Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Εδώ συνεχίζεται ο παροξυσμός για την έκρηξη. Δεν μπορώ να βλέπω άλλο τηλεόραση, χτες στις ειδήσεις (όλη μέρα ειδήσεις είχε) μας έδειξαν 150 φορές τους συγγενείς στα νοσοκομεία, τις φωτογραφίες των δίδυμων που σκοτώθηκαν, το χώρο της καταστροφής...

Σίγουρα υπάρχουν πολλές ευθύνες, αλλά δεν το βλέπω να την πληρώνει κανένας, πέρα από παραιτήσεις. Πάντα έτσι δε γίνεται;

Ρε κορίτσια, εγώ πάλι άρχισα αντιβίωση, λέτε να πάθει τίποτα το μπεμπάκι με τόσες αντιβιώσεις που έχω πάρει;

Άννα Μαρία μου μην ανησυχείς τίποτα δεν θα πάθει το μπεμπάκι, και εγώ πήρα τότε

που έκανα την αμνιοπαρακέντηση και μου είχε πει τότε ο γυναικολόγος μου ότι δεν υπάρχει

πρόβλημα με την αντιβιωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Girl μου τώρα διάβασα και το δικό σου μήνυμα,

τι να πω κοριτσάκι μου.............

πραγματικά πολύ μεγάλη καταστροφή..............

Λυπάμαι ειλικρινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti magireyete koritsares shmera??????

egw den exw magirema giati exthes moy etoimase h mama moy patzaria salatoyla kai thganites piperies me ksydaki kai skordo opote ayta tha fame kai kamia patatoyla den einai gia polla me aythn thn zesth ........

alla epeidh exw kai paloykia ston kolo moy xaxaxxaxa....ftiaxnw toyrsi poy moy aresei poly ..melitzanaki kai piperies gemistes...............moy exeis spasei thn myth apo twra xaxxaxa.......kai lew na kanw kai ligh marmelada kerasi.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, εμείς θα φάμε ραβιόλες (κυπριακά ραβιόλια με γέμιση χαλούμι) με σαλτσούλα και τριμμένη μυζήθρα.

Μετά θα κάνω κι εγώ γαλακτομπούρεκα-φλογέρες, να βάλω στην κατάψυξη, γιατί στις 22 του μήνα έχω γενέθλια και έχω καλέσει κάποιους συγγενείς, και λέω ν' αρχίσω από τώρα κάποια πράγματα που μπορούν να γίνουν, για να μην τα έχω όλα μαζί. Θα βοηθήσει κι ο άντρας μου εννοείται στο μαγείρεμα, θέλει κι η μάνα μου να ανακατευτεί, αλλά δεν τα μπορώ αυτά (τη μάνα μου, όχι τον άντρα μου!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία τι φοβερή νοικοκυρά είσαι εσύ..................

Σε θαυμάζω!!!

Εγώ σήμερα κοτοπουλάκι με σαλάτα για μεσημεριανό!

Το βράδυ θα πάμε με φίλους σε ταβερνάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxax

anna maria moy kai egw den thelw na anakateyete alla kamia fora einai dyskolo na tis lew oxi giati meta thn lypame thn kahmenoyla ........

mia xara se vriskw ana kapoia pragmata mporeis na ta kaneis nwritera kanta na mhn soy pesoyn ola mazi......

axxxxx to xaloymi einai teleio moy aresei trela kai den exw twra grrrrrrrrrrrr

teddy moy mia xara kai to diko soy fagaki .......

eimai poly tis koyzinas ola thelw na ta kanw kai ta katafernw arketa mporw na pw xaxxaxaxa...den eimai metriofron xaxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια πωπω τι ζέστη είναι αυτή...δεν υπάρχει..μπήκα τωρ μέσα και το κλιματιστικο στο φουυυυυλ δεν γίνετε αλλιώς.....

Εύη μου τα πργματακια σας είναι τελειιιιαααααα και ο μακουιν σούπερ...με το καλο να τα χαρούν τα παιδάκια σου....Χρόνια πολλα κιόλας κοριτσάκι μου και απο εδώ......να χαιρεσε την οικογένεια σου και με το καλο να έρθει η πριγκιπησα σουυυυυ,.....

Κοριτσάκια περιμένουμε νέα απο τους υπερηχους σας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλιτσες!

Μου ανοίξετε την όρεξη με Αυτα που διαβάζω!εγω λατρευω τα μακαρόνια! Μπορω να τρώω κάθε μερα.. Κάνω και κάτι σάλτσες δικής μου έμπνευσης και γίνονται όνειρο..

Σήμερα σκέφτομαι να κάνω μπριαμ στο φουρνο.Μου αρέσουν πολυ αυτα τα καλοκαιρινά φαγητά. Στον άντρα μου δεν αρέσει σκέτο (λεσ και η μανα του ειναι και καμια τρομερη μαγειρησα αλλα άντε..) έτσι στο μισό πυρεξ τριβω και λίγη μοτσαρελα και το τρώει μια χαρα!

Άννα Μαρία ,μην σε προβληματίζει η αντιβιωση. Ο γιατρός ξέρει καλύτερα απο εμάς. Έχει καλούς γυναικολογους εδω στην Κύπρο.

Κορίτσια γιατί δεν σας αρέσει να σας βοηθάει η μαμα σας? εσείς που την έχετε κοντα είστε πολυ τυχερες. Εγω μετραω τις μέρες μέχρι να έρθει η δική μου.Θα την βάλω να μου κάνει γέμιστα που είναι το αγαπημένο μου και ιμαμ..

Κισκα μου πολυ όμορφα τα ροζουλια σου. Περιμένω να δω πιπιλα με σβαροφσκι..

Και κάτι άλλο, σήμερα το πρωι που σκουπιζομουν μετα το ντους, βγήκε μια σταγόνα γάλα απο το στήθος μου. Τρόμαξα.. Νόμιζα ότι το πρωτογαλα βγαίνει αφού γεννήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, κι εγώ είμαι καταπληκτική μαγείρισσα, η καλύτερη που υπάρχει μπορώ να πω! Χεχε, εγώ είμαι πιο μετριόφρων από σένα!!!

Χριστίνα, κι εμάς εδώ τρελή ζέστη, ευτυχώς στο σπίτι φυσάει, και δεν ανάβω ούτε ανεμιστήρα. Μας είπαν να κάνουμε οικονομία στο ρεύμα, αλλά έχω την εντύπωση ότι μόνο εγώ κάνω οικονομία! Όπως και με το νερό, που προσέχω και την τελευταία σταγόνα, ενώ οι άλλοι ραντίζουν με το λάστιχο ποτίσματος τα πεζοδρόμια.

Αγγελική, εγώ με τη μάνα μου δε συνεννοούμαι. Όχι ότι έχουμε κακή σχέση, αλλά τσακωνόμαστε, και γενικά δεν μπορώ να έχω τον άλλο πάνω απ' το κεφάλι μου. Για να καταλάβεις, δε με έμαθε να μαγειρεύω, γιατί τσακωνόμασταν. Τελικά έμαθα μόνη μου όταν πήγα φοιτήτρια!

Όσο για το πρωτόγαλα είναι απόλυτα φυσιολογικό! Μη φανταστείς ότι θ' αρχίσουν να τρέχουν ποτάμια γάλα, αλλά μερικές σταγόνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μόνο ΕΣΥ κανείς οικονομία πράγματι. Εγω χθες δεν έβαλα κληματιστικο όταν κάποια στιγμή συνειδητοποιώ ότι και η κουνιαδα και η πεθερά τα είχαν στο φουλ. Νευριασα όπως καταλαβαίνεις. Σήμερα το αναψα. Μου είπε ο άντρας μου ότι θα φέρει γεννήτρια αν γίνει κάτι. Όσο για το νερό έχουμε γεώτρηση και για πόσιμο αγοράζουμε οπότε δεν το λυπάμαι αλλα δεν το σπαταλαω κιόλας.

Ούτε εμένα μου έμαθε η μαμα μου να μαγειρευω. Μάλλον εγω δεν ήθελα. Όταν ήρθα Κύπρο και εμεινα με τον άντρα μου δεν ήξερα να κάνω πολλα. Στην αρχη εκανα συνέχεια ότι ήξερα, κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, μακαροναδες άντε και καμία μπριζολα στο τσακιρ κέφι. Το τι ειρωνία και δουλεμα εφαγα απο κουνιαδα και πεθερά δεν περιγράφεται.. 25χρονων κοπέλα και να μην μαγειρεύει? τι λες τώρα? πήρα βιβλία μαγειρικής, δοκίμασα πολλα, επαιρνα τηλ και την μάνα μου , με βοήθησε και λίγο η γιαγιά του άντρα μου κι ήρθα κι έγινα εξπερ. Μου αρέσουν πολυ οι εκπομπές μαγειρικής. Στον άντρα μου αρέσουν πολυ τα φαγητά μου αλλα κάποιες άλλες σουσουραδες ούτε να τα δοκιμάσουν.. Μέχρι και κουπεπια έμαθα να κάνω και ποτε δεν μου άνοιξαν. Κατα τα αλλα προτιμώ ελληνική κουζίνα παρα κυπριακή. Απο κυπριακή κουζίνα μου αρέσουν τα κουπεπια και το πληγουρι(στην Ελλάδα όπως ξέρεις δεν πολυ μαγειρεύεται). Και το χαλουμι το χρησιμοποιω αρκετά. οι φλαουνες μου αρέσουν πολυ με μπολικες σταφίδες κι εμείς κι απο αυτές να κάνω.

Και κινέζικο κάνω αλλα όχι συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, μη νομίζεις. Οι περισσότερες νέες Κύπριες δεν ξέρουν να μαγειρεύουν και πηγαίνουν στη μάνα τους και τρώνε, ακόμα κι αν είναι παντρεμένες με παιδί. Ξέρω τέτοιες περιπτώσεις... και οι μανάδες να βγαίνουν και να λένε ότι οι κόρες τους είναι οι καλύτερες νοικοκυρές.

Κι εγώ από βιβλία και εκπομπές μαγειρικής έμαθα, αλλά όσο ήμουν φοιτήτρια, αφού σπούδαζα δέκα χρόνια, κάτι έπρεπε να τρώμε τόσο καιρό, όταν ήταν κλειστή η λέσχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw koitoysa poly thn mama apo mikrh alla kai polla ta ematha apo monh kai twra apo oti moy lene thn exw perasei thn mama xaxaxxaxax.....

oso giati den thelw thn mama sta podia moy ?????? einai ligaki tsapatsoyla kai ta afhnei ola mes thn mesh kai egw neyriazw kai ama tis pw giati kale ta afhneis moy leei se ligo paidi moy tha ta mazepsw kai to se ligo mporei na einai kai thn allh mera opote den ginete kai malwnoyme xaxaxxaxa....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, εμένα η μάνα μου είναι το αντίθετο. Έχει μανία με την καθαριότητα. Για να καταλάβεις, τα πιάτα τα πλένει δύο φορές, με δύο διαφορετικά σφουγγαράκια και δύο διαφορετικά απορρυπαντικά. Το πρώτο το λέει τρίψιμο ή ξέβγαλμα και το δεύτερο σαπούνισμα! Τα περισσότερα ρούχα τα πλένει στο χέρι και μετά τα βάζει και στο πλυντήριο και γκρινιάζει κιόλας ότι κουράστηκε!!! Και προσπαθεί να με πείσει ότι πρέπει να κάνουμε κι εμείς το ίδιο, αλλιώς είμαστε βρωμιάρηδες.

Τώρα που είμαι έγκυος αποφάσισε ότι πρέπει να μας κάνει το σίδερο. Ε, κάθεται και κοιτάει τι συνδυασμούς ρούχων βάζουμε στο πλυντήριο (π.χ. εσώρουχα και πετσέτες) κι έρχεται και με πρήζει ότι δεν πρέπει να τα βάζουμε μαζί γιατί λερώνονται οι πετσέτες! Χτες με τρέλανε και της το έκοψα. Της είπα ότι αφού θέλει να μας κάνει το σίδερο ας το κάνει, αλλά να μείνει εκεί και να μην ανακατεύεται στο σπίτι μου. Αλλά ξέρεις πώς είναι οι μανάδες. Γεννημένες για να γκρινιάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία πάω στοίχημα ότι η μανούλα σου είναι παρθένος. Μου θυμίζει απίστευτα την αδερφή μου!και η μάνα μου έχει κάτι τέτοιες εμμονές βέβαια με τους συνδιασμους των ρούχων στο πλυντήριο και σιδερωνει όλα τα ρούχα, εσώρουχα , πετσετες κτλ.. Καλο είναι να βοηθάει μια μάνα αλλα όχι να επεμβαίνει.. Μην είμαστε απόλυτες όμως γιατί συνήθως ότι κοροιδευεις το παθαινεις..πάντως εγω νευριαζω παρα πολυ όταν κάτι μανάδες βροντοφωναζουν ότι οι κόρες τους είναι οι καλύτερες νοικοκυρές.. Γίνονται τοσο γελοίες και γραφικές.. Όλες οι άλλες είναι άχρηστες ενώ η κορι τους ξέρει τα πάντα..αχ Θεέ μου..

Νια μου κι εγω όσες φορές βρέθηκα στην ίδια κουζίνα με την μάνα μου τα ίδια έιχα.. Βέβαια ο πατέρας μου λέει ότι μαγειρευω καλύτερα απο αυτήν γιατί μάλλον βαρέθηκε το φαγητό της. Επειδή όμως δεν βρισκόμαστε συχνά στην ίδια κουζίνα, όταν βρισκόμαστε κάθεται σε μια γωνία και με παρακολουθεί και λέει βάλε κι άλλο λόγο απο αυτο, απο το άλλο δεν έβαλες αλλα όχι με επικρητικο ύφος αλλα με εκείνο το μαμαδιστικο στυλ που κρυφόκαμαρωνει.. Βέβαια η μαμα μου ποτε δεν είπε ουαου κοιτά τι κόρη εκανα..

Με την μαμα μου είμαστε τοσο ίδιες αλλα και τοσο διαφορετικές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πήγα σήμερα στην οφθαλμίατρο για να δει το πρησμένο μου μάτι και τελικά μου είπε ότι είναι χαλάζιο και έχει αρχίσει να γίνεται μια μικρή φλεγμονή! :cry: Σε συνενόηση με την γυναικολόγο μου μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφή και μου είπε ότι αν δεν υποχωρήσει μέχρι την Παρασκευή θα πάρω αντιβίωση. Μου είπε ότι την προβληματίζει λίγο που είμαι ακόμη στην 4η εβδομάδα και είναι καλό στους πρώτους μήνες να μην δίνεται κορτιζόνη και αντιβίωση αλλά μου είπε ότι αν δεν πάρω θα χειροτερέψει και μου δημιουργήσει πολλα προβλήματα στο μάτι. Στεναχωρήθηκα ρε γμτ! Τόσα χρόνια ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα μάτια μου και τώρα στην εγκυμοσύνη βρήκε; Λέτε να βλαψει το μικρό μου; :-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκιτσες μου?????????????την παλευεται με την ζεστη????????

εγω ειμαι μεσα με τα κλιματιστικα στο φουλ αχ κ ο καημενος ο αντρουλης μου ειναι εδω κ ποσες ωρες εξω κ τριβει τις βεραντες με το τριβειο για να ξεκινησει αυριο το βαψιμο!!!!!!!αχ ο γλυκουλης μου....!!!!!

θα κοιταξω να τον ανταμειψω..!!!!χιχιχιχιχιχιχχιχι

τωρα θα παω να κανω ενα μπανακι κ ενα ξυρισμα για να ετοιμαστω (αφου τωρα τελειωνει κ ο αντρας μου), να παμε στον γιατρο να δουμε το μικρο μας μωρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια πολυ γελασα με τη μαμα σου!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: πω πω δεν παιζεται με τιποτα!!!!!!!!!!!!

αγγελικη μου καλα εκανες κοριτσι μου εμ τι θα καθισεις να σκασεις απο τη ζεστη εγκυος γυναικα , ενω οι αλλοι αναβουν στο τερμα τα κλιματιστικα??? ε οχι καλη μου!!!!!! :D:D:D:D:D

νιακι μου γλυκο στειλε καμια απο τις σπεσιαλιτε σου κ προς τα εδω κουκλιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχα

κοριτσια εγω με το μαγειρεμα ποτε δεν τα πηγαινα καλα.οταν ημουν στη μαμα μου ποτε δεν ειχα μαγειρεψει αντε το πολυ δυο τρεις φορες κ πολυ σας λεω!!!!!!! η μαμα μου ομως αυτο που επρεπε να πει το ελεγε, οχι επειδη ειμαι κορη της να ψωροκαμαρωνει για πραγματα που δεν ισχυουν!!!!!(ασχετα αν εγω η μου ελεγε(οταν ημασταν μονες μας) η οχι απ'τη μια εμπαινε κ απ'την αλλη εβγαινε..!!!!!)χαχαχαχαχα

ακομα κ τωρα δεν το εχω συμπαθησει το μαγειρεμα!!!! :twisted::twisted: μαγειρευω αναγκαστικα επειδη πρεπει κ μονο!!!!!αλλωστε το λεω κιολας, ποιος ο λογος να λεω ψεματα κ να το παιζω σεφ???!!!!! :D:D:D:D

αχ μακαρι εγω να μην δουλευε η μαμα μου κ να την ειχα εδω απο πανω (μενουμε πανω κατω), κ να με βοηθαει!!!!!!δεν ανακατευεται κ κανει αυτο που πρεπει κ πραγματα χωρις να της πω!!!!!!αλλα ομως πολυ μα πολυ σπανια συμβαινει αυτο!!!!!!!!! :)

σας αφηνω τωρα γλυκουλες μου παω να ετοιμαστω για γιατρουλη!!!!!

αααααααααα σημερα επειδη ζεστενομαι κ δεν μπορω να φορεσω παντελονι, θα βαλω ενα φουστανακι θα τους δειξω κ το βρακακι μου εκει στην ωρα του υπερηχου κ οσο να'ναι ντρεπομαι ρε γαμωτο...!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

εσεις φορατε φουστανακια οταν πατε στον γιατρο?????

φιλακιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ηλιαννα μου, άντε με το καλο να δεις το αγγελουδι σου.. Αυτη την απορία την έχω κι εγω και όλα ξεχναω να ρωτήσω..

Εγω κάθε καλοκαίρι φοραω μόνο φορεματακια και φούστες. Όταν πάω στο γιατρό δυσκολευομαι λίγο κι επιδη ντρέπομαι, φοραω ένα μαύρο κολαν και μια αερινη μπλουζά απο πάνω. Δεν μου αρέσει όμως κι ούτε είναι το στυλ μου.. Ασε που ζεστενομαι κιόλας.. Βλέπω τις άλλες εκει που περιμένουν και φοράνε κάτι ωραία αερινα φορέματα αλλα ντρέπομαι να τις ρωτήσω πως τις εξετάζει..

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου, κι εμένα στην αρχη όλο κάτι τέτοια κούλα μΟυ συνέβαιναν, μέχρι και ερπη στα χείλη έβγαλα..

Τι να σου πω? υπομονή και πρόσεχε..όλα καλα θα πανε.. Θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsares eriksa enan ypnako oso mporesa vevaia me thn zesth...........

ax kai egw panta ti tha foresw lew gia ton giatro alla panta kalaligw se mployzaki kai panteloni...........

kale kai emena re koritsia synexeia vlazw galataki pwpwpw moy aresei omws giati katalavenw oti ola pane kala............

exw kai kati ponakia aytes tis meres apo katw les kai exw melania tetoio pono tha ton parw na toy to pw.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεε τη ζεστηηηη εχω πεθανει.Αννα Μαρια μου δεν κανει τιποτα η αντιβιωση στο μωρο...και εγω που πηρα μου ειπε η γιατρος το μικροβιο κανει κακο και οχι η αντιβιωση οποτε μην ανησυχεις κανε οτι πρεπει να κανεις και με το καλο να φυγει επιτελους να μην σε πριζει αλλο....μπηκα να σας πω οτι το μωροσετ εβαλε προικα ρος σε προσφορα και σας βαζω το link για να την δειτε...εγω ηδη την παραγγειλα...ειναι και ροζζζ ειναι και καλη τιμη....αυτα παω για μπανακι γιατι θα βγουμε εξω για φαγητο φιλακια...

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... #!/MOROSET

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κορίτσια!

Αγγελική, η μάνα μου έχει γενέθλια 11 Νοεμβρίου, δεν ξέρω τι ζώδιο είναι, αλλά δεν πρέπει να είναι Παρθένος. Άσε, το τι έχω ακούσει από μανάδες για τα παιδιά τους, δεν περιγράφεται... "Εμένα η κόρη μου είναι καταπληκτική μαγείρισσα, όλη μέρα με την κουζίνα ασχολείται" (η κόρη της δε μαγειρεύει ποτέ, αφού κάθε μέρα τρώνε σπίτι της μάνας της, μεσημέρι-βράδι, ακόμα και πρωινό καμιά φορά!). "Ο γιός μου είναι το δεξί χέρι του καθηγητή και του πρότειναν να κάνει μεταπτυχιακό, αλλά δε δέχτηκε γιατί ήθελε να περάσει με την αξία του και όχι με μέσο" (ο γιός της γλείφει τους καθηγητές και τους παρακαλά να τον πάρουν για μεταπτυχιακό) κι άλλα τέτοια κουλά.

Ηλιάννα, εγώ στο γιατρό φοράω είτε φούστα-μπλούζα, είτε παντελόνι-μπλούζα. Φόρεμα το σκέφτομαι, δε χρειάζεται να είμαι σα χορεύτρια καν-καν στον υπέρηχο!

Μάντι, εγώ έχω πάρει κουβάδες αντιβιώσεις. Είσαι 15η εβδομάδα, οπότε ο κίνδυνος πέρασε. Κι εγώ είχα βγάλει έρπη στα χείλη στην αρχή, αλλά πέρασε από μόνος του, χωρίς να βάλω τίποτα.

Νία, τέλεια με το πρωτόγαλα. Κι εμένα μου φαίνονται οι θηλές μου πολύ αλλαγμένες, για να δούμε τι θα βγάλουν!

Κίσκα, μας έχει σπάσει τα νεύρα το ουρεόπλασμα! Ελπίζω να φύγει, γιατί αυτή τη φορά η αντιβίωση μου πικρίζει φοβερά το στόμα...

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ Κ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΟΚ!!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ656ΓΡΑΜΑΡΙΑ

Κ ΠΙΠΙΛΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΑΣ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΙΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ Κ ΟΛΟ ΔΑΚΡΥΖΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.....ΜΠΗΚΑΜΕ Κ ΣΤΟΝ 7ΜΗΝΑ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ......

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΓΙΑ ΤΙΝ ΑΝΙΒΙΩΣΗ...Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΝ ΚΟΡΗ ΤΙΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΗΝΕΣ Κ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΚΟΡΑΚΛΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΠΟΤΕ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ....

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΕΛΟΝΙ Κ ΜΠΛΟΥΖΑ ΑΛΛΑ Κ ΦΟΡΕΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΒΑΛΩ...

ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ ΟΛΕΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Η ΟΧΙ?Κ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κου κου , τσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να'μαι κ παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ κοριτσακια μου δυστυχως δεν ειδα τον μικρουλη μου σημερα!!!!!! :(:(:(:( πηγα στον γιατρο κ εκτος του ειχε παρα μα παρα πολυ κοσμο , ειχε επισης κ να ανεβει πανω να κανει κ μια καισαρικη!!!!!!! ετσι λοιπον αφου μου χαιδεψαν αρκετα την κοιλιτσα μου (η γραμματεας του κ οι μαιες), εφυγα αφου δεν επροκειτο να τελειωναμε ουτε μεχρι τις δωδεκα......!!!!!!οποτε θα παω την παρασκευη πρωι!!!!!!!!!

ουουουουουφφφφφφφφφφ πως θα περασουν οι τρεις μερουλες......???!!!!!!!!!!

τι γκαντεμια κ αυτη..........!!!!!!!!!!!!

μυριαμακι μου πολυ χαιρομαι που ολα ειναι τελεια με τον μπεμπακο!!!!!!!!!μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!

τι καλα που τον ειδες!!!!!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια ειπαμε δεν θα παμε σαν χορευτριες του καν καν ,ουτε σαν παπαδιτσες , ουτε σαν λαμπατερ στον γιατρο.ενα απλο νορμαλ φουστανακι να φορεσουμε!!!!!!! :D:D:D:D:D;););):D:D:D

αααααααααααα σημερα εκανα κατι το απιθανο για μενα, ξεχασα να φαω!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ναι κοριτσια εδω με τα παιδια απο'δω απο 'κει ξεχασα να φαω .κ να αναρωτιεμαι γιατι νιωθω ετσι το στομαχι μου , γιατι γιατι......... κ ηταν απ'αυτο!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νασιουλα μου που εισαι κοριτσι μου??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...