Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η άδειά σου αρχίζει ένα μήνα πριν τη δική μου, ενώ είσαι σχεδόν ένα μήνα μικρότερη και γυρνάς πότεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Εμένα κανονικά η άδεια αρχίζει 7 Οκτωβρίου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αλλά εννοείται ότι ζήτησα δύο εβδομάδες νωρίτερα, οπότε αρχίζει 24 Οκτωβρίου. Και πότε γυρνάω;;;;;;;;;;;;;; 24 Φεβρουαρίου!!!!!!!!!!!!!!!! Σχεδόν ένα χρόνο πριν από σένα!!!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύω αυτό το πράγμα, τι αδικία είναι αυτή;;;;; Και μετά σου λένε δημόσιο.............................................

Εννοείται ότι θα πάρω κι εγώ αναρρωτική πριν τις 24 Οκτωβρίου, αλλά πόση αναρρωτική να πάρω; 20 μέρες;;; Σαράντα δικαιούμαι όλες κι όλες. Ε, μετά έχω Μάρτιο, Απρίλιο, Μάιο και Ιούνιο. Τέσσερις ολόκληρους μήνες δουλειάς. Δε θα χρειαστώ να πάρω έστω και πέντε μέρες άδεια; Από πού θα την πάρω; Απ' την αναρρωτική. Οπότε... Δεν μπορώ να την ξοδέψω όλη πριν.

Άσε, γενικά εμείς με τις άδειες είμαστε χάλια. Π.χ. δε σου δίνουν άδεια μετ' αποδοχών για μεταπτυχιακά. Σου λένε, άμα θες, πήγαινε στο Πανεπιστήμιο Κύπρου και κάνε το παράλληλα με τη δουλειά σου. Πέρσι που πήγα Θεσσαλονίκη για υποστήριξη διδακτορικού και ορκωμοσία, μου δώσανε τρεις μέρες!!!! Κι εγώ χρειαζόμουν οπωσδήποτε τέσσερις, γιατί αλλιώς δε γινόταν, και την τέταρτη την έδωσε η διευθύντρια (ο διευθυντής δικαιούται να δώσει δύο μέρες το χρόνο άδεια, χωρίς άλλη δικαιολογία). Επίσης, όποτε λείψουμε, πρέπει να προσκομίζουμε χαρτί από γιατρό. Τώρα που μονιμοποιήθηκα, δικαιούμαι να δικαιολογήσω μόνη μου έντεκα μέρες το χρόνο (γουάου!).

Τα νεύρα μου με τις άδειες του κυπριακού δημοσίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλε σοβαρα μιλας????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

δε δικαιουστε αδεια ανατροφης?

εμεις εχουμε 2 μηνες πριν τη γεννα, 3 μηνες μετα κ απο εκει κ περα διαλεγεις αναμεσα σε 2 χρονια μειωμενου ωραριου (που εμενα προσωπικα δε με συμφερει)

η σε 9 μηνες αδεια ανατροφης!!!

σιγουρα δε δικαουσαι κατι ακομα? μα ΤΟΣΟ χαλια ειναι οι αδειες εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, κάτσε, γίνεται και καλύτερο. Η άδεια όλη κι όλη είναι 18 εβδομάδες. Άδειες ανατροφής και χαζομάρες δεν υπάρχουν. Άλλωστε, κάθε Κύπρια που σέβεται τον εαυτό της οφείλει να έχει την αλλοδαπή να της μεγαλώνει τα παιδιά.

Από αυτές τις 18 εβδομάδες μόνο οι 12 είναι με κανονικό μισθό!!! Οι άλλες 6 είναι με επίδομα Κοινωνικών Ασφαλίσεων, που αντιστοιχεί στο 75% του μισθού νομίζω... Τώρα δεν ξέρω αν εννοούν καθαρό ή ακαθάριστο εισόδημα, πάντως, για έξι εβδομάδες δε σε πληρώνουν καν κανονικά!!!

Τα έχω ξαναγράψει αυτά, αλλά πρέπει να ήταν όταν έλειπες για διακοπές.

Το μόνο που δικαιούμαι είναι να πηγαίνω μία-δύο ώρες πιο αργά ή να φεύγω νωρίτερα, πράγμα που ουσιαστικά δε σημαίνει και πολλά πράγματα. Και στο εσπερινό δε θα μπορώ καν να το εφαρμόζω...

Ωχ... Νάσια, μάλλον εγώ φταίω με τα πολλά θαυμαστικά που έβαλα. Σόρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ουαου τοσο καλα δηλαδη!!!!!!

ε ναι το να πας 1-2 ωρες αργοτερα η νωριτερα δε λεει κ κατι

το θεμα ειναι να κατσεις λιγο καιρο παραπανω με το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ... Νάσια, μάλλον εγώ φταίω με τα πολλά θαυμαστικά που έβαλα. Σόρι...

Εεε καλά δεν πειράζει χαλάλι σου....θα την πηγαίνω μπρος - πίσω την σελίδα για να διαβάζω τί γράφετε!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια η μικρη σου σε τι φαση ειναι? μιλαει καθολου?

συννενοειστε καθολου? οταν τη μαλωνεις σε ακουει η σε ζοριζει?

αποτι γραφεις πρεπει να ειναι πολυ μαμουνι... εμενα ο δικος μου εχει λιγο καιρο που ηρεμησε κ μας ακουει

μεχρι τωραχτυουσε κρισαρες που επεφτε στο πατωμα κ κοπανιοταν η χτυπουσε το κεφαλι του στον τοιχο

αυτο με το κεφαλι δεν το εκανε τοσο συχνα αλλα τα ουρλιαχτα κ το χτυπημα σα χταποδι στο πατωμα ηταν μαστ!!

αφου να καταλαβεις τωρα που ημασταν μουδανια πρεπει να ηταν η πρωτη φορα που κατσαμε σε καφετερια επι μια ωρα συνεχομενη στο τραπεζι!

ο μικρος καθοταν επινε το χυμο του κ διαβαζε τα βιβλια του!

μια ολοκληρη ωρα αντεξε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρος καθοταν επινε το χυμο του κ διαβαζε τα βιβλια του!

μια ολοκληρη ωρα αντεξε!!!

Ειδυλλιακό μου ακούγεται!!!!!!!!!!!! Μπααααααα πού τέτοια πράγματα η κόρη μου Λενάκι μου!!!!! Αρτάγκουλας!!!!!!!!! Τώρα την έχω στην μαμά μου και ήδη

έχει κάνει ένα κάρο ζημιές το βλαστάρι μου!!!!!! Αν μιλάει λέειιιι.....το στόμα της ροδάνι πάει!!!!! Λέει πάρα πολλές λεξούλες και κάνει και προτάσεις, όχι τώρα

σχεδόν από τότε που χρόνισε.......ξέρεις, λέει και τα δικά της τα αλαμπουρνέζικα αλλά εγώ την καταλαβαίνω καλά!!!! Πάντως είναι πάααααααρα πολύ ζωηρή...

όλοι μας το λένε και πολύ νευριάζω που μερικοί το λένε σαν να είναι και κανένα τεράστιο έγκλημα πιά!!!! Μας κοιτάνε με υποτιμητικό ύφος σαν να λένε ότι εμείς το

έχουμε κακομάθει το παιδί!!!!

Κι ο Αναστάσης κρισάρες ε????? Τον έστειλες παιδικό μήπως γι'αυτό ηρέμησε? Εμείς δεν έχουμε και τέτοια πράγματα εδώ να την στείλω μπας και ηρεμήσει λίγο το θηριάκι

μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΤΙΣ ΚΡΕΜΑΣΑ Κ ΘΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΠΛΥΝΩ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΑΛΙ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ Ε?ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΤΕ ΒΑΨΙΜΟ?ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Ο ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ?

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΙΝ ΤΥΧΟΝ Κ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΝ ΕΛΕΟΣ!!!!

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΟΣΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΑΥΡΙΟ ΚΑΜΠΥΛΗ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΟΛΛΑ Κ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ....Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, Τετάρτη-Πέμπτη θα βάψουμε. Δύο μέρες θέλει το παιδί να βάψει τα δωμάτια. Δε θα βάψουμε όλο το σπίτι, μόνο τα τρία υπνοδωμάτια. Άλλωστε, το σπίτι βάφτηκε ένα χρόνο πριν, όταν το ανακαίνισε ο εργολάβος που το είχε αγοράσει, για να το πουλήσει. Απλά είναι όλο βαμμένο ασπρομπέζ και ειναι πολύ μονότονο και χωρίς προσωπικότητα.

Όσο για τα ψώνια, κάθισα πριν λίγο να δω τον κατάλογο που μας έδωσαν χτες από το Mothercare, αλλά τελικά βαρέθηκα και το ξεφύλλισα απλά. Νομίζω ότι βλέπω εξαρτήματα για διαστημόπλοιο. Δεν έχω καμία διάθεση να πάω έστω και για έρευνα αγοράς, γιατί δεν έχω διάθεση να αγοράσω πράγματα τα οποία δε γνωρίζω καθόλου. Είμαι τελείως πελαγωμένη, αλλά δεν κοιτάω να ξεπελαγώσω! Απλά το αναβάλλω!!!

Ρε κορίτσια, νιώθω την κοιλιά μου να τεντώνεται, τι να τεντώνεται, να τσιτώνεται, πλάγια και πάνω. Νομίζω μεγαλώνει η μήτρα προς τα πάνω, γιατί σήμερα το πρωί ένιωθα κάτι κλωτσιές πολύ ψηλά. Αλλά είναι λες και θα σκιστεί μιλάμε... Πάνε οι κοιλιακοί μουυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριάκι μου κι αναρωτιόμουν που χάθηκες!!!!!!!! Πού πήγατε Χαλκιδική?????? Περάσατε ωραία ε? Μπανάκι έκανες????? Γιατί έβρεξε αρκετά αυτό το σου-κου........

Άσε τις κουρτίνες και τις δουλειές και ξεκουράσου λίγο....εγώ δεν έκανα τίποτα από δουλειές αυτές τις μέρες, εκτός από ένα πλυντήριο που έβαλα πριν λίγο!

Δεν βρεθήκατε τελικά με την Νία?

Τώρα που το σκέφτομαι και το Ηλιαννάκι μας πού χάθηκε?

Άννα Μαρία αυτό το τσίτωμα ψηλά κάτω από το στήθος το παθαίνω κι εγώ σε σημείο να νιώθω ότι θα σκιστεί το κρέας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα βρε κοριτσια τι μου κανετε?Καλεεεεεεε γλιστριδα φαγατε? :lol::lol: ειπαμε τρωμε τα παντα!!

Καλη επιτυχια αυριο στις καμπυλες για οσες πανε και στο τιτινακι μας στο γιατρο!!Ενα αγχος το εχω κι εγω για την καμπυλη, αφου μου ερχεται να παω να την κανω μονη μου τωρα χωρις να μου πει ο γιατρος!Τα τσακιζω κι εγω τα γλυκακια και τα παγωτακια!

Αν ερθει παντως καποιος σπιτι ενω ειναι αρρωστος λυπαμαι αλλα θα ανοιξω στομα και θα προσβαλλω δεν θα βαλω σε κινδυνο το μωρο μου!Κι οταν θα θελω να θυλασω και κοσμο να εχει χ....κα θα παω στο δωματιο και θα κανω τη δουλεια μου!ή μηπως πρεπει να βγαλω εξω τα εργαλεια σε κοινη θεα? :twisted: Και στην κλινικη θα το κανω, παρακαλω περαστε εξω ολοι ηρθε η ωρα να θηλάσω !!!!

Μια φιλη μου που γεννησε πριν κατι μηνες ετσι εκανε, ντρεποταν να λεει οτι θελει να θηλάσει και δεν τα καταφερε τελικα με το μωρο και του εδωσε ξενο γαλα!Καμια φορα πρεπει να ανοιγουμε στοματακι οταν ειναι για καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία στην κλινική που γέννησα εγώ δεν επιτρεπόταν σε κανέναν (εκτός από τον σύζυγο) να είναι παρόν την ώρα που ήταν μέσα τα μωράκια! Ακόμα και στο τρίκλινο που ήμουν εγώ υπήρχαν κουρτίνες που τις τράβαγαν οι μαίες για να μην βλέπουμε ούτε η μία την άλλη οι λεχώνες την ώρα που προσπαθούσαμε να θηλάσουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, εννοείται ότι όποιος έρχεται άρρωστος θα τον διώχνουμε! Δε νομίζω ότι είναι θέμα παρεξήγησης. Κι ο ξάδελφός μου όταν έκαναν παιδί, και πιο μετά, όχι μόνο όταν ήταν νεογέννητο, μας έλεγε "αν είστε άρρωστοι μην έρθετε, γιατί η μικρή αρρωσταινει εύκολα". Εγώ την πρώτη φορά που πήγα να τη δω, ήταν έξι μηνών (λείπαμε Ελλάδα) και εκείνη τη μέρα αρρώστησα. Όπως καθόμουν ξαφνικά άρχισε να με ενοχλεί ο λαιμός μου. Νόμισα ότι στραβοκατάπια ή ότι κάπου γδάρτηκε, δεν έδωσα σημασία και πήγα. Καθίσαμε πόση ώρα, μου τη δώσανε και την κράτησα αρκετά, και στο γυρισμό για το σπίτι ανέβασα πυρετό. Δύο μέρες μετά μου πέρασε και μια βδομάδα μετά ξανάρχισαν τα προβλήματα και τελικά ήταν οξεία πυώδης ρινοφαρυγγίτιδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το πόσο αγχώθηκα για τη μικρή και τι τρομερές τύψεις ένιωθα, δε λέγεται... Ευτυχώς δεν την κόλλησα!!! Έτσι και πάθαινε κάτι δεν ξέρω τι θα έκανα...

Όσο για το θηλασμό, όσες φορές πήγα να δω φίλη μου σε μαιευτήριο, ερχόταν η νοσοκόμα ή η μαία και της έλεγε ότι είναι ώρα για θηλασμό. Σε κάποια μαιευτήρια έχει ειδικό δωμάτιο, σε κάποια άλλα όχι, αλλά όπως και να έχει, παρατούσαν τους επισκέπτες και πήγαιναν για τον θηλασμό. Σ' αυτά δε χωράνε ντροπές!

Α, άσχετο-σχετικό: σήμερα μου έλεγε η μάνα μου ότι το πρώτο γεύμα του παιδιού είναι τσάι και μετά θηλασμός, μπορεί και την επόμενη μέρα. Αυτό το έκαναν παλιά, αλλά νομίζω έχει εγκαταλειφθεί πλέον. Όσες είστε ήδη μανούλες, τι είχατε κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι αυτο θελω να γεννησω θεσ/νικη, θα εχω την ησυχια μου ετσι.Μονο οι οικογενειες μας!!Θα μου πεις ποσο, για 3-4 ημερες μετα.....αρχιζει η παρελαση!

Ναι αυτο για το τσαι το ξερω κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια οχι δεν τον πηγα παιδικο ουτε θα τον παω κ φετος

φοβαμαι επειδη το μωρο θα γεννηθει δεκεμβρη μην κουβαλαει τα χιλια μυρια ο αναστασης

πιστευω οτι ειναι λογω της ηλικιας.. δενειναι ησυχος αλλα εχει ηρεμησει πολυυυυυυυυυυ!!

αναστασια εννοειται οτι δεν χωρανε ντροπες σε αυτα!

κ πολυ καλα θα κανεις!! εγω το ειπα για το σπιτι επειδη ο μικρος ηθελε ολη μερα σχεδον βυζι αρα κ να ερχοταν καποιος δε θα μπορουσα να κατσω μεσα.

κ εμενα τσιτωνεται πολυ η κοιλια μου. λογικα θα εχει ανεβει κ αλλο η μητρα σου αννα μαρια εδω τωρα που πηγα να κανω β επιπεδου κ κοιτουσε το μωρο το κοιτουσε αρκετα πανω απο τον αφαλο

επισης το τσαι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ οσο θηλαζεις, υπονομευει την παραγωγη σου

νομιζω στις περισσοτερες κλινικες βεβαια κατι δινουν (γιατι δεν εχει κατεβει λενε ακομα το γαλα σου) ενω ηδη παραγεις πρωτογαλα που ειναι πολυτιμο για το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, κι εγώ αυτό ξέρω, ότι όταν το μωρό θηλάζει, δε χρειάζεται απολύτως κανένα άλλο υγρό, ούτε νερό, ούτε τίποτα. Πάντως, όποτε πήγαινα στην κλινική για ένεση και είχε νεογέννητο, πάντα μα πάντα, οι νοσοκόμες έδιναν συμπλήρωμα. Αλλά και σε άλλες κλινικές και στο νοσοκομείο, δίνουν ντε και καλά συμπλήρωμα. Νομίζω ότι οι περισσότερες μαμάδες φοβούνται ότι το μωρό δε θα χορταίνει μόνο με το γάλα τους, και ζητούν οι ίδιες συμπλήρωμα. Αφού μια μέρα πήγα για ένεση και περίμενα τη νοσοκόμα που έδειχνε στη μάνα πώς να αλλάζει το μωρό. Απ' έξω στέκονταν η γιαγιά και η θεία του μωρού και σχολίαζαν διάφορα του στιλ "κοίτα την που δε φοβάται", έρχεται ο παιδίατρος, τους λέει ότι είναι όλα μια χαρά και "σήμερα να θηλάσει κιόλας". Κατευθείαν πετάγεται η γιαγιά και λέει "χμμμμ, να το δούμε αυτό γιατρέ, θα χορταίνει το παιδί μόνο με το θηλασμό;". Φαντάζομαι και τι πλύση εγκεφάλου είχε κάνει στην κόρη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο μείον στην κλινική που γέννησα ήταν ότι τα δίνανε τα μωράκια ξένο γάλα και μας έλεγαν ότι μας τα έφερναν νηστικά.....το κατάλαβα μετά που βγήκαμε από την κλινική, όταν είδα ότι το παιδάκι μου δεν χόρταινε με τίποτα από μένα ενώ στην κλινική με το ζόρι θήλαζε.....αυτό για το τσάι δεν το ξέρω.....εμείς δεν κάνει να πίνουμε τσάι ή στο μωρό δεν κάνει να δίνουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μωρό δεν κάνει!

Καλά, τι λύσσα κι αυτή με τα ξένα γάλατα; Ειδικά όπως το λες εσύ, είναι λες και είχαν μυστική αποστολή να σώσουν τα παιδιά δίνοντάς τους ξένο γάλα!!! Αφού το έκαναν κρυφά, μάλιστα, και δε σας διαφήμιζαν το γάλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA MOU GYRISA KAI EGWWWWWWWWWWWWWWW APO TO EKSOXIKO!!!!!!!!!!!!!!

TA NEYRAAAAAAAAAAAAAAAAAA MOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

DEN FANTAZESTE TI TRAVIKSA...........HTAN MIA THEIA TOU ANTRA MOU POU EXEI ARXISEI TWRA KAI ASXOLITE ME POLISEIS PROIONTWN ALOE VERA.......MILAME MAS EXEI ZALISEI ME TA KWLOPROIONTA TOUS....DEN MILAGAN GIA TIPOTE ALLO MONO GIAYTES TIS XAZOMARES....ME EIXAN ZALISEI MILAME....KAI NA VAZW APO AYTA KAI STO MWRO NA MHN VALW TIPOTE ALLO KAI MONO AYTA....KAI EPEIDH TOUS ELEGA OTI DEN THELW META EPIANAN TON PETHERO MOU KAI TOU ELEGAN E DEN THA PAREIS STO KORITSI MAS NA VAZEI?????????????REEEEEEEEEE ME TO ZORI NA VALW ????????EPEIDH AYTES THELOUN NA POULISOUN???????MILAME EIXA TOSA NEYRA POU EKSAFANIZOMOUNA KAI KATHOMOUN MONH MOU...........AKOU RE POU THA MOU POUNE KAI TI THA VALW STO MWRO MOU............LES KAI TOSA XRONIA TA MWRA ME ALOE VERA MEGALWNAN....AYTES NOMIZOUN OTI THA SWSOUN OLO TON KOSMO ME TO KWLO ALOE VERA.FFFFFFFFFFFFFFFFFFF

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

TELLOS PANTWN.................

PWPW EXOUN ARXISEI POLLA PETRWMATA STHN KOILIA EXTHES TO VRADY XYPNISA APO TO PETRWMA STHN KOILIA 2-3 FORES KAI DEN MPOROUSA NA KOIMITHW....EXEI ARXISEI KAI ME PIEZH POLY O MPEMPIS PROS TA KATW....PWPW MILAME KAI NIOTHW KATI SAN TSOUKSIMO STO PIPI....KALA GIA NA MHN PW GIA TA SPROXIMATA POU KANEI..............MALLON PLHSIAZEI POLY H WRA POU THA VGEI...DEN XERW ETSI NIOTHW...........ANTE GIA NA DOUME!!!!!!!!!!!

AYRIO EXW YPERHXOOOOOOOOOOOOOOO EXW TOSO POLY AGWNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA POU DEN LEGETE.............GIA NA DOUME GYRISE O MIKROULIS MOU??????KAI NA DOUME KAI AN KATEVENEI SE KALH THESI!!!!!!!!!!!!!!!!

AX ANTE ANTEEEEEEEEEEEEEEEEE ANYPOMONWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

OSO GIA TIS EPISKEPSEIS EIMAI SIGOURH OTI SIGOURA KAPOIOS THA VRETHEI KAI DEN THA SEVASTEI THN KATASTASH KAI THA GINW TOURKOOOOOOOOOOOOOOOOS!!!!!GIA NA DOUME.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακιααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι μου κανετε??????οι κοιλιτσες??????

καλε ποσα γραψατε παλι πααααρα πολλα κ ως γνωστον δεν θυμαμαι κ πολλα!!!!!??????ολοκληρες σελιδες!!!!!! :shock::shock::shock: εχψ ποση ωρα που προσπαθω να σας διαβασω!!!!!!!!! :o:o:o:o εγω ολη μερα σημερα ημουν με τα παιδακια μου!!!τοπρωι ειχα παει κ για δουλιτσα βαφη κ κατι κουρεματα ε κ μετα ο αντρας μου ειχε πιασει ολη μερα σχεδον τον υπολογιστη!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: ααααα εριξα κ εναν υπνο το μεσσημερι.......3ωρο χτυπησα!!!!!!!!χαχααχαχαχαχαχα

απ'οτι διαβασα λεγατε για επισκεψεις κ τετοια!!!!!εγω στην κλινικη που θα γεννησω (κ γεννησα κ τα δυο μου παιδια) το μωρο το εχεις παντα διπλα σου!!!!!!οσο για το επισκεπτηριο δεν εχει ωρες συγκεκριμενες.

θυμαμαι στην κορη μου ημουν μαζι με μια αλλη κοπελα διπλα κ γινοταν ο χαμος απο τους δικους της αλλα κ τους δικους μου!!!!!τα νευρα μου μιλαμε ερχοντουσαν τιγκα στο αρωμα κ αλλα σχετικα...!!!!! τα μωρα ομως τα περνουνε κ τα πανεσε αλλο δωματιο οταν ερχετε καποιος!!!!!

στον αγγελο ομως οπως κ τωρα ειχα παρει δωματιο μονη μου!!!!ετσι εχεις μεν τους δικους σου αλλα δεν εχεις των αλλωνον!!!!! κ οταν ερχεται καποιος ερχετα η μαια κ παιρνει το μωρο, κ οταν ειναι ωρα για να φαει το παιδι τους βγαζουν ολους εξω απο το δωματιο για οση ωρα χρειαστει!!!!!!

εμενα ερχονταν ολοι στην κλινικη για να μας δουν με το μωρο, ευτυχως δηλαδη!!!!εξαλλου το ειχαμεπει πως μετα αφου σαραντησουμε δεχομαστε στο σπιτι (αφου κ εγωμε την καισαρικη ποναω πολυ, σερνομαι).ακομα κ τα πεθερικα τοτε ηρθαν!!!!!ααααα επισης κ το πιο σημαντικο το παιδι δεν αφηνα κανεναν μα κανεναν (αποτους επισκεπτες) να το παρει αγκαλια, το βλεπανε για λιγο , δευτερολεπτα κ τελος!!!!!! οι σαραντα μερες (κ οχι μονο) κυριως για το μωρο που δεν εχει καθολου αντισωματα!!!!!εγω ειχα παρει μιση ευχη στον αγγελο κ εβγαινα κ πηγαινα οπου ηθελα!!!!!!

αννα μαρια γελασα πολυ με τις περιγραφες σου!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μυριαμακι μου περασατε πολυ ωραια σημερα ε????!!!!αντε ωραια, το χρειαζοσουν υστερα απο τοση κουραση με το βαψιμο...!!!!!!εκανες μπανακι?????

νασιουλα μου ολα τα λεφτα το μαρακι ε????!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: δε μασαει καθολου!!!!!!!!! πως εισαι φιλεναδιτσα μου??????

αγγελικουλα μου χρονια σου πολλα κοριτσι μου να τα εκατοστησεις κ με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!!!!!!!!!!!!!!οτι καλυτερο σου ευχομαι!!!!!!!

μικι μου , νιακι , τεντυ , αναστασια , τιτινα φιλακια στις κοιλιτσες!!!!!!!!(συγνωμη αν ξεχναω καποια)

ααααααααααααααα κοριτσακια κ εγω αυριο το πρψι εχω να κανω εξεταση για το ζαχαρο κ αιματος!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είχα καμία ενημέρωση σχετικά με τον θηλασμό....πίστευα ότι ήταν απλά τα πράγματα, σου φέρνουν το παιδί και το βάζεις στο στήθος και όλα είναι ειδυλλιακά......κανένας δεν με προετοίμασε για τις δυσκολίες του θηλασμού και πώς να τις ξεπεράσω ή τουλάχιστον πώς να προσπαθήσω να τις ξεπεράσω!!!!!! Τελικά δεν θήλασα γιατί δεν είχα καθόλου γάλα.......όσο παράξενο κι αν ακούγεται αυτό, δεν ξέρω γιατί, ίσως μου κόπηκε από τις στεναχώριες που περνούσα εκείνον τον καιρό....πραγματικά το στήθος ήταν τελείως στεγνό.......έσκασα στο κλάμα κάμποσες μέρες (ήρθε και η επιλόχεια καπάκι και με αποτελείωσε) και στο τέλος το πήρα απόφαση!!!!!!

Διαφήμιση δεν μας έκαναν ανοιχτά για γάλατα στην κλινική αλλά φεύγοντας μας έδωσαν ένα κουτί φριζολάκ.....ευτυχώς όμως γιατί πήρα εξιτήριο Κυριακή και το παιδί μου θα πάθαινε ασιτία μέχρι να ξημερώσει Δευτέρα και να πάρω γάλα.....εγώ δεν είχα να της δώσω δικό μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι μου καλή επιτυχία αύριο με τις εξετάσεις σου καλό μου!!!!!

Κοριτσάκια μου σας αφήνω πάω για νάνι γιατί αύριο το πρωί έχω εγερτήριο πολύ νωρίς - κατά τις 7 - πρέπει να πάω Πολύγυρο να ανανεώσω την κάρτα ανεργίας (σάμπως και κάτι θα την κάνω....) και κάτι άλλες δουλίτσες........και μετά θα πάω στην μαμά μου να δώ επιτέλους το παιδάκι μου που έχω να το δώ από Παρασκευή και μου έλειψε!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλουμπίτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...