Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

ρανια συλληπητηρια για την πεθερά...κριμα πραγματικά και εχετε κ δυσκολες καταστασεις με τον πεθερο...κουραγιο τιποτα αλλο...

εγώ δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου λογω απόλυσης οπως σας εχω ξαναπει...

το νινι μου μονο με κανει χαρουμενη...την Παρασκευη εχουμε το διπλο εμβολιο κ ποναει η καρδουλα μου απο τωρα για το γιαβρι μου που θα πονεσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια....ρανια μου λυπαμαι πολυ..........υπομονη για τον αντρα σου κανε για να του δινεις κουραγιο ειναι τρομερα επιπονο να χανεις μανα και αδερφο και ο πατερας σου να ειναι αρρωστος..τι να πω αλλο λυπαμαι...εμεις αφου περασαμε ενα ωριοτατο σαββατοκυριακο σημερα μεσα ολημερις δουλευει ο αντρουλης μου μεχρι της 10 το βραδυ οποτε σπιτι,η μπουμπου καλα το ιδιο και ο γιοκας μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια, συλληπητήρια για την πεθερά κ κουράγιο στον άντρα σου κ την υπόλοιπη οικογένεια... δύσκολες καταστάσεις... υπομονή!

εμείς σε λίγο πάμε παιδίατρο για το μονό εμβόλιο του 4ου μήνα, το pentavac. πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

Ρανια μου συλληπητήρια για την πεθερα σου και κουραγιο... καμμια φορα ερχοντε ολα μαζεμενα και νομιζεις οτι χανεις τη γη κατω απο τα ποδια σου. υπομονη και ευχομαι ο πεθερος σου τελικα να τα καταφερει.

βρε demie γινατε κιολας 4 μηνων εεεε? πω πω πως περναει ο καιρος...

tesh και μεις εχουμε διπλο εμβολιο την αλλη τριτη και σε καταλαβαινω... το ιδιο νιωθω και γω. οσο για την δουλεια, τι να σου πω....τα πραγματα ειναι δυσκολα και το ξερουμε ολοι, θα τα καταφερουμε που θα παει...

mammy εμεις αντιηλιακο οχι ακομα... μετα τον 5 μου ειπε καποια στιγμη που την ρωτησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου συλληπητηρια κοριτσι μου. ΝΑ ζησετε να τη θυμοσαστε.

Εμεις βουτηξαμε τα ποδαρακια μας στη θαλασσα το ΣΚ. Ναι της εβαλα αντιηλιακο της Mustella το φυτικο.

Εχει 2-3 μερες που κοιμαται τα βραδια πολλες ωρες κ κανει 4 γευματα αντι για 5. Σκεφτομαι να της αυξησω τη δοση στο γαλα για να καλλυπτεται το καλο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saaaaas

κοπελιες πως πατε? πολυ ζεστη....κολλαω μονιμως...

γιουλακι πως τα περασατε στη Χαλκιδική?

κ η δικια μ εχει 4 μερες που εκοψε το 5ο γευμα..της φτιαχνω 210 ml κ το βραδυ 220 κ το πινει σχεδον ολο- σχεδον παντα. δεν με βολευει αυτο ομως...φουσκωνει κ κουραζεται ευκολα....βαρυ της καθεται.

Σπιρτούλη δεν εχω λόγια για τον αγορίνο σου...δεν υπάρχει αυτο το πλασμα.

θες να γινουμε συμπεθέρες??? :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!!!

όλα καλά με τον μπεμπάκο, πήγαμε 7.170 κιλά κ 63 πόντους. κάναμε το εμβόλιο κ δεν κλάψαμε καθόλου :shock: γιατί τον απασχολούσα με ένα παιχνίδι με φωτάκια κ αποσπάστηκε η προσοχή του :D:D:D

τον Ιούλιο αρχίζουμε φρουτόκρεμα+ρυζάλευρο, τι καλά!!!

για αντιηλιακή, μου είπε να βάζουμε της frezyderm τη βρεφική, της οποίας έχω δειγματάκια κ έτσι θα πασαλείβω το ζουζούνι μου!

θάλασσα μας επέτρεψε κ είπε ότι είναι θέμα μόνο των γονιών κ ότι η παιδιατρική δεν αναφέρει βουτήξτε ή όχι τα μικρά σας :roll:

αυτά σε γενικές γραμμές.

φιλάκια καληνύχτας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω μεγαλωσατε Ντεμάκι!! εγινε 4 μηνων ο ζουζουνος σου!! τι καλα!! θα αρχισετε κ φρουτόκρεμες- τελεια!!! αντε τα καημενα ολο γαλα -γαλα...βαρεθηκαν πια!χαχα

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!!!!

τι κανετε σημερα? θα εμφανιστει καμμια ή οχι????

ευχαριστουμε κουκιδουλα συμπεθερουλααααααααα!!! και βεβαια σε τετοιο κοριτσαρο θα πουμε οχι :D:D:D:D:D:D

demaki δεν εκλαψε καθολου το μπεμπακι σου???? μπραβο, ειναι και πολυ αντρακι τελικα.

εγω για θαλασσα δεν ρωτησα ακομα αλλα αντιηλιακο ειπε οχι... οπως και στο φλας ειπε οχι (γαμωτο) αντε ελατε να πουμε καμμια κουβεντα τωρα που κοιμαται το μπεμπονι μου,φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα

Γιουλάκι θα σφαχτούμε!χαχαχα ασε κατω τον γαμπρο -εγω τον ειδα πρωτη! :D

κοριτσια ουτε εγω βγαζω με φλας φωτογραφιες..

το σκ σουρτουκεψαμε σερι- μπανακια μπυριτσες καφεδακια βολτιτσες- ολα τα καναμε.

απο χθες βεβαια κατι μου λεει οτι η ζεστη την ενοχλει- πολυ φοβαμαι οτι το αρκουδισιο δεν θα το γλιτωσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ου ουυυυυυυυ κορίτσα !!!! περασα να πω ενα ΓΕΙΑ και φεύγω μπας και προλάβω να καμω καμια δουλειά μες στο σπιτι γιατι βρωμίσαμεεεεεεεεεεεε !!!

φιλάκιαααααααααααααααααααααααααααααααααααα :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια! λέω κ εγώ ένα μεσημεριανό "γεια!!!" κ πάω στον μπεμπούκο μου που μόλις ξύπνησε. ευτυχώς πρόλαβα να τακτοποιήσω την κουζίνα μου κάπως, μετά το φαγητό.

ναι Spirtoulaki πρωτοφανές αλλά δεν έκλαψε λόγω της απασχόλησης με το παιχνίδι. είναι ένα ελεφαντάκι της fisher price που έχει φωτάκια κ παίζει μουσική, οπότε του φαίνεται άκρως περίεργο κ μάλλον αρκετά ενδιαφέρον! φωτο με φλας δειλα δειλα κάποιες φορές τον βγάζω.

μάκια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.πολυ ζορι η σημερινη ημερα.εφυγα αρον αρον απτη δουλεια,πηγα παιδιατρο με τη μανα μου στις 14:30(ο αντρας μου αθηνα με τον πεθερο-ευτυχως γυρισε,πεμπτη θα ξαναπαει και θα κατσει 4-5 μερες) και η γιατρος μας πηρε 15:30!μα καλα,δεν μπορουν να ειδοποιησουν αναρωτιεμαι..θα αλλαξω παιδιατρο,δεν το συζητω.με αποτελεσμα ο μπεμπεκος να αρχισει να πειναει οταν ημασταν μεσα,εκλαιγε πολυ και πανω στο κλαμα του,του παταει και στα2 μπουταρινια τα εμβολια..αντε να τον κανουμε καλα.τον βουτηξα ξεβρακωτο και πηγαμε σε ενα αλλο δωματιο να τον θηλασω.ααα,πριν,οταν τον εβαζα στο αυτοκινητο,καπως πιαστηκαν τα χερακια του και εβαλε κατι κλαματα αλλο πραγμα.του κοπηκε η ανασα και αρχισε να μελανιαζει.ευτυχως θυμηθηκα και τον φυσηξα στο στομα και συνηλθε.

μας απαγορευσε να κοιμαται μπρουμυτα απο τωρα..απο οταν ηρθαμε ειχε πολυ γκρινια,κοιμοταν 10 λεπτα και εκλαιγε.τον βαλαμε πια μπρουμυτα και κοιμαται καμια ωρα τωρα..απο αυριο το ανασκελο,ταλαιπωρηθηκε σημερα.

ααα,ειμαστε 5600 και 63 ποντους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ειπα να μπω να δηλωσω παρουσια για να μην φαω απουσια!!!!!!!!! :D:D ομοιοκαταληξια χα!χα!καλα και εμεις ολη την ωρα που μας χανεις που μας βρησκεις βολτα βολτα και παλι βολτα...τελειωσα με ολο το σκηνικο της βαπτισης και μας μενει μονο το τι θα φορεσουμε,μου φυγε και αυτο το ανχος απο το μυαλο.............καληνυχτα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εμενα ο μπεμπης μου εχει κανα δυο μερες ειναι λιγο ανησυχος τα γευματα τα εκανε 5 αντι για 4 που εκανε εως τωρα κ μαλιστα σημερα ξυπνησε 6.30 η ωρα :cry: (ξυπνουσε 9 τον τελευταιο καιρο) πρεπει να παιρναει αλμα αναπτυξης, ελπιζω να επανελθει στους παλιους ρυθμους....

εμβολιακη εμεις εχουμε την αλλη βδομαδα κ απο μονη μου που τον ζυγισα ειναι γυρω στα 7300.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοπουλα!!!τι κανετε?τρεχετε κ δεν φτανετε ε? κι εγω το ιδιο ...ολη μερα σαν τον βεγγο...

ρανια τι τραβηξε κ το μικρο σου μωρε...τα καημενουλια...πονανε με το τσιμπ...

σπιρτουλι πολυυυυ.....βλέμμα ο δικος σου :lol::lol: κι εμεις υποψηφιες νυφες αν κ ερχομαστε τελευταιες κ καταιδρωμενες που λενε...

mammys love τελειωσες με τα της βαπτισης ε?μπραβο κοριτσι... κι εγω αυτα οργανωνω τωρα ...κατεληξα σε μπομπονιερες...υλικα δηλ...γτ μονη μου θα της κανω...προσκλητηρια...και σκεφτομαι τωρα για στολισμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !

Ρανια ο μπεμπινος σου ταλαιπωρηθηκε αλλα είναι ενα σουπερ αγορινι!!!

ζεστη κ σημερα. χθες καναμε 5 γευματα -σημερα δεν ξερω- κ εμενα αλλαζει το προγραμμα της τελευταια κ δεν μπορω να πω οτι με βολευει..για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να πω ενα γρηγορο γεια και ευχαριστουμε πολυ για τις τοσες νυφες...!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

βρε περαση που την εχει ο πασσας μου :D:D:D:D:D φιλακιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα τσουπρίτσες (ή τσουΧτρίτσες τωρα που καλοκαίριασε ;;! χιχιχι !!) :lol:

σήμερα αναποδογύρισα το προγραμμα μας ! πηγαμε τωρα το απογευμα βόλτα αντί του πρωινού που καναμε μεχρι πρότινως ! εκανα μια διαδρομή με το καρότσι -περπατημα 2,5 ώρες παρακαλώ !!

εσφιξαν κώλια, μπούτια κλπ κλπ !!! ααχαχαχαχαχα !!!

αλλαξα και ενα δωρακι που μας ειχαν κανει απο mothercare... ολα ΟΚ ! ;)

επιστρέψαμε, μπανιαριστήκαμε, φάγαμε και αποκοιμηθήκαμε...!!! μια τελειότητα... :mrgreen:

επι τη ευκαιρία αφήσαμε και τον μπαμπα μας να κοιμηθεί με την ησυχία του, να ησυχάσει το κεφάλι του που πονοκεφαλιάζει στο ΙΚΑ ... :geek:

και τώρα ... εγώ μπορείτε να μου πειτε ΤΙ ΚΑΝΩ και δεν πέφτω για ύπνο ;;;!!

φιλάκιαααααααααααα :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!εχει τοοοοση ηρεμια σημερα ο μπεμπεκος,αλλο πραγμα.εκανε κ 4 γευματα αντι για 5.ελπιζω να μην ξυπνησει τη νυχτα.

καλα,σπιρτουλι,ο μικρος σου μου θυμιζει ενα γκομενακι που ειχα παλια!θα μπω σε φορμολη να διατηρηθω καμια 30αρια χρονια που ο αντρας μου θα εχει γερασει!οτι θα ημουν κ εγω υποψηφια νυφη για το νεογεννητο,ποιος να το περιμενε! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

buenos dias !!!

ριξτε μια ματια σε αυτο το αρθρο ;)

http://fysei.blogspot.com/2011/04/blog-post_13.html

"...Ποιος άραγε μπορεί να πει με βεβαιότητα πότε αρχίζει η συναισθηματική σχέση του βρέφους με τους γονείς του; Ορισμένοι εικάζουν ότι εγκαινιάζεται ήδη από την

περίοδο που το βρέφος βρίσκεται στη μήτρα, καθώς αντιδρά στο άγχος ή στην ηρεμία της μητέρας του. Άλλοι τοποθετούν την αφετηρία της αμέσως μετά τη γέννηση, καθώς οι γονείς ταϊζουν, νανουρίζουν και ηρεμούν το ..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hi girls!!!!!

Ρανιαααααα και συ στη λιστα για νυφη μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μωρε μπραβοοοο οτι ο γιος μου θα ηταν και η μετενσαρκωση του παλιου σου γκομενου ουτε που το φανταζομουν... =))=))=))=))

Μαρακι πολυ ωραιο αρθρο αλλα πολυ μεγαλοοοοοοοοοοο

φιλακια τσουπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...