Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αγγελική μου ούτε και εμένα τα ρουχαλακια με τι προδερμ μυρίζουν πολύ....έχουν δίκιο τα κορίτσια θα μυρίσουν όταν μπουν τα μωρακια μας μέσα...

πως τα πας με τα πλησιματα??αντεχεις???

εγώ σήμερα εχω πάλι ένα σπρώξιμο και βάρος προς τα κάτω....φφφφ άντε θα με σκάσει ο μικρούλης μου μέχρι να βγεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελική μου ούτε και εμένα τα ρουχαλακια με τι προδερμ μυρίζουν πολύ....έχουν δίκιο τα κορίτσια θα μυρίσουν όταν μπουν τα μωρακια μας μέσα...

πως τα πας με τα πλησιματα??αντεχεις???

εγώ σήμερα εχω πάλι ένα σπρώξιμο και βάρος προς τα κάτω....φφφφ άντε θα με σκάσει ο μικρούλης μου μέχρι να βγεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, ακομα ρουχαλακια και φορμακια δεν ξεκινησα να πλενω.. Επλυνα την προικα, σεντονακια, σελτεδακια, πανακια, πετσετουλες, κουβερτουλεσ,μπουρνουζακια και την προικα της καλαθουνας..απο δευτερα λεω να κανω τα φορμακια. Σιδερωμα ακομα δεν εκανα.. Δεν τολμω κι ουτε εχω δυναμη...να φανταστω οτι σιδερωνουμε και τα μπουρνουζια,ε?

Καθαρισα και την συρταριερα απο μεσα και την περασα κι ενα χερι detol, εβγαλα και τα συρταρια στον ηλιο να αεριστουν και να μην μυριζουν ξυλο και γενικα αυτην την μυρωδια που εχουν τα επιπλα οταν ειναι καινουργια..

Αννα μαρια, ξερω οτι τοτε θα μυρισει μωρουδιλα αλλα περιμενα κι εγω να μυρισω κατι διαφορετικο αλλα δεν μυριζει τιποτα..

Αχ βρε κοριτσια ειχε δικιο η χριστινα που ελεγε να ξεκινησουμε οσο πιο νωρις αυτες τις δουλειες.. Εγω δεν ηθελα να τα κανω νωρις και απο φοβο αλλα και επειδη ηθελα να ειναι φρςσκοπλυμενα οταν γεννηθει το μωρο..τελικα στον ογδοο οι αντοχες μειωνονται οσο περνανε οι μερες.. Δεν θελω να φανταζομαι την δυναμη μου στον ενατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι, εγω δεν πηρα ακομα κατι σε μαρσιποειδες αλλα σκεφτομαι για μει ται αντι κατι αλλο .. Εχω την εντυπωση οτι στερεωνει καπως πιο καλα στο σωμα της μαμας και το μωρο πιστευω πρεπει να ειναι πιο ανετο σε σχεση με το ring sling.. Δεν ξερω αν καποια κοπελα εχει δοκιμασει και τα δυο να μας πει καλυτερα..

Marie, τελος οι διακοπες,ε? .. Μπηκαμε τριακοστη τριτη εβδομαδα!!αντε να τελειωνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κοριτσια!Βγηκαν τα αποτελεσματα.

Λοιπον....

νηστηκια 67

1η ωρα 208 με οριο 180

2η ωρα 182 με οριο 155

3η ωρα 128 με οριο 140

Επεσε την τριτη ωρα κατω απο το οριο.Τωρα δεν ξερω τι σημαινει αυτο, παντως φανταζομαι γλιτωσα τις ινσουλινες.Το βραδυ εχω ραντεβου με τον διαβητολογο να τα δει και να δουμε τι θα αποφασισει τελικα...εχω ή οχι προβλημα?Θα σας ενημερωσω τι μου ειπε!

Αχ κι εγω θελω να αρχισω να πλενω, αλλα περιμενω συρταριερα πρωτα να μου φερουν για να τα τακτοποιησω ολα εκει μεσα!

Τιτινακι μου πως εισαι?Κοριτσακια ολα τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςς μολις ξυπνησα...μιλαμε εβλεπεα οτι γενναγα...αλλα εφιαλτικο ηταν ...πωπωωω...ελεος...καλε παλι με τα κιλα κολλησατε...καλα οσο ο γιος μου ηταν στο σχολειο με ρωταγανε καθε βδομαδα ποσα κιλα πηρα...μια ειπε το κουφο λοιπον οτι στην εγκυμοσυνη πηρε μονο 2 και η αλλη 3...ελα ρε..και το παιδι ποσο ειχε 0???ελεος...εγω απο την αλλη την πρωτη ειχα 11 τωρα ειμαι στα 6 μπορει μεχρι να γεννησω να παω 7 αλλα πολλες κοπελες απο εδω θυμουνται τι τραβιξα με τους εμετους και τα υποθετα που τα εψαχνα στα φαρμακεια για να μπορεσω εστω να πιω νερο...παντως 3 μερες τωρα εχω απιστετυη πεινα...Αναστασια προβλημα ειναι ο διαβητης αμα δεν κανεις τιποτα..οχι αμα κανεις διατροφη...οποτε ολα καλα θα ειναι..οσο για sling και mai tai πως το λενε...ιδεα δεν εχω...εγω εχω ενα κλασικο μαρσιπο που ειχε βαλει καποια στιγμη φωτο η Χριστινα και τωρα θα μου φτιαξει η κοπελα ενα sling ...αλλα δεν εχω δοκιμασει ποτε..η κολλητη μου πηρε ενα mai tai απο το αστερακι οποτε μολις με το καλο γεννησει..ητε αυτη ητε εγω θαδω ποια ειναι η διαφορα με το sling...πειναω παλιιιι...τι να φαω...δεν εχω και εμπνευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσακι ασε αυτη τη φορα με επνιξε η γλυκοζη αλλα το παλεψα!!!Θα μαθω μεχρι το βραδυ τι θα γινει τελικα.

Κισκα εχεις δικιο,οταν δεν αντιμετωπιζεις ενα προβλημα,τοτε ειναι προβλημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Αναστασία, μακάρι να το αντιμετωπίσεις μόνο με διατροφή!

Βανεσσάκι, απ' ό,τι βλέπω στο τικεράκι σου, μπήκες στον έβδομο σήμερα ε; Αχ, μία-μία τις μετράω κι εγώ τις μέρες!

Εύη, δύο κιλά στην εγκυμοσύνη ε; Χι χι! Μάλλον θα κυοφορούσαν κάποιο ειδικό τύπο μωρού που δεν έχει βάρος!

Αγγελική, κι εγώ το εσωτερικό των συρταριών, τα ράφια στα ντουλάπια της κουζίνας και της ντουλάπας μας, είτε με ντετόλ τα περνάω, είτε με οινόπνευμα. Μετά βάζω μέσα λεβάντα τυλιγμένη σε κουρελάκια και μυρίζουν όλα λεβάντα! Λέτε να μη γίνεται να βάλω και στην παιδική συρταριέρα; Τελικά τη συρταριέρα από πού την πήρες;

Εγώ λέω ν' αρχίσω τις αγορές όταν θα γυρίσει ο άντρας μου. Πλύσιμο-άπλωμα-μάζεμα θα τα κάνει αυτός, σιδέρωμα η μάνα μου, οπότε δεν έχω να αγχώνομαι για τις αντοχές! Στο σχολείο να δούμε πώς θα τα βγάλω πέρα...

Τελικά τον άντρα μου τον μάτιαξα μάλλον (λέμε τώρα, δε χρειάζεται μάτιαγμα η οικογένειά του για να κάνουν ό,τι κάνουν) και περνάει φρικτά, απαίσια, χάλια. Υποτίθεται μένει στο σπίτι του αδελφού του, αυτός και η γυναίκα του συνέχεια λείπουν και ο άλλος αδελφός που μένει κι αυτός εκεί (αυτός που χώρισε), είναι όοοοοοολη τη μέρα στον υπολογιστή. Ο δικός μου να τους παρακαλεί να πάνε μια βόλτα, για μια μπίρα, έναν καφέ, αλλά αυτοί στην κοσμάρα τους, οπότε, αναγκαστικά, μένει κι αυτός στον υπολογιστή ή παίζει λίγο με τα παιδιά. Χτες μπήκε και η μάνα του στο νοσοκομείο με ουρολοίμωξη, και σήμερα τσακώθηκε ο αδελφός του με τη γυναίκα του, αυτή του παραπονέθηκε ότι τα αδέλφια του είναι όλη μέρα στον υπολογιστή, πήγε αυτός να κάνει καβγά, ο δικός μου προσεβλήθηκε και τελικά σηκώθηκε κι έφυγε και μένει στα ενοικιαζόμενα με τον μικρό αδελφό που είναι ό,τι να 'ναι. Τσακώθηκε και με τον πατέρα του, που είναι νευρικός, όλη μέρα φωνάζει και γενικά δεν είναι συζητήσιμος, και τώρα κάθεται και στεναχωριέται και μου στέλνει μηνύματα του στιλ "σ'αγαπώ πολύ, πολύ, πολύ, εσύ με φροντίζεις, δε βλέπω την ώρα να επιστρέψω". Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία και κάθε χρόνο να κάνει καβγά για να πάει και μετά να το μετανιώνει φρικτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Αννα Μαρια εγω θα το ειχα καταευχαριστηθει να περναει χαλια και να μου λεει οτι μονο εγω τον φροντιζω....Αναστασια μου ολα μια χαρα θα ειναι...το μονο που θα μετρας τις μερες για το ποτε θα ξανα φας κανονικα...εε ρε παιδι μου αυτες οι εγκυμοσυνες..εισαι μια χαρα και μενεις εγκυος και εχεις ολα οσα θα μπορουσε να εχει μια γριααα απαπαπαπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου, την προηγουμενη εβδομαδα μπηκα στον 7ο.τωρα εκλεισα ηδη την πρωτη εβδομαδα του 7ου.συμφωνα μ άυτα που εχω διαβασει δηλαδη ο 7ος ειναι απο 27η-30η εβδομαδα!!!παντως απο την αρχη με εχουν μπερδεψει ολα αυτα!!!θα ερθει κ εμας η ωρα μας,μας μη βιαζομαστε :P:P:P ο αντρας σου βλεπω περναει καταπληκτικα!!!τα χρειαζοντια κατι τετοια για να εκτιμουν κ εμας :evil:

η αναστασια που ειναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειναι η Αναστασια!!! :? Λοιπον,διαιτα!!!Αυστηρη παρακαλω...τη λεξη ζαχαρη την ξεχναω μεχρι να γεννησω!!Μου εδωσε ειδικο διατροφολογιο βαση των κιλων μου,για να μην χασω κιλα, απαγορευεται γιατι μπορει να παθει ζημια το εμβρυο και μετρησεις του ζαχαρου με το ειδικο μηχανημα.Μεσα σε 2 εβδομαδες θα ξερουμε αν λειτουργει αυτος ο τροπος, διαφορετικα ντανννννννννννν!!!!!ενεσουλες!!!Αν και μου ειπε οτι θα την γλιτωσω με τις ενεσεις αν κανω πιστα το προγραμμα!

Ενταξει ειμαι γλυκατζου αλλα για χαρη του μωρου θα πρεπει να το ραψω!!!Κι αυτο για να μην εχει προβλημα μελλοντικα και για τη γεννα.Επισης οσες εχουν διαβητη κυησης γεννανε 2 εβδομαδες νωριτερα οπωσδηποτε!!

Βανεσακι αποριες?Δεν ειναι τιποτα απλα θελει λιγο προσοχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΔΡΟΣΟΥΛΑ Κ ΤΙΝ ΠΑΛΕΨΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΓΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ....Κ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΡΜΙ Κ ΜΕ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΣΑ Κ 2 ΣΟΥΤΙΕΝ Ν3 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΡΙΝ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΟ Ν1 Κ ΤΩΡΑ ΟΣΟΝΑΝΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΠΡΙΝ ΛΓΟ ΕΦΥΓΕ Κ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΙΣ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ Κ ΣΥΜΑΖΕΥΑ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΘΑ ΜΥΡΙΣΟΥΝ ΟΤΝ Μ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΙΟ ΝΙΝΑΚΙ...ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΜΥΡΙΖΟΥΝ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΩΡΟΥΔΙΛΑ ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ....Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΑ ΛΙΓΑ ΟΧΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΕ ΠΡΙΝ.ΜΕ ΝΤΕΤΟΛ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΝ ΣΥΡΤΑΡΕΙΕΡΑ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ Ε?ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΚΑΤΟΙ ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΟ.ΦΙΛΙΑ!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΧΑΛΙΑ Ε?ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΝ ΚΑΗΜΕΝΟ...ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΑ ΒΛΠΕΠΟΥΝΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥ,ΜΕ ΣΤΑ ΠΟΥΠΟΥΛΑ!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ?

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΦΥΣΟΥΣΕ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ!!!!!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα!!!!!!!!!!!1πως ειστε????????τελικα καταφερα κ σας διαβασα ομως απο μνημη........!!!!!!χαχαχα!!!

εγω εδω καθομαι εξω στη βεραντουλα με το λαπτοπακι μου στη δροσουλα!!!!!!!!!!

αχ κοριτσια δεν μπορω καθολου πλεον με την κοιλια μου!!!με ζοριζει κμε κουραζει παρα πολυ!!!!!!!!

να περασει ο καιρος να γεννησω να ξαλαφροσω πολυ ζορι!!!!! ειδικα αυτη τη φορα......!!!!!!!

κεγω εχω ξεκινησει να πλενω τα ρουχακια του μπεμπουλη μου αλλα δυο πληντυρια θελω, να τα σιδερωσω κ να τα ετοιμασω στη βαλιτσουλα του (αυτα που θα χρειαστω) για να ειναι ετοιμα να μην τρεχω τελευταια στιγμη!!!!!!!δεν μ'αρεσει να τα αφηνω γιατι αγχωνομαι!!!!!!!

αγγελικουλα μου οσο για το προδερμ τη σκονη πηρες?????η σκονη δεν μυριζει καθολου!!!!!!!κ εγω την σκονη επαιρνα κ τωφρα εδω κ αρκετο καιρο παιρνω το υγρο!!!!!!!μιλαμε μυριζει τελεια!!!!!!!!!!σου 'ρχεται να τα φας τα ρουχακια!!!!!!

αναστασουλα μου κανε λιγο υπομονη κοριτσακι μου!!!με τη διατροφη θα εισαι ενταξει!!!!υπομονη κ οταν γεννησεις με το καλο θα εισαι κ παλι οπως πριν!!!!!!

μυριαμακι μου πως εισαι κουκλιτσα μου???η κοιλιτσα?????με το ντετολ δεν παθαινουν τιποτα!!!!!!

νασιουλα μου δεν αντεξες κ ξεσπασες ε????εμ ποσο να αντεξεις....!!!οσο γιατη νονα της κορης σου.... :twisted::twisted:

αχ τα κοριτσακια μας γιορταζουν μαζι , το μαρακι σου γενεθλια κ η αννουλα μου γιορτη!!!!!!!!

μαρακι μου χαιρομαι που περασατε τελεια!!!!!!!! πως ειναι η κοιλιτσα????

αννα μαρια μου τι εγινε τα βρηκε λιγο σκουρα ο αντρας σου???????

βανεσακι μου τελικα θα ξανακανεις παλι την καμπυλη ε????

αχ ευη μου αστα γινομαστε σαν γριες 200 χρονων κ οχι μονο!!!!!!χαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νιακι μου πως εισαι γλυκια μου?????τα μωρακια σου???????

τεντυ μου πως ειναι η μπουμπουκα σου?????

μαρουλακι μου τι κανεις?????το νινακι σου?????

συγνωμη αν ξεχασα καποια κοριτσια μου!!!!!!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες εγκυουλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα..εδω και εγω...καθομαι τωρα που ακομα εχει δροσια και μπορω...εμενα μυριζουν τα ρουχαλακια...με προδερ σκονη τα επλυνα τα σιδερωσα τα εβαλα στα συρταρια και μολις ανοιξω μυριζει μωρο...το ιδιο και η βαλιτσα...αχ πεθαινω για αυτη τη μυρωδιαααα....πειναγα το πρωι και χτυπησα και ενα γλυκακι να στανιαρω...τρελαθηκε η Μιλα και ξυπνησε πρωι πρωι και αρχισε τα τρελαα...Χριστινααα τι λεει....θα βγει ο μικρος η θα περιμενει να πας στις 40βδομαδες...σημερα γενναει μια φιλη μου...πριστικε ξαφνικα παααρα πολυ και την βαλανε μεσα εχτες βραδυ για να γεννησει σημερα το πρωι...περιμενω τωρα τη μανα μου να μου πει νεα...οι αλλες οι κοπελιες που ειστε...εκοιμοσαστεεεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

αναστασια μου μαλλον τα ιδια θα περασω κι εγω απ οτι βλεπω!!!τουλαχιστον να αποφυγουμε τις ενεσεις!!!εξαλλου δεν εμεινε και πολυς καιρος!!!εγω μαλλον θα παω τριτη γιατι κυριακη εχουμε ενα γαμο, οσο να ναι θα αργησουμε και επειτα δε μπορω να καθομαι στο τραπεζι και να μην τρωω και να μην πινω τιποτα για να κανω εξετασεις το πρωι!!!!οποτε εν αναμονη!!!!τον ρωτησες που μπορει να οφειλεται και αν εκανες κατι λαθος και σου παρουσιαστηκε η απλα τυχαια???υπομονη κοριτσακι μου!!!!ολα θα πανε καλα!!!

αννα μαρια,φανταζομαι θα ζηλευεις τις τελειες διακοπες του αντρα σου!!!

ηλιαννακι πως τα πας εσυ??

νασιααααα!!!!κοιμασαι ακομη????

τεντυ μου, μικι, αγγελικουλα που ειστε ολες????ξυπνηστεεεεε :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!Βανεσακι ο διαβητης κυησης οφειλεται στο οτι ο πλακουντας του μωρου βγαζει μια ουσια που παλευει την γλυκοζη στον οργανισμο, δηλαδη την αντιμετωπιζει εχθρικα.Σε αλλες ειναι πιο ισχυρη αυτη η ουσια και εχουν θεμα οπως εμεις και σε αλλες δεν επηρεαζονται.Αρα μου ειπε δεν ευθυνομαι πουθενα γι αυτο και μολις γεννησουμε εξαφανιζεται το προβλημα επεηδη ο πλακουντας φευγει με τη γεννα.Ειναι μια παροδικη κατασταση που θα κανουμε υπομονη γι αλλους 2 με 2,5 μηνες προσεχοντας σωστα και εληξε το θεμα.

Επισης μου ειπε οτι γενναμε 2 εβδομαδες νωριτερα οπωσδηποτε και το μωρο μας θα θελει παρακολουθηση δυο 24ωρα απο νεογνολογο-παιδιατρο μην τυχον και εχει υπογλυκαιμια, καλα διαβαζεις.Αν τυχει τους χορηγουν την απαραιτητη ζαχαρη και ολα οκ!!!

Στην επομενη εγκυμοσυνη θα πρεπει 2 μηνες πριν να κανουμε καμπυλη ζαχαρου οτι δεν εχουμε ζαχαρο, δεν μας εχει μεινει δηλαδη κανενα κουσουρι για να μπορεσουμε να ξανα μεινουμε χωρις να εχουμε αμεσο προβλημα, να το προλλαβουμε δηλαδη!!

Αν θυμηθω κατι ακομα θα στο γραψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου τι κάνετε? εγω είμαι καλα όλο τον κόσμο γυρνάμε εχτες το βραδάκι είμασταν για βραδινό μπανακι στο καβουρι χαχαχαχαχ εγω φυσικά όχι μπάνιο μόνο φεγγαροθεραπεια χαχααχαχαχ τώρα φεύγω για το ικεα για κάτι ψώνια .....

Αναστασακι και βαννεσακι μην στεναχωριεστε όλα αλλα θα καινσε λιγο θα κρατήσουμε τα ομορφότερα και υγειεστατα μωρουλινια αγκαλιτσα μας.....

Σας φιλω ολες πολυ πολυ γλυκά και ευχομε ένα ευχαριστο και ξεκουραστο σαββατοκυριακο............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου,ησουν πολυ κατατοπιστικη!!!!ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!!!!τουλαχιστον αφου δε φταιμε εμεις,οκ!!!αντε θα περιμενω κ εγω ως την τριτη τωρα!!!!!αν δε βαριεσαι, γραψε γενικα και ποιες τροφες απαγορευεται να τρωμε πανω κατω!!! :roll:

νιακι φεγγαροθεραπεια ακουψω, ε????τελειο μου ακουγεται!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσουπρίτσες μου!!!!!!!

Τί κάνετε??????? Εγώ έχω ξυπνήσει από το χάραμα...η ταλιμπανίτσα μου με χάιδευε και μου έκανε "ωωωωωω" στα μάγουλα και μου έδινε φιλάκια και νομίζω ότι ήταν το πιο γλυκό ξύπνημα που έχω κάνει στην ζωή μου!!!!!!!! Μετά άρχισα με την σειρά να παίρνω τα χαπάκια ένα ένα (φελισιν, γιουτοπάρ, σίδηρο...) και αναγκαστικά σηκώθηκα.......

Εχθές με βοήθησε λίγο η αδερφή μου με το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα και έκανα κι εγώ ξεσκόνισμα, το μπάνιο και την κουζίνα οπότε τώρα είμαι πιο χαλαρή......για φαγητό δεν σκάω, θα καθαρίσουμε ότι έμεινε από χθές!

Αναστασία μου θα το ρυθμίσεις το θέμα του ζαχάρου χωρίς ινσουλίνες κοριτσάκι μου και όλα θα πάνε καλά.......μετά την γέννα δεν θα θυμάσαι τίποτα!!!!!!! Θα βλέπεις την κοράκλα σου και θα λες χαλάλι και οι στερήσεις και όλα.......

Βανεσάκι μου εδώ είμαι καλό μου.....δεν κοιμάμαι αλλά είχα να κάνω κάποιες δουλίτσες....ήρθαν και η μαμά μου με την αδερφή μου και πήραν την ζουζούνα μου στο χωριό. Σήμερα θα είμαι αραχτή και αύριο θα πάω κι εγώ στο χωριό γιατί δεν αντέχω και πολύ μακριά από την σκατούλα μου...άσε που η μαμά μου θα φτιάξει κοτόπουλο πετραλωνίτικο (είναι κοκκινιστό με καυτερή πιπεριά, πολύ πικάντικο) και δεν το χάνω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! Κι εσύ θεματάκι με την καμπύλη ζαχάρου ε????? Κι εμένα η δεύτερη ώρα ήταν ακριβώς στο όριο (140) και ο γιατρός μου είπε να κάνω μία άλλη εξέταση, θα δούμε τί ζάχαρο ανεβάζω τους τρείς τελευταίους μήνες....οπότε καταλαβαίνεις.....μάλλον ούτε εγώ θα τον γλιτώσω τον διατροφολόγο γιατί και τα γλυκά και τα ζυμαρικά τα έχω ξετινάξει τους τρείς τελευταίους μήνες!!!!!!

Νία μου πόσο ζηλεύω που είσαι όλο βολτίτσες!!!!!!!!!! Θέλω κι εγώωωωωωωωωω......

Ηλιαννάκι μου μεγειά το καινούριο λαπτοπάκι!!!!!! Κι εγώ άρχισα να κουράζομαι υπερβολικά ακόμα κι όταν δεν κάνω τίποτα......λίγο να πλύνω κανένα πιάτο, λίγο να βάλω κανένα πλυντήριο γίνομαι πτώμα, λές κι έσκαβα!!!!!!!!!!!! Ήθελα να 'ξερα οι παλιές πώς πήγαιναν στα χωράφια με την κοιλιά τούρλα και ντάντευαν κι ένα τσούρμο παιδιά στο σπίτι.......

Μυριάκι μου χάρηκες που μεγάλωσε το στήθος σου ε????? Εγώ πάλι έχω μεγάλο στήθος έτσι κι αλλιώς...απλά τώρα έγινα Πάμελα Άντερσον!!!!!!!!!! Ο άντρας μου λέει τί κρίμα να έχει γίνει τούμπανο και να μην μπορώ να το ευχαριστηθώ......ο καθένας με τον πόνο του δηλαδή!!!!!

Teddy μου υπομονή μέχρι την Τρίτη κι άσε τους άλλους να σκυλιάζουν......

Μίκι μου τί κάνει η κοιλίτσα????

Άννα Μαρία μου χάλια περνάει το στεφάνι σου ε?????? Εεεε αφού ήξερε τί τον περίμενε και πάλι πήγε, μόνος του έβαλε τα χεράκια του κι έβγαλε τα ματάκια του....καλά να πάθει!!!!! Πόσο καιρό θα κάτσει?????? Μούρλια θα τα περάσει.....

Αγγελική μου κι εγώ σκόνη προδέρμ χρησιμοποιώ από την αρχή (και στην κόρη μου), μαλακτικό μου είχαν πεί να μην βάζω μέχρι να χρονίσει και μετά τον χρόνο (στην κόρη μου πάντα) άρχισα να βάζω μαλακτικό προδέρμ!

Μαρούλι μου τί κάνεις????

Μαρία μου ωραίο το Πόρτο Χέλι????

Κορίτσια εγώ ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα για την μπέμπα.....τον άλλο μήνα θα ξεκινήσω, πρέπει να δώ και πού θα τα τακτοποιήσω τόσα ρουχαλάκια γιατί έχει και η κόρη μου πάαααααααρα πολλά και πρέπει να τα στριμώξω όλα σε μία συρταριέρα και μία ντουλάπα!!! Φανταστείτε τί έχει ήδη η κόρη μου για να μη μου φτάνει μια συρταριέρα και μια ντουλάπα......

Αχχχχ έχει στον ALPHA επανάληψη ένα αφιέρωμα παλιό που είχε κάνει η Σεμίνα Διγενή στον Γιάννη Πάριο που λατρεύωωωωωωωωωωωωωω!!!!!! Τί τραγούδια έχει πεί αυτός ο άνθρωπος ρε παιδί μου!!!!!! Είμαι στο τσάκ να ανάψω τσιγάρο, να βάλω ποτό και να κόψω τις φλέβες μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia m!

ti kanete?

ola kala?

vanessaki m k anaastasia mi m stenaxwrieste gia to diaviti kiisis!

ola antimetwpizontai kopeles m!

O THEOS einai Megalos!auto na skefteste!

titinaki o mikros den viazetai eee.. . !ante me to kalo ola na pane kala!

egw xathika ligaki giati imoun me adeia auti ti vdomada ap ti douleia kai etsi to ekmetalleutika ligaki!

sigirisa ta ermaria sto paidiko dwmatio,epeidi ginotan xamos, pigame k xthes k rixame mia matia gia ta epipla sto paidiko!krevataki, simfoniera, mpanaki, allaxiera, parkokrevato, kounia, kalathouna,kathisma autokinitou, carry cot, ta panta!pirame prosfores apo 2 katastimata kai tha doume ti tha paroume telika!koritsia trelathika!

kopeles pote agorasate ta epipla gia to dwmatio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου,ησουν πολυ κατατοπιστικη!!!!ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!!!!τουλαχιστον αφου δε φταιμε εμεις,οκ!!!αντε θα περιμενω κ εγω ως την τριτη τωρα!!!!!αν δε βαριεσαι, γραψε γενικα και ποιες τροφες απαγορευεται να τρωμε πανω κατω!!! :roll:

νιακι φεγγαροθεραπεια ακουψω, ε????τελειο μου ακουγεται!!!!!!

Λοιπον απαγορευεται ρητα η ζαχαρη σε ολες τις μορφες της,γλυκα,μπισκοτακια,καραμελες,τσιχλες κτλ

Απο φαγητο μοσχαρι,κοτοπουλο,ψαρι,μπιφτεκι,τυρι φετα με σαλατα συγκεκριμενες ποσοτητες και συγκεκριμενο λαδι μονο βραστα ή ψητα.Φρουτα 1 ή 2, γαλα ,γιαουρτι.Λαχανικα ναι,πατατες μονο βραστες οσο ενα μεγεθος αυγου,ρυζι.....δεν θυμαμαι κατι αλλο!!

Νασια μου κι εγω ετσι θελω να το σκεφτομαι,ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια ο μπέμπης ακόμα στην κοιλιτσα δεν λεει βα βγεί....είμαι παραλία σήμερα....χιχιχι ο μπέμπης κόβει βόλτες στην κοιλίτσα....για να δούμε αύριο 21 λέτε να βγεί αύριο όπως λένε οι προβλέψεις των κουμπαρων????

εύη μου λες να πάρει και τις 40 ο μπεμπης???δεν θα το αντέξω εχω κουραστεί πολυυυυυ....και επίσης εχω βαρεθεί να ακούω συνέχεια με το καλο και καλή λευτεριά....νιώθω λες και ειμαι μια ζωή έγκυος...φφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ σήμερα το πρωί πήγα γιατρό! Όλα μια χαρά, είχα πάλι τα περίφημα πυοσφαίρια, αλλά αυτή τη φορά δεν τον έπιασε υστερία ή κάτι παρεμφερές. Μου έγραψε κάτι κολπικά υπόθετα για την άμυνα του κόλπου. Είναι γαλακτοβάκιλλοι είπε, και τον ρώτησα αν βοηθά να τρώω και γιαούρτι, και είπε, όχι, μόνο αν το βάζω μέσα στον κόλπο (για πλάκα το είπε :P). Είχα αρκετά ψηλή πίεση, αλλά δεν έδειξε να ανησυχεί. Νομίζω ότι τελικά ο κάθε γιατρός έχει τα κολλήματά του. Ο δικός μου έχει κόλλημα με το ουρεόπλασμα, άλλοι με την πίεση, άλλοι με τα κιλά.

Ο μικρός είναι ένα κιλό περίπου. Εγώ πήγα στα +6, αλλά ούτε κι αυτό το σχολίασε, αφού είναι φυσιολογικό!

Του είπα και για τις συσπάσεις που έχω, και είπε ότι αν έχω πάνω από έξι τη μέρα, τότε να πάρω άδεια απ' τη δουλειά (για όταν ανοίξουν τα σχολεία). Ευτυχώς έχω λιγότερες και κρατάνε ελάχιστα. Μου είπε ότι για τις συσπάσεις φταίει η στάση του μικρού, που είναι ξάπλα, κι όχι όρθιος. Φυσικά, αυτός κάθε λίγο αλλάζει στάση, οπότε φαντάζομαι ότι όταν είναι ξάπλα έχω πού και πού καμιά σύσπαση.

Βανεσσάκι, σωστά το λες, 27η εβδομάδα μπαίνεις στον έβδομο μήνα. Αφού εσύ τώρα μπήκες στην 27η, άρα τώρα μπήκες και στον έβδομο!

Αναστασία, κουράγιο. Υπάρχουν αρκετά φαγώσιμα που μπορείς να φας. Είναι για καλό σκοπό! Για σκέψου αυτούς που πρέπει να κάνουν δίαιτα εφ' όρου ζωής λόγω διαβήτη + ινσουλίνες...

Νία, φεγγαροθεραπεία ακούω! Γουάου! Στο Καβούρι έκανε ένα μέρος της στρατιωτικής θητείας του ο άντρας μου. Μπορείς να καταλάβεις για τι θητεία μιλάμε...

Εύη, κι εμένα ξύπνησε νωρίς-νωρίς σήμερα! Εγώ ξύπνησα στις 5.50 περίπου, σηκώθηκα, πήγα τουαλέτα, άνοιξα τα παράθυρα και έκλεισα το κλιματιστικό (το βράδι στη μάνα μου το βάζω, γιατί έχουν πατζούρια και καμιά φορά μπαίνουν κατσαρίδες απ' έξω), και ξανάπεσα να κοιμηθώ. Αμ δε! Άρχισε ο Ανδρεούλης τις κλωτσιές, τις τούμπες, τις ανατάσεις, τις διατάσεις, στριφογύριζα σχεδόν δυο ώρες μέχρι να με ξαναπάρει ο ύπνος, και τελικά ξύπνησα 9 για να πάω στο γιατρό...

Κι εγώ νιώθω να κουράζομαι πιο εύκολα ρε κορίτσια. Πάντα είχα μειωμένες αντοχές λόγω αναιμίας, αλλά τώρα είναι κάπως χειρότερα τα πράγματα. Χτες το βράδι που ανέβηκα τη σκάλα στη μάνα μου για να πάω για ύπνο, το κατάλαβα ότι κουράστηκα. Εμ, γι' αυτό δεν ήθελα μονοκατοικία με σκάλες και βλακείες και πήρα το διαμέρισμα και ησύχασα!

Ο άντρας μου επιστρέφει την Πέμπτη το μεσημέρι. Πάντα ξεχνάει πόσο χάλια είναι η οικογένειά του, όσο είναι εδώ του λείπουν (καλά, δεν κοιτάει νοσταλγικά τις φωτογραφίες τους, αναστενάζοντας και δακρύζοντας), θέλει να τους δει, κι όποτε πάει του βγάζουν την ψυχή.

Αχ, δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε... Είστε και γλωσσούδες! :P

Σας στέλνω τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...