Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν2


Recommended Posts

Βανεσάκι μου καληνύχτα κουκλίτσα μου....καλή ξεκούραση και στις δυό σας (μαμά και κόρη!!!!!)

Τιτινάκι να προσέχεις καλό μου να μην αρρωστήσεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KALHNYXTA VANESSAKI!!!!!!!!!!KAI KALH KSEKOURASH!!!!!!!

NASIA MOU PROS TO PARWN OLO TON XEIMWNA DEN EXW ARWSTISEI KATHOLOU.....LIGO THN EIXA ARPAXEI STIS ARXES POU EMATHA OTI MOUN EGGYOS ALLA OXI POLLA PRAGMATA........ELPIZW NA TO GLITWSW....THA DEIKSEI... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι τελεια!!!!!!!!!! καλε ολοκληρο ανθρωπακι ειναι αυτο!!! τι καλο που ειναι!!!

αχ εγω τεταρτη θα παω σε μια αλλη (δεν εχω καταληξει ακομα σε γιατρο, σας το ειπα??) κ ανυπομονω να το δω παλι!

μαρακι προσεχε, μην κουραζεις αυτη την τελεια κοιλιτσα!!!!

βανεσσακι ναι ειναι τελειο το παρεακι μας!

ααααα κοριτσια εγω οπου ακουσω μουσικη (τα κλαρινα δεν τα πολυσυμπεθω αλλα αν τυχει κουνιεμαι κ εκει :lol::lol: ) καλε πρωτη σηκωνομαι!! αφου νιωθω οτι καταπιεζομαι αν δε χτυπηθα εστω ενα τεταρτακι!! :lol::lol::lol:

αννα μαρια βλεπεις κ εσυ το νησι??? εγω δεν το εχω δει ουτε μια φορα, μονο κ μονο επειδη το βλεπουν ολοι δε θελω να το δω εγω :lol::lol::lol:

κισκα μαρεσεις πολυ κ με το ξανθο κ με τα σκουρα!!

τιτινακι εγω φετος εχω ξεκολλωθει στις αρρωστιες!! ενω δεν αρρωσταινω γενικα φετος δεν ξερω τι επαθα! προφανως κολλουσα απο τα παιδια στο σχολειο, μετα κολλουσα κ τον μικρο κ ημασταν μια ωραια μυξωμενη ατμοσφαιρα!! :lol::lol:

σημερα πηγα κ πηρα 2 παντελονια εγκυμοσυνης απο τα H&M κ ο αντρας μου μου ειπε οτι εχει μεγαλωσει η κοιλια μου κ απορησε κιολας πως νομιζω το αντιθετο :lol::lol::lol::lol:

παω να ξαπλωσω κοριτσαρες σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Αννα Μαρια εχει μεγαλο κεφαλι γιατι εχει πολυ μυαλο μεσα σαν την μαμα του!! :lol::lol:

Νασια μου σε 15 ημερες η αυχενικη αλλα δεν μου ειπε για τον pap-a ποτε το κανω?μετα?

vanessaki ποση ωρα κραταει η αυχενικη?Θα το δω παλι να κανει κωλοτουμπες? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!!!!

Αναστασια μου σχετικα με την αυχενικη, εξαρταται καθαρα απο το γιατρο!!!!εχω ακουσει περιπτωσεις που τις ξεπετανε σε 5 λεπτα και τους χρεωνουν και 200 ευρω.εγω ημουν πολυ τυχερη γιατι ο γιατρος μου εκανε πολυ σωστη δουλεια!!!λοιπον η εξεταση διαρκει γυρω στα 30 λεπτα κατα τη διαρκεια των οποιων ελεγχεται η παρουσια ρινικου οστου καθως και το παχος του υγρου που υπαρχει στον αυχενα του μωρου.οσο μικροτερο, τοσο καλυτερα!!!!βλεπεις στη συνεχεια αν ειναι αρτιμελες, ενα ενα τα μελη του και ισως δεις και το φυλλο!!!!φαε και μια σοκολατα πριν να κουνιεται!!!!!θα το απολαυσεις αν ειναι σωστος!!!!α, παρε μαζι σου και ενα dvd να σου το γραψει. το papp- A γινεται αμεσως μετα στο μικροβιολογικο εργαστηριο. σου παιρνουν αιμα και γινεται η εξεταση η οποια σε συνδυασμο με την αυχενικη δινει τις πιθανοτητες για τρισωμιες και συνδρομο down

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα εγκυούλες.......

έχω πάθει πλάκα με τις φωτο της Αναστασίας......τέλειο το νινάκι σου καλή μου...:).....άντε με το καλό να κάνουμε και την αυχενική...:)....είναι πολύ καλός ο μπόμπιρας σου..:)

Νάσια μου είσαι μια κουκλα...όπως ακριβως και η πανεμορφη κορούλα σου....για να μην ξεχασω την κορούλα που είναι καθ'οδον...:)

Κίσκα μου, τέλεια η φωτο......ψηλή μαμά είσαι εε?...:)....και με τις 2 εκδοχες του χρωματος μου αρεσεις....:)

Εμείς κορίτσια το απόγευμα θα πάμε στον γιατρό....και είμαστε πολύ χαρούμενοι με τον αντρούλη μου...να παμε να το δουμε το ΄νινάκι μας...:).....ανυπομονω να περασουν οι ωρες....

θα σας πω νεα το βραδακι...

πολλα φιλάκια σε όλες..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vanessaki ησουν κατατοπιστικοτατη!!!Αλλο ενα αγχος δηλαδη πρεπει να περασουμε τωρα, να ειναι ολα καλα και στην αυχενικη.Δεν χρειαζεται να παω dvd , εχει αυτος και το γραφει ετσι μου ειπαν!!

miki μου ολα μια χαρα θα ειναι στο γιατρο που θα πατε, θαδειτε κι εσεις το δικο σας να κανει κωλοτουμπες!! :D Παντως για το φυλλο του μωρου μας ειπε υποθετικα, θα σιγουρευτουμε στην αυχενικη...ποιος ξερει ισως να ειναι και κοριτσακι, αλλα σαν μανα εχω διαισθηση για αγορι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα........Αναστασια μου να σου πω η διαισθηση της μανας ειναι αλανθαστη..:).....

κατα τα άλλα και εμεις που θα παμε σημερα, πιστευω να μας πει και ποτε ακριβως θα κανουμε την αυχενικη για να ηρεμησουμε τελειως...:).......

ανυπομονω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια και στις κοιλίτσες βέβαια!!!

Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης και όλα είναι

φυσιολογικά τώρα περιμένουμε και τα οριστικά....

Το παιδάκι μου είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!Τι ωραία!!!Αυτή την αίσθηση

είχα από την αρχή και πολύ χάρηκα.Ο άντρας μου έκανε ακόμα μεγαλύτερη

χαρά.Και εγώ που νόμιζα ότι ήθελε αγοράκι...Λάθος...............

Kiska με το φοβερό αγοράκι με τον αφαλό στα μάγουλα (είναι τέλειος!!!)

βάλε με στη λιστούλα!!!

Νάσια μου όμορφα τα νέα σου!!!Και άλλο κοριτσάκι, τι καλά.Η χαρά του

μπαμπά...Όσο για την αμνιο επειδή δεν έιναι και ότι καλύτερο

ρώτα και το γιατρό που θα σου κάνει τη β επιπέδου και αν δεν χρειάζεται άστο

καλύτερα!!!Αλήθεια σε ποια εβδομάδα την κάνουμε τη β επιπέδου;

Όσο για το χορουδάκι σαν τον Γερμανό τουρίστα περιτό να σου

πω ότι για άλλη μια φορά μου έφτιαξες το κέφι!!!

Αναστασία μου πω πω πως μεγάλωσε το μπεμπάκι σας!Η διαδικασία της αυχενικής

είναι ακριβώς όπως τα περιέγραψε το Vanessaki.Vanessaki μπράβο ούτε γιατρός

να ήσουνα παιδί μου!!!

Miki με το καλό και εσύ που θα πας στο γιατρό σου, περιμένουμε νεάκια!!!

Τιτινάκι κάτι για μάτι διάβασα...........Προσοχή προσοχή!!!Ελπίζω να ξεματιάστηκες

και να είσαι καλύτερα!!!

Maimoudaki πότε είπες πας στο γιατρό;

Μαρία γιατί κουράστηκες έτσι παιδί μου;

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεντι μου καλημερα και σε σενα γλυκια μου.....

εχεις υπεροχα νεα απο οτι διαβαζω και τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης σου ειναι πολυ καλα....μπραβο κοριστακι μου και σε σενα και στην κορουλα που περιμενετε..:)....αυτα ειναι τα ομορφα της ζωης.....

και εμεις που θα παμε το απογευμα, ποσο ανυπομονω να το δω το νινακι μου...:)

σε φιλω....

ασφαλως και θα σας πω το βραδυ...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vanessaki μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!Με το καλό και το δικό σας κοριτσάκι!!!

Έχεις δίκιο γεμίσαμε κοριτσάκια!!!!!!!!!!!!

Miki μου σε ευχαριστώ και εσένα πολύ, με το καλό και εσύ το απόγευμα!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα μας φέρεις τέλεια νέα!!!!!!!!!!

Φιλιάααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA!!!!!!!!!!!TI WRAIA NA XYPNAS KAI NA AKOUS WRAIA NEA!!!!!!!!!!!!!MPRAVO TEDDY DION MOU POU PHGAN OLA KALA STHN EXETASH ....ME TO KALO TO KORITSAKI SAS!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

MIKI MOU ME TO KALO NA DEIS KAI ESY T MWRAKI SOU TO APOGEYMA KAI NA ERTHEIS NA MAS PEIS TA NEA!!!!

PANTWS AYTO POU LENE GIA TO ENSTIKTO THS MANAS....EMENA DEN EPIASE....HMOUNA SIGOURH PWS EIXA KORITSAKI....POLY SIGOURH OMWS....KAI TELIKA AGORAKI MAS VGHKE......DEN PEIRAZEI APO OTI VLEPW THA EXW POLLES NYFES.........MAS FAGATEEEEEEEEEEEE :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

H B-EPIPEDOU GINETE APO THN 21-24 EVDOMADA....SYNITHWS EKEI STHN 22 THN KANOUN OI PERISOTEROI NOMIZW!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy μου ωραιοτατα κι εσενα τα νεα σου, τα καλυτερα που ακουσαμε σημερα.Τι εγινε μας περικυκλωσαν τα κοριτσια εεε?Γερα να ειναι ολα τους!!!!!

Κοριτσια οι θηλες ποτε σκουραινουν και η γραμμη στην κοιλια ποτε γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANASTASAKI MOU NOMIZW PWS EINAI ANALOGA THN GYNAIKA EMENA AYTH H GRAMMH TWRA ARXIZEI NA AXNOFENETE....OSO GIA TIS THILES DEN EXW AKOMA TERASTIA DIAFORA.......EPISHS O AFALOS MOU EINAI AKOMA STHN THESH TOU DEN EXEI VGEI AKOMA EKSW.....

AFHSTE KORITSIA TI ONEIRO EIDA SHMERA.......EIDA OTI GENISA KAI OTI EIXA TO MWRO SPITI KAI DEN HXERA PWS NA TO FRONTISW....ALLA NTALON EKANA.....DEN MPOREITE NA FANTASTHTE....EPISHS PROSPATHOUSA OH THN WRA NA TO THILASW KAI DEN MPOROUSA ME TIPOTA....PALI ALA NTALON EKANA....TO TI ANXOS EIXA DEN LEGETE!!!!!!!!!!!! :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χριστίνα μου.........

........ο γιοκας σου απλά σου έκανε κολπάκια μεχρι να σου φανερωσει το φύλλο του..:).....

αλλα όπως ακριβως ειπες, απο νυφες ενα σωρο.....και τί νυφες ετσι...?...κούκλες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδή σκέφτεσαι το μωρακι σου Χριστίνα μου είδες αυτό το όνειρο...από την μεγάλη σου αγωνία και λαχτάρα.......θα δεις οτι από εκείνη την στιγμή θα ξέρεις πώς να φροντίσεις το νεογέννητο αγοράκι σου...:)

τα πάντα ο Θεούλης εν σοφία εποίησε..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι καλές μου φίλες!!!

Τιτινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ!Νομίζω ότι έχει δίκιο η φίλη μας η miki από τη

μεγάλη σου λαχτάρα το είδες αυτό το όνειρο!!!Μην ανησυχείς καθόλου όταν

έρθει η ώρα η καλή θα τα όλα!!!

Όσο για την οντισιόν είμαστε έτοιμες......................

Αναστασία μου σε ευχαριστώ και εσένα πολύ πολύ!!!Εμένα οι θηλές μου

δεν έχουν σκουρύνει ακόμα ούτε έχει φανεί η γραμμούλα και είμαι στην

17 εβδομάδα.Και αφού λέει και το Τιτινάκι έτσι μάλλον αργούμε ακόμα!!!

Για να δούμε εσύ μας έχει γαμπρούλη;Γερό και δυνατό ότι και να είναι!!!

Miki μου σε βρίσκω οργανωμένη, θες και πίνακα βαθμολογιών βλέπω!!!

Τα φιλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέντι μου, ή θα κάνουμε οντισιόν ή όχι....:)........μιλάμε για την ΟΡΓΑΝΩΣΗ ...χαχαχαχα........θα ετοιμάσουμε ρακετούλες με βαθμολογίες, όπως ακριβως με το dancing και θα περναει μια μια η υποψηφια νυφη για αξιολογηση...χαχα.......

σας φιλώ γλυκά ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!!!!!

Teddy μου τί όμορφα τα νεάκια σου!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου πολύ χάρηκα! Με το καλό και η κοράκλα σας!!!!! Πές στον άντρα σου ότι θα ξετρελαθεί με την κόρη....ο δικός μου στο πρώτο ήθελε σώνει και καλά αγόρι, έλεγε ότι αυτός θα κάνει μόνο αγόρια! Ο αδερφός του μας έλεγε άχρηστους (καλά αυτός είναι έτσι κι αλλιώς βλήμα) γιατί δεν είμασταν ικανοί να κάνουμε αγόρι...αν δεις πώς κάνουν όλοι για την Μαρία θα εκπλαγείς!!!! Λες και δεν υπάρχει καλύτερο παιδάκι στον κόσμο από το δικό μας! Έλα να δείς τώρα πώς κάνει για την κόρη του ο άντρας μου...για να μην σου περιγράψω πόσο ξετρελάθηκε εχθές που ο γιατρός μας είπε ότι έχουμε πάλι κοριτσάκι!!!!! Τώρα λέει ότι θέλει μόνο κορίτσια :lol::lol::lol:

Μίκι μου εύχομαι όλα να είναι σούπερ σήμερα στον γιατρό και να καμαρώσετε το παιδάκι σας σε μεγάλα κέφια!!!!!

Τιτίνα μου ούτε σε μένα έπιασε το ένστικτο της μάνας αυτή τη φορά...πίστευα ότι ήταν αγόρι...αλλά τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι γερό το παιδάκι μου! Ενώ στην κόρη μου ήμουν 1000% σίγουρη ότι θα ήταν κορίτσι από τον πρώτο μήνα κιόλας!!!! Λένε ότι όταν έχεις πολλές αναγούλες συνήθως το παιδί είναι κορίτσι...οπότε έπρεπε να το περιμένω ότι θα είχα πάλι κοριτσάκι! Ααααα όσο για τα όνειρα γενικά στην εγκυμοσύνη βλέπω πολλά όνειρα και τα περισσότερα είναι πολύ αγχωτικά....ίσως να παίζουν ρόλο οι ορμόνες που είναι στα ύψη τώρα!

Βανεσάκι μου τί κάνεις? Εγώ πάντως δεν την ευχαριστήθηκα την αυχενική (ούτε και στην κόρη μου) γιατί είχα πολύ άγχος και η οθόνη ήταν πίσω μου οπότε δεν έβλεπα τίποτα....ούτε dvd πήραμε.

Αναστασία εμένα δεν σκούρηναν οι θηλές μου ούτε έκανα γραμμή σε καμία εγκυμοσύνη!

Εγώ έκλεισα σήμερα ραντεβού για τον β' επιπέδου στις 23 Ιουνίου (λογικά θα είμαι στην 22 εβδομάδα) ήθελα συγκεκριμένο γιατρό γιατί θεωρείται κορυφή σ'αυτόν τον τομέα και έχει μεγάλη αναμονή...ρώτησα για αμνιοπαρακέντηση και μου είπαν ότι όταν θα πάω για τον β' επιπέδου ο γιατρός θα μου πεί ανάλογα με το τί θα δεί. Ελπίζω να είναι όλα τέλεια και το μωράκι μου να είναι υγιέστατο! Άντε πάλι με το άγχος μέχρι τότε!

Όσο για τα καλλιστεία :lol: έχετε πάρει μια ιδέα από μένα τί παιδιά κάνω οπότε θα ξέρετε στο περίπου.....υποψήφιες πεθερές!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...