Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια!!!!!!!πως πανε τα κεφια?ρανια τον εφαγες ολο τον γαιδαρο τελικα αντε την αλλη βδομαδα θα εχεις το μπεμπακι αγκαλια,λοιπον τα νεα μας η μικρη μου σκατουλα απο 2860 που γεννηθηκε πηγε στα 4300 η γλυκια μου ειναι φαγανουυλα και υσηχη το σουπερ της υποθεσης ειναι οτι το βραδυ ξυπναει στο 5 ωρο η στο 4ωρο τρωει και κοιμαται καπακια οποτε απο θεμα βραδυνου υπνου δεν μπορω να πω οτι ταλαιπορουμε οσο για γαλα ειμαστε σταθερα στα 2με 3 μπουκαλια 120 mlδικο μου και τα υπολοιπα ξενο φριζολακ κανω 3 ανλησεις η και τεσσερης και ουτε στηθος πετρωνει πια ουτε τιποτα οποτε θα το συνεχισω και οσο παει,οσο για δυσκοιλιοτητα εχουμε λιγο οταν τρωει ομως δικο μου ειναι λες και πινει καθαρκτικο μονο με ξενο δυσκολευεται σφιγγεαι νευριαζει κλαιει και τελικα προυτς..........α!την κυριακη σαραντηζουμε και αν εχει καλο καιρο θα παμε και βολτιτσα,αυτα τα ξαναλεμε συντομα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α!καλε εχω και αλλα νεα η σκουρα γραμμη στην κοιλιτσα παραμενει αλλα απο τα 14 κιλα που πηρα εφυγαν τα 12 τα πρωτα 10 στης 8 μερες και τα υπολοιπα εως τωρα τι χαρα σε λιγο θα κουμπονουν και παλι τα παντελονια μου!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Μαμμυςλαβ δωσε μας κουραγιο!!!!!!!!!!!

Τυχερη που εφυγαν τα κιλακια, εμενα καθονται καλα εκει κ δεν κουνιούνται. Τους αρεσε μου φαινεται.

Τωρα εγω της δινω μια δοση ξενο και απο Αλμιρον σκεφτομαι να το αλλαξω σε Φριζολακ. Εχω ακουσει καλυτερα λογια.

Βρηκα καινουρια παιδιατρο(οχι αυτον της κλινικης) και θα ερθει τη Δευτερα να μας δει....Γιουπι!!!

Με το τσιγαρακι πως τα πατε κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω mummy'slove φτου σκόρδα το μαναρακι σου!! μπραβο καλόβολο κ φαγανουλι μωρακι :x

Γioulaki κ γω το φριζολακ δίνω για συμπλήρωμα.

ΜΑρία παει ο ικτερος- μπραβο! καλα - ειναι δυνατον να μην νυστάζεις? βιονική μαμα ρε παιδακι μου!

παω για υπνο- αν κ σε κανενα 20 λεπτο θα πρεπει να κανω τοπλες... :shock:

γούδ-νάιτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ, για την κοιλιά κ τη σκούρα κάθετη γραμμή, έχω να πω ότι είναι ακόμη εκεί! επίσης, το στηθος ρε κορίτσια είναι αφήστε να πάει.... είχα τι μικρό κ στητό, παρά τα πιο πολλά κιλάκια μου, κ τώρα έγινε μεγάλο κ σκούρο ... μαύρισε στην εγκυμοσύνη αρκετά κ βλέπω ότι παραμένει έτσι :roll: απο κιλά είχα πάρει 11, έφυγαν 8 σχεδόν αμέσως κ ξαναήρθαν άλλα 2 γιατί μου ξαναήρθε και η όρεξη. έτσι είμαι στα +5 από το αρχικό βάρος. κοιλιά υπάρχει κ μάλιστα επειδή έκανα καισαρική είναι κ ψιλοκρεμασμένη..... πιστεύω ότι όταν ξεκινήσω διατροφή κ χάσω τα κιλά που είχα πάρει κ πριν την εγκυμοσύνη, όλα θα είναι καλύτερα ;)

Για την ξηροδερμία που είχε ο μπέμπης, η παιδίατρος μου είπε να βάζω λαδάκι κ έτσι έβαλα το johnson κ του πέρασε! στο μετωπάκι του βάζω frezyderm.

α, και στα ματάκια ορό με μασάζ γιατί είχαμε απόφραξη δακρυικού πόρου. το ένα μάτι ιάθηκε, οπότε περιμένουμε κ το άλλο τώρα.

το μόνο που παραμένει χωρίς να μπορούμε να κάνουμε τίποτα γιατί λέει ότι περνάει μόνο του, είναι η ομφαλοκήλη. δλδ το πέταγμα του αφαλού. εμ, τόσο που σφίγγεται για οτιδήποτε κ κλαίει, τι άλλο να περίμενα?.....

gioulaki εσύ ρώτησες για τσιγάρο? πω πω, δεν μπορώ να το ξαναδώ ούτε ζωγραφιστό!!! απορώ πώς κάπνιζα :shock: εδώ καφέ νες ήπια 1-2 φορές κ λάλησα απ'την αϋπνία. κ μιλάμε ότι ήμουν πολύ του καφέ :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις μανουλες κ τα γλυκα μωρακια!!! περιμενω την μπουμπου μου να ξυπνησει απο ωρα σε ωρα για γαλατακι κ ειπα νΑ σας γραψω...το λοιπόν ειχα παρει 22 κιλα κ εφυγαν τα 10...εχω δρομο μπροστα μου...καφε γραμμη δεν εχω αλλα απο ραγαδες μπολικες :(:( επισης το θεμα χαλαρωση μου την σπαει πολυ...η κοιλια μου μου θυμιζει της γιαγιας μου... :lol::lol: φοραω ζωνη ομως κ βλεπω μεγαλη βελτιωση μερα με την μερα.βαζω κρεμες κλπ..

ντεμι αντε με το καλο να ξεκινησετε βολτουλες τωρα...αααχ ποτε κι εμεις?

χθες επαθα νηλα κοριτσια αλλο πραμα...μουσπασαν 2 ραμματα κ ετρεχα στην γιατρο ...μου τα εκανε χωρις αναισθησια :shock::shock::shock: τα ειδα ολααααααααααα :evil::evil:

αληθεια πωωωςς τα πατε με τον περιγυρο?σας πρηζουν ολιγοντι?εγω γτ νιωθω ετοιμοπολεμη συνεχως?

φιλουρες σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια και καλο μηνα!! η ανοιξη ειναι πια εδω και τα μωρακια μας ανυπομονουν να αρχισουν τις βολτουλες!! ;);) αχ demie σαραντισατε κι εσεις τι καλα!!!! αντε να ερθει και η σειρα μας πιααα!! δεν τη μπορω αυτη την κλεισουρα! :?:? απο κιλα παμε πολυ καλα, ειχα παρει 18, εχασα τα 9 με τη γεννα και απο τοτε που ηρθαμε σπιτι εχω χασει αλλα 4 μιας και μας τρεχει για τα καλα ο μπεμπης! ;);) γραμμη δεν εκανα, η κοιλια μου ομως ειναι χαλαρηηηηη... χαλια! :?:? τι να γινει... υπομονη... η μανα μου λεει... 9 μηνες φουσκωνεις... και 9 ξεφουσκωνεις...! :D οποτε υπομονη!! το ζουζοζυνι μου ειναι διπλα μου στο ριλαξακι του και σφιγγεται! μαλλον μου τα ετοιμαζει! :D:D χτες εστειλα και τις γιαγιαδες στα τζαμπο και το σηκωσανε για τα καλα!! εμ.. χρειαζομασταν καλοκαιρινη γκαρνταρομπα... :D:D επισης απιστευτα ρουχαλακια μπεμπε μας φερανε απο τα benetton... πολυ γουστοζικα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα ξεφουσκωτες(σας ζηλευω,σας το εχω πει?)

μια απορια μου δημιουργησε το σοφουκι...κανει απο τοσο νωρις στο ρηλαξ?δεν θελει κανα 2 μηνες τελειως ισια η πλατουλα τους?θυμαμαι δηλαδη οταν εψαχνα για καροτσι που μου το ειχαν πει αυτο..γιατι το δικο μου ρηλαξ δεν ξαπλωνει τελειως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανακι φουσκακι καλημερα! :D το ριλαξακι μου δεν ειναι αυτο του καροτσιου, ειναι ενα δωρο της κουμπαρας μου και ειναι καταλληλο απο νεογεννητα και η πλατουλα τους ειναι οντως ισια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ απο μενα, εγκαινιαζω επιτελους τι νεα μας σελιδα... τεσακι καισαρικη ειχες κανει? πως σπασαν τα ραμματα? :shock::shock::shock: ???

εγω ευτυχως ειχα βαλει λιγα κιλα μονο 10 και μου εμειναν τα 2 που για να τα χασω το κοβω πως πρεπει λιγο ν προσεξω την διατροφη μου.

την γραμμη βεβαια ακομη την εχω αλλα ραγαδες ευτυχως δεν εχω ουτε κ χαλαρωση.

ξεκινησατε να ψωνιζεται καλοκαιρινα? νωρις δεν ειναι ακομη? ιδιως απο χθες που χαλασε ο καιρος ξαναεβγαλε κρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!!!!!!

Αχ να σαραντισουμε κι εμεις!!! Αληθεια τι ευχονται στη μαμα για να σου ευχηθούμε??

Δεν ξερω απο αυτα καθολου.

Τεσακι εχεις τραβηξει τα παντα βρε κοριτσι μου!Εγω περιγυρω δεν εχω να με πρηζει, γενικα δεν αφηνω να μου λεει κανεις τη γνωμη του, οποτε σουζα ολοι :lol::lol::lol::lol::lol:

Κωνσταντινος τελεια!!! Μονο 2 σου εμειναν ε? Αχ τι καλα.... Εγω σας ειπα οτι εκανα 2-3 ραγαδες στη κοιλια τωρα που ξεφουσκωνει. Πολυ πλαδαρη βρε παιδια. Εγω πρωτα θελω να δω τη δικη μου ντουπαλα γιατι κατι η εγκυμοσυνη κατι η μετακομιση δεν εχω ιδεα που ειναι τα ρουχα μου!!Οχι οτι μπαινω δηλαδη :evil: αλλα ας κανω μια δοκιμη :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Παναγια μου................τι γκρινια non stop ειναι αυτη;;;;;;;;

Απο χτες βραδυ στις 1.30 μεχρι και τωρα γκρινιαζουν,κανοντας μικρα διαλειμματα υπνου :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ΜΑΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

Με εχουν : [smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif]

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

TESH κι εγω στα νυχια στεκομαι.....οταν αρχιζουν τα <ετσι να το κανεις> και τις λοιπες υποδειξεις με υφος σαν να σου λενε <ασχετη!!!!!!> μου ερχεται να τους κοπανισω τα μπιμπερο στο κεφαλι κ να τους κανω το γαλα κλισμα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

DEMIE καλες βολτες (δεν ξερω τι ευχονται..... :oops::oops::oops: )

GIOULAKI για μενα ξερεις.....τσιγαρακι κανονικα κ με το νομο αλλα ΜΟΝΟ ΜΠΑΛΚΟΝΑΤΟ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες (ξεχασα να σας πω) αφησα τη μαμα μου με τις μπεμπες και βγηκα για κοφι με τον αντρα μου!!!!!!!!

Περασαμε και απο το περιπτερο του κουμπαρου μας (ο οποιος ειχε να με δει απο την κλινικη) κ μου λεει: <καλα ρε....που ειναι η κοιλια κ τα κιλα σου;;;;;Μου φαινεται οτι το καλοκαιρι εσυ θα εισαι κορμι θανατηφορο κ εγω κορμι βυτιοφορο!!!!> :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... τσιγαρακι... τι ειπες τωρα?? :shock::shock: εχω να καπνισω απο τοτε που εμαθα για την εγκυμοσυνη. χτες πρωτη φορα μου ρθε τρελη επιθυμια για ενα τσιγαρακι μιας και μας ειχε τρελανει με τη γκρινια και το κλαμα του ολη μερα αλλα το ξεπερασα... παντως ετσι που μας παει δε με βλεπω να κρατιεμαι για πολυ δυστυχως... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi κωνσταντινε φυσιολογικα γεννησα κ τα ραμματα που εσπασαν ω ναι ηταν στο επιμαχο σημειο :twisted::twisted: ακομα το σκεφτομαι κ ανατριχιαζω

λολακι =))=))=))=))=))=)) αυτο με το κλισμα τελειο...λες να το εφαρμοσω μπας κ ξεξινισει καμμια μουρη? :lol::lol::lol::lol:

εντωμεταξυ ολο εφιαλτες βλεπω...οτι μου κλεβουν το μωρο ,οτι μου το σκοτωνουν κλπελεος ποτε θα ησυχασω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα κοριτσακια,ολα καλα βλεπω εμεις εχθες ειχαμε τους πρωτους κολικους κλαμα σφιξιμο και μετα απο ωρα προυτσσσσσ........την λυπηθηκα την κακομοιρα το πολεμησαμε με χαμομηλακι κτλ αλλα καλου κακου πηρα και το infacolik που ειναι για κολικους και το ειχα χρησημοποιησει στον γιο μου ειναι αποτλεσματικο,α!ειδα και λιγακι αιματακι στην μυτη της καρφιτσας κανα δυο φορες και πηρα την παιδιατρο προλυπτικα θα της βαλω μια αλοφουλα μηπως απο το πολλη σφιξιμο εχει κανει καμμια ραγαδα στον πισινουληαυτο με το ματακι και εμας το ενα ματακι ποτε δακρυζει και τσιμπλιαζει ποτε σταματα οποτα και εμεις ορο και μασαζακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammyslove οι κολικοι δεν σταματανε στο μηνα?

Ετσι νομιζα :? μονο τις 2-4 πρωτες εβδομαδες οτι εχουν!!!

Ωχ εχουμε συνεχεια δηλαδη ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γω στις ξεφουσκωτες!!!!! σημερα γυρισαμε... γιουλακι 28/03/2011 και ωρα 17.19 η πιο ευτυχισμενη μερα της ζωης μου!!!!! βαλεμαι και μενα στη λιστα και θα σας τα πω καποια αλλη στιγμη.... φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπιρτουλι να χαιρεσαι τον αγορίνο σου!!!! καλη λοχεία και καλη προσαρμογη!! :YMHUG:

ρε κοριτσια ..ακουω για μωρα που κοιμουνται 4 κ 5 ωρες κ δεν το πιστευω...η δικια μου ειναι πολυ ανυσηχη κ ξυπναει με το παραμικρο......!ΕΛΕΟΣ! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλες!!!!!!!!!τι μου κανετε?εμεις ειχαμε χτες σχετικα ηρεμο βραδυ...ποσο την λυπαμαι οταν ποναει ρε κοριτσια....παιρνει μια εκφραση που ματωνει η καρδια μου!!!!!!!

σπιρτουλι να σου ζησει κοπελα μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_smurf.gif]

Στρουμφίζει Σαββάτο, Σαββάτο Κυριακή....αφήστε τις πιπίλες να παμε εκδρομή!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! σπιρτουλη να σου ζησει ο μπεμπης σου και καλη λοχεια! τι κανετε? εμεις χτες ειχαμε μια πολυ ωραια βραδια. ο μπεμπης κοιμηθηκε 11μιση μεχρι τις 4 (πρωτη φορα τοσες ωρες σερι :shock::D:D ) και ξανα 6 με 9. μια χαρα! :D τωρα παλι κοιμαται σχεδον 3 ωρες αλλα τον ακουω και γουργουριζει... μαλλον επιασε πεινα..! :D δεν αντεχω αλλο ρε κοριτσια θελω οντως εκδρομη... με πιπιλα ή χωρις...!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μΑ ΤΙ ΓΑΙΔΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.............ΔΕΝ ΕΥΧΗΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΡΤΟΥΛΙ :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

ΣΟΡΡΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ..... :lol::lol:8-)8-)8-)

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ!!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΤΙΤΕΙΛΣ ΝΤΙΑΡ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...