Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

To ψωμι του εμποριου περιεχει πολυ αλατι γι'αυτο και πρεπει να το αποφευγουμε.εγω τρωω σπιτικο και για το τοστ.υπαρχουν πολλες τροφες που κρυβουν πολυ αλατι και ζαχαρη.ειμαι κι εγω στην 33η εβδομαδα κυησης.ευτυχως εχουν μερες να πρηστουν τα ποδια μου.απο οταν σταματησα απ'τη δουλεια συγκεκριμενα εχω ηρεμησει απο πολλα.ξεπριστηκαν τα ποδια μου,επεσε η πιεση μου και ρυθμιστηκε το σακχαρο μου μετα απο δυο μηνες ινσουλινοθεραπεια.αχ!ανυπομονω να γεννησω.ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζα..να μαι..

μιλησ αμε την Ελλη..εινα καλα...η μικρη εχει μια τελεια μουριτσα..και αν ολα πανε καλα..αυριο θα βγουν.

ξεκουραστηκε λιγακη εχει τη μικρη μαζι της οποτε το θελει..

Θα σα ςτα πει και η ιδια μολις μπορεσει.

Εγω τελικα ριχνω πιεση..επιστευτο ε;;;..οποτε ψαχνω το αλατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα, κάναμε σήμερα την εξέταση 3ου τριμήνου και ο μπέμπης είναι μια χαρά.

Επιπλέον έχει πάρει τέλεια θέση για φυσιολογικό τοκετό.......... :| (το φοβόμουν αυτό), αλλα δεν μπορούμε να πάμε φυσιολογικά λόγω του χειρουργείου :( .....δεν πειράζει...ο μπέμπης μου να είναι καλά κ ας μου τον βγάλουν κ απο το αυτί.......... :D

επιπλέον πεινάωωωωωωωωωωωω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..Νικολ καλο!!!

λοιπον. τελικα καταλαβα πως οσ αμωρακια ιεναι να γεννηθουν με καισαρικη..,παιρνουν τελεια θεση..οσ αομως προωριζονται να βγουν δια της κολπικης οδου..τσινανε..ε μα πια....

Παντως εγω βερες κλπ τα εβγαλα μετα απο μια ευδομαδα γαμου...δεν αντεχω τιποτα πανω μου, ουτε κοσμηματα ουτε μπιζου. Ο αντρας μου παλη τη φοραει με κορδονι στο λαιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesiliaκι ακριβώς αυτο έχω διαπιστώσει............

εμένα λίγο τα πόδια χαμηλά πρήζονται προς το βράδυ , τα χέρια καθόλου αρα την κρατάω ........αλλα την βγάζω πάντα μέσα στο σπίτι όπως κ το ρολόι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαράκι μου ήταν φοβερός!!! Πρόσεχε τον εαυτό του πολύ.. ειδικά στο θέμα της διατροφής ήταν εξπέρ!! Είχε 6 παιδιά και ήταν αγρότης... που σημαίνει ότι δεν είχε ΤΑ λεφτά αλλά ποτέ δεν είχε βάλει μέσα στο σπίτι άλλο λάδι εκτός απο το ελαιόλαδο!! Πάντα έλεγε ότι είμαστε ότι τρώμε και πρέπει να τρώμε καλά και σωστά!! Άσπρο ψωμί δεν έτρωγε μόνο μαύρο!!

Με το καλό Τονια μου να έρθει η ώρα να δείς το μπεμπάκι σου!!

Γειά σου Χρύσα μου!! εσύ κυνηγάς το αλάτι και εμείς το αποφεύγουμε... ο καθένας με τον πόνο του!!

Νικόλ μου τέλειο αυτό που είπες!!! πολύ γέλασα!!! Και εμένα έχει πάρει τέλεια θέση αλλα τι να τον κάνω???? Αφού θα βγεί απο αλλού!!! Και όπως λές ας βγεί και ας είναι καλά και ας μου το βγάλουν και απο το αυτί!!!

Χρύσα όντως... όσα είναι να βγούν με καισαρική πήραν θέση... ενώ τα αλλά το παίζουν βεντέτες!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τη φέτα Γιελιζάκι, που λατρεύω & δεν ήθελα να στερηθώ με τίποτε, παίρνω την πιο άπαχη της MINLER (κάνω και διαφήμιση τώρα.... τέλος πάντων) κι είμαι πολύ ευχαριστημένη..... αλλιώς κι εγώ βουτάω την κανονική στο νεράκι & ξαρμυρίζει!!!!! Δεν έχει καμία διαφορά στη γεύση πάντως.... μία χαρά...

Αααα..... Tonia.d μία βδομαδούλα έχουμε μόνον διαφορά.... εγώ διανύω την 32η.... κι εσύ μπέμπη έχεις εεεε...... κι εγώ πάντως ανυπομονώ να δω τον ερωτάκο μου!!!!!!!

Βγαίνουν αύριο κιόλας η Ελισάβετ με τη μπουμπού της??? Μπράβο τους!!!!! Με το καλόόό.....

Καλύτερα που είναι χαμηλή η πίεση Σεσιλιάκι μου..... τρώγε τα πάντα άφοβα!!!!!!

Γεια σου Nikol μου!!!!!!!!! Πολύ καλά τα νέα σας!!!! Αφού έτσι πρέπει να γίνει, τι να κάνεις κούκλα μου..... ο μπεμπάκος σου να είναι καλά κι όλα καλά θα πάνε!!!!!! Καλό διαβασματάκι καλή μου.... και καλό διάβασμα επίσης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μαγείρεμα και καλό διάβασμα Νικόλ μου!!!

Χρύσα μου βγαίνει κιόλας η Ελισάβετ??/ Μια χαρά!!! Να πάει με το καλό στο σπιτάκι της.... Φαντάζομαι τι κουκλίτσα που θα είναι η μπέμπα!!!

Ωραία φέτα αυτή που παίρνεις Πιπίτσα... παλιά την έτρωγα και εγώ.. τώρα παίρνω της ΜΕΒΓΑΛ τη less, ας κάνω και εγώ διαφήμιση!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλή ξεκούραση Μαίρη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά...........

Νισάφι πια!!!!!!!!!! Μας έχει πρήξει ο παλιόκαιρος στα μπουμπουνητάάάά...............

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Έχει να ρίξει καρέκλες πάλι!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Θέλω θάλασσααααα!!!!!!!!

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου τέλεια τα νέα σας από το γιατρό...με το καλό κοπέλα μου..Καλό διάβασμα!!

Χρύσα μου κι εμένα υπήρξαν φορές που μου είπε ο γιατρός να τρωω αλάτι!! Η πίεση μου είναι 10 με 6 εκτός όταν πάρω το γιουτοπαρ που είναι 11 με 7. Τωρα που το σταματησα το γιουτοπαρ επεστραψα στα 10 με 6!

Βγαίνει και η Ελις? Αντε με το καλό να πάνε σπιτάκι τους!!

Από την Μάχη είχαμε κανένα νέο??

Εμένα ο μικρούλης που ΄πάμε για φυσιολογικό έχει τόσο καιρό που πήρε θέση αλλά ο χαζούλης μου τυλίχτηκε με τον λωρό!! Ελπίζω να το πάρει απόφαση και να τον βγάλει από τον λαιμο!!!

Κι εδώ για βροχή το πάει τώρα..Αρχισε να φεύγει και η πολύ ζέστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μην ανισυχεις...αμα ειναι τυληγμενος μονοι λαιμο και ειναι ελαφρια η περιτυληξη και εφοσων δεν πεφτουν οι παλμοι ολα θα πανε καλα..εμεις ειχαμε πολλαπλη περοτυληξη και πεσαν και οι παλμοι..οποτε δεν ειχε καμια απολυτως τυχη με φυσιολογικο τοκετο..

10 με 6 και καμια φορα οταν ειμαι κομματια 9-6..παλη καλα..

Αλλα δεν μπορω τα πολυ αλμυρα μου προκαλουαει δηψα και φουσκονω...εμεις συνηθησαμε στο σπιτι να μη τρωεμ επολυ αλμυρα φαγητα ...

Η Βιοκλινικη εκει πο γεννησε η Ελλη εχει αυτο το προγραμμα...θα πανε σπιτι και για 2 μερες θα ερχετε μαια σπιτι της να δει το μωρο,..μου ειπε και οτι και το φαγητο ειναι πολυ καλο.

Αν το βλασταρι μας αποφασιεει να μα ςκανει τη χαρη και να γεννηθει εκει θα παω και εγω να γεννισω.

Αχ δεν μπορω να συγκετροθω...παω να πλυνω τα πιατα..ευτυχως ο μεγαλο ςμου κοιμαται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα μου σε ευχαριστω πολυ.κι εγω την παρασκευη μπαινω στην 33η εβδομαδα.ειχες καλη εγκυμοσυνη;

η φετα η μιλνερ εχει λιγοτερα λιπαρα αλλα για να της δωσουν καλυτερη γευση της προσθετουν περισσοτερο αλατι,απ'οτι μου ειχε πει μια διατροφολογος.ξαλμυριζε την καλα λοιπον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εδώ ενώ απο το πρωί είχε ήλιο και πρίν καμιά ώρα που βγήκα να απλώσω ρούχα έκαιγε ο ήλιος άρχισε πάλι να σκοτεινιάζει και να μπουμπουνίζει όπως χθές και έβγαλε και δροσιά... μάλλον θα βρέξει πάλι!!

Χρύσα στα νοσοκομεία κανονικά με ΦΤ σε κρατάνε 3 μέρες και με καισαρική 4 έτσι δεν είναι?

Εμείς δηλαδή την άλλη εβδομάδα τέτοια μέρα θα έρθουμε σπιτάκι μας, αν όλα πάνε καλά!! Πώ πώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια με το καλό το μωράκι σου!!

Χρύσα μου εχει διπλή περιτύληξη...βασικά η μια περνά μπροστά από το πρόσωπο και η άλλη είναι χαλαρή στο λαιμό. Ο γιατρος πάντως θέλει να πάμε για φυσιολογικό και βλέπουμε! Και χαίρομαι γι'αυτο!!

Ωραίο το πρόγραμμα της κλινικής της Ελίς!

Σε εμάς στο φυσιολογικό σε κρατάνε 3 μέρες και καισαρική 5!

Εφαγα και έσκασα!! Ηπια και πολύ νερό γιατι με έπιασαν καούρες με τα τηγανητά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα μου σε ευχαριστω πολυ.κι εγω την παρασκευη μπαινω στην 33η εβδομαδα.ειχες καλη εγκυμοσυνη;

η φετα η μιλνερ εχει λιγοτερα λιπαρα αλλα για να της δωσουν καλυτερη γευση της προσθετουν περισσοτερο αλατι,απ'οτι μου ειχε πει μια διατροφολογος.ξαλμυριζε την καλα λοιπον.

Αχά..... πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λες Tonia.d.... ομολογώ δεν είχα ιδέα!!!!!!

Δόξα Τω Θεώ.... απ΄όταν μπήκα στον 5ο η εγκυμοσύνη μου έστρωσε πολύ & εγώ την απολαμβάνω...........

Όλο το 1ο 3μηνο είχα εμετούς, ζαλάδες, πολύ έντονες ανακατωσούρες, αποκόλληση, ξάπλα.......

Αλλά τώρα..... όλα τέλεια!!!!!!!!!

Καλή χώνεψη Μαράκι μου!!!!!!! Εγώ ότι και να φάω πια...... έχω καούρες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...