Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

΄Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Οσο προλαβαίνω θα σας γράψω γιατι ακούω τον μπέμπη που αρχίζει να "νιαουρίζει" :lol::lol::lol:

Γιωργο μου φιλια στον Χρυσοβαλάντη σου!

Μαίρη μου εδω τα φιλιά μου στο μωράκι μου και σε ευχαριστεί :D:D

Χρύσα μου όπου να΄ναι γεννας κι εσύ αφού έχει ήδη διαστολή!! Αντε κοριτσάκι μου με το καλό!!Κι όλα να πάνε όπως τα θες! Θήλαστρο χρησιμοποιώ γιατί δεν πιάνει καλά τη θηλή μου κι εκνευρίζεται!! Ειδικά το ένα στήθος το οποίο δεν παράγει και τόσο γαλα όσο το άλλο. Δηλαδή το ένα μπορεί να μου γεμίσει το μπουκάλι και το άλλο μόλις 60 μλ.Αλλα τουλάχιστον πίνει από το δικό μου γάλα!

Για την αποστειρωση τώρα μην αγχώνεστε τόσο κοριτσια...παν μετρο άριστον!!

Πιπίτσα μου τελεια τα νέα σας από το γιατρό. Αφού έχεις ήδη συσπάσεις με το περπάτημα θα μαλακώσει κι ο τράχηλος!! Αντε πλησιάζεις κι εσύ!

Εύη μου με γεια η προικα σας! Πολύ ωραία όλα !!

Νίκη μου για το σουτιεν θηλασμου εμένα μου είναι σχεδόν άχρηστα αυτά που πήρα αφού δεν με χωράνε κι ας τα πήρα και 2 νούμερα μεγαλύτερα!!!Και πρέπει να κρατανε και καλά το στήθος για να μην πεσει.Θα παω αργότερα να πάρω άλλο...Για τη θέση του μωρού μην αγχώνεσαι...μεχρι τελευταια στιγμή όλα αλλαζουν. Εμένα το κεφάλι του ήταν πολύ κάτω αλλα ηταν κάπως λοξα...και στο μαιευτηριο η μαια με εβαζε να κανω κατι ασκησεις και να γυρνάω μια δεξια και μια αριστερα μεχρι που πήρε τελεια θεση ο μικρός!

Εμείς είμαστε πολύ καλά...ο μικρός μου είναι πολύ υπναράς..χτυπάει και 5ωρα μέχρι και 6ωρα καμιά φορά!! Αλλά όταν ξυπνήσει και πεινάει δεν κρατιέται!!! Με φωνάζει!!! Τα λεμε μετά!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα...εμειες ειμαστε καλα ποτε με ξενυχταει η μικρη ποτε οχι αναλογα...αλλα εχω βοηθεια απο την πεθερα μου αυριο θα φυγει και θα εχει ο αντρας μου αδεια μεχρι αρχες αυγουστου και μετα παλι θα ερθει η πεθερα μου και μετα παλι αδεια ο αντρας μου οποτε θα γινει και 2 μηνων η μικρη οποτε ειναι αλλιως με βοηθεια...ειδαλλως πλυ τρεξιμο....ευτυχως δεν εχω ζηλιες απο τον μεγαλο βεβαια πολυ ζωηρος κανει για 10...

για τα κιλα μην αγχωνεστε εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη εβαλα 15 και τα εχασα σε 2 μηνες το πολυ 3 χωρις να κανω κατι...απλα το σωμα επανηλθε σχεδον μετα απο ενα χρονο τωρα εβαλα 13 και μεχρι στιγμης εχω χασει 8-9κιλαπαλι χωρις να κανω τιποτα....

οσο για τις ραγαδες στο γιο μου εκανα στη κοιλια πανω απο τον αφαλο μια μπαλιτσα γιατι τουρλωσε πολυ η κοιλια μου και στους γοφους σχεδον και απο τις 2 πλευρες 2 νυχιες ετσι μοιαζανε αλλα ηταν κοκκινες οι κοκκινες φευγουν οι ασπρες δεν φευγουν

και ααυτη που ειχα στη κοιλια μετα που επανηλθε το σωμα μου ουτε που φαινοταν.τωρα δεν εκανα καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααααα!Τι εγινε καλε;Καμια δεν ξυπνησε ακομα;Ευτυχως δροσισε λιγο και κοιμηθηκα καλυτερα χθες.Αλλα καθε 2ωρο,χωρις λογο το ματι γαριδα!Δεν ξερω γιατι!Μετα ξανακοιμαμαι!Μαλλον κανω προβα για οταν γεννηθει η μπεμπα!

Πηγαμε χθες στα Πρεναταλ και σηκωσαμε το μισο μαγαζι! :lol: Να πατε κοριτσια,αξιζει!Τα εχει βαλει ολα 50-60% κατω!!!Και ειχε νουμερα!Της πηρα ακομα και χειμωνιατικο φορεματακι και φορμακι εξοδου,αυτα τα χοντρα και πλεκτη ζακετουλα!Φυσικα τα πηρα για 3-6 μηνων.Πηραμε και φουφουλιτσα για την εξοδο μας απο το μαιευτηριο με ασορτι μπλουζακι,ολοσωμη φορμιτζα τζην :D ,κορδελα για τα μαλλια και πολλα αλλα!!!Ο μπαμπας μας ξετρελαθηκε!Ο,τι εβρισκε ροζ το εβαζε μεσα στο καλαθι! :lol: Μ'αρεσει που λεγαμε δεν θα της παιρναμε ρουχα,να μας εφερναν δωρα. :lol: Αλλα τελικα της πηραμε πολλα και το ευχαριστηθηκαμε!Τα σετακια τα ειχε 10-15 ευρω!Και πολυ πιο ωραια απο τα Μαδερκερ!Και πιο καλη ποιοτητα μου φανηκαν.Πολυ χαρηκα!Απο τωρα ονειρευομαι που θα γεννηθει και θα την ντυνω ομορφα,να την καμαρωνω! :D

Ευηηηηη,της πηρα και κουδουνιστρα hello kitty απο τα Πρεναταλ! :D

Για τις ραγαδες που λετε,δεν ξερω αν τελικα οι κρεμες δεν βοηθανε...Εγω περιμενα να γεμισω γιατι το δερμα μου ανοιγει πολυ ευκολα και εχω ηδη καποιες απο την εφηβεια.Ημουν σιγουρη πως θα γεμισω παντου!Και ομως δεν εκανα ουτε μια...Αλλα βαζω λαδακι απο τον 3ο μηνα,καθε μερα και 2 φορες την μερα καμια φορα.Στο ξεφουσκωμα θα φανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα!!!

Με γεια τα ψώνια σας συμπεθέρα!!!

Ραγάδες μου εμφανίστηκαν ελάχιστες γύρω από τον αφαλό αλλ΄αόχι έντονες. Βάζω κρεμούλες κι ελπίζω να μην φαίνονται τόσο πολύ!

Για τα κιλά έβαλα 12 και είμαι ήδη στα -8...

Να ρωτησω τις ήδη μανούλες...Στην κλινική οι νοσοκόμες μου είπαν καλυτερα να αλλαζω την πάνα του μωρού πριν το φαγητο αλλα πρόσεξα ότι καθε φορα την αλλαζω και στο τελος πάλι θελει αλλαγμα αφου κάνει κ@κ@ μετά το γαλα..Ετσι τωρα του δίνω το γάλα, τον αφήνω κανενα τεταρτακι να χωνέψει και μετά τον αλλαζω...Εσεις τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!τι κανετες

μαρακι βολικος ο γιος σου ε;τι καλα.μακαρι να ναι ετσι κ οι δικες μου.που δε το πιστευω βεβαια!αλλα τες πα.

εγω σημερα ξυπνησα στις 11 με τα χιλια ζορια.κ αφου ηπια μια κουπα γαλα τωρα εφαγα μια φετα καρπουζι κ ενα τεραστιο τσαμπι σταφυλι.πουφ!εσκασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.........νικη με γιες τα ψωνια,με το καλο να τα φορεσετε...

μαρακι μπραβο στο γιο σου...καλο παιδακ,δεν ταλαιπωρει την μαμα του :D:D:D αυτο που λες για την πανα...στην αρχη κ εγω ετσι εκανα αλλα μετα ειδα αυτο που λες κ εσυ...με το που αλλαζαμε,τρωγαμε κ απο κατω εβγαζε...ε κ μετα πρωτα την ταιζα,περιμενα κ την αλλαζα...οπως σε βολεψει...

καλημερα αννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κα από μένα. Μόλις πριν λίγο ήρθα απ τη θάλασσα το πρώτο μας μπάνιο μετά τη γέννα αφου πήρα την άδεια του γιατρού. :D:D Το ευχάριστο είναι ότι έχασα πλέον και τα 13 κιλά της εγκυμοσύνης και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έγινε χωρίς να το καταλάβω.

Μαράκι εμένα μια φορά κοιμήθηκε 4 ώρες ο γιος μου και ήμουν πανευτυχής. Είσαι πολύ τυχερή.Να σου πω και εγώ βγάζω με το θηλαστρο και του δίνω 1-2 φορές τη μέρα όταν είναι ιδιότροπος και δεν πιάνει τη θηλή ή πρέπει να πεταχτώ κάπου και θα τον αφήσω της μαμάς μου. Πόσα ml τρώει ο μικρούλης σου;;;;

Αυτό που λες με το άλλαγμα και εγώ τον αλλάζω πριν-έτσι μου παν- και όταν ήταν πιο μικρούλης σαν το δικό σου έκανε κακάκια και σαν τον θήλαζα και αναγκαστικα΄τον άλλαζα και μετά. Τώρα που κοντεύουμε 2 μηνών δεν κάνει σαν τρώει ή αμέσως μετά.

Ποια κοπέλα είναι η επόμενη που θα γεννήσει;;;;;;;

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!!!! Τι κάνετε??? Τα μπεμπόνια σας καλά????

Εμείς εχθές είχαμε τρεχάματα στο Μαιευτήριο!!!!! Από νωρίς το μεσημέρι είχα πολύ έντονους πόνους στη μέση (σε σημείο να μη μπορώ να πάρω ανάσα….. είχα έντονη δύσπνοια) κι αργότερα είχα πόνους και κάτω χαμηλά στην κοιλιά…. μοιάζανε με περιόδου…. έχω ξεχάσει πώς ήτανε…. φαντάσου!!! Μίλησα κάποια στιγμή με τη Γιατρό μου…… μου είπε εάν γίνουν οι πόνοι ανά 5 λεπτά, να πάω στο Μαιευτήριο…….

Κατά τις 11 ξαπλώσαμε….. οι πόνοι είχανε ξεκινήσει γύρω στις 10 περίπου…….. αλλά πού να κλείσω μάτι βέβαια???? Πονούσα πάάάάρα πολύύύ!!!!!! Τελικά κατά τις 2 τη νύχτα σηκώνομαι κι ετοιμάζομαι….. συμπτωματικώς….. εχθές έκλεισα τη βαλίτσα….. έβαλα και λιγάκι σίδερο η αλήθεια & μάλλον παρακουράστηκα!!!!

Τέλος πάντων, στο Μαιευτήριο, με είχανε στα Εξωτερικά Ιατρεία για περίπου 1 ώρα & με είδανε 1 Γυναικολόγος & 2 Μαίες (η δική μου είχε Χειρουργείο) με είδανε κολπικώς, κάναμε Υπέροχο & Καρδιοτοκογράφο αλλά….. σημάδια γέννας πουθενά!!!! Ο τράχηλος κλειστός, τα νερά μη σπασμένα, συσπάσεις λίγες…..

Επιστρέψαμε το λοιπόν στο σπιτάκι μας!!!! Είναι νωρίς ακόμη!!!! Μπορώ να παίρνω Buscopan άφοβα…. την Τρίτη τώρα θα ξαναδώ τη Γιατρό μου, που θα την ενημέρωναν αυτοί που με είδανε!!!! Ουδείς ήξερε να μας πει πότε θα μας έρθει η γέννα!!!! Οπότε απλώς περιμένουμε!!!!!! Μου είπανε πάντως…. την επόμενη φορά που θα με πιάσουνε πόνοι (οι πόνοι της γέννας στην πραγματικότητα δλδ.) να παρατηρώ την κοιλιά μου….. πρέπει σε κάθε έντονο πόνο να σκληραίνει πάρα πολύ…… και να νιώθω πως δεν πάει άλλο……. πως δεν αντέχω άλλο τους πόνους!!!!!!

Τώρα πάντως που ξέρω πώς είναι η διαδικασία, είμαι λιγάκι πιο ήρεμη!!!!!!!! Το πιστεύετε???? Γυρίσαμε στο σπίτι μας κοντά στις 4 τα χαράματα…. τα στομάχια και των 2 μας είχανε γίνει κόμπος από την αγωνία…. ο καλός μου είχε μιλήσει και με τον πατέρα του στο κινητό….. έπρεπε κάπου να μιλήσει…. σκασμένος ήτανε από την αγωνία του…. πέσαμε για ύπνο γύρω στις 6 το πρωί…. ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλά….. με τα Buscopan κοιμήθηκα καλά……. ηρέμησα από τους πόνους!!!!!!!

Αυτάάά!!!!!!! Σε λιγάκι θα πάμε τη βολτίτσα μας στο S/M για να περπατήσω κιόλας, αν και πλέον πονάω πάάάρα πολύ όταν περπατάω, αλλά εάν θέλω να βοηθήσω τη γέννα μου, έτσι θα κάμω!!!! Και το βραδάκι έχουμε άλλη βολτίτσα…. θα πάμε για φαγάκι στο Χαϊδάρι…. τελευταία φορά πριν τα γεννητούρια μας!!!!!!! Να δούμε και λιγάκι κόσμο βρε αδερφέ…….

Εάν πάντως…… κάποια στιγμή εξαφανιστώ……. ξεύρετε!!!!!!!! Ο μικρούλης μας μας δίνει λιγάκι χρόνο ακόμη…. είναι νωρίς…. στις αρχές Αυγούστου θα είναι κι ο μπαμπάς μας πολύ πιο χαλαρός με τη δουλειά του & θα μπορεί μωρέ να λείψει πιο εύκολα!!!!!

Σας φιλώ όλες κούκλες μου φουσκωτές!!!!!!!

Δεν έχω χρόνο μωρέ να διαβάσω τα νεάκια σας!!!!!!!!

Φιλιά πολλά-πολλά σε όλες σας!!!!!!

Merykalaki!!!!!!! Χίλια ευχαριστώ!!!!!!! Ξέρεις εσύ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα θα μου πείτε......

Μα καλά.... πονούσες κι έπεσες για ύπνο???

Ναι βρε κοριτσάκια μου!!!!!!!!

Γιατί δεν ήμουν καθόλου σίγουρη!!!!!!!!

Ούτε καν θυμάμαι πια πώς είχα πόνους στην περίοδο!!!!!!!!!

Το πιστεύετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλα ειναι να τον αλλαζεις μετα το φαγγητο γιατι ως συνηθως μολισ φανε κανουν κακα..εγω στο γιο μου για κανα 3μηνο ειχα θεμα οταν του ανοιγα την πανα πολυ γκρινια μιλαμε και κλαμμα ετσι στα μισα του φαγητου τον αλλαζα και μετα συνεχιζα για να μην κλαει μετα που σταματησε πακι στο τελος..την μικρη τωρα παλι προς το τελος...

για το γαλα κοριτσια με το θηλαστρο δεν μπορω να βγαλω πολυ δεν ξρεω γιατι...αλλα οσες φορες δοκιμασα ηταν αμεσως μολις εφαγε η μικρη δεν εχω χρονο να κανω αντλησεις μετα εχω της μεντελα ενα ηλεκτρονικο αλλα μου κανει τις θηλες τεραστιες και με ψιλοποναει και ετσι αποφευγω απλα απο χθες προσεξα το ενα ρχιζει να μουτρεχει πριν την ταισω...

πιπιτσα κοντευεις και εσυ με το καλο..λογικα επομενη ειναι η χρυσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ αντε να κοντευουμε ολες σιγα σιγα....ειμαι στην φαση που θελω να τελειωωωνωωωω πειραζειιι???Τελειωσαμε με το δωματιο το παιδικο και μενει το υπολοιπο σπιτι που ειναι βομβα...Νικηηηηη κουδουνιστρα εεε???αχ τι τελειααα..Μαρακι τελεια που κοιμαται 5ωρο απο τοσο νωρις...τι καλο παιδακι...για να δουμε θα κοιμαται εμενα...καλα εχω καλομαθει με το Χριστοφορινο...απο μωρο ησυχο και αγαπω τον υπνο..θα μου κακοφανει πολυ...αφηστε που ολη μερα κατι κανει...ρε παιδι μου γιατι δεν κοιμαται βαριεται???τι να πεις...φιλια σε ολες...σε μωρακια και κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για το θέμα της πάνας...η πλάκα είναι πως μπορεί να έχει κάνει μια σταγόνα σκ@το αλλά όταν ανοιξω την πάνα μπορεί να είμαι εκεί και μισή ώρα και να κάνει!!!! :o:lol:

Πιπίτσα μου γλυκιά πήρες την πρώτη σου λαχτάρα!!! Ετοιμάζεται ο μπέμπης!!!Να είσαι σε πλήρη ετοιμότητα και με περπάτημα, όσο μπορείς και αντέχεις βεβαια, θα μαλακώσει κι ο τράχηλος!! Σε φιλώ κοριτσι μου!!

Χρυσταλλένη μου τι κάνεις?? Πώς πάει ο Αντρέας σου? Ο δικός μου πίνει γύρω στα 90 μλ, εχει τυχει να πιει και 110 αλλα και 80...εξαρτάται!!! Εϊναι φορές που πίνει τα 90 και μετά από μια ώρα τρωει τα χέρια του και του κάνω άλλα 30,τα πίνει και ηρεμεί!!

Σήμερα πήγαμε μια βόλτα με το μικρό για μια ώρα περίπου και το ευχαριστήθηκε!!!

Σας αφήνω να πέσω για ύπνο γιατί σε κάνένα δίωρο θα ξυπνήσω ο κουκλος μου!!! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε;;;;

εμεις καλα..

οχι δεν γεννησα ακομα...εδω ειμαι...ελπιζω να γεννισω συντομα γιατι εσκασα...

μαρακι εγω τον αλλαζα μετ ατο φαγητο...γιατοι την ωρα που ετρωγε ακουγα και ενα προυτσ...

ε μετα αποκαμια βδομαδα αγνοησ ατιςσ συμβουλες των γιατρων...οχι οτι λοιπομουν τη πανα..καθ εαλλο..απλα δεν αντεχα μια πριν μια μετα..

Χρισταλλενη φιλακια...μπραβο για τα κιλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα καλεε που ειστεεεε...τρεχαματα με τα μωρα εεεε??Μαρια μου δεν θυμαμαι και πολυ καλα με την πανα αλλα νομιζω οτι ετρωγε τον εβαζα να ρευτει τα εκανε τον αλλαζα και μεχρι να ξανακοιμηθει επρεπε να φαει..οποτε νομιζω και εγω μετα τον αλλαζα...χιχιχι..Πηνελοπηηη αντε κοντευεις...εγω σημερα συνεχιζω τις δουλειες με το υπολοιπο σπιτι...πηρα το χαπακι μου το πρωι αλλα δεν θυμαμαι ρε γαμωτο...το isoptin το πηρα σιγουρα...το yutopar το πηρα???δεν θυμαμαι..και λεω ας μην κανω καμια βλακεια και πιω ξανα..να παρω την επομενη δοση...αχ ρε παιδια τι κουραση...μια ωρα καθαριζω και κουραζομαι..κανω διαλειμα τωρα για να συνεχισω..ειναι περιεργο απο τη μια μερα στην αλλη πως αλλαζει ο ργανισμος...θα μου πεις ρε κοπελιααα στον 8ο εισαι αλλα τι να πω...το ξεχναω κιολας καμια φορα..και μου το θυμιζει η κοιλια αμα δεν χωραω να περασω..σημερα θα περασω τις φωτο απο το δωματιακι μου που επιτελους τελειωσε...κουνουπιερα δεν βαλαμε ακομα και κατι ψιιιλοπραγματα οχι σημαντικα αλλα θελω να σας το δειξω..φιλακια και θα μπω αργοτερααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Τί κάνετε????

Εμείς είμαστε 1 χαρούλα, κλωτσάμε ανελλιπώς....... η κοιλιά όλο βουναλάκια γίνεται.... έχει πολύ φάση...... χθες & σήμερα κουλουριάζεται σε μιά γωνιά το κωλαράκι μας & η κοιλιά από στρογγυλή γίνεται...... 3γωνάκι!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχθές είχα ελάχιστα πονάκια, σήμερα, μέχρι στιγμής τίποτε....... αλλά έχω ξινίλες πάλι.... τι να κάνουμε.... θα πλακωθώ στα φρουτάκια μου σε λιγάκι......

Έχουμε μαστορέματα σήμερις!!!!!!! Βάφουμε!!!!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif]

Το χρωματάκι που βάζουμε στην κρεβατοκάμαρα μας είναι βεραμάν..... είναι πολύ φωτεινό το δωματιάκι μας & φαντάζομαι θα γίνει πολύ ωραίο!!!!! Ανυπομονώ......

Αυτάάάάά!!!!!!

Χαιρετώ σας γκαστρουλίτσες μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εβαλα τις φωτο στον υπολογιστη και μπηκα να σας τις δειξω...Πηνελοπη....μηπως δεν ειναι κωλαρακι και ειναι συσπαση??Μπερδευει για αυτο στο λεω...

post-1349-13873937433041_thumb.jpg

post-1349-13873937434332_thumb.jpg

post-1349-13873937435568_thumb.jpg

post-1349-13873937436817_thumb.jpg

post-1349-13873937438057_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου...Πηνελόπη μα΄λλον σύσπαση είναι κοριτσάκι μου κ εμένα όποτε πετάει βουναλάκι τη νοιώθω .............στην αρχη δεν ήξερα....αλλα δεν μας νοιάζει αρκεί να μην γίνονται κάθε 5 λεπτά..........

Διάβασα μόνο αυτη τη σελ. σας φιλώ όλες ....λέω σιγα σιγα ν απάω να χαζεψω λίγο τη θάλασσα γιατι είναι η τελευταία μας Κυριακή χωρίς τον μπέμπη.....6 + σήμεραααααααααααααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!

Όχι δεν σας ξέχασα, απλά δεν προλαβαίνω. Η μικρή έχει κολικούς και παράλληλα έμαθε στην αγκαλιά και δεν μπορώ να κάνω τπτ. Εχω "λαλήσει"!!!!! Τα ΄χω παίξει 8-} .

Δεν διάβασα τα νέα σας καθόλου, ελπίζω να τα καταφέρω προσεχώς... στο ΦΒ μπαίνω φευγαλέα και βλέπω τα νέα σας πιο συνοπτικά. Ελπίζω σύντομα να βρουμε ρυθμούς γιατί δεν μας βλέπω καλά....

Φιλιά σε όλες, θα ξαναμπω με την πρώτη ευκαιρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααααααααααα!

τι κανετε;;;;;;;;;;;;;;;;

απο τις 5 σημερα ξυπνια.μου φαινεται κανω προβες για τα ξενυχτια που θα ριξω :shock:

παω να κανω ενα δροσερο μπανακι κ θα περιμενω να ξυπνησετεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Τι κάνετε κουκλίτσες μου φουσκωτές??? Πώς ήταν το ΣΚ σας??? Κλωτσάνε τα ζουζουνέλια σας???

Εμείς είμαστε μία χαρούλα……. κλωτσάμεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!

Ξύπνησε ορεξάτος ο μπουμπούκος μου!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αύριο έχουμε Γιατρό & Καρδιοτοκογράφο πάλι……..

Κι απόψε ξεκινάω το υπόθετο για την προετοιμασία του τραχήλου……

Για να δούμε πώς θα πάει…….

Με τη λαχτάρα που είχαμε την Παρασκευή πήγε λιγάκι το πρόγραμμά μας πίσω το ΣΚ, αλλά εντάξει, κάποια βασικότατα πράγματα γίνανε……. όπως………

ΒΑΨΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!! ΒΑΨΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Μετατρέψαμε την κρεβατοκάμαρά μας σε κήπο!!!!!!!!!!! Το χρώμα που διαλέξαμε είναι πράσινο-βεραμάν, πολύ-πολύ φωτεινό & του πηγαίνει πάρα πολύ….. άλλαξε τελείως…. και το βράδυ κοιμηθήκαμε κανονικά στο δωμάτιο μας….. δε μύριζε καθόλου……. εξάλλου…. είχαμε όλη μέρα ορθάνοιχτα!!!!!

Μόλις έφυγε ο μάστορας…. έκανα 1 καλό σκούπισμα-σφουγγάρισμα & μοσχοβόλισε ευωδία το σπίτι!!!!!!!! Δε γινότανε να κοιμηθούμε μέσα στη σκόνη!!!!! Μας είπε πάντως πως το χρώμα που διαλέξαμε είναι ποιοτικώς πάρα πολύ καλό!!!!!! Από τα πολύ καλά οικολογικά!!!!!!!!!!

2-3 πραγματάκια πρέπει να γίνουνε ακόμη κι η μόνωση κι είμαστε έτοιμοι!!!!!!!!!

Λογικά το ερχόμενο ΣΚ θα κάνουμε και τη μεγάλη μας γενική……….

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Αν τυχόν…… μας προλάβει ο μπέμπης…….. θ΄αγγαρέψουμε κάποια από τις μαμάδες για 1 πολύ καλό καθαρισμό του σπιτιού 1 μέρα πριν επιστρέψουμε από το Μαιευτήριο!!!!!

Και δεν το θέλουμε καθόλου γμτ να τις βάλουμε!!!!!!!!!! Θα τα κάνουνε όπως θέλουν εκείνες…. όχι όπως τα θέλω εγώ & δεν τις εμπιστεύομαι καθόλου!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τέλος πάντων…… βλέποντας & κάνοντας!!!!!!!

Το βράδυ είχαμε παρεούλα…… ήρθανε οι θείοι μου & οι ξαδελφούλες μου, που θα μας βαπτίσουνε τον μπέμπη…… φάγαμε παγωτο-γλυκάκι (μέσα στη δίαιτα με βρίσκω!!!!) κι έπειτα παραγγείλαμε και σουβλάκια…… περάσαμε πολύ-πολύ ωραία & μας ζητήσανε την επόμενη φορά που θα τρέχουμε….. να τους ειδοποιήσουμε……. ότι ώρα και να΄ναι!!!!!!

Αύριο, μετά τη Γιατρό μου, θα με πάει ο καλός μου στη μάνα μου, οπότε εάν ευκαιρήσω θα μπω να σας μιλήσω από το λαπτοπάκι του αδελφού μου……. αλλά δεν το ξέρω σίγουρα…… σχολώντας το απόγευμα, θα πάμε να πάρουμε 1 φίλη μας & ερχόμαστε σπίτι…… θα φτιάξω κάτι εύκολο & γρήγορο να φάμε & να κάτσουμε να δούμε καμιά ταινιούλα!!!!!

Αυτάάάάάά!!!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όόόόόόλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...