Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

καλημερα σααας!

Δελφινακι μαζι καναμε εμβρυομεταφορα γιαυτο ειχαμε κ την ιδια ΠΗΤ!! :x:x

το καθισματακι μας ειναι Τσίκο 0- δεν θυμαμαι μεχρι ποσο -κ τολμω να πω οτι αναρωτιομουν κ εγω αν η θεση του ειναι καλη γιατι δεν ξαπλωνει 'τελείως' αλλα μου ειπε η παιδιατρος οτι ετσι ειναι. κ εμενα πολυ καθιστο μου φαινεται αλλα αφου πηραμε το ο.κ. εχει καλως.

Χθες παλι γυρνουσαμε ολη μερα- μπανιο καφεδακι- κ το βραδυ σε ενα φιλικο σπιτι -γυρισαμε στις 3 και.! η μικρη μια χαρα κοιμηθηκε στο καροτσακι -

ηπια τα μοχιτακια μου παλι!!χοχοχο

σας φιλω- παω να ευχαριστηθώ το υπολοιπο καφεδόνι μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας girls!

Πολύ ωραία χτες τα βαφτισάκια! Τον μικρό δεν τον είχαμε βεβαια γιατί κάναμε κ ένα σχετικό ταξιδάκι για να πάμε. Άντε κ στων παιδιών μας τώρα! Μήπως να κάνουμε "βαφτισο-λίστα"?

Σήμερα είχαμε μια ευχάριστη Κυριακή με καθάρισμα σπιτιού κ σε λίγο πάμε στη μανούλα μου να φάμε κ να πάρουμε τον Γιώργο μας [smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif]

έχει ψυχρούλα πάντως εδώ στα αττικο-ανατολικά... ωστόσο ευχάριστα είναι, απ'το να λιώνουμε, το προτιμώ 1000 φορές!

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!

και μεις καθισματακι εχουμε ενα της perego απο 0-1 χρονο και ειναι σχεδον καθιστο το μωρο. οσο ηταν πιο μικρο του εβαζα και μια πανουλα πισω απο την πλατη για να στηριζει την μεση, μου το ειχε πει η παιδιατρος, τωρα σε λιγες μερες θα πρεπει να βγαλουμε και το μειωτηρα γιατι δεν το χωραει πια το μπεμπακι :x:x:x:x

βρε ρανια μεσα σε μια μερα επεσαν ολα τα μαλλια του μωρου???? :shock::shock::shock: απιστευτο...πεφτουν και μας αλλα πολυ λιγο θα ελεγα..

αυτα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, κορίτσια! Είμαι από άλλο post (τα δικά μας μωράκια είναι απριλίου-μαίου) και έχω μια απορία!

Όσες θηλάζετε μπορείτε να μου πείτε πόσο αραιώνουν οι θηλασμοί, δηλ κάθε πόση ώρα θηλάζουν τα μωράκια σας που είναι περίπου 3 μηνών?

Thanks!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτουλι μου,δεν καταλαβες..η μανα μου το μαδησε το παιδι!του εβγαλε τη νινιδα που ηταν σε απαισιο βαθμο ομολογω και μαζι φυγανε και τα μαλλια..τελοσπαντων,σημερα που του εκανα φρατζα με οοοτι εχει απομεινει ειναι ελαφρως καλυτερο.εχουν αρχισει κιολας να βγαινουν καινουρια.

στεισι εγω το βγαζω με το θηλαστρο και του δινω.τωρα ειμαστε στα 160-170ml κ κανει 5 γευματα το 24ωρο.το βραδυ βεβαια χτυπαει κατι 10ωρα-12ωρα "νηστειας" συνηθως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας!!!!!!!!!!μολις γυρισα απο διημερακι περασαμε τελεια αλλα μπανακι δεν καναμε που να κανουμε με τον σκατοκαιρο που δεν λεει να καλοκαιριασει,οσο για αποστειρωση στον γιο μου 4.5 μηνων που ξεκινησαμε κρεμουλες σταματησαμε και απο οτι ρωτησα το ιδιο θα γινει και με την μπουμπου...επισης για καθησματακι εχω τρεια απο τον γιο μου και τωρα τα χρησιμοποιει και η μπουμπου ενα καβουκι το λεω εγω που ειναι σαν καβουκι αναποδο και ειναι μεχρι 9 κιλα αυτο εχω τωρα ενα ακομη απο 0-18 κιλα αυτο θα το χρησιμοποιησω στο ταξιδι για κοζανη το οποιο ειναι σουπερ ξαπλωνει τελειως και σηκωνετε και σε καθηστη θεση το τριτο το εχει ο γιος μου και ειναι το καινουργιο της κικο που καθετε μεχρι και 12 ετων λεει και ειναι πολυ σουπερε!και αυτο καποια στιγμη θα το παρει η μπεμπα....ευτηχως ολα εχουν ουδετερο χρωμα,,,ΤΥΧΑΙΟ???ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!!!!!!!!!ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑς ΤΩΡΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

δηλαδη η μαμα σου τον εκανε φαλακρο τον μπεμπη????? :shock::shock::shock: πω πω θα τα ειχα παιξει... και τωρα τουλαχιστον εφυγε εντελως η νινιδα??

steisy εγω θηλαζω αλλα δεν ειμαι και η πιο καταλληλη για να σου δωσω κουραγιο, γιατι εμενα απο νεογεννητο κοιμαται πολλες ωρες και το μονο που αλλαξε στην πορεια τον 3 μηνων ειναι τα βραδινα γευματα απο 2 τα εκανε ενα... στη διαρκεια της μερας οταν ειναι ξυπνιος, τωρα μπορω να σου πω οτι κανει περισσοτερα γευματα γιατι δεν παιρνει αρκετα κιλα μετα τον πρωτο μηνα και τον βαζω και καθε 2 ωρες αν ειναι ξυπνιος.... οχι οτι τρωι πολυ...5-10 λεπτα και ειναι οκ το λιτοδιαιτο μου... :D:D:D

να χαιρεσαι το μωρακι σου και ολα θα πανε καλα!!!

φιλια τσουπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol:MAMMYS LOVE ανεβαινετε Κοζανη; Κανονισε να βρεθουμε αν βολεψει! ;)

Καλε ΚΑΛΗΜΕΡΑ δεν σας ειπα!!!

ΣΤΕΙΣΗ να σου ζησει το νινακι...αλλα δυστυχως μπορω να σε βοηθησω επειδη δεν θηλασα....Ομορφουλες,θηλαζουσες απαντηστε στο κοριτσι μας!

Νεα δεν εχω...βγηκαμε χτες για καφεδακι με τους νονους μας και με τα αδελφια τους..Ειμασταν 8 μεγαλοι,2 παιδακια και 3 μωρα! Περιττο να σας πω οτι καναμε ολη την καφετερια ανω-κατω! :D:lol::D:lol::D:lol::D

Ααααα ψαχνουμε και για σπιτι...Αυταααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες....

λοιπον στεισι μεχρι 2 1/2 μηνων ετρωγε καθε 3ωρο μερα νυχτα χωρις να κανει εξαιρεση λες κ ηταν με χρονομετρο το στομαχι του.

μετα τα δυομιση ξαφνικα κ διαμαγειας κοιμοταν συνεχομενα 11.30 με 9 το πρωι :shock: κ κατα την διαρκεια της ημερας θηλαζε μονο 4 φορες!

τωρα εχει καμια βδομαδα που μου κανει τσαλιμια ξυπναει 5.30 το νωριτερο κ 7.30 το αργοτερο οποτε τα γευματα τα ξανακανε 5 :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεισι, τωρα δεν θηλαζω αλλα οταν ηταν σας το δικο σου θηλαζα κ εδινα κ θηλαστρο(μπουκαλι). Εκανε 5 γευματα. Το τελευταιο βραδυνο 12-12:30 και μετα στις 5-6. Το βραδυνο το εδινα παντα απο θηλαστρο γιατι οσες φορε την εβαζα στο στηθος κοιμοταν κ δεν χορταινε κα ι οταν σηκωνομουν ξανα τα ιδια.

Εμεις εχουμε της recaro (Mac laren) το καθισματακι ειναι 0-18. Για κανενα χρονο θα το εχουμε μετα θα παρουμε το επομενο μοντελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια, spirtouli, Lollipop, konstantinos και gioulaki, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Εμένα κάνει μέσο όρο 9 :shock: γεύματα τη μέρα δηλ περίπου κάθε δύο ώρες και το βράδυ κοιμάται 5 ώρες (ευτυχώς)! Απλά αναρωτιέμαι αν θα αραιώσουν οι θηλασμοί γιατί τον αύγουστο που θα είναι 3 μηνών λέμε να πάμε διακοπές και δεν ξέρω αν θα καταλήξω κλεισμένη μέσα στο σπίτι να θηλάζω και να αλλάζω τη μπέμπα...χωρίς να έχω και τις ανέσεις του σπιτιού μου! Αν το μόνο που θα κάνω είναι αυτό, δεν ξέρω αν αξίζει να φύγουμε.. Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STEISY κρινοντας απο τις δικες μου,ενα μονο μπορω να πω...

Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο...εχει το δικο του ρυθμο,το δικο του προγραμμα και τα δικα του χουγια...

π.χ. η μεγαλη μου,τηρει ευλαβικα ωραριο της και τα γευματα της,πλεον γινονται στις 4+ ωρες (μπορει και 5ωρες και 6) κ η ποσοτητα που πινει σε καθε γευμα ειναι απο 120ml και πανω...

αντιθετως η μικρη ειναι χεστα και αστα....δεν εχει ωραριο..δεν εχει στανταρ ποσοτητες...μπορει να φαει στο 3ωρο 150ml και μετα να ξαναφαει μετα απο 6 ωρες 30ml...μετα απο ενα μισαωρο αλλα 30 και παει λεγοντας! :shock::shock::?:?:?:?

Επισης δεν γουσταρει να τρωει αγκαλια!!!!!Τσιτωνεται,ουρλιαζει ο κακος χαμος γινεται :o:o:o:o θελει ή στο καρεκλακι του αυτοκινητου ή ξαπλωμενη (στο κρεβατι της,στον καναπε..)

Οποτε κι εσεις δειτε πως <συμπεριφερεται> το νινι και πραξτε αναλογως.

Η αληθεια ειναι οτι κι εμεις φυγαμε απο το σπιτι μας για 4-5 μερες και πελαγωσα...εχασα την βολη μου κ τα μπεμπακια ειχαν γκρινια προσαρμογης...Αλλα ειπαμε : το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollaki βαριέσαι? εμένα κοιμάται κ λέω να πάω να ρίξω κ εγώ έναν υπνάκο! α, σήμερα ακουσα ότι γέννησε η κοπέλα με τα 4δυμα :D

όταν ήμουν στο μαιευτηριο τον Φλεβάρη είχαν ζωντανή σύνδεση νομίζω στη Μενεγάκη, με το σχετικό θέμα του υπέρηχου στα τετράδυμα, που έγιναν με φυσιολογική σύλληψη. είχαν κληρονομικότητα διδύμων κ έκανε η κοπελιά διπλή ωορρηξία... απιστεύτου....... και είχε και 1 παιδάκι νομίζω. τώρα θα έχει 5. ε, νομίζω δεν θα θέλει κι άλλα... οπότε παρηγορησου με τις διδυμούλες, γιατί σκέψου ότι μπορεί να ήταν τετραδυμούλες :D

η συγκεκριμένη έκανε 3 κορίτσια κ 1 αγόρι. πασάς μέσα στην κοιλίτσα ο τύπος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεισι εχουν δικιο τα κοριτσια... το καθε παιδι ει\χει το δικο του προγραμμα... βεβαια δεν νομιζω να θηλαζει κ 9 φορες την μερα... :roll::roll: για δημοσιο θηλασμο δεν σκεφτεσαι?

λολλι κ γω βαριεμαι ... τι χαμπαρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφφφφφφ τιποτα βρε ΚΟΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ.......Σημερα οι μικρες μου ειναι μαμ και νανι κ εγω γυρναω σαν την αδικη καταρα μονη μου! Ελπιζω να μην ξεσαλωσουν το βραδυ.... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....τωρα θα μου πεις <πλακα μας κανει;;;; απο τη μια μας ζαλιζεις οτι δεν κοιμουνται και τωρα που κοιμουνται γκρινιαζεις;;;> Με εβγαλαν απο τις συνηθειες μου...τοσους μηνες στο σπιτι γινοταν χαμος ολημερις και σημερα δεν ακουστηκε κιχ!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ονστην κωλοπολη που μενω εδω και 3 μερες εχει κρυο (βγαινω στο μπαλκονι ΜΟΝΟ με ζακετα και κουμπωνομαι)

2ον Δεν εχω κανεναν να με βοηθησει να ανεβοκατεβασω το καροτσι...τα μωρα κτλ. Σε μεγαλη αναγκη φωναζω την γειτονισσα....

Ειναι δυσκολο μωρε...ασε που στην κωλοοικοδομη που μενω δεν εχει ασανσερ :!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλα σε καταλαβαινω.χωρις βοηθεια με τα διδυμα ειναι σχεδον αδυνατον να βγεις.εγω εψαξα να βρω πολυκατοικια με ασανσερ να χωραει το καροτσι και τωρα εχω το ποδι μου και δεν μπορω να παω πουθενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω με την σειρα μου καλημεριζω....

κοζανη λολλι ειπαμε εισαι?

εγω σπουδασα φλωρινα κ νοσταλγω την φοιτητικη ζωη ακομη........ :cry:

ρε συ πως την παλευεις ολη μερα μεσα? εγω ειμαι πολυ "σουρτουκο"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπααα ..καλιμεριζισ εσι..???..εε τοτε μια που σε πιρε το ματι μου..ιπα να σε καλιμεριζο και εγο... :lol::lol::lol:

ΛΙΠΟΝ .....ΚΑΑΑΑΛΛΛΙΙΙΙΙΜΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑΑ...... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπααα ..καλιμεριζισ εσι..???..εε τοτε μια που σε πιρε το ματι μου..ιπα να σε καλιμεριζο και εγο... :lol::lol::lol:

ΛΙΠΟΝ .....ΚΑΑΑΑΛΛΛΙΙΙΙΙΜΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑΑ...... :lol::lol::lol::lol:

Βρε βρε βρεεεεεεε.....πεσαμε σε γνωριμες κοιλιτσες..εεεε φατσες ηθελα να πω!

Νινααααααααααααα τι θα γινει;;; Θα γεννησεις εσυ καμια φορα;;;; Αντε περιμενω τον παιδαρο!!!!!!

:-*:-*:-*:-*:-*

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ναι Κοζανη ειμαι....Κι εγω ημουν πολυ σουρτουκο...το σπιτι με εβλεπε μονο το βραδυ (αν γυρνουσα για υπνο =))=))=))=)) )....Τωρα ομως τρωω την κλεισουρα του αιωνα!!!! Τι να κανω ρε συ.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινααααααααααααα τι θα γινει;;; Θα γεννησεις εσυ καμια φορα;;;; Αντε περιμενω τον παιδαρο!!!!!!

:-*:-*:-*:-*:-*

κιτα με τοσα χαπια που περνο...τι χαπια ..ναρκοτικα περνο... :lol::lol::lol::lol: το μορο δεν τα θελι να βγι ουτε στα 40...πιγαμε προστεσ ..και η κακομιρα η γιατρινα μου ιτελε να ακουσι την καρδια ..και βεβεα να δι τησ σισπασισ...λιπον η καρδια μια χαρα πολι καλι οπουσ λει...αλα η σισπασισ πουθεναααα..σε 2 ορεσ τιποτα ουτε μια σισπασι... :lol::lol::lol::lol:

και τοτε ιπε στησ 36 τα βγαλουμε τα ραματα..και εγο σιμπλιροσα..τα με ξεπαρθινιασι..τα κοβι την κιλια τα βγαλι το μορο..και σε 5 μερεσ να ποα σπιτακι μου.. :lol::lol::lol: και σιμφονισε..ετσι και αλιοσ το μορο μια χαρα τα ινε...και στα γραμαρια..ιμε σιγουρι ποσ τα ινε μια χαρα..αφου ιδι εχι 350γρ..παραπανο απο αφτα που επρεπε.. :lol::lol::lol: μιαζι με την μαμα..τροι καλα ο μικροσ μου..χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...