Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Φυσικά και θα υπάρχει σακουλάκι καλό μου και πού να δείς και τί έχει μέσα αυτό το σακουλάκι!!!!! Όταν το δείς θα πειστείς! Γενικά μόνο όταν αρχίζεις να νιώθεις το παιδί (μετά την 17η - 18η εβδομάδα) συνειδητοποιείς τί θαύμα γίνεται μέσα σου! Μέχρι τότε απλά θα αναρωτιόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε καταλαβαινω...κι εγω αγχος εχω..νομιζω μεχρι να γεννησω θα ειμαι ετσι...αλλα ενταξει εσυ τελιεωνεις τωρα το πρωτο τριμηνο ενα μεγαλο αγχος θα περασει..με το καλο ε;εγω θελω να δω αν υπαρχει σακουλακι..δεν νιωθω και πολυ εγκυος..εσεις το νιωθατε απο την αρχη; :P

Cuando μου,

μια χαρά έγκυος είσαι!!!

Κατά την 6-7η εβδομάδα θα το νιώσεις μια χαρά!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι μακαρι ναι μεσα μου νιωθω οτι θα ναι μια χαρα..απλα μεχρι να το δω καταλαβαινετε....να στε καλα κοριτσια με το καλο οι αυχενικες σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου,πως ειστε??χαιρομαι που ειστε καλα!!!!!!!

εγω δεν ειμαι καθολου καλα :cry::cry::cry::cry: , ειμαι πολυ χαλια!!!!! :cry:

χθες που πηγα στον γιατρο κ βλεπαμε το μωρακι μου στον υπερηχο,σε καποια φαση τον ειδα να κοιταω επιμονα κ προβληματισμενος!!!!!τον ρωτησαμε τι γινεται, τι βλεπει κ μας ειπε

πως ''το μωρακι μου εχει ομφαλοκηλη''!!!!!!!! :cry::cry: αυτο δεν ειναι σιγουρο βεβαια θα το σιγουρεψουμε την Μ.Δευτερα που θα κανουμε την αυχενικη.ομως για να το πει αυτο παει να πει πως ειδε να υπαρχει καποιο προβλημα.

δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο,απ'οτι το εψαξα λιγο λεει πως ειναι μια ανωμαλια που αν υπαρχει πρεπει να γινει διακοπη της εγκυμοσυνης!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

θα ρωτησω κ εδω τα κοριτσια αν ξερουν κατι πανω σ'αυτο το θεμα!!!!ελπιζω να ξερει καποια κ να μην ειναι κατι το τοσο σοβαρο!!!!!!

αχ κοριτσια μου αυτη η εγκυμοσυνη ειναι ολο στεναχωρια κ αγχος!!!!!δεν θελω τιποτ'αλλο μονο να ειναι καλα το μωρο μου κ να το κρατησω στην αγκαλια μου οπως κ τα αλλα δυο παιδακια μου!!!!!

αφου μου το εστειλε ο θεος ας με αφησει να το χαρω κιολας!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

ολη μερα κλαιω απο χθες κ προσπαθω να μην με βλεπουνε τα παιδια μου , ομως καταλαβαινουν τα παντα,με βλεπουν , ξερουν πως κατι εχω!!!!!κ η κορη μου ερχεται κ αγκαλιαζει την κοιλια μου κ μιλαει στο μωρακι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi re koykla......stenaxwrethika toso poly ..................agapoyla moy na to psaksete kala prin parete thn apofash omws .......ginonte polla lathoi......eyxome na einai lathos giatroy kai na einai kala to mwraki soy ...esy omws mhn klais akoma den einai tipota sigoyro ..........na eisai hremh kai na skeftese thetika.......mia zesth agkalitsa soy stelnw kai polla polla filakia................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι λες ηλιαννα μου;δεν ειναι σιγουρο τιποτα ομως..γιατι λες οτι ειναι ολο στεναχωρια αυτη η εγκυμοσυνη;ευχομαι να μην ειναι αυτο που φαινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hlianna mu molis diavasa to minima su kai to epsaxa ligo k ego.de diavasa puyhena gia diakopi kyhsis,alla aditheta kapoies miteres pu ta morakia tus eixan to idio,eite perase kata ti diarkeia tis egimosinis eiite ligo meta ti gennisi. Genika pados,koritsaki mu mi diavazeis polla apo internet giati ekei grafodai tis pio polles fores kai oi pio akraies k tromeres katastaseis,.ola tha pane kala :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι μου από το λίγο που έψαξα κι εγώ στο ιντερνετ βρήκα αυτά που σου παρέθεσε η Cuando...ο γιατρός σου δεν ήταν σίγουρος όμως ότι όντως το μωρό έχει ομφαλοκήλη...μπορεί να έκανε λάθος ή να μην φαινόταν καλά. Τί άλλο σου είπε ο γιατρός? Σας άναψε την φωτιά να τσουρουφλίζεστε από απορίες μέχρι την αυχενική? Έχει δίκιο η Νιακουλινάκι να μην πάρετε καμία απόφαση πριν το ψάξετε πολύ καλά, γίνονται πολλά λάθη.

Εύχομαι να είναι όλα ένα πολύ κακόγουστο αστείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ολες!!!!!!!!!

το εχω ψαξει κ εγω, απο χθες ειμαι κολλημενη στον υπολογιστη κ ψαχνω.ειδα αυτο που μου ειπες κουαντο μου , ομως το εξαψα αρκετα κ στα ιατρικα θεματα στο google κ διαβασα αυτα που σας ειπα!!!!!!λεει τοοοσα πολλα που κουραστηκα να ψαχνω αλλο!!!!

το μονο που εχω να πω ειναι να βαλει ο θεος το χερι του κ να μην ειναι τιποτα!!!να ειναι καλα το μωρακι μου κ να το κρατησω αγκαλια μου οπως κ τα αλλα δυο μου παιδακια!!!!το περιμενουμε ολοι πως κ πως!!!!!!

λεω πως ειναι ολο στεναχωρια κουαντο μου γιατι μια μας βγαινει το ενα κ μια το αλλο, αυτη τη φορα!!!!!!

νασιουλα μου αυτα μας ειπε ο γιατρος!!!οπως το λες αναβει πρωτα τη φωτια κ εμεις........

μας ειπε βεβαια πως δεν ειναι σιγουρο κ να το αγνοησουμε!!!!μα πως?????μπορεις να αγνοησεις οταν σου λενε κατι τετοιο????????δυσκολο!!!!!!!!

εννοειται πως δεν θα παρουμε καμια αποφαση βιαστικη αν δεν σιγουρευτουμε κ αν δεν το ψαξουμε καλα!!!!

απ'τη μια νιωθω κ εγω υπευθυνη γιατι στην ερχη οταν ειχα μαθει πως ειμαι εγκυος το ειχα παρει λιγο στραβα!!!!ηρθε ετσι ξαφνικα,δεν το περιμεναμε ε κ σκεφτομουν διαφορα........!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ηλιαννάκι μου συγνώμη κιόλας γι'αυτό που θα πώ αλλά ο γιατρός σου είναι ολίγον ΤΙ για χαστούκια!!!!!!!! Μα πώς είναι δυνατόν να σας πετάει έτσι την κοτσάνα και μετά να λέει να το αγνοήσετε?????? Είναι δυνατόν να αγνοήσεις κάτι τέτοιο? Ακόμα και να είναι ένα λάθος και μόνο η σύγχιση που περνάς.......τί να πώ....Προσπάθησε να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου όσο μπορείς καλό μου...εν ανάγκη πάρε και μια δεύτερη γνώμη, που να περιμένεις άλλες 10 μέρες μ'αυτό το άγχος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απ'τη μια νιωθω κ εγω υπευθυνη γιατι στην ερχη οταν ειχα μαθει πως ειμαι εγκυος το ειχα παρει λιγο στραβα!!!!ηρθε ετσι ξαφνικα,δεν το περιμεναμε ε κ σκεφτομουν διαφορα........!!!!!

Μην σκέφτεσαι τέτοια χαζά πράγματα...εσύ είσαι μανούλα και δεν υπάρχει περίπτωση να θες το κακό του παιδιού σου...μην τυρρανάς τον εαυτό σου με τέτοιες σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μη νιωθεις υπευθυνη...ειναι ανθρωπινα ολα αυτα που ενιωσες και το σημαντικο ειναι οτι το αγαπας και το θελεις..και για υτο ολα θα πανε καλα..βασανιζεις αδικα τον εαυτο σου..μην στο κανεις αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ηλιάννα, μη στεναχωριέσαι, μπορεί να είναι λάθος. Αφού ο ίδιος ο γιατρός είπε "μπορεί". Ξέρεις πόσα "μπορεί" αλλά και πόσα "σίγουρα" ξέρω, που τελικά ήταν λάθη καραμπινάτα, και τα μωράκια γεννήθηκαν μια χαρά; Μακάρι να μην είναι τίποτα και να πάνε όλα καλά!

Εγώ πάλι χάλια είμαι, περιμένω να πάει τέσσερις να πάει ο γιατρός μου στο γραφείο του να του ζητήσω να μου γράψει καμιά άδεια, γιατί αν πάω σχολείο, νομίζω θα λιποθυμήσω...

Κι εγώ ανησυχώ, αφού ήδη είχα μια παλλίνδρομη. Νομίζω ότι κάθε φορά που θα πηγαίνω για υπέρηχο, δε θ' ακούω καρδια, στον αιώνα τον άπαντα. Ότι είμαι καταραμένη και δε θ' ακούσω ποτέ μου καρδιά...

Πάντως, όσο κι αν ακούγεται περίεργο, την περασμένη φορά είχα περισσότερο άγχος, δεν ξέρω γιατί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου...:).........να με συγχωρεσετε για την αργοπορια αλλά έχουμε μετακομιση με τον αντρα μου και δεν προλαβαινω να μπαινω συχνα..:((.......γι'΄αυτο χαθηκα....αλλα να' μαι...:))

λοιπον.....καταρχην να πω στην γλυκια μας Ηλιαννα να μην στενοχωριεται.....κανε την προσευχουλα σου στην Παναγιτσα και ολα θα πανε καλα ματακια μου με το νινακι σου....μην πιεζεις τον εαυτο σου καλη μου και μην απελπιζεσαι,..,.:)

οσον αφορα τα δικα μου, ειδαμε το σπορακι μας χθες και ειμαστε πολυ χαρουμενοι......καρδουλα θα ακουσουμε σε 10 μερουλες...:).....απλα εκτος απο τον υπερηχο μου εγραψε εξετασεις αιματος και ουρων και θα του της παω την αλλη βδομαδα για να με δει ξανα..:)

cuando μου....και μονο που βλεπεις μια κουκιδιτσα τρελαινεσαι..:)..........ο αντρουλης μου χαμογελουσε σαν μωρο και αυτος..:)......το μονο που ευχομαι ειναι να ειναι γερο και να παει καλα η εγκυμοσυνη...:)...το ιδιο ευχομαι και σε ολες εσας με ολη μου την αγαπη...

Ηλιαννα μου.....σε παρακαλω....μην μου στενοχωριεσαι......:).....

Σαςν φιλω πολυ πολυ γλυκα...:)........και αναμενω νεα σας..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ακουσεις καρδουλα γιατι να μην ακουσεις;σου ευχομαι να ναι ολα καλα..νωρις δεν ειναι;ποσο εισαι;ποτε ξαναπας;αχ μικυ μου τι τελεια..θα δουμε κι εμεις κουκιδα;αχ αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με βαση τον υπερηχο ειμαι 5w kai 3d....ναι cuando μου....ειναι τελεια το συναισθημα......πιο πολυ για τους αντρες μας....που κοιτουν την οθονη εκστασιασμενοι...χαχα.....:)........και βεβαια θα δεις κουκιδα καλη μου....σιγουρα.....απλα ο παλμος ακουγεται απο οτι μας ειπε στην 6η με 7η εβδομαδα.....αλλα καλα ηταν που πηγαμε για να δουμε οτι ολα πανε καλα και να κανω και τις αναλογες εξετασεις..:)....ποσο χαιρομαι.....

εσυ πως νιωθεις???...:)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Μίκι μου και ανησυχήσαμε...αφού είστε καλά εσύ και το σποράκι χαλάλι σου!!!!! Καλό κουράγιο με την μετακόμιση!

Άννα Μαρία μου αφού δεν νιώθεις καλά καλύτερα να πάρεις άδεια και να μείνεις στο σπίτι σου να χαλαρώσεις...να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι θετικά. Και βέβαια θα ακούσεις καρδούλα και θα είναι ο ωραιότερος ήχος που έχεις ακούσει ποτέ στην ζωή σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου καλησπερα.....:).......

Αννα Μαρια μου...ολα θα πανε καλα κουκλα μου.........ζητησε μια αδειουλα απο το σχολειο και κατσε να χαλαρωσεις λιγουλακι....μην πιεζεις τον εαυτο σου....το νινακι σου θα ειναι καλα...:).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω αγχος θελω να ερθει η παρασκευη να το δω να πω ναι οντως ειμαι..γιατι τωρα τι να πω και το στηθος δεν ποναει τοσο..ειναι ευαισθητο αλλα δεν με ποναει πολυ..και μονο η πολλη τουαλετα ειναι το συμπτωμα μου..οποτε χρειαζομαι νμια αποδειξη..ελεγα να παρω αλλο ενα τεστ σε μια φαση και μετα ειπα να χαλαρωσω και να ασχοληθω με αλλα πραγματα μεχρι την παρασκευη.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεπππππππππππ.......ηρεμησε καλη μου cuando........ολα θα πανε καλα.....εισαι εγκυούλα......πιστεψε το......ειναι πλεον γεγονος.....εμειναν πολυ λιγες ωρες μεχρι να το δεις...:).......το σπορακι μεσα στην κοιλιτσα σου..,......μεγαλωνει.....;)....πολλα πολλα δυναμικα και αισιοδοξα φιλακια....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...