Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Κοριτσια εχει καμια σας τον πλακουντα χαμηλα;Αν ναι,τι σας ειπε ο γιατρος;Εμενα μου ειπε πως θα ανεβει αλλα φοβαμαι μηπως δεν ανεβει και αναγκαστω να κανω καισαρικη. :( Ανυπομονω την Δευτερα που θα παω για β επιπεδου να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω ιδεα..δε μου ειπε κατι σχετικο ο γιατρος...

νομιζω ομως πως προβλημα αποτελει μονο αμα εχεις επωματικο πλακουντα που εμποδιζει την ομαλη εξεληξη του τοκετου....δεν ξερω ομως

Γιατι φοβασαι την καισαρικη;;;..ενταξη ΟΚ αμα χρειαστει για λογους υγειας δικους σου η του παιδιου σου να γινει...μη το βλεπεις τοσο αρνιτικα..

καλο θα ηταν καισαρικες να μη γινονται για ασχετους λογους..

Θα ξεκαθαριζουν ολα στον Β επιπεδου...μην ανισυχεις ολα θα πανε καλα

Γιωργο με το καλοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου,δεν φοβαμαι την καισαρικη,απλα δεν την θελω καθολου. :roll: Θελω να γεννησω φυσιολογικα αν δεν υπαρχει καποιο σοβαρο προβλημα...Μακαρι να ανεβει,τι να πω... :roll: Τελευταια φορα που πηγα ηταν ακομα χαμηλα.

Γιωργο με το καλο να ερθει ο μπεμπης σας!Περιμενουμε νεα!

Τι τρωτε σημερα;Περιμενω την μαμα μου να ερθει να μου φτιαξει κοτοσουπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι..θα ανεβει..ολα θα πανε οπως τα θελεις ..

Συνηθως οταν υπαρχει προβλημα και ο πλακουντας εμποδισει φαινετε απο την αρχη..μην αγχωνεσαι απο τωρα τζαμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eχεις δικιο,απλα πλησιαζουν οι μερες για την β επιπεδου και οσο να'ναι ενα αγχος με εχει πιασει,να ειναι ολα καλα... :roll:

Αλλαζω θεμα:σκοπευα να παρω μπανακι-αλλαξιερα και μια φιλη μου που πηρε μου ειπε πως δεν χωραει πια εκει μεσα το μωρο της.Και ειναι μολις 2 μηνων...Πηγε και πηρε μπανακι κανονικο.Το σκεφτομαι τωρα,αν και το ηθελα και για την αλλαξιερα,να μην σκυβω να αλλαζω το μωρο στο κρεβατι.Δεν θα παρω σιφινιερα,οποτε ηθελα ενα απο αυτα που εχουν και θηκες για τα σαμπουαν και ραφακι απο κατω να βαζω τα καλλυντικα και τις πανες του.Αλλα αν ειναι να δωσω τοσα λεφτα και σε ενα μηνα να μην χωραει,τι να το κανω...Δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaa geia sas ti kanete?sugxwreste me gia thn apousia mou apla den mpainw katholou sto internet kathws twra tis giortes lupw olh mera apo to spiti...eimaste kala k megalwnoumeeeee..sas filw gluka oles

aaaaaaaaaaa xronia polla xristos anesti me to kalo

ta mpempakia mas

filiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη δενε χεια καποια συρταριερα;;;..θα σε βολευε να βαλεις ενα στρωμματακι εκει και να το αλλαζεις..

εγω παντως ειχα μπανακι απο αυτα που κουμπωνουν στη μπανιερα..αλαλ αο ενος ετους και μετα τον κανω μπανιο μεσα στη κανονικη μπανιερα γιατι ηθελε να πηδηξει κατω απο το μπανακι..

η μπανιεριτσα μας ειανι τετοιου στιλ..αλλα εχει και πολυ πιο ωραιες και πολυ πιο βολικες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboulino, μην ανησυχείς! Κι εγώ πριν τη β΄επιπέδου είχα χαμηλά τον πλακούντα, όμως ανέβηκε μόνος του μέσα σε 2 εβδομάδες. Όλα θα πάνε καλά! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπανηλθα. Ξεθεωθηκα και να φανταστειτε ακομα δεν τελιωσα την δουλεια αλλά κουραστικα παρα πολυ εδω και 2 μερες. Εχω μια στοιβα χαρτια τεραστια που συνεχως πολλαπλασιαζονται....δεν προκειτε να τελιωσω ποτε :(:(:(:( αλλά ειπα να κανω ενα διαλειμμα....

Λοιπον:

Γιωργο απο αυριο θα εχετε το ζουζουνακι σας!!! Με το καλο, ολα να ειναι καλά!!!!

Αννα μου τι ωραια μεγαλωσαν οι μπεμπουλες!

Νικη εμενα το φορεμα μου ηρθε την Μ. Τεταρτη και για να φανταστεις το φορεσα την Ανασταση στην Εκκλησία. Ητανε πολύ ωραίο, η καλυτερη επιλογή που μπορουσα να κανω. Αν είναι στειλε μαιλ στη εταιρεία να ρωτησεις παντως....Μια φορα που ειχα παραγγειλει κατι απο αλλο σαιτ βεβαια και καθυστερησε εστειλα μαιλ και με ενημερωσαν σχετικα. Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εισαι σε νησι :?:?

Οσο για τον τοκετο κι εγω υπερ του φυσιολογικου τοκετου ειμαι αλλά αν χρειαστει καισαρικη για την ασφαλεια εμας και των μωρων δεν το συζητω, εννοειται οτι θα την κανουμε. Ειναι νωρις ακομα βεβαια να το σκεφτεσαι και να αγχωνεσε απο τωρα...

Γεια και στις υπολοιπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Επανηλθα...πτώμα! Βγήκα για δουλειες (γραφειοκρατικές), πήγα και γραφείο και μετά σουπερ και hondos (-|

Αννα μου μια χαρά οι ζουζουνες σου. μπραβο

Νικη εγώ είχα προσθιο και χαμηλό πλακουντα και ΄μενα μου ειχε πει ότι θα ανέβει και όντως ανέβηκε!

Λοιπόν τα νέα από το γιατρό έχουν ως εξής: ειμαστε γύρω στα 1900γρ, όλα βαίνουν καλώς και αναλόγως πότε θα αποφασίσει να "βγει" η μικρή θα είναι περίπου στα 2500 + γρ. Ραντεβου πάλι σε 2 εβδομάδες και κάθε 2 εβδ. από ΄δω και μπρος, εκτός απροόπτου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισαβετ μπραβο!!! Μεγαλωσατε!!!

Κοριτσια κι εγω φευγω επιτελους σε λιγο παω σπιτακι γιατι ειμαι 1000 κομματια σημερα.

Καλο μεσημερι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tελικα μολις ηρθε το φορεμα μου!Ειναι τελειο!Και το νουμερο μια χαρα,το πετυχα!

Ελισαβετ τελεια τα νεα σας απο τον γιατρο!

Ευχομαι να ανεβει και εμενα ο πλακουντας...

Μαχη,οχι δεν εχω συρταριερα χαμηλη,ουτε θα παρω για την μικρη γιατι εχω μια ψηλη με 8 συρταρια για να βαζω μεσα τα ρουχα της.Το μπανακι που μπαινει πανω στην μπανιερα βολευει;Δεν σκυβεις;Δεν θελω να σκυβω γιατι εχω την μεση μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκηβεις λιγακη..

αλλιως για αρχη μπορεις να το κανεις μπανακι στον νυπτηρα αλλα μετα θελεις καποια βαση..

μια φιλη μου ειχε ενα τραπεζακι - γραφειο και εκανε μπανιο εκει το μωρο..αλλα ηταν αβολο γιατι μετα επρεπε να κουβαλαει τη μπανιερα στο μπανιο και να την αδειαζει και να κουβαλαει νερο για να το γεμμυζει..ειναι λιγο μπελας..

αλλιως μπορεις να παρεις μια απλη μπανιερα με βαση τετοιου στιλ http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... tmid=11848

Ελλη μου μια χαρα με τον γιατρο..αντε να ξεκινησουμε να γενναμε σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια........δεν τα καταφερα το πρωι να μπω γιατι σημερα το προγραμμα ειχε κηπουρικη :lol::lol::lol: απο το πρωι ειμασταν εξω στην αυλη κ μπορω να πω οτι με πεθανε η μεση στο τελος κ η κοιλια μου.αλλα οι γλαστρουλες μου πηραν χρωμα!!!!στις 7 εχουμε ραντεβου για τον β επιπεδου κ δεν περναει η ωρα.θα μπω σε λιγο για μπανακι κ αν οχι το βραδυ θα σας πω τα νεα μας αυριο.

γιωργο επιτελους εφτασε η μεγαλη μερα....σε λιγες ωρες θα κρατας τον γιοκα σου αγκαλια!!!οποτε μπορεσεις να μας ενημερωσεις για την μοναδικη σου εμπειρια.

κοριτσακια με γιες τα φορεματακια!

αυτο για το μπανιερακι με αλλαξιερα μαζι σκεφτομαι κ εγω να το παρω.υπαρχουν ομως μερικα που το καπακι απο πανω(η αλλαξιερα) δεν στεκεται ισια ωστε βγαζοντας το μωρο να το ακουμπας εκει κ να το αλλαζεις.χθες ημουν σε μια φιλη κ εχει ενα τετοιο,αλλα μου ειπε οτι στα τζαμπο εχει μπανιερα με αλλαξιερα πυ διπλωνει κ στεκεται διπλα ωστε να μπορεις να αλλαζεις το μωρο.

ααααα σημερα μου ηρθε κ το βαλιτσακι απο το babyspace...τιποτα δεν ειχε μεσα...μονο διαφιμιστικα φυλλαδια,ενα μικρο δηγματακι σουντοκρεμ κ ενα δειγμα ντετολ :(:( τζιφος η χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσυ με το καλο η β επιπεδου!

Τα περισσοτερα μπανακια-αλλαξιερες εχουν απο πανω την αλλαξιερα η οποια δεν στεκεται για να βαλεις το μωρο πανω,αλλα διπλωνει στο πλαϊ.Μπορεις ομως με το ενα χερι να κρατας το μωρο ,και με το αλλο να ριξεις απο πανω την αλλαξιερα.Δεν μου φαινεται δυσκολο.Εχει ομως και αλλες που η αλλαξιερα ειναι συρταρωτη και εχεις το μπανακι και διπλα την αλλαξιερα ετοιμη να ακουμπησεις το μωρο.Και ολα αυτα τα μπανακια εχουν σωληνα για να αδειαζεις το νερο χωρις να σηκωνεις την λεκανη.

Χρυσα,σαν αυτο το μπανακι που εβαλες σκεφτομουν να παρω,αλλα με αλλαξιερα απο πανω.Θελω να αποφυγω το σκυψιμο και το σηκωμα της μπανιερας για να την αδειασω.Απλα με προβληματισε η φιλη μου που ειπε πως δεν χωραει πια το μωρο της στο μπανιο-αλλαξιερα. :roll: Θα το ψαξω,μηπως βρω καποιο αρκετα μεγαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η φιλη μου παντως που εχει την αλλαξιερα μπανιερα που σου λεω...ο μπεμπης ειναι 8μηνων κ ακομα εκει τον κανει μπανιο.κ μια γνωστη μου που το ειχε εκανε μπανιο την μικρη της μεχρι σχεδον δυο χρονων.μου φαινεται παραξενο το να μην χωραει 2μηνων μωρο.αλλωστε οταν πια θα μπορει να καθεται στο πωπω του παλι θα χωραει απλα δεν θα ξαπλωνει οπως ενα βρεφος.κ εχει οντως ενα σωληνα που αδειαζεις το νερο ή στην μπανιερα απευθειας ή σε κουβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι γεγονος οτι τα μωρα μεγαλωνουν γρηγορα..

παντως αμα κανεις μια βολτα σε καποιο μεγαλο καταστημα θα βρεις λυσεις πιστευω..

παντως σε οποιαδηποτε περιπτωση παρε μπανιερακι με ταπα βολευει απιστευτα.

Παντως η κουμπαρα μου που ειχε τετοια αλαξιερα την βολεψε για πολυ περισσοτερο καιρο.

Δεν ξερω ειναι παντα στο τι βολευει τη μητερα και στο παιδι φανταζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Άννα και Ελισάβετ μεγαλώσανε τα μωράκια σας!!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!

Μιχαέλα με το καλό η Β' επιπέδου!!! Θα περιμένουμε νέα!!

Μάχη και Νϊκη με γειά τα φορεματάκια!!!

Ελισάβετ και εγώ αυτή την απορία έχω... ποιά θα κάνει την αρχή! Πόσο έμεινε...? σε κανα μήνα απο τώρα, πρώτα ο Θεός, θα μετράμε μέρες για τα πρώτα γεννητούρια!!!

Το Μαράκι που χάθηκε σήμερα???? Είχε πεί τίποτα ότι δεν θα μπεί???? :roll::roll::roll:

Χριστίνα εγώ ακόμα και τώρα δεν το νιώθω συνέχεια... κάπου κάπου ξεκουράζονται και αυτά... ;);) Μην ανησυχείς καθόλου μιά χαρά είναι το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα, και ΄γω χθες έπαθα το ιδιο και επειδη ηταν η μερα του γιατρου, τον ρωτησα και μου ειπε οτι αυτο συνεβει επειδη το μωρο γυρισε μπρουμιτα, οποτε δεν αισθανεσαι τα χτυπηματα. Αυτο μπορει να συμβαινει πολλες φορες, οποτε δεν συντρεχει λογος αμησυχιας

Γιελζ μπορουμε ν΄αρχισουμε τα στοιχηματα :lol::lol: για το ποια θα κανει ποδαρικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To μπανακι της φιλης μου ηταν απο τα Τζαμπο και οντως δεν ηταν πολυ μεγαλο...50 ευρω το ειχε παρει.Βρηκα ενα αρκετα μεγαλο και αρκετα πιο ακριβο. :lol: Αλλα φαινεται βολικο.Εχω δισκοκηλες και δεν μπορω καθολου να σκυβω στην μπανιερα. :roll: Ουτε στο κρεβατι για να αλλαξω το μωρο.

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=3301842#

Σισσυ δες το και εσυ.Ειναι 97εκ.πλατος,ενω αλλα δεν ειναι μεγαλυτερα απο 70-80...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa mou apla mexri xtes synexeia to eniwtha kai gi afto abisixw..vasika na pw tin alitheia apo xtes eimai ki egw ligo pio iremi..mporei gi afto....koritsakia pws eiste?kairo exw na mpw.....pantreftikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...