Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΠΝΙΑ...ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!!


eleftheria!!!

Recommended Posts

κ εγώ συμφωνώ να κάνεις τεστ clear blue με πρώτα πρωνινά ούρα, σε μένα έδειξε με μια μέρα καθυστέρησης, προσπάθησε να μην κουράζεσαι ωστόσο....

εύχομαι αύριο να δεις ένα μεγάλο ++++++++++++++ και να είσαι εγκυούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΕΙΧΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 50%.ΟΠΟΤΕ ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleftheria με το καλό να είσαι εγκυούλα!!! πιστεύω κ εγώ ότι ήταν λιγάκι νωρίς για χοριακή, διότι εξαρτάται πάντα από το πότε γίνεται η σύλληψη, γι'αυτό κ το 50% που ανέφερε κ ο γιατρός. Άντε εύχομαι το σπορουλίνι να κάνει ... τουμπίτσες στην κοιλίτσα αυτή τη στιγμή :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕ Κ Η 5Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ...ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΡΑΤΗΣΑΝ 2ΜΙΣΗ ΜΕΡΕΣ Κ ΕΔΩ Κ ΜΙΑΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ...ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΓΙΖΕΙ ΥΠΟΦΕΡΩ..ΚΛΑΙΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ..ΠΟΝΑΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ...Κ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΛΗΜΕΡΗΣ Κ ΟΛΗΝΥΧΤΗΣ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΤΕΣΤ...ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΛΕΟΝ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΓΕΛΑΕΙ..!!!ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ..ΕΑΝ ΠΕΦΤΩ ΤΟΣΟ ΕΞΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;ΤΙ ΣΟΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ..ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα eleftheria μου! θα έλεγα πως τα συμπτώματα δεν είναι καθόλου αμελητέα, ίσα-ίσα μάλιστα! γιατί δεν κάνεις ένα self clear που είναι κ αρκετά καλό? σε απλό υπέρηχο θα φανεί κάτι άραγε? εμενα ο γιατρός μου στην 32η μέρα (είχα κύκλο 28-31 μέρες) με εξέτασε με κολπικό υπέρηχο σε μηχάνημα του Ιασώ (εικάζω ότι μπορεί να έχουν μεγαλύτερη ακρίβεια, αλλά δεν το ξέρω σίγουρα..) κ φαινόταν η άρχουσα εγκυμοσύνη, με σύλληψη όμως νωρίς. καλή επιτυχία, καλά αποτελέσματα κ δεν νομίζω να διαψευστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ;;;;;Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΣΤΙΣ 7 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΩ!!!!ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ Κ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΩ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΗΡΕΜΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΑΘΩ ΟΡΙΣΤΙΚΑ!!!!ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ..ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΧΟΡΙΑΚΟΥΛΕΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια μου μολις διαβασα το θεματακι σου!!!"φουσκωμα" μου μυριζεται!!!!!ευχομαι να βγω αληθινη!!!!!η ωρα εφτασε!!!!!!! 19:00 !!!!!!!περιμενουμε νεα σου!!!!!!!καλη επιτυχια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΧ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;;;ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΙΣΗ ΩΡΑ;;;ΜΟΥ ΛΕΤΕ;;;ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!! :?

αχ όλες έχουμε περάσει τις ίδιες αγωνίες!!!!!! καλή επιτυχία!!! εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χωριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΑ Κ ΚΑΚΑ!!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΘΕΛΩ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΡΩ!!!!Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΜΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΟΝΟ 19,7!!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΑΘΩ ΖΗΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ;;;ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΜΗ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleftheria μου κατ'αρχάς συγχαρητήρια για το θετικό αποτέλεσμα! %%-

Δεν πρέπει να μπεις σε διαδικασία άγχους, αλλά να είσαι για το σποράκι σου χαλαρή. έχω ακούσει ότι κάποιες εγκυμοσύνες ξεκινούν κ με τέτοιο νούμερο χοριακής, οπότε δεν χρειάζεται να πανικοβληθείς! η σύλληψη ακολουθεί τα δικά της δεδομένα κ δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς πότε έγινε... κρατώ καλά στο μυαλό μου ότι την 22η μέρα η χοριακή σου ήταν αρνητική, άρα η σύλληψη ενδεχομένως να έγινε λίγο πιο αργά κ έτσι η χοριακή γοναδοτροπίνη σου να ανεβαίνει απο εδώ κ στο εξής κ να ανιχνεύεται στον οργανισμό σου. επισης σημαντικό: η συγκεκριμένη ορμόνη δεν ανεβαίνει το ίδιο γρήγορα ή το ίδιο εύκολα σε όλους τους γυναικείους οργανισμούς!

δεν θυμαμαι, έκανες καθόλου κάποιο τεστ φαρμακείου κ αν ναι ποια μέρα? ενδεχομένως να ήταν κ αυτό αρνητικό λόγω της μη ανιχνεύσιμης (ακόμη) ορμόνης...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! %%-@};-%%-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΑ Κ ΚΑΚΑ!!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΘΕΛΩ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΡΩ!!!!Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΜΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΟΝΟ 19,7!!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΑΘΩ ΖΗΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ;;;ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΜΗ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ!!!

αχ σου έγραφα και δεν ανέβηκε το μήνυμα...

ρωτούσα στο μήνυμά μου εάν είσαι σίγουρη για το πότε είχες ωορρηξία, γιατί εάν είχες αργότερα από το συνηθισμένο, τότε και η χωριακή σου θα ανέβαινε αργότερα!!

το ότι τα 'καφέ' έχουν σταματήσει είναι πάρα πολύ καλό σημάδι!!!!!

πότε θα κάνεις πάλι χωριακή? σε 48 ώρες λογικά έτσι δεν είναι?>

κουράγιο και υπομονή και φυσικα: ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!!!!να μην αγχωνεσαι και να μην στεναχωριεσαι για το χατηρι του μωρου σου!!!!ολα δειχνουν οτι εγινε αργα η συλληψη γι'αυτο και βγηκε μικρη η χοριακη σου!να μην στεναχωριεσαι για τιποτα!!!!!!απλα απολαυσε το!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΤΗ 15Η ΜΕΡΑ..ΤΗΝ 22Η ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΓΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΟ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΡΗΖΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ;;;ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ;;;ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ 23 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 27!!!ΕΧΩ 4 Η 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ;;;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΤΗ 15Η ΜΕΡΑ..ΤΗΝ 22Η ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΓΕ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΟ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΡΗΖΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ;;;ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ;;;ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ 23 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 27!!!ΕΧΩ 4 Η 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ;;;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!

πω πω βρε κορίτσι μου η αγωνία είναι μεγάλη, σε καταλαβαίνω! αλλά προσπάθησε να κάνεις υπομονή...έχω βρεθεί και εγώ σε παρόμοια κατάσταση με την δική σου...είχα 10 μέρες καθυστέρηση και δεν το είχα πάρει χαμπάρι και έκανα χοριακή και ήταν 20...αυτή ήταν πραγματικά χαμηλή τιμή και όχι η δική σου (πιστεύω!)

στις 22 μέρες που έκανες την χοριακή ήταν πολύ νωρίς για να δείξει κάτι...συνήθως η άνοδος ξεκινάει από την 12 μέρα και μετά (12 μέρες μετά την ωορρηξία) και για αυτό και τα τεστ γίνονται 14 μέρες μετά την ωορρηξία (μετά την καθυστέρηση σε κύκλο 28 ημερών) και ανιχνεύουν περίπου 20-25 μονάδες (δεν θυμάμαι την μονάδα μέτρησης ...) ίσως και πιο κάτω...

την ωορρηξία σου πώς την προσδιόρισες? με τεστ ωορρηξίας ή κάποιον άλλο τρόπο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 300 Κ ΟΧΙ 19.7.ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ!!!Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΙΔΙΕΣ..ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ Η ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΑΦΗ ΗΤΑΝ ΤΗΝ 15ΗΜΕΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΥΠΗΡΞΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΤΗΝ 24Η ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ...ΑΦΟΥ Η ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Κ ΕΓΩ ΘΕΩΡΗΣΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία, μακάρι να είσαι και να παραμείνεις έγκυος!

Με χοριακή 19.7 όλα είναι πιθανά. Αν είναι εγκυμοσύνη που δεν εξελίσσεται, τότε σίγουρα κάποια στιγμή θα σου έρθει περίοδος, γιατί σε τέτοια φάση είναι βιοχημική κύηση. Μπορεί, βέβαια, να ανέβει η χοριακή και να πάνε όλα μια χαρά! Δεν ενθουσιάζομαι πολύ γιατί ο ενθουσιασμός, όπως και η απελπισία, είναι ό,τι χειρότερο.

Οι περισσότερες έχουμε περάσει τέτοιες καταστάσεις και καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, αν και είναι τρομερά δύσκολο...

Ελπίζω σε 48 ώρες που θα κάνεις χοριακή να έχει εκτιναχθεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία μου προσπάθησε να κάνεις υπομονή μέχρι την Τετάρτη που θα μάθεις σίγουρα. Το ξέρω είναι δύσκολη η αναμονή αυτή.

Εγώ είχα μια βιοχημική στο παρελθόν με παρόμια χοριακή αλλά την επόμενη μου ήρθε περίοδος. Ο τότε γιατρός μου μάλλον για να με παρηγορήσει μου έλεγε ότι στην ουσία αυτό δεν ήταν εγκυμοσύνη και η αυξημένη χοριακή οφειλόταν σε κάτι άλλο που ποτέ δεν μου διευκρίνησε τι. Ποτέ δε πίστεψα κάτι τέτοιο, για εμένα απλά ήταν μια άτυχη εγκυμοσύνη και έλεγα ότι αφού τα καταφέραμε μια φορά θα τα καταφέρουμε και πάλι όπως και έγινε. Αυτό όμως που μου είπε και το πιστεύω μέχρι σήμερα είναι ότι η μήτρα κατα ένα μαγικό τρόπο ειδικά στην αρχή της σύλληψης μπορεί να καταλάβει αν το εμβρυο είναι υγιές ή όχι και το αποβάλει ανάλογα. Μπορεί να ακούγεται σκληρό αλλά είναι για καλό όλων να φεύγει νωρίς παρά αργότερα που μεγαλώνει.

Έχω ακούσει όμως και πολλές περιπτώσεις που ξεκίνησαν με πολύ χαμηλή χοριακή και στην πορεία αυξήθηκε και είχαν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Να παρακαλάς κοπέλα μου ότι είναι να γίνει να γίνει για καλό! Αν είναι υγιές το σποράκι σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις 4πλασια χοριακή την Τετάρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ Κ ΠΟΝΑΕΙ...ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΘΕΟ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ...ΘΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ Κ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ Κ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ..Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ Κ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ Κ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΥ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΙΟ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ Κ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι σε εμένα δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ εγκυμοσύνη...

η χοριακή μηδενίστηκε μετά απο 2 μέρες και ο γιατρός είπε ότι μπορεί να ήταν ένα πολύ αρχικό στάδιο κάποιας εγκυμοσύνης...

αλλά πιστεύω ότι η δική μου περίπτωση ήταν διαφορετική από την δική σου καθώς η χοριακή ήταν 20 μετά απο 10 μέρες καθυστέρησης..

MaDi συμφωνώ μαζί σου ότι δηλαδή καλύτερα είναι να φεύγει μια όχι και τόσο καλή σύλληψη όσο νωρίτερα γίνεται...αλλά εγώ ακόμα δεν μπορώ να βγάλω απο το μυαλό μου το γεγονός, παρότι έχω κάνει την μπουμπου μου τώρα...ίσως γιατί νοιώθω βλάκας που δεν υποψιάστηκα απο πιο πριν οτι μπορει να είμαι έγκυος και είχα κάνει ένα σωρό βλακείες...μέχρι και για ορειβασία είχα πάει και χτυπιόμουν και στα γυμναστήριο...

τέλος πάντων!!

ελευθερία εύχομαι να ακούσουμε σύντομα καλά νέα !!!!!

γιατί δεν κάνεις μια χοριακή νωρίτερα?ετσι για να σου φύγει η αγωνία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΑ ΕΙΔΑΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΕΠΡΙΖΟΜΑι ΠΑΝΤΩΣ...!!!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΙΣΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΑ Η ΣΥΛΗΨΗ......ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΙΙΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΥΨΗ!!!!!!!Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥΠΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΧΑΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΧΑΜΗΛΕΣ ΧΩΡΙΑΚΕΣ Κ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΜΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!!Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...