Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια...τι νεα???????????καλα μιλαμε για κουραση...ηρθε χθες η πεθερα μου και με βοηθησε να βαλουμε πραγματα στο παταρι και εκανε τις βαρειες δουλειες με μια γυναικα...ουφ ευτυχως .....καθαρισαμε και το παιδικο......να ρωτησω κατι ασχετο?ειναι λογικο που πηγαινω στην τουαλετα ολα μερα???ειπαμε οχι και ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιχαέλα να χαίρεσαι και ΄συ την μανούλα σου!!

Αννα,και εγώ μετά από αρκετούς μήνες, διαπίστωσα ότι μάλλον ο οργανισμός μου συνίθησε το ακτινίδιο και δεν πολυ-πιάνει. Τρώω 2-3 την ημέρα πλέον. Αλλά όταν ζορίζουν τα πράγματα κάνω μπάμιες - που ευτυχώς μ΄αρέσουν - και τότε το εντεράκι μου δεν μπορει να αντισταθεί :oops::lol:

Καλημέρα στις νεο-αφιχθέντες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλακωσε δουλεια..

πωπω παιδια..σημερα τα νευρα μου με το ΙΚΑ..

πηγα το πρωη να γραψω κατι φαρμακα της μαμας μου....ειχα ραντευου στις 7:50..ο γιατρος ηρθε στις 8:15..και μπηκε για να δεχτει κοσμο στις 8 παρα 5...νευριασα....καθοταν και επινε καφεδες ...ημουν εκει απο τις 7:30...ελεος δηλαδη....δεν ξερω ποσο σιχτιρισμα θελλουν πια..και ειχε και ενα υφος...

παιδια ειλικρινα...δεν τους λοιπαμε μια..να τους απολυσουν ολους...δε γουσταρω να πληρονω τα μαλλιοκεφαλα μου και να μοθ φερονται ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!

Και εδω εχουμε μουντο καιρο και ψιλοβρεξε κιολας!Μονο για να μου λερωσει τις βεραντες που τις πλυναμε χθες. :evil:

Μαρακι ολα καλα με τον γιατρο,μπραβο!

Σισσυ και Χρυσταλλενη να χαιρεστε τις μανουλες σας!

Δεν ξερω αν ειδατε τις προαλλες στις ειδησεις αλλα βγηκε νομοσχεδιο για τις ιδιωτικες τραπεζες βλαστοκυτταρων.Επειδη λεει υπαρχει πολλυ αισχροκερδεια και εχουμε τις περισσοτερες ιδιωτικες τραπεζες απο ολη την Ευρωπη :shock: θα παιρνουν πια ειδικη αδεια για την λειτουργια τους.Το κρατος δεν θα τις αναγνωριζει ολες.Και θα δημιουργηθει ακομα μια δημοσια τραπεζα.Οποτε κοριτσια,για να μην κλαιμε μετα τα λεφτα μας,καλυτερα στην δημοσθα τραπεζα. ;) Προβλεπω να κλεινουν πολλες ιδιωτικες...'Η να δινει ο κοσμος τα βλαστοκυτταρα και μετα να μην μπορει να τα χρησιμοποιησει γιατι οι τραπεζες θα ειναι παρανομες! :?

Δυσκοιλιοτητα ειχα μονο στην αρχη αλλα ευτυχως κρατησε πολυ λιγο,κανενα μηνα.Τωρα παρολο τον σιδηρο παω 2 φορες την μερα. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χριστινάκι!!! Εγώ για πιπί μου είναι φορές που πάω πάω κάθε μισή ώρα...οταν νιώθω ότι με πιέζει το μωρό...Αλλιώς σίγουρα κάθε μια ώρα πάω...Ειναι φυσιολογικό..μεγαλώνει και το μωρό και πιέζει..

Νίκη μου καλημέρα!! Μια χαρά είσαι!!

Χρύσα μου ήρεμαααααα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια και μενα με πεταει συνεχεια εξω και εχω αρχισει να τα παιρνω....

Χρυσταλλενη και Μιχαελλα να χαιρεστε τις μανουλες σας!!!

Γιελιζ καλες δουλειες...

Αννα απ'οτι ξερω το ακτινιδιο βοηθα αλλά επίσης και να προτιμας προιοντα ολικης αλεσεως.

Μαρια πολυ ωραιο αυτο με το αλμπουμ και τις σημειωσεις, θα παρω κι εγω!!!

Επειδη χτες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα σημερα ειμαι χαλια.....κοιμαμε ορθια βαριεμαι τοσο πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ωρε μαρακι δεν το αντεχω αληθεια...συνεχεια τουαλετα για πιπι...ελεος....ιδιαιτερα αν πιω τα χαπια μου.......κοριτσια να ρωτησω κατι για οσες παιρνουν yutopar παιρνετε ολοκληρο η μισο?λεω να παρω τηλ τον γιατρο μου αρχιζω και νιωθω οτι τρεμω συνεχεια και εχω και λιγη ταχυκαρδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που μου το θυμισες χρυσα πρεπει κ εγω να παω στο κεντρο μανας κ παιδιου για να παρω παραπεμπτικο για την β επιπεδου.αληθεια σε ποιο τηλ παιρνεις κ κλεινεις ραντεβου?ξερει καμια?νομιζω ειναι 18 κ κατι,ενα τετραψηφιο.την αλλη φορα πηγα χωρις ραντεβου κ περιμενα λιγο.οποτε λεω να το κανονισω τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου εγώ λόγω ιστορικού παίρνω δύο ολόκληρα..Δηλαδή ένα το πρωί και ένα το βράδυ..

Θα συνηθισει ο οργανισμός και δεν θα ειναι τοσο έντονη η ταχυκαρδία..Και να τρως καλά πριν τα πάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

184 Παιρνεις μιχαελλα!!

Κοριτσια να χαιρεστε τις μανουλες σας!!!

Αυτη τη φορα με ΙΚΑ κλπ για μενα δεν εμπλεξα καθολου....θα παω μονο μια και καλη στις 03/07 για να μου ετοιμασει τα χαρτια για την αδεια και τα επιδοματα...το εχω κλεισει ηδη το ραντευου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιρνω 3 ολη μερα και το παιρνω απο την αρχη γι αυτο ανησυχω λιγο....τωρα τελευταια νιωθω καπως..τελοσπαντων θα παρω τον γιατρο...αληθεια υπαρχει καποια που θα γεννησει στο ελενα στις αρχες αυγουστου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κατι εχει παθει το μαμυ ή το δυκτιο εχει προβλημα?μια ωρα να φορτωσει κ με πεταει κ εξω :twisted::twisted: πηρα κ εκλεισα κ το ραντεβου μου για πεμπτη,οποτε παει κ αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα εννοεις 3 ολόκληρα την ημέρα?? Πολλα είναι!! Και γιατί στα έδωσε από την αρχή? Εχεις κάποιο ιστορικό? Σορρυ που ρωτάω...απλά μου φάινεται περίεργο..

Εγώ που έχω ιστορικό προωρου τοκετου και έχω συσπάσεις είναι αναμενόμενο...σε σενα πώς και τα έδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ κορούδες για τις ευχές. Να σου ζήσει και σένα Μιχαέλλα μου η μητέρα σου :D Εμένα η μαμά μου μένει κάτω απ το σπίτι μας και έτσι βλεπόμαστε κάθε μέρα. Από Σεπτέμβρη οι γονείς μου που προσέχουν καθημερινά τα διδυμάκια του αδερφού μου, αναλαμβάνουν το δικό μου γιο. Είμαι πολύ τυχερή. Εντάξει έχει και τα αρνητικά του να μένεις πάνω απ τους δικούς σου, απλά πρέπει να υπάρχουν όρια.

Μαράκι η εταιρεία είναι ελληνική Biohellenika και επειδή ο αδερφός μου είναι πολύ ψείρης, το είχε ψάξει πολύ και θεώρησε ότι είναι η καλύτερη, καλύτερους ελέγχους, το ελέγχουν όταν το πάρουν αν είναι αρκετή ποσότητα και μετά σου ζητούν να πληρώσεις, το φυλάνε για ασφάλεια σε δύο τόπους. Λεπτομέρειες θα μάθω τη Δευτέρα και θα σου πω. Σκεφτήκαμε και τη δημόσια τράπεζα αλλά θέλω να ξέρω ότι είναι δικό του μωρού και ανα πάσα στιγμή θα είναι διαθέσιμο για αυτόν. Δεν ξέρω :?:? Δεν αποφασίσαμε ακόμα. Σαν οι κουμπάροι μου (καποιοι απ όλους :lol::lol: ) έχουν διαφορετική φιλοσοφία. Δεν έκαναν κάτι σ αυτό το θέμα γιατί θεωρούν ότι είναι σαν να το βάζεις από μέσα σου ότι κάτι κακό θα συμβεί. Ο καθένας κάνει αυτό που το νιώθει καλύτερα.

Σήμερα θα πάμε στην τελευταία διάλεξη στο νοσοκομείο, έχει να κάνει με ατυχήματα στο σπίτι, οικογενειακό φαρμακείο, ψυχοκινητική του εμβρύου. Για να δούμε τι θα μάθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου είχες συσπάσεις?? Ειδε κάτι στον τράχηλο? ΔΕν γίνεται να στα έδωσε απλά έτσι!! Εμένα για να καταλαβεις μου τα έδωσε αφού έκανα την περίδεση τραχήλου στις 14 εβδ. Και για ένα διαστημα έπαιρνα μόνο ένα...μετά είχα ενα μικροεπεισόδιο με συσπάσεις και πονάκια και μου τα έκανε 2. Δεν ξέρω αλλά ίσως είναι καλύτερα να τον ρωτήσεις πρωτα από όλα γιατί τα παίρνεις!

Χρυσταλλένη μου η μια εταιρεία που μου έδωσε ο γιατρός μου να μελετήσω είναι αυτη...Δεν ξέρω όμως με τόσα που διάβασα ίσως ειναι καλύτερη η δημοσια τράπεζα...δεν ξέρω κιολας...αχρειαστα βέβαια να ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε απλα μου ειπε οτι επειδη η μητρα απο τοση θα γινει τοοοοοοοοοοοσηηηηηηηηηηηηηηηηη παρε αυτα τα τρια και αν εχεισ προβλημα ταχυκαρδιας θα τα μειωσουμε..πρωτα με ρωτησε αν εχω θεμα με καρδια κτλ...τον πηρα τηλ και μ ειπε να τα παιρνω μια αφου νιωθω ετσι...ασχετο αλλα απο κατω μενουν καποιοι που δεν ξερω τι μαγειρευουν καθε μερα αλλα εγω θα ξερασω,,,τι βαζουν μεσα??800 μπαχαρικα?????????μπλιαχ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα βλαστοκυτταρα ειναι οντως πολυ μπερδεμα ρε παιδια....

Βασικα στην φαση που ειμαστε τωρα δεν εχει αποδεικτει ακομα οτι μπορουν να χρησιμοποιηθουν αν συμβει κατι. Απο την αλλη πρεπει να ειναι αξιοπιστη και η τραπεζα που θα τα δωσουμε...

Τι να πω εχω καταμπερδευτει με το θεμα αυτο... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω του Χριστοφορου τα ειχα δωρισει στην Ακαδιμηα Αθηνων...

τωρα αποφασησα παλη να τα δωρισω σε δημοσια τραπεζα...στο Παπανικολαου

Σε αυτο θεμα πιστευω δεν εχει σωστο και λαθος, ο καθενας κανει αυτο που θεωρει το καλυτερο για τι παιδι του.

Οτι και να λεμε εμεις ειναι φιοριτουρες....

εχω διαβασει παντως πολυ ακρεες αποψεις για το θεμα βλαστοκυτταρα..ο αντρας μου δεν εηθελε καν να συλλεξουμε βλαστοκυτταρα του παιδου..και τωρα εαν και εφοσων γεννισω φυσιολογικα ειναι καθετος στο θεμα αυτο..αλαλ επειδη εγω ειμαι πιο ισχυρογνομων και εκεινος με αγαπαει τρελα..στο τελος παληθα υποχωρησει γαι χαρη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Ετσι μπράβο Χρύσα μου...δυναμικά...

Τι καλό θα φάτε σήμερα? Εγώ λέω να μην φάω καθόλου κρέας για να κοινωνήσω αύριο που θα πάμε τα παιδιά εκκλησία.. Εχω όσπρια απο χθες αλλά δεν τα πολυ θέλω...Ισως να κάνω μακαρονάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...