Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σε όλα τα κορίτσια!

Κουκίδα, άπαιχτη κ Κουκιδούλα σου!!!

Πολύ ωραία τα φορεμάτακια που επιλέξατε, καλοφόρετα!

Ράνια, δεν ξέρω τι θα έκανα εν τοιαυτη περιπτώσει... Αντιμετώπισα κ εγώ το μοιραίο τη χρονιά που παντρευόμουν. έχασα τη θεία+νονά μου τον Μάρτιο κ ο γάμος κανονισμένος για Ιούνιο. δεν τον ανέβαλα, απλώς ο μπαμπάς μου δεν χόρεψε τρελά, μόνο για το καλό, γιατί αδερφή του ήταν, καταλαβαίνετε... Στη θέση σου θα σκεφτόμουν μάλλον 2 τινά: θα βάφτιζα το παιδάκι μου να πάρει την ευλογία και το ονοματάκι του, με τον πιο λιτό τρόπο βέβαια, χωρίς πολλά-πολλά... τώρα, αν ήθελα να πληρούνται προϋποθέσεις χαλαρότητας, χαράς κ όχι θλιβερών σκέψεων - γιατί άνθρωπός σας είναι - θα το μετέφερα για του χρόνου το καλοκαίρι. τι να πω... συζήτησέ το πάνω απ'όλα με τον άντρα σου, δες πώς νιώθει και τι πραγματικά θα ήθελε.

Λοιπόν, τα βαφτισάκια μας έγιναν την Κυριακή, βέβαια ήταν ένα ζόρι γιατί ο μικρός έκλαιγε συνέχεια απο την αρχή σχεδόν, μέχρι και το τέλος...... Είχαμε καλό φωτογράφο, αλλά τι φωτο έβγαλε ο δόλιος δεν ξέρω :roll: Μόλις μπορέσω θα βάλω φωτο στο fcb.

το catering ήταν όλα τα λεφτά!!! τέλειο, πεντανόστιμα τα πάντα!

έτσι ο μικρός μου είναι πλέον ο Γιώργος μας!

υ.γ φροντίστε να έχετε ένα φυλαχτούλι-ματάκι στο μωράκι σας κ κάποιον να τα ξεματιάσει. όσο γίνεται πριν απο τη βάφτιση να μην "πλακώνει" όλο το σόι πάνω απ'το μωρό κ το "αγριεύει"...

πάμε τώρα στα πιο γενικά: η κρεμούλα της Γιώτης, η βανίλια, είναι τελεια. έχω δοκιμάσει της nutricia και την frezylac αλλά μου αρέσει η Γιώτης. Γάλα μας άλλαξε η παιδίατρος όταν πήγαμε την Τετάρτη κ πλέον θα καταναλώνουμε της 2ης βρεφικής ηλικίας. της ανέφερα ότι γουστάρω ελληνικά κ ότι θα πάρω Γιώτης. Κανένα πρόβλημα δεν προκύπτει απο την αλλαγή, σύμφωνα με εκείνη. έτσι θα συνεχίσουμε με sanilac- Γιώτης. Αλλάξαμε και πιπίλες νούμερο 2 σε όλα τα μπιμπεράκια μας! Είμαστε τώρα 67 πόντους και 8500 κιλάκια :D Κ προφανώς βιαστικούληδες γιατί η ανάπτυξή μας είναι 1 μήνα πιο προχωρημένη απο τα μωρά της ηλικίας μας :mrgreen: καθόμαστε μόνοι στον ποπό μας, σηκωνόμαστε όρθιοι με τεντωμένα ποδια κ πατάμε, πιάνουμε αντικείμενα κ διάφορα άλλα που μας έχουν κάνει να τα κάνουμε πάνω μας!!! Αυτή τη φορά δεν κλάψαμε καθόλου στο εμβόλιο :shock: , έχω πάθει πλάκα με τον γιο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντεμακι να σας ζησει ο γιωργακης σας!!

ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω με τη βαφτιση..ειπαμε να το αφησουμε μεχρι τη δευτερα που θα εχουν δειξει τα πραγματα.αυριο θα μας πουν κ οι γιατροι τι βλεπουν.αν συνεχισουν να ειναι τοσο χαμηλα τα λευκα,θα εχουν προβλημα κ τα ερυθρα κ τοτε τα πραγματα θα ειναι πολυ σκουρα.παντως εχουμε πει πως αν δεν μπορει να παρεβρεθει στη βαφτιση,δεν θα γινει καθολου.υποτιθεται την κανονισαμε τοσο βιαστικα για να προλαβει ο πεθερος μου να ακουσει το ονομα του γιου του..το πρωι ελεγε με λαχταρα στην αδερφη του που τον ρωταγε πως θα τον βγαλουμε.βασιλη ελεγε κ δακρυζε..τοσες μερες δεν εχει ξαναμιλησει καθολου.το μονο που ειπε προχτες που τον ρωτησε ο αντρας μου ποια ειμαι,αν με καταλαβαινει και ειπε η γιωτα και σημερα το ονομα του μικρου..

να ρωτησω κατι ασχετο,τωρα που το ειπε η ντεμι.στον πωπο πως θα κατσει μονο του?το δοκιμαζετε κατα καιρους κ αν κατσει?εμεις τον ψιλοβαζουμε πανω μας καθιστο,δεν στεκεται βεβαια,αλλα νομιζω πως δεν κανει ακομα για τη σπονδυλικη τους.οπως και ορθια,να στηριζονται στα ποδια τους.οποτε τον εχουμε ορθιο πανω μας τα τεντωνει και δεν τα λυγιζει.στηριζεται.αλλα νομιζω δεν κανει ε?δευτερα θα ρωτησω τον παιδιατρο..

ααα,κ κατι ασχετο.η περιοδος αφαντη!εδω και 2 εβδομαδες σταματησα τελειως το θηλασμο..στις 9 του μηνα ειχα παει για τεστ παπ κ μου ειχε πει πως εκεινες οι μερες ηταν "επικινδυνες" και ετοιμαζοταν το ενδομητριο για περιοδο..δεν θα επρεπε να ειχε ερθει?1 φορα καναμε ελευθερα εκεινες τις μερες.λετε να παιζει τπτ?τοσο απλα?εμεις παιδευομασταν 1,5 χρονο και ηρθε με μια μικρη "βοηθεια" ο μικρος..μακαρι βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα!!!

demaki περιμενουμε φωτο. Να χαιρεσαι το γιωργακι σου!!

ολα τα λεφτα το κουκιδελι εν δραση!!! :x:x:x το νυφακι μου!!!!

βρε ρανια.... το μπεμπακι δεν σταματησες να το θηλαζεις για να κανεις τη θεραπεια στα χερια?? αμα εισαι ξανα εγκυος πως θα περνεις τα φαρμακα?

την κανονισαμε τοσο βιαστικα για να προλαβει ο πεθερος μου να ακουσει το ονομα του γιου του..

τι εννοεις? το μωρο θα παρει το ονομα του πατερα του?? δηλαδη του αντρα σου? μπερδευτηκα λιγο...

γιουλακι το φορεμα τελειο....

κων/νος και εσενα μου αρεσει αλλα αυτο με το φιογκο....ηταν τελειο!!!!

εμεις απο κρεμες δεν θα δοκιμασουμε λογω αλλεργειας :(:(:(:(:(

αντε να δουμε την τεταρτη που θα παμε για εμβολιακια αν μας πει να αρχισουμε τα φρουτακια!!!

καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτουλι οντως παιρνω φαρμακα για τα χερια.σημερα εφαγα φλασια και θυμηθηκα πως λογικα θα επρεπε να μου εχει ερθει περιοδος.κ τι να κανω,να μη συνεχισω τη θεραπεια?κι αν δεν υπολογισαμε κατι καλα?

το θεμα του ονοματος τωρα..περσι πεθανε ο αδερφος του αντρα μου κ ο μικρος θα παρει το ονομα του.

ααα,κωνσταντινος,μαντεψε...παλι εγω θα γραψω τελευταια κ σημερα!!!μα καλα,κοιμαστε ολες η γυρνοβολατε?εγω κλασικα μονη μου κ αποψε,αυπνιες.θελω αγκαλιτσα απτον αντρουλη μου για να κοιμηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!περα για περα τι κανετε κοριτσουδια?????εμεις γυρισαμε προχθες και απο χτες το σπιτακι μου ειναι παλι σε ταξη γιατι ηταν σαν βομβαρδισμενο τοπιο μα βαλιτσες τσανυες και τσαντακια στην μεση....τελοσπαντω τι να πρωτοσχολιασω?????????? :-?:-? καταρχην καλοφωτιστος ο γιωργακης σας ντεμι μου να σας ζησει!!!!!!!!!!!απο γαλα αλλαξαμε και εμεις και παιρνουμε για μωρακια απο 6 μηνων και πανω συνεχιζω το frezylac τηςfrezydermβιολογικο γαλα και ποολυ καλο απο οτι μου ειπε και η παιδιατρος,απο δοντακια κατι αχνοφαινετε και ψιλογρατσουναει οποτε ερχεται...ερχετε.....ρανια μου υπομονη....τι ειναι αυτο βρε παιδι μου ολο γκαντεμιες ..οσο αφορα το θεμα της βαφτισης συμφωνω με την ντεμι .....απο κρεμες εγω δινω της νουνου της εδινα και στον γιο μου και εμεινα ευχαριστημενη και ετσι δεν αλλαξα μαρκα α!για να μην σβολιαζει η κρεμουλα να την διαλυεται με πιρουνακι και το νερο να ειναι ζεστουλη ετσι εμενα ποτε δεν μου σβολιαζει..α!μαρακι τελεια η μπομπο...εγω την αλλη εβδομαδα ξεκιναω να μοιραζω τα προσκλητηρια φορεμα πηρα ενα σουπερ φουξια κιτρινο με ανοιχτη πλατη και πετρουλες στης τιραντες που πανε πισω σε σχημα χ και κατω απο το στηθος...το προσκλητηριο ειναι ραβδακι με πετρουλες και ολα μα ολα θα εχουν θεμα την τιγκεμπελ.....αχ!κουραστηκα παω να φτιαξω καφε και τα ξαναλεμε...παρεπιπτωντος τα φορεματα σας κοριτσια ηταν σουπερ.....με γεια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!!!τι κανετε?εμεις ειμαστε μια χαρα εαν εξαιρεσουμε την γκρινια του μπεμπη..ο κακομοιρης ποναει που βγαζει δοντακια και ειναι ολη την μερα μεσα στην γκρινια..τα βραδια δεν κοιμαται καλα και στριφογυριζει!!!σε λιγες μερες ειναι και η βαπτιση μας:18-09!!εχθες αγορασα και το φορεματακι μου..σε χρωμα πετρολ με την πλατη οχι ιδαιτερα εξω!!!κανω και διατροφη να επανελθω οπως ημουν καποτε!!!

demie να σας ζησει ο Γιωργακης!!!παντα να ειναι καλα!!!κοριτσια ο μπεμπης κανει πολλες αναγουλες..η γιατρος ειπε μηπως δεν ρευεται καλα...ολη την ωρα ρευεται αυτο το παιδι..καμια σχεση με τον μεγαλο μου..αυτος ηταν βολικος..θηλαζε και επινε καιγαλατακι...αχ αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demaki γερος και καλοφωτιστος ο Γιωργακης!! :x

κοριτσια το δοντακι μας ποναει αααχ την καημενη...ταλαιπωρειται το πουλι μου..

ταυριο ερχιζουμε πατατα-καροτο -κολοκυθι- καλη δυναμη..θα το φαει αραγε???μια κουταλιτσα λαδακι και 2-3 σταγονες λεμονακι μπορει να το κανει πιο νοστιμο μας ειπε- αν κ δεν το βλεπω!

Σπιρτουλι τι ωραια φωτο ο Μαρινος! μαναρακι ο γαμπρουλης μας!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας υπερευχαριστώ για τις ευχές!!! Κ στα βαφτισάκια των μαναριών σας, με το καλό!!!

Πολλά φιλάκια κ τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na σας ζησει Γιωργακης, καλοφωτιστος να ειναι ο γλυκουλης. Περιμενουμεφωτο στο φβ!!!

Εμεις τα φρουτα μας τα τρωμε ολ α κ θελουμε κ αλλα!!!!!!!!!

Αυριο θα βαλουμε κ κρεμα κ στο τελος του μηνα θα αλλαξω κ το γαλα....

ποιου μηνα καλε? :roll::roll: της εβδομαδας εννοω!!!

Απο δοντια τιποτα δεν φαινεται στον οριζοντα, μονο σαλια εχουμε !!! Τα βραδια αν την πιασει γκρινια κ δεν μπορει να κοιμηθει βουταω την πιπιλα στο ντεπον και την δινω. Απο το ρουφα ρουφα αμεσως κοιμαται!

Κοκιδα καλη τυχη με τα λαχανικα σας!!!Τελικα το κονεδακι με το σπιρτουλακι εδεσε ε? Κανουμε στην ακρη λοιπον ;);)

Ρανια μου πραγματικα στο λεω συνεχεια! Χαρα στο κουραγιο σου κοπελα μου! Υπομονη και τα πραγματα θα ερθουν μονα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε κοριτσακια καλησπερα !!!!!τι μου κανετε εμεις περιμενουμε τους νονους της μικρης να τους δωσουμε τα προσκλητηρια του και τα δωρα τους,δεν θα τα παμε στην εκκλησια δεν υπαρχει και λογος,ουτε εκεινοι θελουν αλλα ουτε και εμεις....ειπα να κανω και κανενα φαι να παρω και κατι απ εξω γιατι με τα συμαζεματα δεν νομιζω να προλαβω...κατα αλλα μια χαρα τσιριδε3ς και γελια πολλα γελια σας λεω με τον αδερφο της τρελενεται !!!!ειναι και αυτος θεατρο και ολο την παιζει και της κανει διαφορα και δωστου γελια αυτη τι του τραβαει τα μαλλια τι τον δαγκωνει αυτος κυριος...........αδερφικη αγαπη βλεπεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!! βρε κων/νε η mammys θελει να πει δεν θα πανε τα δωρα στην εκκλησια την μερα της βαφτισης...αυτο καταλαβα εγω. εμεις σημερα μεσα στη γκρινια... εχεις κανει το κλαμα της πενταμηνης ζωης του... δεν θελει να κοιμηθει...δεν θελει να φαει...δεν θελει να παιξει...τωρα τον κοιμησα με το ζορι να δουμε για ποσο...απο της 7,30 εχει ξυπνησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπς εχεις δικιο σπιρτουλι... :oops::oops:

το διαβασα βιαστικα κ καταλαβα αλλα ντι αλλον.....

αληθεια τι δωρο θα παρετε στους κουμαρους κοριτσια?

κ μια δευτερη ερωτηση η νονα στολιζει την εκκλησια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κωσταντινος τα δωρα κουμπαρου εννοω!!!!!!!!!ακριβως οπως τα ειπε το σπιρτουλι,απλα δεν θα τα παμε στην εκκλησια οπως το κανανε παλιοτερα....επειδη ειναι κολλητοι μας φιλοι τους ρωτησαμε και θελανε ενα φουρνο μικροκυματων και αυτο πηραμε αλλα επειδη ηταν σχετικα οικονομικο τους πηραμε και απο μια χειροπεδα σε καλες τιμες απο τα folly folly..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι ξερω οι γονεις στολιζουν την εκκλησια και ετσι καναμε και εμεις στον γαμο μονο κανουν οι κουμπαροι τον στολισμο...εσεις πηρατε δωρα κουμπαρων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο αντρας μου που εγινε προσφατα νονος μεσα στο πακετο με λαμπαδες, ρουχαλακια κ.τλ. ηταν και ο στολισμος της κολυμπιθρας μονο. τωρα αν θελουν παραπανω στολισμο νομιζω τον κανουν οι γονεις. εμεις τους ειχαμε πει να μας παρουν μια φωτογραφικη μηχανη και πηραν και κατι ρουχαλακια δωρο του μπεμπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι ξερω οι γονεις στολιζουν την εκκλησια και ετσι καναμε και εμεις στον γαμο μονο κανουν οι κουμπαροι τον στολισμο...εσεις πηρατε δωρα κουμπαρων?

:roll::roll::roll: παλι δεν καταλαβα τι εννοεις?

εμεις θα τους παρουμε μια καμερα γυρω στα 200€ κανει!

απο στολισμο τι σκεφτεστε να κανετε?

εμας ο παπας δεν αφηνει στολισμο στην κολυμπηθρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ειναι δυο μπουκετα δεξια και αριστερα απο την κολυμπηθρα και κρεμονται υφασματα απο τα οποια θα ειναι πιασμενες καποιες τιγκεμπελ μιας καΙ ολο μας το θεματακι εχει να κανει με αυτη την νεραιδουλα...γιατι δεν σας αφηνει βρε κοσταντινος ειναι μοναστηρι η απλα ειναι περιεργος?σωστο και αυτο σπιρτουλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κων/νε αν μετα το ετσι καναμε και εμεις βαλεις ενα (,) θα καταλαβεις τι θελει να πει :D:D:D:D

χαχαχα.... :lol::lol: δεν κοιμηθηκα για μεσημερι αλλα το πνευμα μου μαλλον κοιμαται :D

σε εκκλησια θα γινει αλλα ποτε δεν αφηναν στολισμο στην κολυμπηθρα, ουτε μπαλονια στο προαυλιο...

τις μπομπο ποιος τις παιρνει σε σας? εμεις το χουμε οι ολες η νονα ή μισες - μισες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!ειπα να μπω για να γραψω παλι τελευταια,μη χαλαω τη σειρα μου!καλα,κωνσταντινος πολυ γελασα με τα αλλα ντ'αλλων που καταλαβαινες σημερα!

σημερα πηγαμε γιατρουλη!ηρθε η νυφη μου μαζι,αφου ο αντρας μου ειχε συμβουλιο στη δουλεια κ τελειωε 22:00 το βραδυ κ εχει παει κατευθειαν νοσοκομειο.ευτυχως πηγα κ τον ειδα τωρα ενα μισαωρακι..

λοιπον ο μπεμπεκος εγινε 68 ποντους και 7170 τα κιλακια του!κλαψαμε λιγο στα εμβολιακια,αλλα οκ.

αποστειρωση σταματαμε 9 του μηνα που γινομαστε 5 μηνων.δεν θα βραζουμε πια ουτε το νερο :!: ,θα πινει απο τη βρυση για το γαλα του,μονο λιγο να το ζεσταινουμε απλως.(εγω πιστευα πως θελει βρασμενο για καιρο).τελος σεπτεμβρη αλλαζουμε σιγα σιγα το γαλα απο novalac 1 σε novalac2.αρχες οκτωβρη (6ο μηνα),ξεκιναμε ρυζαλευρο πρωτα σταδιακα μια-μια κουταλιτσα κ μετα μπαινουν φρουτα,παλι ενα ενα.και μετα χορτοσουπες.εχουμε καιρο δηλαδη γιαυτα..

τωρα κοιμαται ξερο,εν εχει πολυκοιμηθει σημερα,τον πηγα κ για καφε κ τωρα που πηγα νοσοκομειο κ τον ειχε η μανα μου δεν κοιμοταν με τπτ στο παρκοκρεβατο.τον κατεβασε κατω σπιτι μου και τον πηρε αμεσως στην κουνια του.η δυναμη της συνηθειας!

σημερα κ παλι μονη..θα αλλαξει "βαρδια" με τον αδερφο του ο αντρας μου κατα τις 3-4 το πρωι.να ερθει να κοιμηθει να παει για δουλεια κ αυτος..τωρα τον ειδα ελαφρως καλυτερα τον πεθερο μου.τουλαχιστον αρχιζει κ κουναει χερια-ποδια.αν κ ειδα μια πελατισσα νοσοκομα,της ειπα πως εχουν κανονισει για βαφτιση την κυριακη κ μου λεει μην περιμενετε να σηκωθει,εκτος αν παρει αγκαλια κ τα σωληνακια κ ερθει!θα δειξει..

αυτα!!αντε καληνυχτα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον μπηκα να πω ενα ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ μετα την ρανια.... :lol::lol:

ρανια μετα τον 6ο σας εβαλε ρυζαλευρο κ φρουτα? εμας μετα ττον 5ο κ μετα τον 6ο χορτοσουπα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...