Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν2


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΝΧΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΜΑ ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ?ΤΙ ΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΘΡΩΠΟ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ........ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΤΩΡΑ Κ ΝΑ ΜΙΝ ΠΑΣ ΑΥΡΙΟ,ΓΙΑ ΤΙΝ ΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Κ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΙΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!!!!!ΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!Κ ΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΞΑΠΛΩΣΑ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ.ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 12 ΜΕ 15 ΚΙΛΑ ΤΟ ΠΟΛΥ.ΤΩΡΑ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΤΡΟΩ ΠΟΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ.....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νια μου,την ειχα διαβασει κ εγω πριν λιγο καιρο την ιστορια!!!!πολυ συγκινητικη και περικλειει ολο το νοημα της ζωης και τη δυναμη της ψυχης!!!πραγματα που ξεχναμε καθημερινα και ασχολουμαστε με ανουσιες λεπτομερειες...

ηλιαννακι, εδω ειμαι κ εγω!!!!πολυ χαιρομαι που δεν εχεις αιμα σημερα!!!!ολα καλα!!!

εγψ κοριτσια παιρνω ενα χαπι που ειναι συνδυασμος φυλλικου και σιδηρου!!!αηδιααααααα :evil::evil::x:x ferofolic λεγεται!!!

Aααα.....Vanessaki μου αν και θαυμάστριά σου το ferofolic δεν μπορούσα να το παλέψω

με τίποτα και το έκοψα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΙΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!ΕΙΔΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΥΝΑΤΟΣ!!!!!ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΦΟΛΥΚΟ ΟΞΥ.ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tedy μου αργησα πολυ να καταλαβω οτι οι τασεις λιποθυμιας που ειχα μολις το επαιρνα προερχοταν απ αυτο!!!το επαιρνα πρωι,μολις καταλαβα οτι με χαλαει, αρχισα να το παιρνω μετα το φαγητο και ειναι οκ!!!παντως ειναι και γευστικα απαισιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νια μου πολυ συγκινητικη αυτη η ιστορια!!!!!!!!ποση δυναμη εχουμε τελικα μεσα μας!!!!!!!!!!!!

βανεσακι μου τυχερη εισαι!!!!!!!!!εγω πλεον απο χθες πρεπει να παιρνω 6 την ημερα (φυλλικο- σιδηρο πρωι/ βραδυ-ασβεστιο κ το καινουριο πρωι /μεσσημερι /βραδυ)

τοσο πολυ χαλια ησουν με αυτο βρε κοριτσι μου ε???

μυριαμακι μου ε δεν θα κατσουμε να σκασουμε κιολας για τα κιλα!!!!!!!να ειναι καλα τα μωρακια μας,να γεννηθουνε με το καλο κ μετα ολα θα γινουν οπως θελουμε!!!!!!!!τα κιλα ειναι το τελευταιο (για μενα τουλαχιστον)!!!!!

τεντυ μου ναι ευτυχως σημερα δεν ειδα αιμα!!!!!!! πως εισαι εσυ καλη μου??????η κοιλιτσα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA EPITELOUS PARAGEILA "TO PAKETO GIA THN MELOUSA MAMA"

http://www.babyspace.gr/Gift/before-birth/2.html PHGENETE EDW GINETE MAOI KAI KANTE THN PARAGELEIA SAS PRIN KSANATELEIWSOUN TA PAKETA!!!GIA NA DOUME POSO KAIRO THA KANOUN NA TA STEILOUN TWRA.....THA SAS ENHMERWSW :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ηλιάννα, μια χαρά, εύχομαι να μη ξαναδείς αίμα!

Τιτίνα, κρίμα για τη θεία, αλλά η ιατρική έχει προχωρήσει και πολλές μορφές καρκίνου, ειδικά αν είναι σε πρώιμο στάδιο, θεραπεύονται. Να έχετε ελπίδες, μακάρι να πάνε όλα καλά.

Βρε Λένα, τι καταπληκτικούς συναδέλφους έχεις! Εγώ στο διάλειμμα είμαι πάντα έξω και "κοινωνικοποιούμαι" με τους μαθητές. Αλλά γενικά με τους συναδέλφους δεν έχω πρόβλημα, εκτός από έναν που είναι πάρα πολύ περίεργος και έναν άλλο που είναι στην κοσμάρα του (του μιλάς και σου απαντά μετά από ένα τέταρτο και το θεωρεί και φυσιολογικό). Αλλά και μ' αυτούς δεν έχω ψυχρανθεί, απλά δε νιώθω και τρομερά άνετα μαζί τους. Άλλωστε, έχουμε πάρα πολλές κενές (ειδικά εγώ που έχω ένα κάρο μειώσεις ωρών λόγω των υπευθυνοτήτων που έχω) και αναγκαστικά τις περνάμε μαζί, αφού ο σύλλογος είναι ένα μικρό δωμάτιο!

Δώρα, κι εσένα η φίλη σου φοβερή! Εμένα ούτε καν παίρνουν τηλέφωνο!

Νία, και τα ρούχα πολύ ωραία και η ιστορία. Την είχα ξαναδιαβάσει.

Βρε κορίτσια, με πήρε τώρα τηλέφωνο η μάνα μου και με έπρηζε, ότι όταν είμαι έγκυος ή μετά που θα γεννήσω, δικαιούμαι να μείνω στην πόλη. Τώρα κάνω ύπαιθρο και είμαι σε ένα χωριό περίπου μισή ώρα απόσταση από τη Λάρνακα. Τα πλεονεκτήματα είναι πάρα πολλά, αφού είμαι σε εσπερινό σχολείο: αντί εφτά ώρες (7.30-13.35) δουλεύω μόνο τρεισίμιση (18.00-21.30). Οι μαθητές είναι λίγοι, το κλίμα ήρεμο (αν εξαιρέσουμε κάτι προβληματικούς), οι απαιτήσεις ελάχιστες, έχω άπλετο ελεύθερο χρόνο να κάνω ό,τι θέλω. Με τη διευθύντρια έχω πρόβλημα (όπως και όλοι οι υπόλοιποι) αλλά θα φύγει του χρόνου. Αν κάνω αίτηση να με φέρουν Λάρνακα σημαίνει ότι θα πάω σε πρωινό σχολείο=ζούγκλα. Το τι γίνεται στα πρωινά, δε λέγεται. Οι καθηγητές είναι περίπου όπως τους συναδέλφους της Λένας, πέφτουν ένας να φάει τον άλλο, και οι μαθητές είναι όπως κάτι αμερικανικές ταινίες που στέλνουν δυσμενή μετάθεση τον κουλ καθηγητή σε κάτι υποβαθμισμένα σχολεία ή απλά είναι κακομαθημένα κωλόπαιδα που έτσι και τους πεις "μη μιλάς παιδί μου" φέρνουν τους γονείς τους και σου κάνουν καταγγελία. Οκ, υπερβάλλω λίγο, αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά στην κυπριακή εκπαίδευση. Αν μείνω στο εσπερινό, θα επιστρέφω σπίτι κατά τις δέκα το βράδι, αλλά θα έχω όλο το πρωί και το μεσημέρι να είμαι με το μωρό (αν πάνε όλα καλά και γεννήσω) και το απόγευμα-βράδι που θα λείπω, θα είναι ο άντρας μου σπίτι, ο οποίος όταν δουλεύει, δουλεύει σε πρωινά σχολεία. Σε λίγες μέρες θα κάνουμε τις αιτήσεις για μετάθεση ή μη μετάθεση και δεν έχω σκοπό να φύγω, αλλά με προβλημάτισε. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGW PANTWS ARXIZW KAI STOGILEVW EPIKINDINAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!TI THA VALW KALE STON GAMO TON IOUNIO?????????SAKI????xAXAXAXAXAXA :lol::lol::lol::lol::lol:

tittinaki mia xara tha eisai h pio omorfh kale ante emena moy aresoyn poly oi ekgyoyles xixixixixiixixi me ena rixto foramataki mia xara tha eisai................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι κ εγω εδω κοριτσακια!!αχαχαχαχαχα εγω το κοβω να γινομαι βουβαλιτσα!!χιχιχι

τιτινακι μου το παρειγγειλα κ εγω πριν καμια βδομαδα.κατα το ιουλιο αρχες θα το στεθλτουνε.

παλι μπηκα απ'το κινητο.μαλλον τα'φτυσε ο υπολογιστης κ το κοβω να παμε για λαπτοπ,τη γκαντεμια μου.

αχ κ εγω εχω βαφτσεις κ γαμους φετος!για να δουμε τι θα φορεσουμε βρε κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!

τελικά το παιδάκι μου είναι μεγάλο ζιζανιοκτόνο......το τί τραβάμε για να την κάνουμε μπάνιο δεν λέγεται πια!!!!! Και η γκρίνια ειδικά σήμερα απερίγραπτη!!!!!!!! Μάλλον δόντι ετοιμάζουμε πάλι!!! Είχε πολύ πλάκα όμως σήμερα γιατί ξεβρακώθηκε μόνη της και πήγε μπροστά στην πόρτα της τουαλέτα και φώναζε "μπάνιο"!!!!!

Νευρίασα και με τον κουνιάδο μου...είχαμε κάτι δουλειές στον Πολύγυρο και ήρθε μαζί μας....κορίτσια μου έκανε τα νεύρα κρόσσια!!!! Αφού στο τέλος του είπα ότι από την στιγμή που τον γνώρισα ανακάλυψα ότι έχω πολύ καλοσύνη μέσα μου (φυσικά τον ειρωνευόμουν) αφού δεν του έχω "βουλώσει" ακόμα και τα δύο μάτια!!!!!!

Κορίτσια κι εγώ από σίδηρο παίρνω τα resoferon, δύο την μέρα (πρωί - βράδυ), felicine και ασβέστιο μασώμενο.......χάλια με κάνουν όλα!!!

Kalliopap καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!

Βερονικάκι τα φορέματα που πήρες είναι πολύ όμορφα, ειδικά το πρώτο το λάτρεψα! Και τα παπούτσια πολύ ωραία!!!! Καλοφόρετα κορίτσι μου!!!! Η ιστορία που μας έβαλες με συγκίνησε πολύ!!!! Θα την διαβάσω και στον άντρα μου.....γιατί ορισμένες φορές βλέπει μόνο την γκρίζα πλευρά της ζωής!

Ηλιάννα μου πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα και περισσότερο ευδιάθετη!

Τιτινάκι μου λυπάμαι πολύ γι'αυτό που συνέβει στην θεία του άντρα σου, αλλά θα σου πώ να μην απελπίζεστε γιατί ο Θεός είναι μεγάλος...η μαμά μου πρίν 8 χρόνια έκανε αφαίρεση νεφρού γιατί είχε καρκίνο και τώρα είναι απολύτως καλά (ο γιατρός που την χειρούργησε μας μίλησε για πλήρη ίαση) και δεν χρειάστηκε να κάνει ούτε χημειοθεραπεία...ο μπαμπάς μου έχει στο αίμα κάτι σαν χρόνια λευχαιμία, το ανακαλύψαμε κι αυτό πρίν 8 χρόνια (το 2003 μας πήγε λίγο σκ@τ@!) και ακόμα και τώρα είναι μια χαρά απλά πηγαίνει κάθε έξι μήνες και κάνει εξετάσεις να το παρακολουθεί!

Μυριάκι μου προσπάθησε να κάνεις λιγότερες δουλειές γιατί θα κλατάρεις στο τέλος...

Βανεσάκι μου είχες τάσεις λιποθυμίας από τα χάπια σιδήρου??????

Teddy μου έπεσε πολύ ο αιματοκρίτης σου? Πόσο δηλαδή? Γιατί κι εμένα από το 39.6 έπεσε στο 35.5!

Μαϊμουδάκι πόσο βλαμμένος κόσμος υπάρχει τελικά????? Καλά να μην χαίρονται με την χαρά σου.....σκασίλα σου...αλλά να σου πετάνε έτσι μέσ'τα μούτρα την απογοήτευσή τους που δεν έπαθες κάτι...τί να πώ!!!!!!!!!! Έχω πάθει σόκ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria τωρα που ανεφερες"φιλες"το ιδιο κ εμενα!!!!!δεν παιρνουν καν τηλεφωνο και αν τυχει και τις συναντησω εξω ειναι ολο ειρωνιες και κακεντρεχη σχολια!!!!φοβερο πραγμα η ζηλια!!!!το εχω βιωσει παρα πολλες φορες μς φιλες!!!ευτυχως εχω και 2-3 που εχουν αποδειξει οτι ειναι αληθξνες φιλες!!!!!δε μπορω τη ζηλια!!!!με πειραζει πιο πολυ και απο το χαπι σιδηρου!!!!εσεις κοριτσια εχετε αντιστοιχες περιπτωσεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI RE GAMWTO AYTH H KWLOARWSTIA EINAI OTI XEIROTERO YPARXEI..... :(:(:(:(:(:(

NIA MOU EIMAI KAI KONTH AMA VALW KAI MAKRY ASTA NA PANE...XAXAXAXAXAXAXA

KATI THA VRW NA KANW DEN MPOREI...

AX HLIANAKI MOU PWS MOU TIS SPAEI KAI EMENA OTAN MPAINW APO TO KINHTO OTAN EIMAI STHN DOULEIA!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, για Κύπρο μιλάμε, οι αποστάσεις είναι πολύ μικρές. Μένουμε και οι δύο μέσα στην πόλη. Το σπίτι της μάνας μου είναι πέντε-δέκα λεπτά απόσταση με το αμάξι, και να φανταστείς ότι, όταν αγοράσαμε το διαμέρισμά μας, έλεγε ότι είναι πολύ ωραίο, αλλά είναι μακριά!

Το σχολείο που είμαι είναι σε ένα χωριό της επαρχίας Αμμοχώστου (ελεύθερη Αμμόχωστος εννοείται!), αλλά οι αποστάσεις εδώ, είναι γενικώς πολύ μικρές! Θέλουμε γύρω στο μισάωρο να πάμε στο χωριό, άρα εννοείται ότι δε μετακόμισα εκεί!

Γενικά, είναι πολύ σπάνιο για Κύπρο να μετακομίσεις στο μέρος που σε διορίζουν. Οι πιο πολλοί πηγαινοέρχονται. Είναι πολύς κόσμος που μένει μόνιμα Λάρνακα και δουλεύει μόνιμα Λευκωσία.

Το μόνο που φοβάμαι είναι μη δουν ότι είμαι έγκυος και με μεταθέσουν μέσα στην πόλη από μόνοι τους!

Νάσια, είναι φοβερός ο κουνιάδος σου!

Όσο για χάπια εγώ παίρνω: το πρωί κατά τις 8 παίρνω folic acid και σίδηρο, το gyno-tardyferon. Μου φέρνουν αναγούλα, αλλά ευτυχώς όχι πολλά πράγματα. Μετά κάνω την ένεση, την Κλεξάν 0.2 και κατά τις εντεκάμιση παίρνω και την ασπιρίνη. Αυτά από χάπια προς το παρόν!

Βανεσσάκι, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη η κολλητή μου δεν έπαιρνε ποτέ τηλέφωνο. Τελικά θυμήθηκε κάποτε να πάρει, δεν την πρόλαβα, την παίρνω πίσω και μου το έκλεισε, και μου λέει "είχα μαθητή και δεν είχα και διάθεση μετά να μιλήσω!". Πέρασα δύο εβδομάδες να αναρωτιέμαι αν το έχασα ή όχι, μετά έκανα απόξεση, πέρασαν μέρες και μετά με παίρνει αυτή τηλέφωνο και μου λέει το κορυφαίο "δεν έπαιρνα γιατί νόμιζα μετακομίζατε και θα είχατε φασαρίες"!!!!!!!!!!!!!!! Όταν της είπα ότι μετακομίζουμε την Παρασκευή μου είπε ότι θα έρθει οπωσδήποτε να βοηθήσει. Μετά είπε ότι κάτι της έτυχε και δε θα μπορέσει, αλλά θα έρθει οπωσδήποτε το Σάββατο. Εννοείται δεν εμφανίστηκε.

Η άλλη κολλητή μου, με έπαιρνε τηλέφωνο, δεν μπορώ να πω και με ρωτούσε. Αλλά παράλληλα, με έπρηζε για έναν γκόμενο! Δέκα λεπτά για μένα, δύο ώρες γι' αυτήν! Τώρα ευτυχώς αυτή και τηλέφωνα παίρνει και μας βοήθησε με τις ενέσεις, γιατί δουλεύει ο άντρας της στο νοσοκομείο και μας της φέρνει τζάμπα και δε χρειάζεται να τις αγοράζω (αυτοί το πρότειναν).

Οι υπόλοιπες, ένα μήνυμα πού και πού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου, παρατηρησα οτι μολις επαιρνα το χαπι, μετα απο λιγη ωρα ημουν ετοιμη να σωριαστω!!!ξαπλωνα για κιγο και μου περνουσε.τωρα το παιρνω μεσημερι, μετα το φαγητο και ειμαι ο.κ!!!

εσυ πως εισαι???κοκκετα η μικρη!!!θελει να κανει μπανιο και γδυνεται!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω, εμενα με εχουν ξενερωσει τρελλα αυτες οι "φιλες"!!!βεβαια, στο παρελθον οταν ειχα καποιο σοβαρο θεμα,και ημουν χαλια ηταν πρωτες!!!!τη λυπη σου την αντεχουν, τη χαρα ομως οχι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι μου κοκέτα - κοκέτα αλλά πολύ ξεβρακώνεται και φοβάμαι μην της μείνει κανένα χούϊ :lol::lol::lol:

Πάω να κοιμήσω την μικρή.......μιλάμε για πάρα πολύ μίρλα απόψε, δεν ξέρω τί να την κάνω πιά.....κι επανέρχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βαλτην για υπνο και ελα!!!σε περιμενουμε!!!!ελα βρε που θα της μεινει χουι!!!!θα ειναι μια ντιβα και πολυ επιλεκτικη στο που θα τα βγαζει!!!χαχαχα

:D πες της κανενα παραμυθακι να κοιμηθει γρηγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...