Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ


Recommended Posts

έβγαινε απο την πολυκατοικία να πάει στην απέναντι που ήταν οι φίλοι του , μένουμε σε πεζόδρομο κανονικά επιτρέπετε η διέλευση των αυτοκινήτων που μένουν στις πολυκατοικίες αυτές αλλά το έχουν κάνει απο πεζόδρομο δρόμο ήπιας κυκλοφορίας που δυστυχώς επειδή στη γωνία υπάρχει ενα μαγαζί με ψιλικά περνάνε συνέχεια και δεν προσέχουν . Χτύπησε τον Σταύρο ο οποίος ευτυχώς δεν έτρεχε επίσης και εκείνη δεν έτρεχε επειδή απο την άλλη μεριά ήταν άλλο αυτοκίνητο το οποίο έβγαινε απο το γκαράζ και της έκοψε την ταχύτητα . Τον χτύπησε στο γόνατο και το μόνο που βρήκε να πει ήταν μην είσαι μέσα στη μέση του δρόμου παιδί μου !και σήκωθηκε και έφυγε δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου για το αν έχει χτυπήσει .Αρχικά ο Σταύρος τρακαρισμένος απο όλο αυτό έλεγε ότι δεν έχει χτυπήσει μετά απο ένα μισάωρο μου είπε ότι πόναγε στο πόδι και πήγαμε στο ΚΑΤ εκεί διαπίστωθηκε ότι έχει κάκωση στο γόνατο του έβαλαν επίδεσμο και αναγκαστικά θα πρέπει να μείνει για 1 εβδομάδα με δεμένο πόδι και πατερίτσες και για 20 ημέρες να απέχει απο οποιαδήποτε δραστηρίοτητα ποδήλατο, τρέξιμο . Αναγκαστικά δηλαδή τις 15 μέρες που είχε να παίξει πρέπει να της περάσει έτσι εξαιτείας μιας ηλίθιας . Είμαι θυμωμένη !ο φουκαρας παραπονιέτε και είναι ακόμα η πρώτη ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω..... Δεν πήρε κανείς τα νούμερα;

Πάλι καλά που χτύπησε μόνο στο γόνατο.

Περαστικά εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άλλος ένας λόγος που τα έχω πάρει είναι αυτός καθόταν στα μπαλκόνια τους και δεν μπήκαν καν στη διαδικασία να με φωνάξουν το ίδιο το παιδί μου χτυπησε το κουδούνι , ενω άλλες φορές αν κάνει κάτι αμέσως φωνάζουν .....και τωρα δεν βρέθηκε ουτε ενας να πάρει το νούμερο ; έχει γίνει ολοκληρο θέμα μάλιστα αυτη που έχει το μαγαζί είπε :πρέπει να προσέχετε τα παιδιά σας να μην παίζουν στο δρόμο !ακόμα να συνηδητοποιησουν ότι είναι πεζόδρομος ακόμα και τωρα αντι να το βουλώσουν το συνεχίζουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που έκανε η συγκεκριμένη οδηγός δεν ήταν απλά ηλιθιότητα..Ήταν ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ.. Το να εγκαταλείπεις κάποιον που χτύπησες με το αυτοκίνητο είναι ΕΓΚΛΗΜΑ..Και ένας λόγος παραπάνω που ήταν παιδάκι..και τί πάει να πει δεν τον χτύπησε πολύ? τον εξέτασε? Να που υπήρχε τραυματισμός.. Απαράδεκτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια περαστικα στον Σταυρο.....τι να πω .....παλυ καλα που ειναι κατι τοσο λιγο .

απαραδεκτη γειτονια και απαραδεκτη οδηγος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ??? ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου περαστικά εύχομαι..Έχουμε γεμίσει ανεγκέφαλους. Κάθε φορά που πιάνω τιμόνι τα νεύρα μου γίνονται τσατάλια..Απαράδεκτη η οδηγός. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες τωρα?????

ευτυχως που δεν τον χτυπησε πολυ

αν και αυτο το 15 μερες να μην παιξει ειναι πολυ για ενα παιδακι

τι απαραδεχτη οδηγος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα στο Σταυρακο τιποτα αλλο..

ευτυχως ειναι καλα το παιδι,για τα υπολοιπα.... μονο να ανοιξω το "βρωμοστομα" μου μπορω σε τετοια περιπτωση κ δε θελω σε φορουμ που ειμαστε

τον αριθμο μονο να μπορουσε καποιος να παρει!!

περαστικα,περαστικα κ αγυριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι γαϊδουρια υπάρχουν στο κοσμο!!!

Περαστικα στο μικρό! Το καημενο περιμενε πως κ πως φανταζομαι τις διακοπες του Πασχα και αυτη του πηρε όλη τη χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα είμαστε σοβαροι.?Καταρχας περαστικα στο αγγελουδι σου!!!Κατα δευτερον ψαχνεις να βρεις οπωσδηποτε μαρτυρες για το γεγονος, εντοπιζεις την "κυρια" και τις σχιζεις τα πεταλα!!!!Εγω θα την ειχα σαπισει στο ξυλο!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρτυρες; καλά ξέρετε πως λειτουργεί εδω το σύστημα ; να σε θάψω κανονικότατα απο πίσω μπροστά να στο παίξω ότι λυπάμαι αλλά να μην πάρω θέση να μην μπλεχτούν . Πήρα στην αστυνομία και μου είπαν ότι εχω δικαιώμα να κάνω μύνηση αλλά πρέπει να καταθέσω και ένα παράβολο των 100 ευρω του δημοσιου !καταλάβατε να τους πληρώσω κιόλας επειδή δεν έχουν μεριμνήσει να βάλουν μια πινακίδα έστω για να λένε στα ζώα που περνάνε ότι υπάρχουν παιδιά . Μένω στο ολυμπιακό χωριό ένα τόπο ιδανικό υποτίθετε για τα παιδιά αλλά αρχίζω να αμφιβάλω τουλάχιστον στο Αιγάλεω που μεγάλωσα τα αυτοκίνητα πέρναγαν απο τους δρόμους και όχι απο τα πεζοδρόμια . Αφήστε με έχει φάει η γκρινια του δεν έχει τη να κάνει όλη την ωρα μουρμουράει τον τρωει κιολας η ο επίδεσμος που του έχουν δέσει το πόδι και είναι όλο γκρίνια . Ειλικρινά αν την βρω θα την φτησω μα να μην μπει καν στο κόπο να δει αν έχει χτυπήσει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγια μου , το διαβασα και τρομαξα ! περαστικα στον μικρουλη ! δοξα τω Θεω που δε εγινε το κακο , αλλα κατι πρεπει να γινει για να μην υπαρξουν θυματα !! αν ειναι πεζοδρομος , δεν θα πρεπε να υπαρχει καποιο απαγορευτικο, ή να απαιτησετε να μπει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που καταλαβα ειναι οτι η 'κυρια' εξαφανιστηκε κ δεν κρατησε καποιος αυτοπτης την πινακιδα... απαραδεκτοι οι γειτονες σας κ οχι μονο.

περαστικα στο παιδακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΡΒΡΑ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΛΥΠΑΙΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΦΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙΤΛΟΣ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΟΒΑΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΥΟΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ Θ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΛΕΣ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικότερα το Ολυμπιακό χωριό έχει πολλές ελλείψεις αφού ακόμα δεν έχει σηματοδοτηθεί. όλες οι πινακίδες είναι απο τους ολυμπιακούς αγώνες τους οποίους αγνοούν έχουν βγάλει τους δικούς τους . Δεν ανηκουμε πουθενα ο ένας τα ρίχνει στον άλλον . Να φανταστείτε στο πεζόδρομο που χτύπησε ο μικρός υπάρχει ειδική μεριά για τυφλούς δηλαδή αυτοι που περνανε με τα αυτοκινητα τους μπορεί και πάρουν αμπάριζα και κανένα τυφλό . Είναι απαράδεκτοι και είμαι σίγουρη ότι δνε θα σταμτησει εδω το κακό δηλαδή τι να μην αφήνουμε τα παιδιά μας να παίζουν και όσο προσεκτικά και να είναι δεν παυει να είναι παιδιά . Ο Σταύρος κατεβαινει κάτω και πάιζει απο τα 4 χρόνια και τωρα είναι 7 δηλαδή τι θα είμαι απο πίσω του φέτος αντε και του χρόνου αλλά εδβ κινδυνεύουν και οι ενηλικοι τι θα κλειστούμε μέσα μόνο και μόνο επειδή κάποιοι έχουν συμφέροντα και μεγάλα μέσα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όχι απλά τα έχω πάρει στο κρανίο μόλις το διάβασα ΕΛΕΟΣ.

Θα της άρεσε να συνέβαινε αυτό στο δικό της το παιδί???????????????????

Και είναι παιδί ήταν υποχρεωμένη να το φέρει σπίτι και να στο παραδώσει ότι και να είχε συμβεί.

Ψάξε να την βρεις οπωσδήποτε και οι γείτονές σου απαράδεκτοι :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά στη ψυχραιμία σου κοπέλα μου!!!!!!!

Εγώ επειδή είμαι κ λίγο νευρική νομίζω πως ακόμα θα την έδερνα....

Τι γαίδουρια υπάρχουν....!!!!!!!!!!

Περαστικά στο παιδάκι σου κ Καλό Πάσχα να έχετε!

Αντε πείτε δόξα τω θεό που δεν έγινε τίποτα πιο σοβαρό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι δυνατον ρε κοπελα μου τι ανθρωποι υπαρχουν,τι να πω εξω εξοργιστει και μαυτην αλλα και με το κολοκρατος μας,να τους πληρωσεις κιωλας ελεος πια,ειναι καλυτερα ο Σταυρος;ποναει; υπομονη τι να πω,περαστικα σας συντομα και καλο Πασχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είχαμε σήμερα ραντεβού στο νοσοκομείο εκεί μου είπαν επειδή ο μικρός ακόμα λέει ότι κάποιες φορές τον πονάει και μιλάμε για ένα παιδί που κρύβει το πόνο επειδή θέλει να παίξει να κάνει ποδήλατο σήμερα λοιπόν μας είπε ο γιατρός ότι πρέπει να διατηρήσουμε το νάρθηκα και τις πατερίτσες μέχρι και την τετάρτη που θα ξαναπάω να βγάλουν νέα ακτινογραφία και βλέπουμε τι θα κάνουμε στην πορεία . Πονάει ο φουκαράς τον τρώει κιόλας έχει δυσκολίες στο να τον κάνω μπάνιο αλλά φανταστείτε πόσο χειρότερο θα μπορούσε να είναι έμαθα απο ένα γείτονα ότι ο μικρός όπως έπεσε αυτή επάνω του χτύπησε το γόνατο αλλά και τα χερακια του τα έβαλε στο καπώ μπροστά αν αυτή έτρεχε ευτυχώς υπήρχε αυτοκινητο που έφευγε απο το γκαράζ εκείνη την ΄'ωρα και της έκοψε την ταχύτητα θα μου το πέταγε μακριά το παιδί ...δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι . Αυτές τις άγιες μέρες μου το προστάτεψε το παιδάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...