Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Evita συγχαρητήρια κοπέλα μου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Καλά κάνει ο άντρας σου και σε προσέχει και να τον αφήνεις. Εγώ στην αρχή το είχα πάρει πολύ χαλαρά και πιστευα ότι απλά δεν κάνει να σηκώνω πολύ βάρος αλλά τελικά πολύ σύντομα συνηδειτοποίησα ότι πρέπει να προσέχω όλες τις κινήσεις μου. Τους πρώτους μήνες όλες οι κινήσεις σου θα είναι σε slow motion! Υπομονή λοιπόν γιατί αξίζει τον κόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evita συγχαρητήρια για το σπορουλίνι σου!!! Μια καλή κ ήρεμη εγκυμοσύνη τώρα κ όπως λένε κ τα κορίτσια, προσοχή κ χαλαρά :D Αυτοί οι άντρες, αλλο πράμα βρε παιδί μου :lol::lol::lol:

Εγώ το μόνο που ζητούσα συνέχεια ήταν μασάζ στα πόδια! τέλειο!!! αφού όταν γέννησα 1 μήνα νωρίτερα, το "έφερα βαρέως" για τα χαμένα μασάζ :o .... γιατί μετά τα φώτα έπεσαν θριαμβευτικά στον μπομπιράκο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι!!!!!!!!!!!

Ευχομαι να σου πάνε όλα καλά .... να απολαύσεις αυτούς τους μήνες όντως, οσο γίνεται περισσότερο!!! Ζήσε τη κάθε στιγμή ..... χωρίς να κουράζεσαι ... εκμεταλεύσου οσο σε παίρνει τις καταστάσεις ;) μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο και μη φοβάσαι για τίποτα.

Με λίγη προσοχή μόνο.... θα έχεις σε 9 μήνες το πολύ.... ένα υπέροχο μωράκι..... :))) :)

ΜΠΡΑΒΟ ... ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτούς τους μήνες μπορείς να περάσεις τέλεια αλλά μπορεί να στους κάνουν και κόλαση. Εμένα μόλις βγήκε το τεστ θετικό δεν με άφηνε να κάνω τίποτα. Αλλά ξεκίνησε ταυτόχρονα και τα μη...

Μη στην κόκα κόλα γιατι θα κουφαθεί... μη στον καφέ γιατί θα το πειράξει.... μη στο τσιγάρο .... μην κοιμασαι μπρούμητα το καταπιέζεις... αν πας στην τουαλέτα να μην σφίγκεσαι και πολλάααααααααααα ακόμα μη.....

Κόντεψα να τον σκοτώσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη "σχετική" δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη :shock:

τα δημητριακά έγιναν καθημερινή μου συνήθεια κ έτσι ευτυχώς δεν αντιμετώπισα χοντρό πρόβλημα, αλλά κάποιες φορές, όσο να πεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτούς τους μήνες μπορείς να περάσεις τέλεια αλλά μπορεί να στους κάνουν και κόλαση. Εμένα μόλις βγήκε το τεστ θετικό δεν με άφηνε να κάνω τίποτα. Αλλά ξεκίνησε ταυτόχρονα και τα μη...

Μη στην κόκα κόλα γιατι θα κουφαθεί... μη στον καφέ γιατί θα το πειράξει.... μη στο τσιγάρο .... μην κοιμασαι μπρούμητα το καταπιέζεις... αν πας στην τουαλέτα να μην σφίγκεσαι και πολλάααααααααααα ακόμα μη.....

Κόντεψα να τον σκοτώσω....

Εδώ που τα λεμέ βρε Ουρανία μου το τσιγάρο, ο καφές και η κόκα κόλα δεν έχει τίποτα το καλό να προσφέρει στο μωρό, ειδικά το τσιγάρο απαγορεύεται αυστηρώς! Κακά τα ψέματα με την εγκυμοσύνη αλλάζει πλέον η ζωή σου, οι συνήθειες σου και βάζεις σε πρωτεραιότητα το καλό του μωρού! Λίγοι μήνες υπομονής νομίζω αξίζουν τον κόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.... ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ... ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ , ΔΕΝ ΠΙΝΩ...., αναψυκτικα ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ Μ ΛΕΙΨΕΙ Κ ΚΑΤΙ.... ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ Κ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ Κ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ... ( ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ) ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΤΗ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ .... ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ... ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ . ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi δίκιο έχεις αλλά.... εμένα μου έτυχε μέσα στο πάσχα οπου τρως λίγο παραπάνω οπότε λίγη κοκα χρειάζετε να χωνέψεις... το πρωι ένας καφές επίσης χρειάζετε (ελληνικός και ελαφρύς). όσο για το τσιαγαρο το μείωσα κατά πολύ αλλά εντελλως κόψιμο δεν έπαιζε. Άσε που δεν κάνει κ καλό. Είναι προτιμότερο να καπνίζεις παρά να το θες και να μην το κάνεις. Η κουμπάρα μου και στα 2 παιδιά της το εκοβε μαχαίρι. και τα 2 γεννηθηκαν με στερητικό σύνδρομο και οι γιατροί της είπαν καλύτερα να κάπνιζες. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia kai kalo mhna...

Evitaki diavazw meres to post sou kai xarika para polu gia ta euxarista nea sou, me to kalo to mwraki sou kopela mou..

Ourania tha ithela na pw kati pano sto sxolio pou ekanes gia to tsigaro, xoris na thelw na askisw kamia kritikh h na se krinw pros theou alla diafono katheta me auto to thema.....

To kalitero einai sigopura na apexeis entelos apo to tsigaro kai na sou pw thn alh8eia me eknevrizoun perisotero oi giatroi pou epitrepoun sthn mama na kapnizei giati etsi sou dinoun thn entiposh pws den einai vlavero gia to mwro sou....

Episis mou akougete polu koulo to na exei ena mwro steritiko sindromo apo kati pou opos les den perase pote ston organizmo tou giati h mama tou den kapnize.......

Filika sta lew ola auta kai elpizw na mhn pareksigitheis giati den einai auth h prothesh mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε ενας έχει τις απόψεις και τα πιστεύω του. ένας οργανισμος πάντως,θέλει αρκετούς μήνες για να αποτοξηνωθεί από οτιδήποτε. (τσιγάρο, αλκοολ, ναρκωτικά κλπ) οπότε το μωρό παίρνει ουσιες και ας νομίζει η μητέρα πως δεν τις παίρνει. πάντως εγω ξέρω αρκετούς γιατρούς που επιτρέπουν το κάπνισμα αλλά με μέτρο. Όποια μπορεί να κόψει καφέδες, τσιγάρα και κακές συνήθειες στην εγκυμοσύνη Μπράβο της.... Εγώ πάλι είμαι από αυτούς που δεν την παλεύουν.(κόκα και καφέδες τα έκοψα. το ριμάδι το τσιγάρο με τίποτα.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα με την Ευη Δ.Ολα αυτα ειναι δικαιολογιες για να μην κοψει καποια το καπνισμα,το οποιο μονο κακο κανει στο μωρο,ακομα και αν προκειται για 1-2 τσιγαρα.Εχω φιλη μανιωδη καπνιστρια που με το που εμεινε εγκυος το εκοψε μαχαιρι!Και το μωρο της δεν παρουσιασε κανενα στερητικο συνδρομο.Δεν ισχυει κατι τετοιο...Ολα στο μυαλο μας ειναι,δεν υπαρχει δεν μπορω αλλα δεν θελω... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...