Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

:lol::lol::lol: Την εκπαιδεύω από τώρα την μικρή να είναι στυλάτη :lol::lol:

Κορίτσια, ωραία τα κλιματιστικά αλλά θάλασσα θα πάμε καθόλου φέτος? Πώς το βλέπετε? Εγώ ελπίζω κατά τον Αύγουστο που λογικά θα είναι γύρω στους 2 μήνες η μικρή, να μπορέσουμε να πάμε. Τί λέτε, υπερβάλλω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι δεν υπαρβαλλεις..μια χαρα..αμα πατε νωρις πρωη η αργα απογευμα..δηλαδη πριν τις 10 η μετα τις 5-6 και με την προυποθεση οτι θα την εχετε ντιμενη και στη σκια στη σκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια καμια δεν κοιμηθηκε χτες?? τι εγινε :?:?

Λοιπον ανεβειτε ολες σιγα σιγα ψυχολογικα, οκ?

Σκεφτειτε κατι ευχαριστο, πχ τις καλοκαιρινες διακοπες :lol::lol:

Ελλη μου καλυτερα μικρο παιδι, θα βγει και πιο ευκολα ;) σας ειπε ποσο περιπου υπολογιζει να γεννηθει?

Νικη να σε ρωτησω...επειδη θελουμε κι εμεις τωρα ενα κλιματιστικο για το σαλονι...τι πηρατε μαρκα, ποσο μεγαλο? και ποσο πηγε το μαλλι?? Βρηκαμε ενα panasonic, inverter, 12αρι, 650 ευρω, καλα ειναι?

Χρυσα εμετοι παλι?? Πω πω ρε κοπελλα μου τι τραβας...

Μιχαελλα μου ειπαν αν σταματησα και εγω ειπα "ναι" και ο εργοδοτης θα συμπληρωσει την ημ/νια που σταματησα και θα πληρωθω κανονικα :)

Μαρακι μην φοβασε, μεγαλωνει το παιδι γι αυτο δεν το νιωθεις εντονα. Κι εγω τον τελευταιο καιρο ελαφρα το νιωθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου με ενθαρρύνεις, σ΄ευχαριστώ. Όσο για τις ώρες, έτσι κι αλλιώς δεν πηγαίνω απαγορευμένες ώρες στην παραλία, δεν μου αρέσει και δεν κάθομαι ποτέ για ηλιοθεραπεία, όπως είδες είμαι του γάλακτος :lol: .

Το μωρό κάνει να μπει στο νερό (εννοειται σε καθαρή παραλία) σ΄ αυτή την ηλικία? :roll: ξέρετε?

Μάχη εξαρτάται σε ποια βδομάδα θα γεννηθεί. 2500+ υπολογίζει. Το κλιματιστικό που λες, για ινβερτερ μου φαίνεται καλή τιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη μου ειλικρινα δεν ξερω...

Στην Ελλαδα οι περισσοτεροι παιδιατροι δεν αφινουν τα παιδια να βουτανε πριν γινουν τουλαχιστων 6 μηνων..συζητα το με την παιδιατρος σας και αναλογα πραξε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στις υπόλοιπες φουσκοκοιλίτσες!!!

Χρύσα μου ακόμα εμετούς έχεις??? τι να πω... :(:( υπομονή τα βάσανα τελειώνουν!!!κι αρχίζουν τα άλλα τα ωραία!! :lol::lol:

Έλλη μου όλα καλά με την μικρή!!!τέλεια!!στυλάκι είναι!!!Για την περιτύλιξη φαντάζομαι ότι για να σου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θα υπάρχει!!!Τα μωρά νομίζω ότι μέχρι τον έκτο δεν κάνει να μπουν στη θάλασσα γιατί ακόμα δεν μπορούν να ελένξουν την θερμοκρασία του σώματος τους... εσύ μπορείς να κάνεις όμως.. όπως και η υπόλοιπη οικογένεια!!κι εμείς θα πάμε διακοπές τον Αύγουστο και το περιμένω πως καιπως!!!!

Μάχη μου πάλι καλά που έβγαλες άκρη τόσο γρήγορα... σπάνιο να πέφτεις σε τόσο εξυπηρετικούς υπαλλήλους σε δημόσιες υπηρεσίες!!

Μιχαέλλα μου μαζευτήκατε κι εσείς ε??? εμείς το πάπλωμα το έχουμε βγάλει από πριν το πάσχα!!!Έχω κάψες τι να κάνω??? :lol:

Νίκη μου είσαι καλύτερα??τόσο πολύ πονάει το αυτί σου??με γεια το κλιματιστικό και μην αγχώνεσαι κανένα δεν είναι όμορφο και διακριτικό!!! αλλά είναι αναγκαίο με τις ζέστες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη μου κι εγω λεω να παμε καπου διακοπες τον Αυγουστο. Καπου κοντα σχετικα που να θελουμε μονο αυτοκινητο. Να βρω και δωματιο απο αυτα με κουζινα μεσα να ειμαστε πιο ανετοι και με το μωρο. Βασικα δεν παθαινει κατι 2 μηνων στη θαλασσα. Φτανει να ειναι στη σκια. Εγω βλεπω τους ξενους με τα βρεφη σε θαλασσες και χιονια.

Μια φιλη 1 μηνων μωρακι πηρε την κορη της και ταξιδι με αεροπλανο και στην παραλια και μια χαρα ητανε το μωρι τιποτα δεν επαθε παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ελλη μου επειδη θα φαμε οοοοοοοοοολο το καλοκαιρι οχι απλα θα παμε αλλα....λεπια θα βγαλουμε.απο το πρωι παραμασχαλα την μικρη κ ολα τον εξοπλισμο και βουρ στην παραλια μεχρι το βραδυ.εχουμε κ κιοσκι με τεντα κ σητες κ ειμαστε κομπλε.ευχομαι μονο να μην εχω τιποτα απροοπτα με συσπασεις μια κ θα ειμαι προς το τελος κ μου την απαγορευσει γιατι δεν θα το αντεξω!!!

οσο για το μωρο νομιζω πως θα ειναι πολυ μικρο για να το βουτηξεις αλλα εσυ μπορεις να κανεις μια βουτια ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία!!!! Όλες τελικά πως και πως περιμένουμε τον Αύγουστο βλέπω :lol:

Μάχη συμφωνώ μαζί σου, οι ξένοι πώς παίρνουν τα μωρά τους παντού?

Εμείς έχουμε ένα σπιτάκι Χαλ/κη και σκέφτομαι αφού θα κάθομαι έτσι κι αλλιώς γιατί να μην πάμε να κάτσουμε λίγο παραπάνω φέτος? Κάθε χρόνο μόνο σκ πα΄με και καμιά βδομαδούλα τον Αυγουστο. Δεν έχει βέβαια τις ανέσεις του εδώ σπιτιού, αλλά θα βολευτούμε, καλή διάθεση να υπάρχει.

Μιχαέλα εσύ όντως θα το ευχαριστηθείς και καλά θα κάνεις!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά, και μόνο που θα ΄σαι εκεί, ακόμη και να μην μπεις, δεν πειράζει (τοσο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα!! Δεν έκατσαν πολύ γιατί είχαν να πάνε και αλλου...

Χρύσα μου ποτέ δεν πίνω καφεδάκι...ούτε τωρα που είμαι εγκυος ούτε πριν..Μια φορά στο μήνα και αν κι αυτο φραπόγαλα, ας πούμε :lol::lol: Λεμοναδίτσα φρέσκα ήπια εγώ...

Συμπεθέρα μου ελπίζω να είσαι καλύτερα με το αυτί σήμερα...Με γεια το κλιματιστικό...

Ελις μου μοντελάκι η μικρή...Πήρε θέση?? <Μην ανησυχεις για την περιτύληξη...

Τι λέτε εδώ? Για διακοπές και παραλίες?? δεν με ανησυχεί τρελλά το θέμα της θάλασσας γιατι μεν μου αρεσει να την βλέπω...αλλα την ψιλοφοβάμαι...Και με τις ζέστες που έχουμε στην Κύπρο δεν παλεύεται η ηλιοθεραπεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ελλη μου γιατι μου την δινει να ειμαι στην θαλασσα κ να μην μπορω να μπω.καλυτερα να μην πηγαινω καθολου.περσυ οταν ειχα περιοδο πηγαινα μονο κ μονο για την μικρη μου.κ τωρα να συμβει κατι παλι για την μικρη θα πηγαινω κ εγω θα ζηλευωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα ξέρεις τι θα λές σε τέτοια περίπτωση, "Θυσιάστηκα για το παιδί μου" :lol::lol::lol:

Μαράκι η μικρή μου είναι με το κεφάλι προς τα κάτω από την αρχή, ποτέ δεν γύρισε, γιατί ήταν σφηνωμένη κάτω από τον πλακούντα. Ανάποδο παιδί?! Θα δέιξει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη και εμεις για Χαλκιδικη σκεφτηκαμε :):)

Οσο για το παιδι εγω βλεπω τους ξενους ειναι πολυ πιο χαλαροι με τα παιδια τους απο οτι εμεις. Δεν θελω κι εγω γενικα να ειμαι υπερπροστατευτικη αλλά πιο χαλαρη, οπως ηταν και οι γονεις μας με μας. Αυτο το μη πεσει το παιδι, μην παιξει με τα χωματα κλπ δεν το μπορω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια ουτε εμενα εχει γυρησει..και μαλιστα ειναι σφινομενο με το κεφαλι ψηλα..συνηθως τα περισσοτερα γυριζουν μεχρι τις 35 ευδομαδες γιατι μετα δεν εχουν χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera manoules!!!!!!!!!ti mou kanete???emeis polu kala...megalwnoume kai zoireuoume...:)

exthes piga ston giatro gia enan kolpiko elegxo kai mou eipe oti se duo evdomades tha paw gia thn kampulh zaxarou..makari kai se auto ola na einai polu kala!!!!!!!!!

eseis pws eiste???re koritsia emena me ponaei polu to isxuo mou apo thn mesh dld kai katw...kai kila den exw parei mono koilia ekana...den kserw omws gt toso polu!!!!!!!!!

Simera piga kai odontiatro ta oula mou einai akoma se athia katastash..alla me katharismous kai suxna vourtsismata to paleuw..exw arxisei na psiloprizomai kai sta xeria...ante na doume ti tha kanoume twra to kalokairi...YPOMONHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο εμάς...

λοιπόν γύρισα απο ΙΚΑ ..και μου είπαν για το επίδομα τοκετού χρειάζεται βιβλιάριο υγείας, οικογενειακό αν υπάρχει και η βεβαίωση εγκυμοσύνης που έχει μέσα κ τη βεβαίωση εργοδότη κ την υπεύθυνη δήλωση τη δική μας. Τα ένσημα τα βρίσκουν στο σύστημα....

Διακοπή εργασίας 56 μέρες πριν .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα και Ευγενια εχω διαβασει οτι το δευτερο παιδι μπορει και να γυρισει πιο αργα απο οτι το πρωτο. Το πρωτο καλα ειναι να γυρισει απο νωρις. Το δευτερο μπορει να γυρισει και αργοτερα αρα μην ανησυχειτε..

Εμενα εχει γυρισει απο τον 7ο, στην τελευταια επισκεψη στον γιατρο πριν 10 μερες μου ειπε οτι τωρα που ειναι μεγαλο ειναι δυσκολο να ξαναγυρισει...

Νικολ μου εμενα απο το Ικα με εστειλαν στο κεντρο προστασιας μανας και παιδιου, οπου με το βιβλιαριο μου, θα μου δωσουν τη βεβαιωση που πρεπει αρχικα να σφραγισει ο γιατρος του Ικα και μετα ο εργοδοτης μου. Θα παω την βεβαιωση στο Ικα να την υπογραψει ενας κυριος εκει και μετα θα δωσω τα χαρτια σε μια κυρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy μου τη βεβαίωση μου την έχει δώσει ήδη ο γιατρός του ΙΚΑ με την πιθανή ημερομηνία τοκετού υπογεγραμμένη...και απο κάτω συμπλήρωσα τη δική μου κ του άντρα μου (εργοδότη μου) και είμαι έτοιμη...............

ολα αυτα στην Πάτρα όμως........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γυρίσουν καλέ τα μωρά πού θα πάει?? δεν βλέπετε ο δικός μου που βρήκε από νωρίς το δρόμο για την έξοδο?? χαχαχα :lol::lol:

Μαρουλίτα μου ολα καλά!! Και η καμπύλη σου μια χαρά θα είναι μην αγχώνεσαι...Εμένα μου έδωσε ο γιατρος για τα ούλα ενα διαλυόμενο δισκιο που είναι ασβέστιο μαζί με βιταμίνη c γιατι τελευταια φούσκωσαν πολύ και ματωναν...Πλεόν δεν ματώνουν τόσο..

Νικόλ μου τι κάνεις?

Η Γιελιζ πού χάθηκε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παω σε αλλο γιατρο που δεν ειναι στο Ικα και γι αυτο μου ειπαν πρεπει στη Βεβαιωση που θα μου υπογραψει ο εργοδοτης να μου υπογραψει και ο γιατρος του Ικα για την ημ/νια. Εχω μονο τη βεβαιωση με την ΠΗΤ απο το δικο μου γιατρο. Παντως νομιζω και ελπιζω οτι δεν θα ταλαιπωρηθω πολυ με αυτο το θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...