Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

καλημερα γιεληζ μου.....κ οι δυο γιατροι για τους δικους του λογους ο καθενας εχει τα δικια του.η αληθεια ειναι ομως πως εφοσον το μωρο παρει το βαρος που χρειαζεται κ ειναι ολα καλα ποιος ο λογος να το τραβηξεις κι αλλο?εσυ αποφασιζει φυσικα κ αου ευχομαι τα καλυτερα.δες πως θα παει κ απο βδομαδα κ μετα αποφασιζεις.

μαρουλιτα εμεις εδω μαζι θα ειμαστε ολο το καλοκαιρακι.....λιγο θαλασσα...πολυ αρκουδιτσιον...μπολικο νερακι κ παγωτακια(ε να μην ξεχνιομαστε :D:D )!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρουλίτα μου όντως είναι πολύ δύσκολη απόφαση... εγώ είμαι ευχαριστημένη και απο τους 2... στο συγκεκριμένο νοσοκομείο είχα κάνει και την προηγούμενη καισαρική και έχω να λέω τα καλύτερα... και ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι πολύ καλός... ο ιδιώτης γιατρός που πάω επίσης είναι πολύ καλός και απο τον τρόπο που μου μιλάει καταλαβαίνω ότι όσα μου λέει μου τα λέει απο ενδιαφέρον...

Στο νοσοκομείο μου είπαν 38 εβδομάδες γιατί στο δημόσιο δεν μπορούν να το πάρουν νωρίτερα απο τις 38 εβδ.... όχι για τα κιλά... τα κιλά μας είναι μια χαρά... 2550 ήταν χθές και απότι μου λέει ο γιατρός μου μέχρι τις 15/06 θα ξεπεράσει τα 3 κιλά... οπότε δεν έχει θέμα με αυτό...

Ό άντρας μου μου λέει να πάμε και την επόμενη εβδομάδα για καρδιοτοκογράφο να δούμε πώς πάμε και μετά αποφασίζουμε... και μάλλον έτσι θα κάνουμε...

Χρύσα μου αν σπάσουν τα νερά θα πάμε κατευθείαν στην κλινική...το έχουμε συζητήσει και με τον γιατρό... η κλινική είναι στα 10 λεπτά απο το σπίτι μας... το νοσοκομείο είναι 1 ώρα και δρόμος... δεν τίθεται κάν θέμα να πάμε μέχρι εκεί με σπασμένα νερά γιατί ο άντρας μου μπορεί και να μας χώσει σε κανά χαντάκι απο τον πανικό του :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου έχεις δίκιο είναι 6 μέρες αλλά έλα που εμένα μου φαίνονται πολλές!!

Τέσπα ας περάσει και αυτή η εβδομάδα... να πάμε για nst ακόμα μια φορά να κάνουμε και την 3η δόση κορτιζόνης και βλέπουμε...

Μιχαέλα μου έτσι όπως τα λές είναι...αυτό θα κάνω!!!

Σας αυχαριστώ πολύ όλες κοριτσάκια μου... είχα ανάγκη να τα συζητήσω... και εσείς είστε οι μόνες που καταλαβαίνουν ακριβώς πώς νιώθω... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ για τους άλλους είναι λίγες οι 6 μέρες για μας το ξέρω ότι είναι μαρτύριο!!! Στα λόγια μια χαρα είναι 6 μέρες...στην πράξη όμως??? :lol:

Συμφωνω με τον άντρα σου...πηγαίνετε και την επόμενη εβδομάδα κι αποφασίζετε...

Ουφ πείνασα και δεν ξέρω τι θα φάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μαρακι απο το πρωι εφαγα του σκασμου,εχω πιει καφε κ κοντευω να τελειωσω ενα λιτρο νερο.....δεν νομιζω πως θα τα καταφερω να φαω για μεσημερι :D:D:D κραταω την ορεξη μου για το βραδυ....εχουμε εξοδο για φαγητο....οποτε δεν με παιρνει κ πολυ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγω μετα το χτεσηνο φαγοποτη που βγηκαμε με το γραφειο δεν μπορω να φαω τιποτα...

αλλα εχω επισης και μια καουρα αλλο πραμα..

αλλα παιδι αη αληθεια ειναι πως ενα τοστακι θα το ηθελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου είναι ακριβώς όπως τα λές!!!Οι 6 μέρες μου φαίνονται πάααρα πολλές!!! Πώς με καταλαβαίνεις!!

Εγώ μόλις έκανα ζύμη για κρέπες... για να φάμε μετά το φαγητό κάτι γλυκό!! :D:D:D:D

Χρύσα μου χθές είχε γενέθλια ο γιόκας σου????? Να τον χαίρεστε!!! Πάντα γερός να είναι!!!

Μιχαέλα καλά να περάσετε το βράδυ!! Να φάς και για εμάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τελικά φτιάχνω στα γρήγορα μια στραπατσαδα...

Μιχαέλα μου τότε κρατήσου για το βράδυ!!

Χρύσα μου χθες είχε γενέθλια ο μικρός σου...Το ξέχασα :o:oops::oops:

Χρονια του πολλά!! Να ειναι πάντα καλότυχος και γερος...Να τον καμαρώνεις πάντα και με το καλό να έρθει το αδερφάκι του!!Οτι καλύτερο κοπέλα μου!!

Γιελιζ...κρεπούλα...μιαμ!!!

Καλο μεσημέρι Μαρουλίτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι όλα τα φαγητά που τρώω είναι ανάλατα... ε και εγώ σκέφτηκα να φάω κάτι γλυκό να πάρω λίγη γεύση!! :D:D:D:D:D:D

Ωραία η στραπατσάδα!!

Εμείς σήμερα θα φάμε τις σαρδέλες που δεν καταφέραμε να φάμε χθές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το νιώθετε κι εσείς τώρα που μεγαλώνει η κοιλιά ότι δυσκολευόμαστε στις μεγάλες ποσότητες φαγητού?? Ενώ πεινάω νιώθω ότι είμαι σκασμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια η στραπατσαδα!!!! μνιαμμμ

ναι παιδια χτες ειχε γεννεθλεια το καμαρι μου , σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!

αλλα εγω χτες ελειπα..

ειχαμε τον αγιασμο στο γραφειο και μετα ειχαμε το τραπεζι..

ηρθε και ο αμεσα προισταμενςο μας απο την Ουκρανια

πολυ ωραια περασαμε αλαλ δενε ιδα καθολου το μωρακι μου

οταν εγυγα απο το σπιτι κοιμοταν..και οταν γυρησα παλη κοιμοταν..και απόσο μου ειπε ο αντρας μου δε με ζητησε καθολου

Φερανε την Αμμο για κατι δουλιες που κανουν στο υπογειο και αυτος ξεσαλλωσε..

πηρε τα φορτηγα του, τα γεμηζε αμμο με το φτιαρακι του μετα τα αδειαζε..κοινως καλοπερασε..

αχ...παλια γκρινιαζα που ηταν κολλιμενςο πανω μου..τωρα μου λειπει τοσο πολυ!!!!

μαρακι ασε...χτες στο τραπεζι με το γραφειο τα φαγητα ηταν τοσο ...μα τοσο τελεια και ειδικα το ψαρι το φαγκρι τοσο καλοψημενο και γευστηκο και τα ορεκτηκα και οι σαλατες ολα τελεια...

και δεν μπορουσα να φαω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου, σας γραφω απο το σπίτι μιας κ έχω μαστόρους, ακόμα ντουλάπες φτιάχνω κ δεν έχω κάνει τίποτα άλλο, για κούνια δεν θα βιαστώ γιατι θα μου δώσουν ένα λίκνο οπότε θα έχω χρόνο να το ψάξω..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα περάσουν Μαράκι έχει δίκιο το Diosaki....περνάνε τόσο γρήγορα που εγω θέλω να τις φρενάρω γιατι μου φαίνεται δεν θα προλάβω τίποτα.............. :shock:

Απο 10 Αυγούστου θα πάμε τέλη Ιουλίου....άρα 2 μήνες μείνανεεεεεεεε :crazy: 8-9 εβδομάδες....

Ναι Diosaki Μου και με βολευει για να χωράει δίπλα μου.....βλέπεις τον θέλω στην ανάσα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περάσουν πού θα πάει!!

Νικόλ μου μπήκατε στον πυρετό των προετοιμασιών? Μια χαρά θα προλάβεις...βαλε το πρόγραμμα σου και θα δεις πως μια χαρά θα τα φτιάξεις!

Κι εμάς χθες μας φέρανε τελικά την σιφονιέρα-μπανάκι..ξεχασανε την αλλαχτρα όμως :shock::evil: Θα πάει ο άντρας μου από το μαγαζί σήμερα να την πάρει κι αυτη.Αυριο που θα έρθει η μαμά μου θα την βάλω να την πλύνουμε να την βγάλουμε λίγο έξω να πάρει ένα αερα και μετά να συγυρίσουμε τα ρούχα του μωρού μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσια..

καλε ςετοιμασιε ςγια τα νινακια σας!!!

εγω ακομα δεν εκανα τιποτα!!!

Αυριο θα κανω λιγες δουλιες και την Κυριακη θα εχω κοσμο για τα γεννεθλει ατου μικρου...διλαδη τη Νονα του τον αδελφο μου και τοςυ γονεις μας...τιποτα σημαντικο..δενε ιμαι γαι παρτι στην κατασταση μου.

Αλλα απο κει και περα πρεπει να βαλλω προγραμμα και να τακτοποιησω τα πραγματα για το νινακι μου..

στον Χριστοφορο τα ειχ αολα ετοιμα..τωρα κατα εναν περιεργο λογο δεν μπορω ουτε να οργανοθω, ουτε να παρω αποφαση να δουλεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα κοριτσια απο το γιατρο

γιναμε 1100 γραμμ η μια και 1080 η αλλη [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] .

ολα καλα τα ειδε.κ το τραχηλο.

απλα μου πε να προσεχω παρα πολυ κ να μη παρπαταω ουτε να ανεβαινω σκαλες πολλες.συντηρητικα πολυ μου ειπε να κινουμαι.οποτε πανε οι βολτιτσες πλεον

μεσα,μεσα κ παλι μεσα [smilie=banghead.gif]

αλλα δε πειραζει.τα μωρακια μου να ναι καλα κ δε με νοιαζει τιποτα.

τις κορτιζονες θα τις κανω σε 2-3 βδομαδες

α!κ καθε μερα κρεας,για τον αιματοκριτη που τον εχω χαμήλα

μου επετρεψε μια μπυρα χωρις αλκοολ,κ ενα φραππεδακι τη βδομαδα

.αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου μια χαρά τα νέα σας, μπράβο!! Μεγάλωσαν τα κοριτσάκια σου!! Καλως ήρθες στο κλαμπ των απομονωμένων!!! :lol::lol::lol: Δεν πειράζει...υπομονή θα κάνεις λίγες εβδομάδες και θα περάσει ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Άννα μου!! Μιά χαρά τα νέα σας!! Μεγαλώσατε πολύ!! Κοτζάμ κορίτσαροι γίνατε!! :D:D:D Μπράβο!! Να κάνεις όσα σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε μια χαρά!! Καλη συνέχεια!!

Μαράκι με γειά τα πραγματάκια και με το καλό να τακτοποιήσετε τα ρουχαλάκια του μπέμπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...