Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

αχ κοριτσια μου..τωρα καθομαι απτο πρωι.πηγα για δουλεια,μετα νοσοκομειο απτον πεθερο μου,ηρθα,εκανα ενα μπανιο,ειδα ενα τεταρτο το μπεμπεκο κ παλι νοσοκομειο μεχρι τωρα.η κατασταση δεν ειναι καθολου καλη.αναβαλλονται βαφτισια κ ολα.δεν ξερω αν θα βγαλει κ τη νυχτα.υποφερει ο ανθρωπος..πολυ στενοχωριεμαι.δεν μιλαει,δεν τρωει,ουτε νερο δεν πινει.οι γιατροι ειναι πολυ απαισιοδοξοι.εκεινος ο αντρας μου κ τα αδερφια του εχουν διαλυθει.μεσα σε 16 μηνες εχουν χασει αδερφο,μανα κ τωρα ο πατερας τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ βρε ρανια μου κριμα βρε κοριτσι μου , εχετε σκεφτει να κανετε καποιο ευχελαιο στο σπιτι?

ματι κακο σας βρηκε...

καλυτερα να τα αναβαλλετε γιατι "μαυτο το κλιμα" δεν ειναι κ οτι καλυτερο

μαρακι πολυ ωραιο το βαζακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη δυναμη ρε Ράνια..τι να πω,.

κοριτσια ανοιξε το ουλακι μας- βγαινει το 1ο μας δοντακι σιγα σιγα!

πωπω! μεγαλωνουν τα μωρα μας!

ΜΑρακι πολυ ωραια η μπομπονιερα κα ιτο βαζακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια αφηστε τη βαφτιση για την ανοιξη. Να φυγει το κακο πρωτα απο το σπιτι, να ξορκιστει που λενε. Σπασε κανενα βαζο κανενα ποτηρι κατι γυαλινο. Εγω πιστευω πολυ σε αυτα.

Μαρια πολυ ωραιο το βαζακι, αντε βρε Κουκιδα κι εγω θελω να σκασει. Το καημενο χθες ηταν πολυ ανησυχο και την αλλαξα 3 φορες ρουχα και μαζεψα 4 σαλιαρες. Πολυ πραγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!! τι κανετε? βρε ρανια υπομονη και κουραγιο... τι να πει κανεις σε τετοιες καταστασεις δεν ξερω... :?:?

εμας τα ουλακια ακομα φουσκωμενα κ ασπρα αλλα απο δοντακι τιποτα!! προχτες ξεκινησαμε κι εμεις επιτελους κρεμα!!! του εδωσα νεστλε στην αρχη και δεν την ηθελε καθολου. την εφτυνε και ξινιζε τα μουτρα του ο κυριος!! μετα του εκανα της μιλουπα και την καταβροχθισε!!! σταγονα δεν εμεινε!!! :D:D:D σημερα πηρα να δοκιμασουμε και τη γιωτης. αληθεια οσα μπεμπακια τρωτε κρεμες ποια μαρκα τους δινετε?? απο τα συστατικα τους που κοιταξα απορριψα νουνου και νουτριτσια γιατι και οι 2 περιεχουν ζαχαρη.. :( κριμα γιατι ηθελα να παρω νουνου που ειναι και το γαλα του (φριζολακ). αυτο μας εχει κανει αντρες 5 μηνες τωρα!!! ;) πινουμε και αρκετο νερακι μετα 20-30μλ κι ετσι ολα καλα!

σημερα ξεκιναει και το μοιρασμα των προσκλητηριων... πολυ τη βαριεμαι αυτη τη διαδικασια.. στο γαμο ειχαμε φρικαρει με το γυρω γυρω ολοι... τελος παντων.

που ειναι και η ντεμι να μας πει τα νεα απο την πρωτη βαφτιση?? και η λολλι χαθηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι εμεις ξεκινησαμε με φρουτα οχι με κρεμα. Αλλα εχω κατι δειγματα φακελακια της Νουτριτσια. Ειδα οτι εχει ζαχαρη. Τα αλλα δεν εχουν? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki βαλε και εμενα στην λιστα σου:αγορακι ηρθε στις 11-4 και θα τον βαπτισουμε Απολλωνα!!

σε 3βδομαδες ειναι η βαπτιση επιτελους να φυγει και αυτο το αγχος!!!

ο μπεμπης εχει αρχισει την γκρινια με τα δοντια..το βραδυ ξυπναει και στριφογυριζει και ξυπναει και ο μεγαλος τον ακουει απο το δωματιο του και ερχεται σε εμας1!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia εγω δινω την Nestle- ρυζαλευρο βανιλια- δεν εχει ζαχαρη.

υπαρχει κ το ρυζαλευρο βανιλια της Frezylac στο φαρμακειο- αλλα 'τσούζει ' η τιμη του κα ιη ποσοτητα ειναι ελαχιστη στο κουτι..

της εδωσα ενα κουτι αλλα δεν βγαινω μανα μου... :|

οπότε Nestle και πάλι nestle :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!τι ωραια που ξεκινησατε κρεμουλες?κι εμεις δευτερα θα παμε γιατρο κ ελπιζω να σταματησουμε αποστειρωση κ να αρχισουμε σιγα σιγα..

ο πεθερος μου τα ιδια κ σημερα.του εβαλαν κ σωληνακι ναα του βαζουν τροφη γιατι δεν πινει ουτε νερο..σημερα ημουν απτο πρωι στο νοσοκομειο,ηρθα μαγειρεψα,ξαναπηγα για να αφησω φαγητο στον κουνιαδο μου κ στον αντρα μου που πηγε το απογευμα,πηγα για δουλεια,μετα καπακι παλι νοσοκομειο και γυρισα στις 23:00 σπιτι κ αφου τον ειχαν παρει οι δικοι μου βολτα το μικρο,εριξα κ ενα σιδερο και ενα σκουπισμα..κ τωρα δεν μπορω να κοιμηθω απτην υπερενταση..ειμαι κ μονη μου.ο αντρας μου νοσοκομειο.τουλαχιστον πλησιαζει σ/κ.με επιασε ενα παραπονο τωρα το βραδυ που καθισαμε με τον αντρα μου στη βεραντα του νοσοκομειου..καταρχην ειχα να ειδωθουμε 2 ωρες συνεχομενες μονοι μας με την ησυχια μας,κανενα 2μηνο..του ζητησα μολις ξελασκαρουμε λιγακι σε καποιους μηνες να παρουμε το μικρο και να παμε 5-6 μερες καπου οι 3 μας.και να ειμαστε ολη μερα μαζι.κ το παιδακι να βλεπει μονο εμας,οχι πιο πολυ παππουδες,γιαγιαδες και θειους..αχχχ!!

ακουτε και την "κρεβατομουρμουρα" μου!αφου λειπει ο αντρουλης μου εσεις θα τα ακουσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

δεν πειραζει ρανια πες τα να ξεσκασεις....

πολυ καλη η ιδεα σουοταν ξελασκαρεται επιβαλλετε να πατε ενα ταξιδακι!

εγω πηγα για shopping χθες κ τελικα πηρα αυτο σε κοραλι χρωμα: http://www.dakmoda.gr/gallery/index.php/2011/sel_18

πως σας φαινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!καλα,κωνσταντινος ειναι τελειο το φορεμα!φανταζομαι σε κοραλι θα ειναι ακομα πιο ωραιο.κ θα σου πηγαινει!

εμεις η ιδια κατασταση.σημερα ειπα να κανω κ τις υπολοιπες δουλειες σπιτι,ν μαγειρεψω κ να παω κατα τις 12 στο νοσοκομειο,πριν τη δουλεια.ειπα να δω κ λιγο το μικρο κ αυτος ξυπνησε 8,εφαγε κ ξεραθηκε στον υπνο παλι!

τωρα δεν ξερω τι να κανω με τη βαφτιση..σημερα λογικα θα μου φερουν τις μπομπονιερες.να παρω κουφετα να τις φτιαξω?ειναι την αλλη κυριακη κανονικα.λεω να παρω να φτιαξω μονο τις 20-25 που θα μας χρειαστουν εκει κ τις υπολοιπες που θα μοιρασω μετα(αν γινει η βαφτιση),καθομαι κ τις φτιαχνω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχαριστω πολυ ρανια :D

εγω ειμαι της αποψεις οτι αν τα χεις ολα ετοιμα κ πεθανει ο παππους να μην τα αναβαλλεις, μια μερα πριν παντρευτει η κουνιαδα μου πεθανε ο παππους της κ ο παπας τους ειπε οτι μυστηριο ειναι κ το ενα μυστηριο κ το αλλο κ ολα πρεπει να γινουν...

ουτως ή αλλως σε κλειστο κυκλο θα το κανει ετσι κ αλλιως... εκτος κ αν θες να το αναβαλλεις κ να το κανεις μαζι με τα γενεθλια του σε ποιο ανοιχτο κυκλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη Ρανια μου- ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος της ζωης σας κα ιδεν σας εκανε την χαρη τουλαχιστον να σας αφησει να χαρειται το μωρακι σας οσο θα θελατε..

καλα θα κανετε να πατε καπου να ηρεμησετε μολις περασουν ολα.

Κωνσταντινε την νεστλε την παιρνω απο το σουπερ 5.80 ευρω τα 400γρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια τελικα θα συμφωνησω με την Κωνσταντινος για τη βαφτιση, ωραια τα ειπε. ;)

Εχει ωραιες ιδεες γιατι πηρε φανταστικο φορεμα, αυτα πανε μαζι :lol::lol:

και τρελαινομαι για το κοραλι. Οι γοβες στο γαμο μου ηταν κοραλι και ολο ο σκηνικο.

Εγω πηρα της μιλουπα την κρεμα 4 ευρω απο το ΣΜ. Δεν εχει ζαχαρη, με βαλατε σε σκεψεις και κοιταζα μιση ωρα τα συστατικα στο καθε κουτι. Την Τριτη θα φαμε κρεμα, προς το παρων μονο φροτακια. Δεν μπορω οτι τρελαθηκε με τη μπανανα οπως με το μηλο κ το αχλαδι, αλλα το τρωει γιατι ειναι λαιμαργη.

Και σουβλακια να της εδινα θα τα ετρωγε αυτο το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα οντως ακριβη ειναι τελικα η frezylac

κοριτσια σας ευχαριστω για το φορεμα γιατι ειχα λιγο τις αμφιβολιες μου, μου φανηκε πολυ ¨"λιτο" για τα δικα μου δεδομενα... βεβαια το κοραλι ειναι κλασης ανωτερο απο αυτο της φωτο....

το αλλο με τον φιογκο που σας ειχα βαλει παλιοτερα να δειτε εκανε 320€ με την εκπτωση... :shock:

ουτε που το δοκιμασα... για να μην μπορω καν στον πειρασμο! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μας.. εγω παλι στη θεση σου ρανια μαλλον σε αναβολη θα το πηγαινα... :?:? δεν ξερω... νομιζω οτι δε θα μπορουσα να χαρω το γεγονος οσο θα ηθελα με τετοιο κλιμα στην οικογενεια... να διασκεδασω, να γελασω με κουμπαρους συγγενεις και πολλους φιλους και μαλλον δεν θα μπορουνε να το χαρουνε και οι αλλοι... πραγματικα δεν ξερω... οτι και να αποφασισεις... με το καλο!

εμας με τη νεστλε μονο εμετο που δεν εκανε!!! :shock::shock::shock: και η αληθεια ειναι οτι κι εγω που τη δοκιμασα μου φανηκε τουλαχιστον ελεεινη!! :?:? αντιθετα της μιλουπα την καταβροχθιζει παντα ολη και θελει κι αλλη!!!! :D:D:D εν τω μεταξυ ρε κοριτσια οσες δινετε νεστλε, δε σας σβολιαζει??? εμενα μονο κρεμα δεν το ελεγες αυτο το πραγμα!! τελος παντων, αφου του αρεσει η μιλουπα, ολα καλα! τωρα πηρα και μια γιωτης για δοκιμη. για να δουμε...

σημερα παω κι εγω για προβα του φορεματος. 2 βδομαδουλες μεινανε!! :D:D:D κι ακομα δεν εχω αρχισει ουτε να μοιραζω προσκλητηρια!! πρεπει να κανονισω ακομα το στολισμο, το μπουφε που θα εχουμε στην εκκλησια και το τραπεζι για μετα. μαλλον το απογευματακι θα κατεβω κεντρο για στολισμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι τελειο το φορεμα! πολυ μαρεσει

Σοφουκι η κρεμα κουταλιτσα κουταλιτσα αν την ανακατεψεις σωστα δεν σβολιαζει. εμενα μαρεσε η γευση της -δεν ειναι γλυκεια -ουδετερη θα ελεγα αλλα νοστιμη.

να κ η κουκιδονα που τρωει κρεμα! κοιταχτε φατσα!χαχαχα

post-13662-1387393756184_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι πολυ ωραιο το φορεμα, ψηφιζω φουξ γοβα μιας κ μαρεσει πολυ το φουξ.

απο το ιντερνετ το παρειγγειλες?ζωνη δεν θα βαλεις καθολου?

το κουκιδακι το τρωει ολοοοο το μπολακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκακι κουκιδακι :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x[smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

Κωνσταντινος οχι απο ενα μαγαζι εδω το πηρα. Και τα σχεδια που εχει ειναι εντο νο φουξ και τιρκουαζ απο τη φωτο δεβ φαινεται. Μ'αρεσει ριχτο κανει πιο αερινο. Με τη ζωνη πεταει στηθος κ κωλος, ειναι λεπτο το υφασμα κ φουσκωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κουκιδα επαθα πλακα με τη φωτο!!μη λες πως τρωει κρεμα το παιδι,ολη η μαγουληθρα την τρωει!!ολα τα λεφτα!

ωραιο κ το φορεμα του γιουλακίου!!κι εγω φουξια ψηφιζω για γοβα.

αυτα,καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε ρανια νυχτοπουλι, τελευταια ποσταρεις καθε βραδυ...

κοριτσια ο γιος μου εχει θεμα με το μηλο, οποτε εχει μηλο η φρουτοκρεμα δεν την τρωει :roll:

οποτε κ γω δυο μερες τωρα βαζω μπανανα - αχλαδι- πορτοκαλι κ βρηκα την υγεια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι ακομη: μην κανετε το λαθος κ παρετε τις βιολογικες κρεμες holle απαισιοτατες ειναι... εννοειτε οτι δεν τις τρωει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...