Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ... ας είναι καλά και ας μην μπαίνουν...

Νικολ μου προσπάθησε όσο μπορείς να μην κουράζεσαι...

Μαράκι εμείς θα φάμε μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο... και για επιδόρπιο έχω πάρει παγωτό απο χθές!!! :lol::lol::lol::lol:

Ευγενία και εμένα όσο είμαι στη δουλειά είναι υπερκινητικό... όταν πάω σπίτι είναι πιο ήσυχο...

Καλό μαγείρεμα συμπεθέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα κ εγω...αργησαμε :lol::lol: εγω μαλλον θα κανω τα καλαμαρακια με το ρυζι που δεν τα εκανα χθες τελικα γιατι το μεσημερι που πηγα στο σπιτι το χρυσο μου εφερε παστιτσιο απο την μαμα του.οποτε για σημερα μαλλον θα κανω αυτα.εκτος παλι κ αν μου εχει φερει φαγητο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαράκι μου και DIOSAκι μου το προσπαθώ πολύ...........αλλα είμαι μες στο άγχος για όλα..........

Εγω λέω να μη μαγειρεψω ούτε σήμερα ...άρα ψαράκι στη μανούλα.

Εντωμεταξύ με όλα αυτα που έχω πάθει στην εγκυμοσύνη δεν έχω μαγειρέψει καθόλου..πολύ λίγα πράγματα..........Το πολύ 2-3 φορές την εβδομάδα...........θα ξεχάσω κ τα λίγα απου ήξερα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου θα έχεις πολύυυυυ χρόνο μπροστά σου για να μαγειρεύεις...μην το σκέφτεσαι :lol:

Γιελιζ κι εγώ μπιφτέκια με σαλάτα θα φάω το μεσημέρι...και μάντεψε??? Εχω κι εγώ παγωτό για επιδόρπιο!!! :lol::lol:

Το βράδυ δεν εχω ιδέα τι να φτιάξω...Εχω κοτόπουλο φιλέτο εξω και σκεφτόμουν τι να φτιάξω εύκολο...Σνίτσελ?? Κοτοπουλο με γλυκόξινη σάλτσα? Δεν εχω αποφασίσει ακομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσακια μου ειχα σκοπο να κανω ψαρακι στο φουρνο με σαλατα σημερα.Αλλα επειδη αργησα να ξυπνησω κ δεν τα ειχα παρει απο εχθες,μολις εβαλα αρακα!!Ασχετο αλλα ευκολο κ γρηγορο ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου έχει δίκιο το Μαράκι...θα έχεις πολύ χρόνο για να μαγειρεύεις...

Μαράκι τα ίδια θα φάμε σήμερα!!! :lol::lol:

Και οι 2 τρόποι μαγειρέματος για το κοτόπουλο μια χαρά είναι... διάλεξε και πάρε!! :lol::lol:

Σοφία μου μια χαρά ο αρακάς... εμένα είναι απο τα αγαπημένα μου φαγητά... εγώ μερικές φορές τον κάνω και με κιμά... μούρλια γίνεται... και αμα έχει και λίγο ρυζάκι μαζί ακόμα καλύτερα!! μιάαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜΜμμμ!!Ψηφίζω κοτόπουλο με γλυκόξινη Μαρία μου!!!Εγώ αύριο έχω μπιφτέκια- μπιφτέκι δηλαδή... με πολύ βοσκή!! :lol::lol:

Νικόλ μου μην ανησυχείς θα εξασκηθείς μετά για τα καλά στο μαγείρεμα!!Δεν χαίρεσαι που έχεις και κάποιον να σου μαγειρεύει και δεν έχεις κι αυτό στο κεφάλι σου??? ;);)

Σοφία αρακά εεε?? είναι από τα αγαπημένα μου αλλά δεν αρέσει στον άντρα μου και δεν το πολυφτιάχνω!!!

Δεν θα σχολιάσω για τα παγωτά... θα κρατηθώ στο ύψος μου!!!! :lol: Πάντως το πρωί είπα στον σύζυγο ότι μόλις γεννήσω θα πάει να μου φέρει ένα παγωτό σοκολάτα με πάρα πολύ σαντιγύ!!!! :D:D Μμμμμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια αρακαααααααα μιαμιαμμιαμ...απο τα αγαπημενα μου...τωρα ομως δεν μπορω να φαω οσο θελω γιατι με πειραζει,οπως κ η φακη :(:( δεν θα γεννησω?μια κατσαρολα μονη μου θα την φαω :shock::shock: ετσι κ αλλιως γιατι ο αντρας μου δεν το συμπαθει :evil:

νικολ δεν χανεις κ πολλα...οπως ειπε κ η μαρια θα εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου.ειδικα τωρα που δουλευεις κ εισαι οπως εισαι καλυτερα ετσι...οσα λιγοτερα κανεις τοσο πιο καλα.κ εγω καπως ετσι την εχω δει...κατι εγω,λιγο η μαμα κ λιγο η πεθερα την βγαζουμε την βδομαδα :lol::lol:

εδω κ λιγη ωρα εχει πιασει μια χαζοβροχη...τσιρ τσιρ...μου εσπασε τα νευρα...κ δεν εχω κ ομπρελα :evil::evil: κοριτσια σας αφηνω...καλο μεσημερι κ καλη ορεξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι και καλή όρεξη επίσης Μιχαέλα!!!

Και εδώ βρέχει εδώ και κάποια ώρα... χαζοβροχή όπως λές... τσιρ τσιρ.. εντελώς σπάσιμο νεύρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επεστρεψα παλι, πλακωσε δουλεια.

Εμεις σημερα θα φαμε παστιτσιο. Ηθελα κατι σε ζυμαρικο να πω την αμαρτια μου απο χτες και ειχα παστιτσιο στην καταψυξη που εφτιαξα μια αλλη φορα, και το εβγαλα, γιατι ειμουν χαλια με το συναχι και δεν ειχα ορεξη να μαγειρεψω.

Νομιζω οτι μου μυρισε ντονατς :?:?:oops::oops: υπαρχει τετοια περιπτωση??? ή θα ειναι η ιδέα μου????

Πρωτη φορα στην εγκυμοσυνη νομιζω οτι μου μυριζει κατι παντως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω σε όλες αρέσει ο αρακάς.... :lol:

Με προβληματιζει το κοτοπουλο με γλυκοξινη γιατι δεν ειναι κι απο τα καλυτερα του αντρα μου...οχι πως αν το φτιαξω δεν θα φαει...

Να σας ρωτησω...το σνιτσελ το φτιάχνετε κ στον φουρνο εκτός από τηγανητο???

καλο μεσημέρι Μιχαέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι Μιχαελα μου!

Κι εμας εδω βρεχει ασταματητα :( Πανω που ειπαμε οτι μπηκε η ανοιξη..

Ναι κι εμενα μ'αρεσει πολυ ο αρακας,με ψωμακι κ τυρακι....μουρλια!!!Κ στον καλο μου επισης.

Α!κι εγω ψηφιζω κοτοπουλο με γλυκοξινη,αρα η αποφαση μαλλον παρθηκε Μαρακι ;);)

Κ τα μπιφτεκια πολυ μου αρεσουν,με μπολικη σαλατα τελεια!!

Νικολ μου εχεις ποοολυ μαγειρικη μπροστα σου,απολαυσε το τωρα που μπορεις!!!

Εγω κυριως μονη μου μαγειρευω,οσο μπορει μου φερνει η μητερα μου αλλα η πεθερα....κ σπανια μαγειρευει κ χαλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααα!Μαρακι βλεπω δεν παρθηκε τελικα η αποφαση :lol::lol::lol:

Εγω τα σνιτσελ τα κανω παντα γεμιστα με μουσταρδα κ μονο τηγανιτα.Στο φουρνο δεν εχω επιχειρησει ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφτασε η μεγαλη ωρα του φαγητου ε??/

Εγω εχω διλλημα στο τι να φαω...βασικα δεν ξερω..εχω ηδη βρασμενα απο χτες 2 αυγα και ελεγα να κανω και μια πλουσια σαλατα με μαρουλακι,αγγουρι,ντοματα,πιπεριες και παξιμαδακια κριθαρενια!!!

Πως το βλεπετε??

Εχω ηδη φαει πρωινο 3 φρυγανιες με βουτυρο και μαρμελαδα σπιτικη

2 δαμασκηνα 1 βερικκοκο

ενα χυμο και μια μπαρα!!

Μαχη μου δεν σου μυρισε απλα το λαχταρησες!!Εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης 7 το πρωι μου ρθε τοση εντονη ηγευση απο πεινιρλι με κιμα το φτιαχνει μονο ενα μικρο φουρνακι στην Ν.Ιωνια ..αφου ενιωθα πως το ετρωγα τοση εντονη και μολις ξυπνησε ο αντρας μου ειχαμε βγει για κατι λογαριασμους κ του το ειπα..κ πηγαμε απο τη Λουτσα Ν.Ιωνια να παρω πεινιρλι..2 εφαγα η γουρουνιτσα και ενα το βραδυ!!!!Αλλα το ευχαριστηθηκα!!!!!

Κ απο τοτε αυτο που λαχταρω ειναι πιτσα!!Μπορω να τρωω συνεχεια αλλα το αποφευγω..τρωω μια φορα στις δεκα μερες!!!!

Μου αρεσει κ ο αρακας,κι το σνιτσελ χοιρινο κ τηγανητο και μετα αν περισσευει το κοβω κοματακια και το ριχνω στην γλυκοξινη με ρυζι μπασματι και ειναι τελειοοοοοοο!!!!!!!

Πωπω ολα τα παχυντικα μας αρεσουν ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου μπορεί να σου μυρίζει ναι... Βασικά πολλά μπορούν να σου μυρίσουν...

Μαράκι γίνεται και στον φούρνο...

Σοφία και εγώ μόνη μου μαγειρεύω συνήθως... καμιά φορά μαγειρεύει και ο άντρας μου και η μαμά μου μας δίνει που και που... η πεθερά μου όχι... αλλά και να μας δώσει δεν μπορούμε να τα φάμε... γιατί η τηγανιτά θα είναι η πολύ λαδερά... και εμείς ούτε τηγανιτά τρώμε ούτε πολύ λαδερά...

Μια χαρά και τα αυγά-σαλάτα Κατερίνα! Καλή όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεε καλά τότε!!! Με πείσατε για την γλυκόξινη!! :lol::lol::lol: Δεν θα ζοριστώ και τόσο :lol::lol::lol:

Σοφάκι με την μουστάρδα ειναι αυτό που μου έγραψες την άλλη φορά??? ή άλλη κοπέλα το έλεγε??

Μάχη μου μάλλον πρέπει να φας ενα ντονατ

:lol::lol:

Κατερινα μια χαρά η σαλάτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τηγανητά τα φτιάχνω αλλά όχι γεμιστά... πιο λάιτ!! :lol::lol:

στο φούρνο έχω φάει και γίνονται ωραία αλλά δεν τα έχω φτιάξει εγώ ποτέ έτσι για να σου δώσω τα φωτα μου!!!

Μάχη μου γιατί όχι???δεν το μύρισες ακριβώς... όπως λέει και η Κατερίνα το λαχτάρησες!!!Φάε λίγο να σου φύγει!!!

Κατερινάκι αυτό το μαγαζί που λες είναι κοντά στο σταθμό?? γιατί αν λες αυτό κάνει τέλεια πεινιρλί!!!Μια χαρά είναι η σαλατούλα... ωραία ιδέα και χορταστική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι αν σου ειχα γραψει..παντως ειναι πανευκολο,πριν τα παναρεις αλατοπιπερωνεις,βαζεις μουσταρδα κ μετα αλευρι αυγο φρυγανια.

Κατερινακι μια χαρα τα αυγα,μαλιστα ου εδωσες ιδεα να βρασω κι εγω σημερα.Μου φερανε φρεσκα κ εχουμε καιρο να φαμε!

Κ το παστιτσιο επισης τελειο!Παντως απο φαγωσιμο τιποτα δε μας χαλαει.. :lol::lol:

Κοριτσακια μου σας αφηνω.Ξαφνικα με επιασε μια ναυτι κ μια ζαλαδα,λεω να ξαπλωσω λιγο.Μωρε λετε να ειμαι εγκυος???????? :lol::lol::lol:

Καλο μεσημερι να εχουμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι καλοο μεσημερι και το απογευμα για χοριακη!! :lol::lol::lol:

Εγω σημερα ελεγα να κανω τις σημαντικες δουλειες και να σχολασω νωριτερα αφου ειμαι αρρωστη και ειναι ηδη 2 και εχω ενα καρο δουλειες :twisted::twisted: Μακαρι να τα καταφερω να σχολασω στην ωρα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι καλή ξεκούραση!!!Και μηναούω βλακείες.... άκου έγκυος!!!Πως??? Η αλλαγή του καιρού θα φταίει!!!! :lol::lol::lol:

Μάχη μου υπομονή.. κι εγώ θα φύγω νωρίτερα σήμερα για να πάω στο γιατρό και δεν έχω όρεξη να δουλέψω καθόλου κι έχω πολύ δουλειά!!!Και πολλά νεύρα.. δεν ξέρω γιατί... τις τελευταίες μέρες στο γραφείο ολα μου φταίνε!!! :evil:

ΠΕΙΝΑΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εγω σου ειχα πει για τα σνιτσελ στον φουρνο.Τα τηγανητα τα αποφευγω,μου πεφτουν βαρια και προ εγκυμοσυνης.Μπορεις να τα μαριναρεις με το μιγμα που ειχα πει.Ανακατευεις μουσταρδα,μελι,ριγανη,αλατι,πιπερι,λιγη μαγιονεζα (αν θελεις) και λιγο λεμονι και βουτας μεσα τα σνιτσελ.Τα βαζεις στο ταψακι με λιγο ελαιολαδο και ελαχιστο νερακι,ισα να μην κολλησουν και τα ψηνεις.Γινονται μουρλια και ειναι και πολυ πιο υγιεινα και ελαφρυα. ;)

Εμεις σημερα τρωμε φακες...Προβλεπω να πεινασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...