Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Αννα μαρια, πιστεψε με πριν μεινω εγκυος ετρωγα πολυ περισσοτερο και ημουν σταθερη στα κιλα μου.. Ετρωγα και τισ πιτσεσ και μακαροναδεσ, τυρια λιπαρα κι οτι θελεισ αλλα ημουν πολυ δραστηρια, δεν εβαζα κωλο κατω.Απο τοτε που εμεινα εγκυος ομως τρωω πιο υγειινα σχεδον σαν να κανω διατροφη αλλα τα κιλα ειναι κιλα.. Ο μεταβολισμος μου επαθε σοκ ουσιαστικα διοτι αλλαξαν πολλες συνηθειες(οι κακες κοπηκαν)!η νικοτινη αυξανει τον μεταβολισμο αρα και η ελλειψη της τον μειωνει

γι αυτο οσοι κοβουν το καπνισμα παιρνουν 2-6κιλα τους επομενους μηνες χωρις να αλλαξουν κατι στην διατροφη..καπνιζα 10χρονια..δεν ειναι λιγα. Το εκοψα ομως μαχαιρι..και δεν θα το ξαναρχισω

Δεν πιστευω οτι ελεγχεις τα κιλα. Δεν ειναι παντα απο το φαγητο..

Οσο για το πρηξημο και την κατακρατηση τι να πω? προσπαθω να ξεκουραζομαι, αλμυρα και αλατι κομμενα αλλα δεν περναει τιποτα απο το χερι μου.. Απορω πως θα ξεπρηστω μετα..

Αυτο που με εκνευριζει ομως ειναι οτι δεν εφαγα η καημενη και πηρα τοσα κιλα..ας ειναι καλα ο γιος μου πμως και θα τα κανονισω εγω να ξαναγινω οπως ημουν. Θα ξαναρχησω γυμναστικη, θα συνεχισω διατροφη και ευελπιστω οτι ολα θα πανε καλα..

Ευη μου, εξι κιλα μονο?και η ξαδερφη μου στην τελευταια εγκυμοσυνη τοσα μονο πηρε!αφου νομιζω οτι αδυνατισε κιολας...καλα εσυ οταν γεννησεις θα εισαι ξανα στυλακι στο λεπτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασακο μου, μην αγχωνεσαι, δεν θα παθει κατι το μωρο... Πολλες γυναικες εχουν διαβητη κυησης και φευγει μετα την εγκυμοσυνη ως δια μαγειας!

Δεν εχει να κανει με το αν τρως γλυκα παντως.. Μπορει να εμφανισει και καποια μου εχει τσακωθει με την ζαχαρη.. Το θεμα ειναι οτι ο οργανισμος σου αργει να μεταβολισει την γλυκοζη...

Κοριτσια οσο απιθανο κι αν ακουγεται κι ασχετα με το αν γι αυτο προοριζομαστε (το να γινουμε μητερες) ο οργανισμος μας την εγκυμοσυνη την δεχεται σαν κατι ξενο...

Εχετε δει σε καθε αναλυση αιματος ποσα λευκα αιμοσφαιρια εχουμε? σχεδον πανω απι το οριο, που σημαινει λογικα οτι ειμαστε αρρωστες.. Και οι εμετοι που. Καναμε στις αρχες τι ειναι?ο οργανισμος δεν αντεχει την αυξηση της προγεστερονης ...

Δεν κανουμε εμεις κουμαντο δυστυχως.. Απλα πρεπει να κανουμε υπομονη..,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Αγγελικη μου να μην παθει κατι, με κοπο φτασαμε ως εδω Παναγια βοηθα!!!Τουλαχιστον εχει το θετικο οτι επανέρχεται μετα τη γεννα!Του ειπα οτι πηρα 6 κιλα μεχρι στιγμης και του σηκωθηκαν οι τριχες!!Επισης μου ειπε στο διαβητη κυησης απαγορευεται να χασεις κιλα για να μην βγει ελλιποβαρή το εμβρυο!!!Αλλα 6 με βλεπω να τα παιρνω στο φτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, η ξαδερφη μου ειχε διαβητη κυησης και διαγνωστηκε στον εκτο μηνα. Εκανε διατροφη που της εδωσαν αλλα τελικα εχασε κιλα αντι να μεινει σταθερη η να παρει λιγα.. Νομιζω σε ολη την εγκυμοσυνη πηρε 4-6 κιλα αλλα το μωρο μια χαρα γεννηθηκε..και μια αλλη ξαδερφη του αντρα εκανε διαβητη κυησης απο τον τεταρτο μηνα.. Η κοπελα αυτη για να καταλαβεις, ειχε μονο μια ωοθηκη, εμεινε εγκυος τυχαια γιατι ηταν και ανυπαντρη, ειχε τις αιμορραγειες της στην αρχη (δεν ξερω αν επαθε αποκολληση) ,στον τεταρτο μηνα της βρηκαν διαβητη, ειχε και προβλημα με τον θυρεοειδη της,στον πεμτο μηνα τρακαρει με το αυτοκινητο, εμεινε μεχρι τον εβδομο στο νοσοκομειο , αρχησε να χανει αμνιακο υγρο στον ογδοο και τελικα γεννησε ενα κοριτσακι υγιεστατο...οκ, μπηκε θερμοκιτιδα το μωρο αλλα φαντασου ποσα περασε και τελικα τα καταφερε..

Μην αγχωνεσαι αναστασακι μου γιατι μπορει στο τελος να μην εχεις τπτ αλλα και να εχεις ειναι πια θεμα ρουτινας για τους γιατρους... Ολα θα πανε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου καλη επιτυχια παλι αυριο!!!ελπιζω να το αντεξεις κ να πανε ολα καλα!!!αλλα ακομη κ αν εχουμε,θα το παλεψουμε!!

κοριτσια κ εγω πριν την εγκυμοσυνη εκανα μονιμη διατροφη και ασκηση και ημουν μια χαρα!!!!ουτε καταλαβα πως μπηκαν τωρα αυτα τα κιλα!!!αυτο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να βγει οκ το μωρακι μου κ μετα τα χανω!!!δεν εχω θεμα!!!απλα με εκνευριζουν ολοι οι απ'εξω πουεχουν αποψη και κατακρινουν!!!!!πολλα πηρες!!!και πιο πολυ με εκνευριζουν αυτες που εκ των υστερων λενε εγω ειχα παρει μονο 6 κιλα!!!!και φυσικα κανεις δε μπορει να το ελεγξει!!!!το ιδιο κ καποιες εγκυες που λενε εγω πηρα μονο 3 κιλα για να το παιξουν κορμαρες και να σε κανουν να αισθανθεις μειονεκτικα!!!τοσο μυαλο!!!!!!ελεος τα πηρα παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τα λες βανεσακι μου!ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα...εμενα ο δικος μου το πηρε λιγο στραβα μαλλον αλλα σου λεω , το αγορακι μου να.ναι καλα και τπτ αλλο.. Κι εγω νιωθω ασχημα καποιες φορες γιατι καποιοι που εχουν να με δουν καιρο μου λενε.. Πως εγινες ετσι??η τουλαχιστον αυτο εννοουν και ρε γαμωτο νιωθεις ασχημα.. Και στην τελικη εγκυος εισαι, λογικο ειναι οτι καποια κιλα θα τα παρεις..λογες ειναι οι τυχερες..

Παντως ο αντρας μου με παρατηρει και λεει οτι του αρεσει το σωμα μου οπως αλλαζει στην εγκυμοσυνη αλλα το λεει μαλλον εκ του ασφαλους γιατι ξερει οτι θα χασω τα κιλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Μόλις κοίμησα την μικρή και μπήκα να διαβάσω νεάκια.....

Βανεσσάκι μου μην αγχώνεσαι για τα κιλά και μην ασχολείσαι με ότι κι αν σου λένε.......δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να πώ ψέματα για τα κιλά που έβαλα στην εγκυμοσύνη (παράδειγμα φέρνω εμένα).....σκασίλα μου κι αν δεν με πούν κορμάρα :lol: Στην κόρη μου είχα βάλει 21.....πως να έλεγα ψέματα????? Δεν φαινόταν ότι είχα πάρει πολλά?????? Αλλά να σου πώ κάτι? Μόλις γέννησα ξεφούσκωσα αμέσως......εντάξει δεν χάθηκαν όλα τα κιλά γιατί έμεινα πολύ γρήγορα έγκυος στο δεύτερο αλλά θυμάμαι στην κλινική που γέννησα ήμουν η πιο "ξεφούσκωτη" από την δεύτερη κιόλας μέρα της γέννας!!! Το θέμα είναι να γεννηθούν υγιή τα μωράκια μας...όλα τα άλλα......

Αναστασάκο μου μην στεναχωριέσαι και θα το ρυθμίσεις το θέμα του διαβήτη κύησης!!!!! Καλή επιτυχία αύριο με την καμπύλη κι εύχομαι να βγούν καλά τα αποτελέσματα και να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα τελικά!!!!!!!!! Δεν φαντάζομαι να την είχες κάνει πάλι στο ΙΚΑ και να σε λαχτάρησαν ΠΑΛΙ τζάμπα όπως την προηγούμενη φορά με τα λευκά αιμοσφαίρια που είχαν κάνει λάθος???????

Άννα Μαρία μου πώς σε καταλαβαίνω....και οι δικοί μου γονείς είναι μεγάλοι (η μαμά 64 και ο μπαμπάς 70) και το τί παραξενιές βγάζουν τώρα τελευταία δεν περιγράφεται!!!!!!!!!! Ούτε στην κλιμακτήριο δεν έκαναν έτσι!!!!! Αυτό το κόλλημα που έχεις με το να μην θες να πιάνεις ζώα το έχω κι εγώ.....είμαι πολύ φιλόζωη και δεν ανέχομαι με κανέναν τρόπο την κακοποίηση ζώου αλλά δεν αντέχω με τίποτα να τα πιάνω.....νομίζω ότι έχω θέμα με την τρίχα!!! Νομίζω ότι αν μείνει τρίχα επάνω μου θα πάθω εγκεφαλικό!!!! Είχαμε παλιά ένα σκύλο και τον λάτρευα αλλά δεν τον χαϊδεψα ποτέ στα δέκα χρόνια που τον είχαμε....Ααααα όσο για τον άντρα της φίλης σου......ναι μάλλον αυτός πάει για χρυσό ολυμπιακό μετάλλιο μ@λ@κί@ς!!!!!!!!!

Αχ ξέχασα να σας πω...εδώ και 2-3 μέρες με πονάνε υπερβολικά όλα μου τα δόντια!!!!!!!!!!! Σήμερα αναγκάστηκα και πήρα ντεπόν...δεν παλευόταν ο πονόδοντος!!! Μάλλον κάτι παίζει με το ασβέστιό μου γιατί είχα σταματήσει να παίρνω το συμπλήρωμα σε ταμπλέτες που μου είχε δώσει ο γιατρός κι έφτασα να με ενοχλεί πολύ ακόμα και το κρύο νερό στα δόντια......

Που είναι οι υπόλοιπες κοιλίτσες??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΣΚΑΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ,ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΧΩΝΟΥΝ ΟΣΑ ΠΑΡΩ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Κ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ.

Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι!!!

Αναστασάκο καλά αποτελέσματα στην καμπύλη σήμερα!! Μην ανησυχείς, με τη διατροφούλα θα είσαι μια χαρά. Εμένα δυο φίλες μου γέννησαν με διαβήτη κύησης και έκαναν μια χαρά μωράκια!! Άσε που κάτσε να κάνεις και τη σημερινή καμπύλη και βλέπεις! Μπορεί να μη χρειαστεί να κάνεις και τίποτα!! Τα φιλιά μου και περιμένουμε νέα σου!

Άννα Μρία έχω και εγώ δυσκοιλιότητα και στην αρχή είχα και πολύ αίμα. Μου έδωσε ο γιατρός μια αλοιφή και είμαι κάπως καλύτερα από την άποψη του αίματος γιατί κατά τα άλλα που και που από τον πόνο δεν μπορώ να καθίσω. Και φυσικά η δυσκοιλιότητα δυσκοιλιότητα!!

Αγγελικούλα πήρες και άλλα πραγματάκια, με ‘γεια σας!!! Με το καλό να τα χαρεί ο μπεμπάκος!! Και μην ανησυχείς για τα κιλά μόλις γεννήσεις θα γίνεις στυλάκι!!!!!!!!

MaDi με το καλό το β επιπέδου την Τρίτη. Όλα θα είναι τέλεια, θα καμαρώσετε το μπουμπουκάκι σας!

Νασιούλα μου ξεκίνα να παίρνεις το ασβέστιο για τα δοντάκια σου καλό μου!!

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές καλημέρες!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?

Σας διάβασα αλλα δεν θυμάμαι κ πολλά!

Αναστασακι μου καλά αποτελέσματα με την καμπύλη σήμερα! Μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα μα όλα θα πανε καλά κ το μωρακι σου δεν θα παθει απολυτως τίποτα!

Αννα Μαρια κι εγω τις αιμορροιδες σκέφτηκα, η κύηση μπορεί να δημιουργήσει! Πες το στο γιατρο μήπως σου δωσει καμμια αλοιφή!

Αγγελική μεγειά τα πραγματάκια σας!!

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο, sorry!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου φουσκιτσες τι μου κάνετε ? εγω είμαι μια χαρα και βολταρω με αντρουλι και αδελφουλι. Χτες όλη την μέρα είχαμε παει στο copa copana νεροτσουλιθρες για όσες δεν το ξέρουν περάσαμε πολυ όμορφα εγω βέβαια έκανα μόνο ντουζακια χαχαχαχαχ και όχι νεροτσουλιθρες χαχαχαχαχ του χρόνου με το καλο θα κάνω πάλι και εγω .....

Αναστασακι μου όλα καλ να είναι σήμερα ευχομε τα φιλια μου

Και το νινακι σου μην στεναχωριεσε και είναι καλα πολλές κοπέλες έχουν και μια χαρα μωρακια κάνουν .....Madi μου καλη επυτιχια και σε εσένα στην β επιπέδου

Βαννεσακι μου και ΕΣΥ όλα καλα μια χαρα μωρακια θα κάνουμε ολες.....αγγελικακι μου δωρουλα ηλιανακι μυριαμακι μαρουλακι φιλακια σε ολες και συγνώμη αν ξέχασα κάποιες ολες έχετε την καλημέρα μου και τα φιλια μου.......

Σήμερα ερχετε και η Μανουλα το μεσιμερακι απο το νησί Κάλυμνο και θα είμαστε πάλι όλοι Αθήνα σιγά σιγά όλοι πίσω στην πόλη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χριστινακι που είναι ΟΕΟ λετε?????έχει καμία το τηλέφωνο της;;;κοριτσακια οποία θέλει να ανταλαξουμε τηλέφωνα θέλετε?αν είναι με μήνυμα..".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες τι κανετε?????????οι κοιλιτσες???????? δεν σας εχω διαβασει ακομη κ ετσι δεν ξερω τι εχετε γραψει κοριτσακια μου!!!!!εχω να διαβασω δεκα ολοκληρες σελιδες!!!!! :shock::shock::shock::shock: ηθελα να μπω κ χθες καποια στιγμη ομως προσπαθουσα να μαθω το λαπτοπ που μου πηρε ο αντρας μου :roll::roll::?:? κ ετσι....

εγω καλα ειμαι , ειμαι καλυτερα δεν ποναω τοσο!!!!χθες μονο ποναγα χαμηλα!!!!!!!

πηρα τον γιατρο μου τηλ ειναι σε διακοπες,ερχεται απο βδομαδα πεμπτη κ την παρασκευη θα παω να με δει!!!!!!! μου ειπε να μην κανω απολυτως τιποτα κ να ξεκουραζομαι οσο πιο πολυ μπορω!!!!!!τα γνωστα δηλαδη...!! :roll::roll:

ο μπεμπης σταματημο δεν εχει!!!!χιχιχι!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ Ε?ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.....Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΕΡΟΤΣΟΥΛΗΘΡΕΣ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ.ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!!!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! :D:D τι κανουν οι κοιλιτσες???

αναστασια μου,καλα αποτελεσματα ευχομαι για σημερα!!!!να πανε ολα καλα κοριτσακι μου!!!τη δευτερα θα ξαναπαω κ εγω για το μαρτυριο!!!!εντωμεταξυ εχω ξεκινησει ηδη απο μονη μου "διατροφη", εχω κοψει γλυκα, ψωμι ,πατατες, τηγανητα,αλατια, ολα δηλαδη, μηπως και γινει κανενα θαυμα!!!!λεμε τωρα...

αγγελικουλα,νασια, ηλιαννα,τεντυ, μικι νιακι πολλα φιλακια σε ολες!!!σορυ αν ξεχνω καποια :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμάς...:)

Αναστασάκι μου γλυκό....μην στενοχωριέσαι καλή μου....η μπεμπούλα σου θα είναι μια χαρούλα και εσύ θα αντιμετωπίσεις την κατάσταση με διατροφούλα και όλα θα είναι σούπερ....καταλαβαίνω πώς νιώθεις γιατί και εγώ κάπως έτσι ήμουν όταν είχα πάει για β΄ επιπέδου και μου είπε η εμβρυολόγος ότι μάλλον έχω διαβήτη κύησης.... :roll::roll: .....η Παναγίτσα είναι στο πλευρό σου και όλα θα πάνε κατ' ευχήν...και για σένα και την μικρούλα σου..:)...σε φιλώ κουκλίτσα μου..;)...καλά αποτελέσματα στην νέα καμπύλη..:)

Βανεσσάκι μου και μένα μου έκαναν κάτι σχόλια για τα κιλά που έχω παρει αλλά ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφί....να είναι καλά το μωράκι μου και εγώ μετά ας μπω στην διαδικασία να τα χάσω....αυτό αφορά εμένα προσωπικά και κάνεναν άλλον....πράγματι όμως υπάρχουν πολλοί καλοθελητές να σε πικράνουν ή να σε αγχώσουν ως προς το θέμα αυτό...!!!....μην δίνεις σημασία.....όπως μπαίνουν έτσι και θα βγουν....:)....καλά αποτελέσματα και σε σένα κουκλίτσα...

Τα γλυκά φιλιά μου σε όλες, Νάσια...Δώρα....Μυριαμ....Ηλιάννα.....Εύη......Νια.....Μαρούλι.....Αγγελική μου.......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου ακόμα εδώ με τον μπεμπουλη στην κοιλία να. σπρωχνει.....

πωπω πλέον για να γυρίσω πλευρό το βράδυ βογκαω και ο άντρας μου λέει μήπως θες να σε σπροξω να σε γυρίσω'?????χαχαχαχα μαρτύριο αφήστε που κάθε φορά που γυρναω ακούω κρακ κρακ κρακ από. την. μέση και την λεκάνη μου....φφφφ άντε λίγο ακόμα.....για να δούμε λέτε να βγει η πρόβλεψη των κουμπαρων και να γέννησω την κυριακή???πολύ θα το ήθελα γιατί το 21 είναι το αγαπημένο μου νούμερο ;))))) την κυριακή γυρναω αθήνα!!!εσείς πως είσαστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινάκι που είσαι;

Vanessaki εύχομαι τα καλύτερα για τη Δευτέρα!!! Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!

Muriamaki πως πας σήμερα; Μου φαίνεται καλύτερα πάμε από τη ζέστη!!

Ηλιαννάκι χαίρομαι που είσαι καλύτερα, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να προσέχεις!!

Nia μου βολτούλες ακούω, μια χαρούλα σε βρίσκω!!

Γλυκιά Miki τα φιλιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου. Τι κανετε?

Εγω μολις τελειωσα τις δουλιτσες.. Σκουπισμα σφουγγαρισμα και ξεσκονισμα κατω, πανω ακομα δεν πηγα αλλα λεω να κανω τον κινεζο για σημερα.. Εκανα και λιγο την αυλη εξω με το λαστιχο γιατι εχουν μαζευτει πολλα φυλλα... Εβαλα κι ενα πλυντηριο με πετσετουλες, μπουρνουζακια και σεντονακια του μπεμπη και σε λιγο θα τα απλωσω.. Κοριτσια το προδερμ εμενα δεν μου μυριζει καθολου..ηθελα να μυριζει λιγη μωρουδιλα αλλα τπτ..

Δωρα μου ακομα δουλευεις καλο μου?αντε φιλεναδα να τεκειωνεις σιγα σιγα .. Ξεκινησες αγορες και πλυσιματα η οχι ακομα?αλλα τι λεω? αμα εχεις τα μαλλινα κιτρινα παπακια, δεν θελεις κατι αλλο για την μικρη σου!

Ηλιαννακι, με γεια το λαπτοπ!κι εμενα ξεκινησαν κατι πονακια κατω χ;μηλα , με πιανουν για λιγο κατι σαν κραμπες και μετα εξαφανιζονται.. Ο γιατρος λεει οτι προετοιναζεται η μητρα.. Παντως το μαγνησιο που παιρνω εδω και 4μηνες δεν κανει τπτ ουτε για τις κραμπες στα ποδια..

Μικι μου, τι κανεις κουκλιτσα μου?

Χριστινα, ακομα τπτ ε?

Νια, του χρονου ελπιζω κι εγω να απολαυσω το καλοκαιρι γιατι ουτε περυσι ουτε φετος τα καταφερα

Βανεσσακι, αναστασια,ευη,αννα μαρια,μυριαμακι,μαρουλι,... Ελπιζω να ειστε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι λίγο ακόμα μικρό μου!!!!

Αγγελικούλα δουλεύω και τη Δευτέρα και στοπ!Έφτασαν οι μέρες!!!!!!!!!!!!!!

Οπότε λέω να ασχοληθώ από την άλλη εβδομάδα με τις αγορές και τα πλυσίματα!!!

Βέβαια όπως το είπες μπορώ να μην αγοράσω και τίποτα!Αφού θα έχω μαλλινάκια

με παπάκια και κάτι πιο εφιαλτικό, νομίζω μου το είπε ροζ γούνα!

κάνε τον κινέζο για πάνω καλό μου, αρκετά δούλεψες για σήμερα!!!

Κορίτσια έχει πάρει καμία ring sling.Έχω μπερδευτεί....δεν ξέρω τι διαλέξω....

MeiTai ή ring sling

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κυριες μου :D

γυρισαμε την κυριακη απο πορτο χελι, περασαμε καταπληκτικα..

ολα ηταν υπεροχα και το ξενοδοχειο και το μερος, οι αποστασεις μικρες και ειχε και χωρους για παιδια..

μεσα στο ξενοδοχειο ειχε ενα "mini club" με καποιους υπευθυνους και μαζευονταν παιδακια και ζωγραφιζαν,τραγουδουσαν! περασαμε πολυ πολυ ομορφαα! και θαλασσα ειχε πολυ καλη, βεβαια φαγωθηκαν να κανουν μπανιο και στην πισινα, αλλα εγω δεν μπηκα! πηγαμε και με καραβακι Σπετσες, πανεμορφα και εκει! :D

ελπιζω να ειστε οοολες καλαα, επανηλθα στο παρεακι δεν εχει αλλες διακοπες τωραα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ευτυχώς χτες δε γάβγισε κανένας σκύλος, οπότε γλίτωσα τη σύγχυση. Σήμερα πάλι σπάσανε τα νεύρα μου, γενικώς.

Νάσιαααααααα!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύω ότι βρήκα άνθρωπο που έχει το ίδιο με μένα!!! Νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί μου!!!!!!!

Αναστασία, μην αγχώνεσαι βρε! Δεν πρόκειται να πάθει κάτι το μωρό απ' τον διαβήτη κύησης! Θα κάνεις τη διατροφή σου και όλα μια χαρά. Δεν ξέρω αν κάνει ή όχι να χάσεις κιλά, αλλά όπως και να έχει, δε φαντάζομαι να είχες πρόθεση να κάνεις δίαιτα μες στην εγκυμοσύνη! Τα έξι κιλά που πήρες δεν είναι πολλά! Κι εγώ πέντε πήρα, και τώρα νομίζω έχω πάει κι εγώ στα έξι.

Αγγελική, εγώ ευτυχώς σ' αυτήν την εγκυμοσύνη τα κατάφερα και δεν πήρα πολλά. Στην προηγούμενη που κράτησε μόνο δύο μήνες, πήρα δύο, αλλά έτρωγα συνέχεια.

Κοιτάξτε, εννοείται ότι θα πάρουμε κιλά. Άλλωστε, το μωρό με τον πλακούντα, το αμνιακό υγρό, κ.λπ. είναι γύρω στα οκτώ κιλά. Ε, όλο και κάτι επιπλέον θα πάρουμε. Εγώ πιστεύω ότι θα πάρω γύρω στα δέκα με δώδεκα. Τώρα αυτά με τα τρία και τα τέσσερα κιλά, μου φαίνονται τρομερές υπερβολές. Υπάρχουν κοπέλες που κάνουν δίαιτα κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης, και χάνουν κιλά, με αποτέλεσμα, όταν γεννηθεί το μωρό και φύγουν τα κιλά του μωρού και των υπολοίπων που βγαίνουν, να είναι οκτώ-δέκα κιλά πιο αδύνατες από όταν ξεκίνησαν. Αυτο μου φαίνεται πολύ υπερβολικό, έως και επικίνδυνο...

Χριστινάκι, ακόμα ε;

Αγγελική, μωρουδίλα τα ρούχα θα αποκτήσουν όταν μπει μέσα το μωρό!!! :lol::lol::lol:

Αχ, δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε...

Μίκι, Νία, Δώρα, Μαρούλι, πολλές φιλούρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...