Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Μηπως δεν ειναι ετσι Αννα Μαρια, οταν εχεις παιδια αλλαζουν ολα στη ζωη και στο ρυθμο γενικα που ειχες!!

Δεν ξερω κι ολας ισως και να το χρησιμοποιουν.Τωρα σε φαση που θα γεννησουμε μεσα στο χειμωνα πιστεψε με δεν θα στεναχωρεθω και πολυ αν δεν ερθουν αμεσως να μας δουν,οπως ειπα μικροβιο και ιωσεις χαμος γινεται δεν ειμαστε για τετοια.Εδω και τους δικους μας και θα τους εχω σε καραντινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμάς..:)...

Αναστασία μου θα συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά τις επισκέψεις...και εγώ είμαι αρνητική και δεν θέλω κόσμο τον πρώτο καιρό...ας σαραντίσουμε με το καλό και μετά βλέπουμε...άσε που θα είναι και χειμώνας.....επίσης να προσθέσω ότι όσες γνωστές ή φίλες ή συγγενείς γεννήσανε πήγμα μέχρι το μαιευτήριο μονο και σπίτι καθόλου.....σεβάστηκα το γεγονός της κούρασης του ζευγαριού αλλά προπαντώς του μωρού...:)...όταν λιγάκι ξεπεταχτεί το μικράκι μας ας έρθει και όλη η Καβάλα... :lol::lol::lol: ....

τί κάνετε άλλο?......εμείς το πρωί πήγαμε θαλασσίτσα αλλά είχε πολύ αέρα και κύμα και δεν μπήκα...........:(....φοβήθηκα.......

σας φιλώ όλες γλυκά...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω ρε κορίτσια, σίγουρα όταν κάνεις παιδί τα πάντα αλλάζουν, αλλά δε σημαίνει ότι πρέπει να χαθείς εντελώς απ' τις παρέες σου. Έχω φίλες που τις παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν, αλλά θα με πάρουν πίσω κάποια στιγμή. Μπορεί σε μια βδομάδα, αλλά θα πάρουν και θα συναντηθούμε, θα πάω σπίτι τους, θα έρθουν στο δικό μας, θα πάμε βόλτα. Αλλά έχω και φίλες (πρώην φίλες) που με το που έκαναν παιδιά δεν απάντησαν ποτέ σε καμία τηλεφωνική κλήση, ούτε με πήραν ποτέ πίσω, και το ίδιο και άλλες κοινές φίλες που τις έπαιρναν (πήγαμε, όμως, σπίτι τους και τις χαιρετήσαμε και τους δώσαμε τα δώρα). Ίσως οι δεύτερες να πελάγωσαν με τα παιδιά, ίσως, όμως, και να χρησιμοποιούν το γεγονός ότι έχουν παιδιά για να εξαφανιστούν. Μια φίλη μου, και καλά ήθελε να μου βαφτίσει το παιδί, και έχει να στείλει μήνυμα από τις αρχές Ιουνίου. Έχει παιδιά, αλλά είναι 10 και 5 χρονών, δεν είναι και τόσο μικρά για να δικαιολογείται να μην παίρνει ανάσα, και να μην βρίσκει πέντε-δέκα λεπτά να πάρει ένα τηλέφωνο.

Φυσικά, δεν ξέρω εγώ πώς θα είμαι όταν κάνω παιδί.

Όσο για τις επισκέψεις, είναι στον άνθρωπο πιστεύω. Μια φίλη μου, από τη μέρα που πήγε σπίτι, δεχόταν επισκέψεις και δεν είχε πρόβλημα. Δέκα μέρες μετά τη γέννα έκανε το μνημόσυνο της μάνας της (η ίδια δεν πήγε στην εκκλησία, αν και δε συμφωνώ μ' αυτόν τον αποκλεισμό της λεχώνας απ' την εκκλησία για σαράντα μέρες) και είχε πενήντα άτομα σπίτι της. Το μωρό φυσικά το είχε πάνω στο υπνοδωμάτιο. Βέβαια, αυτό είναι λίγο υπερβολικό. Μια ξαδέλφη μου περίμενε να σαραντίσει, ή και περισσότερο, δε θυμάμαι. Είναι και λίγο θέμα ευθύνης αυτών που κάνουν την επίσκεψη. Δηλαδή, δε θας πας άρρωστος, ούτε καν με λίγο βήχα, να δεις λεχώνα και νεογέννητο, είναι ποια εποχή θα γεννήσεις, κ.λπ.

Ας γεννήσουμε με το καλό, κι αυτά κανονίζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν πηγαινα να ευχηθω κι εγω σαν ολο τον κοσμο, πιστευα οτι αμα αργησω ή δεν παω θα παρεξηγηθει το ζευγαρι.Τελικα ερχομενη σιγα σιγα στη θεση τους καταλαβαινω πως δεν τους καιγεται καρφι ποιος θα παει,γιατι αυτοι βρισκονται στον κοσμο τους με τον νεο ανθρωπο που ηρθε στη ζωη τους, προσπαθουν να το συνειδητοποιήσουν και να προσαρμοστουν στα νεα δεδομενα και στη νεα τους ζωη.Αννα Μαρια απο τωρα ξεκαθαριζονται αυτα γιατι μετα ειναι δυσκολο!

Αρα ευχομαι να καταλαβουν και την δικη μας θεση και να μην πλακωσουν σαν τις μελισσες!

Μικι θαλασσιτσα εε?πηρες τον αερα σου μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια!

βλεπω λετε για κλινικες...

ειμαι κ εγω λιγο προβληματισμενη ακομα...

αποσο ξερω μονο το διαβαλκανικο εχει ΜΕΝ σε περιπτωση που παθει κατι το μωρο.

μια γνωστη μου γεννησε στη γενικη κ της πηραν το μωρο στο ιπποκρατειο κ αυτη εμεινε εκει.. πολυ δυσκολο ηταν.

το πρωτο το γεννησα στο γενεσις κ ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενη. το μωρο το εχουν σε ειδικο δωματιο, αν ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο στο φερνουν (ετσι μου εχουν πει) κ δεν εκτιθεται σε μικροβια.

για τις επισκεψεις εγω δε θελω κανεναν στο σπιτι, παρα μονο πολυ στενα μας ατομα. κ στον ανασταση ετσι εκανα κ δεν παρεξηγηθηκε κανενας. οσοι θελουν να ερθουν ας ερθουν στην κλινικη, στο σπιτι μετα το σαραντισμο.

αυτο που λεει η αννα μαραι οτι οσοι εχουν παιδια τα χρησιμοποιουν για να αποφευγουν διαφορα, γινεται. αλλα ειναι αναποφευκτο κιολας. κ εμενα καμια μερα που ο μικρος ιεναι πολυ γκρινιαρης η δεν εχει κοιμηθει καλα κλπ αποφευγω να παω καπου για να κοιμηθει νωριτερα πχ. αλλα ειναι κ στον ανθρωπο, κατα ποσο θα το χρησιμοποιει σαν αλλοθι η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, εντάξει βρε, θα τους λέω από τώρα "ακούτε να δείτε, άμα δεν πάει το μωρό χ μηνών μην έρθετε"! Άμα γεννήσω με το καλό (και στην ώρα που πρέπει ελπίζω), θα παίρνουν τηλέφωνο, δε θα κατεβαίνουν έτσι απρόσκλητοι, και θα τους λέω πότε θα δεχτώ επισκέψεις!

Ένας ξάδελφός μου έκανε το εξής: δε δέχονταν επισκέψεις καθόλου, και τελικά όρισαν μια μέρα και ώρα, και δέχτηκαν όλο τον κόσμο που ήθελε να πάει να τους χαιρετήσει. Φυσικά αυτός έγινε μέτοχος σε μια καφετέρια στην παραλία και τους δέχτηκε εκεί, φαντάζομαι για να διαφημίσει κιόλας την καφετέριά του.

Πάντως οι επισκέψεις είναι το τελευταίο που σκέφτομαι...

Σήμερα που πήγαμε στη μάνα μου, λέει ο άντρας μου "πες που πήγαμε χτες και είδαμε για καρότσι". Τι ηλίθιος! Άρχισε η μουρμούρα: τι καρότσι θα πάρεις, και να πάρεις καρότσι που το χρησιμοποιούν και για μεγαλύτερο παιδί, και να πάρεις τέτοιο, και να κάνεις έτσι, και να δούμε αυτό, και να πεις στις φίλες σου το άλλο. Εμ, γι' αυτό εγώ δεν τους λέω απολύτως τίποτα.

Πάντως αγχώνομαι και δε θέλω ούτε αγορές να κάνω ούτε τίποτα.

Τώρα μου καρφώθηκε ότι θα πάθω όπως η θεία μου: γέννησε το πρώτο της παιδί, αγοράκι, πρόωρα, εξήμιση μηνών περίπου. Το μωρό έζησε κάποιες ώρες ή μέρες, δεν είμαι σίγουρη, αλλά τελικά πέθανε. Φυσικά, αυτό έγινε το 1960, στην Πάφο, και δεν υπήρχε θερμοκοιτίδα να βάλουν το μωρό. Αλλά το σκέφτομαι και φοβάμαι ότι θα πάθω το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ουτε εγω μπορω οταν αρχιζουν κ σχολιαζουν κ λενε τα δικα τους, εκνευριζομαι απιστευτα!

κ εμεις ετσι καναμε με τις επισκεψεις, οταν μας επαιρνε καποιος τηλ του λεγαμε οτι δεν ειμαι σε θεση να δεχτω κοσμο (βασικα ημουν ουτως η αλλως σε αθλια κατασταση, μπορεσα να κατσω σε καρεκλα μετα το 2μηνο) ο μικρος ολο εκλαιγε, ημουν με το βυζι απεξω 20 ωρες το 24ωρο, ποιος να τολμησει να ερθει? :lol::lol:

αννα μαρια μην τα σκεφτεσαι αυτα, εγω ειδα 2 φορες στον υπνο μου οτι κατι ειχε το μωρο, γεννηθηκε 6.5 μηνων με καισαρικη, εμεινε στη θερμοκοιτιδα κ τελικα ξεψυχησε. κ πολυ φοβαμαι μην παθει τιποτα..

οταν το ειπα στον αντρα μου μου απαγορευσε να ξαναμπω στο μαμμυ, να μη διαβαζω τιποτα κ επηρεαζομαι ψυχολογικα κ αγχωνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, τα όνειρα δεν τα πιστεύω και ποτέ δε μου βγαίνουν.

Βλέπω, πάντως, ότι παρά την απαγόρευση, εσύ μπαίνεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια αυτό με τις επισκέψεις είναι όντως σπαστικό....όχι τόσο στην κλινική γιατί εκεί θες και λίγο παρέα για να περάσει η ώρα......αλλά στο σπίτι είναι πολύ κουραστικό ειδικά τις πρώτες μέρες με το μωρό που είσαι λίγο σαν χαμένος και πελαγώνεις με όλα!!!!! Άσε που έρχονται χωρίς να σκεφτούν ότι στα βρεφάκια ΔΕΝ πηγαίνουμε επίσκεψη αν είμαστε γριπωμένοι, άρρωστοι κτλ. Εγώ όταν σαράντησα στην κόρη μου δεν με ρωτάγανε καν για να έρθουν, έκαναν τις συνεννοήσεις με την πεθερά μου και απλά αυτή μας έπαιρνε τηλέφωνο να μας ενημερώσει ποιοί θα έρθουν (μου είχε σπάσει τα νεύρα με αυτή την τακτική) και φυσικά έρχονταν ότι ώρα να'ναι ακόμα και 10 το βράδυ (σημειωτέον γέννησα 9 Δεκέμβρη και 10 το βράδυ είναι πάρα πολύ αργά ειδικά σε σπίτι με μωράκι)......κάποια στιγμή ήρθαν οι κουμπάροι του άντρα μου και είχαν το απίστευτο θράσος να μας πούν ότι είχαν τα παιδιά τους άρρωστα στο σπίτι :evil: φυσικά μου το κόλλησαν το παιδί λαρυγγίτιδα κ ταλαιπωριόμασταν πόσο καιρό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άιντε, άιντε... Νάσια, ό,τι να 'ναι, και η πεθερά σου και οι κουμπάροι...

Καλά, θυμήθηκα τώρα την κόρη μιας οικογενειακής φίλης, αδελφή του χημικού που πήγα τις προάλλες. Όταν γέννησε το πρώτο της παιδί, την πήρε τηλέφωνο η μάνα μου να της ευχηθεί και τη ρώτησε πότε μπορεί να πάει να τη δει. Της λέει αυτή "εεεε, καμιά μέρα που θα πάω στη μάνα μου, σε παίρνω τηλέφωνο να έρθεις". Δηλαδή: σιγά μη σε βάλω σπίτι μου και κάτσε απίκο πάνω απ' το τηλέφωνο και περίμενε, μόλις σου πω να έρθεις. Εννοείται δεν την πήρε ποτέ τηλέφωνο! Αυτή ήταν το άλλο άκρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιεςςς..μπηκα μια γρηγορα κλασικααα γιατι απο τη ζεστη δεν μπορω να ανασανω....ειδα λετε για επισκεψεις...αχχχ...ο φοβος μου....στο γιο μου στο ΜΗΤΕΡΑ και καλα υπηρχε ωραριο αλλα κανεις συγγενεις δεν το σεβοταν.μιλαμε με ειχαν τρελανει και ερχοντουσταν καθε μερα για ωωρεςςς και αυτο μονο και μονο απο κουτσομπολιο και οχι πραγματικα για εμενα...ηθελα να θηλασω και δεν μπορουσα με τοσο κοσμο(ασε ποου και οι αλλες κοπελες στο δωματιο ειχαν πολυ κοσμο..οποτε κοσμο εγω κοσμο αυτες καταλαβαινετε)ηθελα να κοιμηθω και δεν μπορουσααα λεω της μανας μου αυτη τη φορα δεν θελω κοσμο και αμα ερθουν παρακαλω λιγο και να φυγουν δεν μπορω να εχω την κουραση μου και τον κοσμο μαζι...αφηστε που σε αυτο το νοσοκομειο το παιδι το εχεις μαζι...θα πηγαινουν για τσιγαρο και μετα μεσα να φιλισουν το μωροοο???απαπαπαπαπαααα....οσο για θερμοκοιτιδες και ετσι..εκει που παω και εμενα δεν εχει αλλα δεν ανησυχω το πανεπιστημιακο νοσοκομειο ειναι πααρα πολυ κοντα αμα χρειαστει αλλα και με τη γιατρο που εχω μιλησει μου ειπε πως αυτο το βλεπουμε απο την πορεις της εγκυμοσυνης αν δηλαδη βλεπουμε οτι παμε για προωρη γεννα και ετσι σε στιγμη που ειναι ακομα μικρο το μωρο δεν θα παω καν στην κλινικη αλλα στο νοσοκομειο να γεννησω...οποτε δεν ανησυχω..σας αφηνω φιλεναδες και θα μπω αυριο να διαβασω νεακιααα με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε εγκυουλες μου??σας διαβαζα τωρα και τα πηρα μ αυτους τους απροσκλητους εοισκεπτες!!!πωπω, κοριτσια τα βαριεμαι απιστευτα αυτα τα σκηνικα!!!ναερχεται ο καθενας οποτε γουσταρει και να λεει τα δικα του!!!!δε προκειται να δεχτω κανεναν, περα απο αυτους που θελω και αγαπω πραγματικα!!!!

αννα μαρια, μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε!!εγω εχω αρχισει να ψωνιζω ρουχαλακια , κουβερτουλες σιγα σιγα, για να μη μου πεσουν ολα μαζι!!!και τελη αυγουστου θα παρουμε καροτσι, επιπλακια κτλ.

τεταρτη θα παω να κανω την καμπυλη και εχωαγγχωθει αρκετα γιατι τον τελευταιο καιρο τα θελω τα γλυκακια μου!!!να δουμε!!!ελπιζω να ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα!!!

πολλα φιλακια σε ολες!!! αναστασια, μυριαμ, νασια, ηλιαννα, τιτινακι, νια, τεντυ, μικι,κατερινουλα,ευη!!!συγνωμη αν ξεχναω καποια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ το μάμμυ άρχισε πάλι να παίρνει πολύ αργές στροφές.....

Βανεσάκι με το καλό η καμπύλη, εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Άννα Μαρία μου από ανεγκέφαλους άλλο τίποτα στο σόι του άντρα μου γιατί από τους δικούς μου κανείς δεν ήρθε στο σπίτι ούτε καν όταν σαράντησα (οι πολύ κοντινοί ήρθαν στην κλινική και πάλι το μωρό δεν το είδαν)......από το σόι του άντρα μου έκαναν παρέλαση κάθε μέρα στο σπίτι, με κούρασαν πραγματικά πάρα πολύ!!!!!!!!! Για την πεθερά μου τα'χω ξαναπεί, η γυναίκα είναι κουκουρουκου τελείως!!!!!!!! Αλλά δίνουν πολλά λεφτά στο νεογέννητο......φέρνουν δώρα και δίνουν και λεφτά! Θα μου πείς να τα χ....ω τα λεφτά αν είναι να μου το κολλάνε λαρυγγίτιδα μια σταλιά λεχούδι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου......και εγώ δεν θέλω στην αρχή κανέναν στα πόδια μου...!!!....να συνηθίσουμε πρώτα την ύπαρξη του μωρού στην ζωή μας και στο σπίτι μας και μετά, εφόσον οι συνθήκες το επιτρέψουν θα δούμε ποιον θα δεχτούμε για επίσκεψη..!!!....συμφωνώ με τα δώρα και τα χρήματα...τί να τα κάνω αν είναι να μου ταλαιπωρήσουν το μικράκι μου...!!!...ΟΧΙ...δεν θέλω.....ειλικρινά....

Βανεσσάκι μου με το ΄καλό η καμπύλη κοριτσάκι μου....εγώ θα πάω αύριο πρωί πρωί να την κάνω για να μου φύγει και η αγωνία...!!!...άντε να δούμε....μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, εμένα το σόι του άντρα μου είναι μακριά (ευτυχώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωως) κι έτσι δεν πρόκειται να έρθουν!!! Αν έρθουν οι γονείς του, θα είναι είτε ένα μήνα μετά (που πραγματικά εύχομαι να μην έρθουν, κι αν έρθουν τότε θα τους στείλω να μένουν στη μάνα μου), είτε το Πάσχα που θα γίνει η βάφτιση. Τα αδέλφια του είμαι χίλια τα εκατό σίγουρη ότι δε θα πατήσουν. Μόνο το θύμα ο δικός μου πρέπει να τρέχει στους γάμους και στα βαφτίσια των παιδιών τους, και να τους παίρνουμε κι ένα σωρό δώρα. Αυτοί ήρθαν στο γάμο μας, αλλά ουσιαστικά ήρθαν απλά στην Κύπρο για διακοπές. Όλη μέρα γυρνούσαν στις καφετέριες και τα κλαμπ, αλλά για να μας πάρουν ένα δώρο δεν είχαν λεφτά, και ήρθαν στο γάμο με άδεια χέρια!!!!!!! Όσο για θείους, θείες, κ.λπ. δεν υπάρχει περίπτωση να έρθουν. Το μότο τους ειναι να πάμε εμείς να τους δούμε. Όποτε πάμε Πάτρα, πρέπει να γυρίζουμε τα σπίτια των θείων. Το ίδιο κι εδώ, όποτε ερχόμασταν όταν μέναμε Θεσσαλονίκη, έπρεπε να πάρουμε εμείς όλους τους θείους τηλέφωνο να τους πούμε ότι ήρθαμε και μετά να πάμε να τους δούμε! Βγάλε άκρη.

Τέλος πάντων. Τα δώρα δεν τα σκέφτομαι, γιατί δε θα περιμένω να μου φέρουν δώρα, θα πάρω από πριν ό,τι χρειάζομαι. Τώρα, να μου φέρουν ένα φορμάκι παραπάνω, ε, σιγά το πράγμα. Αλλά τα μεγάλα και ακριβά, αναγκαστικά θα τα πάρω από πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία.....χιχι...τί πλάκα με τα αδέρφια του αντρούλη σου...χιχι...:)......καλά κάνεις και δεν περιμένεις από κανέναν τίποτα.....και εγώ έτσι......ότι χρειαστεί το μικράκι μου θα τα πάρουμε εμείς......γιατί αλλιώς καήκαμε.....γυμνούλι θα μείνει το νινάκι μου.... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έχουν πει ήδη κάποιες φίλες ότι θα μου πάρουν η μία την αποστείρωση κι η άλλη την ενδοεπικοινωνία. Αλλά θα καθίσω να περιμένω να μου τα φέρουν αυτές; Αν δηλαδή αυτή με την αποστείρωση έρθει να με δει στο δεύτερο μήνα, θα μείνω τόσο καιρό χωρίς αποστείρωση; Ή θα την πάρω τηλέφωνο να της πω "πότε θα περάσεις να μου φέρεις την αποστείρωση;". Οπότε λογικά, όλα εγώ θα τα αγοράσω... Η μάνα του, κλασικά, θα μας πάρει ρούχα απ' τα κινέζικα, τα οποία δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ και η γιαγιά του η κακοιμοίρα θα δώσει λεφτά. Μια σύνταξη έχει η γυναίκα, κι επιμένει κάθε τρεις και λίγο να βάζει λεφτά στον άντρα μου. Εγώ του έχω πει εκατό φορές να της πει να το σταματήσει αυτό, της το λέει, αλλά αυτή εκεί. Α, φυσικά έχουν και το έθιμο του "ασημώματος" που δεν ξέρω τι είναι ακριβώς, φαντάζομαι είτε δίνουν λεφτά, είτε κοσμήματα στο παιδί (καλά, όχι τιάρες και διαμαντένια δαχτυλίδια, φαντάζομαι κανένα σταυρό και τέτοια!!!). Μόνο χάντρα για το μάτι να μην μου πάρουν, αλλά γιατί είμαι σίγουρη ότι θα μου πάρουν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι μου κι εσύ για καμπύλη αύριο κοριτσάκι μου????? Όλα καλά θα πάνε μην μου στεναχωριέσαι......

Η αλήθεια είναι ότι ειδικά στο πρώτο μωρό που όλα είναι καινούρια για τους γονείς είναι απαραίτητη η περίοδος προσαρμογής!!!!!!! Να μάθετε το μωρό σας κι εκείνο να μάθει εσάς.....ο άντρας μου κι εγώ τις πρώτες μέρες που φέραμε την κόρη μας στο σπίτι νιώθαμε σαν να μας βομβάρδισαν.....είχαμε πελαγώσει, ούτε μπάνιο δεν μπορούσαμε να το κάνουμε το παιδί χωρίς να τσακωθούμε!!!!!! Τί να πώ για τα ξενύχτια......αλλά μετά τα θυμόμασταν και γελούσαμε, είναι τόσο δύσκολη αλλά και τόσο πολύτιμη αυτή η περίοδος!!!!! Φαντάσου μέσα σε όλα αυτά να έχεις και τον κάθε άσχετο μέσα στα πόδια σου......και να σκεφτείς ότι δεν θήλασα κιόλας....πόσο πιο δύσκολο θα ήταν (όπως είπε και το Μαϊμουδάκι) να έχεις κόσμο στο σπίτι και να πρέπει να είσαι με το στήθος απ'έξω όλη την ώρα για να θηλάζεις.......

Πάντως μην περιμένετε ευαισθησίες τέτοιες από τους επισκέπτες...ούτε καν από τις γυναίκες που πέρασαν από αυτό το στάδιο!!!!!!!!

Κι εγώ έτσι έκανα στην κόρη μου....τα είχα ψωνίσει όλα μόνη μου, δεν περίμενα από κανέναν τίποτα αλλά η αλήθεια είναι ότι μάζεψε το μικρό πολλά λεφτά!!!!!! Οι δικοί μου συγγενείς ειδικά έδιναν χοντρά ποσά.....500.....600......1000 ευρώ.....!!!!!!!!!!!! Και της άνοιξα λογαριασμό μετά την βάφτιση και τα έβαλα εκεί...

Η μάνα του, κλασικά, θα μας πάρει ρούχα απ' τα κινέζικα,

=))=))=)) Πεθαίνω με τις περιγραφές σου!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαννεσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ ....μια αγωνία πάντως την έχω οφείλω να ομολογήσω.....ωχχχχχ...!!!

Άννα Μαρία... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: .....τί γελιο.....η διευθύντρια......ξουτττττ....ξουτττττττ....θα τον τρελάνει τον μικρό Ανδρέα με την αγριοφωνάρα της..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...αποκλεισμός...!!!!...χιχιχιχιχιιχι

Νάσια μου σε εχυαριστώ πάρα πολύ καλή μου....μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην έχω διαβήτη....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χααχαχαχα α ρε αννα μαρια με τρελαινεις με τα σχολια σου!!!!

οχι δε θα παω σχολειο, ετσι κ αλλιως απο 10 οκτωβριου θα ξεκινησει η κανονικη μου αδεια, οποτε τι να παω να κανω για ενα μηνα? θα παρω την αναρρωτικη μου κ μετα γυρναω (καλως εχοντων των πραγματων) γεναρη του 2013! 8-)

συμφωνω με τη νασια, να τα βρασω τα λεφτα κ τα δωρα τους.

στον ανασταση ειχε ερθει η κουμπαρα μου με τη μαμα της που ενω την αγαπαω παρα πολυ (τη μαμα της) με ειχε κανει εξω φρενων. ηρθε σε μωρο ουτε 20 ημερων τιγκα στο μεικ απ κ την πουδρα κ τον ετριβε πανω στο μαγουλο της λεγοντας ααααααχ να παρω λιγη μωρουδιλα κ εγω :lol::lol: ε ελεος!!!!

γιαυτο θελω μονο ατομα που να τα εχω θαρρος κ να τα αγαπαω πολυ, που θα ανεχτουν κ την γκρινια μου κ θα δουν κ λιγο βυζο! :lol::lol::lol:

καλε μικι μην το σκεφτεσαι!! ολα θα πανε καλα!!

αλλα ακομα κ διαβητη κυησης να εχεις θα προσεξεις τη διατροφη σου κ δε θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...