??????? Αννούλα, Τονιαντόνι, Μάρκερ, MARDIO (ποιά ξεχνάω?????) ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!!!!!

Φιλάκια κουρτσούδια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ χαρα σας

καλε που εξαφανιστηκατε ολες σημερα ???? :roll:

Εμεις εδω μειναμε σπιτι οοοολη μερα εχει κ αυτο τον μουντο καιρο ..Αυριο παμε σχολειο κ εχουμε τις ..ετοιμασιες τους ..ψαχνουν τα ρουχα τους τα σπορακια να δουν τι θα βαλουν , τα κοτσιδια τους κτλ ..

Ειδες βρε Νασια εισαι στο παραπεντε να εχεις την μπεμπουλα σου ..

Λενα δεν θυμαμαι να σου ευχηθηκα για τα κοριτσακια σου ..να τα χαιρεσαι κ να τα καμαρωσεις οπως επιθυμεις ..Κ υγεια πανω απ'ολα ..

Ρε κοριτσια εχω στεναχωρηθει λιγο γιατι ημουν σε μια ομαδα στο φεις κ ξαφνικα δεν μπορω να μπω ..Δεν ξερω αν μου εκαναν ..αποχωρησει η οτιδηποτε παντως ξαναεκανα αιτημα να μπω κ δεν μου ανοιγουν .. :lol::lol: Ενταξει δεν εγινε κατι αλλα ρε γμτ ετσι στο ξεκαρφωτο ..οκ δεν εγραφα συχνα αλλα τι να πω..Μ'εριξε λιγακι γιατι δεν το περιμενα ρε γμτ .. :roll::(

Εσεις τι κανατε κοριτσουδια σημερις , βολταρατε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!!!!!!!!!

Τί κάνετε???????? Είμαι πτώμα αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το σπίτι μου είναι λαμπίκο!!!!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif] Από το πρωί ξεπατωθήκαμε στις δουλειές με την μαμά και την αδερφή μου....το κάναμε σένιο το σπίτι μέσα έξω......στρώσαμε και τα χαλιά.....τώρα έκανα ένα μπανάκι να ξεβρωμίσω κι εγώ και επιτέλους θα σαπίσω στον καναπέ!!!!!!!!! Η μικρή μου πήγε στους παππούδες για να ξεκουραστώ λίγο......η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα πάρα πολύ γιατί δεν έκατσα ούτε λεπτό (δεν μου άρεσε να κάνουν τις δουλειές κι εγώ να βλέπω), τώρα πονάει η μέση βέβαια και η κοιλιά είναι ολίγον πέτρα αλλά ελπίζω να ηρεμήσω......

Αύριο θα πάω να μεταλάβω και να κάνω και μερικά ψώνια και το απόγευμα επιτέλους θα ανανεώσω τις ανταύγειες μου γιατί η ρίζα έχει φτάσει στα αυτιά!!!!!!!!

Ευάκο μου μόνες μας μείναμε?????? Δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα με το facebook καθόλου αλλά γιατί να σε βγάλουν από την ομάδα βρε κουκλίτσα μου???? Μήπως έγινε κάτι άλλο????? Μήπως βρε παιδί μου επειδή δεν πολυέμπαινες όπως λες γίνεται αυτόματα η διαγραφή ας πούμε??????? Δεν ξέρω καθόλου πώς πάει το σύστημα......Αύριο ξεκινάνε σχολείο οι τσούπρες????????

Τα υπόλοιπα κουρτσούδια που είναι????????

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καταρρέουσες!!Τι κάνετε?Χάθηκα λίγο... :? Έχω τρεξίματα με τον μπέμπη!!Ξεκινήσαμε εκπαίδευση στο γιογιό!!!Ξέρω θα μου πείτε νωρίς είναι αλλά είπα να δοκιμάσω μιας και με έψησε η μαμά (τότε λέει δεν είχαμε πάμπερς και μας εκπαιδεύανε από 8 μηνών στο γιογιό) και προς το παρόν τα πάμε περίφημα!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Αν και είναι λίγο ταλαιπωρία στην αρχή ειδικά τον πήγαινα κάθε μισή ώρα στο γιογιό μέχρι να συντονιστούμε κάπως!Έχει ψιλοστρώσει και στον ύπνο...ξυπνάει βέβαια αλλά από τις 5-10 φορές μου το έχει κάνει 3-4.

Νάσια μου κοντεύεις κοριτσάκι!!Αχ πόσο σε ζηλεύω που θα ξαναζήσεις το θαύμα!!Θέλω κι εγώώώώώώ!!!!Λίγο καλύτερα να ήμασταν οικονομικά,τουλάχιστον να δούλευε ο άντρας μου και θα έβαζα μπρος για το δεύτερο!

Εύα,σε ποια ομάδα αν επιτρέπεται???Μην πολυδίνεις σημασία,κάποιοι διαχειριστές είναι περίεργοι...Μπορεί να έβλεπε ότι δεν συμμετέχεις και να σε έσβησε σε κάποιο ξεκαθάρισμα...

Είδα λίγο περίεργο κλίμα τις προάλλες,απαισιοδοξία,απελπισία...ανεβείτε λίγο!! Θετική ενέργεια!!Ό,τι κι αν γίνει,με τη μιζέρια είναι ακόμα χειρότερα!!Θα φτιάξουν τα πράγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

ΛΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ , ΜΕ ΥΓΕΙΑ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΣΟΚ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΡΧΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΡΙΑ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΕΜΗΝΑΝ ΤΑ 2, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΗ, ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ, ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΟΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ , ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΟ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΕΛΙΚΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ, ΑΝΕΒΑΣΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα lena,eva,toniatoni,nasia,kalypso kai annoula!

Καταρχήν Λένα να σου ζήσουν οι διδυμούλες σου και να τις βλέπεις να μεγαλώνουν πάντα με υγεία και αγάπη μεταξύ τους!Πες μας κάνατε πάρτι πως ήταν;

Νάσια μου δεν ήξερα ότι είχες τέτοια περιπέτεια να χάσεις ένα μωράκι,πολύ λυπηρό,φαντάζομαι τη στεναχώριες έχεις περάσει .Ο Θεός όμως σου έστειλε τα αδερφάκια του.Με το καλό να υποδεχθείς και το δεύτερο αγγελάκι σου.Και γω φώναξα μια γυναίκα και κάναμε γενική στο σπίτι.3 απόγεύματα τώρα τα ξετινάξαμε όλα.Το ευχαριστήθηκα.

Ευα διαβάζω τις ζουζουνιές και τα λογάκια των διδύμων σου και με φαντάζομαι και μένα σε μερικά χρονάκια να ακούω ατάκες και να ξεραίνομαι στο γέλιο.Ακόμα δε μπορώ να σκεφτώ πως θα είναι όταν θα αρχίσουν να μιλάνε.Είναι 2 μικροσκοπικά ανθρωπάκια ακόμα στα μάτια μου.

Εμείς είμαστε γριπιασμένοι οικογενειακώς.Κόλλησαν οι μικρές από τον παιδικό.Είχαν υψηλό πυρετό μέσα στη βδομάδα και τώρα έχουν βήχα και συνάχι.Τις πήγαμε γιατρό ευτυχώς δεν έχουν ακροαστικά.Δε μας έδωσε κάποιο φάρμακο να μαλακώσει ο λαιμός.Μόνο ντεπόν για όσο είχαν πυρετό.Αλήθεια δίνε τε εσείς κάτι άλλο;Κάνει σε 1 έτους κανένα σιροπάκι για το βήχα;

Επίσης δε τρώνε μεσημεριανό καθόλου.Βγάζουν και δόντια,όλα μαζί.Τρώνε μόνο γιαούρτια.Πρωί μεσημέρι απόγευμα γιαούρτι.Πίνουν πολύ νερο και γιαούρτι.Φαί τίποτα τα κάνω και τα πετάω.Τους δίνουμε κομματάκια πια όχι αλεσμένα,αλλά ούτε αυτά θέλουν.Μόλις πλησιάσω φαγητό τρίβουν τα μάτια τους,σπρώχνουν με τα χέρια το πιάτο.Και μόλις δουν γιαούρτι κάνουν σα τρελές.Αυτή η φάση 15 μέρες τώρα.Ο γιατρός τις ζύγυσε πήραν από 400 γρ σε 3 μήνες.Έτσι μας είπε θα πάει από δω και μπρος.Μέχρι τα 2 άντε να χουν πάρει 2 κιλά ακόμα.Και σας έτσι είναι ή έχω ανάφαγα παιδιά;ή φάση είναι και θα περάσει;Με προβληματίζει πολύ αυτό με το φαγητό.Επίσης η μεγάλη δε θέλει να την ταίζω εγώ,θέλει να τα κρατάει όλα στο χέρι.Έ πως θα φάει μακαρονάκι κοφτό έτσι ή τραχανά με κοτόπουλο;;;;;;;;Γλιστράνε δε γίνεται μόνη της.Περιττό να σας περιγράψω πως γίνεται ο κόσμος!!!!!!!!!!

Όσο για την απαισιοδοξία και γω ήμουν down την περασμένη βδομάδα αλλά έκατσα και σκέφτηκα πως μόνο να είμαστε καλά με νοιάζει τα άλλα όλα αν είμαστε γεροί θα έρθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλάρες μου γεια σας..

εμείς λέμε πως είμαστε λίγο καλύτερα..

η μικρή κατεβάζει ακόμα μύξα και συνεχίζω εισπνοές

αλλά καμία σχέση με το πως ήταν λίγες μέρες πριν.

το κακό είναι ότι την κυριακή έχουμε γενέθλια

αλλά΄έχω φοβηθεί τόσο πολύ που λέω να μην καλέσω παιδάκια

και να είμαστε μόνο η οικογένεια της,

τι λέτε να κάνω??

αύριο περιμένω και τηλέφωνο από τη δουλειά

για να μάθω αν τελικά θα με πάρουν...

λενάκι να χαίρεσαι τις κοπελάρες σου..

όντως για πότε περνάει ο καιρός πλέον....

πότε έφερα σπίτι την αγγελική

και πότε την έχω μεγάλο παιδί να μου μιλάει

και να κάνουμε διάλογο!!!

ευάκι μου σίγουρα θα περάσουν τέλεια στα γενέθλιά τους τα κοριτσάκια σου...

η μικρή έστρωσε με τον ύπνο ξανά;

νάσια μου καλό είναι που καθαρίσατε το σπίτι

αλλά εγώ στη θέση σου θα καθόμουν

κ θα έδινα οδηγίες καθαρίσματος...

αν δεν θέλεις να γεννήσεις επιτόπου!!!!!

τόνια μου λίγο καλύτερα σε ακούω..

έτσι είναι τελικά,να είμαστε καλά και

ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!!

μάντριο περαστικά σας..

τι θα κάνεις,θα τις στείλεις τις μικρές παιδικό

τώρα που είναι άρρωστες

ή έχεις κάποιον να τις κρατήσει?

αυτές οι φάσεις με το φαί που λες είναι συνηθισμένες

ειδικά αν συνδιάσεις αρρώστια και δόντια

είναι σίγουρο το αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα kalypso.Τις έστειλα τις μικρές ξανά παιδικό από χθες.Τις κράτησε η μαμά μου σπίτι 3 μέρες που είχαν πυρετό,μετά ήταν Σκ τις κράτησα εγώ και από Δευτέρα που είναι καλύτερα τις στέλνουμε.Ελπίζω να πήραν γερά αντισώματα μην πάει έτσι όλος ο χειμώνας δε θα το αντέξω!!!!!!Όσο για τα γενέθλια,εγώ λέω να καλέσεις παιδάκια,θα χαρεί η μικρή σου.Μη γίνουμε και υπερπροστατευτικές.Η ηλικία τους είναι και θα κρυώσουν και θα αρρωστήσουν και θα τραβάμε ζόρια,αλλά δε μπορούμε να τα βάλουμε και σε μια γυάλα να τα απομονώσουμε.Φιλάκια,να τη χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάντριο έχεις ένα δίκιο με το θέμα της υπερπροστατευτικότητας..

το θέμα είναι ότι ακόμα έχει πολλές μύξες

και δεν ξέρω αν θα είναι καλά μέχρι την κυριακή..

να καλέσω παιδάκια;

και αν δεν έχει ακόμα γίνει καλά θα τα κολλήσουμε;;

δεν ξέρω τι να κάνω...

το άλλο δεν σας το είπα....

τελικά με πήραν στη δουλειά.

με πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου το ανακοίνωσαν...

θα πάω αύριο να δούμε τις λεπτομέρειες....

δεν έχω χαρεί αν και θα έπρεπε.

σκέφτομαι συνέχεια τη μικρή και ότι θα την κρατάει η πεθερά μου

και με πιάνει τρέλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μάνες!!Πως πάτε???Εμείς...μη πω καλύτερα...σήμερα και χθες όλη μέρα γκρίνια,διάρροια και κακό!!Όπου να'ναι θα σκάσει το 3ο δοντάκι!Τα πάνω ούλα έχουν φουσκώσει πολύ!!Ταλαιπωρείται το παιδάκι μου...

Καλυψώ,συγχαρητήρια για την δουλίτσα!!Στις μέρες μας το να έχεις δουλειά είναι κάτι σαν να κερδίζεις λαχείο ένα πράμα...Να δω πότε θα βρει ο αντρούλης μου επιτέλους...Φαντάζομαι ότι η ψυχολογία σου είναι κάπως που θα αφήνεις την μικρή αλλά είναι αναγκαίο κακό!!Θα δυσκολευτείτε να συνηθίσετε αλλά μετά θα τα πάτε μια χαρά!Άσε που θα της λείπεις και θα σου κάνει φοβερές χαρούλες όταν γυρνάς και θα ξεχνάς την κούραση της δουλειάς!!Όσο για τα γενεθλιάκια σας,εγώ λέω να καλέσετε λίγα παιδάκια,να το χαρεί μωρέ το κοριτσάκι σας!!Αλήθεια,πόσο γίνεται?

Madrio,περαστικά σας...Και ο δικός μου δυο μέρες τώρα τρώει ελάχιστη φρουτόκρεμα,μεσημεριανό καθόλου και το απόγευμα αν έχει όρεξη θα φάει την κρέμα του αλλιώς του δίνω λίγο γιαουρτάκι που τρώει λίγες κουταλιές.ουφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΥΨΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ, ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΟ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΔΟΥΛΕΨΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΗΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 9 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΨΙΧΟΠΛΑΚΩΣΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΟ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ. ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΣ ΕΚΔΡΟΜΗ. ΦΟΒΕΡΟΟΟΟΟΟ!!!!!1 :o:o:o:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...