Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγεθος κοιλιας...


Recommended Posts

Εχω την εξης απορια >τωρα ειμαι στην 22η σχεδον εβδομαδα- δηλαδη στον 5ο μηνα- και η κοιλια μου ειναι νορμαλ. Νομιζω οτι αλλες θα εχουν και μεγαλυτερη κοιλια απο εμενα. Το θεμα ειναι οτι (ακουγεται χαζο) αλλα μου εχει μπει στο μυαλο οτι εχω μικρη κοιλια και οτι το μωρο θα πρεπε να ειναι μεγαλυτερο. Βεβαια παντελονια στενα και τετοια δεν φοραω αλλα γενικα νομιζω οτι δεν εχω μεγαλη κοιλια....:unsure:

Ανησυχω αδικα? Καλα εκτος το οτι τρεις την ωρα θελω να βεβαιωνομαι οτι το μωρο ειναι καλα. Αμαν πια αυτη η ανασφαλεια μου! Αφου παω στην γιατρο εκτακτα και εκεινη γελαει μαζι μου γιατι ολο νομιζω οτι κατι εχω και οτι δεν αισθανομαι την μπουμπου!!!

Πειτε μου ειμαι παλαβιαρα????

ΘΕΝΚΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου,και εγω μεχρι και τον 5ο μηνα και στις 3 εγκυμοσυνες ειχα σχεδον ανυπαρκτη κοιλια.Απο τον 6ο και μετα ομως μεγαλωνε αποτομα με αποτελεσμα αποτα μεσα του εβδομου να εχω μια τεραστια κοιλιτσα(μαλιστα ολοι με ρωτουσαν ποσα μωρα περιμενω :silly: )Νομιζω ειναι φυσιολογικοτατο αυτο που σου συμβαινει και δεν χρειαζεται να ανησυχεις!Με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!Φιλια:laugh: χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου,και εγω μεχρι και τον 5ο μηνα και στις 3 εγκυμοσυνες ειχα σχεδον ανυπαρκτη κοιλια.Απο τον 6ο και μετα ομως μεγαλωνε αποτομα με αποτελεσμα αποτα μεσα του εβδομου να εχω μια τεραστια κοιλιτσα(μαλιστα ολοι με ρωτουσαν ποσα μωρα περιμενω :silly: )Νομιζω ειναι φυσιολογικοτατο αυτο που σου συμβαινει και δεν χρειαζεται να ανησυχεις!Με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!Φιλια:laugh: χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ

ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ..

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ..

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ..

ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΑ ΚΟΙΛΙΑ!!!

ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ 2.800..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.. ΑΠΛΑ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ

ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ..

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ..

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ..

ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΑ ΚΟΙΛΙΑ!!!

ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ 2.800..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.. ΑΠΛΑ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ.ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΗΤ;;ΕΓΩ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΟΙΛΙΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ:blink: ..!!!ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ;;ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!ΦΙΛΙΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ.ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΗΤ;;ΕΓΩ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΟΙΛΙΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ:blink: ..!!!ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ;;ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!ΦΙΛΙΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου, μην ανησυχεις καθολου!! εμενα η κοιλιτσα μου, φανηκε βασικα στον 7ο :blink: (οκ, ηταν και χειμωνας και με το παλτο, δε το παρατηρουσες ευκολα!) παντως ηταν πολυ μικρουλα μεχρι τελους, αφου οταν στον 9ο πηγαινα να με δει ο γιατρος στο μαιευτηριο, ολες οι κοπελες με κοιτουσαν με μεγαλη απορια....:S :laugh: η μικρη μου γεννηθηκε οντως μικρουλα (2600kg) αλλα δοξα τω Θεω υγιεστατη!!!;) ολα θα πανε καλα, αδικως αγχωνεσαι!!!;) (οπως καναμε ολες βεβαια!:P )το μεγεθος της κοιλιας, δε σχετιζεται απαραιτητα με το μεγεθος του μωρου (και κυριως δε σχετιζεται με την υγεια του!!) με το καλο!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου, μην ανησυχεις καθολου!! εμενα η κοιλιτσα μου, φανηκε βασικα στον 7ο :blink: (οκ, ηταν και χειμωνας και με το παλτο, δε το παρατηρουσες ευκολα!) παντως ηταν πολυ μικρουλα μεχρι τελους, αφου οταν στον 9ο πηγαινα να με δει ο γιατρος στο μαιευτηριο, ολες οι κοπελες με κοιτουσαν με μεγαλη απορια....:S :laugh: η μικρη μου γεννηθηκε οντως μικρουλα (2600kg) αλλα δοξα τω Θεω υγιεστατη!!!;) ολα θα πανε καλα, αδικως αγχωνεσαι!!!;) (οπως καναμε ολες βεβαια!:P )το μεγεθος της κοιλιας, δε σχετιζεται απαραιτητα με το μεγεθος του μωρου (και κυριως δε σχετιζεται με την υγεια του!!) με το καλο!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΚΤΑΚΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ,Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ,ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΩΡΑΚΙ 4 ΚΙΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΚΤΑΚΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ,Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ,ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΩΡΑΚΙ 4 ΚΙΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annio mou mi skas apo do kai pera i kilitsa sou tha fouskosei!!!;)

oso gia to agxos sou....den eisai i moni...:blush: :blush: ki ego an kano ligi ora na tin akouso trelenomai!!!:woohoo: :woohoo: kai oxi mono tora pou eimai stin 31...apo tin ora pou tin protoakousa ithela na tin akouo sunexeia!!! otan kano ora na tin akouso exo mia fatsa katsoufiki allo prama!!!:( :( :blush: :blush: kali sunexeia na exoume oles mas glikia mou!!! upomoni!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annio mou mi skas apo do kai pera i kilitsa sou tha fouskosei!!!;)

oso gia to agxos sou....den eisai i moni...:blush: :blush: ki ego an kano ligi ora na tin akouso trelenomai!!!:woohoo: :woohoo: kai oxi mono tora pou eimai stin 31...apo tin ora pou tin protoakousa ithela na tin akouo sunexeia!!! otan kano ora na tin akouso exo mia fatsa katsoufiki allo prama!!!:( :( :blush: :blush: kali sunexeia na exoume oles mas glikia mou!!! upomoni!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...