Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Κοριτσακια με τις ομορφες κοιλιτσες, τι κανετε?

Ηρθα κι εγω!

Σημερα αργησα να ξυπνησω.. Σπανιο για μενα που ειμαι πρωινος τυπος αλλα σημερα στις δεκα ξυπνησα..εκανα τις συνηθισμενες δουλιτσες κατω αλλα σημερα πρεπεθ να καθαρισω και πανω.. Θα παω σε λιγο...

Ηλιαννακι μου, για τα ρουχα πηρα προδερμ σε υγρο κι εβαλα και μαλακτικο για να μαλακβσουν και να μην ειναι σκληρα.. Αλλα δεν μου μυριζει κατι.. Μαλλον η μυτη μου φταιει..

Μυριαμακι μου, εννοειτε οτι εβαλα ντετολ στη συρταριερα αραιωμενο με νερο και μετα το ξεπλυνα αλλη μια με νερο σκετο.. Με αυτο εκανα και το μπανακι και την αλλαξιερα.. Τιποτα δεν επαθαν..

Αννα μαρια κι εγω βαζω αρωματικα σε συρταρια και ντουλαπες αλλα στο παιδικο σκεφτομαι μηπως δεν κανει..οσο για συρταριερα τελικα δεν αξιζει να παω ικεα να παρω.. Εγω αρχικα σκεφτομουν να παρω μια που ειδα στον καταλογο κι εκανε καπου στα 100€ και να εβαζα στρωματακι αλλαξιερας απο πανω (+20€) και να επαιρνα μπανακι με βαση κτλ (+40€) και θα θελει κι αυτο τον χωρο του και θα το εχω συνεχεια στα ποδια μου , βαλε και βενζινες και ταλαιπωρια να παω λευκωσια αλλα και οτι αποκλεοεται να παω ικεα και να μην ξεκινησω να αγοραζω βλακειες απο δω κι απο κει... Ετσι πηρα απο το new baby city επιπλακι που ειναι συρταριερα, μπανακι και αλλαξιερα μαζι καπου 200€!κανουν καλες τιμες εκει και τα πηρα ολα απο κει..

Νασια μου, πολυ ομορφο ξυπνημα.. Ζηλευω..ειναι και σε μια πολυ ομορφη και χαριτωμενη ηλικια η μικρη σου.. Φανταζομαι οτι οταν ξεκινησουν και μιλανε και περπατανε τα ζουζουνια μας θα ειναι υπεροχα .. Οχι οτι δεν θα ειναι πιο πριν αλλα οσο ναι ναι ...

Χριστινακι, κι εγω ετσι νιωθω. Οτι ειμαι μια ζωη εγκυος και ειχα παντα αυτη την κοιλια.. Παραλια σημερα,ε?θα μπεις μεσα στο νερο η οχι?

Νια μου τι κανεις?βραδυνο μπανακι..εγω αν και γεννηθηκα και μεγαλωσα διπλα στην θαλασσα, το βραδυ την φοβαμαι..

Ευη μου, ολα καλα?

Γλιρλ, εγω μπηκα στον ογδοο και μετα ξεκινησα αγορες..

Αναστασακι και βανεσακι, λιγη υπομονη.. Κι εγω αυτο που αγαπαω τοσο πολυ (τυρια) τοσους μηνες το στερουμαι..ελπιζω να μην ξεχασα καμια!

Α, το λενακι ειναι ακομα διακοπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελική δέκα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Εμένα το δέκα είναι το νωρίς!!!!!!! Σήμερα ξύπνησα εννιά και ήταν λες και ξύπνησα χαράματα, πριν λαλήσει ο πετεινός! :P

Αυτή η συρταριέρα που πήρες, μετά γίνεται κανονική συρταριέρα ή πρέπει να πάρεις άλλη για όταν μεγαλώσει το μωρό;

Όντως, το ΙΚΕΑ το έχει αυτό, να σου βάζουν μπροστά στη μύτη σου ένα σωρό πράγματα και να σε δελεάζουν να τα αγοράσεις! Εγώ συνήθως δεν επηρεάζομαι, ακόμα κι αν δω κάτι που το θέλω, θα πω "δε βαριέσαι, άλλη φορά". Αλλά ο άντρας μου γυρίζει και μαζεύει σκατολοΐδια! :P

Εμένα πριν ήρθε η μάνα μου και καθάριζε βιβλιοθήκες. Μέχρι τώρα έχουν γίνει οι τέσσερις και μένουν άλλες δύο. Δυστυχώς επειδή είναι και μεγάλη, ούτε κι αυτή έχει αντοχές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, οταν λες ψηλη πιεση, δλδ ποσο εχεις?για το ουρεοπλασμα τι ειπε?

Το μπανακι εννοειτε οτι βγαινει αλλα και ο παγκος της αλλαξιερας που συρεται και απει στο πλαι οταν κανεις μπανιο το μωρο, αργοτερα αφαιρειται και μενει μια απλη συρταριερα.. Απλα μου αρεσε γιατι ειναι ολα τακτοποιημενη σε ενα επιπλο και συμφερει και οικονομικα..

Εγω στο ικεα παρασυρομαο κι αν πηγαινα τωρα θα επαιρνα ενα σωρο πραγματα που στην τελικη δεν τα εχω και τοση αναγκη.. Αλλα δεν μπορω να συγκρατηθω.. Στα κουζινικα, φωτιστικα, μαξιλαρακια, αποθηκευτικες λυσεις, κουτια κτλ ειναι η αδυναμια μου.. Τωρα θα πηγαινα και στα παιδικα οποτε φαντασου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πόση πίεση είχα. Είχα 110 παλμούς πάντως. Βασικά, με έπιασε εκείνη την ώρα, μάλλον λόγω του άγχους που είχα, ότι πάλι θα μου βρει κάτι τρομερά ανησυχητικό.

Για το ουρεόπλασμα δεν είπε κάτι. Έβαλε η νοσοκόμα εκείνο το χαρτάκι στα ούρα, πήγα εγώ να τα πετάξω στην τουαλέτα και να πλύνω τα χέρια μου, και όταν γύρισα, με έβαλε στον υπέρηχο. Μετά, όπως μου έκανε τον υπέρηχο μου είπε ότι μου έγραψε τα κολπικά υπόθετα. Τον ρώτησα αν είχα πάλι πυοσφαίρια και μου είπε "είχες". Αυτό μόνο. Δε βγάζω άκρη μ' αυτόν τον άνθρωπο!

Καλή ακούγεται η συρταριέρα. Όταν γυρίσει ο άντρας μου θα κοιτάξουμε άμα είναι για καμία εκεί στο μαγαζί που λες.

Κι εγώ έχω μια αδυναμία στα κουτιά, αλλά τώρα τελευταία σταμάτησα να αγοράζω, γιατί έχει γεμίσει το σπίτι άδεια κουτιά απ' το ΙΚΕΑ!!!! Φωτιστικά και τέτοια μου αρέσουν, αλλά δεν αγοράζω γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia μου, σέυχαριστω πολυ!!!!

αννα μαρια με μπερδευεις παλι!!!δεν μπηκα τωρα στη 27η,μ αλλα εκλεισα την 27η!!!οταν λεει το τικερακι 27 και 3 μερες π.χ, εννοει οτι εχεις ηδη κλεισει τις 27 εβδομαδες +3 μερες,αρα διανυεις την 28η!!! :P

νασιουλα ολα τα λεφτα το ξυπνημα ΤΗς ΚΟΡΟΥΛΑς ΣΟΥ!!!!Ανυπομονω κι εγω!!!

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι, αν βγάλουμε άκρη ποτέ να μου τρυπήσεις τον αφαλό!

Εγώ το καταλαβαίνω ως εξής: από τη στιγμή που το τικεράκι λέει 27η, σημαίνει ότι αρχίζει ο έβδομος! Αν μετρήσεις στο ημερολόγιο τις εβδομάδες, κάπως έτσι βγαίνει, για να βγαίνουν και οι μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μου...:)....όλα θα πάνε καλά κουκλίτσα μου για σένα και για την κορούλα σου..;)....μην μου ανησυχείς καθόλου....όλα είναι προσωρινά....ούτως ή άλλως μετράμε αντίστροφα πλέον...:)....΄σου στέλνω την αγαπη μου...

Χριστινάκι μου λίγη ακόμη υπομονή...:)....μπορεί αύριο να κρατας στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου...:)

Δώρα, Νάσια, Ηλιάννα, Άννα Μαρία, Βανεσσάκι, Αγγελική και Εύη μου σας στέλνω τα φιλιά μου..;)

Άννα Μαρία......το θέμα με τις εβδομάδες όντως είναι πονεμένο....χιχιχιχι.....κατά προσέγγιση γνωρίζουμε τον μήνα που διανύουμε...χιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αυτο με τις εβδομαδες και τους μηνες ειναι πολυ μπερδεμα.. Πχ συμφωνα νε ενα πινακι που εχει στο eimamama.gr στον εδβομο μπαινεις οταν διανυεις την 27η δλδ 26+1,26+2 κτλ.. Δλδ εσυ αννα μαρια εχεις μπει στον 7ο εδω και δυο μερες..

Συμφωνα με το ιδιο πινακακι, εμενα μου λεει οτι Μπηκα στον ογδοο εδω και δυο βδομαδες αλλα ημερομηνιακα μπηκα στον ογδοο στις 14/8..

Η πχ σε ρωταει καποιος ποσο μηνων εισαι και λες.. Ειμαι στον ογδοο (σιγα μην καταλαβει αν του πεις 33η βδομαδα) και σου λεει αα, οπου να ναι γεννας γιατι νομιζουν οτι εκλεισες τον ογδοο...

Τρεχα γυρευε δλδ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! Έχετε δίκιο! Όντως έτσι βγαίνει αν τα υπολογίσω με βάση την ΠΗΤ μου! Δηλαδή, αν ο όγδοος και ο ένατος έχουν από πέντε εβδομάδες, σημαίνει ότι έχω ήδη μπει στον έβδομο!!!!!!! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!! Είμαι στο τρίτη τρίμηνο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι με εβδομάδες είναι πολύ πιο σαφές. Καλά, ο γιατρός μου ούτε ν' ακούσει για μήνες, σε παίρνει στο κυνήγι με το δίκαννο, αυτός, βέβαια, το παρακάνει. Αφού στα γενέθλιά μου, είχα καλέσει συγγενείς, και είχα καλέσει κι αυτόν, μια που είμαστε συγγενείς, και με ρωτάει μια θεία μου πόσο είμαι. Ε, τι να της πω; "Μπήκα στον έκτο, αλλά ο γυναικολόγος δε μας αφήνει να μετράμε με μήνες, μόνο με εβδομάδες", και γλίτωσα το κυνήγι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα...ουφ εφαγα ενα κοματι τουρτα μεγαλο και παω να σκασω....να δω πως θα το χονεψω...χιχιχι...εγω ψωνια στο γιο μου αρχισα μετα τη βεπιπεδου σιγα σιγα με καροτσι και ψιλοπραγματα και στον 7ο πηγα για κουνια και συρταριερα...τωρα πηγα παλι στον 7ο μιας και τα χοντρα που λενε τα ειχα ηδη..και σημερα ηρθανε και τα τελευταια απο το λητω...καλα να δειτε τον κορσε μουρλια...θα με σφιξει καλα..περιμενω μονο το σλινγκ το οποιο την Δευτερα που θα γυρισει η κοπελα απο διακοπες θα αρχισει να το φτιαχνει αλλα τα σημαντικα εχουν τελειωσει...ακομα και πανες...ολα ολα..οποτε θελει μπορει να βγει..καλα αυτο με το ικεα..οπως με τα τζαμπο αλλο πραγμα...εγω κανω το εξης..σκεφτομαι..οκ μου αρεσει..αλλα το χρειαζομαι πραγματικα??γιατι παλια αγοραζα πολλες φορες κατι που απλα μου αρεσε αλλα τελικα δεν το χρειαζομουνα...οσο για μπανακι σας ειπα εγω πηρα το flexibath γιατι στο γιο μου ειχα παρει ενα κλασικο με βαση το οποιο δεν ειχα που να βαλω..τωρα εχω την βαση απο το παλιο και πηρα αυτο που κλεινει..κλεινεις και τα 2 και τα αποθηκευεις και δεν πιανουν και χωρο..μια χαρα...η βαλιτσα ειναι φισκα και το ιδιο και η τσαντα του παιδιου δεν χωραγανε οι σερβιετες λοχειας και τις εβαλα σε μια τσαντα λητω...και δεν μου αρεσει να κουβαλαω 100 τσαντες αλλα τι να εκανα..τουλαχιστον ο αντρας μου θα κουβαλαει...χιχιχιχι...ουφφφ θα σκασω απο το φαι λεμεεεε...δικιο εχει μωρε ο γιατρος γιατι ειναι 40βδομαδες η εγκυμοσυνη και οχι ακριβως 9 μηνες..αλλα οπως λες τι να πεις στον κοσμο..και εμενα ετσι με ρωτανε σε ποιο μηνα ειμαι και αμα λεω εβδομαδα λενε δηλαδη???εγω μετα τον 7ο με βαση την πητ ελεγα σε ποιο μηνα ειμαι..να τελειωνει η υποθεση..γιατι ο 8ος ειναι 5 βδομαδες και χαζομαρες...οποτε με βαση την πητ τωρα μπηκα στον 9ο και τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το πιο αστειο βεβαια της ολης υποθεσης ειναι οτι ο υπερηχος συνηθως δεν συμφωνει με κανενα απο τα δυο απλα βαζουν ενα συν πλην 15 μερες για να πεφτουν μεσα ... Κι οταν σε ρωτανε ποτε γεννας τι να απαντησεις??συννενοηση μπουζουκι..

Και το αλλο.. Λενε πχ αυτο το παιδι ειναι εφταμηνιτικο η οχταμηνιτικο.. Και οκ το εφταμηνιτικο το καταλαβαινω δεν ειναι τελειωμηνο αλλα το οχταμηνητικο λογικα εχει κλεισει τους 8μηνες και η γυναικα μπηκε στον μηνα της.. Πως ειναι προωρο?

Δλδ απι την στιγμη που μπαινεις στον μηνα σου, λογικα ειναι οκ να γεννηθει το παιδι ανα πασα στιγμη

Ποτε ομωα ειναι οκ?

Αννα μαρια κι εμενα οταν ρωτουσα τον γιατρο τους πρωτους μηνες ποσο ειμαι σε μηνες μου ελεγε σε βδομαδες και του ελεγα βρε γιατρε θα με ρωτησει μια θεια ,τι να της πω?και γελουσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου, τελικα κορσε ποτε βαζουμε?ρωτησες τον γιατρο αν επιτρεπεται?ακουσα οτι δεν κανει καλο και ηθελα να βαλω κατι για να μην μεινει χαλαρη η κοιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εμένα μου είχαν στείλει επιστολή απ' την Υπηρεσία, που έλεγε ότι όταν κλείσω τον τρίτο και πριν τελειώσει ο τέταρτος, πρέπει να τους στείλω πιστοποιητικό από το γιατρό μου που να αναγράφεται η ΠΗΤ. Το λέω στο γιατρό κι έπαθε αμόκ. Του λέω "ρε παιδάκι μου, οκ, το ξέρω, με εβδομάδες μετράμε, αλλά αφού μου λένε αυτό, τι να κάνω;". Και μου λέει "να πάνε να ρωτήσουν γιατρό και να αλλάξουν τους κανονισμούς, δε θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε". Τελικά, όταν επέστρεψα στο σχολείο μετά την άδεια, του ζήτησα απλά να μου γράψει το χαρτί και τέρμα.

Εύη, δίκιο έχεις, κι εγώ συμφωνώ, με εβδομάδες είναι πολύ πιο σαφές παρά με μήνες. Τώρα ο μήνας έχει τέσσερις βδομάδες, οπότε τρέχα-γύρευε. Και να το δεχτώ ότι η Χ θεία δεν καταλαβαίνει με εβδομάδες, οπότε λέω "είμαι στον έβδομο" και τέλος. Αλλά να με ρωτάνε κοπέλες που γέννησαν πρόσφατα και να τους λέω με εβδομάδες και να μου λένε "μήνες πες μου, δεν καταλαβαίνω"...

Όσο για τα ψώνια, κι εγώ κάπως έτσι: μόνο αν χρειάζομαι κάτι θα το πάρω. Αλλιώς, γεμίζουμε άχρηστα πράγματα που δεν έχουμε και χώρο να τα αποθηκεύσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε κοριτσια, ποσο συχνα συμβαινει να γεννας στην ΠΗΤ?

Αννα μαρια κι εγω εκνευριζομαι οταν κανουν και οι νεαρες οτι καταλαβαινουν το συστημα με τις εβδομαδες..

Χριστινα και ευη, εσεις που μπηκατε στο μηνα σας πρεπει να εσπασαν τα νευρα σας με το ποτε θα γεννησετε..

Αααα marie, χρονια σου πολλα καλη μου!να ζησεις,να τα εκατοστησεις, να χαιρεσαι την οικογενεια σου και με το καλο και ο μπεμπαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βρηκα ενα site που γραφει για τις εβδομαδες

1ος μηνας=1η με 4η εβδομαδα

2ος μηνας=5η με 8η εβδομαδα

3ος μηνας=9η με 13η εβδομαδα

4ος μηνας=14η με 17η εβδομαδα

5ος μηνας=18η με 21η εβδομαδα

6ος μηνας=22η με 26η εβδομαδα

7ος μηνας=27η με 30η εβδομαδα

8ος μηνας=31η με 35η εβδομαδα

9ος μηνας=36η με 40η εβδομαδα

Τωρα βοηθησα ή μπερδεψα δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω γυρισα παλι...μολις απο τη θαλασσα θα παω για ενα ντουζ και μετα καμια βολτα...για τον κορσε τι να σου πω ΑΑγγελικη μου..στο γιο μου ειχα ρωτησει το γιατρο και ενω ολοι οι γιατροι στις αλλες που ειχαν γεννησει στο δωματιο ελεγαν να βαλουν εμενα μου λεει δεν χρειαζεται..σε γυμναστηριο δουλευεις και αμεσως θα γινεις οπως πριν...εγω ομως αν και δουλευα σε γυμναστηριο ειδα και επαθα να την μαζεψω και επειδη ηταν χειμωνα και ντρεπομουνα εβαζα απο μεσα καλσον να πιανει και την κοιλια και εκει ιεδα οτι βοηθησε και αρχισε να μαζευει..οποτε δεν υπαρχει περιπτοση τωρα να το αφησω..με το που πεσουν τα ραμματα κορσες...και τελος..δεν θα πολεμαω να μαζεψω την κοιλια μου...οσο για τις εβδομαδες...θωρουν πρωωρο ακομα και αν εισαι στις αρχες του 9ου γιατι ιδανικο ειναι να γεννηθει μετα την 38εβδομαδα για τα πνευμονια του και για ολα..σας αφηνω παω για ντουζακι φιλακια..ααα Αγγελικη εμενα την πρωτη φορα δεν μου εσπασαν τα νερα ειχα μονο πονους και τα νερα μου τα εσπασαν στο νοσοκομειο...τωρα ακομα δεν ξερω..σημερα εχω ψιλοπονακια..μακαρι να σπασουν τα νερα να ξερω οτι σιγουρα γενναω παρα να μετραω καθε ποτε εχω πονο...φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι έγινε το ρίξατε όλες στις βόλτες;

Κίσκα ξέρεις αν επιτρέπεται ο κορσές μετά από καισαρική; Εκεί πότε τον φοράς αφού βγούν τα ράματα στην κοιλιά; Επειδή εγώ με καισαρική θα πάω και αναρωτιώμουνα αν θα μπορέσω αν τον φορέσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα ξυπνησα με πεινα σημερααααα...αχχχ...Μαντι μου δεν ξερω 100% για καισαρικη αλλα φανταζομαι πως θα μπορεις απλα πιο αργοτερα σε σχεση με τον φυσιολογικο τοκετο..απο φιλες μου ξερω οτι φορεσαν που ειχαν κανει καισαρικη αλλα δεν ξερω ποτε ακριβως...σημερα εχουμε ενα στολισμο και σε λιγο θα φυγω να παω να φτιαξω μπαλονια...και με εχει πιασει μια βαρεμαρααα καλα καθομουνα εχτες ολη μερα...τουλαχιστον δεν θα γυρισω να μαγειρευω μιας και θα το κανει η πεθερα...το ποσο εχω ξαλαφρωσει...δεν χρειαζεται να σκεφτομαι καν τι θα φαμε...τι καλοοοο...το απογευμα κλασικα μπανακιιιιι...αχχχ ανυπομονωωωω...να παω να παρω τη σανιδα του γιου μου και να ξαπλαρωωω στο νεροοο...ΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou!

ki egw xipnisa girw stis 9 simera!

apo aurio pisw doulitsa!kala kathisame mia vdomada!

na mpoume kai pali pisw sti routina kai na pernaei o kairos siga siga!

isixies vlepw simera , e?

kiriakatikes voltes pigate e?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ...ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΖΕΣΤΗ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΛΟ.ΒΑΡΙΕΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΠΑΓΓΕΤΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΜΙΑ ΑΣΑΛΑΤΑ Κ ΤΕΛΟΣ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΒ Κ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΙΝ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΖΕΣΤΗ....ΤΟ ΝΤΕΤΟΛ ΘΑ ΤΟ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΩ Κ ΤΟ ΚΛΙΝΕΧ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Κ ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΡΣΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΒΑΖΟΥΜΕ..ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΜΩΣ Η ΤΣΑΜΠΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ?ΚΑΤΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΒΑΛΑΝΕ.ΤΟ ΝΤΕΤΟΛ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ.Η ΑΝΤΡΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΝ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΟΤΙΝΑΝΕ.

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΥΜΕ ΝΕΑ!!!!

ΜΙΚΙ ΜΑΝΤΙ ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΑΡΙΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΣ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια!!!!τι κάνετε??εγώ ακόμα τίποτα.....δεν αντέχω αλλο...τα βραδυα είναι μαρτύριο..κουραστικα πολύ....ο μπέμπης σπρωχνει όλη μέρα....

εγώ πάντως κόρσε δεν εχω σκεφτεί να.αγοράσω ακόμα είναι τόσο απαρετιτος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ.....ΤΟΝ ΚΟΡΣΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.ΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΛΠ.ΘΑ ΠΕΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ Κ ΤΑ ΚΟΙΛΑΚΙΑ.ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Τι κανετε?

Εμεις σημερα αργησαμε παλι να ξυπνησουμε,απο αυριο ομως που επιστρεφει ο αντρουλης μου στην δουλεια εχει πρωινο ξυπνημα...

Σχετικα με τον κορσε, δεν ειναι οτι τον βαζεις για να δειχνεις πιο αδυνατη αλλα για να μην μεινει χαλαρη η κοιλια γιατι εκεινο το σημειο ειναι δυσκολο λενε, μπορει δλδ να χασεις τα κιλα και να μεινει η μπακιτσα να κρεμεται..ετσι εχω ακουσει... Αλλα υποθετω οτι οτι γενικα αν βαλεις ενα πιο στενο εσωρουχο που να καλυπτει την κοιλια ειναι το ιδιο.. Διαβασα ομως οτι δεν ειναι καλο να βαλεις μολις γεννησεις γιατι πρεπει να αφησουμε την μητρα να ξαναπαρει απο μονη της σιγα σιγα το σχημα της..οποτε μεχρι να τελειωσει η λοχεια δεν παιζει.. Δεν ξερω για μετα και ποτε ειναι ασφαλες.. Θα ρωτησω τον γιατρο..

Χριστινακι μου, 21σημερα αλλα ακομα τιποτα... Επιστρεψατε αθηνα η οχι?

Τα υπολοιπα κοριτσακια μαλλον κανουν βολτες κυριακατικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Για κοιλιές μιλάμε ε; Δεν είχα σκεφτεί καθόλου τον κορσέ, βασικά, δεν ήξερα καν ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα. Νομίζω κάτι είχατε ξαναπεί παλιά, αλλά δεν έδωσα σημασία. Αγγελική νομίζω κι η Εύη αυτό που λες λέει, ότι πρώτα πέφτουν οι ραφές, τελειώνει η λοχεία, και μετά ο κορσές.

Εγώ πάντως, ρε κορίτσια, έχω πάρει έξι κιλά και νομίζω ότι είναι όλα στην κοιλιά!!! Και δεν έχει μεγαλώσει και πολύ! Χτες πήγα σε μια φίλη μου και μου λέει "κιλά δεν πήρες καθόλου ε;" Κι όταν της είπα ότι πήρα έξι, δεν το πίστευε! Να δούμε πώς θα μαζευτεί μετά η κοιλιά, που θα κρέμμεται σαν άδειο σακί, μπλιάχ...

Χριστίνααααα! 21 σήμερααααα!!!!! Σας την έσκασε ο μπέμπης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...