Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕ


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας.

Εαν ειναι πιο ευκολο στι Ριβερ διπλα στο Ικεα για την συγκινωνια να το πεις Δαφνη.

Τελικα του εδωσα λιγες κουταλιες ρυζαλευρο με δικο μου γαλα, πολυ αραιο και περιπου 30μλ γαλα.

Του αρεσε στν αρχη αλλα μετα δεν ηθελε και ετσι δεν τον πιεσα για πιο πολυ. Κανονικα πρεπει να ειναι πυχτο; Δεν θυμαμαι και δεν εχει οδηγιες επανω.

Για να δουμε σημερα την νυχτα.

Ελενα αυτο το σουφλε!!!! πολυ μου αρεσε παλια που ετρωγα σοκολατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 955
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφροδιτακι μου στεναχωρεθηκα πολυ με τα νεα σου...τι να πω..μακαρι να μην χρειαστη να μπει η αθηνουλα σε αυτην την ταλαιπωρια,μεσα απο την καρδια μου ευχομε ολα να σας πανε καλα!!!!

γεωργιαννα χαρουμενα μηνογεννεθλεια!!!!!!!!!βασικα θελω να βρω εκεινο το γλασσο με αχνη ζαχαρη που το φτιαχνουν...μηπως το λενε αλλιως κ στο λεω λαθος???

ελενακι εδω το εχουνε τα πρωτα 2 παιδια να παιρνουν απο την μερια του πατερα τα ονοματα...εγω ξεκαθαρισα εδω κ πολυ καιρο οτι θα μπουν ενα κ ενα γιατι κ εγω εχω μαμα δεν φυτρωσα στα μαρουλια...κ τωρα που πλησιαζει ο καιρος πεθερα κ κουνιαδα επαθαν ενα ψιλοσοκ :lol::lol::lol: ειδικα οταν ανακοινωσε ο αντρας μου οτι η μπεμπα θα παρει το ονομα της μαμας μου παρα λιγο να παθουνε καρδιακο :lol::lol::lol: τελικα θα παρει το ονομα της πεθερας μου κ το δευτερο της μαμας μου..

σημερα αποφασισαμε με τον αντρα μου οταν με το καλο μεινω εγκυος στο δευτερο να μην μαθουμε το φυλο :shock: συμφωνησα αλλα δεν ξερω αν θα αντεξω ως το τελος:lol::lol::lol:

πηραμε το καθησματακι για το φαγητο σημερα πολυ μου αρεσει!!!!!μακαρι να χωρουσα να κατσω κ εγω :lol: πηραμε το chicco polu 2 in 1 σε μοβ αποχρωση με ζωακια της ζουγκλας!!

καληνυχτα θα ταισω την ελενιτσα μου κ νανι!!!!

σμουτς...αυτο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα Μανουλλες ! πως ειστε σημερα? κανενα νεο ? Επιτέλους φθινοπώριασε προς το παρον το βλεπω δηλαδη..Χθες βραδυ εβρεχε συνεχεια και εκανε αστραπες μου αρεσει πολυ αυτος ο καιρος κοιμηθηκαμε σαν πουλακια ολοι και οι 3 μας ... ηταν πραγματι πολυ ωραια!! ;) ;) ITS FRIDAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι ωραια που μυριζει που εβρεξε που θυμιζει διαφορα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

περαστικά σου, Άφρο!εγώ από τις 7.30 μαγειρεύω, το κοτόπουλο το γεμιστό είναι σχεδόν έτοιμο κ έφτιαξα πάλι γλυκό με λεμόνι,γιατί σήμερα έρχονται οι φίλοι μας με την κόρη τους.Ουφφφ,ψόφισα λίγο!χθες το βράδυ έφτιαξα πεϊνιρλί για πρώτη φορά κ έγιναν πολύ νόστιμα.

Φιλάκιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

τι κανετε; διαωασα τα νεα σας λογικα θα καταφερω να απαντησω αυτη τη φορα :lol::lol::lol::lol:

Αντρια μεγιά τα ρουχακια περιμενουμε φωτο να παρουμε κ καμια ιδεα..βεβαια εσυ εισαι το 1/3 απο εμενα αλλα δεν εχει σημασια :lol::lol:

Αφροδιτακη ολα καλα θα πανε!

αφρο περαστικά....κ εγω ειμαι αρρωστουλα & φοβαμαι για την Νεκταρια!!

Σουλα μεγια το καρεκλάκι!! Καλες μασες!! Πρεπει να ειναι φοβρο..γινετε μετα και χαμηλη κξαρεκλα απο οτι ειδα ε?> ΠΟσο βγηκε;;

α! το ελενη της ταιριαζει ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Αντε με το καλο κ η βαπτιση!!!

Γεωργιαννα χρονια πολλα για τα μηνογενέθλειακια σας :) Ρυζαλευρο απο τωρα;

βρε κοριτσια..εμενα δειχνει ενδιαφερον για οτι τρωω κ πινω..της εδωσα λιγο κιντερντε..πειραζει?

Συγνω,μη που χανομαι..εχω διαφορα...σςας διαβαζω παρολα αυτα :)

δφιλακιαααααααααααααααααααα

α δαναη πως κανεις καλε το γλυκο λεμονι;; σλουρπ πρεπει να ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Αφροδίτη καταρχήν εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα να είναι καλά και να σας έχουν ανησυχήσει τζάμπα. Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη και τις ευχές μου μαζί σου. Άφρο μου περαστικά. Άντρια με γειά τα ρουχαλάκια και με το καλό η βάφτιση. Georgi εμένα δεν μου τρώει τίποτα. Είμαστε 6 μηνών και... και όλα την αηδιάζουν. Θέλει μόνο γάλα δικό μου. Χθες της δώσαμε ρυζάλευρο Νουνού..τα ίδια. Έχει αρχίσει να με απελπίζει η κόρη μου λίγο και να με αγχώνει γιατί νόμιζα οτι θα είναι φαγανό παιδί...Ξεκινώ και μαθήματα απογευματινά από 1 Οκτωβρίου (δύσκολα τα οικονομικά μας και δεν μπορώ να το αποφύγω), και δεν ξέρω τι να κάνω... Πίστευα οτι θα τρώει τα γεύματά της και θα μπορώ να την αφήσω στη μαμά μου το απόγευμα και θα γυρίζω να της δίνω το γαλατάκι της το βράδυ. Σήμερα παραδόξως το πρωί έχει που κοιμάται τώρα 2 ώρες. Γι αυτό και πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας και να σας γράψω. Σήμερα είναι πρώτη επίσημη μέρα φθινοπώρου και φθινοπωρινή ισημερία...εύχομαι για όλες μας να είναι ένας από τους πιο όμορφους χειμώνες της ζωής μας με τα νέα μέλη της οικογένειάς μας. Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια στε ολοι αρρωστησαμε με αυτην την αλλαγη του καιρου , το μωρακι μας παλι εκανε πυρετ ψες 2 εβδομαδες περασαν απο την ημερα που ειχε αρρωστησει παλι και να παλι τα ιδια εχουμε δεν μπορω να καταλαβω πως καθε λιγο αρρωστα ψες το ντυσαμε με εποχιακα με μακρομανικο και σημερα ετσι το πηραμε στον σταθμο της ΤΟΝΙΣΜΑΕ να μην του βαλει κοντομανικα ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ. :(:( ευχομαι αυτην την φορα να την γλυτωσουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και γιωργο!!!περαστικα στο χρυσοβαλαντη!!!ειναι λιγο περιεργη εποχη, κι εγω της φοραω μακρυμανικα και καλτσες γιατι κρυωσε αποτομα ο καιρος....αφροδιτη περαστικα!!!!σουλακι, με γεια το καθισμα σας!!!!μαριτινα μου, μαλλον θελει λιγο καιρο παραπανω να συνηθισει τις κρεμες η κορουλα σου!!!λιγη υπομονη και θα στρωσει!!!δαναη, απο το πρωι στην κουζινα, βλεπω!!!!!μπραβο, εμεις ξυπνησαμε στις 10 σημερα, και ακομα το πρωινο μου παιρνω!!!! :lol::lol::lol: αντρια, με γεια τα βαπτιστικα σας και με το καλο η βαπτιση!!!αν μπορεις βαλε καμια φωτο!!!ειρηνη, δεν πειραζει για το κιντερτε ( ροφημα χαμομηλιου δεν ειναι;;;;) της αρεσε;;;

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τη συμπαρασταση σας!!!!ειχα και μια συζητηση χτες με ενα φιλικο ζευγαρι σχετικα με την παιδιατρο μας, και αρχισα να σκεφτομαι καποια πραγματα...στεναχωρηθηκα παντως, γιατι μιλησα με μια φιλη στο τηλ. και μολις κλεισαμε, εσπευσε να παρει τον αντρα της στη δουλεια και μετα αυτος πηρε εναν φιλο μας στη δουλεια για να του προλαβει τα νεα !!!! :(:(:( μου φανηκε πολυ κατινιστικο, ειδικα οταν για μενα ειναι τοσο σοβαρο.....τι να πω, μου κακοφανηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουρίστρια,συνταγή για το γλυκο με το λεμόνι:Λοιπόν, το φτιάχνεις σε μια στρογγυλή ταρτιέρα, στον πάτο στρώνεις σαβαγιάρ (όχι αυτά από σφολιάτα) τα οποία έχεις βρέξει λίγο με φρέσκο γάλα.Στο γύρω γύρω βάζεις όρθια μισά κομμένα σαβαγιάρ (την στρόγγυλη πλευρά προς το πάνω). Από πάνω στρώνεις μια κρέμα που έχεις φτιάξει ως εξής:βάζεις στην κατάψυξη για μια μέρα ένα κουτί εβαπορέ μεγάλο,το βγάζεις κ το χτυπάς με λιγότερο από μισό κιλό άχνη ζάχαρη.Σε ένα ποτήρι βραστό νερό διαλύεις ένα φακελάκι ζελέ λεμόνι της γιωτης και προσθέτεις ξύσμα κ χυμό ενός λεμονιού.Ρίχνεις αυτό το μείγμα μέσα στην κρέμα σιγά σιγά κ συνεχίζεις να χτυπάς.Το γλυκο πρέπει να μείνει στο ψυγειο 4 ώρες.Είναι τέλειο, εύκολο κ με φτηνά υλικά!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou exei apo extes pou prospa8w na sas valw photos alla den mou tis dimosievei :(

αντρια, τωρα ειδα οτι ανοιξες και τοπικ και μαλιστα οτι εχουν και αλλοι προβλημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα! Ωραία μέρα,ούτε κρύο ούτε ζέστη.. Παντελονάκι μακρύ του έβαλα κ εγώ πρώτη φορά προχθές κ καλτσούλες. Αφήστε που τα βράδυα μαύρο ύπνο κάνω,όλο σηκώνομαι όχι γιατί ξυπνάει αλλα γιατί ξεσκεπάζεται κ γίνεται παγοκολώνα!

Ειρήνη τί κάνεις;Πώς πάνε οι ετοιμασίες της βάπτισης;

Γεωργιάννα καλά ξεχάστηκα τελείως χθές!Να χαίρεσαι το 2οπαλίκαρο σου!!!Γερός πάντά ο δυναμίτης σου!!!Να τους καμαρώνεις κ τους 2! Για το σουφλέ τί να σου πώ...απλά μούρλια σαν ξεχυνόταν απο μέσα η σοκολάτα! :-p:-p:D

Αφρο μου περαστικούλια!ιμόντιουμ κάνει να πάρεις μπάς κ ηρεμήσεις;

Γιώργο περαστικά στον Χρυσοβαλάντη σας!ελπίζω να γίνει περδίκι΄γρηγορα!

Αντριάκι μεγιά τα ρουχαλάκια σας!Με τη 1η ευκαιρία ανέβασε μας φωτό!

Αφροδιτάκι στη θέση σου θα τους έκανα delete απο φίλους! Δε "χλευάζεις" με αυτά τα θέματα..ντροπή τους..

Δαφνη μου καλύτερα να μη προλαβαίνεις λόγω δουλειάς παρά να βαράμε όλες μαζί μύγες! Τον Αρούλη ποιός τον κρατάει όταν δουλεύεις;

Δανάη κ εσύ βαλτή είσαι βρε με τα φαγητά-γλυκά;;;Στείλε κ απο εδώ αυτό το μιάμ μιάμ κοτοπουλάκι!!Kαλά να περάσετε με τη παρέα σας!

Μαριτίνα υπομονή με τη μικρή!θα στρώσει που θα πάει!αλήθεια τί μαθήματα διδάσκεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φατσες!!!!!

γιωργο περαστικα σας!!!!!

αφρο μου κ σε εσενα περαστικα!!!!

να γινετε γρηγορα καλα!!!!!!

ο καιρος ειναι λιγο παραξενος δεν ξερεις τι να βαλεις...στο μωρο φοραω μακρυ μανικι μακρυ κολανακι καλτσες κ ζακετουλα αν ζεστανει αποτομα αφαιρω την ζακετα,γενικα ομως δεν την ντυνω σαν κρεμμυδι ποτε!!!το βραδυ της βαζω body με κολαν καλτσες κ μεσα σε υπνοσακο χοντρο μακο...

εχει δυο μερες τωρα που ξυπναει απο της εξι το πρωι!!! :shock:λετε να χαλασε το προγραμμα μας? :? κοιματαν στης 9 κ ξυπνουσε 7.30 το πρωι...μαλλον πρεπει να την βαζω πιο αργα για υπνο...εχει κ λιγες μερες που δεν θελει να φαει...πρεπει να λυσσαξει απο την πεινα πρωτα,την κρεμα ομως την κατεβαζει,σκευτομε μηπως εμαθε κρεμουλα κ δεν θελει το γαλα...

διαβασα το πλανο πολυ κατατοπιστικο!!!ρωτησα χθες την μαμα τι ετρωγα εγω οταν ημουν τοσο μωρο κ μου ειπε οτι απο εξι μηνων ετρωγα οτι ετρωγαν κ αυτοι :shock: φακες φασολακια σουπες....οτι μαγειρευαν αυτο ετρωγα :shock: λες για αυτο να ειμαι γερο σκαρι??? :lol::lol::lol: μηπως οσο παιρναν τα χρονια τα ξεψειριζουμε ολο κ περισσοτερο???οι γαιγιαδες μας τι ετρωγαν αραγε εκεινα τα χρονια???τοτε ολα ηταν πιο αγνα...τωρα με τοσα χημικα κ φαρμακα η νεα γενια εχει γινει πολυ ευαισθητη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι παρε υπνοσακο να σωθεις!!!!!!!κ εγω ετσι ηρεμησα την κουβερτουλα της κλωτσουσε καθε λιγο κ λιγακι ορθια εγω!!!

πηγα πηρα απο την κουνιαδα μου εναν υπνοσακο για τετοια εποχη κ εχω ακομη εναν πιο χοντρο για τον χειμωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι κατεβαινει ψηλωνει βγαινουν οι δισκοι κλεινει απο ολα κανει εκτος απο καφε :lol::lol::lol: 140 ευρω μας το πηρε η γιαγια μας αλλα υπαρχει κ σε χαμηλοτερη τιμη,εδω στην ορεστιαδα μονο στα κουκου το ειχε για αυτο το χτυπησαν ετσι στην τιμη εχει παρει βραβειο το καλυτερο καρεκλακι της χρονιας...το λατρεψα!!!!

αν κ η μπεμπα προτειμα να καθετε μπρουμητα πανω του :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια !!

Σουλα δεν λεγετε γλασο αλλα αλλιως νομιζω Ζαχαροπαστα.

Ειναι με ασπραδι αυγου και ζαχαρη αχνη μονο. Τα ανακατευεις και ετοιμη!!

Γιωργο οταν το παιδι πηγαινει παιδικο αρρωστενει συχνα στην αρχη. Δεν πρεπει να τον πηγαινεις εαν δεν εχει γινει τελειως καλα για πολλους λογους.

Παω να παρω τον Αλεξανδρο και ερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα!

Είμαι η μόνη που έχει το μωρό με κοντομάνικα ακόμα και δε με νοιάζει αν ξεσκεπαστεί το βράδυ?? :lol:

Οι υπνόσακοι μεγάλη εφεύρεση πάντως κι εγώ έχω πάρει αλλά ακόμα δεν αισθάνομαι ότι κάνει τόσο κρύο για να του βάλω. Μόνο προχθές που έβρεξε και βγήκαμε έξω το βράδυ του έβαλα καλτσάκια.

Ήρθε ο παιδίατρός μας, μας βρήκε μια χαρά, 6300 και 63 πόντους, συνεχίζουμε το σιροπάκι μας για τη ΓΟΠ και κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο! Μόνο ένα απαλό α έκανε ο Αρούλης!

Κοιμήθηκε στο στήθος, πάω να τον βάλω στο κρεβάτι του και να βάλω γαύρο στο φούρνο.

Τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα σκεπάσματα, από ό,τι ξέρω κ μας είπε κ η παιδίατρος κουβέρτες,σεντόνια,παπλώματα απογορεύονται διότι δεν είναι ασφαλή!μόνο υπνόσακοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προς το παρόν της βάζω κοντόμανικο φορμάκι απο πάνω κ παντελόνι μακρύ πιτζάμας από κάτω.Η παιδίατρος μου είπε να της πιάνω το στέρνο για να δω αν κρυώνει ή ζεσταίνεται, τα πόδια δεν είναι ενδεικτικά πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mεγιά το καρεκλάκι συμπεθερούλα! Το ίδιο σκέφτομαι να αγοράσω ή μάλλον να αγοράσει η μαμά μου! :lol:

Για τον υπνόσακο το σκέφτηκα,έχω έναν ούτε χοντρό ούτε ψιλό δεν τον λές.Ακόμα δεν είμαι σίγουρη άν είναι η ώρα του να τον βάλω περιμένω να παγώσει περισσότερο ο καιρός,με το σεντονάκι καλά είναι όταν δεν ξεσκεπάζεται.Εσείς εκεί έχετε ψόφο απο τώρα ε;; Τελικά με το πετρελαιο τί κάνατε;

Δάφνη μια χαρά ο Αρούλης!Μπράβο σας!!

γαύρο κ εδώ!!Μόλις έκλεισα κ τα βλήττα κ ο Γ. κοιμήθηκε.

Σήμερα με έχει πιάσει μία ρέκλα,τίποτα δεν έκανα απο δουλειές!Βαριέμαι τόοοοοοσοοοοοο πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν πια παλι σβηστηκαν!

Και ο Διονυσης ειναι με τα χερακια και μπουτακια εξω. Δεν του αρεσει να τον σκεπαζουν οταν ειναι ξυπνιος, αλλα δεν ξυπναω την νυχτα να τον κοιταω. Δεν ξερω για υπνοσακο, δεν το χρησιμοποιουσα στον Αλεξανδρο.

Σουλα με γεις το καρεκλακι. Εμεις θα παρουμε απο τα ανηψια μας επειδη ειναι κανουργιο το δικο τους, δεν καθησαν.

Πηγα στα Τζαμπο και πηρα μπολακια και 2 κουταλακια που οταν το φαγητο ειναι ζεστο αλλαζουν χρωμα στην ακρη. Κοιταγα την ποιοτητα στα ζιπουνακια και ειναι χαλια, παλια ηταν πολυ καλα τωρα τα χαλασανε.

Αφρο περαστικα σου!

Μαριτινα υπομονη θελει η μικρη με το φαγητο. Μαλλον γενικα ειναι δυσκολη με το φαγητο ακομη και με το γαλα.

Υπαρχει προβλημα με την συναντηση!!! Την αλλη εβδομαδα Τριτη Τεταρτη εχουν παλι απεργια σε ολα τα ΜΜΜ. Να το κανουμε καλυτερα ή την Δευτερα ή την Παρασκευη; Δευτερα εχουν τα λεοφωρεια 11-5 απεργια. Πειτε και εσεις!!

Ελενα εμεις εχουν φυσικο αεριο. Εχει λιγη δροσια στα δωματια κατω αλλα μια χαρα ειναι. Ευτυχως αλλο ρολοι κατω και αλλο πανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...