Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τωρα δεν κανει να παρω αυτα που επαιρνα γιατι για να μπορω να κυκλοφορω φυσιολογικα θελει μεγαλη δωση αντιισταμινικων και δεν συνιστανται στην εγκυμοσυνη.

Τα κορτιζονουχα σπρει παλη θα μου ξηρανουν τη μυτη και θα με κανουν ακομα πιο ζαλισμενη σαν κοτοπουλο

αφιστε τα

απλα εδω που δουλευω ειναι τιγκα στις λευκες ..και αυτο με πεθαινειιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα μου καλημέρα...μια χαρά τα νέα σας...μεγαλώσατε!

Χριστινάκι μου καλημέρα...τι κάνεις?

Χρύσα μου τελικά πότε θα σταματήσεις την δουλεια? Ελπίζω να σου περάσει και να μην ταλαιπωρείσαι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia trexw synexeia me to dwmatio kia ta pswnia..to vapsame poli wraio omologw..episis pirame karotsakia ktl aytyxws se kali timi apo ta prenatal kai xtes paraggeilame kai tin kounia mas....

ax den mporw allo thelw na gennisw....pote tha perasei o kairos?????????????gia peite poies exeoun gennisei?koritsia oso plisiazei o kairos fovamai ligo omologw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κανονικα ειναι να σταματισω στις 09/06

Ηθελα να κατσω και ολο τον Ιουνιο αλλα χλωμο το βλεπω.

Βλεπεις να ξαναρμεγομαι μετα χλωμο το βλεπω- ειναι απιστευτα ψυχοφθορο και κουραστικο σωματικα..και θα ηθελα να θηλασω το νινι οσο πιο πολυ γινετε

Αλλα ετσι οπως ειμαι με το ζωρι περπαταω και δεν εχω βαλει και πολυ βαρος

Θα δουμε αναλογα τωρα θα το συζητισω με τον γιατρο για το τι θα γινει

Στις 31 εχω ραντευου με τον γιατρο μου και στις 01 εχω ντοπλερ και μετα θα δουμε τι θα κανουμε

Χριστινακι να μην αγχωνεσαι για τη γεννα..

θα γεννισεις και ολα θα πανε καλα..μη φοβασαι τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω ότι στις 31 έχουμε πολλές γιατρό!! :D:D Χρυσα μου εννοείς ότι ήτανε να σταματήσεις 9/7? Είναι όντως διλημμα γιατι σίγουρα προτιμάς να είσαι μετά πιο πολύ με το μωρό σου αλλά από την αλλη καταλαβαίνω και την κούραση σου...Συμβουλεύσου τον γιατρό σου...

Χριστινάκι με γεια οι αγορές...ολες έχουμε τις ίδιες αγωνιές και προσωπικά νιώθω ότι έχει κολλήσει ο χρόνος!!Αλλά υπομονή και πλησιάζει ο καιρός!!

Γεννητούρια είχαμε μόνο την Ζαχαρένια που γέννησε...καμία άλλη προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα μου καλά είναι και το δικό μου παλικαρι...Εχω σχεδον 2 βδομάδες να το δω αλλά τον βλέπω που κάνει τις βολτιτσες του στην κοιλιά μου :D Αν εξαιρέσεις ότι νιωθω πολλές από τις κινήσεις του πολύ χαμηλά κατα τα άλλα ολα καλα...θα δουμε την τρίτη βέβαια τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!! Μεγάλωσε μωρέ το δελφινάκι μου!!! :-p:-p:-p:-p Απο εδώ και πέρα μου είπε ο γιατρός να υπολογίζω ότι θα παίρνει 25- 30γρ κάθε μέρα!!!

Ζαχαρένιααααα που είσαι εσύ βρε?? Το αντράκι σου πώς είναι???? Μεγαλώνει?? Τα φιλιά μου!!!

Σοφίτσα και Άννα με το καλό ο γιατρός σήμερα!! Περιμένουμε τα νέα σας!!

Χρύσα μου υπομονή... θα περάσει και αυτό...

Μαράκι και εδώ δρόσισε σήμερα...ελπίζω μόνο να μη βρέξει...

Μιχαέλα ήρθε ο αδερφός?? Καλώς τον δεχτήκατε!!

Βίκυ μου που χάθηκες εσύ?

Χριστίνα με γειά τα ψώνια!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα μην αγχωνεσαι....

θα κατσεις σπιτακι σου με τον αιρκοντισιον και ολα θα πανε καλα!!

Γιελιζακι μου τα φιλια μου!!!

εισαι ετοιμη;;;;;; γι ατη μεγαλη μερα;;

τελικα τι αποφασισατε ποτε θα κανει τη μεγαλη εξοδο ο παιδαρος σου !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θυμόμουν και μπερδεύτηκα Χρύσα μου...

ΚΑλημέρα Γιελιζ!! Βλέπω ότι παντού έγινε αλλαγή στον καιρό!! :D Αποφασίσατε για την ημερομήνια της καισαρικής τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε μαρουλίτα μου... μεγαλώνουμε όπως λές... Και εσείς μεγαλώσατε βλέπω!!! Μπράβο!! :D:D:D Για τις ζέστες μην το σκέφτεσαι... βάλε πρόγραμμα να κυκλοφορείς τις ώρες που δεν έχει πολύ ζέστη! Εγώ τώρα έτσι κάνω... :lol::lol::lol::lol: Σαν τα σαλιγκάρια!!!

Χρύσα μου :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Εγώ είμαι έτοιμη... Όσο για το πότε θα βγεί ο μικρός είχαμε πεί να γεννήσω στο νοσοκομείο μετά τις 21/06....(μόλις κλείσω τις 38 εβδ)

Ο γιατρός πάλι χθές με όσα μου είπε με έβαλε σε σκέψεις και δεν ξέρω τι να κάνω...

Μου είπε ότι μέχρι τις 15/06 αυτός θα το έπαιρνε... (στην κλινική) ότι το μωρό μια χαρά είναι στα κιλά του... και ότι καλό είναι να μην το τραβήξουμε μέχρι μετά τις 38 εβδ...και ότι δεν υπάρχει λόγος... και απο χθές το σκέφτομαι.... βασικά ο γιατρός μου δεν θέλει να το κρτατήσει παραπάνω (όπως λέει) 1ον για να μην επιβαρύνει την μήτρα μου παραπάνω 2ον για να μην σπάσουν τα νερά και 3ον γιατί με βλέπει ψιλοαγχωμένη :roll::roll::roll::roll::roll:

Αχ δεν ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi tha kanw gieliz mou...giati exw arxisei na perpataw kai den tha vgainw mesa stis zestes..to apogeumataki kai mia xara!!!!!

esi ti tha kaneis telika tha genniseis sto nosokomeio h me ton giatro sou???to skeftesai akoma ennow..h to apofasises oti tha genniseis sto nosokomeio???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα είχα αποφασίσει αλλά απο χθές το σκέφτομαι πάλι... :D:D:D:D Απο τη μία λέω να το πάρουμε νωρίτερα να ηρεμήσω...μίας και θα είναι "έτοιμο" το μωρό... αλλά μετά σκέφτομαι και αν κάτι πάει στραβά... και μετά χτυπάμε το κεφάλι μας που δεν το αφήσαμε λίγο παραπάνω... Μετά λέω οκ ας το πάμε μέχρι τις 38 εβδομάδες να είμαστε εντάξει... και τότε σκέφτομαι μην πάει κάτι στραβά όσο είναι στην κοιλιά και χτυπάμε το κεφάλι μας που δεν το πήραμε νωρίτερα... Και τους 2 γιατρούς τους εμπιστεύομαι και δεν μπορώ να αποφασίσω βάσει αυτού... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o deuteros o giatros sou eipe stis 38 gia na parei kai allo varos..etsi den einai???

twra poso zugizei peripou...??den kserw duskolh apofash kai egw etsi tha skeftomoun..alla apo thn stigmh pou to mwraki einai "etoimo" kai na einai ligotera kilakia den exei provlima..opote mipws einai kalutera nwritera gia na mhn exeis agxos?????den kserw re gamwti mou einai duskola...esi pou kleineis perissotero?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζακι μου ο γιατρος σου δεν εξεταζει το ενδεχομενο εαν σπασουν τα νερα να σου κανει τοτε την καισαρικη;;;

ποσο μακρια θα εισαι απο την κλινικη;;;;

και ποσο μακρια ειναι αυτος;;;

δυσκολη αποφαση..ευχομαι ολα να πανε καλα..που πιστευω οτι θα πανε..

οτι και να αποφασισεις θα ειναι το καλυτερο..πλεων οτι και να γινει ελαχιστα πραγματα μπορουν να πανε στραβα.

Εχε πιστη και ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλο το δίλημμα σου Γιελιζ μου αλλά από την αλλή 6 μέρες είναι η διαφορα του ενός γιατρού από τον άλλο...ξέρω ότι από τη μια είναι και η λαχτάρα να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου...Εσύ με τον καλό σου θα αποφασίσετε...πρώτα πού θέλετε να γεννησεις και μετά τα υπόλοιπα...

Πραγματικά λογικό να το σκέφτεσαι... :? Αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...