Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ !!!!!


Recommended Posts

δυστυχώς ολοι οι άνθρωποι δεν σκέφτονται με τον ιδιο τρόπο.............

Μεγάλη κουταμάρα που δεν σε ειδοποίησαν..........!

Δεν μου λέτε κορίτσια......αν αρρωστήσει μια έγκυος....τι είναι επικύνδυνο για το παιδί.....ο πυρετός?

Γνωρίζει καμιά σας αν κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης σε πιθανή γρίπη μπορέις να πάρεις ομοιοπαθητικά χάπια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι να πω και εγώ τα έχω χάσει με την συμπεριφορά ορισμένων σε αυτό το θέμα.

Δεν λέω ότι ποτέ δεν θα αρωστήσει ένα παιδί αλλά είμαι της άποψης ότι πρέπει να το προστατεύουμε όσο μπορούμε περισσότερο.

Εγώ έχω να σας αναφέρω 2 περιστατικά που μου είχαν συμβεί που είναι τα πιο τραγικά.

Είχα μια παλίνδρομη και μετά έμεινα πάλι έγκυος έκανα κάποιες εξετάσεις και μου βρήκαν ότι μι αιτία ήταν ότι ήμουν στα όρια όσο αφορά το σάκχαρο μου. Ο γυναικολόγος μου είχε απαγορεψει τα γλυκά σε όλη την εγκυμοσύνη δεν έφαγα ούτε για δείγμα. Μια μέρα κάτι είχε φτιάξει η πεθερά μου και μου έλεγε έλα φάε λίγο δεν πειράζει σιγά τι θα πάθεις???? ΕΛΕΟΣ.

Ήταν η Ανδριανούλα ούτε 1 έτους και την κρατούσε η μαμά μου στο σπίτι ήμουν στην δουλειά και έρχεται μια θεία μου και μου λέει πέρασα και από το σπίτι και την άκουγα να βήχει τρελλά και της λέω συγνώμη είσαι άρωστη και πήγες από το σπίτι και τι μου λέει από μακρυά της μίλαγα ΕΛΕΟΣ και μετά η Ανδριανούλα μου κόλησε βροχήτιδα το τι άκουσε η θεία μου δεν λέγεται μέχρι που της είπα την επόμενη φορά που θα είσαι άρωστη ούτε απ' έξω από το σπίτι δεν θα περάσεις. Σημείωση η μικρή κόλησε βροχήτιδα.

Δεν είναι τραγικό???? Εσύ να προσέχεις και να έρχεται ο άλλος να σου κολάει το παιδί ενώ ξέρει ότι είναι άρρωστος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΤΡΑΒΩΝΕΙΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΛΟ!ΕΞΗΓΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΕΚΕΙ!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΡΙΣΙΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΥΡΕΤΟ Η' ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΩΜΕΝΟΙ!Ε Λ Ε Ο Σ !ΠΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΝ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΙΝ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ 39 ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ!ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΠΟΝΣΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΜΟΥΤΖΕΣ Η' ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΜΥΑΛΟΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΟΙΤΑ ΕΣΥ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΣΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗ ΧΑΛΑΣ ΤΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι να πω και εγώ τα έχω χάσει με την συμπεριφορά ορισμένων σε αυτό το θέμα.

Δεν λέω ότι ποτέ δεν θα αρωστήσει ένα παιδί αλλά είμαι της άποψης ότι πρέπει να το προστατεύουμε όσο μπορούμε περισσότερο.

Εγώ έχω να σας αναφέρω 2 περιστατικά που μου είχαν συμβεί που είναι τα πιο τραγικά.

Είχα μια παλίνδρομη και μετά έμεινα πάλι έγκυος έκανα κάποιες εξετάσεις και μου βρήκαν ότι μι αιτία ήταν ότι ήμουν στα όρια όσο αφορά το σάκχαρο μου. Ο γυναικολόγος μου είχε απαγορεψει τα γλυκά σε όλη την εγκυμοσύνη δεν έφαγα ούτε για δείγμα. Μια μέρα κάτι είχε φτιάξει η πεθερά μου και μου έλεγε έλα φάε λίγο δεν πειράζει σιγά τι θα πάθεις???? ΕΛΕΟΣ.

Ήταν η Ανδριανούλα ούτε 1 έτους και την κρατούσε η μαμά μου στο σπίτι ήμουν στην δουλειά και έρχεται μια θεία μου και μου λέει πέρασα και από το σπίτι και την άκουγα να βήχει τρελλά και της λέω συγνώμη είσαι άρωστη και πήγες από το σπίτι και τι μου λέει από μακρυά της μίλαγα ΕΛΕΟΣ και μετά η Ανδριανούλα μου κόλησε βροχήτιδα το τι άκουσε η θεία μου δεν λέγεται μέχρι που της είπα την επόμενη φορά που θα είσαι άρωστη ούτε απ' έξω από το σπίτι δεν θα περάσεις. Σημείωση η μικρή κόλησε βροχήτιδα.

Δεν είναι τραγικό???? Εσύ να προσέχεις και να έρχεται ο άλλος να σου κολάει το παιδί ενώ ξέρει ότι είναι άρρωστος????

Δεν ειναι ΠΟΛΥ εκνευριστικο αυτο το ''Ελα μωρε, τι θα παθεις; Οι αλλες πως κανουν το ενα, κανουν το αλλο, πολυ περιεργη εισαι''.Τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς ολοι οι άνθρωποι δεν σκέφτονται με τον ιδιο τρόπο.............

Μεγάλη κουταμάρα που δεν σε ειδοποίησαν..........!

Δεν μου λέτε κορίτσια......αν αρρωστήσει μια έγκυος....τι είναι επικύνδυνο για το παιδί.....ο πυρετός?

Γνωρίζει καμιά σας αν κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης σε πιθανή γρίπη μπορέις να πάρεις ομοιοπαθητικά χάπια?

Κοιτα, με μια απλη γριπη ή γαστρεντεριτιδα δε παθαινεις κατι (νομιζω). Αλλα πυρετο... εε νομιζω ειναι λιγο επικινδυνο ,ειδικα στους πρωτους μηνες. Αποψη μου παντα, ισως να εχω και αδικο, οποτε μη το δενεις αν δε ρωτησεις τον γιατρο...

Αλλα ειλικρινα εγω θεωρω γενικα απαραδεκτο να μη σε ειδοποιουν αν ειναι αρρωστοι,ακομα και εγκυος να μην εισαι... Εγω απο τα μικρα εχω αρρωστησει παρα πολλες φορες, επειδη δε με ειδοποιουν. Και δεν ειναι ευκολο να λειπεις απο τη δουλεια συνεχεια. Αλλα γενικα βρε κοριτσια δε μπορω να καταλαβω την νοοτροπια τους, επειδη ειναι αρρωστοι αυτοι ή τα παιδια τους, ειναι υποχρεωμενοι να αρρωστησουν και οι υπολοιποι;;; Και αν τους πεις και κατι, εισαι περιεργη, μυγγιαγγιχτη και ολα τα υπολοιπα καλα!!! Αλλα αμα τους κανεις τα ιδια... Και απλο συναχι να εχεις, θα πεσουν να σε φανε.... Εκει ειναι το πιο αστειο της υποθεσης... :?:?:?

Να δω τι θα κανω που γενναω χειμωνα και θα μου ερχονται αρρωστοι.... Πώς τους αποφευγεις εκει μου λες;;; Τους λες οτι θα ξαναδουν το παιδι το καλοκαιρι;;;;;;;;;;;;;;; (τελειο μου ακουγεται!!!!) :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...