Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες! :D Και εσεις με το καλο να υποδεχθειτε τα μπεμπακια σας!Να μυρισει το φορουμ μωρουδιλα! :lol:

Μαρακι ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑς!Με το καλο να τα φορεσει ο μπεμπης!Ο καδος,τελειος,τον ειχα δει και εγω.Αλλα κολλαω να τον παρω,τα ανταλλακτικα ειναι λιγο ακριβα... :roll: Εχω βρει καποιους χωρις σακουλες που κλεινουν αεροστεγως.Θα δω τι θα παρω τελικα...

Και εμενα με πεταει εξω το σαϊτ. :evil:

Χρυσταλλενη,και εγω εχω δουλειες αλλα βαριεμαι να τις κανω. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως τα κορίτσια!!

Chrystalleni μου τα ίδια και ίσως και χειρότερα είναι και το δικό μου σπίτι... η σκόνη έχει καλύψει τα πάντα.. και ναι και εγώ βαριέμαι αφάνταστα να κάνω το οτιδήποτε! Και δεν θα κάνω κιόλας γιατί είχαμε ξεκινήσει να κάνουμε άλλες δουλειές και το αφήσαμε στη μέση γιατί αρρώστησα εγώ.. Και απο Δευτέρα πρώτα ο Θεός λέμε να συνεχίσουμε... οπότε δεν έχει νόημα να κάνω καθαριότητα γιατί όλα άνω κάτω θα γίνουν πάλι... Οπότε κάθομαι και απολαμβάνω την ακαταστασία!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη και εγώ είχα δεί κάπου έναν κάδο που παίρνει κανονικές σακούλες και όχι ειδικές... θα το ψάξω αργότερα όταν είναι να ψωνίσω κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελιζ!! Ζήλεψες??? Να σου στείλω κανένα δωράκι? :lol::lol: Οσο για τις δουλειές μην τις κάνεις αφού από βδομαδας αρχιζει ο 2ος γύρος μαστορεμάτων :lol::lol:

Χρυσταλλένη μου καλημέρα...οι δουλειές δεν τελειώνουν!!! Για το καρότσι που λέγαμε σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα τα πούμε όταν καταλήξω! :lol:

Νίκη μου εγώ πήρα και σακούλες απο το αμαζον!! Οταν ειναι να μου τελειώσουν θα ξαναπαραγγείλω!

ΑΑΑ Γιελιζ κι εγώ ποναω εδώ και καιρό την πλάτη αλλά χτες ήταν ανυποφορο! Και για την ζέστη που λες...τα ίδια παθαίνω...μπορει όλη μέρα να είμαι εντάξει και το βράδυ αρχίζω να βγάζω ρούχα :lol::lol: μην πάει ο νους σας στο πονηρό...απλά ζεσταίνομαι :lol::lol::lol:

Ευτυχώς ήρθε τώρα η κοπέλα να με βοηθήσει για τις δουλειές...οποτε γλυτώνω...νιώθω ότι δεν έχω δύναμη :shock: Καθάρισα και συγύρισα το ψυγείο και λίγο το ντουλάπι με τα τρόφιμα και τώρα είμαι ψοφια!! Η γιαγιά μου αντέχει περισσότερο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Μαράκι το βράδυ τραβάω πολύ ζόρι!! Και εγώ πετάω τα ρούχα, μένω με ένα φανελάκι και όταν πάω να ξαπλώσω το σηκώνω και βγάζω την κοιλιά έξω και έχω τον άντρα μου να με κυνηγάει για να μου καλύψει την κοιλιά γιατί λέει θα κρυώσει το μωρό!! :shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Θέταρο είμαστε! Που να αρχίσουν και οι ζέστες!!

Όσο για το δωράκι δεν μου στέλνεις κανένα έτσι για να μου φύγει η ζήλεια?? :lol::lol::lol:

Τώρα όμως με βάζεις σε πειρασμό να ξεθάψω αυτά που είχα πάρει πέρσι και να αρχίσω να τα χαζεύω!! Δεν έχω και δουλειές να κάνω!!! :lol::lol::lol: Πάει το έχασα τελείως!!! Και το ξαναλέω... που να αρχίσουν και οι ζέστες!!!!

Όσο για τις αντοχές θα συμφωνήσω ότι οι γιαγιάδες μας αντέχουν περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Γιελιζ ο αντρας σου δεν παίζεται!!! ΑΚου θα κρυώσει το μωρό :lol::lol::lol:

καλέ ακόμα να τα βγάλεις?? Ειναι λίγο περίεργο αλλά τόλμησε σιγά σιγά να κάνεις το βήμα...

Καλέ ξέχασα να σας πω για τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχαρου!! Τελεια τα αποτελέσματα μου...στην πρώτη μέτρηση είχα 75, μετά το ποτο που μου έδωσαν πήγε 101 και στην τριτη μέτρηση 87!!! Ο γιατρος μου λέει δεν σου είπα ότι δεν χρειαζοταν να την κάνεις?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιά χαρά τα αποτελέσματα σου Μαράκι!!! Μπράβο!!

Καλά ο άντρας μου έχει ξεφύγει τελείως!!!! Ήταν που ήταν...τώρα παραέγινε! :lol::lol::lol: Αλλά χαλάλι του, μαρέσει που το έχει πάρει ζεστά γιατί στην αρχή ήταν λίγο κουμπωμένος...

Όσο για τα ρουχαλάκια το σκέφτομαι εδώ και κάποιες μέρες και όλο κάνω πίσω...Η αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή πρέπει να κάνω το βήμα όπως λές... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα γυρισα απο την αγορα.κ ετοιμαζω πατατουλες τηγανητες με ομελετα.τεμπελιαζω να μαγειρεψω σημερα.κ ειπαμε να βγουμε το βραδυ για φαι οποτε προχειρα τωρα.

οσο για τις μικρες μου,τις ειχα καταλαβει που στριφογυριζαν εδω κ 3 βδομαδες.αλλα τωρα τις καταλαβαινω με το χερι πανω απ τη κοιλια.το πρωι που τις καταλαβε κ ο αντρας μου,δεν ηθελε να φυγει για τη δουλεια.αχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι χαζοχαρουμενα παιδακια που γιναμε :lol::lol::lol::lol:

τελος παντων.ρε κοριτσια εμενα που λετε δε με ποναει η πλατη,αλλα τα ισχυα κ τα 2.οπως κοιμαμαι.μιλαμε δε παιζεται αυτος ο πονος.η μεση με ενοχλει οταν περπατω πολυ η οταν εχω ορθοστασια.μαρακι τελεια τα ρουχαλακια.με το καλο να τα φορεσετε

το ζαχαρο σου ειναι ιδανικο

ντιοσααααααααααααααααααααααα σκεπασουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :lol:

μπεμπουλινο να ειστε παντα ευτυχισμενοι

αυτα.απο αλλα νεα τιποτα.φιλια πολλα.τα λεμε αργοτερα

ασχετο.η ζαχα που ειναι ρε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ...κι εγώ το ίδιο κουμπωμένη ήμουν...και κάποιες φορές με πιάνει...αλλά σκέφτομαι θετικά! Ειδικά όταν μου ρίχνει κλωτσιές ο παίδαρος είναι σαν να μου δίνει χρόνια ζωής!!! :lol::lol: Πού είσαι να γεννηθεί ακόμα!!

¨Αννα μου καλά να περάσετε το βράδυ!!

Εγώ δεν αποφάσισα ακόμα τι θα μαγειρέψω...Μάλλον μακαρόνια με σαλτσούλα γιατί θέλω κάτι εύκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Άννα μου!!! Καλά να περάσετε το βράδυ!!

Τώρα σκεπασμένη είμαι!!! Έλα να μου το πείς πάλι το βράδυ!! :lol::lol::lol::lol:

Εσύ έχεις και δίδυμα γιαυτό ζορίζεσαι περισσότερο... Υπομονή...

Μαράκι και εγώ ακριβώς έτσι είμαι...κάποιες φορές με πιάνει και εμένα... αλλά όταν με κλωτσάει ο μικρός τα ξεχνάω όλα και έχω ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά...Άσε χαζοχαρά σκέτη είμαστε όπως είπε και η Άννα!!!

Εντωμεταξύ τα έβγαλα τα ρουχαλάκια!! Και τώρα ανυπομονώ περισσότερο να γεννηθεί το ζουζούνι μου!!! :lol::lol::lol::lol: Σε λίγο θα σας βάλω και φωτό!!!! (Άν ήταν η ζήλεια ψώρα... :lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν...μερικά απο τα ρουχαλάκια μας! (τελικά είχα πάρει αρκετά!!)

Αυτά(το τζήν και το πουκαμισάκι) τα είχα πάρει πρίν ακόμα μείνω έγκυος....

xo66qpjq16xiofqvs1t9.jpg

ugqmbaxen92qnvznfru.jpg

n04vkyapu6fq15t5lk4p.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ είναι υπέροχα!!! :ymapplause::ymapplause:

Μονο που τα βλέπω συγκινούμαι :oops:

Με το καλό να τα χαρεί το μωράκι σου Γιελιζ!!

Αντε να ερθουν να γίνουμε ακόμα πιο χαζοχαρούμενες!!!!!! :lol::lol:

Μου ρίχνει κάτι κλωτσιές προς τα μέσα...με έχει πεθ'ανει!! Αστε που νομίζω ότι έβαλε στόχο την ουρήθρα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σας αφήνω να ξαπλώσω λίγο και κουράστηκα...νομίζω είναι όλα έτοιμα...Αυριο δεν θα μπορέσω να μπω αφού θα έχουμε κόσμο...Θα τα πούμε λογικά την Δευτέρα...

Καλά να περάσετε φιλενάδες...φιλάκια στα μωράκια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε??

Νικακι να ζησετε και να ειστε παντα ευτυχισμενοι γλυκεια μου!!!

Γελιζ και Μαρακι τελειααα τα ρουχαλακια σας!!!!!!!Με το καλο να τα χαρου τα μπεμπακια σας!!!!!

Αννουλα τελειες οι κλωτσιτσες ε???σε λιγες βδομαδς να δεις που θα ζωηρεψουν κ η κοιλια σου θα πηγαινοερχεται!!!!

Εμας σημερα ειχε ορεξεις 3.45 τα ξημερωματα!!!!Κοιμομουν κ γελαγα συγχρονως!!!Ειναι απιθανο αυτο το συναισθημα!!!!!!!!!!!!Σημερα αποφασισατε να καν καμια δουλιτσα γι αυτο κ μπηκα τωρα...Σκουπισα,σφουγγαρισα,ξεσκονισα το ισογειο κα επλυνα κ το παρκινγ την αυλη και τωρα εχω θρονιαστει στον καναπε!!!!!

Το μενου εχει σημερα ντολμαδακια αυγολεμονο!!!Μου τα στειλε χτες η πεθερα μου!!Να ναι καλα και ετσι σημερα δεν μαγειρευω!!!!!!

Αυτα τα νεακια μας!!!

Καλο μεσημεριιιι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερίνα μας κάνεις τις υπόλοιπες που βαριόμαστε να κάνουμε δουλειές να φαινόμαστε πολύ τεμπέλες. :lol::lol::lol:

Μαράκι καλές ετοιμασίες για τα γενέθλια του αντρούλη σου. Να τον χαίρεσαι.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Διόσα μου και Μαράκι τέλεια τα ρουχαλάκια σας. Έχετε ωραίο γούστο βλέπω :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια χαθηκα γιατι τελικα με επιασε η προκοπη μου! :lol: Ξεσκονισα,σκουπισα,σφουγγαρισα και επλυνα και την βεραντα.Μαγειρεψα κιολας και τωρα ειμαι πτωμα....

Σας ευχαριστω για τις ευχες!Και εσεις με το καλο τα μωρακια σας! :D

Μαρακι τελεια η καμπυλη!Τρωγε παγωτα αφοβα! :lol: Και εγω εφαγα το πρωτο μου χθες,αλλα δεν μου ανεβηκε καθολου το ζαχαρο. :shock: Μου φαινεται θα αρχισω να τρωω παγωτα. :lol: Τα μακαρονια μονο μου το ανεβαζουν,οποτε μακρυα...

Ντιοσα τελεια τα ρουχαλακια!Αυτο με το βατραχακι το λατρεψα!

Δεν θα κανουμε τιποτα σημερα για την επετειο μας γιατι ο αντρας μου δουλευει νυχτα. :( Την Δευτερα μαλλον θα το γιορτασουμε,που εχει ρεπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!Το πρωι ηρθε ο πατερας μου να μου δειξει το καινουριο αυτοκινητο κ εφυγα βιαστικα..Τι κανετε?Εγω εδω μοναχουλα,ο καλος μου λειπει κ τωρα σκεφτομουν να βγω καμια βολτιτσα για καφε αλλα εχω ενα περιεργο βαρος στην κοιλια οποτε δεν ξερω αν θα το ρισκαρω...

Μαρακι κ Γιεληζ τα ρουχαλακια σας ειναι τελεια!!!Καλοφορετα!!!Οταν αποφασισω να αρχισω να πλενω θα τα βγαλω φωτο να σας τα βαω κι εγω ;) Μη χασω η ζηλιαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosia k maraki ti panemorfa formakia!!!!!!!!!!!teleia

emeis phgame gia pswnia gurisame fagame ...telika egw den efaga kabouromakaronada giati mou murizan ta kabouria....mpliaxx ti na pw?...efaga to xtesino kokkinisto me ruzaki koimhthika kiolas alla anti na me perasei h mesh pou me ponouse mia ap ta idia..autaaa..filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε?

Σας ευχαριστώ πολύ!! Ανυπομονώ να έρθει ο καιρός να του τα φορέσω!!

Νίκη αυτό με το βατραχάκι μου αρέσει και εμένα πολύ!

Σοφία μου καλορίζικο και καλοτάξιδο το αυτοκίνητο!! Βάλε φωτό να δούμε και τα δικά σας! Ας είναι και άπλυτα δεν πειράζει δεν θα το παίξω κακιά συμπεθέρα!!! :lol::lol::lol:

Μαίρη ξάπλωσε να ξεκουράσεις τη μέση σου... όσο περνάνε οι εβδομάδες μεγαλώνει η κοιλιά και είναι λογικό να μας πονάει η μέση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μπηκα να μπω μια καλημερα μιας και ο γιος μου θα παρει τον υπολογιστη και δεν ξερω αν θα μπω αργοτερα...εχει τελεια μερα σημερα...θα πατε βολτιτσες???φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!!!Τι κανετε??Βολτιτσες βολτιτσες??

Εγω μοναχουλα σπιτι..ο μπαμπας μας ειναι στη δουλεια!!!Σε λιγο θα βαλω να μαγειρεψω κοτοπου με πατατες στο φουρνο!!!Εχω πολυυυυ καιρο να το μαγειρεψω!!!

Κατα τ αλλα ειμαστε καλα και οι δυο!!!!!!!!!!!

Το μονο μου θεμα ειναι η πλατη μο που ποναει!!!!Ποναει πολυυ ειδικα το βραδυ δεν το αντεχω και δεν βολευομαι πουθενα...εχετε βρει καμια λυση γι αυτο???

Κρυστελλενη μου μη νομιζεις κ γω μια φορα τη βδομαδα στις 10 μερες τις κανω αυτες τις δουλειες..ειναι πολυ κουραστικο το σπιτι μου διοτι χωριζεται σε 3 οροφους!!!!Κ ετσι οταν με πιασει η προκοπη μου 3 μερες κανω δουλειες γιατι το παω οροφο κ μερα!!!Σημερα θα κατσω να σιδερωσω κ κατι λιγα ρουχα που επλυνα χτες κ σημερα να μην εχω τιποτα τις επομενες μερες!!!

Και ευελπιστω μεγαλη βδομαδα να καταφερω να φωναξω μια κοπελα να μου κανει γενικη!!!!πατζουρια παραθυρα πορτες ντουλαπες να κατεβασω κουρτινες καλυματα καναπε κλπ κλπ!!!!!

Φιλακιααααααα στις κοιλουμπιτσες σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααα!τι κανετε?κατερινα εγω θα ελεγα να μη κανεις δουλειες τωρα.τουλαχιστον βαριες.εγω εχω μια κυρια που ερχεται 2 φορες το μηνα κ τα ψιλα τα κανει η μαμα κ ο αντρουλης μου.ξερω οτι τους ζοριζω αλλα θα τους αποζημιωσω μολις γεννησω.φοβαμαι πολυ γιατι στη μετακομιση που εκανα κατι δουλειες ειχα πολλες ενοχλησεις που με φοβισαν.κ ο γιατρος μου ειπε οχι κουραση κ το μεγαλυτερο βαρος που θα σηκωνω ειναι ενα μπουκαλι νερο :?

κ εσυ να προσεχεις.

οι υπολοιπες πως ειστε?εγω αφτιαξα παστιτσιο σημερα.για τον αντρα μου κ τους γονεις μου.εγω θα φαω ξερο μπιφτεκακι.ΔΙΑΙΤΑ

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia...ti kanete?xathika exei ena mina:)

emeis mia xara eimaste, i mikri megalonei, kaname kai ti b epipedou...ola kala, eimastan 435 gr prin 2 evdomades, aurio exoume ksana rantevou sto giatro...

vlepo arxisate ta psonia,teleia ta rouxalakia maraki kai diosa m, emeis pirame 2 eskimo mono mexri tora newborn makromanika, den ksero sigxistika me to ti tha tous foroume kai posa prepei na paroume...voithiste me :o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aerinh μου τελεια τα νεακια σου!!!Καλη συνεχεις κοριτσακι και μην αγχωνεσαι ολα θα γινουν!!Μην παρεις πολλα παντως γιατι θα σου φερουν κ πολλα!!!!

Αννουλα τα ψιλα κανω κ γω ενα σκουπισμα σφουγγαρισμα ξεσκονισμα κ σιδερο!!Τιποτα αλλο!!!

Για τα πολυ χοντρα θα φωναξω κ γω μια γυναικα ..ελπιζω δηλαδη....να μας μεινει κανα φραγκο κ γι αυτη!!!!

Δεν ρισκαρω να κανω βαριες δουλειες ουτε εγω...εκτος οτι δεν μπορω κκουραζομαι πολυ ευκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια!απορια!ειδατε που σας ειπα οτι αρχισα εδω κ 3 μερες να καταλαβαινω τα κοριτσακια μου κ εξω απ τη κοιλιτσα μου?ολα καλα ως εκει.αλλα καμια φορα οταν καθομαισε καρεκλα :? αυτο το τοκ -τοκ το καταλαβαινω χαμηλα.σα να βγαινει απο το κολπο μου.δε ξερω πως να το εξηγησω.σα δηλαδη να μου χτυπαει στο κολπο,κατι τετοιο.κ επισης για δευτερολεπτα αισθανθηκα οτι ανοιγοκλεινει ο κολπος μου.ετσι πρεπει να ναι? :roll:

γελοια ερωτηση?βεβαια απο χτες το βραδυ 2 φορες το νοιωσα,αλλα δε το χα ξανανοιωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κάνετε; Εμείς σπίτι και λέμε σε λίγο να πάμε καμια βολτίτσα. Έβλεπα τώρα τις αιτήσεις που πρέπει να συμπληρώσω για επίδομα μητρότητας, βοήθημα τοκετού και αγχώθηκα. Πρέπει να οργανωθω γιατί ειδικά αυτή που είναι για επίδομα μητρότητας πρέπει να συμπληρωθεί τώρα στον 7ο μήνα.

Κατά τα άλλα καλά. Ο μικρός κτυπάει αρκετά. Αναρωτιέμαι αν κοιμάται ποτέ :?:?:lol::lol: Μου κάνε ενα cd η κουμέρα μου (είναι μουσικός) με τη μουσική που είναι καλά να ακούει το μωράκι απ τον 7ο μήνα. Του έβαλα να ακούσει και του άρεσε γιατί χτυπούσε συνέχεια. Είναι κλασσική μουσική διαλεγμένη όμως που ταιριάζει με το κτύπο της καρδιάς της μάμας και όταν γεννηθεί με το καλό όταν του τη βάζεις θα τη θυμάται και θα του θυμίζει το καιρό που ήταν στην κοιλίτσα και θα ηρεμεί. Έτσι λένε οι ειδικοί. Εγώ δεν ξέρω. :lol::lol: Αλλά δεν χάνω και τίποτα να το δοκιμάσω.

Άννα μου είναι φυσιολογικό το ένιωθα και εγώ. Και μένα μου φαινόταν περίεργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...