Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ίχνη αίματος την 20-23 μέρα του κύκλου


titina*

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα,

ελπίζω να είστε όλες καλά. Θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί. Είχα τα τελευταία χρόνια έναν άψογο κύκλο 28 ημερών. Τον προηγούμενο μήνα η περίοδος μου ήρθε στις 26 μέρες και σε αυτόν τον κύκλο είχα ίχνη αίματος απο την 20η μέρα. Τα ίχνη αυτά αίματος κάποιες φορές τα βλέπω και άλλες όχι και τώρα βρίσκομαι στην 23η μέρα του κύκλου. Είναι άραγε προεόρτια περιόδου που θα έρθει για άλλη μια φορά ακόμα νωρίτερα (!!!!) ή ίσως πιθανή εγκυμοσύνη; Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα εκτός απο συνεχείς πονοκεφάλους όλες αυτές τις μέρες. Έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα κάτι τέτοιο;

ΥΓ: Γνωρίζω πως την καλοκαιρινή περίοδο είναι συχνές οι ορμονικές διαταραχές και ιδίως μετά απο παρατεταμένο άγχος (όπως αυτό που βίωνα τον τελευταίο καιρό)

Χίλια ευχαριστώ για την οποιαδήποτε απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παθει ακριβως το ιδιο...εκανα τεστ αλλα τπτ ηταν πολυ νωρις βεβαια (24η).Τωρα στην 26η δεν εχω δει κατι. Οποτε περιμενω κι αν ολα πανε καλα θα κανω ενα τεστ την Δευτερα το πρωι. Επομενως σου συνιστω ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ναι έχεις δίκιο δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο. Έχεις και εσύ πονοκεφάλους ή κάποιο άλλο σύμπτωμα περίεργο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..

εγω αρχισα να εχω αιμα στην μεση του κυκλου οταν αρχισαμε τις ελευθερες επαφες...

αφου ειδα οτι συνεχιστικε αυτο κ για τους υπολοιπους μηνες πηγα στον γιατρο κ τελικα οφειλοταν σε οωρηξια :D

και επισης τοτε ηταν που αρχισα να εχω κ καφε υγρα λιγο πριν την περιοδο ενω πριν τις ελευθερες επαφες ημουν ρολοι..

αλλα καλο ειναι να πατε μια βολτα στον γιατρο να κανετε εναν ελενχο :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy να είσαι καλά για την απάντηση σου και να χαίρεσαι το μωράκι σου. Το μήνα που έμεινες έγκυος είχες πάλι τα υγρά αυτά ή δεν είχες εμφανίσει τίποτα; Σίγουρα πάντως δεν προκειται για ωορηξία σε αυτές τις μέρες του κύκλου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam σ' ευχαριστώ κουκλίτσα μου αν και δεν ελπίζω και πολύ. Μιας και τον προηγούμενο μήνα είχα 2 μέρες νωρίτερα φαντάζομαι οτι κάτι τέτοιο θα είναι και τώρα. Απλά εδώ και 3 μέρες με έχουν πεθάνει οι πονοκέφαλοι! Ψάχνω και στο internet και σε κάποιες κοπέλες μετά ήρθε περίοδος και σε άλλες ένα μωράκι. Άρα μόνο να περιμένω μπορώ. Απλά είπα μήπως το είχε και κάποια άλλη κοπέλα απο εδώ και σε ποιά μορφή.

Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις με το καλό αγκαλίτσα το γλυκό σου το μωρό. Δθαβάζω συχνά εδώ και είσαι πολύ θετικό άτομο. Μπράβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina τον μηνα που εμεινα εγκυος οχι μονο ειχα καφε υγρα...ειχα αιμα κανονικοτατο στην μεση του κυκλου!!!φανταζεσε τι σοκ επαθα οταν ειδα θετικο τεστ!!!!

καλη επιτυχεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτο μου φαίνεται αύτό που μου λες. Είδες τελικά δεν πρέπει να ψάχνουμε για κοινά συμπτώματα αλλά να περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!!!!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΟΧΙ ΑΝΧΟΣ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!!!!ΣΕ ΝΟΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΨΑΧΝΟΜΟΥΝ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΣΟΥΠ ΗΡΘΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ.ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλά γλυκιά μου! Και κάτι άλλο θα θελα να ρωτήσω. Όπως είπα ο τελευταίος μου κύκλος ήταν 26 ημερών (ενώ οι προηγούμενοι 28). Πότε να κάνω τεστάκι για να δείξει;Μετά τις 26 ή τις 28 μέρες αν δεν έχει έρθει περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ Κ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ Κ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΟΣΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤ!!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου,

έχω πολλές μέρες να γράψω γιατί δεν ξέρω και εγώ τι συμβαίνει. Όπως είχα πεί είχα αυτά τα ίχνη αίματος πριν την περίοδο. Περίμενα την Τετάρτη όπου ξεκίνησε πολύ λίγο αίμα στο χαρτί. Έκανα ένα test clearblue το οποίο βγήκε αρνητικό και έτσι το άφησα γιατί είπα πως θα μου έρθει. Αντιθέτως όμως μπορώ να πω οτι μειώθηκε. Θα το είχα αφήσει τελείως αλλά χθές που πήγα στην Τράπεζα πήγα να λιποθυμίσω και έκανα εμετό μέσα στην τράπεζα :oops::oops::(:oops::oops: απο το πουθενά. Να ναι καλά μια γυναίκα γιατρός που ήταν εκεί και με βοήθησε. Έτσι πήρα σήμερα ένα test predictor (ξέρω οτι δεν θεωρείται αξιόπιστο αλλά αυτό υπήρχε) και βγήκε ένα ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ αχνό περίγραμμα γραμμής στο κουτάκι του αποτελέσματος. Έτσι λοιπόν πήγα για χωριακή της οποίας τα αποτελέσματα θα ξέρω το απόγευμα. Όμως και τώρα που πηγαίνω στην τουαλέτα βλέπω αίμα στο σκούπισμα (χωρίς ροή).

Είμαι 99% σίγουρη οτι πρόκειται για διαταραχή κύκλου και θα θελα να μην ασχοληθώ αλλο αλλά με τα συμπτώματα αυτά δεν με αφήνει να ηρεμήσω. Τουλάχιστον το απόγευμα θα μαι σίγουρη. Άσε που φοβάμαι οτι και εγκυμοσύνη να ναι ....κάτι δεν θα πηγαίνει καλά :?:?:?:?

Οι γνώμες σας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τα πήρα ήδη τα αποτελέσματα. Χωριακή ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΗ!! Δεν στενοχωριέμαι όμως. Ήθελα να το ξέρω και πιστεύω πως και τώρα που θα ηρεμήσω θα μου έρθει περίοδος.

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και μια υπέροχη εγκυμοσύνη σε όλες τις μέλλουσες μανουλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΙΤΙΝΑ!!!!!!!!Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...