Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

που ειστε εξαφανισμενες ολες?

εμεις καναμε τα 2 εμβολια σημερα και ανεβασε λιγο πυρετουλι 37.8 βεβαια λενε οτι στα βρεφη πανω απο 38 θεωρειται πυρετος αλλα εγω του βαλα μισο υποθετακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφούκι να αλλάξεις το username σου κ να το κανεις Σουρτούκι :lol::lol:

καλά κανετε κ πάτε βολτίτσες!

Εγω αφησα παλι την πικρη στην μαμα μου-(2 φορες σε μια βδομαδα!) αλλα δεν γινόταν- επρεπε να παω σε μια κηδεία το μεσημερι.. :(

Κωνσταντίνε περαστικά σας με τον πυρετούλι. Αυριο εχουεμ κ εμεις τσιπ στο μπουτακι. Αντε να μετρησουμε κ το κουκιδέλι να δουμε αν μεγαλώνει καλά. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!εχω τσαντιστει!βγηκα τσακιστη εξω να θεωρησω βιβλιαριο,να παρω τις εξετασεις μου..με το που φτανω στο μικροβιολογικο συνειδητοποιω πως ειχα ξεχασει το πορτοφολι μου χτες βραδυ στο μαγαζι...παω στο μαγαζι,ξανα μικροβιολογικο,παιρνω τις εξετασεις και φευγω.ερχομαι σπιτι,κοιταω,ο θυρεοειδης εχει απορυθμιστει και οι γενικες που με ενδιεφεραν για τις ζαλαδες...που ειναι οεο?ηταν σε αλλο χαρτι στο βιβλιαριο και δεν τις ειδε!δευτερα παλι εξετασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ρανια- :D

αμαν ταλαιπωρια με τις εξετασεις ε? ουφ...

η Λολλι λείπει- πηγε διακοπουλες μια βδομαδα στη μαμα νομιζω.

καναμε εμβολιο- το περιβοητο του πνευμονιοκοκκου σημερα.

ειμαστε μια χαρουλα- 5.840 το βαρος κ 59.5 υψος. εχουμε κ γενεθλια σημερα

3 μηνων γιναμεεεεεεεε :YMHUG: γιούπιιιιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια,η λολλι που χαθηκε?θα εχει πηξει!

Σας ελειψα;;;; Ειμαστε απο την Τριτη στην Κορινθο,η πρωτη μας εκδρομουλα! Σημερα το βραδυ επιστρεφουμε στο σπιτι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!! τι επαθες και συ βρε ρανια...

εκανε το διπλο τσιμπι και το κουκιδακι?μια χαρα σας βρησκω :-*:-* σουπερ το κουκιδελι!!! και μεις θα παμε την τριτη στην παιδιατρο για να μας ζυγησει μονο,να δει αν γιναμε καλα παιδια και τρωμε ολο το φαι μας........ για να δουμε :roll::roll::roll:

εγω σημερα μιλησα ξανα με την παιδιατρο και μου ειπε να μην παρω αντιβιοση προς το παρον γιατι το αντιβιογραμμα εδειξε πως τα μικροβια τα πιανουν μονο αντιβιοσεις μη συμβατες με το θηλασμο και θα κανω κατι γαργαρες που μου εδωσε ο ωριλα και να τρωω λεει και πολλα γαλακτοκ/κα μηπως και φτιαξει η χλωριδα του λαιμου γιατι μαλλον λεει το επαθα με τις πολλες αντιβιωσεις και θα ξανακανω σε μια βδομαδα καλλιεργεια και βλεπουμε.....αυτα

φιλακια στα λολλιποπακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διακοπες με διδυμα???? :o:o:o εμας μας εκατσε μια βαφτιση στη λευκαδα 16 ιουλιου,αλλα φοβαμαι να τον παρω μαζι.πολλες ωρες δρομο...μαλλον θα παμε οι 2 μας ενα σ\κ να ξεφυγουμε.θα δουμε...παω για δουλεια.κατα τις 10 θα ξεμπλεξω σημερα..λυσσαξανε οι κοκονες ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

........λυσσαξανε οι κοκονες ολες!

χαχαχα μάνα κουράγιο!!!!!

Σπιρτούλι πινε γάλατα οοοοοσο μπορεις περισσοτερα- φαε κ φρουτακια!

γεια σου Λολλι με τις γαλλιδούλες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διακοπες με διδυμα???? :o:o:o εμας μας εκατσε μια βαφτιση στη λευκαδα 16 ιουλιου,αλλα φοβαμαι να τον παρω μαζι.πολλες ωρες δρομο...μαλλον θα παμε οι 2 μας ενα σ\κ να ξεφυγουμε.θα δουμε...παω για δουλεια.κατα τις 10 θα ξεμπλεξω σημερα..λυσσαξανε οι κοκονες ολες!

ΡΑΝΙΑ μου εμεις απο Κοζανη η χαρη μας εφτασε στην Κορινθο...6 ωρες ταξιδι...απο τη μια ακρη της Ελλαδας στην αλλη!!!

Μολις μπηκαν στο αυτοκινητο τις πηρε ο υπνος κ ξυπνησαν 2 ωρες αφου ειχαμε φτασει !!!!! :shock::shock::o:o

Το μονο σπαστικο ειναι τα πραγματα....καροτσι,ρουχα,μπιμπερο,αποστειρωτες,πανες,ρουχα,καλλυντικα κτλ. Ολοκληρη μετακομιση :?:?:?:?:?:?:?

Φυσικα εδω που ηρθαμε μενουμε στους γονεις μου,δεν ειχαμε ξενοδοχεια κτλ....νομιζω εκει ειναι η ταλαιπωρια.....Αν εχεις ανθρωπο που μπορει να μεινει με το μωρο παρτε τον μωρε στην Λευκαδα! Αν δεν εχεις θα ειναι λιγο ζορι αλλα αξιζει!!!!

Αν εβλεπες τα μουτρακια τους κ τα ματακια τους πώς κοιταζαν την θαλασσα και ολες αυτες τις νεες εικονες εκτος σπιτιου.........απολυτη ευτυχια!!!

Γεια σου ΚΟΥΚΙΔΙΤΣΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα γκερλς

αμαν βρε Σπιρτουλάκι που σε βρηκε?- περαστικά σου! ευχομαι ποτε ξανα αντιβίωση! :-*

Κωνσταντινε εγω τελειωσα με τον θηλασμό. αληθεια κοριτσια κανετε πάνω απο 5 γευματα τη μερα? η μικρη σταθεροποιηθηκε εκει- στα 5. Αλλα τα κοριτσια που θηλάζουν κανουν παραπάνω? αναλογα ε?

Δελφινακι εχω να μπω σε ταξη πααααρα πολυ καιρο.θα βαλω ωτασπιδες οταν ξαναμπω :lol:

Η αδεια λοχειας μου λήγει στις 30 Ιουνιου- ο γιατρος μου ειχε δωσει χαρτι με ΠΗΤ στις 2 Απριλιου :shock:;)

τωρα βεβαια θα πρεπει να κανονισω με το γραφειο στις Κυκλάδες να μην παω για αναληψη υπηρεσιας στις αρχες Ιουλίου...μα για μια τζίφρα τοσος χαμος..

μακαρι να ειναι συνεργάσιμοι... :|

κουκιδα σου ευχομαι να ειναι συνεργασιμοι.κι εγω 15 ιουνιου λειγει η αδεια.16 παω για αναληψη υπηρεσιας αλλα ευτυχως ημουν με αποσπαση αθηνα και ειναι κοντα μου.πρωτη ιουνιου του χρονου που ειναι να παρουσιαστουμε τι θα κανεις;αν και αργει γεροι να μαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δελφινάκι αστα..σκεφτομαι για ανευ αποδοχων τον Ιουνιο του χρονου...αν κ θα ειναι μανούρα γιατι θα πρεπει να μου αφαιρεσουν μόρια... :? ..η χαρτούρα της χαρτούρας...κ τα μόρια ειναι πολυτιμα σαν τα διαμαντια για μεταθεση....αχ πραγματικα δεν ξερω τι θα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κάνετε μαμακούλες? εγώ νευρίασα σήμερα γιατί πήγα ΙΚΑ να πάρω το επίδομα καισαρικής κ αντί για 300 που μου είχαν πει, ως διά μαγείας έγιναν 202€.... Αναγράφουν ότι μπορώ να κάνω ένσταση κ έτσι απευθύνθηκα με ποστ εδώ στο mammy, να δω εάν έχει νόημα όλο αυτό...

τεσπα... ο μικρούλης μια χαρά, την Τετάρτη έχουμε τον υπέρηχο για το φύσημα που ακούει η παιδίατρος. αμήν να ξεμπερδεύουμε κ με αυτό κ να φύγει σαν έννοια!

Αύριο θα πάμε τον μικρό (και όχι πικρό, που είσαι Κουκίδαααα :D:D:D ) στη μαμά μου, γιατί -ω!τι ωραία - έχουμε γενική στο σπίτι! χαλιά, σκουπισματα, τζάμια, είναι κ μεγαλούτσικο, οπότε θα μας φύγει ο τάκος!

άρχισα δίαιτα κ επισημως. ε, δεν πήγαινε άλλο, έγινα σαν μοσχάρι! τελικά πρέπει να χάσω 20 :shock: . τόσο απλά!

σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας.ειμαιι λιωμα.απτις πιο ζορικες μερες στη δουλεια σημερα..κριση σου λεει μετα..εχω αρχισει και νιωθω τυψεις που αφηνω τοσο πολυ το μικρο στη μανα μου..σημερα ζητημα να τον εχω δει ενα μισαωρο συνολικα.στο τελος θα λεει τη μανα μου μαμα και οταν βλεπει εμενα θα κλαιει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κ στα μπεμπάκια! τι χαρά, σε λίγο θα ξεκινήσουμε τη γενική στο σπίτι, καθότι μας πήρε κ λίγο ο ύπνος... Ράνια, δεν μπορεί να γίνει κ διαφορετικά, εφόσον υπάρχει στη μέση η δουλειά... Για όλες μας, όσες εργαζόμαστε. λίγο πολύ έτσι θα είναι, οπότε μια ζωή θα προσπαθούμε να περνάμε όσο χρόνο έχουμε με τα παιδιά μας. Καλές βόλτες κορίτσια! έχει έναν καιρό μούρλια [smilie=love4.gif] αλλά τι να κάνουμε που πρέπει να φροντίσουμε άλλα κι άλλα σήμερα [smilie=banghead.gif]

Ες αύριον τα σπουδαία!!! Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια καταρχας να πω περαστικα στο σπιρτουλι και την ρανια,αυτο με βτο ανοσοποιητικο σημβαινει εγω το ειχα παθει και μετα απο της δυο μου γεννες ολο κατι τυχαινε αλλα για λιγο ευτηχως...χτες κλεισαμε μαγαζι και φωτογραφο για την βαφτιση και τελος του μηνα θα κλεισω και στολισμο και πα πα....τα βασικα...α!καναμε και εμβολιακι πηγαμε 6 κιλα και 61 ποντους ψιλη θα μου βγει ειπε η γιατρος οσο για θαλασσα μονο σε ανοιχτες θαλασσες ειπε και αυτο απο αυγουστο αντηλιακο μπορω να βαζω και απο τωρα...και τωρα τα ασχημα νεα μου προχτες εμαθα οτι πεθανε ο γυναικολογος μου ειχε καρκινο και το εκρυβε....πολυ καλα ομολογω με πηρε πολυ απο κατω γιατι βρε κοριτσια τον ειχα 10 χρονια και τον ενιωθα σαν να ηταν συγγενης μου αφηστε που εφερε στην ζωη τα αγγελουδια μου..........ευτηχως που δεν εχω σκοπο να κανω τριτο παιδακι γιατι αντε να ξαναεμπιστευτο ξανα γιτρο και να αποκτησω την σχεση που ειχα με αυτον............ηταν πολυ καλος ο θεος ας αναπαυση την ψυχουλα του...σας ψιχοπλαικωσα σαββατιατικα ε???????σορυ...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα κι εγω για ανευ αποδοχων σκεφτομαι.πρωτοβαθμια εισαι η δευτεροβαθμια;ειναι δυσκολο να βρεθεις στην πολη σου;εγω ειχα μορια αλλα δεν εγιναν οπως ξερεις μεταθεσεις.τι να πω.θα τρεχω με βαλιτσες.χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου! τι κανετε?? εμεις καλα,ετοιμαζομαστε για σαβ-κο στο χωριο μας οικογενειακως. θα ερθει και η μαμα μου μαζι οποτε θα μας κρατησει το βραδυ το μικρακι να παμε καμια βολτα! ;) θα παρω και μαγιο μαζι. ο μπεμπης θα μεινει σπιτι με τη γιαγια αλλα εμεις μαλλον θα ριξουμε τη βουτια μας!! σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωω Σοφουκι εκδρομουλααααα κ εγω θελω!

Δελφινακι στη Δ/θμια ειμαι. θα βαλουμε τα μωρα στη πλατη κ θα παμε οπου μας στειλουν!χαχα (για να μην πω ωχωχ..)

πηγαμε τις βολτιτσες μας κ τωρα θα ξαναπαμε.πολυ ζεστη θελω θαλασσιτσα!

Demmie καλα ξεσκονίσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia! eimai kerkura me ton tsixlako mas k aurio epistrefoume! telika den irthe mazi mas o fotis giati ton tsakise i mesi tou k tha itan adunato na kanei toses wres taksidi me to autokinito... peritto na sas pw poso mou exei leipsei...! edw exei treli zesti... opote fantazomai oti i athina tha KAIEI ... twra exw to nini mou aggalitsa k kanei nanito... WX! ti exw trabiksei stis boltes me ton thilasmo... exw thilasei se ola ta touristika simeia tis kerkuras... me tentopano fusika... eutuxws eixa tin

adelfi mou mazi k exw riksei trelo gelio...!!! ante na gurisoume, mou eleipse k to pareaki mas!

polla filia !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχουμε λιώσει με τον αντρούλη μου. ω ναι! έπειτα απο τόσες ώρες, τώρα τελειώνουμε :shock::shock::shock: μου έπεσε η μέση ... είχα να κάνω κ δουλειές πάαααρα πολλούς μήνες λόγω εγκυμοσύνης κ τα είδα όλα κωλυόμενα! :|

αύριο όμως θα κατέβουμε στάνταρ τη βόλτα μας κάτω θάλασσα!φιλάκια στα ζουζουνάκια, καλές βολτες κ καλό σαββατόβραδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκι παντου με τα μωρα.εννοειται.

εμεις το σαββατο παει ο συζυξ για ψωνια κανει 10 ωρες και μετα α δεν μπορω κουραστηκα.οποτε μεσα.δουλευε βεβαια κιολας.κι αυριο που θα βγαιναμε πεθεροσοι.ε τι να πω.

καντε καμια βολτα και για μενα.

μαρια μονη στην κερκυρα.απο εκει εισαι;η για βολτα;ειναι πανεμορφο νησι.το λατρευω.

φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

delfinaki mou eimai kerkura giati telos augoustou pantreuetai edw i adelfi mou (i 2h) k me xreiazotan gia probes malliwn - makigiaz... k to nufiko tis, me tin koilia mou tourla trexame na to broume... xaxaxa...

apo edw einai o gambros! an k exoume k mia mikri "riza" apo edw k meis ...

wraiotato nisi, prwti fora irtha egw, alla me ta geumata tou mwrou talaipwrithika... :-( XALALI TOU OMWS! ax ax... aurio bradaki tha eimaste athina !!! gioupiiiiiiiiiiii

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...