Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

Μύριαμ, τέλεια τα νέα σου!

Ηλιάννα, καλά, δε σε ειδοποίησαν ότι δεν μπορεί ο γιατρός; Σε άφησαν και πήγες τζάμπα; Αν είναι δυνατόν! Υπομονή, θα τον δείτε τον Χρηστάκο!

Εγώ σήμερα κάθισα κι έφτιαξα τα γαλακτομπουρεκάκια. Πέθανα μιλάμε, χωρίς να είναι ιδιαίτερα κουραστικό. Αλλά ήταν και η ζέστη, έτρεχε ποτάμι ο ιδρώτας και σκουπιζόμουν στο φανελάκι μου.

Σκέφτομαι να φτιάξω και τα κεφτεδάκια και να τα βάλω στην κατάψυξη, λέτε να τα μισοτηγανίσω ή να τα βάλω τελείως ωμά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΑ ΣΤΗΛΕ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ,ΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΒΑΛΤΑ ΩΜΑ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ....ΚΡΙΜΑ.ΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΘΑΤΟΝ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ!!!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Τί ζέστη είναι αυτή??????? Έχω πεθάνει.......σαν το φυτό είμαι όλη μέρα!!!! Και να φανταστείτε ότι εδώ που μένω είναι σχετικά δροσερό μέρος, έχουμε περίπου 4 βαθμούς διαφορά με το χωριό που μένουν οι γονείς μου!!!!!!!!!! Τα 'χω παίξει τελείως.....δεν την αντέχω την ζέστη ρε γμτ!!!!!!!!!!!! Είμαι μέρα νύχτα μπροστά στον ανεμιστήρα (δεν έχουμε κλιματιστικό).....το βράδυ κοιμάμαι με τον ανεμιστήρα αναμμένο!

Στεναχωρέθηκα και νευρίασα απίστευτα με αυτό που συνέβει στην Κύπρο (εχθές αργά το βράδυ πήρα χαμπάρι τί είχε γίνει).....κρίμα τόσοι άνθρωποι πήγαν χαμένοι για τις μ@λ@κίες μερικών ανεγκέφαλων κουφιοκεφαλάκηδων.....ως συνήθως την πληρώνουν οι αθώοι......και σάμπως με τις παραιτήσεις θα γυρίσουν πίσω αυτές οι ψυχές......

Εχθές πήγαμε παιδίατρο....το κοριτσάκι μου ψήλωσε, έκανε και το εμβόλιο....κυρίααααα....λίγο στο τσίμπημα έκλαψε αλλά το ξεπέρασε γρήγορα!

Και προχθές βγήκαμε με ένα φιλικό ζευγάρι...περάσαμε ωραία αλλά μου την χάλασε ένας Μ@Λ@Κ@Σ (κολλητός του αφεντικού του άντρα μου)......λέει μονίμως στον άντρα μου ότι θα χωρίσουμε επειδή δουλεύει στο μπαρ με άλλες κοπέλες!!!! Και φυσικά τις ίδιες κοτσάνες είπε και προχθές που μας πέτυχε έξω......έγινα μπαρούτι γιατί δεν σεβάστηκε ούτε την παρουσία μου ούτε το ότι είμαι έγκυος και με σύγχισε, ούτε καν το γεγονός ότι δεν με έχει ξαναδεί ποτέ στην ζωή του!!!! Κάτι τέτοιες χοντράδες δεν τις δέχομαι ούτε από τους φίλους μου, πόσο μάλλον από έναν ξένο!!!!!! Κι από την άλλη εκνευρίστηκα με τον άντρα μου επειδή προσπαθούσε να τον δικαιολογήσει κιόλας τον κάφρο!!!!!!!!!!!!!!

Μυριάκι μου τέλειος ο μπέμπης!!!!!!!!!! Το περάσατε κι εσείς το μισόκιλο!!!!!! Αχ μεγαλώνουν τα μπουμπούκια μας!!!!!!!!!! Μακάρι να καταφέρω να έρθω Θεσ/νίκη και θα πάμε οπωσδήποτε για καφεδάκι κουκλίτσα μου!!!! Ήρθαμε εχθές μέχρι τα jumbo (δεν μπήκαμε καν Θεσ/νίκη να φανταστείς) και φύγαμε γιατί είχε πολύ ζέστη και η κόρη μου δεν έβρισκε ησυχία πουθενά!!!

Ηλιαννάκι μου τί γκαντεμιά!!!!!!!!!! Κάνε λίγο υπομονή μέχρι την Παρασκευή κουκλίτσα μου.....τρείς μερούλες είναι, θα περάσουν και θα το δείς το ζουζουνάκι σου!!! Αααα κι εγώ σαν εσένα...βαριέμαι απίστευτα την μαγειρική, επειδή πρέπει μαγειρεύω και όχι επειδή μ'αρέσει......βέβαια ότι φτιάχνω το φτιάχνω καλά αλλά βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιι.......

Κι εγώ κορίτσια μου στο γιατρό φοράω πάντα παντελόνι και μπλούζα...φτάνει που τους δείχνουμε όλα τα άλλα, να δουν και το βρακί μου???????? Για σκεφτείτε....όταν θα έρθει η ώρα της γέννας ούτε βρακί δεν θα φοράμε..... :lol::lol::lol:

Δεν θυμάμαι να σχολιάσω κάτι άλλο μπουμπούδες μου....γράψατε και τόσα πολλά!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες τις φουσκίτσες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, τέλειος ο μπέμπης! Τα γαλακτομπούρεκα τα έβαλα στην κατάψυξη και θα τα ψήσω τη μέρα που θα έχω κόσμο.

Νάσια, κι εμείς έχουμε ζέστη, αλλά ευτυχώς όλη μέρα φυσούσε και είχε δροσιά. Τη νύχτα, όμως, δεν παλεύεται, γιατί οι πανέξυπνοι πρώην ιδιοκτήτες του διαμερίσματος έβγαλαν τα στόρια κι άφησαν τις τζαμόπορτες, με αποτέλεσμα να κάθομαι με τις μπαλκονόπορτες και τα παράθυρα κλειστά, σα θερμοκήπιο. Έχω ανεμιστήρα, αλλά σκάω...

Όσο για τον φίλο του άντρα σου, καταπληκτικός, τέτοιους φίλους να κάνεις!!!

Στο γιατρό εγώ σχεδόν κάθε φορά ξεβρακώνομαι, αφού παίρνει υγρό για καλλιέργεια. Τόσα ξεβρακώματα μαζεμένα σε γιατρό δεν έχω ξανακάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου ευτυχώς ΔΕΝ είναι φίλος του άντρα μου, είναι φίλος του αφεντικού του και πελάτης του ξενοδοχείου και τον τρώνε στην μάπα όλη μέρα τον τζαμπατζή, τον λιγούρη!!!!!!!!!!! Αν ήταν φίλος του άντρα μου ή που θα τον έδερνα ή που θα χώριζα τον άντρα μου!!!!!!

Και που είσαι ακόμα........στην γέννα να δείς ξεβράκωμα!!!!!!!!!! Άσε που όσοι περνάνε θα μας βάζουν και χέρι (κανονικά!!!!)...στην κόρη μου θυμάμαι που έλεγα ότι μόνο οι καθαρίστριες δεν μου είχαν βάλει χέρι (ελέγχουν την διαστολή του τραχήλου)!!!!!!!!! Ωραία πράγματααααααααα!!!!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, ναι, το ξέρω για το χέρι που σου βάζουν! Μια φίλη μου όταν γεννούσε είχε εκνευριστεί που συνέχεια κάτι σκάλιζε εκεί μέσα ο γιατρός, και του είπε ότι έχει φρικτούς πόνους για να τη βάλει για γέννα, αυτός την έβαλε, και τελικά γέννησε κανονικά και εύκολα μάλιστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδες με τις όμορφες κοιλιτσες!

Ελπίζω να είστε καλα! Εγω μόλις τελείωσα τις δουλειές κι έβαλα κι ένα πλυντήριο..

Κορίτσια κι εγω ντρέπομαι όταν πρέπει να μου κάνει κολπικο υπερηχο ο γιατρός. Ευτυχώς τώρα στην εγκυμοσύνη μου κάνει με το άλλο που βάζει πάνω απο την κοιλιά αλλα κάποιες φορές σκέφτομαι και την γέννα και με πιάνει πανικός.

Τι εννοείτε ότι περνάνε πολλοί κι ελέγχουν την διαστολη?για πόσες ώρες θα γίνεται αυτο?αχχχχ...

Εδω και λίγες μέρες σκέφτομαι πως θα βγει ολόκληρο μωρο απο εκει μέσα?πωπω.. Δεν υπάρχει περίπτωση..όση διαστολη και να έχεις είναι αδύνατον!τους πόνους δεν τους φοβάμαι.. Αντέχω τον σωματικό πόνο αλλα δεν μπορω να φανταστώ πως θα γεννηθεί το μωρο!εννοείται πως δεν θέλω να γέννησω με καισσαρικη γιατί θέλω να δω το μωρο μου μόλις γεννηθεί..

Κορίτσια για την επισκληριδιο τι ξέρετε?εγω την φοβάμαι λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Muriamaki τι ωραία που είδατε το γλυκούλι σας!!!Μεγαλώνει το μπουμπουκάκι σας!!!

Πήρε και βάρος!!!!!!!!!Τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηλιαννάκι μου τι έπαθες παιδί μου;δεν πειράζει καλό μου η Παρασκευή είναι πολύ κοντα!!!!!!!!!!

Νασιούλα πάρα πολύ καλός αυτός ο κολλητός του αφεντικού!!!!Έχει ακριβώς το στυλ που

σιχαίνομαι!! Αγνοησέ τον τον βλάκα!!

Αγγελική μου καλημέρα και εγώ το σκέφτομαι αυτό...πως θα βγει ολόκληρο μωράκι από

εκεί μέσα.Μετά σκέφτομαι ότι η φύση έχει προνοήσει και χαλαρώνω....Όσο για την επισκληρίδιο

θα μας ενημερώσει κάποια φίλη μας που έχει ξαναγίνει μανούλα γιατί δεν έχω ιδέα!!

Άννα Μαρία είσαι και εσύ πολύ χρυσοχέρα!!Τα συγχαρητήριά μου!!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΠΑΛΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΠΑΛΕΥΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΤΑΜΙ Ο ΙΔΡΩΤΑΣ.ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΒΠΛΕΠΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΥΠΡΟ Κ ΣΠΑΡΑΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΑΜΙΕΣ ΕΥΚΟΛΟ ΝΟΣΤΙΜΟ Κ ΓΡΗΓΟΡΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΘΑ ΑΠΛΩΣΩ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ.

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΛΑ ΟΚ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ Η ΙΔΙΑ ΑΓΩΝΙΑ!!!!!ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΙΣ ΘΕΣΝΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ Η ΗΛΙΑΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΤΙΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΕΦΟ ΧΑΧΑ!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!1

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ Κ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα με πολυ ζεστη!!!!! :shock: τι κανετε κοριτσια?

Μιριαμ τελεια τα νεα σου κοριτσι μου,ολοκληρος αντρας ειναι πλεον!!!Ποτε ξανα πας τωρα?

Υπομονη Ηλιανα θα περασουν οι μερες να δεις κι εσυ το βλασταρι σου.Εγω θα ανατιναζα το ιατρειο αν πηγαινα και δεν με ειχαν ειδοποιήσει οτι λειπει ο γιατρος!

Αννα Μαρια να μας δωσεις την συνταγη να το κανουμε μας εφυγαν τα σαλια!!!!Μη σε βαζουμε τωρα να μας φερνεις!!! :lol::lol:

Αγγελικη μεσα στην πιτα επεσες, μολις εχθες το σκεφτομουν και μαλιστα γεννουσα κι ολας εκανα δοκιμαστικο!! :lol::lol:

Νασια θα τον χαστουκιζα τον τεντιμποι, ολο μαγκια ειναι μερικοι!!!Θαρρουν τα ξερουν ολα!

Teddy μου καλημερα, τι κανει η κοιλιτσα?

Καλημερα σε ολες αν ξεχασα καμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia!!!!!!!!!!!

pwpw vre koritsia ontws kai egw kathe fora thelw na paw ston giatro me foustanaki kai egw panta to metaniwnw....xaxaxaxaxa mou aresei pou mas pianoun kai ntropes edw se ligo kairo tha ta dei ola...to vraki mas peiraxe emas??xaxaxaxaxa

myriamaki teleios o paidaros......pipilaei kai daxtylaki e???ti glykosssss emeis den ton exoume petyxei se tetoia fash............ante megalwnei o paidaros...mphkate kai ston 7o teleia!!!!!!!!

hlianna mou pwpw katalavainw apolyta poso ksenerwses me thn episkepsh ston giatro......tha eixa trelathei sthn thesh sou....alla twra ypomnh pernane oi meres........

ax koritsia emena omikros mou exei ginei toso yperkinitikos......sprwxnei me olh tou thn dynamh.....kanei kati eksogomata allo pragma.......ti teleia pou einaiiiiiiiiiiii extes eixe valei to xeri ths h koumpara mou kai trelathike.....giati alles fores pou evaze den kouniotan........pwpw kai mou aresei pou lene sto telos den ta katalavaineis poly...

egw exw deytera giatro na dei tis exetaseis kai ton yperhxo mou.....kai na doume twra ti tha kanoume meta............as mhn mou pei pali gia ta kila gamwtoooooooooooo :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα..κοριτσια λογικες ολες οι αποριες και οι ντροπες αλλα εκεινη την ωρα με τους πονους δεν σε ενδιαφερει τιποτα και οσοι κοιτανε κοιτανε καθαρα ιατρικα και εστι φευγουν οι ντροπες...σαν να ειμαστε κρεας μας βλεπουν και τιποτε αλλο...και εγω ετσι σκεφτομουνα και οταν πηγα εκει ειδα πως ειναι αλλιως τα πτραγματα...και οι περισσοτεροι ηταν και αντρες ...δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα ρε γαμωτοοο..φιλια και θα ξανα μπω μεταα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera xairomai pou eiste oles kala ante me to kalo ta morakia sas!koritsia mia erotisi thelo na kano an mpori kapoia na mou pi tin apopsitis.gennisa prin 6 mines sxedon exo priodo kanonika edo kai 4 mines stathero kiklo .kai tora exo sxedon 15 meres kathisterisi ekana ena prediktor vgike arnitiko.iparxi periptosi na mai egkios i mipos einai logo gennas allazi o kiklos..signomi an sas kourasa alla eimai poli angxomeni.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα φιλεναδιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε??????πως ειναι οι κοιλιτσες?????????

πολυ ζεστη!!!!ας το πουμε για αλλη μια φορα!!!!χιχιχχιχιχι!!!!!!!!!!

εμεις καλα ειμαστε,σημερα ευτυχως δεν εχει μαγειρεμα εχω απο χθες αρακα με πατατουλες νοστιμοτατο!!!!!!!

ααααχχχχχχ κοριτσια κταν εκτακτη η καισαρικη.εδω στη χαλκιδα ο γιατρος εχει το ιατρειο κ κλινικη του. κατω ειναι το ιατρειο κ πανω στους οροφους ειναι τα υπολοιπα!!!!!!!!ετσι λοιπον ηταν εκτακτη η καισαρικη κ γι'αυτο...!!!!!!! ε δεν πηραζει τι να κανουμε συ,βαινουν κ αυτα (θυμαμαι κ εμενα στην κορη μου η καισαρικη ηταν εκτακτη....).υπομονη δυο μερουλες μεχρι το πρωι της παρασκευης!!!!!!!!!

αννα μαρια μου στειλε κ κανα γλυκακι κ προς τα δω!!!!!!!τρλενομαι για γλυκα!!!!!! ;):D:D

αγγελικη μου ριξε μια ματια εδω σ'αυτο το βιντεο γαι την επισκληριδιο http://www.asxetos.gr/Default.aspx?tabI ... z1RyCwVjkP κατω κατω στη σελιδα εχει το βιντεο που μπορεις να δεις.

απο δικη μου εμπειρια πιστευω πως παιζει ρολο ο αναισθησιολογος γαιτι στην κορη μου δεν ειχα πονεσει ανω στον γιο μου πονεσα αρκετα μεχρι που εκλαιγα!!!!!!!!

τεντυ μου πως εισαι καλη μου???? το κοριτσακι σου στην κοιλιτσα????????????

αναστασια μου πως εισαι σημερα???????

νασιουλα μου πω πω μιλαμε ο τυπος για πολλα μπουνιδια , ε??????????????? μα καθολου σεβασμος.......???????????!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI KALE ENNOEITE EKEINH THN STIGMH DEN THA TO SKEFTOMASTE ETSI GIATI THA THELOUME NA TELEIWSEI GIA NA DOUME TA MWRAKIA MAS.............AX DEN ANTEXW ALLOOOOOOOOO THELW NA DW TO ANTRAKI MOU!!!!!!!!!!!!!ANTE NA ERTHEI AYTH H MAGIKH STIGMH!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εννοειται πως εκεινη τη στιγμη το μονο που δεν κανουμε ειναι να ντρεπομαστε!!!!χαχαχαχαχα

εγω δεν τον ντρεπομαι τον γιατρο μου αλλωστε τοσες φορες που με εχει δει ξεβρακωτη........!!!!!!

απλα χθες ντρεπομουν που θα ηταν μαζι κ ο αντρας μου αλλα κ η βοηθος του....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εδώ πέρα άρχισαν οι κηδείες, γίνεται χαμός. Μιλάμε, βγαίνουν οι βουλευτές και λένε ό,τι να 'ναι. Να αποδοθούν πολιτικές και όχι ποινικές ευθύνες, λες και όλα αυτά που έγιναν δεν είναι ποινικά αδικήματα.

Τέλος πάντων, τα βλέπω και συγχύζομαι. Το βράδι μάλλον θα πάμε στην εκδήλωση διαμαρτυρίας. Δεν μπορούμε να καθίσουμε με σταυρωμένα χέρια.

Κορίτσια, εγώ δεν έχω ντραπεί ποτέ μου γιατρό. Τα πετάω με ευκολία, δεν έχω πρόβλημα να δουν οτιδήποτε! Δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί σκέφτομαι αυτό που λέει η Κίσκα, ότι μας βλέπουν σαν ένα κομμάτι κρέας. Λες και θα τρέξουν τα σάλια του γυναικολόγου αν με δει ξεβράκωτη, ενώ βλέπει πόσες ξεβράκωτες τη μέρα.

Αγγελική, κι εγώ το σκέφτομαι, πώς βγαίνει ολόκληρο μωρό από εκεί μέσα! Εδώ πέρα όταν το κάνουμε για πρώτη φορά πεθαίνουμε στον πόνο (εγώ τουλάχιστον πονούσα αρκετό καιρό μετά την πρώτη φορά, όποτε το έκανα), και τώρα θα βγει ολόκληρος άνθρωπος; Αλλά, όπως λέει και η Δώρα, η φύση έχει προνοήσει. Εκτός από τη διαστολή, μας ανοίγει λίγο και ο γυναικολόγος (πίστεψέ με, εκείνη την στιγμή δεν καταλαβαίνεις τίποτα), κι έτσι δημιουργείται ένα άνοιγμα για να βγει το μωρό. Σίγουρα δεν είναι αδύνατο, αφού μέχρι τώρα έχουν γεννηθεί δισεκατομμύρια άνθρωποι στον κόσμο!

Αναστασία, κάνεις και πρόβες ε; Χι χι!

Χριστίνα, κι εμένα κάθε μέρα γίνεται και πιο δραστήριο!

Εμείς σήμερα θα φάμε αρακά με πατάτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα, διάβασα το άρθρο αλλα δεν μπόρεσα να δω το βίντεο. Είναι σημαντικά τα πλεονεκτήματα αλλα πάλι φοβάμαι. Θα το συζήτηση με τον γιατρο την Δευτέρα που θα πάω ..δεν κατάλαβα όμως κάτι, την ώρα που γεννας είσαι ακόμα διασωληνωμενη η απλά σου βάζει το φάρμακο και μετα βγάζει τις βελονες? όταν σε τρυπαει σε εκείνο το σημείο πονας πολυ? και πως θα ξέρω αν είναι καλός ο αναισθησιολογος?

Αχχχ πόσα πρέπει να περάσουμε για να κρατήσουμε τα μωρά μας στην αγγαλια μας?!

Μυριαμ, εγω ποτε δεν πέτυχα το μωρακι μου να πιπιλαει το δάχτυλο του και φαντασου ότι κάνω κάθε 15μερες υπερηχο αλλα κάθε φορα που τον βλέπω συγκινουμαι .. Φαντασου όταν γεννησουμε κΙ τα δούμε κλάμα που θα ρίξουμε..

Αλήθεια κορίτσια, πως μετράμε τους μήνες?ποτε αλλάζουμε μήνα δλδ?

Άννα Μαρία , εγω δεν θέλω να ακούσω τπτ άλλο για ότι έγινε. Δεν μπορω να τους ακούω άλλο. Αν θέλουν να τιμήσουν την μνήμη αυτών που έφυγαν ας βγάλουν όλοι το σκασμο και να πανε σπιτια τους!άκουσα κάποιον της κυβέρνησης εχθές να λέει ότι ευτυχώς που ήταν μόνο 12 οι νεκρο. Δλδ τι θέλουν τώρα? να τους πούμε κι ευχαριστω? έλεος πια! Δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο τα λαμόγια!και δεν καταλαβαίνω γιατί παραιτούνται? λόγοι ευθιξίας? αν έχουν τα κότσια να πανε να λογοδοτήσουν στα παιδιά που έχασαν τον πατέρα τους, στις μανάδες που έχασαν τα παιδιά τους και στις γυνΑικες που έχασαν τους συζύγους τους! Αι σιχτιρι πια!

Νευριασα με τους μ@λ@κες!

Στα δικά μας τώρα..

Τιτινακι κοντεύει η ώρα, ε?άντε με το καλο .. Κι εμένα κάνει κάτι κυματισμους και εξογκωματα η κοιλιά μου αλλα δεν έχω δει καμμιά πατούσα η χεράκι που λένε κάποιοι. Ίσως δω αργότερα..

Κορίτσια όταν γεννήσετε θα αφήσετε τους άντρες σας να μπουν μέσα την ώρα του τοκετού η όχι?εσείς που έχετε γίνει ήδη Μανούλες τι κάνατε? ο δικός μου μάλλον φοβάται αλλα δεν θέλει να το παραδεχτεί. Εγω θα ήθελα να ήταν δίπλα μου (όχι να βλέπει τι κάνει ο γιατρός εκει κάτω όμως)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, το να πάνε να λογοδοτήσουν σ' αυτούς που χάσανε δικούς τους ανθρώπους δεν αρκεί. Πρέπει να πάνε φυλακή, και δεν έχει σημασία αν είναι υπουργός ή πρόεδρος της Δημοκρατίας.

Τέλος πάντων.

Εμένα πού να πιπιλάει δάχτυλο; Όλη μέρα χτυπιέται! Όποτε πάμε στο γιατρό το βλέπουμε να αλλάζει συνέχεια θέση. Μία γυρνάει πλευρό, μία μπρούμυτα, μία ανάσκελα, σιγά μην έχει χρόνο να πιπιλίσει και δάχτυλο!

Επισκληρίδιο δε σκέφτομαι καθόλου να κάνω. Αντέχω τον πόνο, και δε νομίζω να μην αντέξω και αυτόν της γέννας. Φυσικά, ποτέ δε λέω ποτέ.

Όσο για τον άντρα μου, εγώ ήθελα να είμαι μόνη μου, γιατί το θεωρώ δική μου στιγμή (τι εγωίστρια που είμαι). Αλλά τώρα αυτός πήρε το ρόλο του πατέρα πολύ στα σοβαρά, και λέει ότι θέλει να μπει, αν και είναι πολύ λιγόψυχος σ' αυτά τα θέματα. Όσοι μπαίνουν πάντως, στέκονται δίπλα απ' το κεφάλι της γυναίκας, και όχι δίπλα στα πόδια! Αλλιώς θα λιποθυμήσουν! Ο άντρας μιας φίλης μου κοιτούσε, αλλά είναι νοσοκόμος και είχε ξαναδεί γέννα. Οι κοινοί θνητοί δεν κοιτάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι...Αγγελικη μου το σιγουρο ειναι οτι οσες γεννησαμε με επισκληριδιο ξαναθελουμε το ιδιο...να σου πω απο δικη μου εμπειρια οκ το σκεφτομουν αν θα ποναω...παλι ομως ξανα λεω..εκεινη τη στιγμη που ποναγα δεν σκεφτομουνα την επισκληριδιο αν θα με πονεσει...μου κανανε κατι τοπικες ενεσουλες που ουτε που καταλαβα μιας και ειχα τους πονους και μετα περασαν την επισκληριδιο τσακ μπαμ που ουτε που καταλαβα...αφου λοιπον στο κανουνε εχεις ενα καθετησακι στον ωμο οπου απο εκει βαζουν εκαθε τοσο δοση απο το φαρμακο και οταν γεννησεις με το καλο και πας στην αιθουσα ανανηψης εκει το βγαζουνε...φιλη μου εσυ για την περιοδο που ρωτας...ειναι λιγο περιεργο οκ αλλαξει ο κυκλος αλλα αφου τοσο καιρο ειχες κανονικα και τωρα εχεις καθυστερηση καλυτερα να πας σε γιατρο να σου πει καλυτερα εκεινος θα ξερει..σημερα δεν μαγειρευω εχει απο εχτες κεφτεδακια με πουρε...αντε να παμε παραλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλιτσες κ παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μολις κοιμηθηκαν τα παιδακια μου κ τωρα θα την πεσω κ εγω!!!!!!! αχχχ κοριτσια σημερα νιωθω πιεση κατω χαμηλα,εσεις το νιωθετε αυτο???????

αααααααααα κ κατι αλλο που ξεχασα να σας πω κ δεν εδωσα κ τοση σημασια.

βρε κοριτσια χθες το βραδυ πριν παω να κοιμηθω ειδα λιγο αιμα στο σκουπισμα....!!!!!! :roll::roll::?:?

λετε να ειναι απ'το ξυρισμα??????εγω ξυριστικα στις 5 το απογευμα κ το αιμα το ειδα στις 12μιση το βραδυ.

παιζει να ειναι απ'το ξυρισμα (τοσες ωρες μετα) η να ανησυχησω???????? ουουουουουουφφφφφφφφφφ

αγγελικη μου κατω στη σελιδα (οχι τελειως κατω) δειχνει μια εικονα με ενεση οπου πανω εχει το σημα

play κανεις εκει πανω κλικ κ το παιζει!!!!!!

κοιτα για τον φυσιολογικο τοκετο δεν ξερω ποσο σε εχουν με το καθετηρακι.εγω επειδη κ τις δυο φορες γεννησα με καισαρικη ημουν μ'αυτο μεχρι την επομενη μερα, κ μου συμπληρωνανε δοσεις για να μην ποναω!!!!!!!!! πρωτα σου κανει τοπικη αναισθησια στο σημειο κ μετα βαζει τη βελονα οπου την αφηνει εκει για να συμπληρωνει φαρμακο.

οσο για τον αναισθησιολογο κ εγω δεν ηξερα το καταλαβα μετα αφου ειδα τη διαφορα των δυο κ συγκρινα.

την πρωτα φορα να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι τι ακριβως ενιωθα.τη δευτερη ομως ενιωσα κ τα τρυπηματα κ μετα ενα καψιμο απο τα ποδια , μιλαμε ασε δεν μπορω να το σκεφτομαι κ δεν μπορω ακριβως να σου περιγραψω ακριβως αυτο που ενιωθα!!!!!!

τωρα οσο γι'αυτο που λες για τον αντρα για να ειναι μεσα η οχι εγω στην αρχη που δεν ηξερα πως θα γεννησω, του ελεγα πως δεν θελω να ειναι μεσα με τιποτα.στην καισαρικη απαγορευεται ουτως η αλλος!!!!!!!

για το πως μετραμε τους μηνες κ τις εβδομαδες, εγκυος στο τριτο μου παιδι κ ακομα να τα μαθω αυτα!!!!!!ειναι λιγο μπερδεμενα!!!!!!!!!!!παντα λεω πως αλλαζω μηνα με την ημερομηνια που μου εχει πει ο γιατρος μου δηλαδη στις 26 , αν κ δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο ετσι....!!!!! :roll::roll::roll::roll:

αννα μαρια εσενα θελει να ειναι μεσα ο αντρας σου , ε???ετσι ελεγε κ εμενα μετα ομως αν γινοταν αυτο θα τον μαζευαμε απ'τα πατωματα!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ζωηρουλι το μικρο σου ,ε????? :lol::lol::lol::lol::lol:

ιττινακι μου κ εμενα οσο περνανε οι μερες καθε μερα γινεται ολο κ πιο ζωηρος κ με ποναει κιολας!!!!!ασε που καποιες φορες απ'τα κλωτσιδια πεταγομαι κιολας κ ρωτανε τι επαθα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αντε υπομονη κοριτσακι μου λιγο ακομα εμεινε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα, το αίμα λίγο δύσκολο να είναι απ' το ξύρισμα, αφού λογικά, αν έτρεχε μέχρι τότε θα είχε στεγνώσει. Άλλωστε, από τις πέντε μέχρι τις δώδεκα και μισή, δεν ξαναπήγες τουαλέτα; Πάρε το γιατρό σου καλύτερα.

Εγώ δεν πονάω χαμηλά, αλλά είναι φάσεις που μάλλον σπρώχνει, γιατί νιώθω την κοιλιά μου να τουμπανιάζει λες και θα σκάσω.

Όσο για τους μήνες, αλλάζουμε με βάση τις εβομάδες, όχι τις ημερομηνίες, γιατί με βάση τις ημερομηνίες κάπου θα χαθούν μέρες, αφού δεν έχουν όλοι οι μήνες ίδιες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιανα κι εγω δεν νομιζω να ειναι απο το ξυρισμα, εκτος και αν ξυρισες κανενα σπυρακι και δεν εκλεισε η πληγη και τρεχει!Καλυτερα μιλα με τον γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα μου, αν ήταν αίμα απο το ξυρισμα λογικά ήταν ζωηρό κόκκινο το χρωμα την ώρα που σκουπιστηκες. Αν πάλι δεν είναι απο το ξυρισμα και είναι κάτι άλλο, λογικά θα ξαναεβλεπες αίμα απο χθες το βράδυ.

Καλύτερα να πάρεις τον γιατρο σου τηλ όμως αφού λες ότι νιώθεις και πίεση κάτω χαμηλά. Το πολυ πολυ να πας σήμερα και να μην περιμένεις άλλο.

Ασε εγω έχω μαύρο παρελθος με το αίμα, τον πρώτο μήνα που ήμουν έγκυος, είχα κανονικά περίοδο για τρεις μέρες και μέχρι να κλείσει ο τρίτος μήνας έβλεπα αίμα κάθε τρεις μέρες, κι έβλεπα και κάτι τρελους εφιάλτες ότι αιμαρραγουσα απο παντού.

Δεν φαντάζομαι να είναι κάτι σοβαρό αλλα καλύτερα πάρε τηλ να το αναφέρεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από την καυτή Καβάλα..:)

πραγματικά δεν παλεύεται η ζέστη....βρίσκομαι συνέχεια μέσα στο ντουζ για να δροσίζομαι...;)

από ότι διαβάζω όλες είσαστε καλά, όπως και τα νινάκια σας...;)....μπράβο κοριτσάκια μου....και εμείς καλά δόξα τον Θεό.....:)

σας στέλνω τα φιλιά μου και την αγάπη μου.,.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...