Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο4!!!


Recommended Posts

Cuando, λες έεεεεεεεεεε... :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-? Πλάκα θα έχει... =))=))=))=))=))

Πάντως, εάν κάποια στιγμή καταφέρω να έχω μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη, θα μπαίνω με χωνί να φυσσάω.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αναστασούλα, καλή ανάρρωση απο τον οδοντίατρο και δεν πειράζει... φύσσα εσύ και εάν φεύγει και κανένα κεφτεδάκι...!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αφού επιβιώσαμε απο τον κλανιδοπόλεμο της ΣΙΑΣ, θα επιβιώσουμε και απο τον δικό σου κεφτεδοπόλεμο... :lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 972
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΑ τελικα δεν πειραξανε μονο εμενα απο τοι βλεπω...καλα εχω χαλια στομαχι δεν λεω αλλα αυτα τα χαπια με κανανε πολυ χαλια...τωρα πρεπει να ξανα εχω παθει ουρολοιμοξη και παω αυριο για καλλιεργεια ουρων και δεν θελω να παρω χαπιαααα ουαααααα..τα συχαινομαιιι..σας βαζω και μια φωτο με την κοιλια μου...μεγαλωνει δεν μπορω να πωωω...σας βαζω και μια φωτο πιο πριν να δειτε τη διαφορα

post-1349-13873936736146_thumb.jpg

post-1349-13873936736249_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre kiska ti wraia koilitsaaaaaa!!!!!!

aaaa gkyes k sy anastasia mi mas dikaiologise gia ton kefte...fysa esy na meinw egw k as faw olo ton buffet sti mapa :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

marikaki mouuuuu ksekina ksekina k pote de ksereis.....etsi k alliws panta to mwro erxetai otan den to perimeneis!!! ;);) kali epityxiaaaaaaaa!!!

oles oi ypoloipes kala????

egw twra xalarwsa ligo iremisan k oi ponoi k lew na ti pesw k ligo giati exei arxisei o bradinos ypnos na einai anisixos ;):roll::roll::roll: makia makia makiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως που φαινεται και ετσι εξυπηρετουμε πιο ευκολα σε καποια μερη..σε καποια γιατι αμα μπλεξεις με γριες..βοηθεια σου...δεν σεβονται ουτε αμα εισαι εγκυος.,..εχουν την απαιτηση να κανεις τα παντα για αυτες..αφηστε τα εχω παρει αυτες τις μερεςς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κισκα τελεια η κοιλιτσα σου!!! λιλ μου σε ευχαριστω... μαρικακι βουρ εσυ στον αντρουλη σου, στο κατω κατω ειναι μια απολαυση!! cuando τι θα πει να δειτε αν υπαρχει σπορακι??!! X( αν δεν υπηρχε τωρα θα ειχες περιοδο!!!

πολλα φιλια καλο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κισκα τελεια η κοιλιτσα σου!!! λιλ μου σε ευχαριστω... μαρικακι βουρ εσυ στον αντρουλη σου, στο κατω κατω ειναι μια απολαυση!! cuando τι θα πει να δειτε αν υπαρχει σπορακι??!! X( αν δεν υπηρχε τωρα θα ειχες περιοδο!!!

πολλα φιλια καλο βραδυ σε ολες!!!

:-ss:-ss:)) entaxei einai to aghos mou...xaxaxa....thelo na to doooooooooooooooo :(( pros to paron eho trelo ponokefalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου....Καλέ τι όμορφη κοιλίτσα ήταν αυτή???!!!! Μπράβο kiska κορίτσι μου με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! :D

Βρε κορίτσια ζηλεύωωωωω!!! Θέλω κι εγώωωωωω!!! Με πιάνει το παράπονο πάλι... :(

Πλησιάζουν και οι μέρες που μάλλον θα μου έρθει και η παλιοπερίοδος και πεεεεεφτω ψυχολογικα! :?

Αχ είναι και μαρτύριο η δικιά μου, κάθε μήνα τρέμω την στιγμή που θα σκάσει μύτη...Τι τραβάω!!

Να ρωτήσω τις εγκυούλες μας...ρε κορίτσια εσείς δεν είχατε κανένα σύμπτωμα? Ούτε το αιματάκι της εμφύτευσης? Ούτε τις σκούρες ρώγες? Τίποτα?

Εγώ έχω μόνο πρησμένο στήθος (αλλά πάντα πρήζεται) και κάτι δέκατα εδώ κι εκεί αλλά μάλλον την έχω αρπάξει!

Αχ είναι και άστατος ο κύκλος μου με συχνές καθυστερήσεις θα σκάσω μέχρι να περάσουν οι μέρες.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki Μου :-*:-*:-*:-* δυναμη,πιστη και θα τα καταφερουμε!

milaw καλως μπηκες στην λιστα και γρηγορα να βγεις ;)

LIL καλη επιτυχια στις εξετασεις σας ολα καλα ευχομαι ;;)

jannolino πολυ απαισιοδοξια εχεις και δεν ειναι καλο.αγχωνεσαι απο τωρα και λες δεν θα εισαι περιμενε καλε ετσι ελεγε και η αναστασια αλλα να τα αποτελεσματα με το σπορι στην κοιλιτσα.για σενα δεν θα ευχηθω να εχεις το σπορι στην κοιλιτσα αλλα να εχεις τα σπορια ;

demoyla συγχαρητηρια για τα διδυμακια σου!!!μπραβο με την μια και διδυμα μια και εξω,γερα να ειναι.αληθεια ποιος απο τους δυο σας εχει το γονιδιο των διδυμων?

κισκα τι ωραια κοιλιτσα!δεν μπορω να σχολιασω ομως το σκουλαρικακι στον αφαλο και το τατουαζ :-p πολυ ωραια!καλα τωρα με την κοιλια που μεγαλωνει δεν υπαρχει προβλημα με το σκουλαρικι?α και βγαλε μας και μια με το τατουαζ σου να το δουμε καλα ντε...τι ειναι?

Cuando καλα σου λεει η twiggy καλε τι ειναι αυτα που λες?φυσικα και εχεις μωρακι και θα το ακουσεις συντομα.

levou και εγω θελω μωρακιι :((:((:(( με πιανει και μενα μερικες φορες το παραπονο,αχ :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream: μακαρι να το ζησουμε συντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου....Καλέ τι όμορφη κοιλίτσα ήταν αυτή???!!!! Μπράβο kiska κορίτσι μου με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! :D

Βρε κορίτσια ζηλεύωωωωω!!! Θέλω κι εγώωωωωω!!! Με πιάνει το παράπονο πάλι... :(

Πλησιάζουν και οι μέρες που μάλλον θα μου έρθει και η παλιοπερίοδος και πεεεεεφτω ψυχολογικα! :?

Αχ είναι και μαρτύριο η δικιά μου, κάθε μήνα τρέμω την στιγμή που θα σκάσει μύτη...Τι τραβάω!!

Να ρωτήσω τις εγκυούλες μας...ρε κορίτσια εσείς δεν είχατε κανένα σύμπτωμα? Ούτε το αιματάκι της εμφύτευσης? Ούτε τις σκούρες ρώγες? Τίποτα?

Εγώ έχω μόνο πρησμένο στήθος (αλλά πάντα πρήζεται) και κάτι δέκατα εδώ κι εκεί αλλά μάλλον την έχω αρπάξει!

Αχ είναι και άστατος ο κύκλος μου με συχνές καθυστερήσεις θα σκάσω μέχρι να περάσουν οι μέρες.... :cry:

Κι εγω κατι ελαφρα πονακια περιοδου ειχα,οι θηλες τωρα λιγο αρχισαν να σκουραινουν αλλα ισα που το καταλαβαινεις...το στηθος με πονουσε και μαλιστα θυμαμαι χαρακτηριστικα ενα βραδυ ξυπνησα απο πολυ εντονο πονο, πεταχτηκα στην κυριολεξια!Αλλα αυτο που λεει και η cuando μην ψαχνεις για συμπτωματα, με τιποτα δεν περιμενα να ειμαι αυτο το μηνα κι ομως το θαυμα εγινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL twiggy καλή επιτυχία κορίτσια !!

Μαρικάκι ; :YMHUG::YMHUG: τι κάνεις ; πως ειναι εκεί στο Αμέρικα ; :lol::lol:

θέλω και εγώ ΝΥ !! θέλω πάρα πολύ να πάω !!!! αχ ζηλεύω ρε !! ;));))

milaw καλώς ήρθες και απο εμένα και σύντομα μανούλα !! ;)

ήρθες στην κατάλληλη παρεούλα !!

jannolino εμένα με κάληψε πλήρως η Μαρικάκι, τα έγραψε πολύ ωραία και σωστά....

οτι ειναι να γίνει ας γίνει κοπέλα μου...

σκέψου όμως πως αν έχει δέσει η συνταγή δεν σου κάνει καλό να είσαι έτσι !!

μια αγκαλίτσα :YMHUG::YMHUG:

levou που είσαι ; μην σκας βρε κορίτσι με συμπτώματα...

κισκα η κοιλίτσα μεγαλώνει !! \:D/ \:D/ βλέπω έχεις Piercing στον αφαλό, ο γιατρός σου είπε οτι επιτρέπετε ; δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα ; ρωτάω γιατί έχω και εγώ αλλά δεν θέλω να το αποχωριστώ με τίποτα :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντουλα δεν μας τα ειπες αυτα με το πιρσινγκ στους αφαλους!!! :-w

:lol::lol::lol::lol: το έχω 10 χρόνια...

χωρίς αυτό νιώθω οτι κάτι μου λείπει... [smilie=icon_cyclops_ani.gif] [smilie=icon_scratch.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωπα μερεντουλα σκουλαρικακι στον αφαλο?δεν μας τα ειπες αυτα κοπελια :lol::lol::lol:

βαρέθηκα στην μύτη και ειπα να κάνω και ενα στον αφαλό και

αν μου την δώσει που ίσως δεν μείνω εγκυος θα βάλω και αλλού... :lol::lol::lol:

αχ να μείνω :ympray::ympray::ympray: θα πονάει :lol::lol::lol::lol:

και δεν θα μου αρέσει καθόλου .. =))=)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανενα σπουδαιο νεο....τιποτε ακομη...περιμενω να το παρω αποφαση γιατι φοβαμαι....

εσεις πειτε κανενα νεο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΓΩ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΧΤΕΣ, ΕΦΑΓΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ. ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ......

ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ anastasia32 MOY, ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΛΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΑΣ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γι'αυτο κορίτσια μου να σκεφτόμαστε μόνο να είναι τα μωρακια μας υγιή κ να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά, όπως κι αν έρθουν. Κι όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν ξανά, κ τα κιλά κ τα σώματα με λίγη προσπάθεια θα επανέλθουν. Ας μην αγχωνομαστε κ γι'αυτα, έχουμε τόσα άλλα πράγματα να αγχωθουμε αλλωστε🤣 Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη πήρα 26 ολόκληρα κιλά κ μετά την γεννά έκανα διατροφή κ έχασα πιο πολλά κ από πριν μείνω έγκυος. Οπότε όλα γίνονται. Stay calm🥰
    • Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες κι εσύ σε σύντομο χρονικό διάστημα... Σημασία όμως τώρα έχει το θαυματάκι που μεγαλώνει μέσα σου! Εγώ δεν μπορώ να πω πως προσπάθησα, είμαι 37 και μέχρι στιγμής έχω μια απόξεση, μια αποβολή και τώρα 25+4 ένα μπουμπούκι που με τρελλαίνει στις κλωτσιές. Όλες έγιναν "τυχαία". Ήμουν απο τις τυχερές του είδους σε αυτό το θέμα. Αλλά βλέπεις, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτήν τη ζωή! Νομίζω πως είμαι η μόνη στο forum που είμαι μόνη μου. Αλλά δε θα άλλαζα τη μικρούλα μου για κανέναν σε αυτόν τον κόσμο!
    • Όλες έχετε δίκιο. Κι εγώ έτσι κάνω. Πάντα προτιμούσα τα πιο υγιεινά και low fat γεύματα ούτως ή άλλως. Αλλά τώρα είπα πως ότι θέλω πολύ θα το φάω, δεν είναι καιρός για στερήσεις. Απλά δεν μπορώ χωρίς γλυκό και στην εγκυμοσύνη δεν μπορώ να φάω καθόλου φρούτα και μου λείπουν πολύ!!! Πριν καταπολεμούσα κάποιες φορές την επιθυμιά για γλυκό με κάποια φρούτα... τώρα η μπουμπού δεν τα θέλει καθόλου όμως! Σε 10 μέρες μπαίνω στον 7ο και νωμίζω πως είμαι στα +9 ήδη! Αυτό το θαυματάκι που μεγαλώνει και δυναμώνει μέσα μου αξίζει τα πάντα όλα! Τη γυμναστική τη φοβήθηκα λόγω ηλικίας μάλλον. Δε μου είπε κανένας να μην κάνω, αλλά στους πρώτους 4 μήνες ήμουν αρκετά χάλια για να μπορέσω να ανταπεξέλθω και σε κάποια άσκηση.  Πόσο σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!! Καλημέρα σε όλες!!!
    • Ευχαριστώ πολύ 😃 κορίτσι μου ❤️ Έχουμε ραντεβού το μεσημεράκι.Θα σας ενημερώσω εννοείται🙏🙏
    • Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλα τα κορίτσια εδώ, μα κυρίως στις @Eliza Kats @peacock που με ταγκάρατε! Συγχωρέστε με αλλά μπαίνω αρκετά αραιά, λόγω του ότι είμαι καρα-full time mom, το μεγαλώνω ουσιαστικά μόνη μου και τώρα που θέριεψαι, βοήθειά μου! Αυτή τη στιγμή κοιμάται κ σας γράφω. Λοιπόν, από που να ξεκινήσω.. Αρχικά από τον 9ο μήνα, έχουμε βγάλει συνολικά 6 δόντια. 4 πάνω κέντρο και 2 κάτω κέντρο. ΄Οπως διαβάζω και εσάς τα "κουνέλια" σας μια χαρά δοντάκια έβγαλαν! Όπως και εσείς, τον έγραψα κ γω βρεφονηπιακό σταθμό από Σεπτέμβριο και μου φαίνεται αρκετά νωρίς, αλλά θα πρέπει να συνεχίσω το διδακτορικό μου και να προετοιμαστώ και για εργασία. Θα ήθελα να ήταν μπαμ 1.5 χρονών, να περπατάει κ να μιλάει, αλλά δε πειράζει.. Ας ελπίζουμε ότι δε θα μας αρρωσταίνουν τόσο εύκολα όσο μου περιγράφουν άλλοι γονείς. Από φαγητό, ακόμα τρώμε τα πάντα αλεσμένα. Ακόμα και το αυγό του, δε το θέλει κομματάκια, αλλά μπλενταρισμένο και μάλιστα μέσα στη φρουτόκρεμα.. (φρούτα+αυγό μαζί δηλαδή ένα πράμα). Δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα όσπρια, γιαούρτι και φυστικοβούτυρο. Αλλά σιγά σιγά θα τα εντάξω κ αυτά. Εσείς? Πείτε μου όσες δίνεται κομματάκια το φαγητό, ποια μέθοδο είδατε να αποδίδει. Πάνω στο τραπεζάκι της καρεκλίτσας φαγητού του, ακόμα και αν του τα παρουσιάσω εκεί, απ΄λά παίζει μαζί τους ή τα εκτοξεύει ολόγυρα και δε τα βάζει στο στόμα. Να κάνω και ένα μικρό update για όσες θυμούνται.. Οι κολλικοί μας σταμάτησαν εντελώς όταν ήταν 4 μηνών και 1 εβδομάδας. Θήλασα συνολικά 1.5 μήνα και μετά έδινα φόρμουλα. Από 6 μηνών δίνω μόνο τη βιολογική της Hipp. Ακόμα παίρνω χάπι καθημερινά για τον προδιαβήτη. Το πρωινό μου σάκχαρο είναι γύρω στο 99, με το χάπι.   Και σχετικά με την απόκτηση 2ου μωρού, θα μου άρεσε πολύ η ιδέα, ΑΛΛΑ: Ακόμα προσπαθώ να συνέλθω από θέματα κούρασης-έλλειψης ύπνου-έλλειψης προσωπικού χρόνου κλπ, διότι δεν είχαμε/έχουμε βοήθεια. Επίσης το σώμα μου τώρα σιγά σιγά επανακτάει την παλιά του ενέργεια και θέλω να του δώσω χρόνο να επανέλθει πλήρως. Πολλές φορές όταν περπατάω έξω, χαίρομαι τόοοοοσο πολύ που δεν είμαι έγκυος και έχω την ελευθερία μου! Δε με πειράζει να έχω ένα παιδί. Περισσότερο με νοιάζει αν το ίδιο θα ήθελε να έχει ένα αδερφάκι, γιατί κακά τα ψέμματα ήταν όμορφο που μεγάλωσα με την αδερφή μου. Αν και στις 15 Ιουνίου θα κλείσω τα 39 μου ΄έτη, θεωρώ πως έχοντας υγεία και μια σχετικά καλή φυσική κατάσταση, ίσως στο μέλλον (2-3 χρόνια μετά) να επαναλάμβανα όλη αυτή τη ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. Δεν είναι και λίγο να κυοφορείς ένα μωρό. Και μάλιστα, όταν έχεις διαβήτη κύησης υπό ινσουλίνη (με όλο το άγχος που αυτό συνοδεύει) ή συσπάσεις από τον 4ο μήνα και να σου επιβάλλουν να μην περπατάς, να μη σηκώνεις βάρη κλπ. Δεν είναι λίγο αυτό~ Εάν είχα πιο εύκολη κύηση, ίσως να είχα άλλη στάση. Επίσης μου πήρε πολύ καιρό να συνέλθω και από την καισαρική, σωματικά και ψυχικά. Ίσως εάν είχα κάνει φυσιολογικό και είχα αναρρώσει από την 1η εβδομάδα, να μη μου έμοιαζε βουνό η όλη διαδικασία κύησης και τοκετού.       
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...