Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλεε φιλεναδεςςςςς ανοιξατε καινουργιο??Ποτε προλαβατεεε??Παω να διαβασω νεακια και να σας γραψω...

-Αχ Νικη μου ποσο σε καταλαβαινω με το γιουτοπαααρρ αυτυχως το πηρα μονο για 10 μερες αλλα ηταν ερκετες...

-Αχχχ κερασιααα ειδα εχτες σε ενα μαναβη...αλλα την αλλη βδομαδα παω καλαβρυτα για μια βαπτιση και εκει εχει πολλα δεντρα και στο δρομο στεινουν παγκους και τα πουλανε και λεω να παρω απο εκει που ξερω οτι ειναι και απο δεντρο και εχι απο καπου αλλου..περισυ ειχα παρει 3 κεσεδακια και μεχρι να κατεβω Αιγιο ειχα φαει τα μισα...οπως ηταν...

-mariamg ναι εισπνοες μας εδωσε και σιροπακι να καθαρισει και την αλλη βδομαδα...εμβολιοοο

-Σοφια αυτο με την μπλε οθονη δεν ειναι καλο μπορει να θελει κανα reset ο υπολογιστης το εχω παθει

-Μιχαελα και εγω εχω θεμα στον υπνο με την καουρα ελεος ομως...

-βρε 10 σελιδες κιολας στο νεο ποστ...πολυλογουδεςςς

-κοριτσιααα δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα 1000 συγνωμη αλλα ξεκινησε η εκπομπη της ολιβιας και την παρακολουθω και μπερδευομαι...

εγω σημερα πηρα τις απαντησεις απο ουρα και αιμα...ειμαι μια χαρα με αιματοκριτη 36 και απο ζαχαρο υπογλυκαιμια αλλα δεν γλυτωνω την καμπυλη ομως θα κανω την μικρη με 50ml της μιας ωρας και αμα λεει ειναι παλι χαμηλη θα πρεπει κατι να πινω..και λεω γιατι καλε παγωτακια δεν μπορω ...και τα εχω πλακωσει αλλα και παλυ υπογλυκαιμια...εντυπωση μου κανει....και στα ουρα βρικαν αιμα και πρεπει σε 10μερες να ξανα κανω για τα ουρα και αμα εχω λεει παλι θα κανω υπερηχο νεφρων και κυστης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιεληζ μου μια χαρα ο γιος..... :lol: υπολογιζε γυρω στα 3300 να γεννηθει....

τοσο ηταν κ το δικο μου κ 3200 γεννηθηκε.....

βεβαια εχουν κ αποκληση η υπερηχοι....τη αδελφης μου γεννηθηκαν κ τα δυο γομαρακια...ο ενας ειδικα 4400...ενος μηνων μωρο :lol:

αντε φτανει ο καιρος....να αντικρυσεις τον γιο σου που σιγουρα σου εχει κλεψει την καρδια κ το μυαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου μια χαρά τα αποτελέσματα σου! Εύχομαι σε 10 μέρες να είναι και οι εξετάσεις των ούρων μια χαρά!

Χρυσάνθη μου ακριβώς όπως τα λές... μου έχει κλέψει και καρδιά και μυαλό... :lol::lol: Τελικά δεν πρέπει να λέμε ότι έχουμε Αλτσχάιμερ που ξεχνάμε συνέχεια... τα μωράκια μας φταίνε που μας έχουν κλέψει το μυαλό... :lol::lol:

Και ο γιατρός κάπου τόσο το υπολογίζει να γεννηθεί... για να δούμε...μου είπε και για την απόκλιση κάπου +/- 10%...

Εσένα το ζουζούνι σου τι κάνει???? Να μου το φιλήσεις πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειναι μεγαλωνει κ αλητευει...καναμε κ το πρωτο μπανακι στη θαλασσα για φετος κ ξετραλαθηκε.

μου ζηταει συνεχεια αδελφακι :lol::lol::lol: κατι ξερει μαλλον αυτος.... :lol: σημερα που πηγαμε στα τζαμπο του πηρα νερομπογιες κ ζωγραφισαμε...περασαμε πολυ ωραια, τεσπα εκει γυριζανε τους διαδρομους διαλλεγε τι θα παρει στο μωρο μας...τωρα τα θελει για το μωρο τα θελει για την παρτυ του δεν ξερω :roll: ....αλλα σημασια εχει οτι το σκεφτεται :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ το γλυκούλι μου... θέλει αδερφάκι... Θα έρθει και αυτό που θα πάει...

Φαντάζομαι με τη θάλασσα πως έκανε... και εγω μικρή είχα τρέλλα (ακόμα έχω) με τη θάλασσα, όποτε πηγαίναμε δεν ήθελα να φύγουμε!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα!Ειχα κοσμο μεχρι τωρα κ μπηκα να σας καληνυχτισω..

Γιεληζ μου μια χαρα τα νεα σας,μεγαλωσε ο γαμπρος μου,τελεια.Ουτε μια συσπαση ε?Μπραβο!!Οσο για τον πλακουντα,οντως φυσιολογικο στην εβδομαδα που εισαι.Σε βρισκω μια χαρα συμπεθερα!!

Ευη μου ακομη χαλια ο μικρος?Περαστικα καλη μου!Τα αποτελεσματα των εξετασεων μια χαρα,ελπιζω ετσι να ειναι κ των ουρων οι επαναληπτικες ;) Τωρα για την υπογλυκαιμια κι εγω πολυ κατω των οριων κ στις 2 καμπυλες ημουν αλλα δεν μου ειπαν να πινω κατι απλα να τρωω αφοβα τα γλυκακια μου!!

Νικη μου τελικα εκανες πιτσα ε?

Λοιπον σας αφηνω κι εγω να ξαπλωσω.Αυριο στις 8 εχω ''κορδελα'' που λεει κ η συμπεθερα κ μετα υπερηχο.Κ αν καταφερω να βρω κ τον αναισθησιολογο να συζητησω περι ναρκωσης,οποτε το κοβω μεσημερακι να τα λεμε αγαπημενες μου!Μη με κανετε παλι να διαβαζω 100 σελιδες......

Σας φιλω!Καλο βραδυ να εχουμε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.Τι κάνετε? Μην με βρίσετε αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χάλασε ο καιρός!!! :lol::lol: Βασικά η θερμοκρασία θέλω να πέσει!! Μέχρι στιγμής έχεις δροσούλα...να δούμε πόσο θα πάει!!

Γιελιζ μου ολοκληρος παίδαρος ο σκαλιστης σου!! Πολύ καλά τα νέα σας, μπράβο!!

Μαίρη μου πολύ καλά και τα δικά σας νέα!

Εύη μου καλά τα αποτελέσματά σου, ελπίζω να είναι καλά και όταν τα επαναλάβεις...

Σοφάκι μου με το καλό ο γιατρός σήμερα...περιμένουμε νέα σας...

Νίκη μου κάνατε πίτσα ε? Εγώ πάλι δεν ξέρω αλλά δεν τρελλαινομαι τον τελευταίο καιρό για πίτσα..Ισως να φταίει ότι θέλω μόνο ελαφρυα φαγητά..τι να πω?

Κεράσια όμως...θα πάρω πολύυυυυυυυυυυυυυ ευχαρίστως!!!! :D

Η Ευγενία μας πού είναι??

Αντε ξυπνήστε όλες σιγά σιγά...θέλω παρεούλα!! :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι μου. πως εισαι? εγω καλα. η μπεμπα εχει κατεβει μαλλον. στα κοκαλα της λεκανης την νοιωθω. την τριτη εχω ραβτεβου με την γιατρο να δουμε τι θα μας πει. με βλεπω να γενναω στις 36 με 37 εβδομαδες, γυρω στις 12 με 15 ιουνιου νοιωθω πως θα γεννησω. οι υπολοιπες καλα ειστε? γιελιζακι μου μια χαρα ο μικρουλης σου. αντε σοφακι μου καλο και εσυ να τις κρατησεις στην αγκαλια σου και να τις δεις να μεγαλωνουν οπως επιθυμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το κορίτσι μας...σε χάσαμε!!

κι εγώ μια από τα ίδια με εσένα...οπου να'ναι μες στα ποδια μου θα τον νιωθω!! Κι εμείς την Τριτη έχουμε ραντεβού...

Εχεις κι εσύ διαίσθηση για το πότε θα γεννησεις? Αντε με το καλό να δειτε την μικρούλα σας και να ετοιμάζεστε σιγα σιγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα μαρακι μου. καλο γιατρο να χουμε. απλα νοιωθω οτι του ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ θα γεννησω. εκει κοντα. την νοιωθω ομως χαμηλα. θα δουμε. το καλο ειναι οτι και τωρα που λεει ο λογος να γεννηθει δεν θα εχει προβλημα. το πολυ πολυ να μπει για καμια βδομαδα θερμοκυτιδα και μετα να ειναι ενταξει. μονο ο Μεγαλοδυναμος ξερει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα κορίτσι μου...Κάνε αυτό που κάνω κι εγώ...να ξαπλώνεις και να έχεις μαξιλάρι στον πωπό...Οι οδηγίες του γιατρού μου γιατι το μωρό μου έιναι πολύ χαμηλά εδώ και 1,5 μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααα!μαρακι μου!πρωι πρωι ε;μαμαπιανισιμο,μην αγχωνεσαι.εισαι σε ασφαλεστατη εβδομαδα.οτι κ να γινει ολα θα πανε καλα.

εγω χτες πηρα τις εξετασεις μου.ολα οκ.λιγα ιχνη λευκωματος εχω αλλα μου ειπαν ειναι φυσιολογικο.ο αιματοκριτης απο την αλλη στο 28.

σημερα ξυπνησα στις 5,30.γαριδα το ματι.εχω κ γιατρο τωρα στις 11.30 να δουμε πως παμε.

θα σας γραψω νεακια μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου τι κάνεις?? Ο μπέμπης σου πώς είναι???

Μας έκανες την αρχή εσύ...τώρα αρχίζουν σιγά σιγά και οι υπόλοιπες!! Ενιωθες κι εσύ τόσο χαμηλά το μωρό πριν γεννησεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααα κορτσουδιααααααααα μου!!!μπηκα χθες βραδακι κ σας διαβασα αλλα δεν προλαβα να δωσω παρον....εκανε καταληψη το μεγαλο παιδι για να παιξει :lol::lol::lol:

γιεληζ ο μπεμπακος ή μαλλον ο μπεμπαρος μεγαλωνει....φτου σας!!!!σιγουρα θα φτασει τα 3 κιλα.τι ωραια που ειναι τωρα στο τελος που πας τοσο συχνα κ τον βλεπεις....καταλαβαινεις βρε παιδι μου οτι κοντευεις.

αννα κ σοφια θα περιμενουμε κ τα δικα σας νεα.

μαρακι κ σε εμας σημερα ο καιρος μουρτζουφλιασε αλλα εχει δροσουλα κ ειμαστε καλα.μονο βροχη να μην κανει :evil::evil::evil:

χθες μεσημερι που πηγαιναμε θεσ/νικη ειχε 30 βαθμους,εν κινηση!!!!φανταστειται στον ηλιο ποσο θα ειχε!!!

καλημερα ζαχαρενια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!

Καλημερα ζαχαρενια!!!

Τι κανετε;;;

εγω χαλια

αυτη η αλλεργια με εχει καταρρακωσει..

καλυτερα να γεννισω το συντομοτερο δυνατων παρα να υποφερω και αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...και σε μας το πάει για βροχή αλλά αυτό δεν με πειράζει...Να μην έχει τόση ζέστη μονο θέλω!!

Χρύσα μου καλημέρα...ταλαιπωρείσαι πολύ, υπομονή.Δεν παίρνεις τίποτα για την αλεργία? Νομ΄΄ιζω σε ξαναρώτησα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τα κοριτσια! οχι δεν ενιωθα χαμηλα το νινι καθολου. πονους στην μεση ειχα (περιπου στα νεφρα)

και συσπασεις αλλα αυτες τις ειχα καιρο.

σεσιλιακι ταλαιπωρεισαι γμτ ε??? φαρμακο κανει να παρεις??? Μην λες για γεννητουρια ακομα μωρε...να παρει κι αλλο χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρένια μου με τις συσπάσεις ευτυχως δεν έχω συχνα..παιρνω και τα γιουτοπαρ που βοηθάει..Φανταζομαι κι εσύ θα τα έπαιρνες.

Χρυσα μου θα συμφωνήσω με την Ζαχαρένια, μην λες για γεννητούρια ακόμα...υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeria koritsia mou!!!!!!!!!!!!ti mou kanete..????

emeis para polu kala...megalwnoume!!!!!!exthes eixame uperixo kai o giatros mas vrike 800 grammaria kai arketous pontous...psilo mallon tha ginei to kamari mou..xixixixixixi as einai mwre gero kai auta einai ta teleutaia!!!!!kai emena kala me vrike apla mou eipe na elatwsw to alati...kai to latreuw!!!!!!alla ti na kanoume...YPOMONH!!!!!!!!!!!!!Eipame me ton antra mou telh tou iouni na parageiloume kai ta pragmata gia to paidiko giati thelei ena mina gia na mas ta feroune!!!!auta ta dika mas ta nea...!!!!!!!ta dika sas..???

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...