Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nαι συμπεθερα,εννοειται μονο εντολες. ;) Που να σηκωσω καλε μπουφεδες; :lol: Το καθαρισμα μετα θα το κανει ο αντρας μου.Ευτυχως με βοηθαει σε ολα ο καλος μου.

Ελις αστα!Ο εφιαλτης μου ειναι τα μερεμετια.Να δουμε και πως θα δειχνει πανω απο τον μπουφε... :roll: Βλακεια θα ειναι αλλα τι να κανουμε που ειναι εκει η παροχη... :roll: Ευτυχως θα μπει ψηλα.

Εβαλα να φαω φραουλιτσες,γιαμμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε Ελις μου καλό γιατρο!!

Εδω είναι καλοκαιρι...με κοντομάνικα ειμαστε...μονο το βραδακι χρειαζεται μια ζακετούλα...

Συμπεθερα μου εγώ έφαγα τη σαλάτα μου, μετά ένα γλυφιντζούρι :lol::lol: και τώρα νύσταξα λίγο...αλλα να δουμε αν με πάρει ο ύπνος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις καλο γιατρο!

Συμπεθερα και εγω νυσταξα αλλα οπως παντα δεν με παιρνει ο υπνος μεσημερι,οποτε δεν το επιχειρω να κοιμηθω.Τωρα βλεπω στον ΣΚΑΙ που φτιαχνουν κεικ καροτου και θελω να φτιαξω και εγω! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου κοιτα εδω...

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_ ... mee+tippee

Ο αποστειρωτης που είναι 21 λιρες αυτόν πήρα...τοτε ήταν 28.Τωρα τον εχει προσφορα...πολύ καλή τιμή..

Εγω σκέφτομαι να φαω κεικ που εχω από τα γενεθλια χθες μαζι με παγωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ συμπεθερα!Ηδη τον προσθεσα στο καλαθι αγορων μου! ;) Αλλον εβλεπα προχθες τελικα και σου ελεγα πως ηταν το πληρες κιτ. ;) Ειχε και μπιμπερο και θηλες μαζι και κατι αλλα πραγματα που δεν υτα θελω.Αυτος ειναι οτι πρεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι συμπεθέρα μου και ειναι σούπερ η τιμη!! Αφου στο μαγαζι αυτον που έιδα ειναι ιδιος με αυτον που πήρα απλα εχει ένα έξτρα μπιμπερό μέσα...και είχε 80 ευρω...Μεγάλη η διαφορα...

Λοιπόν αφού κάθομαι που κάθομαι και βαριεμαι...εβγαλα φρύδι και τώρα πάω να κάνω πηλιγκ!! :lol::lol: Μπας και νιώσω λίγο γυναικα πάλι!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα δεν αντεξα,εφτιαξα μαφινς!Βαριομουν,δεν ηξερα τι να κανω! :lol: Πωπω,βγηκαν τελεια.Σας βαζω την συνταγη.Απλα δεν εβαλα σοκολατα γαλακτος και κομματι κουβερτουρας οπως λεει.Εβαλα μονο νιφαδες κουβερτουρας που ειχα.Βγηκαν πολυ φουσκωτα και αφρατα.Αφου ξεχειλισε το ταψακι! :lol:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... latas.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Διαβασα τα νεα σας αν κ δε θυμαμαι κ πολλα!!Ειστε ομως ολες καλα κ αυτο ειναι που εχει σημασια ;);)

Ελισαβετ περιμενουμε νεα...

Μαρακι κ Νικη μου ανοιξατε την ορεξη με τα μαφινς τα κεικ κ τα παγωτα!!!Ελεος!!!Ενα-ενα οχι ολα μαζι!!

Το κεικ καροτου το ειδα κι εγω κ πολυ μου αρεσε αλλα εχει τοσα υλικα που αντε τρεξε να τα βρεις...

Σημερα η μερα μου περασε με ψιλοδουλιτσες,χαλια διαθεση(ορμονικο δεν εχω κατι συγκεκριμενο) και πολυ ξαπλα!!Ο καιρος ειναι χαλια,αλλα ο καλος μου ειπε να με βγαλει μπας κ μου φτιαξει η διαθεση..Αυριο εχει σηκωμα χαλιων κ γενικη.Κ βαριεμαι υπερβολικα αλλα ο καιρος περναει κ πρεπει να γινουν.... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Αυπνίες πάλι. Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό :? Έχει κανά δυο ώρες που ξύπνησα για την καθιερωμένη επίσκεψη στην τουαλέττα και από εκείνη τη στιγμή τα μάτια δεν κλείνουν :lol::lol::lol: Άστε που πονάνε και απίστευτα τα πόδια μου. Αφού έκανα χίλιες στροφές στο κρεβάτι ξυπνώντας τον άντρα μου και φαντάζομαι εκνευρίζοντας τον είπα να σταματήσω να κοιτώ το ταβάνι και να σηκωστώ. :lol::lol::lol: Θα βρω κάτι να κάνω (για τις επόμενες 3 ώρες) μέχρι να σηκωστεί για δουλειά. Θα κάνω και μια επιδρομή στο ψυγείο, πείνασα κιόλας.

Καλά όνειρα να βλέπετε με τα μπεμπουλάκια σας.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...Τι κάνετε? Εγώ πολύ πρωινή...Από τις 6:30 είμαι ξύπνια, και γενικά έκανα πολύ άστατο ύπνο..Χθες το απόγευμα ήρθε ενας φίλος και βοηθησε τον καλό μου και έβαλαν τα αυτοκόλλητα στο παιδικό...Σηκώθηκα κι εγώ λίγο να ελέγξω την κατάσταση :?:lol: και μετά τους ετοίμασα φαγητο...Μονο αυτά έκανα και ήταν λες και έκανα του κόσμου τις δουλειές...Εκλαιγα μετά γιατι δεν μπορούσα να σηκωθω, με πονούσε απίστευτα η μέση...από χθες δεν είναι και πολύ έντονες οι κινησεις του μικρού και με πήρε το παράπονο...

Οπως λεει το Σοφάκι...ορμονικά!!!

Σήμερα είπαν ότι θα μας φέρουν τα πραγματα που παραγγείλαμε για το παιδικό..αντε να τελειώσουμε και να σας βάλω φώτο!

Χρυσταλλένη μου ξενυχτάς κι εσύ!! Υπομονή!!

Σοφία μου προσοχή με τις δουλειές!

Συμπεθέρα μάφινς....μιαμ!!!

Καλημέρα σε 'όλες...

Θα έρθει η μαμα μου με τους θειους μου που ήρθαν από Αγγλία για καφέ οποτε θα έχω λίγη παρέα τώρα...

Αντε ξυπνήστε κι εσείς!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!Τι μου κάνετε??έφυγα ξαφνικά εχτές γιατί ήρθε νωρίτερα η κοπέλα που εκπαιδεύω εδώ στο γραφείο και δεν μπορούσα να σας γράψω γιατί είναι συνέχεια πάνω από τοκεφάλι μου στην κυριολεξία!!! :evil: αντε να σηκωθώ να φύγω να ησυχάσω!!

Η μικρούλα μου έχει δώσει ρεσιτάλ!!άντε να κάνει και καμιά καλή τούμπα να έρθει στα ίσια της (με το κεφαλάκι κάτω εννοώ)... να ησυχάσω κι εγώ η έρημη μάνα!! :lol::lol:

Νίκη μην με κολάζεις με τα μάφινς... είπαμε κρατιέμαι αλλά πόσο???????Μην ξεχνάς κάνουμε και μια διατροφή!! :D:D

Μαράκι μου καλημέρα!!με το καλό να τους δεχτείς!!! περιμένουμε φωτο!!τέλειο θα είναι σίγουρα!

Χρυσταλένη μου καλημέρα αν και λογικά τώρα θα κοιμάσαι.. ελπίζω δηλαδή!!!θυμάμαι στην εγκυμοσύνη του Νικόλα κι εγώ βρυκολάκιαζα... δεν μπορούσα να κοιμηθώ καθόλου!!Και από ότι καταλαβαίνω σιγά σιγά θα αρχίσουμε τα ίδια!!Μόνο τα ξυπνήματα για τηντουαλέτα να βάλεις... πάει ο ύπνος!!Υπομονή και κοίτα να ξαπλώνεις ότι ώρα μπορείς και νυστάζεις!!

Σοφία μου εσύ χαλαρά με τις δουλειές...!!!

Εγώ την Κυριακή αν δεν μας έχουν προλάβει τα δυσάρεστα γεγονότα θα πάω να πάρω το κρεβατάκι της μπουμπούς από την ξαδέρφη μου και άπειρα ρούχα για να αρχίσω να ξεδιαλέγω..πρέπει να μαζευτώ γιατί ο καιρός περνάει και δεν έχω ετοιμάσει σχεδόν τίποτα... 2 πλυντήρια έχω βάλει μόνο!!πρέπει να αγοράσω και ύφασμα για το κάλυμμα της καλαθούνας που θα βγάλουμε την μικρή για να μου το ράψει η πεθερά μου!!Γενικά πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζομαι και δεν έχω καθόλου όρεξη... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααα!τι κανετε;πως μου ειστες

εγω τη προηγ βδομαδα ειχα αυπνιες.αυτες τις μερες ομως πεφτω ξερη σα το κουτσουρο.κ παλι ομως δε χορταινω ρε γαμωτο υπνο.

χτες πιαστηκα με δουλειες κ δε μπηκα καθολου.σημερα διαβασα τα νεα σας

σημερα στις 6.30 εχω γιατρο.εχω λιγη αγωνια να δω πως παμε απο αναπτυξη.αν κ η αληθεια ειναι οτι με το κλωτσιδι που τρωω καλα μου φαινονται :lol: αλλα θα δουμε.αν ο γιατρος μου πει οτι ολα πανε καλα αυριο θα παω να παραγγειλω τις κουνιες κ θα αρχισω να παιρνω κ ρουχαλακια.

το αλλο σαβ/κο θα βαψουμε κ το δωματιο τους λεμε.

μετρησα σημερα τις μερες μεχρι που μου ειπε ο γιατρος οτι θα μου παρει τις ζουζουνες.78 μερες ακομα ως τις 29 ιουλιου.πως να γινοταν να αλλαζα το τικερακι;να βαλω αλλη τερ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!! Τι κανετε?

Εγω αφου γυρισα ολη την πολη απο Ικα, Κεντρο προστασιας μανα και παιδιου και εφορια, τωρα ηρθα γραφειο και περιμενω το καφεδακι μου!!

Ευτυχως ηταν ολοι πολυ εξυπηρετηκοι στις υπηρεσιες που πηγα να δω για το επιδομα κυοφοριας.

Το πολυ την Δευτερα θα ξεμπερδεψω και απο αυτο!!!

Χρυσταλλενη μου δυστυχως ειναι προβλημα ο υπνος. Εγω μετα το προχθεσινο ξενυχτι, χτες εβαλα μαξιλαρι στην κοιλια και κοιμηθηκα σαν πουλακι.

Νικη μου μας ξελιγωσες με τα μαφινς, τελεια φαινονται!

Μαρακι περιμενουμε φωτος απο το δωματιο και απο το σαλονι φυσικα που μας της χρωστας απο τις προαλλες!!

Σοφια εσυ οχι να κουραστεις, μονο διαταγες να δινεις..

Αννα μου καλο γιατρο, ολα μια χαρα θα ειναι.

Ευγενια μου κι εγω μετραω μερες να σταματησω την δουλεια, 19 ακομα...σε καταλαβαινω απολυτα...αλλά ακομα δεν εχει ενδιαφερθει κανενας να του δειξω καποια πραγματα που μονο εγω τα ξερω :?:? θα με τρελλανουν στα τηλεφωνα μολις φυγω, την κοβω εγω τη δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!Τι κανετε?Εγω πινω το γαλατακι μου κ χαλαρωνω λιγο μεχρι να ερθει η μητερα μου να ξεκινησουμε δουλιτσες.Οχι εγω δηλαδη,αυτη μαζι με τον καλο μου που εχει ρεπο σημερα ;) Αλλα ο,τι μπορω θα κανω,ψιλοπραγματα...

Χρυσταλλενη μου υπομονη με τις αυπνιες,το περναμε ολες!Οπως λεει κ η Ευγενια μονο για τουαλετα που σηκωνομαστε ειναι αρκετο...

Μαρακι περιμενουμε φωτο απο το δωματιο!

Αννα καλο γιατρο αποψε κ θα περιμενουμε νεα,αν κ ολα μια χαρα θα ειναι!Αληθεια γιατι τοσο νωριτερα απο την ΠΗΤ θα γεννησεις?Κ πως το εχει υπολογισει απο τωρα?Εμενα ας πουμε ναι μεν μου ειπε λογω διδυμων νωριτερα αλλα οσο το δυνατον αργοτερα,δηλαδη αν μπορουμε με βαση τα no stress να κλεισουμε κ την 37η εβδομαδα.Συζητησε το,οσο περισσοτερο μεινουν τα μωρακια μας καλυτερα ειναι.

Χρυσα μου καλημερα κ υπομονη... :(:(

Καλημερα Μαχη!!!Αφου ξεμπερδεψες τοσο νωρις τυχερη εισαι ;) Καλο καφεδακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσουδιααααααα...με βροχη για ακομα μια φορα :evil::evil: μα καλα ποτε θα στρωσει επιτελους αυτος ο καιρος?κοντευει επισημα να μπει το καλοκαιρι κ εμεις εχουμε ακομα φθινοπωρο!!!

κ εμεις μπορω να πω οτι επιτελους τελειωσαμε με τις δουλειες......γιουπι γιουπι!!!μπορει να μας βγηκε ο πατος αλλα το αποτελεσμα μας αποζημειωνει!!!οταν τα βλεπεις ολα καθαρα κ συμμαζεμενα...τι καλα που ειναι!βεβαια δεν ξερω για ποσο ;);) τωρα μου μενει μονο το δωματιο της μπεμπας να στρωσω κ να αρχισω τα πλυσηματα.χθες στησαμε κ το κρεββατακι της τα ταιριαξαμε με τον καναπε να δουμε πως θα με βολευει να την βλεπω κ ολα μια χαρα.χθες που αλλαζα καθαρα σεντονια στης μικρης μου το κρεβατι...με ρωταει:μαμα να στρωσουμε κ της μπεμπας σεντονι...πριγκηπισσα...εγω μακουιν :lol::lol::lol::lol::lol: το πουλακι μου απο τωρα την νοιαζεται!σημερα θα το στολισουμε κ με κουκλακια στα ραφια...ε να εχει κ μπεμπα κατι ;);) σημερα λεω να μην κανω τιποτα γιατι πανω που το πρψι χθες η μεση μου ηταν καλυτερα...το βραδυ παλι εβαλα εμπλαστρο γιατι με επιασε ξανα.καταλαβα λοιπον οτι μονο με ξεκουραση θα περασει.

μαρακι θα περιμενουμε φωτο....ευγενια ολα καλα να πανε κ να αρχισετε κ εσεις τις αγορες κ το συμμαζεμα!!!αννα αν θες να αλλαξεις το τικερακι βρες την διαφορα στις μερες μου σου λεει με αυτες που σου εχει δωσει...κ αφαιρεσε τες απο την τελευταια ημερομηνια περιοδου.λογικα θα σου βγαλει αυτες τις 78 αλλα θα σε δειχνει περισσοτερες εβδομαδες.καλη επισκεψη στο γιατρο κ οι μπουμπουδες σου μια χαρα θα ειναι....κοριτσαροι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπραβο...να ξυπνάει μία μια!!! :lol::lol:

Χρύσα μου ακόμα ταλαιπωρείσαι κοριτσι μου? Υπομονή!!

Ευγενία μου όλα καλά θα πάνε και θα ετοιμασεις τα πραγματάκια σας με την ησυχία σου...

Μιχαέλα μου ωραία δεν είναι όταν μπει μια τάξη στο σπίτι?? Εγω εχω ακόμα λίγα πράγματα να ετοιμάσω...

Μάχη μου αντε να σταματήσεις κι εσύ την δουλειά να ξεκουραστείς...Θα σας βάλω φώτο οπωσδήποτε...απλα ο καλός μου ξεχνάει να μου φέρει την φωτογραφική και η αλλη που έχω στο σπίτι δεν βρίσκω τον φορτιστή της :evil: Αλλά θα σας βάλω σίγουρα!!!

Άννα μου όλα καλά θα είναι με τις μικρές σου...θα περιμένουμε τα νέα σας...

Εγώ από χθες δεν νιωθω έντονες κλωτσιές, ούτε έντονες κινήσεις και αγχώνομαι...και νιώθω πολύ χαμηλά μέχρι το πιπί μου κινήσεις...Πάντως χθες εκτός από την μέση πονούσα πολύ από κάτω...Πάλι βολεύτηκε εκεί χαμηλά ο ζωηρούλης μου!!

Σας αφήνω γιατί έρχονται για καφέ...θα τα πούμε σε λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φιλεναδες!Τι κανετε;

Βλεπω οτι οι περισσοτερες δεν κοιμηθηκαμε...Ειχα μια εφιαλτικη νυχτα...Με επιασε παλι το αυτι μου.Οποτε αλλαζει ο καιρος με ταραζει.Ηταν πολυ εντονο το βουητο με αποτελεσμα να με πιασει κριση πανικου.Αρχισα να τρεμω και να κλαιω και ο αντρας μου δεν μπορουσε να με ηρεμισει.Εχω ψυχολιγικο με αυτο το θεμα,τι να σας λεω τωρα...Δεν ημουν και καλα ολη μερα και ηρθε και εδεσε...Με τα χιλια ζορια με πηρε ο υπνος κατα τις τρεις.Η μικρη αναστατωθηκε και κλωτσουσε απο μεσα.

Σημερα ξυπνησα κατα τις 8,ειμαι λιγο καλυτερα.Εχουν ερθει και μας βαζουν το κλιματιστικο.Ο σωληνας θα φαινεται γιατι δεν μπορουσαν να τρυπησουν ψηλα αλλα θα δουμε πως θα το καλυψουμε.Αρκει να μην ζεσταινομαι το καλοκαιρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Τελικά πονεμένη ιστορία ο ύπνος. Εμένα με πέθανε η πλάτη μου και τώρα άρχισα να πονάω και στις κλειδώσεις της λεκάνης. Σηκώθηκα 2-3 φορές τη νύχτα (για να μην υπολογίσω τις άλλες 3 για τουαλέτα) και μου ΄ρχοταν να βάλω τα κλάματα από τον πόνο :(

Τα ευχάριστα είναι ότι χθες πήγαμε γιατρό και η μικρή είναι μια χαρά. Γύρω στα 2170γρ. (μικρούλα θα είναι το εμπαιδώσαμε αυτό) :lol: . Κατά τ΄αλλα όλα καλά, οι 2 περιτυλήξεις που έχει γύρω από το λαιμό παραμένουν αλλά είναι χαλαρές και δεν μας ανησυχούν προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη τελικα τι σου ειπαν απο το ικα για τις μερες που περασαν?θα μπορεσεις να τις πληρωθεις ή τις χανεις?καλημερα συμπεθερα κ σοφια!!!

απο οτι βλεπω ολες χθες βραδυ παλευατε με το κραββατι σας...ατιμες αυπνιες.εγω πανω που πηγε να με παρει ο υπνος...ηρθε ο αντρας μου στο κρεββατι κ μολις ειδε οτι ειχα μαζεψει το παπλωμα... φρικαρε :twisted::twisted: κ μου αρχισε την μουρμουρα...εγω κρυωνω κ γιατι το σηκωσες κ δεν με σκεφτεσαι κ αλλα τετοια χαριτωμενα...στις 1 την νυχτα!!!μα ειναι δυνατον...μαιος μηνας κ ακομα με παπλωμα... κουβερτα παρακαλω.α κ δεν αφησα μονο την κουβερτα,εστρωσα ενα πιο λεπτο παπλωματακι...για να μην γρινιαζει,αλλα δεν το γλιτωσα.ω θεε μου!!!

εγω παλι δεν μπορω...με μια κουβερτα μονο ολο το χειμωνα κ κοντομανικο!!!

ελισαβετ η κορη σου κραταει σιλουετα απο τωρα :lol::lol: μανεκεν!!!

νικη μη σκας με το κλιματιστικο...στα περισσοτερα σπιτια ετσι ειναι...αρκει να μην υποφερεις!!!εμεις εχουμε μονο ενα μικρο στην κρεβατοκαμαρα κ με βλεπω να ξεκαλοκαιριαζω εκει.ευτυχως που δεν εχουμε πλακα απο πανω(ειναι η πεθερα μου)κ το σπιτι μας ειναι αρκετα δροσερο.βεβαια με τις τρελες καψες δεν αντεχεις αλλα παλι καλα που εχουμε κ αυτο το μικρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη Μαρακι, Συμπεθερα και Νικη καλημερα σας!!!

Ελλη μου μην ανισυχεις καθολου για την περιτυληξη...ολα θα πανε καλα στο τελος..εμας ηταν τιληγμενος χερια ποδια( γορδιος δεσμος) και λαιμος και παλη μας περιμενε ο γιατρος μεχρι τις 39 ευδομαδες..

Ολα καλα θα πανε..

Ωστε μοντελακι θα βγει η τσουπρα ε;;;..τελειααα!!!

Μαρακι καλο καφε..πιες και για μενα εναν.

Νικη αιρκοντισιον και θα σωθεις..δεν το συζητω.

Εμας στην κρεβατοκαμαρα μας βοηθαει πολυ και το σταφυλι που φυτρωει στο μπαλκονι και φετος θα βαλουμε τεντες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...