Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδώ είμαι πάλι... αυτός ο άντρας μου είναι...(άντε να μην συγχιστώ βραδιάτικα).......ένα πράγμα ανέλαβε να κάνει σήμερα και αν δεν πάω εγώ ντιπ άχρηστος είναι!!!!! Φυσικά δεν του μιλάω τώρα γιατί δεν φτάνει που είναι ανίκανος να βοηθήσει, βρίζει κι από πάνω.....τα νεύρα μου κρόσσια βραδιάτικα!

Όσο για "φίλες" είχα κι εγώ από δαύτες κάμποσες αλλά τις έκανα πέρα γιατί έκαναν ακριβώς αυτό που είπες Βανεσάκι μου......την λύπη μου την άντεχαν (να με λυπούνται δηλαδή για να έχουν με κάτι να ασχολούνται και να κουτσομπολεύουν), την χαρά δεν την άντεξαν! Αν είναι να έχω τέτοιες φίλες καλύτερα να είμαι μόνη μου....που δεν θα είμαι δηλαδή γιατί ευτυχώς είμαι τυχερή και έχω φίλες που αξίζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, ψωμοτύρι, εγγυημένα πράγματα. Εγώ έφαγα πριν σάντουιτς με τυρί και λούντζα (είδος αλλαντικού) και λίγες πατάτες φούρνου. Μετά ίσως ξαναφάω λίγο ψωμοτύρι, αλλά δεν ξέρω...

Νάσια, εγώ νομίζω δεν έχω καμία φίλη που να αξίζει πραγματικά.

Όσο για τον άντρα σου, τι ανέλαβε; Να κοιμήσει τη μικρή; Εμένα πριν μου είπε ότι αρνείται να πλύνει όοοοολα τα πιάτα, και να πλύνω εγώ μερικά, γιατί δε γίνεται να πλένει πάντα αυτός!!!!! Κατάλαβες φίλε μου, πατάνε πόδι και οι οικιακοί βοηθοί τώρα... Τέλος πάντων, έβαλα λίγο νερό στο κρασί μου και έπλυνα μερικά, γιατί πρέπει να είχα κανένα μήνα να πλύνω πιάτο! Τώρα ήρθε και πλένει τα υπόλοιπα, χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλεπω δεν πρωτοτυπησαν οι δικες μου φιλες!!!!παντως εγω κοριτσια ξερω γιατι το κανουν!!!ειναι ολες απο 33 και πανω και μπακουρες!!!!ολο παραξενια και κανενας δεν τους αξιζει γιατι ειναι τελειες!!!ετσι νομιζουν!!!!δεν εχουν καταλαβει οτι η ζωη τις προσπερνα!!!!!πωπω με πιασαν οι καλοσυνες μου βραδιατικα!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία ναι ανέλαβε να κοιμίζει τα βράδια την μικρή γιατί είναι πολύ ανήσυχη και με κλωτσάει στην κοιλιά και δεν φτάνει που δεν μπορεί να κάνει ούτε αυτό, με βρίζει κι από πάνω ότι είμαι ανίκανη και με διαολόστειλε και μου είπε να πάω να γ.......θώ!!!!!!! Είναι αιτία διαζυγίου αυτό ή εγώ είμαι παράξενη????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙα τα δικά μου δεδομένα είναι. Εμένα μου φωνάζει για ασήμαντους λόγους αλλά τουλάχιστον δε με βρίζει, ούτε με διαολοστέλνει, ή τέλος πάντων το κάνει πολύ σπάνια. Αλλά άντε να χωρίσουμε έτσι όπως είμαστε. Πού τους βρήκαμε τους άχρηστους;

Ευτυχώς εμένα είναι καλός τον περισσότερο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσες φορές είπα να φύγω.......αλλά κάθε φορά που το λέω κάτι γίνεται, δίνω τόπο στην οργή για το χατήρι της μικρής μου....δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, τα βρισίδια δεν τα ανέχομαι, κάθε φορά που λέει μια μ@......κί@ γίνομαι στρίγγλα και τον λούζω με όποιο κοσμητικό σκεφτώ πρώτο αλλά δεν είναι λύση αυτή και ούτε ήμουν τέτοιος άνθρωπος πριν τον γνωρίσω...δεν με αναγνωρίζω πια! Και δεν σέβεται ούτε ότι είμαι η μάνα των παιδιών του, ούτε ότι είμαι η γυναίκα του, ούτε την εγκυμοσύνη μου, ούτε τίποτα! Όταν ηρεμεί παραδέχεται ότι είναι γαϊδούρι και λέει ότι προλαβαίνει....αλλά τί να το κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, κι εγώ πόσες φορές το έχω πει...

Εντάξει, δεν έχουμε τρελά προβλήματα, αλλά είναι φορές που του μιλάω κι αρχίζει να ουρλιάζει στα καλά καθούμενα. Μετά αναγνωρίζει το λάθος του. Την τελευταία φορά τον έβαλα να χαϊδεύει και να φιλάει την κοιλιά μου και να ζητάει συγγνώμη απ' το μωρό, χι χι!

Εγώ γενικά δεν βρίζω, αλλά του χτυπάω ότι εγώ φέρνω τα λεφτά κι εγώ πληρώνω, και τότε τα παίρνει. Ε, σόρι κιόλας, δε φτάνει που τον ταΐζω, να μου το παίζει και μάγκας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti lete re koritsia oxi oi xwrismoi den einai wraio pragma ........

kante koyventes kai oxi fwnes kai eidika mprosta sta paidia..........

egw vevaia eimai poly kal me ton antra moy spania malwnoyme alla ama ta perw me pianei trela xaxaxxaxa kai thelw na toy dwsw ksylo xaxaxaxxaxax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ο δικός μου όταν αρχίζει να ουρλιάζει νομίζω ότι θα πάθει εγκεφαλικό!!!!! Εγώ έχω άλλο σύστημα...με αυτό που έγινε και σήμερα δεν θα του μιλάω για μέρες ή θα μου μιλάει και θα τον ειρωνεύομαι συνέχεια....αλλιώς θα του χώσω μπουνιά στο μάτι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, εμένα όχι τόσο πολύ, αλλά όταν του λέω ότι έχει πρόβλημα μου λέει, "δεν έχω πρόβλημα, απλά μερικές φορές δεν μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου". Του εξηγώ ότι αυτό είναι πρόβλημα και να πάει σε ειδικό και μου λέει "δεν έχω πρόβλημα, κι εσύ μη με τσιγκλάς". Άντε να βγάλεις άκρη.

Το θέμα είναι ότι δε τσακωνόμαστε ποτέ για σοβαρά θέματα. Αλλά όταν του πω κάτι του στιλ "κάθεσαι δεκαπέντε ώρες στον υπολογιστή, γιατί δε σηκώνεσαι να κάνεις κάτι πιο δημιουργικό;" αρχίζει να φωνάζει. Γενικά έχει ένα κόλλημα με τον υπολογιστή και παθαίνει σαν κρίση όταν του πω να σηκωθεί. Προχτές του είπα ότι θέλω τον μεγάλο υπολογιστή για δουλειά του σχολείου, πήγε να φωνάξει ενώ προηγουμένως ήταν μες στις γλύκες, του λέω "είδες που έχεις πρόβλημα με τον υπολογιστή;" και το παραδέχτηκε και γλύκανε αμέσως. Το άσχημο είναι ότι είμαστε συνέχεια κλεισμένοι σπίτι γιατί κι εγώ δεν έχω ούτε όρεξη, ούτε κουράγιο για έξω, κι όσο να 'ναι, έχει λαλήσει κι αυτός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PWPW VRE KORITSAKIA TI EINAI AYTA POU AKOUW????????DEN NTREPONTAI NA SAS TSANTIZOUN STHN KATASTASH SAS????????EGW DOXA TON THEO DEN EXW TETOIA PROVLIMATA PROS TO PARWN.....ME KATALAVAINEI ARKETA MPORW NA PW.....KAI APO THN ARXH THS SXESHS MAS TA PROVLIMATA POU MAS APASXOLOUN TA LINEI ME APISTEYTH HREMIA....POU APORW ME THN YPOMONH TOU.......EGW APO THN ALLH ORIOMAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!NOMIZW PWS THA KANW MPAM PRAGMATIKA APO TA NEYRA.... :evil::evil::evil::evil:

AX EGW EFTIAXA TO FAGAKI FAGAME TWRA KAI HTAN PENTANOSTIMO KORITSIA......!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA MARIA MOU ONTWS ATO POU LES ME TO EKSW PAIZEI MEGALO ROLO.....KAI EMENA O O DIKOS MOU EIXE NA VGEI KAIRO KAI EXTHES POU PHGAME SE ENA MAGAZI FILWN PHGAME APO TIS 7 MEXRI TIS 1 TO VRADY NA FANTASTEIS ......TOU EIXE LEIPSEI TOSO POLY TO EKSO.....POU AYTOS PANTA HTAN ANTHRWPOS TOU SPITIOU KAI PANTA OTAN VGAINAME EGW TON PARAKALAGA NA KATSOUME KAI ALLO KAI AYTOS HTHELE NA PAME SPITI....E EXTHES PAROLO POU HMOUNA LIGAKI KOURASMENH KATHOMOUNA GIAYTON EPEIDH SPANIA TOU VGAINEI TOSO NA KATSEI SE MAGAZI.....TO EYXARISTITHIKE TOSO POLY POU MEXRI KAI SHMERA TO PRWI MOU ETSEILE MHNYMA KAI MOU EIPE TO POSO WRAIA PERASAME EXTHES KAI OTI TO EIXE ANAGH!!!!!!!

AAAAA KORITSIA HPIA KAI MPYRITSA EXTHES!!!!!!!!!!!!!HTAN SUPER!!!!!!!!!!!!!!!

KAI ENAS PELATHS STO MAGAZI ANOIKSE MIA SAMPANIA GIA TON MPEMPI MOU!!!!!!!!!

H PRWTH TOU SAMPANIA....XIXIXIXIXIXIXI KRATISA TON FELLO GIA ANAMNISTIKO!!!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χώνεψη Τιτινάκι μου....χρυσοχέρα είσαι μπράβο!

Εγώ τώρα τρώω φυστίκια Αιγίνης........σας το είπα νομίζω όταν συγχίζομαι τρώω ότι βρώ μπροστά μου!!!!! Βασικά θέλω να του φάω τ'άντερα αλλά τελικά αυτός δεν τρώγεται με τίποτα! Μου λέει άλλοι άντρες όχι μόνο δεν βοηθάνε τις γυναίκες τους αλλά είναι και όλη την ώρα στα καφενεία και βολτάρουν....κι εγώ του απαντάω ότι άλλες γυναίκες που κακοπερνάνε τους φοράνε κάτι κέρατα που τα καμαρώνουν κιόλας αλλά είναι τυχερός που εγώ δεν είμαι ΤΕΤΟΙΑ γυναίκα!!!!

Άννα Μαρία και ο δικός μου έχει απίστευτο κόλλημα με τον υπολογιστή....ώρες ολόκληρες κολλημένος μ'αυτόν τον διάολο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, κι ο δικός μου κάπως έτσι είναι. Αλλά όταν λέμε δε βγαίνουμε, εννοώ δε βγαίνουμε απ' το σπίτι. Εγώ πηγαίνω το πρωί για την ένεση, και την υπόλοιπη μέρα συνήθως την περνάω μέσα. Αυτός δε δουλεύει κιόλας, πηγαίνει στο σούπερ μάρκετ, στο περίπτερο, στον χασάπη, στο μανάβικο, για τέτοιες εξόδους μιλάμε. Σήμερα πήγε και γυμναστήριο, αλλά γενικώς είναι όλη μέρα κλεισμένος μέσα.

Νάσια, εγώ όταν συγχυστώ δεν μπορώ να φάω τίποτα. Τουλάχιστον εμένα κάνει ένα σωρό δουλειές και το εκτιμά γενικώς, όχι μόνο τώρα, όταν κάνω εγώ δουλειές, δεν το θεωρεί αυτονόητο. Απλά αυτός δεν έχει μάθει να πιάσει σκούπα, σφουγγαρίστρα, να ξεσκονίσει, να κάνει όλο το σπίτι, να καθαρίσει το μπάνιο. Πιστεύει ότι πρέπει να κάνει μία δουλειά τη μέρα, όχι περισσότερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!
    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...