Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

Μη μου μιλατε!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΗ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(

Ξεμεινα απο τσιγαρααααααααααααααα η εξαρτημενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif]

~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(

Ο αντρας μου σχολαει στις 23.00!!!!!!!! Ποιον να στειλω Παναγια μου;;;;;;;;;;;;;;;

Και το ελεγα στον κουμπαρο μου,να βαλει ντιλιβερι στο περιπτερο! Να τα τωρα....................

DEMIE κι εμενα μια χαρα μου ακουγεται η τιμη! Σουπερ!!!!! :-bd:-bd:-bd

Εγω θα τα κανω στην αδελφη της νονας μας! Δουλευει σε φωτοτυπαδικο,δεν κανουν προσκλητηρια κτλ,αλλα θα κανουν μια εξαιρεση φορ μι.Το υλικο του προσκλητηριου θα ειναι πλαστικο πολυ λεπτο,σχεδον διαφανο,θα το τυλιξουμε σαν παπυρο και θα δεθει με κορδελακι.Κειμενο,χρωματα κ σχεδια διαλεγω οτι θελω κ μου το τυπωνει.

Το καλυτερο βεβαια απο ολα ειναι η τιμη...0.15 το ενα!!!!

$-)$-)$-)$-)$-)$-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μανουλες, τι κανετε?

λολλι κ γω θελω προσκλητηρια με 0,15.......

τι καλα που καλοκαιριασε κ παμε θαλασσιτσα, βεβαια το μπεμπε ουτε το δακτυλακι του δεν του χω βουτηξει

ισως τον αυγουστο κανει κανενα μπανακι... :!::!:

πως περναει παντως ο καιρος κλεινουνε τον 4ο τα ζουζουνια μας..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ κι εγω ηθελα να παρω τα κοριτσια μου και να παμε για μπανακια αλλα η παιδιατρος μου εκοψε την φορα.....

Επιτρεπει θαλασσιτσα απο τον Αυγουστο και μετα....εγω ομως τοτε δεν θα μπορεσω να φυγω γιατι θα εχουμε τις ετοιμασιες της βαφτισης....κριμααααααααααααα (για τα μπανακια καλε,οχι για την βαφτιση!)

Τα προσκλητηρια μας δεν θα ειναι υπερπαραγωγη..απλα και οικονομικα θελαμε.Στο κατω-κατω ολοι τα προσκλητηρια τα διαβαζουμε κ μετα καταληγουν στα σκουπιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσομανουλια διδυμομάνουλα και αγορομάνουλα τι ζεστη ειναι αυτη..εχω αναψει.

Λολλι τους δινεις τπτ χαμομηλα κ απο το αλλο με τα βοτανα? αλλοι παιδιατροι το δινουν- αλλοι οχι. εγω της δινω κ το πινει με λαχταρα- ειναι κ δροσερο κ πιστευω την ξεδιψαει.

πολυ γελιο, διασκεδαζει απιστευτα με το ειδωλο μας στον καθρεφτη. τετοιο γελιο δεν το κανει ουτε οταν της γαργαλαω τα πατουσίδια! :lol::lol:

σημερα θα παμε ταβερνα τελικα- ακυρη η πιτσα- με λιγα λόγια ακόμη χειρότερα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolaki ουτε εγω τον κανω μπανιο, με το καρεκλακι τον παιρνω τον εναποθετω στο τραπεζακι κατω απ την ομπρελα κανουμε εμεις τα μπανακια μας , αυτος ριχνει τον υπνακο του με θεα - θαλασσα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!

Αχ και να ημουν σε μια παραλια,με μια φραπεδια τιγκα στον παγο.......μμμμμμμμ

Που ειστε καλε; Ακομα νανι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα κοριτσακια!

τι μου κανετε.....?

εγω περιμενω να ξυπνησει γιος κ πατερας να παμε παραλια να πιουμε φραπεδια τιγκα στον παγο! :D

λολλακι μετριο τον πινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω χθες ο υιος ξυπνησε 3 η ωρα κ ηθελε μαμ :cry::cry:

τι πραγματα ειναι αυτα? ειχε να φαει βραδυ εδω κ εναμιση μηνα :roll::roll:

εσενα λολλι ξυπνανε μες την νυχτα κ θελουν γαλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως ξυπνανε ακομα....ευτυχως ξυπνανε μονο 1 φορα μεσα στη νυχτα...Να μην ειμαι αχαριστη ομως,τα πραγματα εχουν βελτιωθει κατα πολυ.Φαντασου οτι ξυπνουσαν 2-3 φορες η καθε μια κ τωρα <πεσαμε> στην 1 φορα (αλλα Χ2 :( )!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλυτερο θεμα εχω με τον υπνο κατα την διαρκεια της μερας....Απο το πρωι που θα σηκωθουν (6-7 η ωρα) δεν κοιμουνται....με αποτελεσμα κατα το μεσημερι να κουτουλανε,να εχουν γκρινια απο την αυπνια,να μην γουσταρουν να κατσουν πουθενα κ να εχουμε νταβαντουρια!

Ο υπνος κατα την διαρκεια της μερας περιοριζεται σε 20λεπτα! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:roll::roll::roll: τοτε να μην εχω κ παραπονο :roll::roll::roll:

το γαμω ειναι οτι δεν παιρνει πιπιλα το ατιμο κ αν ξυπνησει δεν ξερω πως να τον κοιμισω....

ελα ρε λολλι μονο 20 λεπτα κοιμουνται την μερα :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Κωνσταντινε γιατι σου ξυπνησε νωρις ο μπεμπίνος? μηπως θελει παραπανω ml μεσα στη μερα?

Λόλλι :x

να σας ρωτησω - τα μπιμπερο κατα των κολικων μεχρι ποτε πρεπει να τα χρησιμοποιουμε? ρωταω γιατι αυτα που χρησιμοποιω εχουν μεσα πλαστικα εξαρτηματα και λαστιχενια επισης, τα οποια φανταζομαι απο την πολυ χρηση θα θελουν αλλαγμα τωρα κοντα- να παρω τα ιδια ή θα μπορω να χρησιμοποιησω απλα μπιμπερο..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω κούκλες μαμάδες!

Ωχ, Κουκίδα, υπάρχουν ειδικά μπιμπερό για κολικούς? δεν το'ξερα... εγώ του έχω πάρει της nuk τα καινουρια που αναγράφουν πως είναι κατά κολικών..

Σήμερα πάμε σε βαφτισάκια! φιλιάααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ρωτησω - τα μπιμπερο κατα των κολικων μεχρι ποτε πρεπει να τα χρησιμοποιουμε? ρωταω γιατι αυτα που χρησιμοποιω εχουν μεσα πλαστικα εξαρτηματα και λαστιχενια επισης, τα οποια φανταζομαι απο την πολυ χρηση θα θελουν αλλαγμα τωρα κοντα- να παρω τα ιδια ή θα μπορω να χρησιμοποιησω απλα μπιμπερο..?

Εμεις εχουμε τα γυαλινα της Nuk και γραφου πανω anti-colic...τι πλαστικα κ λαστιχενια εξαρτηματα εχουν τα δικα σου;

Επισης: ποτε σταματαει αυτη η ρημαδα η αποστειρωση;

DEMIE καλα να περασετε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι εγω της Νυκ εχω τα αντι κολικα. Αλλα οι κοιλικοι απο οσο ξερω ειναι βαρια βαρια μεχρι τον 3ο. Μετα το εντερακι τους ερχεται στα ισα του και δεν εχουν προβλημα. Η αποστειρωση ξεκιναει οταν μπαινουν οι τροφες, οι κρεμες. Αλλοι στον 4ο αλλοι στον 6ο. Εμεις θα αρχισουμε στον 5ο ;)

Αλλά ενα Σκ που εφυγα δεν πηρα αποστειρωτη μαζι μου. Τα επλυνα καλα και μετα εριξα βραστο νερο απο το βραστηρα 2 φορες. Ειχα καψει τα χερια μου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα Dr.Brown εχω - τα anti-colic. εχουν αεραγωγό μεσα ολοκληρο εργοστασιο ανακυκλωσης δλδ :lol:

και εγω την βαρεθηκα την αποστειρωση ! θα δω τι θα κανω με τα μπιμπερονια...

τι θα κανετε σημεραααα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα,εχω παθει σοκ απο χτες βραδυ!!!οταν γυρισα απτη δουλεια τον βρηκα με μια τουφα μαλλια πανω στο μαλακο και πισω.του εβγαλε η μανα μου τη νινιδα με χτενακι για τις ψειρες οπως της ειπε η παιδιατρος.ουτε να το ακουω δεν ηθελα,ανατριχιαζα.βρηκε ευκαιρια η μανα μου οταν ελειπα..και σημερα που της τον ξαναφησα να παω να ψωνισω,εβγαλε και το "καπελακι" που του ειχε αφησει!και τωρα εχει μια καραφλα σας τον πεθερο μου!ιδιο το παιδι.μονο γυρω γυρω στο πισω μερος εχει μαλλι :lol::lol: του εχουν μεινει 5-6 τριχες αλλα καρφακια!!!

αυριο παμε αθηνα χωρις το μπεμπη να δουμε τα διδυμακια.πηρα ενα ωραιο κωνσταντινατο για τη μπεμπα που θα βαφτισουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν σημερα εκανα την εμβρυομεταφορα....η ροδακινούλα ήταν φασολάκι ακομη...αααχ οσο τα θυμαμαι...

γερες να ειμαστε ολες [smilie=love7.gif][smilie=love2.gif]

κουκιδιτσα κι εγω περισυ 24 εκανα την εμβρυομεταφορα και ειχα τα μπιζελακια μου στην κοιλια.

αχ δεν το πιστευω οτι φετος τα εχω αγκαλιτσα.

κι εμενα στις 4 ωρες τρωνε.οταν τα ταιζα στο 3ωρο δεν ετρωγαν και πηγαμε 4ωρο.σωτηρια...αν δεν πεινασουν δεν ταιζω.

ειπαμε να παμε καπου και χαλασε ο καιρος/μπουρινι.κριμα.

αποστειρωση μας ειπε στον 6ο σταματαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ρωτησω για τα καθισματακια αυτοκινητου.εχουμε της φεραρι.δωρο και λογικα ειναι απο νεογγενητα.ετσι ειπε αυτος που τα πηρε.εχουν και βαση.αλλα τα μωρα μου φαινονται σαν να καθονται δεν μου φαινινται ξαπλωμενα.εμαθα πως καποια αλλα εχουν κουμπακι που ριχνει το καθισμα πιο ξαπλωτο.εσας πως ειναι τα καθισματακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τελικα δεν παμε αθηνα σημερα,αλλαξαν τα σχεδια.ο μπεμπεκος ξυπνησε στις 8.ειχε να φαει απτις 20:3 χτες που τον εβαλα 5 λεπτα στηθος και κοιμηθηκε στις 21:00.ειχαμε παει στο χωριο για το μνημοσυνο της πεθερας μου χτες κ επεσαν τα ξαδερφακια του πανω του κ τον τρελαναν.γιαυτο ξεραθηκε τοσες ωρες!

λεμε να παμε για το πρωτο μας μπανιο σημερα!

δελφανακι,εμεις της chicco εχουμε καθισματακι.απο 0-18 κιλα ειναι,αλλα σε μας η θεση σχεδον καθιστη ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντολφιν εδω εχει τα μοντελα της φερραρι : http://www.juniornet.gr/index.php?targe ... ory_id=189

αν εχετε το πρωτο ειναι οκ αλλα το τεταρτο δεν κανει ακομη για την μεσουλα του. εγω εχω δυο (1 σε καθε αμαξι) το ενα ειναι της περεγκο απο 0- 9 (το τελειως βρεφικο) κ το αλλο της κικκο το 0-18 αλλα εχει απο κατω μια λαβη που γινετε λιγο πιο ξαπλωτο κ μετα οταν μεγαλωσει το σηκωνεις λιγο και ενθετο στρωματακι για τους πρωτους μηνες. εδω βλεπω http://www.juniornet.gr/index.php?targe ... t_id=29790 οτι κ το φερραρι τα εχει ολα αυτα που εγραψα εκτος κ αν εχετε το τεταρτο μοντελο.

εμενα ρε γαμωτο παλι ξυπνησε στις 5.30 τι τον εχει πιασει δεν μπορω να καταλαβω.... :cry: βεβαια θηλασε κ επεσε κατευθειαν για νανι αλλα γιατι να ξυπναει τοσο νωρις? (εδω κ ενα μηνα κοιμοταν 11.30 με 9)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και παιδακια (αντε και μπαμπαδες :):):) ).

Το βραδυ κοιμηθηκαμε μια χαρουλα και τωρα εκαναν μαμ και οι 2 και ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Δεν ξερω για ποσο,αλλα κοιμουνται...! Πρωινο υπνο ειχαν να κανουν πανω απο μηνα!!!!!!!!

Φτου φτου φτου να μην τις ματιασω!!!!!!

Μου αρεσει που σημερα θελαμε να βολταρουμε.....εχει εναν αερα εξω αλλο πραγμα συν οτι εχει κ ψυχρα :shock::o:( ! Ουτε στο μπαλκονι δε μπορουμε να κατσουμε! Ελεος πια με τον τρελλοκαιρο!

Εμεις καθισματακι αυτοκινητου εχουμε το Carrelo 0-13 κιλα...κλαην μαην η μαρκα αλλα μας βολεψε πολυ. Επειδη οι μικρες καθονται πολλες ωρες εκει και ριχνουν τρελλους υπνους (οταν εχουν κεφια),εδειξα τα καθισματακια στην παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...