Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

goodmorning (που λενε και οι γερμανοι στα αγγλικα =))=))=))=))

Τι κανετε; Πως την εχετε; (την υγεια σας,καλε!!!!! Που πηγε το μυαλο σας;;;;; :)):)):)) ε ρε κεφια που εχω σημερις!!!)

Χτες ειχαμε την 1η μας εμετο-ρουκετα!!!!! Η κακομοιρα η μπεμπουλα.......της βγηκε το γαλα απο το στομα και απο το μυτακι!!!! Και κλααααααααααμα η κυρια!!!!!

DEMIE ειναι καλο που εχει αεριακια το νινι!!! Και οι δικες μου, κλ@νουν ολη την ωρα!!!!! Μας εχουν πεθανει στο πριτς-προυτς!!!!

Οσο για τις μυξουλες dont worry!!! Ακομα εχουν βλεννες απο την κοιλιτσα μας! Εγω (με εντολη γιατρου) σε καθε αλλαγμα τους βαζω φυσ.ορο στα μυτακια τους...

Επισεις για οσες εχουν κοριτσακια,να μην τρομαξουν αν δουν αιματακι στην πανα ή στο πιπι!!!!! Ειναι ψευδοπεριοδος και προκαλειται απο τις ορμανες της μανουλας ;);););) Μιλαω για σταγονιτσες,οχι για περισσοτερο! :!::!::!::!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..

Λολλι αληθεια παιζει απο τις ορμονες μας να εχουν αιματακι τα κοριτσακια? :shock: καλα που το πες μην με πιασει κανενας πανικος αμα δω τπτ τετοιο!

Τεση το νινι σου ειναι ζωηρουλι! του βαζεις κατι πισω αποτην πλατουλα να μην σου γυρναει? να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

εμας κατι δεν παει καλα- πολυ φοβαμαι οτι η μικρη εχει παλλινδρομηση-- κλαιει στο στηθος κ το σπρωχνει ενω πειναει η ψυχουλα μου- φτυνει το γαλα- κ το ιδιο κανει τωρα κ με το μπιμπερο......για να φαει μας παιρνει πολυ ωρα...τοση που σχεδον ξαναρχεται η ωρα να φαει...τι να πω.

σημερα επειγοντως παιδιατρος. :roll:

τι εχει το μωρο μου ρε γμτ..... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδακι μην αγχωνεσαι και παρε τηλ τον παιδιατρο να σου πει. μπορει να σου αλλαξει γαλα και να σου δωσει ενα αντιαναγωγικο κι ετσι να λυσετε το προβληματακι σας. κι εγω εχω αγχωθει με τα μυξακια, αν τον κρυωσα 20 ημερων ανθρωπακι, θα τρελαθω.. :(:( ο καημενος απο το πρωι κοιμαται μιση ωριτσα, γκρινιαζει, ξυπναει, πινει20μλ γαλα, ξανακοιμαται και παλι απο την αρχη... :?:? αν δεν ησυχασει μεχρι το βραδακι θα ξαναπαρω τον παιδιατρο... μαρεσει που ηθελα και βολτες.... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφούκι μυξουλες πολλες εχει το μικρακι σου? κ εμενα εκανε μυξουλες 2 μερες- κ ακουγοταν σαν γατακια οταν ανεπνεε αλλα δεν ειχε κατι- ηταν ο καιρος που την ακροαστηκε η γιατρος κ ηταν καθαρη. μπορει να εχει κρεατακια μας ειπε.

παντως να παρεις τηλεφωνο τη γιατρο σου αν ειναι να σου πει τι να κανεις -αν χρειαζεται βεβαια.

Λοιπον, εκανα ενα τεστ με το μπιμπερο στο ταισμα κ εφαγε καλα. δεν εσφιξα πολυ το πανω μερος- το κουμπωσα χαλαρα να ρεει πιο καλα το γαλα- το εφαγε με τη μια! ουτε γκρινια ουτε παραπονακια ουτε αναγουλιτσες ουτε τπτ.

μακαρι - ισως απλα εκνευριζοταν που δεν ετρεχε το γαλα καλα στο στομα της- κ κουραζοταν.

κοριτσια οτι σας συμβαινει να το γραφετε για να ανταλασσουμε πληροφοριες μηπως κ λυσουμε τα προβληματα μας. το απογευμα θα παμε στην παιδιατρο παντως ετσι κ αλλιως. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κουκιδα την προσεχω πολυ και την βαζω στο σφηνακι για να ειμαι πιο σιγουρη οτι δεν θα μου γυρισει...σημερα μου εβγαλε πολλες γουλιες...μαλλον της πεφτουν πολυ τα 120 ml τα οποια πινει με μεγαλη λαιμαργια αλλά δεν μπορει να χωνεψει το στομαχακι της...θα της δωσω 90 καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ που με καθησυχάσατε για τις κλανίτσες!!! (τι ρομαντικό που ακούγεται κ φαίνεται, εφόσον είναι από τα μωράκια μας :D )

για τα ml του γάλακτος, η παιδίατρος είπε ότι πάντα πρέπει να περισσεύουν στο μπιμπερό. κοινώς, αν βλέπουμε ότι τρώει φουλ 90, εμείς είμαστε "υποχρεωμένοι" να κάνουμε 120 κ πάει λέγοντας...

επίσης, Koukida, κ γενικώς όσες χρησιμοποιείτε μπιμπεράκι, είδα ότι η τρύπα της θηλης πρεπει να είναι απο κάτω, διότι όταν του την έβαζα από πάνω, έκλαιγε κ ήταν ανήσυχος. ήθελε πράμα να ρεει κανονικά κ όχι να "ιδρώνει" για να βγαίνει το γάλα, προφανώς!

sofouki βάζε ορό κ πιστεύω θα φύγουν οι μυξούλες. πάντως κάποιες φορές κάνουν έντονα σαν να έχουν γατάκια, αλλά μάλλον δεν είναι κρυωμένα, είναι τα σχετικά από την κοιλιά.

κολικούς διάβασα κάπου ότι κάνουν μεταξύ 2ης και 4ης εβδομάδας, ισχύει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demie δεν ανοιγει η σελιδα! τι ειναι?

γυρισαμε απο την παιδιατρο- τελικα ηταν η ροη στο μπιμπερο- εκνευριζοταν γιατι δεν ετρεχε το γαλα!!1 :shock:

για τους κολικους δεν ξερω απο ποτε εμφανιζονται τελικα..εχω μπερδευτει.. αν θυμαμαι καλα απο πιο μετα -2ο μηνα κ υστερα- εχω ακουσει- αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη,

tesh δοκιμασε ανα κάποια ml να το βαζεις το παιδι να ρευτει κ συνεχισε με το φαγητο. καντο με διαλείματα δλδ.

οσον αφορα το φαγητο κ εμας μας ειπε να τρωει οσο θελει- και οντως παντα να περισσευει για να ειμαστε σιγουρες οτι χορτασε η κοιλίτσα..το βατραχακι δλδ!χαχα

η νινικα μου πηρε 5 ποντους σε 10 μερες κ εβαλε μισο κιλο!! γιαυτο δεν μας χορανε τα '0' κορμακια αλλο! :):):):):):):):)

ησυχασα επιτελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! είδες Koukidoula που σου το έγραψα? δεν είχε ροή στο μπιμπερό κ τα 'παιρνε η μικρή όπως και ο δικός μου!!!

Στην ιστοσελίδα διαφημίζει ένα τεστ, όπως της εγκυμοσύνης, που το κάνεις την 6η εβδομάδα κ ανάλογα με το φύλο, μετά απο 1' χρωματίζεται ροζ ή γαλάζιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμησες κουκιδιτσα μου???????????????

Δεν χορταινε το κοριτσι τι να εκανε????μισο κιλο ε? Φαντασου να ετρωγε κιόλας :lol::lol::lol::lol:

Εμεις βρε Ντεμη τι παραπάνω να βαζουμε? Οσο της βαζω το τρωει...μυριζει φαγητο και δεν λεει να σταματησει. Τι να πεταξω γαλα?? Δεν παιζει!!!Τα μαγουλα της εχουν ξεχυλώσει της μικρης σκατιαρας!!!!!!!! Την κιταω κ βλέπω ενα κεφαλι μάγουλο :lol::lol:

Η κοιλια σας σε τι σταδιο βρίσκεται?

Εμενα ακομα υπάρχει, οχι βεβαια οπως την πρψτη εβδομαδα αλλα αυτο το ξεχυλωμα και η γραμμη ακομα εκει ειναι?

Ντεμη εσυ ως βετερανος για πες μας την προοδο!!!!!!11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια ακόμη την φορας την κοιλια?ποτε γεννας? αντε κ γω είπα θα τον κανεις τον γαμπρό μεσοβδομαδα!

κουραγιο!

οσο για την κοιλια- εφυγε μπορω να πω- αλλα ρε κοριτσια αυτο το ξεχειλωμα ποτε θα μαζεψει? κ αυτη η γραμμη ποτε θα σβησει απ'τον χαρτη???

τα κιλα σας πως πανε φευγουν?

εγω απο τα 18 που πήρα- γυσρισα σπιτι με μειον 2 :shock::shock: .... και σιγα σιγα εφυγαν συνολο τα 8. τα υπόλοιπα 10 οχι ακομη- αν κ δεν σκοπευω να τα χασω όλα. θα κρατησω καμια 5αρα για καβατζα! χαχα :lol:

καλα Demie αυτο το τεστ οντως σου λεει τι θα κανεις ? καλόοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα ο μικρος κοπανιεται οταν τρωει.κλοτσιες σφιξιμο τιναγμα.ενω πειναει δεν θελει.βγαζει το γαλα φτυνει κοπανιεται.κανουμε μαχη.ειπα μηπως ειναι παλλινδρομιση.ο παιδιατρος ειπε κολικοι οτι ειναι και να δωσω ενα φυτικο σιροπι.δεν ξερω αν θα το δωσω.

κατι αλλο.τα μωρα εχου ξερο μετωπο και ξηρη μυτουλα ξηροδερμια,

το εχει καποιο σας μωρο και τι βαζετε;αν βαζετε ενυδατικη ποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ξεφουσκωτες!ποσο σας ζηλευω....

κουκιδα,ειπα να τον κανω το γαμπρο τελευταιο,να ειναι πιπινακι μπροστα στις δικες σας.θα γινει αναρπαστος!

συγνωμη,αλλα οταν λετε γραμμη στην κοιλια,τι εννοειτε?μηπως λετε για μια καφε καθετη γραμμη που ειχατε κατα την εγκυμοσυνη?εγω δεν εκανα καθολου,το εχω δει σε αλλες.ρε καλα λεω,μηπως δεν ειμαι εγκυος,απλα παραφαγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)

Kαλημερα!!! Βαζω τις τυροπιτες...ποια βαζει τον καφε;;;;;

ΚΟΥΚΙ τσαμπα η ανησυχια,ληξη συναγερμου!!!! Τιποτα δεν ηταν τελικα!!! ;) Τα πηρα και τα γραμμαριακια της η ζουζουνα!!!!!

ΡΑΝΙΑ με μπερδεψες μαρηηηηηηηηηη!!!! Ειδα κ εγω οτι εχεις κανει συ την τελευταια δημοσιευση και λεω αντε γεννησε κ η τελευταια!!!! Τελειωνεις κ εσυ!!!!

Ωχ καποια μουρμουριζει...παω να τσεκαρω!

Λαθος συναγερμος.....κοιμουνται και οι 2!

ΓΙΟΥΛΑΚΙ η δικη μου η κοιλια εχει σχεδον φυγει..υπαρχει βεβαια μια χαλαρωση,καθως επισης και η γραμμη,συν κατι αντιαισθητικες παναδες.......παντως τα προ-εγκυμοσυνης

τζιν (που εκανα το λαθος να δοκιμασω και συγχηστηκα) με ζοριζουν στο κουμπωμα.......

Καλε...εγω εχω την εντυπωση οτι μου μικρυνε το στηθος!!!! :shock::shock::shock:

ΔΕΛΦΙΝΑΚΙ της μικρης μου το μετωπακι ξεφλουδιζει.....της βαζω ενυδατικη κρεμουλα της προδερμ κ παει καλυτερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! πως παμε? κουκιδακι ολα καλα λοιπον εε?? τελος καλο, ολα καλα! παιδια εγω με τα πονακια διαβασα καπου οτι πιανουν μετα τον πρωτο μηνα και ο θεος να μας βοηθησει να κρατησουν λιγο. η βαφτισιμια μου ειχε απο 20 ημερων μεχρι 5 μηνων!!! ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 1 το μεσημερι με 10 το βραδυ ηταν ολοι αναστατοι! :shock::shock: δραμα! μακαρι να το περασουμε οσο πιο ανωδυνα γινεται... ο γιατρος μας ειπε υπομονη και καθολου φαρμακα, ουτε φυτικα... :?:? χτες κι εμεις ειχαμε παρτυ το βραδυ... 3-5 αυπνιες... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δελφινάκι μηπως θελουν παραπανω ρεψιμο μωρε κατα την διαρκεια του ταισματος???

εγω προλαβαινω δεν προλαβαινω να πιω μια γουλια καφε(ντεκαφεινε- μη βαράτε :lol: ) γιατι αρχιζει εγερτηριο παλι!

Ρανια γραμμη δεν εκανες στην κοιλια???τυχερηηηη!!! εγω εχω μια απαισια καφε γραμμη που δεν λεει να φυγει!

οσο για το ξεφλουδισμα στο προσωπακι εφυγε λιγο λιγο- κ εγω ενυδατικη εβαζα μετα το μπανιο- πιο πολυ ξεφλουδισμα ειχαμε στα ποδαρακια κ τα χερακια.

τα μαλλια μας αρχισαν να πεφτουν- κ να γινονται κ πιο ηπια στο χρωμα- καλε το παιδι μας βγηκε με μαυρο μαλλι- κανεις απτους 2 μας δεν ειναι μελαχροινος!!!!!οπως ελεγα κ στον αντρα μου -που παρεπιμπτοντως.. μιλαμε για την απόλυτα φιλική συμμετοχή :shock: (προς το παρον φυσικα) --> μήπως ο εμβρυολόγος έκανε καμιά ..κουτσουκέλα???χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι η τυχερη κουκιδιτσα μου γλυκια?για κοιτα ποσων εβδομαδων ειμαι και ακομα τουρλα η κοιλια.την αλλη τεταρτη θα μπω για προκληση.την ΑΛΛΗ τεταρτη!!!ας ειχα και κοκκινη γραμμη

(της θεοδωριδου)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

Ρανια ψαξουυυυυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τι τρως τελος παντων????

Δελφινακι εγω βαζω τη κρεμα της προδερμ. Αλλα κι εμενα πιο πολυ χερια κ ποδια εχουν ξεφλουδισμα!!

Κουκιδα κ εμας το μαλλι απο μαυρο που ηταν αρχισε να ανοιγει κ να γινεται πιο ανοιχτο. Αλλα οι τριχες στη πλατη απο το γοριλακι μου ακομα εκει ειναι. Σας ειπα πως η κορη μου ειναι "πιτα" στη τριχα? Παντου εχει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αλλωστε απο τον 4ο καουρες και εμετους ειχα αν θυμαστε!!!!

Κι εγω εχω 8-10 κιλα καβατζα αλλα δεν θελω να τα κρατησω! Καλα τα τζιν που λες Λολλι προ εγκυμοσυνης ουτε το γόνατο δεν ανεβαίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα πια τζιν ??? μονο πυτζαμα κ φορμα για την εξοδο στη παιδιατρο εχει παιξει!χαχα

Ρανια εχεις ενα φουσκωμα ειναι η αληθεια - πιες μια σουρωτη να ρευτεις -να ξελαφρωσεις!!! :D

Η Τεταρτη ειναι κοντα!! και που εισαι---κοιμησου τωρα που μπορεις!!!!!!!!!!

Γιουλη το δικο μου το κακαρίνι έχει τριχιτσες στα ωμάκια! χαχα- τα καημενα!

ακομη δεν ξυπνησε-- φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα...κοροιδεψτε...οταν θα βγαλω τον παιδαρο που θα μιλαει μεχρι τοτε και θα πηγαινει τουαλετα μονος του και θα τρωει κανονικα(γιατι στανταρ εχει βγαλει δοντια τοσο καιρο εκει μεσα) να σας δω τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου βρε ράνια σεξουάλα (για να μην ξεχνιόμαστε ε! ;) ) !!!!!!!

κοριτσια... δεν ξερω ποτε ερχονται οι κολικοί αλλα εμείς εχουμε ακριβώς αυτο που περιγράφει το δελφινάκι ! κλωτσάμε, τσινάμε και τελικά κανουμε "πριτς-προυτς" !

ταλαιπωριούνται τα μικρουλάκια μας... :(:roll:

αυριο μαλλον θα τον παμε στην παιδίατρο να δουμε και μεις τι καναμε απο βαρος/υψος τις μερες αυτες γιατί στο Αλεξάνδρας που τον πηγαμε για επανεξέταση ικτερου

(α! κατεβήκαμε στο 8, σας το ειπα;;! :) ) ειχαν χαλασμένη ζυγαριά ... (φτου τους! )

παιδιά, τρελή αυπνία ! οχι τιποτ'αλλο, εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ στη διαρκεια της ημερας οταν κοιμάται και εκείνος και ετσι μου λείπουν αρκετές ωρες υπνου θα ελεγα... !!! κλεινω πατζουρια, κουρτίνες αλλα τιποτα ... δεν μπορώ να με ξεγελάσω !!!! γγγκρρρ !!!

παλι καλά που εριξα τρελούς υπνους στην εγκυμοσύνη και εχω λιγη καβατζα απο δυναμεις ακόμα... :lol:

σας φιλώ ! παω να προσπαθήσω παλι ! :roll:

ΥΓ: Α! Δελφινάκι εμείς για την ξηροδερμία (ξεφλούδισμα) που περιγράφεις βάζουμε Bepanthol ! μας την συστησε ο αδελφος του αντρα μου που εχει φαρμακείο !! μαλιστα μας το ειπε "νινίδα" :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...