Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Μάχη μου αν ειναι κόψε τις στα δυο...νομιζω πως και να μην τις βάλεις στην κατάψυξη δεν πειράζει...Προφανώς εμένα το γράφει ετσι για να το φας αμέσως...αλλά εσύ θα το βάλεις μετά στην κατάψυξη...Πειραματίσου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα πειραματιστω λοιπον και ελπιζω να βγει καλο σαν αποτελεσμα. Και καλο να μην βγει δεν θα σκασω κιολας. Βρηκα και μερικες συνταγες για smoothies

http://www.e-go.gr/idanikospiti/article ... d=19358655

Θα βρω κι αλλες και θα κανω να πινω....Φαινονται νοστιμα παντως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου εγω ζυγιστικα πριν κ ειμαι +7!!!!Μεσα σε μια βδομαδα πηρα 1300γρ..

Ξεκινησα με 49 κιλα..ο γιατρος μου ειπε μαξιμου 15 να παρω..τωρα βεβαια το σημερινο ζυγισμα να μην ειναι οκ λογω των αυγοφετων χτες...

Εκτος απο κοιλια κ στηθος δεν εχω παρει πουθενα αλλου..ουτε εχω πρηστει καθολου ουτε περιφερεια πουθενα..που τα χω παρει τα 7 κιλα δεν ξερω..

θα ειμαι καλο κοριτσι σημερα κ θα ξαναζυγιστω αυριο...

Σημερα εχω ρεβυθια λεμονατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινα μια χαρα εισαι. Ειναι και υγρα και η μητρα που μεγαλωνει και ο πλακουντας, ολα. Εγω στην αρχη ειχα φρικαρει με τα κιλά αλλά τωρα λεω δεν θα σκασω κιολας για μερικα κιλα παραπανω.

Ρεβυθια εεε, εγω εφτιαξα πιλαφι και για τον αντρα μου και λουκανικα, θα κοψω και καμια ντοματουλα, λιγο τυρακι, αυτα......

Και το απογευμα αν δεν βαριεμαι θα φτιαξω το παγωτο, και απο βδομαδα θα προσπαθησω να κανω τα τσουρεκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μια χαρά είσαι...

Εγώ πάλι πριν μια βδομάδα ήμουν +6....τωρα δεν ξέρω γιατί χάλασε η ζυγαρια :lol::lol::lol: Μάλλον χρειάζεται μπαταρίες!!! Κι ο αντρας μου λεει χθες δεν έβαλες πουθενά αλλού κιλά...εκτος απο κοιλιά και στήθος...ε του λέω κι εγω....αυτό μας έλειπε!!! :lol::lol::lol:

Μια χαρά είμαστε μην ανησυχείτε!!!

Εγώ φτιάχνω τη σαλατούλα που λέγαμε...Να βάλω μετά τάξη σε κάτι χαρτια εδώ και μετά ξεκούραση γιατι το βράδυ θα έρθουν κάτι φίλοι να μας δουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι ωραια θα εχετε επισκεψεις!!!! Εγω περιμενω να σχολασω, βαρεθηκα αφανταστα σημερα, δεν εχω ιδιαιτερη δουλεια και δεν περναει με τιποτα η ωρα.....

Βασικα θελω αυριο να παμε το απογευμα να δουμε κανενα καναπε-κρεββατι και ειπαμε με κατι φιλους που θελουν να δουν κι αυτοι να παμε ολοι μαζι βολτα στα ικεα. Και καναπε να μην παρουμε, κατι αλλα μικροπραγματα σιγουρα θα τα τσιμπησω ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω Μαχη μου απο τη μια μου αρεσει που θα εχουμε κοσμο αλλα απο την αλλη ζοριζομαι γιατι κουραζομαι...Εχω και το παρτυ την Κυριακη οποτε θέλω χαλαρά μεχρι τοτε...

Τυχερούλα θα πας ΙΚΕΑ? Μου έλειψαν πολύ αυτες οι βόλτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χαθηκα το πρωι γιατι πλακωσε λιγη δουλιτσα.τωρα ειμαι στο σπιτι.εφαγα την φακη μου κ ευχομαι να μην την βγαλω κ αυτην την φορα.καθε που τρωω φακη μεχρι το βραδυ δεν μπορω να την χωνεψω.ειπα λοιπον να αφησω λιγη ωρα να περασει πριν ξαπλωσω γιατι δεν με βλεπω καλα.

αρχισατε παλι το θεμα των κιλων?εγω προς το παρον αντεχω.μεχρι κ χθες που ζυγιστηκα με εδειχνε στο +2 αλλα περιμενω την τριτη που θα ζυγιστω στον γιατρο γιατι με εκεινη την ζυγαρια τα λογαριαζω.η αληθεια ειναι οτι ορεξη εχω αλλα δεν μπορω να φαω ποσοτητα,βαρυστομαχιαζω παρα πολυ ευκολα.

εν τω μεταξυ σημερα νοιωθω την κοιλια μου ωρες ωρες να τεντωνει,σαν απο μεσα να με σπρωχνει κατι με δυναμη.κ με εχει κουρασει παρα πολυ.δεν νοιωθω πονο απλα την κοιλια μου τσιτα σε ορισμενα σημεια.

κ εγω θελω να αρχισω να συμαζευω την βιβλιοθηκη κ το γραφειο γιατι πολυ χαρτουλα κ καλαμπαλικι...αλλα απο ορεξη μηδεν.δεν γινεται να γινουν απο μονα τους? ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι δεν χρειαζετε και πολλα πολλα, φιλοι ειναι δεν θα σε παρεξηγησουν αν δεν εισαι και αψογη οικοδεσποινα, δεν τρεχει και τιποτα. Χαλαρα και στην τελικη παρηγγειλε και τιποτα απ'εξω και ξεμπερδευεις.

Οσο για τις βολτες αυτες κι εγω τρελλενομαι, ετσι απλα και για να χαζεψω μου αρεσει πολυ!!!

Αυτα κοριτσαρες, σας αφηνω!!! Καλο μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Μου έσπασε τα νεύρα πρίν και βγήκα... κοιμήθηκα λίγο και ξαναήρθα! :lol::lol:

Μαράκι και εμένα μαρέσει να έχω παρέα στο σπίτι αλλά όπως λές και εσύ είναι λίγο κουραστικό στην κατάστασή μας...

Μάχη και εμένα πολύ μαρέσουν τέτοιες βόλτες! Και επειδή ακόμα δεν ψωνίζω για το μωρό ξεσπάω στα ψώνια για το σπίτι! :lol::lol:

Κορίτσια ψάχνω για στενσιλ τοίχου... έχει καμιά υπόψιν καμιά σελίδα?

θέλω να κάνω σχέδιο στον τοίχο πάνω απο το κρεβάτι... :roll::roll::roll:

Αλήθεια η Ευγενία και η Ελισάβετ που χάθηκαν σήμερα?

Μιχαέλα καλή χώνεψη!

Μάχη καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ νομιζω εχει στενσιλ κ στο πρακτικερ.μπορεις να το δεις κ στην σελιδα τους απο το ιντερνετ αλλα δεν ξερω αν εχουν φερει στης ξανθης.παντως αυτοκοληττα κ μπορντουρες ειδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου αυτο λέω κι εγώ...απλά σε κάτι τετοια ειμαι πολυ τελειομανής!! Και για σημερα το βραδυ σιγουρα θα παραγγειλουμε απ'εξω! Καλο μεσημέρι κοριτσι μου!

Μιχαέλα μου καλή χώνεψη!!! :lol: Μπορει να ειναι το μωράκι που νιώθεις ή το έντερο...

Οσο για τη ζυγαρια του γιατρου δεν την παω καθολου γιατι παντα με δειχνει 1 κιλό παραπάνω!! 8-):lol:

΄Γιελιζ καλά ψώνια τότε!!!! :lol::lol:

Η Ευγενία είπε ότι θα εχει δουλεια αυτες τις μέρες λογω μιας εκδηλωσης αν θυμαμαι καλά...Η Ελίς δεν ξέρω..

Αντε σας αφηνω κι εγώ να ξεκουραστώ...Πολλά φιλιά κοριτσάρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα έχεις δίκιο... δεν πρέπει να έχει στης Ξάνθης... Βασικά έχει κανα 2 καλά μαγαζιά με χρώματα στην Ξάνθη που θα πάω να κοιτάξω αλλά αν βρώ και κάτι απο τον ιντερνετ δεν θα με χαλάσει..

Ευχαριστώ Μαράκι Καλή ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Τι κανετε;Εμενα καμια δεν με αναζητησε σημερα; :(

Πλακα κανω! ;):D

Κισκα περαστικα σου!Ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!

Ντιοσα εισαι καλυτερα;Σου βαζω καποιες σελιδες για στενσιλ:

http://www.ab-one.gr/wallstiker.htm

http://www.sticky.gr/

http://www.e-wallsticker.gr/

http://www.etsy.com/search/?search_quer ... als&page=5

Μαρακι ποιον καδο για πανες πηρες και ποσο εκανε;Ενδιαφερομαι να αγορασω και εγω.

Το πρωϊ κατεβηκα τελικα στο κεντρο,αγορασα ενα μαυρο φανελακι και πηγα στο μαγαζι που τυπωνει.Τους ειπα να γραψουν πανω "ΤΗIS IS WHAT A COOL DAD LOOKS LIKE"!Δυστυχως θα ειναι ετοιμο την Δευτερα αλλα δεν πειραζει.Θα του το δωσω τοτε,που μαλλον θα βγουμε κιολας να το γιορτασουμε γιατι αυριο δουλευει και δεν θα κανουμε τιποτα.Πηγα και για καφεδακι με τις φιλες μου και μετα σ/μ.Πολλη ζεστη!Καλοκαιριασε!Τωρα ξεκουραζομαι γιατι περπατησα αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηello κορούδες μου:-)))

Τι κάνετε;

Μαχimammy μην αγχώνεσαι για τα κιλά και εγώ είμαι κάπου εκεί 9 νομίζω, άρα θα πηγαίνουμε πακέτο :lol::lol::lol:

Μαράκι μου είναι από το NEW BABY CENTER, στη Διγενή Ακρίτα κοντά στην Αγορά του Αγίου Αντωνίου. Αν μπορώ γιατί όχι κορού μου; Αποφάσισε εσύ ότι αυτή θέλεις και θα πω της κοπέλας εκεί να σου κάνει έκπτωση. Χάνουμε κάτι;;; :D:D:D

Προς το παρόν βαριέμαι ούτε να συμμαζέψω θέλω, ούτε τίποτα. Θα δουλέψω Δευτέρα και Τρίτη και θα κάτσω μια και καλή. Έχω πολλά πράγματα να κάνω στο δωμάτιο του Ανδρέα μου.

Στο μεταξύ ρε κορίτσια, στο side που γράφουν οι μέλλουσες μητέρες του Απρίλη-Μάη, αρχίσαν να γεννάνε. Το βρήκα πολύ συγκινητικό. Θα χω πολύ αγωνία για όλες μας όταν θα κοντέψουμε. Θα ελέγχω συνέχεια το side μας.χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααααααααααααααααα!τι κανετε ολες?κοιμαστε υπναρουδες?ολα καλα?

κοριτσιααααααααααααααααα.χτες το βραδυ για πρωτη φορα μου δωσαν κλωτσια τα κοριτσακια μου κ τη καταλαβε κ ο αντρας μου.εκει κοντα στον αφαλοοοοοοοοοοοοοοοοοο.αχ θα τρελλαθω.ξυπνησα τοσο μα τοσο χαρουμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη.

τωρα καθομαι συνεχει με το χερι πανω στη κοιλιτσα μου να το ξανανιωσω.τι καλα!

εσεις πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Πρωϊνη ειμαι σημερα!Κοιμηθηκα νωρις χθες.

Σημερα εχουμε επετειο με τον αντρουλη μου!Κλεινουμε 5 χρονια σχεσης και εναν χρονο γαμου!Και φυσικα περιμενουμε το καλυτερο δωρο,την μπεμπουλιτσα μας! :D

Αννα αυτες οι πρωτες κλωτσιες ειναι το κατι αλλο.Απολαυσε τες!Εμενα η δικια μου εχει μερες που λυσσαει και κλωτσαει πολυ και μερες που ειναι πιο ησυχη.Αλλα συνηθως λυσσαει,ειδικα οταν φαω!:D

Οι υπολοιπες ξυπνησατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia ti kanete?

tis teleutaies merres to mammy kanei trella mafhnei na mpw to prwi k meta to meshmeraki me petaei ektos...

k emena to palikaraki mou molis ksupnhse k arxise tis klotsouloes tou..k me kanei na xairomai idiaitera kathws twra teleutaia asxhmes skepseis peritrigurizoun to muallo mou..shmera eida sto oneiro mou oti to gennhsa k htan panemorfo alla den eixa agorasei ta aparaithta pragmata k den iksera ti na kanw..

auta ta dika mas se ligo perimenw k ton antroulh mou na pame gia pswnia giati mas teleiwsan ta panta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Νικη μου να ζησετε κοριτσακι μου,να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ με το καλο να ερθει κ το μωρακι σας!!

Αννα απολαυσε τις κλωτσιες,τωρα στην αρχη ειναι τελειες!!

Καλημερα Μαιρη κ Γιωργο!!Πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλημέρα Γιωργο!!! Τι κάνετε??

Εγώ νιώθω πολύ κουρασμένη...ολο το βραδυ πονούσα απίστευτα την πλάτη μου..με το ζόρι κατάφερνα να σηκωθώ μόνη...Τωρα συγυρισα τα ψώνια για αύριο και νιώθω πτώμα...Αστε που σήμερα με πιανει κατι περίεργο νιώθω ξαφνικά ότι ζεσταίνεται πολύ το πρόσωπο μου...μέχρι και θερμόμετρο έβαλα αλλά δεν έχω κατι ..σκέφτηκα μήπως είναι η πίεση μου και αυξήθηκε?? Δεν ξέρω κιόλας...

Νίκη μου να ζήσετε!!!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι...η αγάπη να είναι η δύναμη σας και με το καλό το σπίτι σας να γεμίσει παιδικές φωνούλες!!

Ο κάδος που πήρα είναι αυτός http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-H ... 132&sr=1-2

Καλημέρα Μαίρη μου...ωραίο μενού έχετε...

Καλημέρα Άννα και Σοφάκι...

Σας βάζω και τις αγορές που σας έλεγα...Οι υπόλοιπες πώς είστε??

post-9162-13873936763613_thumb.jpg

post-9162-13873936763695_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μέναα!!

Τι κάνετε?

Μαίρη τα ίδια κάνει και σεμένα!Πολύ κολλάει τελευταία!!

Προσπάθησα να μπώ στις 10 και δεν με άφηνε...μου έσπασε τα νεύρα και πήγα για καφέ!

Τώρα γύρισα και επιτέλους με άφησε να μπώ!!! Όσο για τα όνειρα μη δίνεις σημασία, είναι απο τις ορμόνες...όπως και οι άσχημες σκέψεις... Καλά ψώνια!!

Νίκη μου να ζήσετε και πάλι!!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι και με το καλό να έρθει και το μωράκι σας!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις σελίδες που έβαλες...

Άννα μου καλή αρχή με τις κλωτσιές!!! Είναι τέλειο να σε κλωτσάνε... και όσο περνάει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο τέλειο!

Γιώργο φαντάζομαι τι κόλπα σας κάνει το μωράκι σας!! Είναι και ολόκληρο μωρό τώρα πια!!

Μαράκι και εγώ τις τελευταίες μέρες ζεσταίνομαι παραπάνω απο το φυσιολογικό, ειδικά το βράδυ....ίσως είναι απο τις ορμόνες...όσο για την πλάτη άσε... εδώ και πολύ καιρό υποφέρω.... είναι που προσαρμόζεται το σώμα μας στην εγκυμοσύνη... Θα περάσουν όλα όταν γεννήσουμε με το καλό, κουράγιο!

Καλά τα ρουχαλάκια σας ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!! Με γειά και με το καλό να έρθει ο μπέμπης και να τα χαρεί! Ζήλεψα!! Καιγώ θέλωωω!!!! :lol::lol:

Οι υπόλοιπες που είστε????

Εγώ για σήμερα θα φάω κουσκουσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Τι κάνετε;

Εγώ περιμένω τον άνδρα μου να επιστρέψει από ένα συνέδριο και θα πάμε στην πεθερά μου για φαγητό. Βεbulino μου να ζήσετε, να στε πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι.

Άννα μου τα πρώτα χτυπηματάκια είναι τέλεια. Έγω ένιωσα το δικό μου στις 29 Ιανουαρίου. Δεν θα ξεχάσω ποτέ εκείνη τη μέρα :)

Το σπίτι είναι χάλια και δεν έχω όρεξη να καθαρίσω. Πολλή σκόνη. Ούφου. Ίσως αύριο. :?:?:? Πέστε μου ότι βαριέστε και σεις με τις δουλειές να μην νιώθω μόνο εγώ οτι είμαι τεμπέλα :lol::lol:

Φιλιά και θα τα πούμε μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...