Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

κοριτσια μολις εκλεισα οριστικα τις βαλιτσουλες!επιτελους τελειωσαμε με τα λιγα απο δω,λιγα απο κει.ολα μια χαρα.τωρα θα ξανανοιξουν στο μαιευτηριο :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

το απογευμα θα παω να αλλαξω τη παραγγελια για το καροτσακι μας.ειχα παραγγειλει της μακλαρεν,το τουιν τεκνο,αλλα οταν γυρισα σπιτι κατι δε μου πηγαινε καλα.κ ανακαλυψα οτι ηταν που δεν εχουν μπαρα μπροστινη :evil: δε το προσεξα η χαζη.το πιστευετε;

σημερα θα παω να δω για αλλο.μαλλον το αρια τουιν της πεγκ περεγκο

νικακι μο εγω καθομαι κατω απο το ερ κοντισιον κ παλι ιδρωνω.τα ιδια δηλ.ευτυχως χτες βραδυ κ σημερα το πρωι εχει ενα αερακι κ ανακουφιζομαι

μαιρη τωρα ειδα το τικερακι σου.σου χει δωσει ημερομηνια ο ντοκτορ;

χρυσα μου,οτι κοντευω κοντευω.αλλα οι μικρες ειναι πααααααααααααααρα πολυ ανησυχες κ φοβαμαι οτι δε θελουν να περιμενουν μια βδομαδα ακομα

μιχαελλα μου καλημερα

τωρα που ειπα μια βδομαδα,δε το πιστευω οτι περασε ο καιρος :):):):):)

την αλλη βδομαδα ποιαααααα θα γεννησει μαζι με μενα;ε;ποια; :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mαιρη καλημερα και μεγεια το κρεβατι!Εγω ακομα δεν εχω πρηστει καθολου.Δεν ξερω τι θα γινει τον αλλο μηνα...

Αννα,να το αλλαξεις το καροτσι αμα δεν σου αρεσει.

Μεγαλη πικρα με την ζεστη!Θελω να γενησωωωωωωωωω!!!

Που ειναι οι υπολοιπες;Ειχαμε κανενα νεο απο την Τονια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω...πηγαμε στην πεθερα μου κ φαγαμε ψαρακια...εφαγαν δηλ οι αλλοι,εγω πιο πολυ σαλατα γιατι δεν ταπαω κ τοσο καλα με τα ψαρικα :?:?:? τωρα λεμε να τυν αραξουμε για λιγο...κ σε εμας σημερα φυσαει αρκετα κ εειναι καπως καλυτερα απο το χθεσινο καμινι....

αννα μαζι με εσενα την αλλη βδομαδα γενναει κ η νικολ...αντε μετρατε μερουλες

νικη κ εγω αυτο ελεγα χθες....θελω να γεννησω...επειδη τα εχω πλεον ολα ετοιμα,αυτη η ανυπομονησια κ το περιμενε με τρελενει...την δευτερα θα παμε με την μαμα μου να μου παρει κ το πορτ μπεμπε κ το ριλαξ που μοου λειπουν κ ειμαστε κομπλε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιγο ακομα σου μενει κ εσενα νικη μου.2-3 βδομαδουλες ειναι.τιποτα.αερας θα περασει.η τονια αληθεια δε μαθαμε κανενα νεο της.με το καλο οταν βγει.αντε να γεννησουμε ολες ,να περασει λιγος καιρος κ μετα να ξαναμαζευτουμε

ριλαξ μιχαελλα πηρα καταπληκτικα της κικκο που εχουν μουσικουλα δικη τους αλλα εχουν κ ειδικη υποδοχη για μπ3

εγω σημερα εχω κολοκυθακια κ μελιτζανες τηγανιτες με μπιφτεκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω δεν ειμαι ετοιμη,αλλα και παλι θελω να γεννησω! :lol:

Αχ,κοριτσια...Εδειχνε τωρα στο Σταρ την συναυλια των Μπον Τζοβι...Θα κλαιω... :( Το περιμενα τοσα χρονια...Αχχχχ.... :(

Μην μου δινεται σημασια,με πειραξε πολυ που δεν πηγα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου ετοιμασου σιγα σιγα,γιατι οι γιατροι μπορει να προγραμματιζουν αλλα το κανουν χωρις το ξενοδοχο.δε θελω να σε αγχωσω αλλα ουσιαστικα ανα πασα ημερα κ ωρα μπορει να σου κανει την εκπληξη το νινακι σου.εμενα παντως ο ντοκτορ παρολο που μου δωσε ημερομηνια για τη πεμπτη μου ειπε να με ετοιμη ψυχολογικα μηπως σκασουν μυτη πιο νωρις οι πασχαλιτσες μου.

κ η αληθεια ειναι οτι τις βλεπω να χουν ξεσαλωσει παρα πολυ απο χτες βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα δεν σταματησα τα γιουτοπαρ οποτε ειμαι οκ! :lol: Ειναι πολυ νωρις για να αποφασισει να βγει.Ακομα δεν γυρισε καν.Αλλα μεχρι να τα σταματησω σε 2 εβδομαδες,θα τα εχω ετοιμασει ολα.Στην ουσια μονο τα πλυσιματα μου εμειναν και τα πραγματα του φαρμακειου,που θα τα φερει η μαμα μου.Το σπιτι σιγα σιγα το καθαριζουμε...Η βαλιτσα δεν με απασχολει,εκτος απο τα δικα μου πραγματα και το φορμακι εξοδου,δεν χρειαζομαι κατι αλλο...

Τελικα ξερετε αν ισχυει οτι δεν βγαινουν τα ζιπουνακια στα Μαδερκερ σε μεγεθος νεογεννητα,ή μου ειπαν ψεμματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια νικη ειναι νωρις για εμας ακομα...τουλαχιστον να παρουμε κ καμια 10αρια μερουλες του 9ου...εγω λεω να περασει ο 15αυγουστος κ μετα να βγει...στις 26 εχουμε επετειο...λετε να ειναι το δωρακι μας :D:D:D θα ειμαστε πολυ κοντα...βεβαια ο ντοκτορ στο νοσοκομειο μου ειπε οτι θα λειψει ενα παρασκευοσαβκο του αυγουστου αλλα δεν ρωτησα ποιο...μου ειπε στις 10 να τον παρω τηλ για να παω να με δει....οποτε υποθετω οτι δεν ειναι εκεινο του 15αυγουστου...μακαρι να ειναι το προυγουμενο γιατι τα τελευταια τα φοβαμαι μην γεννησω...μου ειπε αν η μπεμα μας σκεσει μυτη τοτε...τι να πω...θα παιξουμε τζοκερ κ οι δυο...οταν παωστις 10 θα ρωτησω για σιγουρα να ξερω...τι καλα να ειναι το πρωτο που θα λειψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου για ποια πραγαματα του φαρμακείου λέτε? γαζες , ορο , βαμβάκι? είναι κ άλλα?

Βεβουλίνο μου είμαι απο Πάτρα γι αυτο δεν μπορώ να τα στείλω Αθήνα.......Σάββατο - Κυριακή δεν λειτουργούν και Δευτερα πρωι να τα στείλω αυτοι θα φύγουν βραδάκι άρα Τρίτη πρωι θα τα πάρουν στη δημόσια τράπεζα ...άρα θα τα πετάξουν κατευθείαν............μέσα σε 24 ώρες ππέπει να σταλούν κ είχα συμπληρώσει κ τις αιτήσεις ................κρίμα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na mai k egw..teleiwsa tis doulitses mou..perimenw na teleiwsei k ena plunthrio na to aplwsw...siderwsa kiolas k ebala nero na brasei gia na kanw makaronia..sketa bebaia tha ta fame me ligo turaki..light :lol::lol:

shmera ontws me thn zesth einai kalutera apo oti xtes giati fusaei

anna akomh den mou eipe tpt apla mou anefere oti einai kala na parw 10 merres apo to mhna mou k na bgei o mpempakos dhl meta tis 24 tou mhna pou einai thn kuriakh alla sto polu flou ola auta..thn deutera stis 25 pou tha ksanapaw tha ton rwthsw pali

egw phra mpoukalia thermometro,bedadine katharo oinopneuma ,psalidaki,thermo,oro ,rinikh antlia,sfouggaraki,afroloutro-sampouan,krema gia meta to mpanio,mpimpiles ,oro auta...bambaki k gazes den phra se ti tha xreiastoun?exw omws sto farmakeio tou spitiou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρουλα αυτα είναι για τον ομφάλιο λώρο του μωρού για καθαρισμό τα υπόλοιπα που ανέφερες τα έχω πάρει απο jumbo της chicco......

τα καλλυντικά του μωρού εκτός απο ενα αφρόλουτρο - σαμπουαν της chicco θα περιμένω να μου πει η παιδίατρος τι να πάρω ακριβώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aa ok..emena mou edwse ths freezyderm afroloutra k krema h farmakopoios gia ta proderm mou eipe na rwthsw thn paidiatro mou

na rwthsw k kati akoma..ti sas exoun pei gia tis mpimpile k tis thules?kaoutsouk h silikonh?xtes h farmakopoios epeidh einai k gnesth mas epemene stis kaoutsouk telika thlefwnhsa sthn paidiatro k mou eipe k authn ta idia kaoutsouk..oti oi alles einai karkinogones...enw h paidiatros ths koumparas mou leei to antitheto..epeimenei gia tis thules silikonhs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μου οι γαζες ειναι για τον αφαλο του μωρου.Το μπεταντιν γιατι το πηρες;Να ξερεις πως αν τυχον εχεις θυροειδη,δεν κανει να βαζεις στο μωρο.Λενε καλυτερα καθαρο οινοπνευμα για τον αφαλο.Το βαμβακι εγω το θελω για να μην την καθαριζω με μωρομαντηλο τον πρωτο καιρο.Μονο με νερο και βαμβακι...

Θηλες θα παρω σιλικονης,οι καουτσουκ εχουν μια ασχημη μυρωδια...

Καλα σου ειπε ο γιατρος σου,συνηθως στις 38 εβδομαδες θεωρουν το μωρο ετοιμο,εκτος και αν προκειται για διδυμη κυηση.Εμενα μου ειπε οτι στις 34 δεν κινδυνευει το μωρο,χωρις να σημαινει πως ειναι ιδανικο να γεννηθει.και στις 36 ειναι οκ,να βγει αρκει να εχω βαλει κορτιζονες.Αλλα το ιδανικο ειναι να παρει καποιες μερες απο τον 9ο.Αλλιως θεωρειται προωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη εγω που μιλησα με τις μαμες 4,κ με το παιδιατρο μου ειπαν για καουτσουκ.εγω πηρα κ απο τις 2.τωρα που θα γεννησω θα δω αν θα μπορεσω τελικα να θηλασω.αν ναι τοτε μου ειπαν να παρω πλαστικο μπουκαλι για να φυλαω το γαλα μου.δε κανει για το μητρικο γαλα μου ειπαν το γυαλινο.

μπεταντιν δε νομιζω να κανει να βαζουμε,η καθαρο οινοπνευμα η ορο.θα μας πουνε.εμενα μου παν γαζες να παρω για να καθαριζω την ευαισθητη περιοχη το πρωτο καιρο

κοριτσια παω για νανι.φιλιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα μια στα γρηγορα πριν πεσω για υπνο να δω τα νεακια σας...το απογευμα συνεχισω με την τελευταια ζωγραφια και μετα στρωνω την κουνια...ηρθε και η προικα.,.Νικολ δεν ηξερα οτι εισαι απο Πατρα...Αιγιο μενω αλλα γενναω στο Ηω..δεν ειχα ιδεα για το σκ με τις κουρριερ και τωρα που το διαβασα σε εσενα μιλαμε ξενερωσα μεγαλη χαζομαρα...εχεις μιλησει με κανα κουρριερ..το στελνουμε με οποιο θελουμε?Δεν εχω ιδεα...αυριο παω στην Ντεζη Νικολαοπουλου για ντοπλερ και θα παω και απο το νοσοκομειο να ρωτησω τι χρειαζεται,,μου ειπε η γιατρος αλλα να ειμαι και σιγουρη να μην ξεχασω τιποτα...ανυομονω να τελειωνω με το δωματιο μας κουρασε αλλα οι ζωγραφιες γινανε μουρλια!!φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου?? Μπήκα και νωρίτερα αλλα δεν προλαβα να γράψω γιατί μας έκλεισαν το ρεύμα :evil: Εχει απιστευτη ζέστη...πρώτη φορά στη ζωή μου έχω ρίξει τόσο ιδρώτα, μάλλον λόγω ορμονών! Αφού και ο μικρός μου ήταν μουσκεμα και τον άλλαξα και το έριξε πάλι στον ύπνο τώρα που άνοιξα το κλιματιστικό κι ας είναι ώρα του να φάει!!! Χθες ξύπνησε στη 1, μέχρι να φάμε και να αλλάξουμε πήγε 2 και μετά ξύπνησε πάλι στις 8 το πρωί!!!! :o Αύριο θα πάμε για το τεστ ακοής! Δεν ξέρω αν το έχετε και στην ελλαδα. Εδώ είναι ένα κέντρο προληπτικού έλεγχου για την ακοή που γίνεται η εξέταση δωρεάν.

Νίκη μου δεν το είχα διαβάσει για τον πλακούντα! Κι εσένα βιαστικούλα η μικρή ε? Τουλάχιστον να μπεις στο μήνα σου και μετα καλώς να έρθει!! Για τον αφαλό τώρα, βάζω αντισηπτικό τζελ και 2 φορές την ημέρα ενα μπετατιν. Σύμφωνα με οδηγίες του γιατρού. Για τις θηλές στα μπιμπερό κανουν και τα 2 μου είπαν στην κλινική απλά για πιπίλα για τις πρώτες μέρες δίνουν καουτσούκ΄, τουλάχιστον στη δική μου κλινική. Για τα φορμάκια τώρα...εγώ πήρα αρκετα 0-3 αλλα για τα κοντομάνικα εσωρουχα από μαδερκερ πηρα newborn γιατι τα άλλα ήταν μεγάλα. Στο μαρκς & σπενσερ τωρα είναι μικροσκοπικά!!!

¨Αννα μου ετοιμάζεσαι? Δεν σου έμεινε πολύ...μεγάλωσαν και οι μικρές σου!!

Γιελιζ μου ευχαριστώ! Είπαμε είναι καυτά τα μωράκια στο ποστ μας!!! Ε με τετοιο καύσωνα τι θα ήταν??? :lol:

Πιπίτσα μου τι νέα από το γιατρό??

Χρύσα μου σε περιμένει ο μικρός να ετοιμαστείς για να βγει!! Για το θηλασμό τώρα που σε είχα ρωτήσει εδω και 3 μερες χρησιμοποιώ μόνο το γάλα μου αλλα με θήλαστρο. Μάλιστα αυξηθηκε η παραγωγή μου! Βασικά πρόσεξα ότι όσο πιο πολύ νερό πίνω μες στη μέρα, τόσο πιο πολύ γάλα έχω!!!

Μιχαέλα μου μεγαλώσατε πολύ!!!

Εύη μου με γεια τα πράγματα!Με το καλο το ντόπλερ!

Η Τόνια γέννησε?? Περιμένουμε νέα!!

Ζαχαρένια καλώς μας ήρθες πάλι!! Πώς είναι ο μικρός σου?

Νικόλ μου ετοιμάζεσαι κι εσύ ε? Αντε λίγες μέρες ακόμα!!

Μαίρη, Χριστινα, Μάχη, Ευγενία, Ελισαβετ, Μαρία και όλαααααα τα υπόλοιπα κοριτσια πολλά φιλια!!! Σορρυ που δεν σας γραφω όλες αλλά τώρα ο χρόνος είναι πολύτιμος :lol::lol::lol:

Να σας ρωτησω όσες είστε ήδη μανούλες...¨Οταν αποστειρώνουμε τα μπουκάλια μετά τα αφηνουμε στον αποστειρωτή, στο ψυγείο, πού????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για τον αφαλο χρειαζεται ή καθαρο οινοπνευμα ή το ειδικο υγρο που λεγεται σεταβλον...το μπεταντιν το προτινουν για εμας για να πλενομαστε απο κατω...αν ομως εχεις θυροειηδη οπως ειπε κ η νικη απαγορευεται...η μαια μας ειπε ετσι κ αλλιως οχι μπεταντιν αλλα ενα ηπιο αντισιπτικο για την ευαισθητη περιοχη οπως ειναι το φισαν μαμι...εγω αυτο πηρα.ο φυσιολογικος ορος κανει μονο για να καθαριζουμε την μυτουλα κ τα ματακια του μωρου αν θελουμε....

οσο για τις θηλες κ τις πιπιλες απο την μικρη μου μου ειχε πει κ ο παιδιατρος τις καουτσουκ γιατι ειναι απο φυσικο λατεξ κ οχι τεχνιτο οπως ειναι οι σιλικονατες...βεβαια θελουν πιο συχνη αλλαγη...

οσο για τα φρολουτρα κ τις κρεμες του μωρου εγω προτιμησα τα προιοντα της φισαν κ σουντοκρεμ...αυτα ειχα κ στην μικρη...οταν εγινε μετα 6μηνων ειχα παρει κ αφρολουτρο προδερμ...τα φρεζυντερμ εκτος του οτι ειναι ακριβα ειχα ακουσει κ αλλα διαφορα κ τα αποφευγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μια χαρα τα πατε....φανταζομαι δεν υποφερονται οι ζεστες...χθες αυτο σκεφτομουν,οτι καλυτερα που γενναω προς τελος καλοκαιριου...τωρα μονη κ υποφερω,φανταζομαι να εισαι λεχωνα με ορμονες κ μωρο :shock::shock::shock:

για τα μπουκαλια εγω να σου πω τα ειχα εξω,κλειστα με τα καπακια τους,αλλωστε τα χρησιμοποιεις τοσο τακτικα που ολο αποστειρωνεις...αλλα κ για το ψυγειο το εχω ακουσει οτι μπορεις να τα βαλεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου κι εγώ αυτο κάνω, στο ψυγείο νιωθω ότι θα μυρίσουν από τα φαγητά που μπορεί να έχει μέσα!

Από τις 12 που έφαγε κοιμάται ακόμα!!!!Πάνε 5 ώρες...αρχισε να τεντώνεται τώρα!!! Τον άλλαξα στις 4 που άνοιξε τα ματάκια του αλλά μέτά και με το κλιματιστικό το έριξε στον ύπνο!!! Πολύ υπναρας!!! Μονο κατά τις 8-10 συνήθως ξεσαλώνει που είναι κι ο μπαμπας στο σπίτι...Αφου εκει που κοιμαται ερχεται ο αντρας μου και του μιλάει...ήρθε ο μπαμπάς, ξύπνα!! και άλλα τέτοια....ε τι να κάνει και το μωρο? ξυπνάει!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρίτσες!!!!!!!!

Πήρα το πεπονάκι μου κι ήρθα να σας πω τα νέα μου!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η Βυθοσκόπηση μας έδωσε το ΟΚ για φυσιολογικό τοκετό, δε φαίνεται τίποτε το ανησυχητικό για τον Αμφιβληστροειδή του Κερατοειδούς κι ο Βυθός μας είναι μία χαράάά!!!!!! Πάει κι αυτό!!!! Με ταλαιπώρησαν λιγάκι οι σταγονίτσες…. πολύύύ τσούξιμο…. αλλά τέλος καλό…. όλα καλά!!!!

Όσον αφορά τα νέα από Γιατρό τώρα…. ο Καρδιοτοκογράφος μία χαρά, η μήτρα με αρκετές συσπασούλες κι ο μπεμπάκος ζωηρούλης!!!!! Αλλάάάά…. η κολπική εξέταση (άουτς!!!!!) έδειξε….. διαστολή 0!!!! Ο τράχηλος τελείως κλειστός και μακρύς!!!! Ο μπέμπης δε βιάζεται καθόλου!!!! Καλοπερνάει εκεί μέσα, το χρυσούλι μου, φαίνεται!!!!

Πολύύύύ περπάτημα μου είπε!!!!!!! Πολύύύύ όμως!!!!!!!! Το να έχω τραβηγματάκια στο πιπί είναι απολύτως φυσιολογικό & λογικό, ο μπέμπης είναι χαμηλά…. μου έδωσε υπόθετα, να βοηθήσουμε τον τράχηλο ν΄αρχίσει να μαλακώνει σιγά-σιγά…. αλλά τα ξεκινάω Δευτέρα…. κάθε βράδυ από ορθό…. και Τρίτη πάλι Καρδιοτοκογράφος & με ξαναβλέπει!!! Προφανώς για να έχω μπει στην 38η εβδομάδα!!!! Μήπως να έκανα και γούτσου-γούτσου με τον καλό μου??? Αλλά φοβόμαστε ρε γμτ!!!

Για να είμαι ειλικρινής, χαίρομαι που μένει ακόμη εκεί ο μπουμπούκος μου……. δε βιαζόμαστε…. να έρθει όποτε θελήσει…. άσε που κι εγώ δεν είμαι έτοιμη ακόμη…. φοβάμαι!!!!!

Ξέχασα πω σας…. μου προτείνανε χθες η μάνα μου κι ο αδελφός μου να με πηγαίνει εκεί ο άντρας μου τα πρωινά, πριν τη δουλειά του κι αν θέλω (άκουσον-άκουσον-αν θέλωωωω!!!) να με γυρίζει ο αδελφός μου στο σπίτι μου για να κοιμάμαι εδώ τα βράδια!!! Να είμαι δλδ. όλη μέρα στο σπίτι της μάνας μου!!! Εννοείται πως δεν το κουνάω από εδώ…. σαν στο σπίτι μου πουθενά…. κακά τα ψέματα!!! Εδώ ότι ώρα θέλω…. κλείνω ρολά, κάνω 2-3 ντουζάκια την ημέρα…. ξεβρακώνομαι….. γιατί όταν είμαι όλη μέρα ντυμμένη με πιάνει δυσφορία, δύσπνοια…. κι ευτυχώς δε συμφωνεί κι ο καλός μου!!!! Εξάλλου…. θέλω να είναι ο 1ος που θα μάθει…. πως γεννάω!!!! Πώς να το κάνουμε τώρα!!!!!!

Αυτάάά………..

Πάω να διαβάσω τα νεάκια σας & να σχολιάσω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λοιπόν……

Sisaki……. τα SIMECO είναι αντιόξινα??? Το πιστεύεις πως δεν το ήξερα??? Ξέχασα να ρωτήσω τη Γιατρό μου τελικάάάά…… αχ κι εμένα δε μου αρέσουνε ιδιαίτερα…. τα κόκκαλα από τα ψάρια, αλλά τι να κάνουμε κοριτσάκι…. που πρέπει να τα τρώμε??? Είναι τόσο πολύ υγιεινή διατροφή!!!!

Μαρινάκι μου, πίνω σόδα μα δε με πιάνει…. ούτε το παγωμένο γάλα πιαααα…….. μικρο-ανακούφιση έχω με το παγωμένο μήλο…. και πάλι μόνο για λίγο!!!!!

Αννούλα μου….. βιάζονται οι κοκετίτσες σου???? Υπομονήήήή!!!!!

Γεια σου Merykalaki μου!!!!!!!! Με γεια η κούνια σας καλέέέ!!!! Μου έκανε…… άουτς…. όχι κι ότι καλύτερο!!!!! Τι να κάνουμε……. αφού έτσι πρέπει!!!!!! Λογικά θα σου κάνει πάντως…. εμένα μου είχε πει από την 37η εβδομάδα και μετά…..

Πρήξιμο έχω συνέχεια στα πόδια φιλενάδα!!!!!! Αλλά μόνο σε περίπτωση που κουραστώ, δηλαδή, κάνω δουλειές, περπατήσω πολύ…. όχι σε άσχετη στιγμή…. προφανώς δείχνει κούραση!!!! Να τα βάζεις ν΄ακουμπάνε σε 1 σκαμνάκι…. να μην κρέμονται…

Γεια σου Νίκη μου!!!!!! Με γεια τα ρουχάκια!!!!! Αφού μπορείς να βρεις κι αλλού…. μη σκας καθόλου!!!! Αχ…. όσο για τους BON JOVI…. τους λατρεύω…. αλλά πώς να πάω??? Κι έγκυος να μην ήμουν…. δε θα είχα παρέα…. ο αντρούλης μου δεεεεεεν…… όσο γι΄αυτό που λέει η Αννούλα μας, έτσι είναι…… πρέπει ανά πάσα ώρα & στιγμή να είμαστε έτοιμες!!!!

Sisaki μου….. μην το σκέφτεσαι από τώρα πως θα λείψει ο Γιατρός σου κι αγχώνεσαι!!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμη!!!! Θα σε ενημερώσει εάν είναι!!!!! Πρέπει!!!!! Ωραία θα ήτανε πάντως να βγει στην Επέτειο σας…. το φαντάζεσαι???

Με γεια τα πραγματάκια Μαιρούλα!!!! Όντως…. ούτε εγώ πήρα βαμβάκι & γάζες!!!! Χρειάζονται για το νινί??? Γιατί δεν μας είπανε κάτι τέτοιο στο Μαιευτήριο??? Για πιπίλες & θηλές δεν έχω ιδέα…. δεν έχω καν πάρει μπιμπερό…. αν δω πως δεν τα καταφέρνω με το θηλασμό…. θα πάρουμε…. νομίζω πάντως και καουτσούκ & σιλικόνης μία χαρά είναι!!!!

Αννούλα, εμάς μας είχανε πει στο Μάθημα Θηλασμού πως το ίδιο καλά για το μητρικό γάλα είναι και τα γυάλινα και τα πλαστικά μπουκάλια!!!! Τα 2α μάλιστα προτιμώνται για φύλαξη σε κατάψυξη…. αλλά μάλλον τελικά…. κάθε Μαία και κάθε Γιατρός λέει τα δικά του!!!!!

Ευάκι μου, καλό Doppler αύριο!!!!!!!! Με το καλό να ευχαριστηθείς το ζουζουνάκι σου!!!! Kαι μη μου κουράζεσαι!!!!! ΟΚ????

Γεια σου Μαράκι με το κουκλάκι σου!!!!!!! Αυτό για το τεστ ακοής 1η φορά το ακούω!!!! Καλό μου φαίνεται!!!! Για τα μπιμπερό ξέρω τα αφήνουμε στον αποστειρωτή να στεγνώσουνε καλά…. για το νερό αυτό που λες ισχύει…. γενικά να πίνει πολλά υγρά η θηλάζουσα μαμά!!! Όσο για τις ζέστες…. υπομονή…. τι να κάνουμε…. θα περάσει κι αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!!

πηγα γιατρο και γυρησα...

διαστολη 1...εχω συσπασεις μεν αλλα δενε χουν ουτε ενταση ουτε διαρκεια..ο πλακουντας εχειμερικες απασβεστωσεις..αντε να δουμε...ποτε θα γεννησω!!!!

μαρακι μου μια χαρα τα οας..αλλα γιατι θηλαστρο;;;;...δεν πιανει τη θηλη ο μικρος;;;;...το λεω γιατι το θηλαστρο το σχαθηκα εγω/...απαπαππα...πολυ κορατσηκο.

Ολα καλα θα πανε..

Κοιτα εγω τα μπιμπερο τα αποστειρωνα και τα εβαζα στο ψυγειο κανονικα κλειστ αμε τα καπακια τους αεροστεγως..δεν παιρνανε ουτε μυρωδια ουτε τιποτα.

Παντως αμα γεννικα δε θελεις μυρωδιες στο ψυγειαο, βαλε μεσα ενα ποτυρι με λευκο ξυδι.

Πηνελοπη μου μια χαρα τα νεα σας!!! αντε αντε με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia μου έκανα μια αποστείρωση χθες για να δω πως γίνεται αλλα είχα 2 προβληματισμούς , 1ον τα μπουκάλια είχαν υδρατμούς άρα μπορύμε να τα κλείσουμε κ να τα βάλουμε ψυγείο κατευθείαν?

και με τη πιάνετε τα καπάκια θέλει χέρι βρε γαμώτο δεν γίνεται με άλλο τρόπο!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το νερο αυτο ειναι αποστειρωμενο μην ανησυχεις, θα τα στραγγηξεις καλα να φυγει το πολυ νερο και θα τα βαλεις στο ψυγειο.Ουτως η αλλως αυτη η αποστειρωση κραταει περιπου 24 ωρες μεσα στο ψυγειο, εκτος και εαν εχεις τον αποστειρωτη που κανει συνεχεις κυκλους αποστειρωσης.

Οσο για τα καπακια αφου τα πιανεις εξωτερικα ειναι ΟΚ..

φυσικα οσο ασχολεισαι με τα μπουκαλια πλενεις πολυ καλα τα χερια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na mai k egw!!!!!

bedadine h katharo oinopneuma mou eipe o giatros gia ton ofalo tou merou alla k gia thn dikh mou ugeinh bedadine

apo krema phra sudocrem gia ton kwlariko tou..twra gia ta freezyderm einai sthn idia timh me ta proderm tha ksekinhsw mauta k meta thn episkepsh ston paidiatro blepontas k kanontas

pipitsa mou wraia ta nea sas..k o mpempakos sas paei me ta nera sas afou den eiste etoimoi..ti kalo paidi..an les gia thn kolpikh eksetash sthn 37h eudomada tote mallon k egw tha kanw aouts thn deutera...oso gia to spiti ths manoulas sou nomizw pws tha tane kalutera na meineis sto diko sou..1on giati den tha eisai sthn tsita apo tis blakeies pou tha akous k 2on opws eidh proeipes san to spiti sou pouthena

cecilia ante me to kalo..erxete h wra sou!!

maraki mou polu kalos o mpempakos sou..mprabo sas..na tou dwseis polla filakia apo thn theia mairh giati einai enas glukas ftou ftou skorda!!!!

nikol mou mhn anushxeis tooso polu gia thn aposteirwsh den tha ginoume k usterikes allwste emeis pou den eixame aposteirwsh ti pathame?to thema einai na ta profulaksoume apo allou..an exooume kathara ta xeria mas den pathenoun tpt..allwste xreiazontai k antiswmata ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...