Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

Μπραβο ρε Νινακι! Με το καλο ρε φιλαρακι μου να τον παρεις αγκαλιτσα τον μικρουλη σου!

Πλησιαζει η μερα της μεγαλης εξοδου !!!!!!!!

Γαμωτο....μολις συνειδητοποιησα οτι σε λιγο θα ξεμεινω απο γαλα!!!! Οχι ρε γαμωτο....πως την πατησα ετσι..............;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπραβο ρε Νινακι! Με το καλο ρε φιλαρακι μου να τον παρεις αγκαλιτσα τον μικρουλη σου!

Πλησιαζει η μερα της μεγαλης εξοδου !!!!!!!!

Γαμωτο....μολις συνειδητοποιησα οτι σε λιγο θα ξεμεινω απο γαλα!!!! Οχι ρε γαμωτο....πως την πατησα ετσι..............;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..εχισ και 2..δεν τα μου φτασι να σου στιλο... :lol::lol::lol: εμισ απο βιζια..ιμαστε πλιρεσ..2 αγελαδεσ μαζι... :lol::lol::lol::lol: ..μακαρι να εχο γαλα...αν τα ινε καλο..με βλεπο να ψαχνο κανενα μορο απο την γιτονια...να τον ταιζο.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!!!!!! ηρθα να πω τον πονο μου....

μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο. τι να πω περα απο αυτα τα 2 κολωεμβολια που τσιριζε το παιδακι μου με το βρωμοφαρμακο, εβαλε μονο 300 γραμ σε 21 μερες. τωρα αρχιζω λιγο να απελπιζομαι το ομολογω.... :(:(:( ειναι 5200 η παιδιατρος ειπε να μην ανυσηχω και θα το παλεψουμε ακομα, ειμαστε τωρα στην τελευταια καμπυλη αναπτυξης στο βαρος αν πεσουμε κατω απο τις καμπυλες τοτε σιγουρα θα παρουμε δραστηκα μετρα!!!

υποψιαζετε λεει με αυτα που τις περιγραφω και τα υπερβολικα νερουλα κακα που κανει οτι εχει δυσανεξια στη λακτοζη και μου εκοψε ολα τα γαλακτ/κα για 15 μερες να το δουμε...

πω τα εχω παιξει παιδια, δεν εχω τσιγαρο, δεν θα εχω και παγωτο τωρα... θα τα παιξω... :((:(( [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] ουτε καν σοκολατα... ας ειναι ομως για το μπουμπουκακι μου θα τα υποστω ολα.... αν τις επομενες μερες δειτε να πεταω πετρες.. μην με παρεξηγησετε, θα ξερετε απο τι ειναι :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ!

Οπως βλεπεις ειμαι μονιμος πελατης του μαμμυ...και με εχει φαει η μονοξια!

Μην στεναχωριεσαι μωρε...τωρα με τα μωρα καταλαβαινω κι εγω τον <πονο της μανας> και το <φαε παιδι μου..γιατι δεν τρως;> :(:(:(

Οταν λες πιο δραστηκα μετρα τι εννοεις; Συμπληρωμα ειδικο χωρις λακτοζη;

Εμεις εχουμε <θεμα> με της ποσοτητες των γευματων απο την αρχη...Να φανταστεις η μεγαλη πινει συνολο το 24ωρο γυρω στα 800-900 ml,ενω η μικρη 700ml συνολο κι αυτα 30-60ml ανα γευμα (φαντασου ποσα γευματα κανουμε).

Απορω που παιρνουν κανονικο βαρος και οι καμπυλες αναπτυξης στην μια ειναι λιγο πιο πανω απο τον μεσο ορο και στην αλλη ακριβως στη μεση :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Ανεφερες κατι για νερουλα κακακια....ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν πολυκαταλαβα τις απαντησεις σας... Πως καταλαβαινουμε οτι τα κακα ειναι νερουλα απο μονα τους κ οτι δεν εγιναν νερουλα απο τα τσισα;;;Αλλαζει και το χρωμα τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα καλημεραααααααααααααααααα

nikulina με το καλό το λαχταριστό μωράκι σου να ερθει !! :D

τι κανετε -πως περνάτε- πως πανε τα κέφια ρε παιδι μου!!!!!!

τι καιρό σας κανει- πως την παλεύεται με τις ζεστες (εκτος απο χθες κ σημερα) - πως τα καταφερνετε τελως παντων!

σας φιλώ- εμεις ειμαστε πολύ καλά- ζουλιώμαστε ολη μερα και αγαπιώμαστεεεε!

σας ξαναφιλώ! :ymparty::@) \:D/ (*)[smilie=blob1.gif] [smilie=icescream.gif] [smilie=love7.gif][smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολλακι μου τα κακα στα μωρα που θηλασουν ειναι αραια ετσι κ' αλλιως αλλα τωρα στην δικη μου περιπτωση τα κακα του ειναι κιτρινο νερο χωρις τιποτα εστω και λιγο στερεο μεσα... σαν να ειναι τσισα στη ουσια με αρκετο χρωμα... να φανταστεις αν ειναι ξαπλωμενος και τα κανει του φτανουν μεχρι τον σβερκο...

μαλλον αν πεσει κατω απο τις καμπυλες θα παρει συμπληρωμα ειδικο....

ποσα κιλα ειναι τωρα η μικρη σου που δεν τρωει καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολλακι μου τα κακα στα μωρα που θηλασουν ειναι αραια ετσι κ' αλλιως αλλα τωρα στην δικη μου περιπτωση τα κακα του ειναι κιτρινο νερο χωρις τιποτα εστω και λιγο στερεο μεσα... σαν να ειναι τσισα στη ουσια με αρκετο χρωμα... να φανταστεις αν ειναι ξαπλωμενος και τα κανει του φτανουν μεχρι τον σβερκο...

μαλλον αν πεσει κατω απο τις καμπυλες θα παρει συμπληρωμα ειδικο....

ποσα κιλα ειναι τωρα η μικρη σου που δεν τρωει καλα??

Χμμμμ..μαλιστα...καταλαβα!

Κοιτα να μην αγχωνεσαι εσυ και να μην στεναχωριεσαι για πραγματα που διορθωνονται! ;)

Η μικρη μου στην τελευταια μετρηση ηταν 4670γρ

γεννηθηκε 2500γρ και η παιδιατρος μου ειπε οτι στις 11 Ιουλιου που θα ξαναπαμε θα πρεπει να εχει διπλασιασει το βαρος που ειχε οταν γεννηθηκε,δηλ να εχει φτασει στα 5000 +++

Θα δουμε .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολλι σε καταλαβαινω αλλα που θα παει θα ξεπεταχτουν και τοτε ποιος μας πιανει...

Οταν ξεπεταχτουν θα λεμε ποιος τα πιανει (που θα περπατανε και θα τα κυνηγαμε) =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Τι κανουν τα αντρακια σου; Τρωνε τουλαχιστον αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα Σπιρτουλάκι δεν ειχα διαβασει το ποστ σου.

Μην αγχωνεσαι- μια χαρα θα ειναι ο μικρουλης σου- ο κουκλος σου- ο γαμπρος μας! κανε ενα κουραγιο κ κοψε τα γαλακτοκομικα μηπως κ φταιει αυτο. κουραγιο και υπομονη -ξερω ειναι ευκολο να το λεμε- αλλα ετσι πρεπει να γινει κοριτσακι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχεις.

τρωνε ο μεγαλος πιο πολυ γυρω στα 160 και ο ικρος παει καλυτερα γυρω στα 120/του ανοιξε η ορεξη στο σπιτι των παππουδων.το νερο της αθηνας δεν του αρεζε μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli σε καταλαβαινω.... πρεπει να ναι πολυ ζορι να κοψεις τα γαλακτοκομικα :cry:

κ μιας φιλης μου το παιδι ειχε το ιδιο προβλημα κ ειχε κοψει μαχαιρι κ αυτην τα γαλακτοκομικα.

να σε ρωτησω μηπως το οτι δεν βαζει βαρος παιζει ρολο το οτι δεν ξερεις ποσο τρωει? αν το βγαζεις με το θηλαστρο κ του το δινεις? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.εγω πηρα αποφασεις σοβαρες χτες βραδυ!θα αρχισω να βγαζω 2-3 γευματα την ημερα απο καταψυξη να κοψω σιγα σιγα το θηλασμο.ζυγισα το μικρο χτες,μολις ειχε φαει,φορουσε πανα και τζιν παντελονι και ηταν 5600,οσο δηλαδη τον ειχε βρει η παιδιατρος πριν 1 εβδομαδα τελειως γυμνο.εντωμεταξυ εδω και 1 μηνα παιζει στα 5400-5600.ξερω πως δεν ειναι λιγο,αλλα δικαιολογειται να μην εχει παρει σε 1 μηνα?φοβαμαι μηπως αραιωνει το γαλα μου σιγα σιγα.εντωμεταξυ σημερα εφαγε στις 9 απο καταψυξη,μετα 13:00 απο γαλα που ειχα βγαλει το πρωι και 2 παρα που πηρα τη μανα μου εκλαιγε.του εδωσε πια 50 ml απο καταψυξη και εχει ησυχασει.αρα..?αν σας πω οτι ψιλοχαιρομαι?με εχει κουρασει απιστευτα το θηλαστρο ολη την ωρα.περναω πολυ ζορι στη δουλεια χωρις βοηθο.ειναι ενας τροπος να σταματησω να θηλαζω χωρις τυψεις.αν δεν παιρνει βαρος δεν μπορω να κανω τπτ..

οποτε σπιρτουλι εχε κ εσυ στο νου σου μην τυχον εχει αραιωσει το γαλα σου και δεν παχαινει οσο πρεπει.αλλα απτην αλλη δεν θα ζητουσε συνεχεια να φαει?καθε ποτε τον θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια σε καταλαβαινω, τρεχεις και δεν φτάνεις. θα κάνεις ότι σου λέει η καρδιά σου. εγω δεν θα σου πω τα γνωστα υστερικά για τον θηλασμό- ωστοσο πιστευω οτι ειναι ότι καλυτερο για ενα μωρακι το γαλα της μαμας του. αν αισθανεσαι πιεσμενη και σε αδιέξοδο, κάνε αυτό που θα σε κρατά ήρεμη και εσενα και κατ'επέκταση το μωρο σου

Το κακο με το στηθος ειναι οτι δεν ξερεις ποσο τρωει....μηπως δεν χρειαζεται να ανησυχεις για το βαρος του μπεμπη? αυτος ειναι σουπερ μπεμπης βρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια συμφωνω με την κουκιδα, καλυτερα να του αυκησεις τα μλ παρα να κοψεις τον θηλασμο... συμβουλεψου βεβαια κ την παιδιατρο πριν αποφασισεις να κανεις οτιδηποτε! βεβαια αν νιωθεις πιεσμενη κανε οτι θεωρεις εσυ καλυτερο...

ασχετο ρε κοριτσια αλλα ο τιτλος απο το προηγουμενο θεμα μου αρεζε περισσοτερο : "ξεφουσκωσαν....."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια συμφωνω με την Κουκι...Το μητρικο γαλα ειναι το καλυτερο (και σου το λεω εγω που δεν θηλασα ουσιαστηκα) αλλα αν δεν αντεχεις αλλο κ εφτασες στα ορια σου τοτε παω πασο φιλαρακι.Το εχουμε χιλιοπει: Ηρεμες μαμαδες-χαρουμενα μωρα ;)

Κωνσταντινος κι εμενα μου αρεσε το <<ξεφουσκο>> και η αληθεια ειναι οτι ειχα να μπω καιρο κ μπερδευτηκα λιγο για να βρω το Νο2. Ειδα καποιας το ονομα στην τελευταια δημοσιευση και μπηκα! :)

Δεν πειραζει ομως..το παρεακι ειναι μια χαρα!!!

Παντως ρε κοριτσια πολλες απουσιες εχουμε...Γιατι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με κουρασε ρε γμτ..αν ημουν σπιτι δεν θα το συζηταγα καθολου.τωρα ειμαι μονιμως στο τρεξιμο.ηδη σημερα που εβγαλα μονο 2 φορες,μια το πρωι και μια το απογευματακι νιωθω αλλος ανθρωπος.καταρχην ασχοληθηκα πολυ περισσοτερο με το μπεμπη.εκανα ολες μου τις δουλειες και τωρα ειμαι free.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινε τι κανουν τα κουκλια-μωρα σου :) ??

koukida να σαι καλα για τα καλα σου λογια!

μια χαρα ειναι κ τα 2! σημερα πηγαμε σε ενα πανηγυρη κ η κορη μου τι εκανε? ηθελε να την αγορασω ενα σετ παιχνιδιων που ειχε μεσα κατι τσοκαρακια με τακουνια κ βραχιολια δακτυλιδια κτλ. εβγαλε με το ετσι θελω τα παπουτσια της κ εβαλε τα τσοκαρα.... ολοι στο πανηγυρι απορουσαν πως τα περπατουσε.... :lol::lol: κ αυτην καμαρωτη καμαρωτη , αρματωθηκε κ με ολαααα τα κολιε - βραχιολα!

θεατρο κανονικο!! :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ολεεεεεεεεεες κοιμηθηκατε? κ γω ειχα ορεξη για κουβεντολοι!

ρανια μου οπως αισθανεσαι στο θεμα του θηλασμου δεν χρειαζεται να πιεζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ο μπεμπεκος εφαγε χτες στις 19:00,κοιμηθηκε κατα τις 21:30.ενταξει λεω,σε καμια ωρα θα ξυπνησει να φαει να το παει σερι μεχρι το πρωι.ε,ακομα δεν εχει ξυπνησει!ειναι ηδη 12,5 ωρες :o:o .πηγαινω συνεχεια κ κοιταω αν αναπνεει!δεν ταραζεται καθολου.ποσο πολυ μπορει να μου μοιαζει αυτο το παιδι(στον υπνο)!

το βυζι τουμπανο πρωι πρωι..βγαζω εδω κ 1 ωρα γαλα.τουλαχιστον να βγαζω 3 φορες την ημερα.ετσι δεν θα με κουραζει.κ οσο παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!Είμαι κ εγω απο το post μωράκια Απριλιου-Μαιου...Εγώ γεννησα Πρωταπριλια κ τωρα η μπεμπουλα μου γινεται 3 μηνων σε 3 ημερες...ξεκινησα να την 8ηλαζω απο την αρχη αν κ την ειχαν 30 ωρες σε 8ερμοκοιτιδα κ υπο παρακολου8ηση λογο του οτι ειχα διαβητη κυησης κ χολοσταση κ γεννησα στην 37η εβδομαδα...ηταν 2410 γρ.Ειχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη ειδικα μετα τον 7ο μηνα.

Δικαιω8ηκα φυσικα.

Παρακολου8ησα οτι μα8ημα θηλασμου υπηρχε,ενημερωση απο βιβλια κ διαδικτυο,η8ελα πολυ να θηλασω ομως τα καταφερα μονο για εναν μηνα.

Τις εδινα 16 περιπου γευματα μητρικου γαλακτος την ημερα,τα βραδια εκλαιγε κ ειμασταν πεπεισμενοι πως ηταν κολικοι...οταν ηρ8ε ο γιατρος να την μετρησει,ειχε παρει μονο 200 γρ μετα απο τοσα γευματα με τις ωρες κ μας ειπε οτι κλαει επειδη ΠΕΙΝΑΕΙ!!!Ξεκινηστε συμπληρωμα φουλ,αν κ στο νοσοκομειο μου ειχαν πει να της δινω αλλα στο σπιτι το απευφευγα για να μην μα8ει ετσι.

Τελικα ξεκινησα να της δινω συμπληρωμα κ σιγα σιγα δεν η8ελε κα8ολου το στη8ος μου.Εκλαιγε οταν την εβαζα,η8ελε την ευκολη λυση του μπιμπερο...

Στεναχωρη8ηκα μπορω να πω,αλλα τωρα εχει 8ρεψει το μικρουλη μου...τρωει 5-6 γευματα την ημερα περιπου απο 120 εως 210 ml....

Τα βραδυα συνη8ως κοιμαται εφοσον την εχω κανει μπανιο στις 9 κ της δινω το γευμα της.

Γενικα ειναι ενα υσηχο μωρακι.....

lollipop ξετρελα8ηκα με τα δυδυμακια!!!Ειναι μια γλυκα !!!!

Να μας ζησουν ολα τα μωρακια μας να ειναι γερα κ Δυνατα!!!!

φιλια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!

Μα τι παλιοκαιρος ειναι αυτος ρε γαμωτο.....Θα μπει ο Ιουλιος και εμεις εδω θα ειμαστε με τα φουτερ ακομα!!!!! Ελεος πια!!! 3 μερες ζεστη -1 εβδομαδα κρυο...Ετσι μα ςπαει και μας εχει σαλταρει!!!!

Και αφου γκρινιαξα ερχομαι να ρωτησω...: που ειστε; τι κανετε; ολα καλα; τα μπεμπακια σας;

Εμεις φαγαμε και κανουμε νανι...η μια κανει νανι δηλ, γιατι την αλλη την ακουω που μουρμουριζει....

ΡΑΝΙΑ αγαπω τον υπναρα σου!!!!! :x:x:x:x Μα τι παιδι ειναι αυτο;;; Φτου φτου φτου!!!!

GEOV να σου ζησει η Πρωταπριλιατικη μπεμπα σου!!!! Μην στεναχωριεσαι για τον θηλασμο! Εκανες οτι μπορουσες ;);););)

Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια! :D:D:D;;);;);;);;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

Geov γειά σου και να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου!! μην στεναχωριεσαι με το θηλασμο- το παλεψες όσο μπορουσες !!

Κωνσταντινε δεν μπορω, τρελαινομαι με τα κοριτσακια οταν τα πιανει το 'κοκέτικο' ειναι σκετη γλυκα!!!!! κ η κορη σου ειναι κ φτου φτου κουκλακι!!!!

Ρανια - όπως είπαμε - ο γιος σου είναι σουπερ κουλ μωράκι!!

Λόλλι πως παει ο παγετός?χσχα και εμεις με κλειστα παραθυρα κοιμηθηκαμε χθες. Καλε Ιουλιος μπαινει!!

σημερα εχουμε αργια- γιορταζουν οι πολιούχοι της πολης σημερα --Πέτρος και Πάυλος.

η μπουμπου κοιμαται μεσα ακομη. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...