Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Γυρισαμε και εμεις απο τα ψωνια. Τελειωσαμε και τωρα περιμενουμε να βγει!!!!

το καροτσι κλασικα πηραμε της Κικο ενα ελαφρυ που ηθελα, αλλα διαλεξε σε ασπρο-μαυρο.

Θελω να μου πειτε την γνωμη σας για το καθισμα αυτοκ.

http://www.anatello.gr/cart/product.php ... t=3&page=1

Αυτο το χρωμα μου αρεσε επειδη ειναι ειδιαιτερο.

Σας ευχαριστω για τα ενθαρυντικα σας λογια. Ειρηνη μου συχνα του μιλαω. Μαλιστα πριν λιγες μερες του εξηγησα για αλλη μια φορα οτι ολοι στην αρχη θα ασχολουνται με το μπεμπη, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν τον αγαπανε. Παντως οποτε μου δινετε η ευκαιρια του λεω οτι τον αγαπαω, κατι που δεν εχω ακουσει ποτε απο τους γονεις μου, και ουτε δεν μπορεσα να το πω στην μαμα μου, μονο της το γραφω.

Σημερα του ψωνισαμε και του Αλεξανδρου για να μην λεει κατι, αυριο που θα ερθει σπιτι θα ειναι εκπληξη. Αρκετα αυτοκολλητα του Παναθηναικου!!

Που εισαστε σημερα;

Γωγω μου χαιρομαι που εισαι στην παρεα μας σχεδον καθε μερα. Πηρα σημερα 2 θηλες εαν ματωσουν τα δικα μου να βαλω τα πλαστικα.

Κοριτσια βρηκα στα Τζαμπο με 50λεπτα 50 σακκουλακια αρωματικα για τις πανες. Βρηκα και τα μαντηλακια για το στηθος που μου ειπατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα πιτσουνακια μου!!!τι κανετε???

βαριεμε πολυ σημερα εστειλα την μανα μου στην μανα της :lol::lol::lol: αυριο βραδυ θα γυρισει ξανα τους εχω τρελανει μες την μουρμουρα κ την παρατηρηση ειμαι :lol::lol::lol: μαλλον ειναι το κρυφο ανχος της γεννας :?

γιωργο μου κ εγω καισαρικη θα κανω λεω με επισκληριδιο δεν ξερω ομως αν μπορω να κανω λογο των δισκοκοιλων το πολυ πολυ να κανω ολικη,αντε να περασουν αλλες 3 μερες...οσο για το πως αισθανομε τι να σου πω...δεν το πιστευω ακομη πως εγω θα γινω μανα...Το περιμενα,το φανταζομουν,το ονειρευομουν χρονια ολοκληρα!τωρα τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα...προσμονη χαρα ανχος στεναχωρια αρνηση ενα μπερδεμα εντελως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο καθισματακι...μεγιααα! Μου αρεσει πολυ

Σουλακι κ εγω ειμαι μεσχα στα νευρα κ την παρατηρηση πραγματικά απορω πως με αντεχουν ολοι!!! Θελω τα παντα στην τρίχα κ γκρινιαζω συνεχως !!

Ειχα την μανουλιτσα μου σημερα εδω σπιτι με βοηθησε λιγο με τα μπαλκόνια κ εγω καθαρισα την κρεββατοκαμαρα..ενα ενα δωμάτιο κλεινει κ τελειωνει..ετοιμο να υποδεχθει την μπεμπινα μας :)

Σουλακι μου τελειωνεις :)

Εγω σκεφτομαι για την επισκληριδιο..μηωπς επειδη ειμαι τοσο πολυ χοντρη μηπως πειραζει?! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Χαιρομαι που σας αρεσε οπως και σε μενα.

Ειμαι απο τις λιγες που αρνουμαι την επισκληριδιο και ευχομαι να την γλιτωσω.

Σουλα μου ειναι λογικο να εχεις νευρα απο το αγχος της γεννας που ειναι κατι αγνωστο. Το μπνπ που παρακαλαω ειναι να μην παω με προγραματισμενο ραντεβου, οπως εσυ. Με αγχωνει περισσοτερο να καθομαι τοσες ωρες σ'ενα κρεβατι για να γεννησω φυσιολογικα, εαν ειμαι σπιτι μου νιωθω πιο πολυ ασφαλεια, χαζο ακουγεται αλλα ετσι νιωθω.

Χαλια η σημερινη μερα με βροχες!! Ουτε για περπατημα δεν μπορω να παω. Το τσουξιμο υποχωρησε ελαχιστα δυστηχως, αλλα αυριο τελειωνω την αντιβιωση και ετσι ελπιζω να σταματησει και αυτο.

Σημερα εχουμε τραπεζι στην πεθερα μου, μπακαλιαρο λογω ημερας.

Εσεις τι θα κανετε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΟΥΣΚΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ~o)@};-

αχ βρε ειρηνακι ετσι οπως το λες ακουγετε λες κ εισαι κανενα τερας :shock: μια κουκλα εισαι!!!μια ζουμερη γυναικαρα!!!! :x

κ εσυ γεωργιαννα αχ!!!μην ξανα ακουσω να λες πως απετυχες :evil: πιστευω πως εισαι μια υπεροχη μαμα!!!κ γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει παιδακι που να μην ζηλευει :mrgreen: οσο κ να του μιλησεις οτι κ να κανεις ενα νεο μελος στην οικογενεια θα ταραξει την ισοροπεια του σπιτιου,τρεις εξαιρεσεις υπαρχουν!παντα κατα την δικη μου αποψη..1ον το πρωτο παιδι να ειναι αρκετα μεγααλυτερο,2ον αν εχεις διδυμα :lol: κ 3ον αν η διαφορα ηλικιας τους ειναι πολυ πολυ μικρη!!!μην στεναχωριεσε λοιπον θα βρειτε την σειρα σας σιγα σιγα!!!

γωγω μου για να της την λεει κ η κορη της φανταζομε ποσο πολυ χωνετε!!!μηπως να εβαζες βρε την κουνιαδα σου να της πει δυο λογακια???

αντε ξυπνηστε!!!!υπναρουδες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιαννα μου ειναι απολυτως φυσικο αυτο που συμβαινει και ζηλευει ο αλεξανδρος, περιεργο θα ηταν να μη συνεβαινε... Διαταραχθηκαν ξαφνικα οι ισορροπιες του, εγω θα ελεγα να μην του κοψεις και το νιντεντο να τον πιασεις και να του πεις οτι τον καταλαβαινεις και ειναι ανθρωπινο αλλα να μη βγαζει την επιθετικοτητα σε ανθρωπους που δε φταινε καλυτερα να πει σε εσενα τα παραπονα του. Γιωργιαννα μου λεω τη γνωμη μου, μπορει να κανω λαθος, και το λεω για να μη συνδυασει την αφιξη του μωρου με δυσαρεστες αναμνησεις και τιμωριες. Και παλι δεν εχω πειρα μπορει να κανω λαθος, να σου πει τη γνωμη της και η σαμαρκανδη που εινα και ψυχολογος...ε?

σουλιτσα μου :x:x:x:x εισαι μια ανασα πριν τον τελικο! Ολα θα πανε καλα και σε λιγα εικοσιτετραωρα θα την εχεις στα χερια σου, χαλαρωσε και απολαυσε το, ολα αυτα τα αντιφατικα συναισθηματα ειναι φυσιολογικα

ειρηνακι μου το ρωτησα για την επισκληριδιο δεν παιζουν κανενα ρολο τα κιλα απλα βαζουν μεγαλυτερη δοση π.χ σε μενα που εγινα σα μπετονιερα

γωγουλα πες στον αντρα σου να της μιλησει

σαμαρκανδη κι εγω εχω πολλες ζαλαδες ειναι μαλλον που δε βαζουμε κωλο κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου και σε σενα Σουλα. Σας εγραψα το προβλημα γτ ηθελα να ακουσω και την δικια σας αποψη. Δεν παρεξηγω καμια σας, δεν παιζει ρολο εαν εχεις γινει μανα αλλα οι εμπιριες της ζωης.

Μου αρεσαν παραπολυ πολυ τα λογια σου Αφρο και μπορει να ακολουθησω την συμβουλη σου για το νιντεντο. Απλα φοβαμαι μη γινει τπτ χειροτερο στο σχολειο.

Πριν απο λιγο ηρθε και συνεχεια ασχολειται με την κοιλια μου. Του μιλαει, τον φιλαει πολυ τρυφερος μαζι με την κοιλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου, ο μικρός είναι μπερδεμένος! Από τη μια αγαπάει την κοιλίτσα σου και τον μπέμπη που έρχεται, και από την άλλη απειλείται... Δεν ξέρει πως να νιώσει.. Γι αυτό την επιθετικότητα την εκφράζει έξω από το σπίτι και όχι προς τον μπέμπη! Είναι καλό παιδάκι ο Αλέξανδρος και έχει ανάγκη από πολύ αγάπη τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Niw8w poli apogoiteumeni, stenaxwremeni, moni den 3erw k egw pws na to pw..O andras mou exei apo ta extes pou 8elei na paei 4arema..Extes logw kairou den ta katafere k mou eipe pws 8a pigene simera k egw nomiza 8a pigene 3imerwmata 2-3 to prwi k na erxotan ws to mesimeri k gi'auto den eipa tipota alla telika efige prin liga leptakia..Egw pira til 4 files mou na kanonisoume kanena peripataki i mia exei kanonisei me palies tis simfoititries k den mou eipe na paw k egw, i alli den to apantaei, i alli exei trapezi sto spiti tis logw twn gene8liwn tis aderfis tis k i alli exei na parei se gene8lia tin kori tis k etsi emeina pali moni sto spiti..Me epiase ena parapono k eri3a k to klama mou..Me rwtouse sinexeia o giwrgos an vrika kati na kanw i an einai na me parei stin koumpara mou (8a paei 4arema me ton koumparo mas) k egw 8imwsa k tou eipa na min me skeftei k na paei sto 4arema tou..Eee den eimai kanena paixnidaki na me parei kapou k na me afisei i kanena mikro paidaki k prepei kapoios na me prosexei..Kiriaki mera oloi k kati 8a kanoun me tin oikogeneia tous den mporw egw na tous katevainw mono emeis den kanoume tipota tin kiriaki..Eleos!!!! Tou eipa k auti tin fora na paei k to allo savvatokiriako na to 3exasei giati den 8a ka8omai oli tin evdomada spiti k to savvatokiriako pali edw!! K eidika otan er8ei to mwro na 3exasei tis polles polles e3odous monos tou (mia fora ka8e toso ok) k mou leei ennoeitai 8a menw me tin kori mou k tou lew ee nai twra den a3izei na meneis, na meienis me tin ginaika sou? eee oxi den ginete :evil: ..

Niw8a skata k poli moni!!!

Sorry gia to 3espasma k an stevaxwresa kapoia aplws i8ela se kapoion na ta pw na vgoun apo mesa mou!!! Sas euxaristw pou iparxete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια γι'αυτο ειμαστε εμεις εδω, να καταλαβαινει η μια την αλλη. Δεν γνωριζομαστε απο κοντα, δεν εχουμε βγει για καφε αλλα γνωριζει η μια την αλλη καλυτερα απ'οτι οι πιο κοντινοι μας ανθρωποι γτ νιωθουμε το ιδιο και περναμε απο τις ιδιες φασεις.

Η κολλητη μου δεν εχει παρει κανενα τηλ. εδω και 2εβδομ. μπορει και περισσοτερο, και την τελευταια φορα την πηρα εγω. Αυτη περιμενη να την παρω εγω να της πω οταν γεννησω, λες και δεν υπαρχω μεχρι εκεινη την στιγμη. Να σου πω κατι δεν θα την παρω εκεινη την ημερα, και δεν ξερω ποτε θα την παρω μπορει και οταν γυρισω σπιτι.Πες μου ειμαι αδικη;

Μην στεναχωριεσαι που εισαι μονη σου αντιθετα απολαυσε το γτ αργοτερα δεν θα εισαι και πιστεψε με θα υπαρχουν στιγμες που θα λες Αχ θελω λιγο την ησυχια μου!!! Οσο και να αγαπας το παιδι σου παντα ειμαστε ανθρωποι και πιεζομαστε.

Εισαι τυχερη που ο ανδρουλης σου ειναι στο σπιτι τα Σ/Κ, αλλα εχει και ο ιδιος αναγκη να ξεφευγει λιγακι. Μην εισαι αδικη μαζι του.

Γιατι δεν βγαινει λιγο μονη σου; Εγω προχθες που ελειπε ο Αλεξανδρος πηγα μονη μου για περπατημα.

Τωρα εισαι καλυτερα; Επειδη περασε και η ωρα;

Που εξαφανιστηκατε ολες σημερα; Για βολτα ειναι χαλια ο καιρος! Ελενα που εισαι; Εισαι καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριανακι μου μη στεναχωριεσαι...οσο μεγαλωνουμε η καθε μια μας κανει τις επιλογές της κ καμια φορα ξεχναμε τις φιλιες μας , δυστυχως :) Ειναι οι ρυθμοι της ζωης , ειναι οτι μεγαλωνουμε , ειναι οι προτεραιοτητες...

Οσο για τον αντρα σου δεν ξέρω τι να πω γιατι ο δικος μου μενει μεσα τα σ/κ κ κανουμε παρεουλα η βγαινουμε μαζί..σε καταλαβαινω ομως που θελεις κι εσυ μια κυριακη να ειστε μαζι γιατι κι εμενα αυτο εινα ιπου μου λειπει κ περιμενω πως κ πως ολη τη βδομάδα! Μη στεναχωριεσαι και οι αντρες θελουν τον χρονο τους..για καλο σου ειπε να σε παει στην κουμπαρα σου..σε σκεφτεικε πριν φυγει :)

γεωργιαννα κι εμνεα καποιες φιλες μου εχουν λιγο χαθει αλλα δεν πειραζει :) Νομιζω οτι ο θυσαυρος ειναι η οικογένεια σου :) παντα υπαρχουν εκει γυρω καποιοι που θα σε νοιαζονται !!

εμεις ειμασταν βολτιτσα σημερα για αυτό δεν μπηκα κ πολυ!! Εμαθα κ ωραια νεα για μια φιλη μου κ παρακαλαω να πανε ολα καλα..στειλτε λιγο θετικη ενεργεια οι εγκυουλες να ειναι τα αποτελεσματα της φιλης μλου καλά κ να εχει κι αυτη ονως μπεμπακι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...τι κανετε?

Στεναχωρη8ηκα παρα πολυ που εφυγε ο Παπαζογλου κ ιδιαιτερα με 8λιβει το γεγονος που φευγουν νεοι απο την ατιμη αρρωστια....Καλο ταξιδι να εχει.

Αντρια μου σε καταλαβαινω πολυ,ετσι ημουν εγω πριν γεννησω κ συνεχιζω να ειμαι γτ τωρα πραγματικα δεν μπορω να παω που8ενα...κανω πολυ υπομονη.Περιμενω να φτιαξει καπως η διατροφη του μωρου δλδ να αραιωσει να κλεισουν κ οι σαραντα μερες για να μπορω να την περνω μαζι μου εξω.

Στην εγκυμοσυνη μια φορα πηγα μεχρι τον Φλοισβο στις αρχες,αυτο ηταν.Ο αντρας μου απων λογω του πε8ερου μου κ ακομα κ τωρα που εχει αδεια εχει πεσει σε κατα8λιψη ο καλος μου,την νυχτα φωναζει τον πατερα του κ δικιο εχει...μεγαλη πικρα σου λεω.Υπομονη κανω να περασει ο καιρος.

Σημερα πχ πηγε στην μανα του το μεσημερι,μετα τον επεισα να παει στο fiesta του Ολυμπιακου,ειναι η μεγαλη του αγαπη αλλα δεν ειχε δια8εση,το εκανα για να ξελαμπικαρει λιγο γτ ηταν χαλια.

Εγω παλι πεταχτηκα εχτες μεχρι το mothercare outlet στην γειτονια μου κ μου εφυγε η ψυχη μην κλαψει η μπεμπα κτλ.Για μιση ωρα υπο8εση μιλαμε γτ με μενα ηρεμει παρα πολυ,με την μανουλα της το μωρο μου [smilie=love7.gif][smilie=love9.gif] .

Ολα ομως 8α φτιαξουν το πιστευω!!!

Οσο για την πε8ερα μου,δεν 8α ασχολη8ω,εχω καιρο να την δω κ την λυπαμαι κιολας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou etsi 8a epratta k egw me tin kolliti sou den eisai ka8olou adiki.. K emas ena zevgari filoi mas prin kanoune to spiti tous k menane se diamerisma ka8e savvatokiriako edw tin vgazane me tin dikaiologia pws den exoun xwro sto diamerisma tous k den ftanei pou mas katevenan ka8e savvatokiriako 8elane sinexws trapezwma k ekeinoi oute mia fora den mas kalesane :evil: ..Twra pou kanane to spiti tous (epavli milame) eri3an mavri petra pisw tous oute ena til edw k mines (apo to gamo tous exw na tous dw pou egine ton augousto-semptemvri den 8imame) tixaia ma8ane pws eimai egkios k oute ena til ee eipa tou andra mou na min tolmisei na tous enimerwsei pws gennisa..Oso gia ton andra mou to 3erw pws k ekeinos 8elei na 3eskasei k pws exei anagki na aknei k kati monos tou k den 8elw na eimai adiki mazi tou mallon oi ormones ligo i anisixia k to agxos pws kontevoume k distixws den ante3a k girw stis 6 tou esteila ena minima k tou eipa to parapono mou me ena ipio k gliko tropo k otan ir8e spiti mou eipe pws an pigenei 4arema 8a pigenei 3imerwmata otan koimame k ta apogeumata 8a menei mazi mou..Pali kala!! :)

Irinaki mou an pigena douleia i eixa kati na pernousa tin mera mou k 3efeuga apo to spiti tote pistevw den me enoxlouse na min poli pernousame xrono mazi i na mename spiti aplws epeidi eimai poli wres kleismeni sto spiti perimenw pws k pws auto to savvatokiriako gia na 3efigw ligo apo edw mesa :(

Gwgw mou k egw an vgika 1-2 fores k piga cafe se oli tin egkimosini mou..Otan me to kalo er8ei i zouzouna k megalwsei k ligo euxomai na vgenoume k ligo e3w, 8a einai mia dikaiologia hehe kanena parko k pio meta party gene8liwn :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι νυχτερινή εγώ... γεια σας!

Σας εγκατέλειψα το Σαββατοκύριακο, συγγνώμη, έπεσε πήξιμο! Κάτι οι μετακομίσεις (επιτέλους τη Τετάρτη αφήνει οριστικά το άλλο σπίτι ο άντρας μου!!!), κάτι οι μαστόροι που ήρθαν γιατί κάνω δουλειές στην πολυκατοικία (έχω τη διαχείριση, τρομάρα μου!) και κάτι οι γνωστές πρόβες μου, πάλι δε κάθισα καθόλου!

Κορίτσια να βγαίνετε! Όσες δεν έχετε κάποιο θέμα που να σας επιβάλει την παραμονή στο σπίτι, βγείτε βόλτα, πηγαίνετε σινεμά, θέατρο, οτιδήποτε! Κατανοώ πως δεν υπάρχει πάντα η παρέα, βγείτε όμως ακόμα και μόνες σας, αξίζει το κόπο!

Γεωργιάννα μου διάβασα για τον Αλέξανδρο. Είναι απολύτως φυσιολογική η ζήλεια του, τα παιδιά διακατέχονται από μια αμφιθυμία ως προς τ' αδερφάκια τους, αντιφατικά συναισθήματα αγάπης και μίσους, τρυφερότητας κι επιθετικότητας, συναισθήματα εξαιρετικά έντονα. Δεν υπάρχει λόγος να αντιμετωπίζεις ενοχικά την επιθετικότητα του γιου σου. Δεν έχεις κάνει εσύ κάτι λάθος! Είναι ο τρόπος του να εκφράσει το θυμό που αυτή τη στιγμή νιώθει προς εσένα και το αδερφάκι του αλλά και το μπέρδεμα που έχει μέσα του λόγω αυτής της αμφιθυμίας. Πολύ καλά κάνεις και συζητάς για την προσοχή που θα έχει το μωρό και να συνεχίζεις να του τονίζεις πόσο τον αγαπάς και πως αυτό δεν αλλάζει ότι κι αν συμβεί. Είναι όμως εξίσου σημαντικό να συζητήσετε για τα αρνητικά του συναισθήματα, να ξέρει πως κι αυτά είναι αποδεκτά, να του πεις πως καταλαβαίνεις το θυμό του και πως επιτρέπεται να αισθάνεται έτσι και μπορεί να το εκφράζει με τρόπο που να μη πληγώνει όμως τους άλλους. Ζήτα του να σου εξηγήσει τι ακριβώς νιώθει. Είναι μεγαλο στοίχημα για όλους μας ως γονείς να μπορούμε να εμπεριέξουμε τα αρνητικά συναισθήματα των παιδιών μας χωρίς να τους δημιουργήσουμε ενοχές γι αυτά. Απ' ότι θυμάμαι έχεις κι εσύ αδερφή, προσπάθησε να ανακαλέσεις στη μνήμη σου τις δικές σας ζήλειες, ενδεχομένως κάποιο 'αστείο' περιστατικό έκφρασης της ζήλειας σας ή του ανταγωνισμού σας, διηγήσου στον Αλέξανδρο τέτοια περιστατικά. Δεν είμαι κι εγώ πολύ υπέρ της τιμωρίας σ' αυτή την περίπτωση. Σαφώς θα αποδοκιμάσεις τη συμπεριφορά του και μπορείς να συζητήσεις τα συναισθήματα που η συμπεριφορά του προκαλεί στους άλλους και πως τα άλλα παιδιά στο σχολείο δε καταλαβαίνουν 'τι του φταίει'. Δε ξέρω αν σε βοηθάνε καθόλου όλα αυτά, εσύ γνωρίζεις το παιδί σου καλύτερα απ' όλους κι είμαι σίγουρη από τα λίγα που ξέρω για σένα πως θα το χειριστείς με το καλύτερο τρόπο και θα βρείτε σύντομα την ισορροπία σας!

Γωγώ μου κι εγώ στεναχωρέθηκα πάρα πολύ για το Νίκο Παπάζογλου, τόσο σύντομα μετά το Μανώλη Ρασούλη, φεύγουν ένας ένας μια γενιά σπουδαίων καλλιτεχνών, που σημάδεψε το τόπο και με τρομάζει η σαπίλα που μένει γύρω μας...

Καλό ξημέρωμα, καλή βδομάδα και πολλά φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ Καλη εβδομάδα σε όλους :)

Με το καλό να υποδεχτειτε τα μωρακια σας οσες τα περιμενετε σε αυτη τη βδομάδα..σουλακι , γεωργιαννα ( μαλλον ε?) κ ελενακο αν κανει την εκλπηξη νωριτερα !!χεχε

Ξυπνηστεεεε θελω παρεουλα!!!

Περασα ενα χαλια βραδυ...κατα τις 1 παρα..ξυπνησα...με εναν εντονο πονο αριστερά κάτω....σουβλιά , σαν μαγκωμα σαν να με καιει...δεν μπορω να σας περιγράψω..πονεσα απιστευτα πολύ... εκανα να αλλαξω πλευρο κ χειροτερα..με τραβαγε...αρχισαν κ ετρεχαν δακρυα απο τα ματια μου αποτον πονο μου..ο αντρουλης μου ηταν στο σαλονι κοιμονταν *( γιατι ροχαλιζω τον τελευταιο καιρό!!) τον φοναζα δεν ακουγε κ φοβηθηκα παρα πολυ.. Δεν ξερω τι ηταν...ηταν πολυ χαμηλα οπως κ την αλλη φορα..μαλλον το εντερακι μου..αλλα κοριτσια φοβηθηκα πάρα πολυ κ απο τον φοβο μου δεν κοιμηθηκα ολο το βράδυ..είπα θα μεινω ξάγρυπνη μην με πιασει ο πόνος παλι..εκλεινα τα ματια μου κ ξανα ανοιγα .. νοιωθω τον πόνο να ερχεται ξανα κ φοβομουν. :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ποσο χαιρομαι που δεν εχει ο Αλεξανδρος σχολειο και ξυπναω και εγω πιο αργα.

Ειρηνη μου και εγω ροχαλιζω και πολυ δυνατα μου ειπε ο ανδρας μου αλλα δεν τον πειραζει γτ ροχαλιζει και αυτος.

Τι εγινε με την φιλη σου; Εστειλα την θετικη μου ενεργεια!!!!!

Την επομενη φορα που θα σε πιασει αυοτς ο πονος να ηρεμησει και να κοιμηθεις μετα γτ δεν υπαρχει προβλημα. Τρωως πολλα λαχανικα, η μπεμπα ειναι κατω και πιεζει το εντερακι αρα ειναι φυσιολογικο.

Σαμαρκαδε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου. Σημερα που θα φυγει ο ανδρας μου για δουλεια θα κατσω να μιλησω με τον μικρο, εαν δεν φυγει στον μπαμπα του.

Μου αρεσει που με βοηθησες στο προβλημα μου και θα προσπαθησω να κανω ενα συντιασμο και να του μιλησω πιο πολυ. Το γελιο ειναι οτι η αδερφη μου(ειναι μικροτερη μου) με ζηλευει ακομη και τωρα και οχι εγω αυτην, σε μεγαλο βαθμο πολλες φορες , τα θελει ολα δικα της.

Καλη Εβδομαδα σε ολες μας! Ελπιζω να εχουμε αυτη την εβδομαδα 2-3 γεννες, και οχι μονο μια, ακους Διονυση!!!! Ο Αλεξανδρος τον παρακαλαει να βγει πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!!

καλη εβδομαδα να εχουμε ολες μας!!!

ειρηνακι μου ευχομαι στην φιλη σου τα καλυτερα αποτελεσματα!!!κ αν δεν ερθει τωρα τοτε να ερθει πολυ γρηγορα κ το δικο της θαυματακι!!!

αν ειναι να γεννησεις νομιζω θα το καταλαβεις,ξερω παντως πως ο πονος της γεννας ειναι σαν δυνατοι πονοι περιοδου :D θα μας την κανεις την εκπληξη τι λες??? :lol:

γωγω κ samarcante τι ομορφα που τα ειπατε :x ελπιζω γεωργιαννα μου τωρα να εχεις ηρεμησει καπως!!!

σημερα η βροχη ηρθε εδω :lol: εχει πολυ κρυο εξω μπρρρρρ...εβαλα ενα τελευταιο πλυντηριο,θα κανω κ ενα μπανακι μετα να ειμαι ετοιμη κ αυριο το πρωι αναχωρουμε :D το μεσημερι θα ειμαι σπιτι ομως το απογευμα πριν ξεκινησω για το νοσοκομειο ξανα,θα μπω να σας αποχαιρετησω για λιγες μερουλες σε περιπτωση που δεν μπω αυριο το απογευματακι να ξερετε απλα πως βρηκε κενο χειρουργιο ο γιατρος μου κ με κρατησε να γεννησω :D

γιουλακι μου δεν ξερω αν ερχεσαι καθολου να διαβασεις τα νεα μας εχω ομως παραπονο,μας ξεχασες εντελως :( δεν μας λες τα νεα σου πως τα περνας τι κανει ο μπεμπης...μας εγκατελειψες...

συμπεθερουλα μου που εισαι???

τα υπολοιπα κοριτσακια που ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο φιλεναδα ΓΕΝΝΑΣ!!!

Κ εγω νοιωθω οτι ειμα ικοντά...εχω πονακια περιοδου οπως μας επαν οι μαιες αλλα κι εσεις..αλλα τα μπερδευω με τις ενοχλησεις που εχω για την τουαλέτα!! Δεν ξερω τι απο τα 2 ειναι..

Η μπεμπα με κλωτσαει εν το μεταξυ τοσο δυνατα σαν να λεει : ΑΝΤε μαμα βαρεθηκα!χαχα

Θελω να κανω τσουρεκια... λετε αμα ζυμωσω να ζοριστω πολυ!?? Δε μπροω καθε χρονο κάνω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, και από μένα!

Οι νύχτες έχουν δυσκολέψει και για μένα. Χτες βράδυ και λίγο σήμερα το πρωί πόναγε η κοιλιά μου χαμηλά και πιο πολύ τα πόδια μου, όπως πόναγα πριν την περίοδο.

Ειρήνη μου, μάλλον το έντεράκι σου είναι. Έχει στιμωχτεί πολύ και για να κάνει τις περισταλτικές κινήσεις που πρέπει, πονάς. Εμένα προχτές με έπιασε ένας οξύς πόνος χαμηλά,αλλά προς τα πίσω και στις δύο πλευρές, εκεί που είναι οι νεφροί. Μου κόπηκε η αναπνοή.. Ευτυχώς ήταν εκέι ο άντρας μου και με πήρε σηκωτή κ με πήγε στον καναπέ γτ ούτε να παρπατήσω μπορούσα. Μάλλον ήταν κάτι σαν κολικός νεφρού (εγώ ξεχνάω να πιω νερό).

Σουλίτσα, με το καλό κορίτσι μου! Έρχεται και το δικό σου θαυματάκι!!! Κι εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό στο ιασώ για εξέταση.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalimera!!!

Prin ligo ir8a apo to nosokomeio ekana k tin analisi aimosfairinis (nomizw einai i teleutaia mas analisi prin tin genna) kaname k ena iperixo k i zouzouna einai stin 8esi pou itan :( kefalaki panw k popos k podarakia katw mou eipe pws to vlepei apisteuto na girisei einai midamines oi pi8anotites mas k etsi se 2 evdomades pou exw pali rantevou 8a mou orisei imerominia gia kaisariki...Etsi opws ta ipologisa 8a mou pei mallon 13 Maiou euxomai na tous peisw gia 10 Maiou pou einai k ta gene8lia tou giwrgou mou :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και μπαμπά της παρέας.. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε, Ειρήνη μου εμένα με βόλεψε πολύ η ζύμη του morfat(αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται), την βρίσκω στο Βερόπουλο, απλά αναμειγνύω τα υλικά μεταξύ τους και έτοιμα τα τσουρέκια.. βγαίνουν πεντανόστιμα, κάθε χρόνο εγώ τα έφτιαχνα και τα πήγαινα στη νονά, τη πεθερά, τη μαμά και τη γιαγιά μου.. Τι έγινε με τη φίλη σου τελικά;; Είχε εποτέλεσμα η θετική ενέργεια που της στείλαμε.. Γεωργιάννα τα λόγια της Samarcande μου άρεσαν πολύ και νομίζω πως κάπως έτσι πρέπει να τους μιλάμε.. εσύ ξέρεις καλύτερα όμως.. Samarcande πολύ κουράζεσαι βρε κορίτσι, πως αντέχεις;; Άντρια είναι λογικό να νιώθεις έτσι καμιά φορά.. εγώ όποτε βγαίνω έξω να πάω στη γιατρό κοιτάω έξω απο το παράθυρο του αυτοκινήτου λες και ήμουν φυλακισμένη και έχω να βγω κάτι χρόνια έξω.. χιχι! Αλλα το Σαββ/κο αν θέλει ο άντρας μου να βγει επιμένω και εγώ γιατί δεν θέλω να κάθεται συνέχεια μέσα για μένα, βέβαια με πιάνουν και μένα τα ψυχολογικά μου καμιά φορά αλλά σκέφτομαι θα μου περάσει που θα πάει..! Σούλα άντε σε λίγες ώρες θα έχεις και εσύ το μωράκι σου αγκαλία. Όσο για τους φίλους κορίτσια κάποιες φορές και μένα με πιάνει το παράπονο που κάνουν μέρες να με πάρουν τηλ. αλλά απο την άλλη τις καταλαβαίνω λιγάκι γιατί δεν είμαστε στην ίδια φάση, εγώ παντρεύτηκα και περιμένω παιδάκι, εκείνες είναι ελεύθερες, έχουν άλλα ενδιαφέροντα. Όμως έρχοντε και με βλέπουν συχνά-πικνά δεν μπορώ να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα βρε κοριτσια μπερδευτικα...με πηρε τηλεφωνο η ξαδερφη μου κ μου ειπε οτι αυριο το μεσημερι θα γεννησω ετσι την ειπε η μαμα της,η θεια μου που σας ελεγα οτι ειναι μεσα στην μαιευτικη...οποτε αν δεν ερθω το απογευμα να σας αποχαιρετησω να ξερετε πως γενναω.....ΓΕΝΝΑΩ???? :shock::shock::shock: ΤΕΟΝ!!!ενταξει σουλα βαθιες ανασες no stress!!! :lol::lol::lol:

steish μου σε ευχαριστω πολυ κουκλιτσα μου!!!

ειρηνακι κ εγω θελω να κανω τσουρεκι αλλα δεν προλαβαινω :lol::lol::lol: για αυτο λεω να φτιαξω κουλουρακια!!!!

αντρια μου δεν πιστευω να στεναχωριεσε!!!με το καλο να ερθει η μπεμπα σου με οποιον τροπο θελει!!ασε που μπορει κ να γυρισει ως τοτε ποτε δεν ξερεις τοσα ακουμε παντος κ εμενα η μπουμπου μου σαν γυρισε με το κεφαλι κατω δεν ξανα αλλαξε θεση,μου βγαζει κ την ποδαρα της ολο στο ιδιο σημειο :lol::lol::lol:

χοανιτακι μου σε ευχαριστω πολυ κ σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...