Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Παιδιά μέχρι τώρα έλεγα ότι περνάει ο καιρός γρήγορα... και όντως έτσι ήτανε... αλλά εδώ και μερικές μέρες και όσο πλησιάζει ο καιρός νιώθω ότι δεν περνάει τόσο γρήγορα... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Το νιώθετε και άλλες αυτό? Η είμαι η μόνη ανάποδη???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ γιελιζ μου το ιδιο νιωθω κ εγω,τωρα μου φαινεται πως δε περναει ο ρημαδης ο καιρος

αφου θα εχω παρεα εσας δε με πειραζει.κ μενα αυτο μου ειπε ο γιατρος.οτι θα γινουν μεγαλα τα μωρα μου.παω να τη πεσω κοριτσια.ειμαι απο τις 6 παρα ξυπνια.τα λεμε το απογευμα.φιλακιααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Αννούλα μου στα κοριτσάκια σου, ωραία που είναι να τα βλέπεις να πέρνουν βάρος!!!!!!!!!!!

ανθρωπάκια μικρούτσικα..........

Μαράκι μου κ εγω ανυπομονώ να φτιαχτούν τα χοντρά για να αρχίσω να ασχολούμαι κ με τα πράγματα του μωρού.....αντε με το καλο να βάλετε όλααα τα πραγματάκια κ να γεμίσει το δωματιάκι του μπέμπη σας......

Διοσακι μου είμαι στη φάση που πάει σφαίρα....κ θέλω να φρενάρει για να προλάνω ετοιμασίες αλλα το καταλαβαίνω αυτο που λες κ είμαι σίγουρη οτι το τελευταίο μήνα θα το νοιώσω.....θα καίει κ ο τόπος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε;Απο το πρωι ετρεχα στο ΙΚΑ και στην γιατρο.Πηγα να παρω τα λεφτα απο τα γυαλια που εφτιαξα.150 ευρω πηρα απο το ΙΚΑ,σιγα μην τους τα χαριζα!Μετα πηγα στην γιατρο αλλα μου ειπε για να μου γραψει τα φαρμακα πρεπει εστω και τυπικα να κλεισω ραντεβου με το 184.Μα καλα,διαληψεις παθαινει;Χθες την ρωτησα και μου ειπε να μην κλεισω.... :roll: Τελικα απο εξετασεις ειπε να κανω αυτες που μου εγραψε αλλα και καλλιεργεια ουρων.Αυτα,αδικα πηγα δηλαδη! :evil:

Πηγα και πηρα μια ασπρη βερμουδιτσα απο τα Μαδερκερ γιατι δεν εχω καθολου ρουχα.Και 3 φανελακια απο ενα αλλο μαγαζι,το XL... :shock: Πρωτη φορα στη ζωη μου!!!Και μετα ηπιαμε και ενα καφεδακι με τον αντρα μου και γυρισαμε.

Το γιουτοπαρ εξακολουθει να με πειραζει,με πιανει τρεμουλο,δυσφορια και ταχυκαρδια.Και ΕΧΩ ΝΕΥΡΑΑΑΑ.ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ ΝΕΥΡΑΑΑΑ!!!

Καλα,εχει κατι τελεια φορμακια στα Μαδερκερ!Τα θελω ολα!Ροζ,φουξια,με καρδουλες,τελεια!

Σημερα με επιασε παλι κριση μην ανοιξει η κοιλια μου.:roll: Και πασαλειβομουν με λαδι! :lol: Μια λεω δεν με νοιαζει και μια κοιταζομαι στον καθρεφτη να δω αν εχω σημαδια.Αχχχ,ατιμες ορμονες!

Χρυσα να χαιρεσαι το αγορακι σου!

Αννα μια χαρα οι μικρες!Υπομονη και θα περασει ο καιρος!

Γιελιζ,κανε και την επομενη κορδελα και μετα αποφασιζεις.

Οι υπολοιπες απ'οτι διαβασα ειστε ολες καλα!Δεν θυμαμαι και πολλα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση Άννα μου!

Μαράκι εντελώς σαν να κόλλησε όμως... να φανταστείς απο χθές που πήγαμε στον γιατρό νομίζω ότι πέρασαν 2 μέρες!! Γιατί στο καλό γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.. Μήπως όταν είναι πολλές οι εβδομάδες μέχρι τη γέννα το παίρνουμε απόφαση ότι έχουμε ακόμα... και τώρα που πλησιάζει ο καιρός απο την ανυπομονησία μας νομίζουμε ότι δεν περνάει!! :roll::roll::roll: Τι να πώ... υπομονή να έχουμε!

Νίκη μου με γειά τη βερμούδα!

Εγώ όποτε θυμάμαι βάζω αμυγδαλέλαιο... και μέχρι στιγμής δεν έχω δεί καμιά ραγάδα... βέβαια έχω ακούσει ότι μπορεί να κάνεις και τις τελευταίες μέρες... οπότε... θα δούμε... Η μαμα που έχει λιπαρό δέρμα δεν είχε κάνει ούτε μία σεμένα... και δεν έβαζε και τίποτα... Είναι θέμα δέρματος πιο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ άβυσσος η ψυχή της εγκύου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Για τις ραγάδες...μια φίλη μου που το συζητούσαμε μου είπε ότι οι ραγαδες που έκανε φάνηκαν μετα που γέννησε!! αλλά είναι καθαρά αναλόγως το δέρμα της κοπέλας...

Συμπεθέρα καλως ήρθες...Ταλαιπωρήθηκες άδικα ε? Υπομονή!! Με γεια και η βερμούδα...κι εγω θέλω κάτι σε παντελόνι γιατι έχω μπλούζες αλλά δεν έχω με τις να τις βάλω..Το ένα παντελόνι εγκυμοσύνης δεν μπυ κάνει με τίποτα και το άλλο αρχισε να με ζορίζει :shock::o:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι άβυσσος Μαράκι!! :lol::lol::lol::lol:

Εγώ χθές που πήγα στον γιατρό το μετάνοιωσα που έβαλα παντελόνι!! Απο εδώ και πέρα μόνο φούστες και φορεματάκια!!! Το παντελόνι δεν υποφέρεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα σπαω το φραγμα των 100 ημερων!!!!! :shock: Πως περασε ετσι ο καιρος;

Και εγω δεν αντεχω τα παντελονια το καλοκαιρι.Αλλα η βερμουδιτσα ειναι πολυ λεπτο υφασμα βαμβακερο.Την πηρα και λιγο φαρδια για να μου κανει ολο το καλοκαιρι.Καμια φορα με τα φορεματα ιδρωνουν τα μπουτια μου και δεν μπορω! :lol: Εχω και 2-3 φορεματακια,θα περασει ο καιρος ετσι.Παλι καλα που δεν ειμαστε χειμωνα εγκυες να πρεπει να αγοραζουμε μπουφαν και παλτα!Με ενα φορεματακι και ενα σορτσακι βολευομαστε τωρα. ;)

Συμπεθερα και εμενα το τζηνακι που ειχα παρει ειναι οριακα...Σε λιγο δε θα μου κανει.Απο τα καλοκαιρινα μου εβγαλα μονο μερικες νυχτικες και 2-3 ριχτα μπλουζακια.Εμ,τα φορουσα και ολα κολλητα!Που να χωρεσω!Δεν μου κανει τιποτα! :lol:

Οσο για τις ραγαδες,το ξερω πως μπορει να βγαλουμε και μετα. :roll: Το δερμα μου ειναι πολυ λεπτο και δεν ξερω τι θα γινει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς έχω αρκετά καλοκαιρινά που είναι άνετα και λογικά :?:roll: θα μου κάνουν!!!Ετσι κι αλλιώς δεν βγαίνω έξω οποτε δεν θέλω και πολλά πολλά...

:lol::lol::lol::lol: Γιελιζ τελειο!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μέχρι να γεννήσουμε αυτό να είναι το τραγούδι μας!! :lol::lol::lol::lol::lol: Μετά θα βρούμε άλλο! :lol::lol::lol:

Και εγώ ευτυχώς έχω πολλά καλοκαιρινά φορεματάκια που μου μπαίνουν άνετα! Και εγώ δεν βγαίνω πολύ πολύ... οπότε μια χαρά θα βολευτώ και μετά τη γέννα που θα έχει και ζέστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εμενα ηταν παντα ολα τα μπλουζακια μου ΤΣΙΤΑ! :lol: Και τα παντελονια!Δεν μπορω να νοιωθω πανω μου τα ρουχα φαρδυα,εχω αυτο το κολλημα.Οποτε δεν μου κανει τιποτα...Ισως αργοτερα παρω 2-3 μπλουζακια ακομα για να φοραω με την βερμουδιτσα μου και τελος.

Α!Χθες πηρα και ενα φουξια φορεματακι απο τους Κινεζους,πολυ δροσερο και μονο με 10 ευρω! :lol:;) Το προβλημα ειναι με τα σουτιεν,που αυτα της εγκυμοσυνης ειναι πολυ κλειστα και δεν μπορεις να τα βαλεις με ανοιχτες μπλουζες,στραπλες και ραντακια!Και μου την δινει να φαινονται! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα ψωμάκι πάλι σήμερα (λαγάνα)...βγαίνει τέλειο και είναι και πολύ εύκολο.

Σας βάζω τη συνταγή αν θελήσετε να κάνετε.

Αν βάλετε μαγιά σε σκόνη μην κάνετε αυτό που λέει με το νερό και να την αφήσετε μισή ώρα να αφρίσει. Βάλτε την κατευθείαν μέσα.

Λαγάνα - Περιεχόμενα

•2 κουταλάκια του γλυκού μαγιά

•1/2 φλυτζάνι λάδι

•500 γρ αλεύρι μαλακό

•1/2 κουταλάκι του γλυκού αλάτι

•νερό

•σουσάμι

Οδηγίες / Εκτέλεση

-Προθερμαίνετε το φούρνο στους 180 C

-Ζεσταίνετε μία μικρή ποσότητα νερού

-Διαλύετε εκεί την μαγιά και αφήνετε μισή ώρα να "αφρίσει"

-Προσθέτετε το λάδι και το αλέυρι και ανακατεύετε

-Ζυμώνετε έως η ζύμη να μην κολλάει στα χέρια σας και να είναι μαλακή

-Δίνετε το σχήμα της λαγάνας

-Λαδώνετε ένα ταψί και τοποθετείτε την λαγάνα μέσα

-Σκεπάζετε με μία πετσέτα και αφήνετε να διπλασιαστεί σε μέγεθος

-Αλείφετε ελαφρά λίγο λάδι και πασπαλίζετε με σουσάμι

-Ψήνετε μέχρι να ροδίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δίκιο Νίκη μου για τα σουτιέν...το πρόσεξα κι εγώ...

και κάτι άλλο που πρόσεξα...τις τελευταίες 2-3 μέρες νομίζω πως φούσκωσε κι αλλο το στήθος μου :?:o

Γιελιζ πολύ ωραία η συνταγη σου...Τα υλικά βασικά ειναι σχεδον με αυτά που βάζω για ψωμί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εγω σκεφτομαι να παω να παρω ενα κανονικο σουτιεν,χαμηλο χωρις μπανελα...Γιατι τα παλια μου δεν μου κανουν καθολου φυσικα!Ουτε το μισο β...ι δεν χωραει μεσα! :lol::lol::lol: Πολυ γελοιο θεαμα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου το τραγούδι είναι ότι πρέπει για την κατάσταση μας!! :lol::lol::lol::lol:

Εντωμεταξύ τώρα που το άκουγα ο μπέμπης άρχισε να κλωτσάει πολύ δυνατά!!! :lol::lol::lol::lol: Του άρεσε φαίνεται!!

Μαράκι πάνω κάτω τα ίδια πράγματα μπαίνουν στο ψωμί... Πάντως γίνεται πολύ ωραίο.

Εμένα το στήθος μου κορίτσια δεν είναι τόσο πρησμένο όσο πρίν(εδώ και καμιά εβδομάδα)... δεν το νιώθω σαν να πρόκειται σκάσει όπως πρίν.... Αλλά οι θηλές είναι τεράστιες και όρθιες συνέχεια... (πώ πώ περιγραφή που κάνω :lol::lol::lol: ) και το χρώμα έχει σκουρήνει και άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι σήμερα ζωγραφίζεις!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Άκου εκεί σαν βραζιλιάνα!!!!

Αλλά κάτι είναι και αυτό... να είμαστε τουλάχιστον εκεί σαν βραζιλιάνες... γιατί πουθενά αλλού δεν μας βλέπω να είμαστε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι σήμερα ζωγραφίζεις!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Άκου εκεί σαν βραζιλιάνα!!!!

Αλλά κάτι είναι και αυτό... να είμαστε τουλάχιστον εκεί σαν βραζιλιάνες... γιατί πουθενά αλλού δεν μας βλέπω να είμαστε.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μες στο μυαλό μου είσαι ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!! Αυτο ήθελα να συμπληρώσω...οτι μονο σε αυτο μοιαζουμε στις βραζιλιάνες...γιατι από κορμί???? ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Πολυ γελιο σημερα!Σαν αφρικανες να λετε! :lol: Και εγω ετσι ειμαι! :lol:

Τι φαγατε σημερα;Εμεις τσιμπησαμε ενα σαντουιτς το πρωι που πηγαμε για καφε και μολις τωρα πεινασαμε.Αλλα δεν μαγειρεψα,ειχαμε πιτσα απο χθες και λιγα φασολια.Ενα κομματακι πιτσα εφαγα μονο,δεν μπορω,ζεσταινομαι!Και οσο σκεφτομαι πως σε λιγο θα παρω το γιουτοπαρ... :?

Στο μεταξυ θελω να πινω συνεχεια φραπε!Φυσικα δεν πινω πολλους,φτιαχω εναν καθε μερα αλλα πινω τον μισο.Αλλα τον τραβαει πολυ η ορεξη μου! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά χθές γέλασα πολύ... στον δρόμο πρός το πάρκινγκ που είχαμε αφήσει το αυτοκίνητο έχει κάτι σκάλες κάπου 50 σκαλοπάτια...κατεβαίνοντας είχα πιαστεί απο τον άντρα μου για να μην πέσω γιατί απο την κοιλιά δεν μπορώ να δώ και που πατάω... :lol::lol::lol: απο κάτω ανέβαινε ένα άλλο ζευγάρι, έγκυος αυτή με τούρλα την κοιλιά (πρέπει να ήταν στον μήνα της) είχε πιαστεί απο τον άντρα της και ουσιαστικά αυτός την τραβούσε για να ανέβει... και στο σημείο που συναντηθήκαμε αμα βλέπατε πώς κοιτάχτηκαν οι άντρρες μας μεταξύ τους!!!! με ένα απογοητευμένο ύφος σαν να λένε ο ένας στον άλλον "Κουράγιο φίλε" Πέθανα στα γέλια!!! Εντωμεταξύ χθές το απόγευμα όλες οι έγκυες της Ξάνθης πρέπει να βγήκαν για βόλτα!!! κάθε 5 άτομα που περνούσαν περνούσε και μία έγκυος... αφού μου έλεγε ο άντρας μου αν έχουμε καμιά συγκέντρωση πουθενά!!! :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι δεν πειράζει... έστω και σε ένα σημείο μοιάζουμε!!! Απο κορμί.... καλά το είπες ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Νίκη μου εμείς σαρδελίτσες και ψημένα λαχανικά θα φάμε... και μόλις το έγραψα μπήκε ο καλός μου μέσα με το φαγάκι!!! Τόση ώρα έψηνε... Πάω να φάω και επανέρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...