Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

κοριτσια μου!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!εσκασαν τα πρωτα μας δοντακια!τα 2 κατω!δεν φαινονται(νομιζω,δεν στεκεται να τον παρατηρησω),αλλα τα πιανω για τα καλα με το χερι!τα βρηκε η μανα μου.της τον αφησα πριν λιγο να ετοιμαστω για δουλεια κ μεχρι να φερω την πιπιλα του,ειχε βαλει το δαχτυλο της κ τα επιασε!γιαυτο τοση φωνη 2-3 μερες τωρα!θα τρελαθω με το σκατουλι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερουδια !! βρε ρανια με πρόλαβες ! αυτο σκεφτηκα και γω μολις διαβασα τις "παραξενιες" των τελευταιων ημερων του μπεμπη σας !! με γεια σας με χαρα σας βρε !!!!! :x:x:x

εμεις ακομα τα ζαλίζουμε...τα βλεπω τοσο φουσκωμενα τα ουλακια του...πωπωπωωω αντε να ησυχασουμε και μεις !

Konstantinos εδωσα μικροποσοτητες αλμιρον1 την πρώτη εβδομαδα που βγηκαμε απο το μαιευτήριο, αλλα παντα τον εβαζα πρωτα στηθος. Ελα ρε παιδια...με ειχαν αγχωσει οι δικοι μου ανθρωποι στις επισκεψεις... επειδη ειχα πει οτι ηθελα να θηλασω (αλλα καμια απο το περιβαλλον μου δεν ειχε θηλασει, αρα ΔΕΝ γνωριζαν...) και ολη την ωρα με ρωτουσαν "Εφαγε ;;!!! Τρώει ;;;!!" και "κανε ετσι τις θηλες σου να δεις αν εχεις γαλα" και τετοιες μαλακίες.... τελος παντων... αγχωθηκα και γω και αργησα να "μπω" σε σειρα με τον μικρουλη που ο κακομοιρακος ουτε με πονεσε ποτε, ουτε με πληγιασε...ισα ισα ηταν πολυ βολικος στο θηλασμό... ευτυχως πανε αυτα ΟΥΤΕ που να τα θυμαμαι...

μπορει να επαθα και αυτο που λενε οτι απο το αγχος μου κοπηκε το γαλα (ή αργησε να κατεβει κλπ κλπ)... αϊ στο καλό !!!!!! :(

απο του Ευαγγελισμου θηλαζουμε αποκλειστικά και δεν εχω δωσει σκονη (οχι οτι το χω σε κακο απλα δεν χρειαστηκε...) γιατι θηλασα διακριτικά δημοσια (ειπαμε σε ολους τους τουριστικους χωρους της Κερκυρας τον Ιουνιο :lol::lol::lol: ), μετα αλλαξα θηλαστρο και εβγαλα επιτελους σοβαρη ποσοτητα και εδωσα με το μπουκαλι ;) γι αυτο και το σκεφτομαι για υγρο γαλα οταν ερθει εκεινη η ωρα... οπως με την πιπιλα πχ αφου δεν πηρε τους πρωτους 2 μηνες, γιατι να παρει αργοτερα ;;; (κοιτα εκει παραδειγμα... :mrgreen: ντοινγκ....)

εγω αλλο προβλημα σκεφτομαι... ΤΙ θα κανω με τον υπνο του μπεμπη, στη δεξιωση μετα το γαμο της αδελφής μας ;;; ειναι σε αιθουσα ξενοδοχειου, και ο μικρος μας πεφτει για υπνο ΠΑΝΤΑ κατα τις 9-10 το βραδυ (μοναχουλι του το αποζηταει !!! γκρινιαζει και τετοια...) :roll:

σκεφτομαι οτι θα κανουμε βαρδιες εγω και η αδελφή μου με τους αντρες μας με τα καροτσια και τα μωρα σε ησυχο χώρο (πχ στην πισινα, κηπο κλπ...) :oops: Σκεφτεστε κατι αλλο ;;;;; ειμαι ανοιχτη σε σκεψεις και προτασεις... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela ρε Ρανια!!! τι σουπερ μπεμπαρος ειναι αυτος!!! αχουυυυυ δοντακια! γιαυτο κλαιει μωρε το παλλικαρακι σου! :D

ευχομαι ολα να βγουν ανωδυνα!

η δικια μου απο τοτε που αρχισαμε φρουτακια τα κακα μας εστρωσαν πολυ- 2-3 φορες την μερα κανει- ενω οταν επινε μονο γαλα εκανε 1 στις 2 μερες.

χθες πηγαμε στο πατρικο μου να κανουμε δοκιμαστικη διανυκτερευση- ευτυχως καλα πηγε η υπόθεση. θα την ξαναφησω μεσα στη βδομαδα.

i'm so happy :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας, γεια σας και χαρα σας!!!! τι κανετε τσουπρες???

Ρανια με γες τα δοντακια.. εεε ειπε το παιδι αφου βγηκε τελευταιος απο την κοιλιτσα της μαμας, να παρει την πρωτια στα δοντακια!!! :D:D:D:D:D

Μαρακι εμεις που πριν ενα μηνα γιναμε νονοι( ο μπαμπας δηλαδη) οταν ηρθε η ωρα του υπνου(9-9,30) πηγαμε στο καμαρινι στο κεντρο(που δεν ηταν και τοσο ησυχα) θηλασε και τον πηρε ο υπνος...μετα μεσα στο καροτσι του το κεντρο με την μουσικη τσιτα, αυτος εριχνε κατι υπνους και γω καθομουν σε αναμενα καρβουνα,αλλα τελος παντων!!! μπορει και εσενα να μην τον ενοχλει η μουσικη και να κοιμηθει.... παντος μπορω να πω πως δεν το χαρηκα καθολου το ιβεντ :(:( προτιμουσα να ειμαι σπιτι και το παιδακι μου στο ησυχο κρεβατακι του...

εγω παλι γαλα σκονη και να θελω δεν μπορω να δωσω γιατι δεν πινει αυτο το απαισιο γαλα.....

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! γεια σας! ρανια με γεια τα δοντακια!! νωρις νωρις!! και τα 2 μαζι εε?? πρωτη φορα το ακουω!! εμας εχουν πρηστει τα ουλακια του, σε εκεινο το σημειο που θα βγουν τα 2 πρωτα ειναι πιο φουσκωμενα και πιο ασπρα αλλα ακομα δεν εχουν βγει!

σημερα ειχαμε γιατρο! 8120 και 68 υψος!!! τρελαθηκα!!! :D:D μου ειπε οτι αφου ειμαστε σε τοοοσο καλο σημειο απο θεμα βαρους θα καθυστερησουμε την κρεμουλα και θα τη φαει μια βδομαδα πριν κλεισει τον 6ο μηνα... δηλ.σε 20 μερες... αχχ... κι εγω που νομιζα οτι θα αρχιζαμε σημεραααα... ηθελα να παμε για πιατακια, κουταλακια και τετοιαααα... :?:?:? τελος παντων... αφου ειναι για καλο... επισης μας ειπε ο γιατρος οτι μαλλον θα κρατησουμε τα καταπληκτικα μας ματια και δεν θα σκουρυνουν αλλο :x:x:x ξεκινησαμε απο καταγαλανα, γινανε πρασινα σαν τα δικα μου κι ετσι μας ειπε θα παραμεινουν... μακαρι!! :D:D κατα τα αλλα ολα καλα, τωρα κοιμαται κι εγω ετοιμαζω τα πραγματα μας για το 4ημερο στο εξοχικο. εχω μια στιβα νααα για σιδερωμα... :(:(

ξεχασα!! επισης μπορουμε να κολυμπησουμε απο εδω και στο εξης με καπελακι αλλα χωρις αντηλιακο για τον πρωτο χρονο! κι εμας μας ειπε πολυ καλο σκουπισμα μετα! ;) σας φιλω προς το παρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα το ενα δοντακι μας εχει βγει.το αλλο απλως "γδερνει" λιγακι.αρα το πρωτο θα εχει βγει μερες κ δεν το εχουμε παρει χαμπαρι.εχει πολυ φαση!το αγαπω αυτο το παιδι!! :x:x:x:x:x:x:x

σοφουκι 8120??? :o θα κανεις μπρατσα γερα μου φαινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια !! απολαμβανετε την Πανσέληνο ;;;; ;););)

εμεις καναμε μια αποπειρα να μαζευτουμε τωρα το βραδακι στο μπαλκονι της μελλονυμφης αδελφής μου, αλλα ο τσιχλακος ειχε αααααααλλα σχεδια... ΓΚΡΙΝΙΑ ωσπου να τον παω στην "γωνια" του να βολευτει για υπνακο... ε τωρα αποκοιμηθηκε και σιγα σιγα θα παω και γω να την πεσω :x

σοφουκακι μια τελειοτητα ο μπεμπουλης σας ! εγω εκανα μια αποπειρα να τον μετρησω υψος αλλα δεν καθοταν το "σπλιναντερο" :lol: !! κατα τις 19 του μηνα θα κανουμε εμβολιακι οποτε θα αφεθουμε στις ακριβεις μετρησεις της γιατρέσσας ;)

βρε ρανια πραγματι ! τελευταιο εσκασε μυτη το αγορακι σας, πρωτο πρωτο εβγαλε δοντακια !!!

φιλακια και καληνυχτουδια κοριτσια :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμε γυρισαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ποσα νεα εχετε πει? Πωπω δεν προλαβαινω.......

Δοντια διαβαζω, κρεμες αρχισαν καλε 15 μερες ελειψα ποσα εγιναν?

Καναμε πολλα πολλα μπανακια, το κατα ευχαριστηθηκε η μικρη σκατουλα δεν ηθελε να βγει. Της ειχα παρει το σωσιβιο για νεογεννητα και το λατρεψε. Θα σας βαλω φωτο.

Ειδα και νεο μελος αν δεν κανω λαθος. Γεια σου Τονια και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Μακαρι να ερθουν και σε μας και 2 και 3 κ οσα θελουν και αγορια κ κοριτσια και απο ολα :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατα τα αλλα ευτυχως δεν βγηκε απο το προγραμμα της κοιμοταν 10-12 ωρες αλλα κουραζοταν με τοσο κολυμπι!

Για βαφτιση ακομα τιποτα δεν εκλεισα αλλα πρεπει να οργανωθω αμεσα :?

Ωχ κλαιει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!ηρθαμε απο σαλαμινα για διανυκτερευση στο σπιτακι μας και αυριο πουρνο πουρνο την κανουμε για κοζανη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ρανια μπραβο σας βρε καλοριζικα τα πρωτα σας δοντακια!!!!!!εμεις εχουμε λιγο γκρινιτσα κατα διαστηματα και πολυ πρησμενα και ασπρα ουλακια για να δουμε!!!α!φαγαμε και χορτοσουπα πολυ της αρεσε !!!!!!!!σας φιλω και τα ξαναλεμε απο πεμπτη και μετα.....ciao!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου!σας εχασα!οχι οτι εχετε πει κ πολλα...εμεις πηγαμε σ/κ στο χωριο του αντρα μου κ εκανε ενα σεισμο αλλο πραγμα στις 4 ξημερωματα κυριακης!ημουν μονη μου στο σπιτι,αφου ο αντρας μου κοιμοταν στο σπιτι του πεθερου μου για να τον προσεχει.ετρεξε διπλα που ημασταν με το μπεμπεκο,ευτυχως δεν πηρε χαμπαρι,κατεβηκε κ ο κουνιαδος μου απο πανω κ μεσα στη νυχτα μεταφεραμε την κουνια για να ειμαστε ολοι μαζι στο σπιτι του πεθερου μου.πολυ γελιο!!εγω να νυσταζω να θελω να κοιμηθω κ οι αλλοι να μη με αφηνουν να μπω στο σπιτι..μεχρι το βραδυ της κυριακης που φυγαμε,πρεπει να εκανε καμια 80αρια σεισμους χωρις υπερβολες.αυτο το πραγμα δεν το εχω ξαναζησει!

τωρα εφαγα μια φρικη αλλο πραγμα.βγηκα μια βολτα με το μικρο,τη νυφη μου κ την αδερφη της να χαζεψουμε για βαφτιστικα(βρηκα πολυ ωραια-ασχετο) κ μετα για ενα καφε.αφου εφυγα κ στη μεση της διαδρομης ο μικρος αρχισενα κλαιει με λυγμους.σταματησα το αυτοκινητο(μεγαλη βλακεια,αφου σε 5 λεπτα εφτανα σπιτι).υπολογισα οτι θα του δωσω την πιπιλα κ θα σταματησει.αυτος εβηχε απτο κλαμα κ εκλεινε η φωνη του.τον κατεβασα κ τον κουνουσε,ηρεμουσε.τον εβαζα μεσα,παλι τρελο κλαμα..μετα απο ενα 20λεπτο υστεριας πηρα τον αντρα μου κ εφτασε με τα ποδια τρεχοντας.εντωμεταξυ του ειχα χωσει το μπουκαλι με σκετο νερο,αφου απτον πανικο μου κ απτον ιδρωτα που ειχαμε ριξει κ οι 2 δεν εβρισκα ουτε τη σκονη-γαλα,ουτε πιπιλα,τπτ..μου εβαλε κ ενα κωλοχερο ο αντρας μου με το δικιο του,πως επρεπει να φτασω σπιτι κ να μην σταματησω αφου ηταν μονο 5 λεπτα..πολυ αγχωθηκα...

κ τελος τα ευχαριστα,ο "λυκος" μας εχει κ επισημα 2 δοντακια κ εχουν μεγαλωσει αρκετουλια.φαινονται πλεον οταν γελαει!θα μας φαει αυτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελες!

τι κανετε?

ολη αυτη η γκρινιτσα ειναι απο τα δοντια Ρανια ε? αντε να βγουν να ησυχασει ο μικρος σου.

εμεις χθες αρχισαμε λιγο να γκρινιαζουμε κ να τρωμε με μανια το χερι- οποτε πιστευω οτι δειλα-δειλα ξεκιναμε.

πως πανε τα μπανακια? εμεις παμε καθε μερα αυτη τη βδομαδα- μιας κ ο αντρας μου θα κατσει αυτη τη βδομαδα ολοκληρη.

Μαρακι χρονια πολλα!! εχουμε καμια εορταζουσα που μου ξεφευγει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κορτσουδια ! ευχαριστώ για τις ευχες κουκιδουλα ! :x

χρονια πολλα και στα υπολοιπα κοριτσια που γιορταζαν ! :x:x

εμεις ακομα βασανιζομαστε με την φαγουρα και τα σαλια μεχρι να βγουν τα δοντακια μας... τα οποια πολλες φορες σκεφτομαι οτι ετσι μπορει να μας παει μεχρι και τον 7ο μηνα..........:?:?

:shock: OH MY GOD.... :shock::shock::shock::shock:

κατα τα αλλα ΖΕΣΤΗ ΖΕΣΤΗ ΖΕΣΤΗ... αντε ΠΟΤΕ να δροσισει λιγο μπας και παμε καμια βολτα με το καροτσι σαν ανθρωποι και οχι σαν λιωμενα παγωτα... ! να βαλουμε και καμια ζακετουλα....

ΑΝΤΕ ! ποτε ;;;;;;;;;;;!!!! :twisted:

κατα τα αλλα εχουμε παιδιατρο την Παρασκευη για εμβολιακι, μετρήσεις και ενημερωση για κρεμες κλπ ... για να δουμε για να δουμε.... :roll::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! τι κανετε?? διαβαζω για τα νινακια που γκρινιαζουν και σκεφτομαι οτι μαλλον ειμαι τυχερη... ο μικρος αν γκρινιαξει ειναι ειτε επειδη πειναει, ή ειναι λερωμενος ή νυσταζει... δε μπορω να πω οτι εχει γκρινιαξει γενικα ετσι χωρις λογο... φτου φτου... ισως για μας τα δυσκολα να ειναι ακομα μπροστα μας... τι να πω... γενικα παντως νομιζω οτι ειναι πολυ καλος... και πολυυυ υπναρας... δε μπορει με τιποτα να μεινει ξυπνιος πανω απο δυωρο... αρχιζει μετα και τριβει ματακια, τραβαει αυτακια και μαλλακια... και μουρμουριζει μεχρι να ακουμπησει το κεφαλι του στην κουνια... χωρις κουνημα... χωρις σηκωμα στα χερια... τιποτα... καποιες φορες τον ηρεμει αφανταστα η πιπιλα την οποια και θεωρω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ και τραβαει παντα το σεντονακι του και χωνει μεσα στη μουρη του... και κοιμαται... 3 δυωρακια τη μερα σιγουρα... και το βραδυ 10-8 σερι... τωρα επινα καφε με μια φιλη που τα μπεμπακια μας εχουν 1 βδομαδα διαφορα και εχει φρικαρει. ξυπνανε τη νυχτα, δεν πιανει πιπιλα με τιποτα (κι αυτο γιατι εκεινη του δινει παντα το στηθος, ολη μερα και καθε στιγμη με το που κανει κιχ το μπεμπε κατ ευθειαν βυζι! της το εχει κανει πιπιλα κανονικα...) και ολη μερα γκρινιαζει... :shock::shock::shock: μαλλον επηρεαστηκα απο τη συζητηση με την κοπελα γι αυτο και σας πρηζω βραδυνιατικα.... :D:D:D παω στη βεραντα μας... μολις εφτασε ο συζηγος με κατι πιττογυρους... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Σοφουκι τελεια, ετσι ειναικ η μικρη μου , απλα εχει 3-4 μερες τωρα που τριβει τα ουλακια της και γκρινιαζει. Ελπιζω να βγουν γρηγορα τα δοντια να ξαναμπουμε στους ρυθμους μας ;)

Βαφτιση ακομα δεν εκλεισα :( , πρεπει να παω στην εκκλησια κ δεν προλαβαινω η μανα.

Μαλλον σημερα που ειναι ηδη ξυπνια (ξυπνησε νωρις απο τις 8:30) θα την "βουτηξω " και θα παμε. Γιατι ο παπας μεχρι τις 11 ειναι εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια κορτσούδια!

σας γράφω εν τάχει, μια κ έχουμε τρεξιμο μπροστά μας.. αυτές οι μέρες είναι εντατικότατες, γιατί κάνουμε τα τελευταία των βαφτισιών και.........Κυριακή απόγευμα επίσημη πρεμιέρα!!!!!!!!!! είμαι περίεργη πώς θα αντιδράσει το μπουμπούκι μου, γενικώς τρελαίνεται για το νερό, αλλά έχουμε ένα θέμα με το βάλε-βγάλε ρούχα! θα σας πω τις λεπτομέρειες της βάφτισης απο βδομάδα με το καλό! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι καλα!εχουμε τα πρωτα βαφτισακια!!με το καλο!εμεις ειχαμε παει για μπανακι πρωινο.ευτυχως μαζι με το μπεμπεκο κανω κ εγω κανενα μπανιο.το εχουμε προγραμμα καθε πεμπτη κ παρασκευη που φευγω 1 για δουλεια,παμε το πρωι θαλασσα.τωρα επεσε για υπνο.ρε γμτ πολυ με παιδευει για να κοιμηθει.τις περισσοτερες φορες γκρινιαζει,νανουριζεται μονος του,αλλα χτυπιεται στα χερια μου μεχρι να τον παρει ο υπνος.γενικα κ εμενα κλαιει οταν πειναει(δεν κρατιεται λεπτο ομως) κ τελευταια οταν νυσταζει.συνηθως καθεται ησυχος στην κουνια του,τραβαει την παντα,ανεβαζει τα ποδια κ τα κρεμαει πανω στα καγκελα..κ τωρα ετσι κοιμαται,με τα ποδια ψηλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια! πως ειστε?? αρχισαμε τις βαφτισεις εεε??? τι καλαααα!!! :D:D τα μπεμπακια μας μεγαλωνουν!!! κι εγω ειμαι σε καλο δρομο με τις μπομπονιερες και τα προσκλητηρια, ελπιζω σημερα που θα μαζευτουμε με τους νονους να τα τελειωσουμε και απο βδομαδα να αρχισουμε να μοιραζουμε!! βρηκα κι ενα πολυ ομορφο φορεμα... μακρυ, λευκο, στραπλες, με γαλαζια λουλουδια στο τελειωμα και μια γαλαζια κορδελα κατω απο το στηθος! πολυυυ μου αρεσε!! :D:D τωρα μου μενουν τα παππουτσια για να μου φτιαξει και το φορεμα στο σωστο μηκος. αν καταφερω να χασω και 3-4 κιλακια μεχρι την τελευταια προβα γυρω στις 6-7 του σεπτεμβρη, θα ειμαι σουπερ! για να δουμε... αυτες τις μερες εφαγα απλα τα παντα και δεν εχασα σχεδον τιποτα την τελευταια βδομαδα, απο σημερα ομως ξαναμπηκαμε δυναμικα στο προγραμμα!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!επιτελους τελειωσα τις δουλειες κ σε λιγο φευγω για δουλεια..επαθα μια φρικη σημερα.ειχε ερθει η ξαδερφη μου το πρωι με τα 2 παιδια της 6 κ 8 χρονων.σε καποια φαση κ ενω μιλουσαμε,βλεπω το μικρο να εχει σηκωσει απο το ριλαξ τον δικο μου κ να παλευει να τον κρατησει για να κατσουν στον καναπε.του γλιστρουσε απο τα χερια κ ειχε φτασει να τον κραταει απο τις μασχαλες!τρεχω,τον παιρνω πριν προλαβει να του πεσει απο τα χερια.η ηλιθια η ξαδερφη μου απλως του ειπε οχι αγαπη μου,δεν τα σηκωνουμε τα μωρακια..μου ερχοταν να τον σκοτωσω!συγκρατηθηκα(παιδακι ειναι)κ απλως του ειπα αλλη φορα οταν θες να τον παρεις αγκαλιτσα,θα μου το λες να στον δινω εγω.

κατα τα αλλα ο μπεμπεκος σημερα εχει πολυ καλη διαθεση.εμαθε επιτελους και βγαζει τη γλωσσα,φυσαει κ πεταγονται σαλακια!!τοσους μηνες του το κανουμε!κ απτο πρωι που το εκανε πρωτη φορα το κανει συνεχεια κ γελαει!

απο υπνο πως τα πατε?εμας κοιμαται πολυ λιγο..ζητημα ενα διωρο συνολικα μεσα στην ημερα κ το βραδυ χτες κοιμηθηκε 22:30-4:30 κ μετα 5:30-7.το καλο ειναι πως καθεται ηρεμος στην κουνια του κ δεν κλαιει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!! πηγαμε και μεις για το 4ο εμβολιακι μας... κλαμα και κακοοοοοοο.... απο ΠΡΙΝ το τσιμπημα... εχει αρχισει να ΜΗΝ γουσταρει τις οικειοτητες με ξενους... θελει πρωτα να γνωριζονται και μετα να τον "μπαλαμουτιαζουν" ...χιχιχιχι :lol:

λοιπον ειμαστε 8 κιλά και 68 ποντους υψος (λεει ειμαστε στις ανωτερες φυσιολογικες τιμες ... :oops: )

μπορουμε να πλατσουρισουμε στα νερα της Κερκυρας :D:D:D:D και παντα αντιηλιακο !

ξεκιναμε (μολις επιστρεψουμε απο Κερκυρα) σιγα σιγα ριζαλευρο και μετα φρουτακια ! στο επομενο ραντεβου θα μας πει οδηγιες ΓΙΑ να βαλουμε και σουπες ! ωσπου να πινει γαλα μονο πρωι και βραδυ.... :)

τελικα Κωνσταντινος ειχες δικιο, δεν το προτεινει το υγρο γαλα :( πριν το χρονο, αλλα μου ειπε οτι στο 10μηνο μπορω να δωσω... χχχχμμμμμ.... :roll: μαλλον θα τραβηξει αρκετα ο θηλασμος μας...

ευτυχως σοφουκακι που εμας ΔΕΝ μας εχει για πιπιλα ! πινει γαλα και αμεσως ασχολειται με το περιβαλλον ! υπερβολικά πια τωρα τελευταια... δεν τολμαμε να κανουμε εναν ηχο την ωρα που πινει....σταματαει να δει τι παίζει (ο κουτσομπόλης μας !!!!! :P ) ... μονο οταν θελει να αποκοιμηθεί πιπιλιζει λιγο (κανα 5λεπτο) αφου εχει χορτασει ομως !

ω σας αφηνω γιατι κλαίμε....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΕ ΜΥΤΗ Η ΜΥΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΜΑΣ!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια με τα ομορφα μωρακια!!!! τι κανετε??? εμεις εδω παλευουμε ακομα για μερικα γραμ. παραπανω... χθες ειχαμε παιδιατρο, εβαλε σε 20 μερες 300 γραμ.για τα δικα μας δεδομενα εκανε φοβερη προοδο...φτασαμε τα 5800 με πολυ κοπο. ακουω βρε παιδια αυτα τα 8 κιλα που λετε και :shock::shock::shock::shock: αχ τι παθαμε με αυτη την αλλεργια.... οσο για μενα...καλυτερα να μην το συζητω....μαυρες πεινες σας λεω, δεν ξερω τι να φαω... χθες επειδη το μωρο δεν εχει σταματησει τις βλεννες μου εκοψε και αυγα, ψαρι, μελι, πεπονι,φυστικια, καρυδια και ευτυχως που δεν θυμηθηκε και αλλα :(:(:(:(:( τι να κανω το μωρακι μου πανω απο ολα!!!!!!το καλο ειναι οτι ειμαι 3 κιλα κατω απο πριν την εγκυμοσυνη!!!!

στις 31 εχουμε εμβολια και μαλλον θα δουμε και παιδογαστραντερολογο για να μας κανει και αυτος μια διαγνωση και να κανουμε και εξετασεις. μετα απο ολα αυτα θα αρχισουμε φρουτακια σιγα σιγα...

αααααααααα με γεια το δοντακι του τσιχλακου(last year) :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια! με γεια τα δοντάκια του τσιχλάκου Μαρία!!! Κ εσένα Ράνια ο δικός σου μια χαρούλα με το θέμα δόντι! Εμένα μόνο σαλάκια, χέρια κ δόντια τίποτα ακόμη, κι ας κλείσαμε χτες τον 6ο!

Όλα έτοιμα για τα αυριανά βαφτίσια μας, έκανα κ beaute σήμερα το πρωί να είμαι οκ! Αχ, τι καλά που ήταν! όσο έκανε η κοπέλα πεντικιούρ, η πανβολική αυτή king size πολυθρόνα μού έκανε μασάζ. πολύ χαλαρωτικό :!:

Αύριο μεσημέρι που έμεινε το κομμωτήριο να είμαι φρεσκαδούρα κ όλα πέρφεκτ! ευτυχώς εδώ τα κομμω είναι κανονικά ανοιχτά κ Κυριακες, οπότε βόλεψε.

ουφ, έχω λιγο άγχος, αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά! φιλάκιααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demaki με το καλο αυριο η βαφτιση σας! :YMHUG:

τι κανετε κοπελιες- ?

εμεις κανουμε μπανακια τωρα που εκατσε μια βδομαδα ο αντρας μου - το ριξαμε στο εξω κα ιστο Junk food-

πολυ μασα..

αυριο εχω να παω σε μια βαφτιση στις Σερρες και το βραδυ Θεσσνικη σε ενα γαμο- μου λετε πως θα το καταφερουμε αυτο?

το 1ο ειναι οικογενειακη υποχρεωση και το 2ο ειναι που θελουμε πολυ να παμε γιατι τα παιδια που παντρευονται ειναι φιλοι/ οχι απλα γνωστοι.

το προβλημα ειναι οτι το μωρο δεν μπορω να το αφησω στη μανα μου- δεν καθεται με τπτ - ειδικα τωρα που εχει φαγουρα στα ουλα- κ ολο αγκαλια θελει- δεν παιζει να την αφησω κ να φυγω.

θα ταλαιπωρηθει λετε στο δρομο ολη μερα ε? να το ρισκαρουμε? τι στο καλο να κανουμε δεν ξερουμε.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!κουκιδουλα,εγω λεω να την παρετε μαζι σας.μια χαρα θα ειναι η μπεμπουλα.κι εμεις σημερα απτο πρωι τριγυρναμε.αφηστε,τι μας εκανε παλι το σκατουλι..ειχαμε παει για μπυριτσα πριν κ στο δρομο της επιστροφης αρχισε να κλαιει.φτιαχνω το γαλα του μιας κ ηταν ωρα του,του το βαζω στο στομα..τπτ!πρωτη φορα που δεν ετρωγε.το ξαναβαζω,τπτ..να σπαρταραει απτο κλαμα.να βαζω πιπιλα,να κλαιει.σταματαει ο αντρας μου,τον παιρνει αγκαλια,κλαμα.παλι το γαλα,να μην πινει..με τα πολλα,πως μου "εκοψε" κ εριξα το γαλα σε αλλο μπουκαλι κ τελος!το ηπιε μεχρι να φτασουμε σπιτι,ρευτηκε κ ξεραθηκε στον υπνο.ακου λεω παραξενιες που εχει το σκατο!!

λοιπον,τα πιο σημαντικα τωρα!κλεισαμε εκτακτως βαφτιση για 4 σεπτεμβρη!!το πρωι μου την εδωσε,αφου ο πεθερος μου δεν ειναι καλα,τα συζητησαμε κ θα την κανουμε πριν την επομενη χημειοθεραπεια του.βγηκαμε εξω,πηρα τα βαφτιστικα του αφου ο νονος δεν ξερει τι να παρει,κλεισαμε εκκλησια κ ειδαμε μπομπονιερες οπου με χαλασε η τιμη(2,80 ενα μαγνητακι).οποτε λεω τριτη απογευμα θα παω να παρω υλικα να φτιαξω εγω.καμια 80αρια θελω.γυρω στα 20 ατομα θα ειμαστε στη βαφτιση μονο,αλλα θα δωσω σε οσους θα καλουσα αν την εκανα κανονικα.

ααα,μου ερχεται κ η πρωτη μου περιοδος δειλα δειλα!για να δουμε πωςθα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ΡΑνια

ρε συ λιγο ακριβουτσικη η μπομπονιερα- οντως.

εμεις φτιαξαμε το προσκλητηριο- θα σας το βαλω να το δειτε- το εκανε η αδερφη μου με βαση ενα προτότυπο κ εβαλε κ το σκυλάκι μας!! :x

να σου πω- αυτο με το μπιμπερο- 2 ειναι τα τινα νομιζω

ή πονουσαν τα δοντακια του κ δεν ηθελε τπτ παρα να μην ποναει αλλο γιαυτο κ εκλαιγε- τυχαια δλδ το ηπιε στο 2ο μπιμπερο-

ή κατι του εφταιγε ισως στην ροη του 1ου μπιμπερο.

τα κανει κ η δικια μου- γιαυτο σου λεω.

ξυπνησαμε να ετοιμαστουμε κατα πρωτον για τη βαφτιση κ βλεπουμε πως θα κυλησει η μερα- αναλογα θα πραξουμε το βραδυ.

δειτε το προσκλητηριο- δεν εκτυπωθηκε ακομη κ θελει κατι λεπτομερειες φτιαξιμο.

post-13662-13873937518125_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...